Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#117951) lezuvius válasza diegho (#117948) üzenetére


lezuvius
őstag

Igy igen a P9 a legjobb, esetleg meg 125e korul az S7.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#117952) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Melyek most a legjobb dual sim-es, hivatalosan beszerezhető telefonok? Céges számom is lesz és nem akarok két telefont hordozgatni.

(#117953) naja válasza Viktor0610 (#117931) üzenetére


naja
aktív tag

Köszi szépen az ötletet a gsmarena-ra. Kipróbáltam sokat nem segített.
A kismillió azért enyhe csúsztatás, ugyanis összesen 1 azaz egy telót adott ki első körben: Motorola Droid Maxx. Ha szeretnék előrébb lépni ujjlenyomat-olvasó felé, akkor nincs megoldás. A legnagyobb gond viszont az, hogy nem kapható pár éve.
Ha némileg lejjebb adom az igényeket (no amoled, soványabb akku), viszont szeretném mégis a fingerprintet akkor feladja a BLU Life Markot. Ennek utána olvasva elég bénának tűnik. Egyáltalán nem igaz az akkuidő, és nagyjából eléggé átlagos eldobós telefon. Ráadásul ez sem kapható.

Egyéb ötlet erre?

(#117954) istnag válasza Mauzes (#117952) üzenetére


istnag
addikt

Dual Active: Honor 8

(#117955) pana0017


pana0017
senior tag

Sziasztok. Édesanyámnak szeretnék vásárolni egy Androidos telefont. Felhasználása csak telefon, sms esetleg viber, szóval nem kell egy erőmű, de azt szeretném ha ezek a funkciók megbízhatóan és gördülékenyen működnének. 30 ezer forint lenne a plafon, amennyiben megoldható. Akár használt is szóba jöhet. Köszönöm előre is!

(#117956) Gabbana


Gabbana
aktív tag

MIÉRT nem gyárt senki telefont tollal, csak a Samsung (Note8)???

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#117957) Sgr_A válasza Mauzes (#117952) üzenetére


Sgr_A
addikt

P10 plus
Mate9

(#117958) Sgr_A válasza naja (#117953) üzenetére


Sgr_A
addikt

A keresőben legalul a
stand-by
Talk time átállításával 26-ra nő a választék

(#117959) rObika8802


rObika8802
aktív tag

Szevasztok!

Huawei P8-ról válatnék!

T-nél venném a telót!

A Kérdés,hogy szerintetek melyiket érdemesebb?

Huawei P9
Huawei P10
Honor 9

amire használnám,az mondhatni normál használat,kevés játékkal.

előre is köszi a válaszokat! :R :R :R

| Oneplus 8T | Huawei Watch GT2 |

(#117960) Soybex válasza klepto (#117949) üzenetére


Soybex
őstag

Jobban jártál a xiaomivel. Doogee döcögős op rendszere meg amivel megkapod szoftver az nem frissül sose..

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#117961) Sungoo válasza diegho (#117948) üzenetére


Sungoo
addikt

A P9-ben nem fog csalódni. Szerintem nagyon jól sikerült készülék.

(#117962) csp01


csp01
tag

Sony telefont rendelnék, a legjobb árat, nem gyanús benyomású boltok közül, a mobilcornernél találtam. Az oldalukon gyári garanciát írnak, viszont csak egy évet. Írtam nekik, hogy miért nem két év, ha gyári és azt a választ kaptam, hogy elfelejtették átírni és két év a garancia. Ez lassan egy hónapja volt, és még mindig egy év szerepel. Merjek ezek után tőlük rendelni?

(#117963) dannyl válasza csp01 (#117962) üzenetére


dannyl
addikt

Mobilroyal, firstphone, speedshop?

(#117964) diegho válasza lezuvius (#117951) üzenetére


diegho
nagyúr

P9 lett végül 105k mobilcorner-ből. Samsung nem kell neki.

(#117965) diegho válasza Gabbana (#117956) üzenetére


diegho
nagyúr

LG Stylus-ok is olyanok. A Stylus 2 Plus nem is volt rossz, de persze itthon nem kapható.

(#117966) naja válasza Sgr_A (#117958) üzenetére


naja
aktív tag

Hát igen. Amint megelégednék 1 napnál kevesebb készenléti idővel és 1 óránál kevesebb beszélgetési idővel, egyből felugrik 30-ra. Kérlek, ne bántódj meg, de ezt az oldalt inkább hanyagolnám.

