Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#152401) Norbi. válasza Sgr_A (#152400) üzenetére


Norbi.
őstag

Én sem

(#152402) t72killer válasza Sgr_A (#152400) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Úgy határoztam, én sem fogok. Nekem nem kell, hogy nagynyomású 120 fokos vízgőz-sugarat kibírjon, szimplán elég, ha túléli a csónakból vízbe (=sós vízbe is!) fordulást, illetve egy mezei becsukott tokban az 1m-ről betonra ejtést.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#152403) RazorDaPro válasza Alliterator (#152387) üzenetére


RazorDaPro
tag

Szia, tekintve hogy aprón a komplett telefont ki tudod fogni annyiért, szerintem nem éri meg. Ha szeretsz magadtól bütykölgetni én a helyedben rendelnék Kínából egy kijelzőt hozzá (kb. 6ezer forint - szettben is megkaphatod a kicsit gagyi, de használható szerszámokkal). Nem annyira egyszerű mutatvány, de ha elrontod még mindig csak 6ezret buksz és megveheted a jó kis 9T-t, ha sikerül meg kihúzod vele még egy ideig. :K

Pixel 4

(#152404) trialboj


trialboj
őstag

Van a (wireless) töltőknek külön topikja?

Tudna valaki segíteni az alapokban? A telefonnak nem egészséges ha mindig feltöltve áll, ugye? Lassú töltésen, számítógéphez kötve használnám a wireless töltőt, így töltőfej sem kell, és sosem tölti majd túl gyorsan, de ennek ellenére is figyelni kell a telefont és levenni róla 90% körül?!
Olyasmi töltőt keresek mint ez tehát ami tudja állva és fekve is tölteni a telót.

Köszi, bocsi.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#152405) Kismedve47


Kismedve47
újonc

Hali mindenki. Olyan kérdésem lenne hogy akadt egy 150 körüli keret mobilvásárlásra. Az lenne lényeg hogy mit ajánlotok? A Mi10 pro és a p30pro ami szimpibb köszi előre is

(#152406) borat26


borat26
aktív tag

Sziasztok!

Telefon váltás előtt állok. Ezért szeretném kikérni a véleményeteket.
Árkategória. ez most másodlagos....
- Használt vagy új? Mindenképp új
- Hol vennéd meg?Telekomos hűséghosszabbítás lesz.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel,Hosszú távra, a jelenlegi Honor 8 kb 3,5 éve van szolgálatban. :))
- Mire használnád? Mindennapos telefonálás 2 kártyával,ez az üzletkötésen csatornája nagyrészt. Sok net. A fényképezés eseti, így ez nem döntő a választásnál. Egy napot húzzon ki napközbeni töltögetés nélkül.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, Android.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Itt 2 konkrét típus közül választanék: Honor 20 DS és Huawei P30 DS.

Mivel tényleg sokat használom, így szeretnék megbízható, gyors készüléket. Fontos a jó beszédhang erő, mert sokszor zajos környezetben kell telefonálnom.

Rengeteget beszélek napközben, így fontos a jó akku idő. Ha jól tudom ezek a készülékek már nem duál aktívak?

Van köztetek olyan, akinek volt már a kezében mindkettő használatban? Teszteket olvastam, de nem igazán tudom eldönteni, hogy melyik lenne a jobb választás. Van olyan tulajdonsága vagy hátránya a fent említett készülékeknek, ami miatt az egyik jelentősen jobban megéri a másikkal szemben?

Segítségeteket előre is köszönöm! :R

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#152407) xhege válasza Kismedve47 (#152405) üzenetére


xhege
addikt

Ha jól gondolom Mi Note 10 Pro amire gondoltál. Az Mi 10 Pro az még 200 ezerrel odébb van. :) A Mi Note 10 Pro és a P30 Pro közül egyértelműen a P30 Pro amit én választanék. Erősebb processzor jobb akksi idő, és szerintem jobb kamera. Viszont 150 körül az inkább használtan lesz. Ha el tudod engedni az amoled kijelzőt, akkor új Honor 20 Pro is belefér a keretbe. Fotózásban talán kicsit gyengébb, de egyébként piszok jó képeket csinál, 256 GB tárhely, ugyanaz a hardver mint a P30 Pro. A különbség a kijelző. Sík IPS kijelző a lekerekített amoleddel szemben. Számomra ez is előny, de lehet nálad nem.

