Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#152201) Botivagyok válasza TeeJay (#152200) üzenetére


Botivagyok
csendes újonc

Persze értem én, hogy az LG G4 már egy elég régi telefon , nekem is vagy 5 éve volt, nyilván nem hasonlítom a mostani telefonokhoz. Inkább úgy értem, hogy akkor az a telefon sok évvel ezelőtt, sokkal egységesebbnek tűnt, mint most ez a Xiaomi ami kb 1 éve van meg, de a kezdetektől nem szeretem. Remélem így érthetőbb, persze ez szubjektív dolog.

(#152202) okezsoke válasza volandy (#152066) üzenetére


okezsoke
tag

Az árkereső alapján eléggé. Nekem is nagyon gyorsan küldték. És két év gari.

[ Szerkesztve ]

(#152203) Gubu0101 válasza TeeJay (#152200) üzenetére


Gubu0101
veterán

" idén bejön 2.-nak mert leveri a Huawei-t" :DD :DD :DD Annyi ilyet olvastam már,hogy komolyan várom az év végi statisztikákat :DD

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#152204) monti0222w válasza Botivagyok (#152199) üzenetére


monti0222w
addikt

Azért mert elég olcsón adják a mobiljaikat, ha feljebb mennél az összegben egy keveset akkor mondanám a Realme X2-t azt 100 alatt megkapod, árulják már itthon is de a spanyol amazonról olcsóbban hozzá jutsz. :K

(#152205) t72killer válasza Bdanyy (#152170) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Amit nem értek az s20+ <-> Note10+ problematikában: az hogy lehet, hogy az s20+ újabb SoC-vel, nagyobb akksival, picit kisebb képernyővel jelentősen rosszabb akkuidőket produkál mint a Note?? Sőt, a 20+ még a s10+-nél is gyengébb, pedig az a SoC ráadásul még korábbi, 8nm-es gyártástechnológiával készült.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#152206) Botivagyok válasza monti0222w (#152204) üzenetére


Botivagyok
csendes újonc

Köszi a tippet, ráolvasok.

(#152207) xhege válasza Botivagyok (#152206) üzenetére


xhege
addikt

100 alatt van Honor 20 is. Illetve használt vonalon lehet még nézelődni.

(#152208) monti0222w válasza xhege (#152207) üzenetére


monti0222w
addikt

Igen az sem rossz ajánlat, újonnan szeretné. :K

(#152209) RazorDaPro válasza t72killer (#152205) üzenetére


RazorDaPro
tag

120Hz kijelző, +az új Exynos nagyon éhes lett...a US (Snapdragon) változattal majd' 30%-kal jobb akkuidőket mértek.

Pixel 4

(#152210) xhege


xhege
addikt

Egyébként nehéz változatosan ajánlani, mert a Xiaomi ontja a telefonokat. Évente nem is tudom mennyi új mobilt dobnak piacra. A legtöbbje nagyon versenyképes áron van. Nekem egyedül a MIUI az ami nagyon nem adja, viszont akinak bejön a rendszer az szerencsésen válogathat.

(#152211) xhege válasza RazorDaPro (#152209) üzenetére


xhege
addikt

Nem tudom meddig tudják még lenyomni az EU piac torkán az Exynost.

(#152212) t72killer válasza RazorDaPro (#152209) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Brutál. Ezekszerint európai samu vonalon a 9825-ös exynos (Note 10/10+) az egyetlen relatíve vállalható darab az utóbbi pár generációban, és már nem teszik semmi új telóba:(.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#152213) TeeJay válasza Gubu0101 (#152203) üzenetére


TeeJay
félisten

Trumpli beint Huawei-nek megint aztán lesz ott még nemulass :D
ahogy látszik most hogy lett jó kis válság nem a csúcs telefonok fognak menni ezerrel hanem a bestbuy 150-250USD közöttiek abban meg szakít a Xiaomi
Mi szériát szerintem kár volt ennyire felárazni de még az is lehet bejön nekik
tudod sok éve van egy olyan elmélet hogy ami drága telefon az menő és viszik mint a cukrot.
valamelyik vodka gyáros is ezt csinálta hogy semmivel nem lett jobb a termék csak az árát megtriplázta és máris még többen vették mert ha drága akkor biztos minőségi és az menő és akkor bármennyi pénzt elverünk rá :D

van egy almás cég aki tizen éve ezzel arat hogy drága és menő akinek az van :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#152214) hroberto válasza Botivagyok (#152199) üzenetére


hroberto
veterán

Szokás kérdése. Nagyon lehet szeretni a MIUI - t, de van aki képtelen hozzászokni.
Szerintem sokkal jobb mint az LG - k rendszere, de tényleg kellett egy kis idő mire hozzászoktam.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#152215) Gubu0101 válasza TeeJay (#152213) üzenetére


