Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#117351) Ornatrix


Ornatrix
újonc

Sziasztok!
Új vagyok, remélem jó helyre írok.. Szeretném megkérdezni, hogy ismeri-e valaki az Eglobal Central " online shopot? Innen rendeltem telefont, meg is érkezett, viszont mindenféle papír nélkül. (sem garancia, sem számla...) Netes elérhetőségük sem egyszerű, így egyenlőre elég tanácstalan vagyok, pláne az leszek, ha esetleg garanciális gond merülne fel. Talàlkoztatok már hasonlóval, esetleg ötlet, hogy merre induljak el a témában? Köszönöm szépen előre is!

(#117352) bubibaba31


bubibaba31
tag

Sziasztok! Galaxy S6-om van. Kezdem unni, és gondolkozom a váltáson. A Galaxy S8 tetszik, bár kicsit "keskenynek" találom, és félek a lekerekített szélektől, amúgy amikor megláttam akkor azt mondtam, "ez kell".
Viszont elbizonytalanítottak az Iphone 7-el. Más telóban nem gondolkodom. de nem tudom eldönteni a dolgot. Sosem volt ájfónom, félek a kezelésétől, azt hallottam nehézkes képeket gépre vinni vele, illetve nagyon "zárt" rendszer. Szóval nem tudom mennyire "passzolna" hozzám ez az oprendszer, valamint azt olvastam hogy kamerában az S8 veri az I7-et.
Szóval pro és kontra érveket szeretnék ha lehet, illetve tanácsokat. Köszönöm szépen :-)

(#117353) Daneee14


Daneee14
tag

Sziasztok!
Samsung S3 Neo-ról váltanék. Az ár kb. 80e környéke. Ma láttam emagnál ~83-ért Samsung A5 2017-et.
Az emag megbízható boltnak számít? Mik a tapasztalatok, eddig csak hordozható töltőt vettem tőlük. A garancia ebben az esetben hogy működik?
Alternatívaként megjelent még a P10 lite és a motorola G5 plus. A motorola az iránytű hiánya miatt esett ki, a huawei-nél meg a samsung szerintem jobb. Ez szerintetek is így van?

(#117354) Sungoo válasza Daneee14 (#117353) üzenetére


Sungoo
addikt

Az emag a online boltok gyűjtőhelye. Az adott bolt garanciális feltételeit kell nézni. Én raknék hozzá pár ezrest, és megbízható helyről rendelnék. Ha szerinted jobb a Samsung, akkor azt kell venni. :K

(#117355) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Milyen telefonokat ajánlotok 40-70k-ig, 5-5,2" méretben ha a stabil, fagyás mentes működés, kijelző, illetve a GPS fontos? Samsung J3, J5 2016 talán jó lenne, ha nem lenne gyenge a hardver, illetve nem melegedne.

[ Szerkesztve ]

(#117356) windlord válasza pinnacle (#117355) üzenetére


windlord
őstag

Xiaomi Redmi Note 4, 4x is meger egy miset.

(#117357) pinnacle válasza windlord (#117356) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Igen látom talán ezek a legjobban ajánlott telefonok. Csak nem tudom, hogy milyen a GPS vételük. Ha jól emlékszem régebben abban nem volt erős a Xiaomi.

(#117358) beg válasza pinnacle (#117357) üzenetére


beg
veterán

Ne aggódj, jók abban is.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#117359) Viktor0610 válasza pinnacle (#117357) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tévedés. :P

Pont, hogy a Xiaomi régen IS jó volt, mikor még az MTK-procis zs-kategóriás kínai vackok GPS-vevője rossz volt. ;)

Samsung Galaxy A54

(#117360) pinnacle válasza beg (#117358) üzenetére


pinnacle
nagyúr

OK! Köszi!

Viktor0610 Igen, amikor megláttam ezt a hirdetést, akkor ugrott be, hogy a MediaTek-el volt probléma. :)

Xiaomi 4a? Ha jó látom Gorilla Glass, gyengébb proci, akku a különbség. Remélem ki vannak rakva az MM-ben, mert élőben kell látni, hogy melyik tettszik jobban.

[ Szerkesztve ]

(#117361) Soybex válasza pinnacle (#117360) üzenetére


Soybex
őstag

Inkább 4x és abból is a 3gb-os verzió. 2gb-ram ma már nagyon kevés ezekbe a készülékekbe.

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#117362) csp01


csp01
tag

Két boltra szűkült le az általam kinézett telefon kínálata. Mobil Corner és Laptop Szalon. Van valakinek tapasztalata valamelyikkel? Megbízható mindkettő?