(#152408) Viktor0610 válasza trialboj (#152404) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Teljesen felesleges figyelni erre a 90%-nál levenni dologra. Nem árt neki, ha valamennyit a töltőn marad a 100% elérése után.

Samsung Galaxy A54

(#152409) musli26


musli26
tag

Megérkezett a topikban ajánlott Xiaomi Mi 9 Lite (64GB).
Nagyon tetszik gyors,szép,elég jó képeket csinál. :Y
Hangszóró kicsit gyengébb.
Köszönöm az ajánlást! :C
Sikerült hozzájutni 84k-ért. :DDD
Ez jó árnak mondható?

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#152410) Norbi. válasza musli26 (#152409) üzenetére


Norbi.
őstag

Kèt hónapja ennyièrt vettem èn is asszonynak a MM-ban akciósan. Ha 2 èv èv gyári garival vetted, jó vètel.

(#152411) Kismedve47 válasza xhege (#152407) üzenetére


Kismedve47
újonc

155 kb a Xiaomi 165 a P30PRO pro webshopban :) Igazából szeretnék amoledet de nem elsődleges a nagyon jó kamera és a hosszú üzemidő viszont annál inkább a lényeg az lenne hogy ezeken kívül van e még valami :)

(#152412) arcsin válasza musli26 (#152409) üzenetére


arcsin
senior tag

80 volt emagon 2év garisan 2 hete. de kb igen, jó ár a 84 is.

Kismedve47
GCam moddal elég jókat lehet lőni régebbi készülékekkel is, újabb, olcsóbb készülékekkel végképp.
[kép] [kép] [kép] Ezeket a Note4 (mido) val löttem 1éve. Azóta van a Gcam modban NightMode, rendes portait mode, fhd 60fps video, SW-es képstabilizátor is.

[ Szerkesztve ]

(#152413) trialboj


trialboj
őstag

Mit lehet tudni a pixel 4 ről, v most az 5 jön? Szóval a következőről, az utolsót annyira lehúzták hogy a számát sem tanultam meg, de igazából a pixel 3a, folytatása érdekel, már ha lesz neki.
S10e egyeduralkodóként pöffeszkedik a "kompakt" méretű telefonok trónján, s20 szériában már elkaszálták ezt a méretet, szóval az érdekel hogy lesz-e idén bárki aki még 6 inch alatt tarja a kijelzőméretet, és minőségi telefont gyárt? nem tudom elhinni hogy nincs elég ember aki kisebb telefont szeretne.
Köszi

Na meg ha valaki tud válaszolni a wireless töltős kérdésemre, annak is hálás lennék.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#152414) hhgygy válasza trialboj (#152413) üzenetére


hhgygy
senior tag

Már sokszor ragoztuk: ez egy trade-off (valamit valamiért), ha kis képernyőt akarsz, akkor például le kell mondjál a hosszabb akkuidőről stb.

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#152415) arcsin válasza trialboj (#152413) üzenetére


arcsin
senior tag

Pixel 4a jött volna, de lefújták. Októberben jön 2 új készülékkel a Google. Az egyik pixel 5 (Snapdragon 765, 6gb ram, 3080 mAh akksival) a másik pedig egy "sima" új pixel Snapdragon 730-cal, és ugyanakkora rammal és akksival, HA minden igaz.

(#152416) Kismedve47 válasza arcsin (#152412) üzenetére


Kismedve47
újonc

Értem:) Köszönöm jelenleg egy sima P9 em van viszont új akksival is cefet hamar lemerül és így új állja a helyét szóval ezért gondolkodom hogy mi lenne a legjobb a 150 tájèki keretből :)

(#152417) TunerJoe válasza trialboj (#152413) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Lesz Pixel 4A, az kb 6 inch körüli lesz. Az Applenek meg most is van 6 inch alatti telefonja és lesz is.

instagram.com/albert__gyorgy

(#152418) TunerJoe válasza arcsin (#152415) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Június elején lesz Google i/o, elvileg ott lesz bejelentve.

instagram.com/albert__gyorgy

(#152419) musli26 válasza Norbi. (#152410) üzenetére


musli26
tag

Alzáról vettem.
Ott 24hónap gyári garanciát ír.

