Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#118701) ADAM1337 válasza Sententious (#118698) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Gondolom a G6 dual volt a kérdés partnero-nál ahogy nézem 131k körül mozog az nem is rossz ajánlat érte.

(#118702) Soybex válasza Taktoj (#118699) üzenetére


Soybex
őstag

Mégis milyen kompromisszuvot kellett kötnöd? Legjobb ár értékű telefon a Xiaomi és egy rakás custom rom van rá

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#118703) khan0110


khan0110
csendes tag

szevasztok!

100 euró/30.000 ft
használt
ebay
2 évig bírhatná
net, fotó, telefon, kisebb igényű alkalmazások
android
120-140 mm

két további igényem van: legyen fémházas (idegenkedem a műanyagtól, nem csak telók terén), és ne kínai legyen (idegenkedem a kínaiaktól is)

htc one mini 2, sony xperia z1 compact, amiket nézegettem. samsung galaxy a3 is jó lenne, csak azok drágábbért mennek el.

kösz és üdv

(#118704) lezuvius válasza Sententious (#118698) üzenetére


lezuvius
őstag

Valtanak P-OLED megjelenitore.

Szerintem siman megeri a felarat, mivel az infinity display OLED-del nez ki jol (leginkabb sotetben gyengek az ips-sek, valamint a max fenyere is jobb), illetve hardveresen sokkal eloremutatobb.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#118705) bpmcwap


bpmcwap
senior tag

Nézegetem de nem találok új készüléket, hátha tud valaki valamit.
4,5-4,7 méretű minél gyengébb kijelző - akku kímélése miatt
1gb vagy több ram
minél nagyobb akkumulátor
árban ahol kezdődik :)
Valaki tud valamit esetleg?
Köszönöm

Túrista vagyok

(#118706) quailstorm válasza khan0110 (#118703) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Itthon és Sony Z3 compact...
Legalábbis én olyat vettem 1 hónapja pont 30-ért.

[ Szerkesztve ]

(#118707) mark! válasza bpmcwap (#118705) üzenetére


mark!
őstag

xperia z3 compact apróról. elég jó telefon még ma is, és az akksija is elég jó a kijelzővel.

>

(#118708) quailstorm válasza mark! (#118707) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Akkut alátámasztom, enyém SLiMM ROM-mal simán kihúzza a 2-3 napot.

Annyi, hogy Z3c-nél kell számolni egy kockázattal és a kutya szájából nem szabad venni. Mostanában az érintők hullanak.

[ Szerkesztve ]

(#118709) Jäger86


Jäger86
csendes tag

Sziasztok!Telefonvásárlásba vagyok és nem tudok dönteni. Nexus 4-em volt. Az biztos hogy 6-os kijelzőst szeretnék,sokat videózok és zenét hallgatok,netezek. Legyen gyors ne fagyon le,ahogy a 4-es se tette. Nem pakolom tele lomokkal.Csakis újat szeretnék venni. Tudnátok ebben segíteni? Előre is köszönöm!
:)

(#118710) mark! válasza quailstorm (#118708) üzenetére


mark!
őstag

nekem gyári rom volt, simán bírt 1 napot ha keveset használtam. (csak mikor használtam én keveset.. :DDD) 4hónap alatt 3x törtem szanaszét, szóval inkább eladtam alkatrésznek :D

>

(#118711) bpmcwap válasza mark! (#118707) üzenetére


bpmcwap
senior tag

ránéztem, nagyon jól hangzik, de nincs a vodánál.
Elnézést ezt az előbb nem írtam. Három gyereknek kell, ezért nem árt ha előfizura lehet venni :)
Vagy akár eu raktár, de nem ártana ha kijönne a három gagyifon 100ból... :)
szerk nem dollárból ezer hufból

[ Szerkesztve ]

Túrista vagyok

(#118712) Taktoj válasza Soybex (#118702) üzenetére


Taktoj
aktív tag

Szia. A rom októl jobb lenne?.

- pár dolog ami idegesít:
1. Dobálja a wifit, netet
2. Gepelesnel néha kesnek a beírások
3. Nem mindenhol nagyit ahol mas igen
4. Állandóan kilő mindent... Ezen nagyjabol lehet segíteni
5. F1 em fólia nélkül sem karcolódik annyit mint ez par nap alatt.
6. Hotspot nem megy a microsimben.
Most hirtelen csak ennyi, de majd irogatom h mivel nem szeretek együttélni.
Szerintem nem vagyok háklis,

ZedMester köszi, megnézem őket

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#118713) Sententious válasza lezuvius (#118704) üzenetére


