Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151651) tanulo1 válasza tanulo1 (#151650) üzenetére


tanulo1
csendes tag

Valamiért nem tudok képet feltölteni.

[ Szerkesztve ]

(#151652) Kempetlen válasza juuzer (#151649) üzenetére


Kempetlen
tag

Most tényleg az van 2020-ban, hogy nincs egy értelmes mobil még 80 ezres kerettel se? o_O Mijafa...

(#151653) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Édesanyám jelenleg egy Honor 7-es készüléket használ, ami fölött szépen lassan eljárt az idő. Lassú, az akkumulátor is gyengül, kevés a tárhely az unokás fotóknak. :)
Fontos:

- szép fotókat tudjon készíteni
- jó teljesítményű akkumulátor és időtálló konfiguráció (3-5 év)
- szép, jól látható kijelző
- minimum 128GB tárhely

A Honor 20-at néztem ki utódnak, amit jelenleg 93e forintért tudnának elhozni. Mondhatni ez a maximális árkeret, van ennél jobb árértékű készülék?

Előre is köszönöm a segítséget.
:R

(#151654) Kempetlen válasza Willie (#151653) üzenetére


Kempetlen
tag

5 évre egyik gyártó se vállal szoftverfrissítést, olyat max az Apple csinál.

(#151655) Willie válasza Kempetlen (#151654) üzenetére


Willie
őstag

Nem is feltétel. :) A Honor 7 se frissült már évek óta. :D

szerk.: Most látom, hogy a "Xiaomi Mi 9 Lite 6+128GB" pedig ~101k lenne, míg a "Honor 20 DS 128GB" ~93k, melyik a jobb vétel? Figyelembe véve a fentebb írt dolgokat? :R

[ Szerkesztve ]

(#151656) Orgi válasza Willie (#151655) üzenetére


Orgi
őstag

Nem, a Honor 20 jobb vétel, főleg ha eleve Honorról vált.

(#151657) Sgr_A válasza Kempetlen (#151652) üzenetére


Sgr_A
addikt

Egy csomó értelmes mobil van de a három dologból egyet el kel engedned
méret, ár, jó üzemidő

(#151658) nyisziati válasza Kempetlen (#151652) üzenetére


nyisziati
veterán

Értelmes mobil van már 30 ezerért is, kicsi nincs.

A legkisebb az iPhone SE (2020) 160 ezerért.

(#151659) Kempetlen válasza Sgr_A (#151657) üzenetére


Kempetlen
tag

Oké, akkor a méret engedhető, legyen picit nagyobb, és árban is feljebb mehetünk kicsit, úgy 90-ig. Van még valami AMOLED-es, esetleg stock? Vagy ez a kombináció megint nemlétező? A Huawei sem elvetendő márka, ha nincs más megoldás.

nyisziati A legkisebb az iPhone SE (2020) 160 ezerért.
Azért nem őrültünk meg. :)

[ Szerkesztve ]

(#151660) nyisziati válasza Kempetlen (#151659) üzenetére


nyisziati
veterán

Pedig manapság aki ragaszkodik a legkisebbhez, már súrolja azt a kategóriát. ;)

Nézz rá a MI 9 lite-ra, többeknek okozott már kellemes csalódást.
Nagy aksi, Samsung amoled, jó fényképező, gyors rendszer, kicsi notch, nem túl magas ár.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#151661) Kempetlen válasza nyisziati (#151660) üzenetére


Kempetlen
tag

Arról nem tehetek, hogy a gyártók nem foglalkoznak az átfogható méretekkel. Kis női kézhez miért lenne őrültség a bevált méretből válogatni?

Amúgy kösz, megnézzük. Olvasni, és azt az egy játékot nyomorászni biztosan jobb lesz ez a méret és az AMOLED. Telefonálni meg majd headsetről telefonál. :)

[ Szerkesztve ]

(#151662) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A mediatek cuccok támogatására mennyire lehet számítani? Az új dimensity SoC-k igéretesnek tűnnek. Ha van pl Lineage egy készülékre, akkor is függ a random készülékgyártótól, h meggyire hatékonyak a driverek pl 1-2 droid generációval később?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#151663) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, ti mit tanacsolnatok, ha asszonykam oregedo Huawei P9 (nem a lite) helyett keresnek droidos telefont.