Újra fogalmazom az igényeimet:
-jó akku: normál használat mellett heti 2-3 töltéssel elmegy
(napi 1 óra beszéd, emailek folyamatos ellenőrzése, kevés netezés útközben, NO: játék és videó)
-jó kijelző: amoled de minimum ips
-méret: 4,5-5,0"

Melyik teló tudja ezt? (A Lumia 735-ön kívül)

[ Szerkesztve ]

(#117967) Sgr_A válasza naja (#117966) üzenetére


Sgr_A
addikt

A3 2017
A5 2017
Szvsz a kijelző idő fogyaszt a legtöbbet
Most van egy céges moto g3-am 3-4 napot elmegy igaz éjszakára ki van kapcsolva

[ Szerkesztve ]

(#117968) axioma válasza naja (#117966) üzenetére


axioma
veterán

Meret alapjan amit keresel az kb. a Sony xperia compact-ok, azt hiszem z5c-tol van benne ujjlenyomatolvaso (opsz ezt hol olvastam mint igeny...) Az en 2 eves z3c-m jatek es waze nelkul igaz beszed se sok de minden kommunikacio bekapcsolva, aktiv email, bongeszes se ritka, ha nem jatszom birna' siman 2 napig (de nekem asztali dock-on ejjel orakent funkcional).

[ Szerkesztve ]

(#117969) dannyl


dannyl
addikt

Honnan lehet még gyári garival rendelni?

Mobilroyal, firstphone, speedshop, mobilcorner, edigital, rufusz, mediamarkt. Tudtok még?

(#117973) csp01 válasza dannyl (#117963) üzenetére


csp01
tag

Köszönöm. Sajnos feketében ezeknél a boltoknál nincs (még ott se, ahol az szerepel, hogy van) és én olyat szeretnék.

(#117974) pana0017 válasza pana0017 (#117955) üzenetére


pana0017
senior tag

Tudtok esetleg segíteni? :R

(#117975) Ájvé válasza pana0017 (#117974) üzenetére


Ájvé
veterán

Redmi 4A, van még szép Rose és szürke színben is ugyanitt.

(#117976) KozyDavid


KozyDavid
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnek erdeklodni, hogy maximum 60ezer forintert milyen telefont lehet venni aminek van magyar manuje es FM radio. Anyumnak lenne es neki ez a 2 tulajdonsag nagyon fontos lenne. Nem szeretnem a leggagyibbat sem jo lenne ha okos lenne az a telefon es azert meg par evig eldocogne.

Nagyon szepen koszonom elore is a segitseget es elnezes hogy nincs ekezet a billentyuzetemen :)

David

(#117977) juuzer válasza KozyDavid (#117976) üzenetére


juuzer
addikt

Szia

Xiaomi redmi 4x (nagyobb méret esetén redmi note 4).

Félve, de ajánlanám még azért a Huawei P8-at, bár nem tudom mennyiért mérik. De a P8-at vétózzák meg a kollégák, ha nagyon nagy hülyeséget mondanék.

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#117978) Ájvé válasza KozyDavid (#117976) üzenetére


Ájvé
veterán

Redmi Note 4 ha nem túl nagy a készülék.Van ahol olcsóbb a készülék, de ezt találtam a legolcsóbb megbízható boltnak.
Ha kisebb mobil kell akkor Redmi 4X (van feketében is, nem tudom melyik tetszik) lenne jó választás.

(#117979) KozyDavid


KozyDavid
csendes tag

Koszonom szepen Ájvé es juuzer. Kicsit szegenyes leirasom ellenere is sikerult eltalani mire gondoltam :D Pont ilyesmikre. nagyon jo az osszes tipp.

Koszonom szepen

(#117980) Pszihonaranc válasza BenHans (#117926) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

Nem rossz, kösz a választ!

(#117981) Ájvé válasza juuzer (#117977) üzenetére


Ájvé
veterán

P8 annyira nagyon nem ajánlott már. Android nem frissül már rajta, kicsit régebbi SoC miatt, GPU kicsit gyenge benne és nincs rá támogatás (ezért nem frissül). Kamerában veri a két Redmit, CPU-ban veri a 4X-et is, de RN4 már itt is jobb. Mondjuk minimális használat mellett jó lehetne, de akkor sem ajánlanám már, eljárt felette az idő.

(#117982) Soybex válasza Ájvé (#117981) üzenetére


Soybex
őstag

+1 Note 4-re. P8 se volt rossz a maga idejében, csak már nem mai csirke.
Vagy esetleg megvárná a Mi a1-et.

[ Szerkesztve ]

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#117983) ricsiv92


ricsiv92
tag

Sziasztok!

Sajnos az Lg G4-em bootloop beteg lett és a papírjai több, mint 200km-re vannak tőlem, így most para a gariztatása. Van valami használható és relatíve olcsó telefon, ami jó lenne tarcsinak az időszakra, amég nem tudom ezt megoldani? Meg ugye akkor meg is tartanám, ha hosszabb távon használható.

Az erre való lóvé nagyon max 50 ezer. Egy ilyen pl. mennyire megfelelő?