(#117363) trebrona válasza Viktor0610 (#117359) üzenetére


trebrona
nagyúr

Csak megerősíteni tudom, az MTK-s Hongmi GPS-e kiemelkedő volt. :K

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#117364) Viktor0610 válasza csp01 (#117362) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem nem feltétlen a bolt a lényeges, hanem, hogy amit veszel náluk, azt milyen garanciával adják. ;)
Mert ha a garancia gyári, akkor "akárhol" megveheted a kiszemelt készüléket.

Samsung Galaxy A54

(#117365) Soybex válasza csp01 (#117362) üzenetére


Soybex
őstag

Ha csak ez a kettő opció van akkor a laptopszalont ajánlom, igaz én laptopot vásároltam náluk + ajánlották sokan a notebook topicban szóval nyugodtan veheted tőlük, bár nem tudjuk milyen készülékről van szó?

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#117366) csp01 válasza Viktor0610 (#117364) üzenetére


csp01
tag

Értem, köszönöm. Elvileg mindkettő az, de kis kétely van bennem.

Soybex

Köszönöm. Sony Xperia X Compact. Csak itt látom feketében.

[ Szerkesztve ]

(#117367) pinnacle válasza Soybex (#117361) üzenetére


pinnacle
nagyúr

OK! Köszi!

(#117368) pit stop válasza Sempronius89 (#117336) üzenetére


pit stop
addikt

Samsung Galaxy A5 (2017), vagy Xperia X.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#117369) Dadt


Dadt
újonc

Sziasztok,

édesanyámnak (60 éves) vennék újonnan Androidos okostelefont olyan 60 ezer Ft (nagyon max 70 ezer) körül.
A vodánál venném flottával, 500 mega vagy 1 giga mobilnettel legalább 2 évre.
Fontosabb kritériumok:
Legyen gyors, jó fotókat készítsen, telefonálás is nagyon fontos természetesen, és gördülékenyen lehessen vele netezni, Facebookozni, stb.
Ami nem fontos, az a zenehallgatás (édesanyámnak nincsenek ilyen tervei vele).
Előre is köszönöm a segítséget.

(#117370) pataslogeza


pataslogeza
aktív tag

Sziasztok.
Páromnak keresek telefont.
Most galaxy s5 van neki már két éve.
Ami fontos neki a szép kijelző, lehetőleg amoled (s5 előtt egy jobb fajta ips kijelzős kinai volt neki, de amikor megkapta az s5-öt, első szava volt hogy "milyen szép a kijelzője"), jó kamera mert sokat videózik meg fényképez, jó gps a futóprogramjához, ne akadozzon netezés közben, és bírjon ki legalább egy egész napot az akkuja.

Az s5 legnagyobb baja az akkuidő, nem bír ki egy napot sem, folyton töltővel meg powerbankkal jár, de a kijelzője miatt mégis szereti, csak folyton panaszkodik, hogy nem bír egy napot sem. Játékra egyáltalán nem használja, szoval az s5-nél erősebb nemigen kell, de azért gyengébb sem lenne jó.

Tudtok ajánlani néhány típust?

Ja, az ár lemaradt. Max 120ezer ft.

[ Szerkesztve ]

(#117371) mark! válasza pataslogeza (#117370) üzenetére


mark!
őstag

huawei p9, honor 9, s6 edge, iphone se

>

(#117372) modflow


modflow
veterán

Sziasztok!

Vettem egy Honor 9-et és kötöttem rá biztosítást. Aláírva visszaküldtem a Generali-nak az ajánlatot. Az éves díj 14.800 Ft volt, 5.000 Ft-os önrésszel.
Erre ma jön az e-mail, hogy a szerződés az ajánlattól eltérően 20.000 Ft káronkénti önrésszel jött létre.

Ez meg milyen már, hogy 4-szeres lesz az önrész csak úgy?!

Tud valaki ajánlani rendes biztosítót jó áron?

(#117373) Soybex válasza pataslogeza (#117370) üzenetére


Soybex
őstag

Honor 8 tökéletesen megfelelne minden igénynek.