Gubu0101
veterán

Naja,most biztosabb lesz az olcsóbb készülékek piaca,itt kell majd versenybe szállni.De aki eddig is megengedhette magának az ezután is megfogja :)

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#152216) Dhampir válasza okezsoke (#152202) üzenetére


Dhampir
félisten

Miért nem a Pro? Miben jobb az S10+-nál? :)

(#152217) dkface


dkface
aktív tag

Sziasztok!
Pár napja kérdeztem hogy 100ig mit érdemes venni és bár ragaszkodtam hozzá hogy a jelenlegi Mi A1nél ne legyen nagyobb úgy döntöttem hogy az a plusz 1mm belefér.
Így két telefonra szűkítettem a kört :
Honor 20,
Xiaomi Mi 9T

Mindkettő telefont gyakorlatilag forintra ugyanannyiért ~90K körül lehet beszerezni.
A tesztek és videók alapján ami a Honor mellett szólhat a jobb , erősebb chipset.

A 9T mellett szól a -legalábbis úgy tűnik- a lényegesen kontrasztosabb és élénkebb kijelző és a Jack dugó.
Ez a kettő nekem a Xiaomi felé dönti jelenleg a mércét. A kamera teljesítmény ahogy néztem elég hasonló.
Van még valami amit nem vettem figyelembe, amiben veri a Honor20 a 9T-t?

Köszönöm szépen !

(#152218) TunerJoe válasza dkface (#152217) üzenetére


TunerJoe
senior tag

A Honor 20-nak gyorsabb és pontosabb az ujjlenyomat olvasója, ha ez szempont.

instagram.com/albert__gyorgy

(#152219) trebrona válasza dkface (#152217) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ott van még a Huawei Nova 5T.
90k körül xiaomiból csak 64GB-os van, így előny a dupla tárhely is akár. Amennyiben 128-as xiaomiról beszélgetünk, én azt választanám. Amoled kijelző, pop up szelfi kamera, (nyilván a teljes kijelzőt számítom előnynek), 4000 mAh akkumulátor.
[link]

MagicUI, EMUI, MIUI most ne legyen szempont, ízlésről nem vitázunk. :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#152220) Orgi válasza dkface (#152217) üzenetére


Orgi
őstag

Mivel én is sokáig vívódtam e két teló között az én véleményem:
- ha a méret számít, egyértelműen kézreállóbb a Honor. Kifejezetten kis kezem van, sokat forgattam élőben mindkettő készüléket, a számokat nem tudom, de a Honor kezelhetőbb.
- a jack nem lényeges szerintem, a Honor 20-hoz jár átalakító, egy kis két centis bizbasz, rádugtam a fejesem végére és innentől így használom.
- élőben én nem láttam hatalmas különbséget a két kijelző között, pedig rengeteget néztem.
- a Honor ujjlenyomat olvasójánál én jobbat még nem láttam, helyileg és minden szempontból ideális.
- egyéni véleményem, de nekem jobban tetszik az EMUI, fagyás, szoftveres gond nem jelentkezett, a MI 9t-t használó barátom azért pár random újraindulást már megélt, persze ez lehet user error.
- szintén egyéni véleményem, de képeket összehasonlítva szerintem fotózásban jobb a Honor jelenlegi állapotában, nem a tesztoldalakat nézegetve.

[ Szerkesztve ]

(#152221) dkface


dkface
aktív tag

Köszönöm szépen a válaszokat !