Nala fo felhasznalasi terulet:

Telefon/sms ugye alap, Viber/Messenger video/audihivas, FB, IG, foto es videozas (javareszt rovid klippek a gyerkocrol az otthon levo nagyszuloknek), netbank, altalanos szorfoles.

Ami jo lenne:

300-400EUR koruli uj ar, fuggetlenul, ha van realitasa, picit tul is mehetnenk keretben
4/64-es felallast mar kerulnem, inkabb 6/128
dual sim nem feltetel, microSD bovithetoseg viszont jo lenne
jo elolapi,hatlapi kamera, foto es video szempontjabol is, de ha valasztani kell, foto inkabb a prioritas
NFC kell (google play)
3.5-os jack
lehetoleg Snapdragon SoC, 730x/8xx szeria alatt
USB-C
jo, kontrasztos kijelzo
gyors ujjlenyomatolvaso, lehetoleg a kijelzobe vagy az elolapra epitve (hatlapi a P9-en nagyon nem all kezre)
lehetoleg nagy akku kapacitas, viber/messenger eszi a P9-en az akku idot, lassan fel napot sem megy neki el 1 toltessel, ha sokat megy a videochat. 1 teljes napot akar meg eroltetett felhasznalassal is menjen el.
Lehetoleg EU-n beluli beszerzes, (BG/GB EU line megfontolando, de inkabb valamelyik EU-s amazon oldalrol rendelnek, amazon eladoval, az esetleges garis ugyintezes miatt
Ertelmes UI, frissithetoseg kesobbi android es UI verziokra
5G nem fontos, jelenlegi szolgaltatonk LTE-jevevel is boven elvan, itthon meg 360/30-as net van az N-es wifi mogott.
Gyorstoltes fontos, hogy legyen, vezeteknelkuli toltes jo ha van, de nem akkora letszukseg, mint a gyorstoltes
(Lehessen hozza venni jo minosegu flip tokot :P )

Megmondom oszinten, MI 9T, MI Note 10, P30 Lite, amit nezegettem, esetleg P40 Lite, de GSM hianya kisse elriaszt, lattam, elvileg hegesztheto ra a GSM, de nem vagyok otthon telefonbuheraban.

Korabban HTC M8-a volt, azt imadta, elotte SGSIII, mindkettovel meg volt elegedve.

Kurrens LG/Sony/Samsung modellekkel abszolute nem vagyunk tisztaban, bar most nezegett parat es a samu-t nem banna.

A hetvegen rendelnenk.

Eljutottam arra a szintre, hogy minel tobb modelt nezek, annal tanacsatlanabb vagyok.

Koszi szepen!

Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#151664) tanulo1


tanulo1
csendes tag

Sziasztok. Kérdésem lenne, hogy esetleg idei csúcs készülékben van e olyan funkció mint a samsung galaxy note 9 ben, hogy megnyitok egy alkalmazást és melette meg tudok nyitni még egyet? Multi taszking mód,vagy osztott képernyős mód a neve. Szeretnék samsungról váltani más készülékre. pl oneplus 8 pro, esetleg iphone 11 pro ra, vagy bármi másra. Ha esetleg tud valaki ajánlanai telefont akkor azt megköszönném.

(#151665) Gubu0101 válasza tanulo1 (#151664) üzenetére


Gubu0101
veterán

pl P40 Pro

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#151666) Gubu0101 válasza juuzer (#151646) üzenetére


Gubu0101
veterán

Én is átlag vagyok :D Gondolom azért aki ilyen telefont vesz,utána néz azért,hogy milyen lehetőségek vannak appok telepítésére.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#151667) thegaben86


thegaben86
csendes tag

Sziasztok!

Redmi 4x-et hasznalok 3 eve, mostanra kezd elegge belassulni, szoval lassan esedekes a csere. Amugy elegedett vagyok vele, stabilan mukodott eddig a telefon.

Amit neztem, motorola one action, android one-os telefon, ez eleg olcso meg jol felszereltnek tunik, a 3 evig garantalt biztonsagi frissites miatt is szimpatikus. Van valakinek esetleg ilyen telefonja?
Emellet meg a redmi 8 note-ot neztem, az is szimpatikus, vsz megbizhatobb marka mint a motorola, de ott meg a frissites gondolom rovidebb ideig biztositott. (a jelenlegi telon az utolso biztonsagi frissites 2018 oktoberi). Vagy ez a security update annyira nem lenyeges, kar ezen porogni? Abszolut kozonseges felhasznalo vagyok, egyedul a banki/fizetos illetve szemelyazonositasra hasznalatos appok miatt aggodom kicsit.