@Sgx : S7 edge

[ Szerkesztve ]

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#117374) sgx


sgx
tag

Sziasztok,

2 évre tervezem a következő telefonomat - jelenlegi Lumia 735 - az alábbi peremfeltételek mellett:

- napi 1,5-2 óra telefonálás mellett is bírjon 1 napot az akksija
- napsütésben is jól látszódjon a kijelzője
- akadásmentes működés, az alkalmazósok váltása és internetezés közben is
- olyan kamera, mellyel nem csak művészi beállított képeket lehet csinálni, hanem a pillanatot is meg lehet örökíteni
- a használatához 1 férfi kéz elég legyen
- levelezés, bankolás, naptár, jegyzetelés, vpn, viber, youtube, gps, menetrendek, google drive, onedrive, picasa, runtastic akadásmentesen működjön
- lehesen blokkolni csoportokat 1-2 kattintással ( ezen csoport tagjai egy beállított időintervallumban ne érjenek el )
- a legkevesebb ismert típushibával rendelkezik

Telefonok, melyek közül a legalkalmasabbat választanám erre a célra:
- Apple Iphone SE 128GB
- Samsung Galaxy S7 Edge 32GB
- Honor 8
- Huawei P10

Az ár nem számit.
Melyiket ajánlanátok?

Köszönöm.

(#117375) w333 válasza sgx (#117374) üzenetére


w333
félisten

S7 Edge de ha az ár nem számít akkor nyugodtan veheted az S8 -t :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#117376) lezuvius válasza sgx (#117374) üzenetére


lezuvius
őstag

S7 edge.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#117377) gaben1000


gaben1000
tag

Sziasztok

Azt már tudom, hogy milyen telefont szeretnék venni, csak azt nem tudom, hol vegyem. Az ár mellett nekem a legfontosabb, hogy ha valami baj lenne a telefonnal, akkor egyszerűen és gyorsan tudjam szervizeltetni.
Ti mit ajánlanátok? Telekomtól online, Emag, Edigital, Media Markt, esetleg szóba jöhet Mobilcorner szintű online gsm bolt is?

(#117378) mark! válasza gaben1000 (#117377) üzenetére


mark!
őstag

mm-ben elvileg gyors a gariztatás. (legyen is az, ha már ennyi +pénzt elkérnek)

>

(#117379) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

Sziasztok LEAGOO KIICAA MIX telefonról mi a véleményetek?

(#117380) Soybex válasza ZTE_luky (#117379) üzenetére


Soybex
őstag

Pénzt nem adnék érte. A gyártó elismerte hogy gyárilag trójai van a készülékein. Ezek után?

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#117381) ZTE_luky válasza Soybex (#117380) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

köszönöm, akkor mindegy

(#117382) pataslogeza


pataslogeza
aktív tag

Köszönöm a válaszokat!

S6 szóba sem jöhet, annak az s5-nél is szarabb az akkuideje, a többi meg nem amoled, és az iphone még kicsi is. Méretet nem írtam, mert azt hittem 5-nél kisebb kijelzős telefon már nemnagyon van. Szóval legalább 5" kijelzőméret, és android.

Néztem a zenfone 3 deluxe-ot. Ez amoled és jónak tűnik. Erről mi a vélemény?

(#117383) lezuvius válasza pataslogeza (#117382) üzenetére


lezuvius
őstag

Nagyon-nagyon jo telefon, kivalo kamera, pompas kijelzo es nagyon minosegi kialakitas, okos pluszokkal es jo optimalizacioval megaldott UI DE uzemidoben messze van a legjobbaktol (1 napot kibir).

[ Szerkesztve ]

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#117384) mark! válasza lezuvius (#117383) üzenetére


mark!
őstag

ha powerbank van nála egész nap, akkor sztem tudja azért tölteni.
de az tényleg jó telefon

>

(#117385) pataslogeza válasza lezuvius (#117383) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Fura. Nekem van egy zenfone 2, és ennek sokkal jobb az üzemideje mint samsungoké. Most néztem meg a mobilaréna tesztet, ott is az akkuidőt kritizálták. Akkor szerintem mégsem ez lesz a nyerő.

ZedMester,

Épp az lenne a cél hogy ne kelljen magával hurcolni töltőt meg powerbankot.

[ Szerkesztve ]

(#117386) Helltak válasza pataslogeza (#117382) üzenetére


Helltak
őstag

Volt Zenfone 3 Deluxe-om, max 3-3,5 óra SOT jött össze nekem vele átlagis használattal. Maximum 1 napos üzemidőt tud. Viszont vannak energiatakarékos módok, amikkel lehet nyerni egy kis pluszt, főleg a háttérfolyamatok korlátozásával.

Vivo X100 Pro

(#117387) BenHans válasza Dadt (#117369) üzenetére


BenHans
addikt

Szia!

Ezek férnek bele a vodától: Huawei P9 Lite (2017), Huawei Nova, Samsung Galaxy A3 (2017), J5 (2017) , Sony XA1

Mindegyik élhető, de ennyi pénzért már a 3GB RAM is elvárható, így a két Huawei a Sony és ha fontos a kecsesebb méret még a Galaxy A3 (2017) marad.