Akkor összeszedve :
- Az ujjlenyomat olvasó az szempont, piros pont a Honornak
-A tárhely az semleges. Az A1-ből is 64-est használok, igazából az appokon kívül én nem tartok semmit lokálban
-AMOLED az egyértelműen piros pont a 9T-nek
-A szelfi kamerája is vagány - ez nem szokott elromlani ?
-A méret szerintem elég egál, megnéztem mindkettőt gyakorlatilag total akkora mint a mostani, az nem döntő.
-Jack átalakító - uh, ez nagyon jó hír. Ez alapból jár hozzá (Honor20hoz) ?
-A fotókat átnézem még egyszer , köszi a tippet

Így végignézve nagyon szoros. Asszem alszok rá még párat.
:R

(#152222) neophyte79 válasza Norbi. (#152198) üzenetére


neophyte79
tag

Köszi. :)

(#152223) TunerJoe válasza dkface (#152221) üzenetére


TunerJoe
senior tag

-Nem nagyon hallottam még elromló pop up kameráról, de persze el tud romlani, mert Murphy törvénye itt is érvényes.
-Igen, jár a Honor 20-hoz jack átalakító (mint ahogy általában a többi jack nélküli telefonhoz is).

instagram.com/albert__gyorgy

(#152224) TeeJay válasza dkface (#152221) üzenetére


TeeJay
félisten

9T AMOLED-je pwm-es így alacsony fényerőn villódzik, magas fényerőn meg simán be tud égni bárki bármint mond...
használd pár órát magas fényerőn a kocsiban navigációra nyári melegben és meglátod :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#152225) Viktor0610 válasza TeeJay (#152224) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mert a többi AMOLED nem ilyen? :U

Samsung Galaxy A54

(#152226) Szajo válasza TeeJay (#152224) üzenetére


Szajo
őstag

Nekem a mostani S8ban ezért van új kijelző. Debrecen-Balaton oda vissza egy nap alatt Waze végig ment és bele égett :D
2nap volt a gari végéig, a Samu cserélte a kijelzőt és akksit ingyen.

[ Szerkesztve ]

(#152227) TeeJay válasza Viktor0610 (#152225) üzenetére


TeeJay
félisten

elvileg az újak amik már tudnak DC dimminget azok nem olyanok de mivel nem vagyok OLED fan így nem követem a fejlesztéseket, lehet azóta van már pwm mentes :U
IPS meg már évek óta flicker free és beégni sem tud vagy ahol volt ilyen beégés szerű anomália az eltűnik nem marad örökre mint az OLED-nél

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#152228) nyisziati válasza Szajo (#152226) üzenetére


nyisziati
veterán

Full fényerőn nem szabad használni sokáig az amoledet.

(#152229) TeeJay válasza nyisziati (#152228) üzenetére


TeeJay
félisten

tippelj a vevők hány %-a tudja ezt a 20évnyi LCD-s telefonok használata után?
azt se tudják mi az az OLED panel vagy hogy a kijelzőből létezik több féle
megveszi nyomja, kiteszi kocsiba navigálni aztán jön a pislogás hogy mi ez a beégett valami

másik fele meg este fekszik az ágyban és minimum fényerőn olvasgat lefekvés előtt aztán csodálkozik hogy miért villódzik a szeme meg miért fáj meg miért nem tud rendesen aludni órákig utána :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#152230) Amerigo57 válasza Orgi (#152220) üzenetére


Amerigo57
őstag

Orgi.
Vadonatúj Honor 20 Telekomtól vásárolva , ha az aksi 100% -ig fel van töltve ,
be van kapcsolva a telefon , de nem használod a telefont , kb mennyi idő az
aksi lemerülése ?

(#152231) t72killer válasza Szajo (#152226) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez jó 5let :R, 2év után komoly ajándék egy új akksi.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#152232) fm15


fm15
csendes tag

Sziasztok!
Kb. 70-80 ezerig Redmi Note 8 Prónál van jelenleg jobb választás? Alap dolgokra kellene, netezés, social media, fotózás. A smaragdzöld színű változata nagyon tetszik, ezért is néztem ki ezt ebben az ársávban, de ha tudtok ajánlani olyat, ami esetleg jobban megérné, akkor megköszönöm! :)

(#152233) Norbi. válasza fm15 (#152232) üzenetére


Norbi.
őstag

Redmi Note 9s inkább.

[ Szerkesztve ]

(#152234) kali válasza Amerigo57 (#152230) üzenetére


kali
legenda

Erre szerintem nem lehet pontos választ adni, mert sok tényező befolyásolja, ami szinte minden felhasználónál más és más, ezért megannyi eltérő érték születhet.

(#152235) Orgi válasza Amerigo57 (#152230) üzenetére


Orgi
őstag

Ezt honnan kéne tudnom? :) Tippre jó pár nap, ha nem szinkronizál ezer program a háttérben neten. De még sose próbáltam így használni telefont, nem sok értelmét látom.