Sententious
tag

:O :O :O

Azaz igazság, hogy eredetileg 120eFt körül szántam (volna) rá. Így ez már bőven túlmutat a kereten.
Igazából a mostani Z3C is elegendő teljesítményre, mert nem játszok rajta - Fb, messenger, e-mailek és zene - csak szegénynek tönkre ment a jack csatlakozója és nem fókuszál a kamera, akármit csinálok vele. Na meg persze kicsit "unom" is, mert több, mint 2.5 éves. Eddigi telefonjaimat pedig 1.5 év környékén cseréltem mindig.
Igazából ha frissebb hardver van és normális kamera (amellyel nem profi fotókat akarok csinálni, csak néha ha valamit meg akarok örökíteni legyen - nem instagramozok meg ilyenek, azt meghagyom az asszonynak :D), akkor én már elégedett vagyok.
Néztem az S7/S7E-et, de valahogy nekem nem jött be a design, így a P9, P10 került előtérbe. Viszont ugye az előzőleg beszéltek miatt ((#118657)...(#118660)) ugrottam egy kategóriát (G6), azonban, ha már ennyi pénzt rászánnék, akkor nem akarok a kijelzővel bajlódni, szerviz hozzáállás ide vagy oda. S8 pedig a komment elején leírtak miatt megint necces.

Kicsit olyan, mintha magam sem tudnám eldönteni mi is kell, de úgy vagyok vele, hogy szeretném a minimumon tartani a költségeket, de a legjobbat választani, amely kiszolgál megint úgy 2 évig és megbízható a készülék, tehát pl. nincs olyan probléma, mint az LG kijelzője. :/

[ Szerkesztve ]

(#118714) Taktoj válasza Sententious (#118713) üzenetére


Taktoj
aktív tag

próbáltam visszakövetni h mit is keresel, nem sok sikerel :-)

De ha nagy lenne a keretem, nem bohockodnék gyerektefonokkal...kinezetre... Oneplus t vennék, s a kamerája is a legjobbak kozt van...szvsz...

500 $ alatt ujonnan / kuponokkal még olcsóbb/ picit használtan beleférne a keretedbe 6giga rammal évekig elégedetten használhatnád

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#118715) BenHans válasza Jäger86 (#118709) üzenetére


BenHans
addikt

Keretet nem írtál... Mate9-től kezdve az S8(+)-on át az LG V30-ra vagy Huawei Mate10-re való várakozásig bármi jó lehet. Sőt, ha maradnál referencia vonalon akkor Pixel XL vagy Október 4-én jelenik meg ennek utódja..
Ha picit kisebb lapát is elég :D, akkor az LG G6 és Honor 8 Pro is játszhat.
5.5"-on pedig ott a HTC U11.
Ezekhez képest lényegesen olcsóbban pedig Xiaomi Mi A1.

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#118716) Soybex válasza Taktoj (#118712) üzenetére


Soybex
őstag

Nen tudom melyik romot használod, de sok vacak. Telefonod topicjába érdemes benézni és az ott ajánlottakat kipróbálni. Egy vacak rom okozhatja ezeket a problémákat, pl aliexpress custom romját egyből lekellett annó szedni mert egy használhatatlan vacam volt

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#118717) pit stop válasza Sententious (#118713) üzenetére


pit stop
addikt

Ha Z3C-vel ennyi ideig elégedett voltál, akkor miért nem maradsz ugyan azon a vonalon, mondjuk egy X Compact-tal? Kicsit az jött le az írásodból, hogy váltanál is meg nem is - főleg ha nem lenne most baja z3c-nek, így pedig lenne is változás meg nem is :)

(#118695) ADAM1337: A káva is a kritériumok között volt, de a maximumként megadott 6 coltól azért még így is messze állna. Romolással is egyetértek, de van aki hozzá szokott az évek alatt, hogy jobban belenyúl dolgokba, így lehet az hiányozna, és kérdezőnél ezt fontosabbnak éreztem.
Egyéni preferenciák döntenek ezen a szinten már inkább szerintem, kézbe kell venni ha lehet mind a kettőt és a szerint dönteni melyik a kényelmesebb adott embernek.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#118718) Zolly444 válasza ADAM1337 (#118697) üzenetére


Zolly444
aktív tag

És ha nem maxolnánk ki a keretet? Mondjuk olyan 60-70ezres keretnél nincs valami? Először a Redmi Note 4et nézegettem, esetleg érdemes várni az 5re?
A 120 a nagyon max, nem feltétlenül akarnék annyit költeni rá.