Illetve motorola one zoom-t is neztem, de az meg ha jol tudom nem android one-os keszulek.
Ti melyiket vennetek? Esetleg egyeb tipp?

(#151668) Balinov válasza Balinov (#151663) üzenetére


Balinov
félisten

Nos, asszem el is dolt. Nemet amazonon talaltam jo aron 6/128-as Huawei P30-at, meg gyorsan atfutom a MA-s tesztet, aztan szerintem jon a hazhoz.

Erdekes, hogy ugyanaz a szin/konfig angol amazonon majdnem 100€-val dragabb!

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#151669) Kempetlen válasza thegaben86 (#151667) üzenetére


Kempetlen
tag

Próbáltad már a factory resetet és azt, hogy csak azokat az appokat rakod vissza, amik valóban kellenek? A gyárilag felzúzott dolgokból meg minél többet le lehet tiltani. Esetleg az SD-kártyát is lehet cserélni, amennyiben azon használtál appokat, vagy lassú volt a fájlmásolás. Ezek néha egy androidos telóba is új életet lehelnek, hacsak nem arról van szó, hogy tényleg valami olyan appot használnál, amihez már a teló számítási kapacitása nem elegendő.

(#151670) xhege válasza Balinov (#151668) üzenetére


xhege
addikt

Honor 20 Pro a mai napon az emagnál 130.000 Ft.

(#151671) thegaben86 válasza Kempetlen (#151669) üzenetére


thegaben86
csendes tag

Nem, bevallom, es valoban sok app van rajta, mar csak ket giga ures hely van, vsz ez is problema. Idonkent neki ulok, hogy akkor most letorlok nehany appot, aztan mindig arra jutok, hogy ez is kell meg az is kell. :D SD kartyat nem hasznalok, mert mind a ket sim foglalat foglalt. De amugy nagyon eroforras igenyes appot nem nagyon hasznalok sztem.

(#151672) monti0222w válasza Balinov (#151668) üzenetére


monti0222w
addikt

Szerintem a Realme X2 Pro bőven megtenné neki, mindent tud amit írtál, sőt többet is! A spanyol Amazonról, vagy akár a Realme eus oldalán is megrendelhető 8/128-s változatban.

(#151673) Balinov válasza monti0222w (#151672) üzenetére


Balinov
félisten

Hmm. ez egeszen jol nez ki. Idokozben megrendelte a Sima P30-at, tokkal, kiegekkel. Viszont ez a realme X2 Pro meg nekem tetszik, kisse korosodo U11-et lehet erre fogom lecserelni, szoval koszi a tippet! :R :DDD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#151674) monti0222w válasza Balinov (#151673) üzenetére


monti0222w
addikt

Az biztos hogy nem fogod megbánni, akik idáig megvették nem panaszkodtak, nagyon szép kijelző, méretben már filmnézésre élvezhetőbb kivitel, a tavalyi legerősebb processzor, 90 Hz-s képfrissítés, 3.0 UFS tároló, sztereó hangszórók elég jó hanggal nagyon tiszta még 80-90%-s hangerőn is, fülesre kimenő hang is nagyon okés, aksi kapacitás is okés, Realme UI is rendben van, frissítések is jönnek a támogatás hasonló mint a ONE+. :K
Jut eszembe némileg drágábban van 12/256 Gb verzió azzal jobban jàrnál szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#151675) Balinov válasza monti0222w (#151674) üzenetére


Balinov
félisten

Ismetelten csak :R :R . Neztem UK es DE Amazonon, mindenhol 500+ savban van, spanyolon viszont 440 a 12/256.KB az en felhasznalasi korulmenyeimmel 2-3 evig min. telefon lenne. Mar csak azt a malacperselyt kell feltornii, csak elobb teljen meg

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#151676) monti0222w válasza Balinov (#151675) üzenetére


monti0222w
addikt

A spanyolról érdemesebb megvenni ott olcsóbban adják mint akár az UK vagy a DE. A topicból is inkább onnan rendelte meg a nagy többség. :K

(#151677) Gyarmati_ válasza thegaben86 (#151667) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Szia!
Év elején váltottam 4x-ről, és ha jól emlékszem épp tavaly év végén jött frissítés, a biztonsági csomag is frissebb volt (emlékeim szerint).
A redmi 8 note elég jó kis telefon, én a T-s változatot venném abból (nfc fizetés miatt). Most a redmi 8-ak akcióban lesznek, mert jön a 9-es sorozat.