[ Szerkesztve ]

(#152236) kodaek


kodaek
tag

Sziasztok!

Szeretnék venni új telefont, most egy olcsó régebbi xiaomi van és úgy gondolom már ideje újabbra váltani.
Amiket nagyjából most használok: Különböző appok, levelezők chatelők, mi home, mi tools, fittness app szóval mindenféle.
Játszani nem nagyon szoktam telóról, a fontosabb nekem a fotózás és videózás lenne. Nyílván azért jó lenne, ha bírná az appokat.
Újat szeretnék venni olyan 140-160 környékén, androidosat szeretnék. Esetleg a DUAl nem lenne rossz. Nagysága mindegy milyen, egy nagy aksi nem ártana vagy viszonylag nagyobb. Nagyjából 2-3 évre venném valószínűleg, lehetőleg megbízható boltból.

Szerintem ilyen paraméterekkel keresnék telefont. Milyen öteletek van? :) Köszönöm!

(#152237) TeeJay válasza kodaek (#152236) üzenetére


TeeJay
félisten

Redmi Note 9S ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#152238) Norbi. válasza kodaek (#152236) üzenetére


Norbi.
őstag

Mi Note 10?
Esetleg Honor 20 Pro.
(Ha találsz még valahol Mi 9T Pro, is jó lehet)

[ Szerkesztve ]

(#152239) kodaek válasza Norbi. (#152238) üzenetére


kodaek
tag

A mi note 10 / pro-t néztem én is...megéri, hogy a proci nem az igazi benne? Mi 9T pro meg ugyanazon az áron van egy helyen...de már nem nagyon van.

(#152240) Norbi. válasza kodaek (#152239) üzenetére


Norbi.
őstag

Ha nem játszol, nem igazán tűnik fel, hogy nem 8-as széria van benne, 2-3 évre még elég kell legyen a sebesség. Nézz be a topikjába esetleg.

(#152241) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

Céges okostelefont kell vennem 30 ezer körüli áron. Csak új jöhet szóba, számlával. Fontos a jó WiFi, kapcsolat és a nagy kapacitású akksi, a többi nem számít.
Mit javasolnátok? Árukeresőn rákeresve az alábbiakat ezeket találtam: Alcatel 1S, ARCHOS Oxygen 57, ASUS ZenFone Max M1, Cubot Quest Lite, Cubot R15 Pro, Cubot X19 S, Doogie X90L, Doogie Y8 Plus, Honor Play 8A, Lenovo K9, Ulefone Note 7P, Xiaomi Redmi Note 5 32GB

A válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#152242) Viktor0610 válasza tpeter77 (#152241) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Redmi Note 5.

Bár nem tudom, hol kapsz még belőle. Két éves modell.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#152243) trebrona válasza tpeter77 (#152241) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ezek közül egyértelműen a Xiaomi.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#152244) trebrona válasza Viktor0610 (#152242) üzenetére


trebrona
nagyúr

https://euronics.hu/termekek/xiaomi-redmi-note-5-dual-sim-6-32gb-kartyafuggetlen-okostelefon-arany/p/223929
Sopron/Pécs

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#152245) IOX


IOX
tag

Sziasztok! Új állapotú vásárlásként mennyire telefon ma még a Pocophone F1?

(#152246) TunerJoe válasza IOX (#152245) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Inkább Honor 20.

instagram.com/albert__gyorgy

(#152247) trebrona válasza TunerJoe (#152246) üzenetére


trebrona
nagyúr

Dehogy. :N

Még ma is inkább a Pocophone. [link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#152248) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!

Új Androidos telefont szeretnék, 80-100e Ft környékén gondoltam vásárolni, nagy valószínűséggel a MediaMarktban. Nincs specifikus felhasználási terület, a lényeg, hogy smooth legyen a rendszer, illetve néha 1-1 játékot előfordul, hogy futtatnék. Kamera nem olyan fontos, de nem hátrány ha tudok vele jó képeket is lőni ha kell.
Köszi előre is a segítséget, üdv :R

Samsung Galaxy A55 5G

(#152249) trebrona válasza DrDobos (#152248) üzenetére


trebrona
nagyúr

Redmi Note 8 Pro, Redmi Note 8T, Huawei Nova 5T, Honor 20.

Én a Redmi Note 8T-t választanám.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#152250) Norbi. válasza DrDobos (#152248) üzenetére


Norbi.
őstag

Honor 20. :K

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.