Olcsóbb megoldás lenne 42 ezerért (eustock-tól) egy Redmi 4X. Ezzel sem járna rosszul.

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#117388) Ornatrix


Ornatrix
újonc

Sziasztok!
A 117351 es kérdésemmel kapcsolatban tudnátok segíteni, hogy melyik topicban érdeklődjek inkább? Köszi szépen!

(#117389) pataslogeza válasza Helltak (#117386) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Köszönöm.
Azt hiszem megtaláltam az igazit.
Zenfone 3 zoom.
Ennek jó az akkuideje, kamerája, és elég gyors is.
Azért kíváncsi vagyok erről is a véleményekre.

(#117390) Viktor0610 válasza Ornatrix (#117388) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Van megfelelőbb topik. ;)
Bár nem túl ismert ott sem, de egy kérdést megér. :)

Samsung Galaxy A54

(#117391) Ornatrix válasza Viktor0610 (#117390) üzenetére


Ornatrix
újonc

Köszönöm szépen! Igazából arra lennék kíváncsi, hogy egyeltalán mit tudok kezdeni adott esetben így, mindenféle papír nélkül?... De megpróbálom ott, köszi még egyszer!

(#117392) beg válasza pataslogeza (#117389) üzenetére


beg
veterán

Arra figyelj hogy a WW version-t vedd, az tud B20-at. Itt látod a különböző kiadásokat a Network Standard rész alatt: [link]

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#117393) Helltak válasza pataslogeza (#117389) üzenetére


Helltak
őstag

Szerintem jó választás, ha az üzemidő és a kamera a legfontosabb. Én is ilyet akarta, de nem jött össze (még).
Hardveresen mondjuk középkategóriás, de ha a komolyabb játékok nem számítanak, akkor nem para :)

Vivo X100 Pro

(#117394) Soybex válasza pataslogeza (#117389) üzenetére


Soybex
őstag

Nem rossz döntés, viszont megvárnám a 4-es szériát ha nem sűrgős, mert akkor kicsit olcsóbban is hozzájuthatnál.

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#117395) bubibaba31


bubibaba31
tag

Sziasztok! Galaxy S6-om van. Kezdem unni, és gondolkozom a váltáson. A Galaxy S8 tetszik, bár kicsit "keskenynek" találom, és félek a lekerekített szélektől, amúgy amikor megláttam akkor azt mondtam, "ez kell".
Viszont elbizonytalanítottak az Iphone 7-el. Más telóban nem gondolkodom. de nem tudom eldönteni a dolgot. Sosem volt ájfónom, félek a kezelésétől, azt hallottam nehézkes képeket gépre vinni vele, illetve nagyon "zárt" rendszer. Szóval nem tudom mennyire "passzolna" hozzám ez az oprendszer, valamint azt olvastam hogy kamerában az S8 veri az I7-et.
Szóval pro és kontra érveket szeretnék ha lehet, illetve tanácsokat. Köszönöm szépen :-)

(#117396) lezuvius válasza bubibaba31 (#117395) üzenetére


lezuvius
őstag

Kettojuk kozul S8, jobb akkuban, hardveresen erosebb, kameraja is jobb es a kijelzoje is szebb.
iPhone szoftveresen nagyon eros es szoftverfrissitesben a legtovabb tamogatott de hardveresen kisse el van maradva jelenleg. Vàrj par hetet es nezzd meg, hogy milyen lesz az i8 vagy mi lesz a neve, vagy a holnap befuto Note 8 is erdekes lehet a szogletesebb dizajnnal.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#117397) Rankerz


Rankerz
senior tag

Sziasztok !

Kellene nekem valami olcsó okostelefon szigurúan csak netezésre lenne használva

Melyik márka vagy típus éri meg ?

Köszi előre is !

(#117398) mark! válasza Rankerz (#117397) üzenetére


mark!
őstag

használtan xiaomi redmi 4x.
ha nagyobb kijelző kell, akkor redmi note 4
de ez az "olcsón jót" nagyon nehezen behatárolható kategória, egy max értéket azért ha tudnál írni, mindjárt könnyebb lenne.

[ Szerkesztve ]

>

(#117399) Rankerz válasza mark! (#117398) üzenetére


Rankerz
senior tag

Max 50e az amit rá tudnék most szánni

Megnézem amiket ajánlottál köszi !

[ Szerkesztve ]

(#117400) bubibaba31 válasza lezuvius (#117396) üzenetére


bubibaba31
tag

Note széria túl nagy egy női kéznek szerintem. Ezért is mondtam le a Galaxy S8+ ról.Pedig az jobban tetszik, de hatalmas.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.