Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#118151) Razermazer


Razermazer
őstag

Sziasztok

Telefon vásárlásban keresek, kérek segítséget. A következők az igények ;)

Árkategória: 50000
- Használt vagy új? : mindkét opció lehetséges
- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával, vagy használtan de garanciával függetlenség lényeges.
- Hosszú időre keresek, a legjobbat keresem
- Mire használnád? (ez egy másik sarkalatos pontja a választásnak, hogy körülbelül miről van szó, azt alul lejjebb olvashatod)
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Nem ragaszkodom lehet zárt is mint winphone vagy ios.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? méretileg, ha jól mondom és láttam a tesztekben akkor 4.7-5-hüvelyk a kijelző mérete.
- Ami kimaradt akksi hát tudom hogy max 1.5 nap, nagyobb többségben szundiba lenne úgyis.

Mire szeretnéd használni, mi a fontos?
Példák:
- telefonálás és sms alap
- normál felhasználás, fényképezgetés, internet, szintén
- fontos a multimédia (fotózás, kiemelten fontos a jó minőségű kép!!!!! videózás, zenehallgatás, filmnézés)
- fontosak az üzleti alkalmazások, e-mailezés, hosszabb szövegek begépelése, szintén fontos.

Nem nekem lesz, hanem egy hölgynek :R
Köszönöm

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#118152) Hacsa0415


Hacsa0415
kezdő

Na, megjott az augusztus 10-én rendelt 4x, és az lenne a kérdésem, hogy a vámköltséget nem lehet visszaigényelni? (tax insurance)

(#118153) Soybex válasza haiiro_o (#118149) üzenetére


Soybex
őstag

Ha újonnan veszed akkor a bootlop probléma ha garin belül történik akkor nincsen gond mert 1-1 cserélik a telefont. Viszont a 2gb ram nem lesz elég hosszú távra.
Ha mindenképpen szűz droidot szeretnél akkor g5 plus, vagy várd meg a Xiaomi A1-et :)

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#118154) haiiro_o válasza Soybex (#118153) üzenetére


haiiro_o
tag

Hát akkor lehet megveszem az n5x et, mert a többi gondolom nem amoled amit említettél.
köszi.

(#118155) Soybex válasza haiiro_o (#118154) üzenetére


Soybex
őstag

Ips-ek sajnos. Amoled samsungon kívül nagyon kevés telefonba kerül

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#118156) haiiro_o válasza Soybex (#118155) üzenetére


haiiro_o
tag

Ez elég sozmorú..: i

(#118157) pandur99


pandur99
aktív tag

Ajánlották itt a Maze Alpha 4G telót, mert inkább 6 collosat keresek, mint kisebbet. Ismeri ezt valaki közelebbről? Van valamilyen tapasztalat? Kíséreljem-e megvenni, vagy maradjak a biztos, de kisebbnél, vagyis a másik esélyes versenyzőnél, a Xiaomi Mi A1-nél? Főként netezésre használom, és jól jönne a nagyobb kijelző a gyengébb szemem miatt.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#118158) diegho válasza haiiro_o (#118156) üzenetére


diegho
nagyúr

Az 5x sem amoled, sőt az ips-ek között sem mondható jónak.

(#118159) Ájvé válasza Soybex (#118155) üzenetére


Ájvé
veterán

Ez se igaz, azért jó néhány gyártó sok készülékében használja, pl. Moto. De közép kategóriában igaz hogy leginkább a Samsungra jellemző. Más gyártók inkább felső kategóriában használják.

(#118160) Tussky


Tussky
tag

Sziasztok,

Új telefont szeretnék venni legalább 2-3 évig nem is szeretném cserélni. Amire használnám/fontos lenne:

Netezés, fb chat, viber
Zene Bluetoothon keresztül
Fényképezés
Jó üzemidő és WiFi
Játszani nem játszok egyáltalán

A mobilcornert néztem és az alábbi telefonokat:

Honor 8
Huawei p9
Honor 9
Samsung s7

Az s7/honor 9 van annyival jobb hogy megérje a pluszt egy honor 8 vagy Huawei p9-hez képest? Esetleg másik készüléket tudtok ami jobban megfelelne?

Köszönöm

(#118161) sharp4 válasza Tussky (#118160) üzenetére


sharp4
őstag

Én a Honor 9-et javaslom. Igen, megéri megvenni az újabbat!