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#152420) xhege válasza trialboj (#152413) üzenetére


xhege
addikt

Ahogy írták előttem. Elméletileg júniusban jön a Pixel 4a. 5,81 inches kijelzővel, ami szerencsére már vékony kávákat kapott. Előzetes specifikáció: [link]
A pletykák 350 dolláros nyitó árról beszélnek. :)

(#152421) trialboj válasza hhgygy (#152414) üzenetére


trialboj
őstag

Jaja, ezt értem, de azért azt megkerdeznem egy eus samu fejestől, miért csak amcsi és talán japán kaphat snapis samsungot, a világ többi része exynos sal kell beérje, ami sokkal rosszabb föleg idle módban merül gyorsabban.

TunerJoe: Az apple nem telefont gyárt hanem életérzést, nekem telefon kell. A az új modellekből nekik sincs kis verzió.
Kösz a válaszokat, pixel 4a város lesz, mondjuk 350 ért olyan sokat nem tudhat majd, kamera, kijelző, akku, valami nagyon gyenge lesz sajnos :(

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#152422) TunerJoe válasza trialboj (#152421) üzenetére


TunerJoe
senior tag

A kamera biztos nem lesz benne gyenge, pont az lesz a legkomolyabb része a telefonnak. Tavaly a 3a is megkapta a sima 3 kameráját és szoftverét, szerintem a 4a is meg fogja a sima 4-ét. Az akku viszont gyenge lesz, de ilyen méretben ez van. Mint már írták előttem, ez trade-off bármilyen kisebb méretű telefonnál.

[ Szerkesztve ]

instagram.com/albert__gyorgy

(#152423) xhege válasza trialboj (#152421) üzenetére


xhege
addikt

Kijelző, kamera, rendszer nagyon is egyben lesz szerintem a Pixel 4a esetén. Az akksi lesz a szűkebb keresztmetszet, de szerintem abban is sokkal jobb lesz, mint a versenytársak (pl iPhone SE 2020 vagy Galaxy S10e).
Egyébként kinek mi a kicsi méret nyilván, de pl az iPhone X és a 2020-as SE kimondottan kicsik méretben (145mm alatt).

(#152424) myke7


myke7
tag

Sziasztok,

tudna valaki az alábbi paramétereket figyelembe véve ajánlani valami használható telefont. (2. telefonnak kellene).

Árkategória. 60 körül (max 65)
- Használt vagy új? Új
- Hol vennéd meg? Kártyafüggetlen
- Hosszú vagy rövid távra tervezel kb 3év, ha fölémegy az se baj
- Oprendszer: Android.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Ideális lenne 5-6" között, 6" fölötti már nem érdekel

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#152425) Norbi. válasza myke7 (#152424) üzenetére


Norbi.
őstag

Nem igazán lesz 6" alatti teló, max Samsung A40.

(#152426) xhege válasza Norbi. (#152425) üzenetére


xhege
addikt

:K Más nem nagyon.

(#152427) RazorDaPro válasza trialboj (#152413) üzenetére


RazorDaPro
tag

Azért vess még egy pillantást arra az elfeledett sorszámú Pixel 4-re, a lehúzásoknál egyik probléma sem volt olyan eszméletlenül komoly, és most egész jó áron hozzá lehet jutni a készülékhez (a 250k-s kezdőárán valóban nem volt nagy eresztés, de 180k-ért már nagyon is versenyképes).

Pixel 4a-t folyamatosan csúsztatják (mai hír alapján július), de jön és már jóformán minden specifikációját tudni: [link].
$350-os nyitóárat spekulálnak (bár korábban $399 szerepelt a kiszivárgott plakátokon), de mivel nálunk a $399os 3a erősebb forint mellett is 150k körül nyitott (és csak 3 hónap után csökkent 130k-ra) szerintem nem lesz annyival olcsóbb a 4-nél, hogy általánosan jobb vétel legyen. Meglátjuk.