(#118719) Soybex válasza Zolly444 (#118718) üzenetére


Soybex
őstag

Hát 60-70 között a Note 4/ Mi A1 ami van.
Note 5-re még jóideig várni kell, szerintem majd csak jövőre lesz a piacon.
De 100 ért a Honor 8 eléggé bestbuy lenne számodra

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#118720) Sgr_A


Sgr_A
addikt

ez milyen zf3 max?
A MA teszteben egy teljesen más speckóval rendelkezőt teszteltek

(#118721) Soybex válasza Sgr_A (#118720) üzenetére


Soybex
őstag

Ez másik típusú Zenfone 3 max, 2 fajta létezik belőle. Plusz ezt elvileg csak ázsiában forgalmazták

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#118722) Sgr_A válasza Soybex (#118721) üzenetére


Sgr_A
addikt

az érdekes mert az asus mo oldalán meg csak ez szerepel

és van belőle ww verzió is

[ Szerkesztve ]

(#118723) Soybex válasza Sgr_A (#118722) üzenetére


Soybex
őstag

Hát ez fura, mert 2gb rammal szerelt verziós volt eddig csak itthon. Plusz a gyengébb procis verzió.

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#118724) Speeedfire válasza Speeedfire (#118665) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Szerintetek megéri a felárat az s8 a p10-el szemben? Vagy esetleg g6 vagy más alternatíva?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#118725) Yiggdrasil


Yiggdrasil
aktív tag

Sziasztok!

Kellene valami új telefon, mert a régit eladtam már és amit terveztem utódnak azt egy kipróbálás után elengedtem. Eddig iPhone-okat használtam az elmúlt években (4S, 5S, 6+, 6S) ez az új széria abszolút nem győzött meg, illetve az iOS 11 is katasztrófa az ismerősi körben használt telefonokon is, úgyhogy lehet, hoyg itt az idő hogy adjak egy esélyt az Androidnak.

Kérdésem a következő: melyik típusok azok droid-fronton, amik 3 évig simán használhatóak (mármint hogy nem lassul be, nem fagy szét, kapja a biztonsági frissítéseket, stb)?
Amiket eddig nézegettem az a Note8, S8+, G6, P10, U11 volt.

Főleg Spotify-t, Hearthstone-t, Reddit-et, Twitch-et és Netflix-et tervezek a leendő telefonomon futtatni, és jó lenne ha kibírna közepes nyomkodással egy napot. Ha vízálló az plusz pont.

Tudnátok segíteni? :R

(#118726) Soybex válasza Yiggdrasil (#118725) üzenetére


Soybex
őstag

Note 8-al hosszú távra nem lenne problémád biztos, nálam a 4-es 3 éve gond nélkül megy.
S8+ és az U11 se lenne még rossz döntés, vagy esetleg egy Pixel

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#118727) mark! válasza Yiggdrasil (#118725) üzenetére


mark!
őstag

az említetteken kívül én hozzáírnék egy xperia xz premiumot.
2-3 éves xperia telefonok a mai napig elég jók, családban van egy 4 éves Z ami azóta napi használatban van, akksi viszont már döglődik.
4k kijelző miatt nemtudom mennyire bírja az akksi napi használat mellett, de az biztos, hogy gyönyörű a kijelzője

[ Szerkesztve ]

>

(#118728) Soybex válasza mark! (#118727) üzenetére


Soybex
őstag

Khm kamera khm szoftver :/

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#118729) mark! válasza Soybex (#118728) üzenetére


mark!
őstag

nem top a kamera, de rossznak sem mondható. felhasználók többségének jobb attól nemkell.
szoftverrel meg mi a baj? :DDD csomó sonyt használtam, 1x nem fagyott be egyik se.

[ Szerkesztve ]

>

(#118730) Soybex válasza mark! (#118729) üzenetére


Soybex
őstag

Kinek mi. Azért az ellene levő felsorolt készülékek messze jobb képet csinálnak. A poén hogy ugyan azzal a modullal csinál vacak képet mint a többi, mert nincs normálisan megírva a kameraszoft. Egyedüli pro érv a Sony mellett, hogy eddig mindig szépen kapták a frissítéseket.
Jah és még valami, Káva ;]

[ Szerkesztve ]

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#118731) mark! válasza Soybex (#118730) üzenetére


mark!
őstag

visszamennyé ;] ;]

>

(#118732) pit stop válasza Soybex (#118728) üzenetére


pit stop
addikt

XZ Premium-mal sikerült elérni, azt, hogy feljött a többiek szintjére, és nem alatta van mint az elődei, ezért az állításoddal vitatkoznék.
S8-G6-XZP, saját szenzorral lehetne még jobb, de így is van amiben tud többet, és beértek oda hol már rég kéne lenniük szvsz.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#118733) mark! válasza pit stop (#118732) üzenetére


mark!
őstag

felsőkategória, flagship, átlagembernek több mint jó. ha valaki szerint csúnya képeket csinál, az elég erősen utálhatja a sonyt. hardverben eszméletlenül jó telefon, kijelzője 10/10, mi más kell még? :)
arra hogy előkapd a zsebedből, fotózz vele egy párat bőven elég, beállított képre meg ott a dslr.