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#118162) Soybex válasza Ájvé (#118159) üzenetére


Soybex
őstag

Igen tisztában vagyok vele :) de a 60 ezres árszegmensben csak samsungban van tudtommal :)

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#118163) Ájvé válasza Soybex (#118162) üzenetére


Ájvé
veterán

Igen azért írtam hogy közép kategóriában igaz amit írtál, Samsungra jellemző vagy inkább van egyáltalán.

(#118164) Nordic válasza lezuvius (#118150) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Köszönöm! :R

(#118165) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok!

Flottás előfizetésből választhatnék egy A5 2017, vagy P10 Lite telefont.
Szerintetek melyiket érdemes? Egy árban lenne.
Esetleg 10K-val lenne drágábban egy P9.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#118166) windlord válasza Ace Ventura (#118165) üzenetére


windlord
őstag

Én biztos a P9 -et venném a helyedben.

(#118167) Soybex válasza Ace Ventura (#118165) üzenetére


Soybex
őstag

P9-re megéri a 10k ráfizetés minden téren. Hiszen flagship telefonról van szó míg a másik kettő egy középkategóriás.

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#118168) forzaroma


forzaroma
tag

Én is gondolkozom a Mi4C-m cseréjén, de csak akkor ha érezhetően jobb minőséget kapnék.
Néztem a Mi6, Honor8, Huawei P9 és a One+5 telefonokat, ebben az árkategóriában gondolkozom.
Fontos lenne a kamera, minden másban úgyis tudják a fenti telefonok amire szükségem van.
Melyiket ajánlanátok ezek közül?

Realme GT2

(#118169) mark! válasza forzaroma (#118168) üzenetére


mark!
őstag

1+5 vagy p9

>

(#118170) Soybex válasza forzaroma (#118168) üzenetére


Soybex
őstag

Honor 8. Viszonylag olcsón is hozzálehet jutni, és remek fotózás téren.

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#118171) Ájvé válasza forzaroma (#118168) üzenetére


Ájvé
veterán

Mi 6 nem tudja a B20-at, tudom a Mi 4C se, de hátha szempont már.

(#118172) Sev!er


Sev!er
aktív tag

Sziasztok,

Szeretném lecserélni a már lassan 2 éves iPhone 6S telóm, amit most viszonylag jó áron eltudnék adni. Úgy voltam vele, hogy megvárom a tegnapi apple keynote-ot, de sajnos nem nyűgözött le. I8-at nem vennék, mert 3 éve ugyanaz a design és már unom. Az X tetszetősebb lenne, de az ára miatt teljesen off.

Így most azon gondolkozok, hogy sok év után (3GS óta almapárti vagyok), kipróbálnám az androidot is.
Szerintetek megérné váltani galaxy sima S8-ra (a plusz kiesik a mérete miatt), vagy inkább tartsam meg a 6S-t és várjak az S9-re. Valamint szerintetek megéri azt az 50k felárat a +1 év garancia (165k vs 215k)?

Előre is köszönöm!

(#118173) forzaroma


forzaroma
tag

ZedMester, Soybex, Ájvé köszi!
Nekem a P9 tetszik külsőre, lehet ez dönt! :-)

[ Szerkesztve ]

Realme GT2

(#118174) moma válasza Sev!er (#118172) üzenetére


moma
őstag

(pont ez jutott eszembe nekem is az új apple telókról. hogy az x az ami most menő, a kávanélküliséggel, viszont ennek az ára már azért nagyon túlzás. így most aki akarja ezt a kicsi káva meg csúcs teló dolgot az lehet elfog gondolkodni)

we all deserve a bit of luck.

(#118175) Soybex válasza forzaroma (#118173) üzenetére


Soybex
őstag

P9 is remek fotózásra, azt is nyugodtan veheted! :K

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#118176) pit stop válasza Sev!er (#118172) üzenetére


pit stop
addikt

S8-at nyugodtan veheted, évről-évre már nem tudnak akkora innovációt felmutatni.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#118177) windlord


windlord
őstag

Megszületett a döntés.
Úton a P10.

Köszönöm a sok-sok útbaigazítást Nektek!

[ Szerkesztve ]

(#118178) ricsiv92


ricsiv92
tag

Sziasztok!
Pár napja kértem segítséget itt, azóta tökéletesen funkcionál a Redmi Note 4 és ezalatt a szívemhez is nőtt. Az LG G4 viszont hamarosan visszajön a gariztatásból. Mindkét telefon helye megvan, mert családtagnak ajándékozom a felesleges darabot.
Szerintetek hozzútávra melyik lehet jobb döntés? Megtartani a Note 4-et, vagy a G4-nél maradni?