[ Szerkesztve ]

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#151678) xhege válasza Balinov (#151675) üzenetére


xhege
addikt

Nem rossz telefon a Realme X2 Pro és itthon is meg lehet csípni normálisabb áron is [link]
Ellenben kamerában azért nem a világ teteje, ha ez fontos [link]

(#151679) monti0222w válasza xhege (#151678) üzenetére


monti0222w
addikt

(Nem rossz telefon) hát nem, nagyon jó! A kamerát meg frissítéséről frissítésre csiszolják, mert bőven van benne potenciál, amikor a dxomark tesztelte az a tudomásom szerint nagyon az elején volt, azóta már többször is javították, tény és való nem ebben az első, de bőven a használható kategória!

(#151680) Balinov válasza xhege (#151678) üzenetére


Balinov
félisten

Nem otthon élek, ezért a külföldi beszerzés. Érdekes, mert 400eur körül van, amazonrol, amazon a seller, szoval az arukeresos árak nem is annyira versenyképesek.

A kamerarol én is olvasom, hogy fejlődik, de ez nem vízválasztó szempont, fotóra ott a milc rendszer

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#151681) arcsin


arcsin
senior tag

Sziasztok!
AZ lenne a kérdésem, hogy ami az Euronics-ben telefonokhoz jár, az milyen SIM kártya? Domino fix feltöltős?

(#151682) xhege válasza monti0222w (#151679) üzenetére


xhege
addikt

Április 17-én tesztelték, szóval a teszt frissnek mondható. Nem akarom fikázni, mert tényleg nem rossz teló, de kamerában messze van még a jótól. Nyilván nem használhatatlan, de még ott nem érték el a felsőkategóriát. Igazából a Oneplus 6 mögött van a ranglistán, ami egy 2 éves teló már. Nekem a Oneplus 7t sem volt meggyőző kamerában, pedig az más kávéház. Persze, ha a kamera nem elsődleges, akkor egy teljesen jó választás.

(#151683) xhege válasza Balinov (#151680) üzenetére


xhege
addikt

Ez új infó, így valóban nem releváns a magyar forrás. Ha a kamera nem fontos, akkor nem rossz választás.

(#151684) monti0222w válasza xhege (#151682) üzenetére


monti0222w
addikt

Akkor tették közzé, de tényleg idei a teszt, de ha gyengeségről beszélünk akkor ez az egyetlen gyenge pontja, (szerintem tényleg a használható kategória) amennyiben tudod a specifikációt, akkor nem kell ecsetelnem a többi flagshiphez képest mivel tud, ad többet!
S nézzük meg az árazását is, ahhoz képest mit ad, és mit kapunk a többihez képest, szerintem így lenne reális bármiről véleményt adni!

(#151686) xhege válasza monti0222w (#151684) üzenetére


xhege
addikt

Ne vedd személyes megtámadtatásnak amit írtam. Senki nem mondta, hogy ez ár/érték arányban nem jó telefon. Leírtam én is, hogy jó, de hozzátettem, hogy a kamera az nem üti meg a felsőkategórát. Ennyi és nem több. Szerintem ez hasznos infó annak, akinek fontos a jó fotós képesség. Részemről ezt lezárnám, ne váljon parttalanná.

(#151687) arcsin válasza #40993792 (#151685) üzenetére


arcsin
senior tag

Csak az a lényeg, hogy feltöltőkártyás legyen. Köszi :R

(#151688) thegaben86 válasza Gyarmati_ (#151677) üzenetére


thegaben86
csendes tag

Szia!
Kösz az infot. Ennyi a kulonbseg a ket verzio kozott, hogy a T-s tud nfc-t?
Regebben volt ilyen para a xiaomi telefonokkal, hogy nem mindegyik tudott valami euban hasznalt frekvenciat es emiatt nem tudott 4g halozatokhoz kapcsolodni (vagy valami ilyesmi :D). Erre meg most is kell figyelni vasarlaskor?

(#151689) Gyarmati_ válasza thegaben86 (#151688) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Ha global verziósat veszel akkor ezekkel már nincs gond. Vedd hivatalos forrásból pl.