A Samsung Snapdragon/Exynos egy összetett sztori, eredetileg az eltérő frekvenciák miatt kellett a Qualcomm modemjére hagyatkozniuk (akkor meg már jobban megérte a komplett SoCot beletenni, mint a sajátjukat 2 irányba fejleszteni). Vicces amúgy, hogy 2-3 éve még az amcsik panaszkodtak hogy miért kapnak Snapdragont az erősebb Exynos helyett.

Pixel 4

(#152428) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok

Egy P30 lite megéri a felárat (kb +15e) egy Samsung A40-hez képest?
Méret mindkettő elég és sajna akinek kell nem sok opció adott, jelenleg csak ez a kettő.

Ár alapvetően nem számít, így ha a drágább a jobb sem gond.

Ami kéne 1 nap üzemidő normál használattal és jobb minőségű képek.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#152429) Viktor0610 válasza szabonagyur (#152428) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen.
A P30 Lite kb. mindenben jobb.

Samsung Galaxy A54

(#152430) szabonagyur válasza Viktor0610 (#152429) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szülői felhasználásra sem elég jó a A40? FB, messenger, netezés meg képek az unokáról.

Ezen felül semmit nem kell nagyon tudnia, valamelyik 3 éved Xiaomit váltja.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#152431) tpeter77 válasza nyisziati (#152371) üzenetére


tpeter77
addikt

Szia!
Xiaomi Redmi 8 lett a befutó, ebből rendeltünk kettőt.
Köszönöm a válaszod.

(#152432) Nekton válasza szabonagyur (#152428) üzenetére


Nekton
aktív tag

A40-ről váltottam P30 Lite-ra. A samu összetört. Üzemidőben, kamerában, kijelzőben is jobb a P30 Lite. Hiába SAMOLED a másik. Itt nincs flicker és kontrasztosabb is. De! Nagyobb is!

Ha most kellene, inkább Honor 20- at vennék. Az is hasonló, csak erősebb.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#152433) Viktor0610 válasza szabonagyur (#152430) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Akkuban és kamerában is jobb a P30 Lite. Ezeket emelted ki.
Csak egy kép.

alt="" title=""

Szerintem ez elég egyértelmű. Bővebben.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#152434) szabonagyur válasza Nekton (#152432) üzenetére


szabonagyur
félisten

Köszi mindkettőknek, max 100e a keret és csak MM-ből lehet venni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#152435) Nekton válasza Viktor0610 (#152433) üzenetére


Nekton
aktív tag

Igen! A kamerákat ez a kép jól jellemzi! :K

[ Szerkesztve ]

(#152436) snecizero


snecizero
senior tag

Huawei P Smart 2019 (33900 ft) vagy Huawei P20 lite (35990).
Melyik éri meg jobban ? Vagy ha használtan vagy újjonan vásárolnátok mobilt olyan max 35000 ft milyet vennétek ?

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#152437) Norbi. válasza snecizero (#152436) üzenetére


Norbi.
őstag

P20 Lite inkább, abban legalább 4GB RAM van.
35-ig nem igen kapsz ettől jobbat, de ha találsz Redmi Note 7-et, azzal jobban járnál.

(#152438) Sgr_A válasza snecizero (#152436) üzenetére


Sgr_A
addikt

P smart sokkal jobb a kirin 710 mint a 659

(#152439) K.J


K.J
senior tag

Sziasztok!
Okostelefont vásárolnék, van néhány kritériumom, de kompromisszumra hajlandó vagyok!

Milyen telefont ajánlanátok android fronton?
Foglalkoztat az iOS fendszere is, mennyire érheti meg a váltás droidról?
Volt windows phone-om, bejött, semmi sallang, amire kellett használtam.