[ Szerkesztve ]

>

(#118734) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Szerintetek jelenleg létezik ennél jobb vétel (Max 25)?
Homtom HT17 Pro

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#118735) mark! válasza Ciccuka (#118734) üzenetére


mark!
őstag

max használtan.

>

(#118736) Sgr_A válasza Ciccuka (#118734) üzenetére


Sgr_A
addikt

Szinte bármi
Van ismerősőmnek hivás közben kifagy

(#118737) ADAM1337 válasza Zolly444 (#118718) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

A redmi note 4 eu verziója elég kellemes telefon egy pár hete volt nálam egy hosszabb ideig. a 4gb ramos verziója.
Hát nekem batár volt de ki kell próbálni, amúgy az is nagyon jó készülék a kamerája kicsit gyenge de maga a rendszer az nagyon jó.

(#118738) Ájvé válasza Ciccuka (#118734) üzenetére


Ájvé
veterán

27-ért megkapod a Miezu M5C-t, inkább ezt venném, mint az általad említett készüléket.

(#118739) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Dual simeset keresek max 80k-ig.
Xiaomi ne.
Kamera fontos lenne, de leginkabb a stabil gyors rendszer bongeszeshez, olvasashoz.
Min. 5.5 col de lehet nagyobb.
Vegso esetben hasznalt is johet de akkor LG V10 minosegu kell.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#118740) jenei1994


jenei1994
addikt

Sziasztok!

70 ezer körül melyik most a legjobb telefon ami a piacon van ? :U

(#118741) Ciccuka válasza Ájvé (#118738) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ez csak 5"-os és drágább is.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#118742) Jäger86 válasza BenHans (#118715) üzenetére


Jäger86
csendes tag

Köszönöm a választ.Nem az összegre akartam menni hanem hogy egy szuper mobilom legyen, Csak ne Iphone.Mert mindenkinek az folyik minden honnan.Szeretem ha tud is valamit a telóm.

(#118743) Yiggdrasil válasza Soybex (#118726) üzenetére


Yiggdrasil
aktív tag

Köszi, néztem a Pixel-t is, csak egyelőre nem tudom hogy honnan lehetne hivatalos forrásból beszerezni.
Note 8 nekem is tetszik, csak kicsit félek a Samsung bloatware-csomagjától.
Az U11 most nagyon megfogott, még olvasgatok.

@ZedMester: Köszi az ajánlást, Sony-kat azért nem néztem csak eddig, mert nagyon rossz tapasztalataim voltak vele a múltban (SP, Z1C). De ezek szerint előnyükre változtak az elmúlt években?
Mondjuk az a káva nem túl esztétikus rajta sajnos.

(#118744) Ájvé válasza Ciccuka (#118741) üzenetére


Ájvé
veterán

Nem írtad hogy mekkora kell, de ez legalább telefon már, Homtommal csak szívni fogsz, de te tudod. Azért drágább, mert minőségi.

(#118739) psg5:
Xiaomi Mi A1, mondjuk Xiaomi, de nincs rajta MIUI, ha ez a problémád a Xiaomival. Kamera átlagnál kicsit jobb.

[ Szerkesztve ]

(#118745) Ciccuka válasza Ájvé (#118744) üzenetére


Ciccuka
veterán

Most is Homtom van. :)

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#118746) Ájvé válasza Ciccuka (#118745) üzenetére


Ájvé
veterán

Sok sikert akkor hozzá.

(#118747) Ciccuka válasza Ájvé (#118746) üzenetére


Ciccuka
veterán

Olvastam a hozzászólásokat: HomTom HT17 Pro - nagyra vágyóknak
Akad amelyikkel van probléma, de ott a gari arra az esetre. Elfogadható az ára is.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#118748) psg5 válasza Ájvé (#118744) üzenetére


psg5
veterán

Igen. Nem szeretnék mokolos telefont.
Ez igen ujnak tunik. Nem latom hol helyezkedhet el a kamera minosegben, de vegulis tetszik bár nem szep :)
Lehet maradnek a "szokasos" markaknal.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#118749) Wurten


Wurten
csendes tag

Nokia 6-ról mi a vélemény? Mindennapi használatra keresek telefont, amely mrgbízható. Netezés, email és fb/messenger és természetesen telefonálás. Semmi extra. Egyéb alternatíva ilyen árkategóriában?

(#118750) pit stop válasza Wurten (#118749) üzenetére


pit stop
addikt

Moto G5 Plus, Huawei P10 lite.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.