[ Szerkesztve ]

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#151690) Balinov válasza xhege (#151683) üzenetére


Balinov
félisten

Most fejeztem be a szaktopikot, Kell! Szvsz fizukor meg is rendelem, épp a 30 napos prime próbát töltöm. Van némi parkoltatott zsebpenzem a transferwise kártyán meg jön a bank holiday extra lóvé, ugyhogy a nagyja meg is lesz. A maradékot meg behoztam már a lockdown miatti benzinpénz megtakarításon :))

Ha kamerában egy picinyt megugorja az u11et, már barátok leszünk

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#151691) xhege válasza Balinov (#151690) üzenetére


xhege
addikt

Azt kívánom használd egészséggel. Bár sosem volt U11-em de úgy tudom az kamerában kimondottan jó telefon volt. Erről [Aryon87] fórumtárs többet tudna mondani, de nem lepődnék meg, ha nem ugraná meg azt a szintet. Ellenben tényleg azt mondom, hogy ha a kamera nem elsődleges, akkor valszeg nem nyúlsz mellé.

(#151692) juuzer válasza Kempetlen (#151652) üzenetére


juuzer
addikt

Hát kis méretben már nemigazán. :/

Vamos a la playa.

(#151693) monti0222w válasza xhege (#151686) üzenetére


monti0222w
addikt

Nem vettem, :N de úgy alkotni véleményt hogy kezedben sem volt! :N

(#151694) xhege válasza monti0222w (#151693) üzenetére


xhege
addikt

Azért a mai világban nem nehéz véleményt alkotni. Én is gondolkodtam ezen a telón már és alaposan körüljártam. Néztem tesztet, olvastam tulajdonosok véleményét. Sőt volt alkalmam kézbe fogni, kicsit kipróbálni is. Erős hardver, jó OS és a felsőkategóriától elmaradő kamera (ami nem azt jelenti, hogy szar). Nekem a kamera fontos ezért nem vettem ilyet. Ennyi. Ezek objektív tények, nem a telefon lehúzása, hiszen azt is leírtam miben jó.

(#151695) zsotty4


zsotty4
tag

Sziasztok!

Betört az iphone 7em kijelzője....

Nem akarom megcsináltatni, mert egyébként is kicsinnyeltem már a képernyőjét. Appletól most inkább tartózkodnék következő vásárlásnál, mert 100e forintban maximalizálnám az összeget amit a készülékre szánok.

Van 100 ezerért olyan android package most ami összességében le tudja nyomni az iphone 7 szintjét kamera és teljesítmény ügyileg?

Válaszokat előre is köszönöm. Teljesen mindegy milyen brandről van szó egyébként. Kezelőfelületet úgyis megszokom.

(#151696) Endorit válasza zsotty4 (#151695) üzenetére


Endorit
csendes tag

Szia! Én egy hónapja váltottam iPhone 8-ról, Redmi Note 8T-re és egy percig nem bántam meg. 4/64-es modell, dual sim + sd bővítéssel. Az elején ami szokatlan volt, az telefon és a kijelző mérete, de hamar sikerült megbarátkozni vele. Csak ajánlani tudom :DD

Nikon D5600 @jasonparkphotography

(#151697) zsotty4 válasza Endorit (#151696) üzenetére


zsotty4
tag

Az azért a képernyőn kívül mindenben visszalépés lenne a 7es almához képest is, nem?

(#151698) RoBos válasza zsotty4 (#151695) üzenetére


RoBos
senior tag

"...Teljesen mindegy milyen brandről van szó egyébként..."

Akkor itt van ez!

ui: csak vicceltem... (mert még nem lehet kapni)! :P

[ Szerkesztve ]

(#151699) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Hello!

Ez a bolt megbízható? Jó ez a telefon?
Nekem fontos a jó soc, sok RAM, hogy időtálló legyen. Legalább Android 10. De már nem vagyok hajlandó 300k-kat telefonért fizetni. Előbb olvastam hogy ajánlják itt ezt. Nem bugos?

[link]

Mondjuk btelnék is 140k, az se rossz.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#151700) xhege válasza Oppenheimer (#151699) üzenetére


xhege
addikt

Kicsit lejjebb sokat írtunk róla. Ha a Soc és a RAM számít, akkor nagyon jó telefon. Az OS is jó rajta, nem fog döcögni, akadni az tuti. Tesztelni nem tudtam a rajta lévő Color OS-t csak megnézni, de ha tényleg szinte ugyanaz mint az Oxygen OS akkor nem lesz bugos.
A boltot nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.