Xbox Series S - Thrustmaster TX

(#118179) Ájvé válasza ricsiv92 (#118178) üzenetére


Ájvé
veterán

Ott van nálad mindkettő, használod őket, nehogy már ne tudd eldönteni mit szeretnél.

(#118180) mark! válasza ricsiv92 (#118178) üzenetére


mark!
őstag

szerintem a note4, de ezt tényleg te döntöd el :D

>

(#118181) Soybex válasza ricsiv92 (#118178) üzenetére


Soybex
őstag

Ha sokat fotózol akkor g4.. minden másban note4.
Jah meg Ájvénak igaza van ezt neked kell eldönteni :U

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#118182) Gabis válasza Soybex (#118181) üzenetére


Gabis
őstag

Sziasztok!
A tanácsotokra lenne szükségem. Páromnak keresek telefont. Jelenleg a két versenyző P9 és Honor 8. Nagyon jól eltalálták, hogy az ember egy idő után a haját tépje. Egyik ad DLNA-t a másik nem, vagy éppen az infra lehetősége, na meg a memória méret 3 vs 4. Nekem egy P9 lite van, még a 16-os. Ami annyira nem tetszik az a memória kezelés és a beszélgetés közbeni hangerő. Ezeknél a készülékeknél is fennállnak ezek a problémák? Szeret fotózni és sokat telefonál. Tehát üzemidő és fotó, videó képesség fontos.
Előre is köszönöm mindenkinek.

(#118183) Mákdaráló


Mákdaráló
tag

Sziasztok!

Új telefont szeretnék venni.
Árban 50ezer körül (lehet használt is ennyiért)
Kijelző NEM amoled
5"-5,5" között
Jó kamera
Erős háttérfény
Pontos és gyors GPS.

Eddig egy Xiaomi Mi 4c telefonom volt, de annak annyira érzékeny volt a kijelzője, hogy kb magától betört kétszer, harmadszorra szimplán elszállt a touch-screen a kijelző 20%-án. Most szereztem egy Galaxy A5 2017-et, ami minden téren nagyon bejön, csak az amoled pwm fényerőszabályzása migrénes fejfájást és hányingert okoz. Tetszik a Redmi note 4, csak félek, hogy a kijelzője hasonló a Mi 4c-hez.

Köszi a segítséget!

A matt kisperec sokkal finomabb a fényesnél.

(#118184) Dhampir válasza Mákdaráló (#118183) üzenetére


Dhampir
félisten

csak az amoled pwm fényerőszabályzása migrénes fejfájást és hányingert okoz

Az S7 is ilyen, az S3 még nem volt PWM vezérlésű.

(#118185) Dluinet válasza Dhampir (#118184) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a szem nagyon érzékeny, a múltkor az hallottam, hogy a sok maszturbálástól meglehet vakulni.
Vigyázzunk:
Ha bandzsítunk, úgy maradunk.
Ha túl közel ül a gyerek a tévéhez, elromlik a szeme.

Répát kell enni.

;]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#118186) Mákdaráló válasza Dhampir (#118184) üzenetére


Mákdaráló
tag

Viszonylag újabb készülékekben gondolkodom. Az S3 annyira talán nem mai darab. Amúgy rengeteg répát fogyasztok. :)

A matt kisperec sokkal finomabb a fényesnél.

(#118187) Land


Land
veterán

Szeretném cserélni 1 év után a Mate 8-amat. Döcög, lassulgat már hónapok óta, beleuntam.
A jelenlegi értékénél tervezek többért telefont venni: ez kb 75.000 Ft
Elsőnek a Xiaomi Note 4 Global (B20) néztem ki: jó áron van, jó üzemidő, sok hivatalos főzött rom van rá. Egyedül a gyengébb kamera szól ellene, illetve elvileg sok ap ixelhibás példány. Magyar garis lenne.
A hónap végén jön a Xiaomi A1 gyári droiddal. Elég jól hangzik ez is, az aksi kisebb lett, de a kamera dupla a hátlapon, tehát a Note 4 gyengébb kameráját feledteti és egy erős közepes üzemidőt tudhat. Magyar garis lenne.
A rendeljkinait.hu oldalán van egy iromány 60.000 Ft alatti legjobb kínai telefonokról.
Ebből pl a Ulefone T1 szerintetek mennyire lehet jó ajánlat a fenti 2 féle Xiaomi ellenében?
Specifikációja: Helio P25, 6 Gb RAM, 64 Gb ROM, 16 MP+5 MP Dual Samsung kamera, 3680 mAh aksi, 5.5" Full HD, B20, Android 7.0, fém ház stb.. Garancia külföldre szólna.
Tartok ezektől az ismeretlenebb, még be nem futott kínai márkáktól, mert anno is voltak jó hardveres telefonok (pl több Elephone), de mindig valamit elrontottak náluk. Pl. rossz kijelző, típushiba, rossz szoftver stb
Szerintetek?
Várható mostanában a keretemben best/buy telefon? A Xiaomi Note 5 mikor jön ki? Köszi!