Pár dolog, ha tudtok ilyet ajánlani, megköszönöm:
-lehetőleg ips panel
-gyors és akadásmentes kezelőfelület
-viszonylag kompakt méret

Nem játszom sokat, sőt.. Közösségi média, kapcsolattartás, e-mail, mindezt gyorsan

Nézegettem az Asus Zenfone Max M1-et, mennyire éri meg a moatani viszonylatban? Kap-e frissítést?

Nem mondom, hogy határ a csillagos ég, ilyen max 150k környéke még elfogadható.

Köszönöm a válaszokat előre is!

(#152440) NFLfan


NFLfan
kezdő

Érdemes inkább 12gb rammal venni telefont a 8 helyett? Oké, hogy több alkalmazast tárol a memóriában, de van ezen kívül haszna? Gondolok itt arra, hogy pl gyorsabban nyitja meg az alkalmazasokat pl. (Oneplus 8)
Ugyanannyi a 8gb os Galaxy s20+ mint a 12 gigás OP 8 (hellyel - közzel)

[ Szerkesztve ]

(#152441) Norbi. válasza K.J (#152439) üzenetére


Norbi.
őstag

Ha 150-ig keresel max telót, akkor hogy jött ki ez a régi Asus?
Nézz egy Honor 20 Pro-t.
iOs vonalon a 150-es keretet kicsit túllépve az új SE megérheti, 3-4 évig bőven telefon lesz.

NFLfan: Jelenleg szerintem nem sok haszna van, de hosszútávon jobb választás lehet.

[ Szerkesztve ]

(#152442) fecaga21


fecaga21
aktív tag

A Huawei P Smart Pro jobban megérné mint a P30 Lite szerintetek tudást nézve?

(#152443) Norbi. válasza fecaga21 (#152442) üzenetére


Norbi.
őstag

Sokkal.
Nagyobb akku, (igaz kijelző is) újabb proci, több ram. A bevágásmentes kijelző is pozitív nálam, van aki meg fél a popup kamerától.

(#152444) gasszisztens


gasszisztens
tag

Sziasztok 3 telefon között kell döntenem. Fontos a jó kijelző a jó üzemidő és sok zene hallgatás.
Xiaomi mi 10
Huawei p30 pro
Samsung Note 10 Plus
:DD

(#152445) Norbi. válasza gasszisztens (#152444) üzenetére


Norbi.
őstag

Mellè egyikkel sem nyúlsz, de a legfrisebb modell az Mi10. A 90hz, ès a SD865 miatt èn azt mondanám. Persze, csak ha szereted a MIUI-t. Èn tudom ajánlani, mocsok jó telefon, pedig nem akartam droidra váltani. :K

(#152446) gasszisztens


gasszisztens
tag

Nekem is inkább a Xiaomi mi 10 a legszimpatikusabb. Azt hiszem meg is rendelem :DD Láttam pár helyen már de csak bolti garanciával. Nem tudom melyik boltba érdemes megvenni :O

(#152447) Norbi. válasza gasszisztens (#152446) üzenetére


Norbi.
őstag

Még nincs hivatalosan itthon, kb. egy hónap múlva lesz.

(#152448) gasszisztens válasza Norbi. (#152447) üzenetére


gasszisztens
tag

Tudom de már pár helyen van azért. Már megrendeltem First phone ba vásároltam már ott korrekt bolt nagyon :))

(#152449) K.J válasza Norbi. (#152441) üzenetére


K.J
senior tag

Az asus küllemben tetszett meg, vágom, hogy régi, ezért is van az ára kb a padlón.
Csak azért dobtam be, hogy ilyen hardverrel megérheti-e vagy ezzel már nem lehet mit kezdeni a mai, rohanó világban.

Ez a 150 ezer is egy hülye kijelentés volt részemről, tudom, hogy a minőségért fizetni kell, meg már minden szarért is.. Nézek egy almát akkor és le van tudva.
Köszönöm :)

(#152450) gasszisztens válasza Norbi. (#152447) üzenetére


gasszisztens
tag

Bár egy picit tartok a bolti garanciától. De ott vásároltam már. Van a Xiaomi shopban már Mi 10 de 300 ezret sokallom érte. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.