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#118188) w333 válasza Land (#118187) üzenetére


w333
félisten

Egyértelmű hogy Redmi Note 4 ... már csak a frissítések miatt is :K

De sok minden más mellette szól, a kínai csodát pedig inkább felejtsd el :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#118189) Land válasza w333 (#118188) üzenetére


Land
veterán

A1-gyel mi a baj? Frissítések arra is jönnek majd dögivel. Aksi?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#118190) w333 válasza Land (#118189) üzenetére


w333
félisten

A1 is biztos hogy jó, csak nincs még róla tapasztalat ! :B

Illetve a stock droidból rengeteg kényelmi funkció hiányzik sajnos :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#118191) Land válasza w333 (#118190) üzenetére


Land
veterán

Majd a custom romokban lesz.
Bár kérdéses, hogy arra könnyebb lesz-e hibátlan főzött romot csinálni, mint a Note 4-re, mely MIUI alapú.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#118192) batai15 válasza Land (#118191) üzenetére


batai15
félisten

Lesz custom rom bőven nem kell aggódni. Hardver ugyan az az mind kettő telefonban teljesen.

(#118193) Land válasza batai15 (#118192) üzenetére


Land
veterán

Az tiszta sor. Arra vagyok kíváncsi, hogy amíg a Note 4 MIUI alapú és így is elég sok féle custom rom brand ráállt, addig a szűz droidos A1-re talán különösebb buhera nélküli is lehet romot csinálni, illetve talán driver problémák sem lesznek emiatt. Maradjunk annyiban, hogy semmiképp sem lesz rá kevesebb és rosszabb custom rom támogatás.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#118194) Ájvé válasza batai15 (#118192) üzenetére


Ájvé
veterán

Mi A1 egy Mi 5X, egy az egyben, de biztos lesz rá custom ROM.

Land:
Minden custom ROM "buherált", nem tudom hogy érted. Van rá stock Android talán könnyebb mint MIUI-t módosítani. Ha kiadják a kernel forrásokat akkor lesz könnyebb dolguk.

[ Szerkesztve ]

(#118195) Land válasza Ájvé (#118194) üzenetére


Land
veterán

Úgy értem, hogy a Lineage vagy a Resurrection Remix rom is alap droid+tuning. Így az A1-et csak meg kell tuningolni, mert elég erős alap android a gyárija. Abszolút laikus vagyok, csak így gondolom. Nexusokon is elég korrekt főzött romok voltak, nem kellett a nulláról felépíteni azokat.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#118196) batai15 válasza Ájvé (#118194) üzenetére


batai15
félisten

Nem mondod?!

(#118197) Soybex válasza Gabis (#118182) üzenetére


Soybex
őstag

Honor 8. Nekem szimpatikusabb.

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#118198) Gabis válasza Soybex (#118197) üzenetére


Gabis
őstag

Nekem is. Olvasgatom a topikját és sajnos az agresszív memóriakezelés itt is fennáll, hiába a 4 GB memória. Huawei betegség. Így azt hiszem nézelődök tovább más gyártó háza táján, pl. Samsung. :F

(#118199) Viktor0610 válasza Gabis (#118198) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Na, mert a Samsung a LagTouchwizzel sokkal jobb.

(Nem, nem S1-ről beszélek, a napokban láttam S7-et caúcskészülékhez képest durván akadozni. ;) )

Samsung Galaxy A54

(#118200) Gabis válasza Viktor0610 (#118199) üzenetére


Gabis
őstag

Inkább röccenjen be néha mint, hogy ne kapjon értesítést xy programtól mert kilőtte a kezelő a háttérben. Még nem olstam Samsung fórumot, igazából csak egy példát hoztam mint gyártó. Na, majd meglátjuk :K

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.