Fontosabb lenne a fotózási képesség és az akkuidő, ha ilyen árkategóriában beszélhetünk ilyesmiről. Meg 2 faktoros miatt most bajban vagyok :(

Előre is köszi!

Xbox Series S - Thrustmaster TX

(#117984) Soybex válasza ricsiv92 (#117983) üzenetére


Soybex
őstag

Tökéletesen megfelel neked, üzemidő szempontjából is remekül szolgál a készülék. Fotózás szempontjából az alsó szegmensben nagyon nincs ajánlott készülék.Moto G5 a legalsó fotózásra ajánlott telefon.

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#117985) Soká válasza ricsiv92 (#117983) üzenetére


Soká
senior tag

Leszámítva, hogy a háttértár (16Gb) elég karcsú, sokaknak ez bőven nem tartaléktelefon :)
Normális fényviszonyok mellett jól lehet fotózni vele.

(#117986) Soká


Soká
senior tag

Sziasztok!
Mit ajánlanátok egy 50+-os felhasználónak, akinek ez lenne az első okostelefonja? A fő szempont, hogy GPS navigációhoz szeretné használni. Érdemes ezt egy telefonnal megoldani, vagy beszéljem rá inkább eleve egy GPS kütyüre?
Olyan telefonra lenne szükség, ami rootolás és ügyeskedés nélkül is jól használható.
Árat akarattal nem írtam, mert nem feltétlenül a legolcsóbb megoldás kell, de csúcskészülékre sincs szüksége, annak, aki idáig egy nyomógombos butatelefonnal is jól elvolt.

(#117987) Ájvé válasza Soká (#117986) üzenetére


Ájvé
veterán

Először jobb lenne megnéznie is ha lehet legalább kis ideig kipróbálnia egy okostelefont, ha meg tud vele barátkozni akkor Redmi 4X vagy Redmi Note 4-et ajánlanám. Betű méretet lehet állítani MIUI-n, szóval ez se lesz elvileg akadály.

ricsiv92:
Nem tudja a B20-at, illetve 2/16GB RAM/ROM van csak benne.
Inkább innen vedd, bár az üzletet nem ismerem, de 1 év garancia úgy is van, illetve B20-as és 3/32-es ami nem mindegy. Garancia pedig szerintem egyikbe se különbb, nagyker adja valószínűleg aki behozza, ennél még biztosabb mivel Global verzió (B20-as).

[ Szerkesztve ]

(#117988) Ájvé válasza Ájvé (#117987) üzenetére


Ájvé
veterán

ricsiv92:
Bocsánat 3/16-os a smartshopos, de dupla tárhely és B20 miatt jobban megéri a másik üzletből.

[ Szerkesztve ]

(#117989) ricsiv92 válasza Ájvé (#117988) üzenetére


ricsiv92
tag

Azért néztem a smartshop-ot, mert az relatíve közel van hozzám és KP-vel fogom-viszem a telefon. A másik üzletben nincs ilyen lehetőség. A B20 miért lényeges? Elénézést, de analfabéta vagyok benne. Nem tudom mit takar.

Xbox Series S - Thrustmaster TX

(#117990) Soybex válasza ricsiv92 (#117989) üzenetére


Soybex
őstag

B20 akkor lényeges ha mobilnetet használsz. Ez egy frekvenciasáv amin keresztül ha van mobilneted akkor a 4g vagy jobb hálózatokhoz kapcsol. Viszont ha nincs akkor 3g/hsdpa a legnagyobb sebességi hálózat :)

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#117991) Soká válasza Ájvé (#117987) üzenetére


Soká
senior tag

A kipróbálás most nem játszik, mert távol van, Magyarországról vinnék ki neki a telefont. Nekem is Redmi van, ajánlottam is, de igazából fogalmam sincs, hogy navigációra mennyire alkalmas a telónk mert én nem vezetek (csak sporthoz használom). Neki viszont fontos lenne, hogy mondjuk egy Hamburg-Budapest útvonalat teljesítsen gond nélkül. Nem szívesen beszélném rá olyan telóra, amivel később gondja lehet.

(#117992) Ájvé válasza Soká (#117991) üzenetére


Ájvé
veterán

Nekem Mi3 van, németbe is használtam navigációra Here WeGo-val (Nokia volt navigációs szoftvere, már eladta de attól függetlenül jó). Minden jól működött, gyalog is navigáltam mondjuk autónával nem közlekedtem, de szerintem úgy se lett volna gond. Itthon meg használtam már sokszor és jól működött.
Mielőtt kiviszed próbáld ki, kocsikázz kicsit vagy legalább gyalog menj vele, hogy talál jelet és mennyire tartja. Ha ezek jók akkor már csak a szoftvertől függ, azt pedig ajánlottam. Térképet töltsd le előre és akkor offline is működik, még SIM kártya se kell bele (így lassabb viszont szóval jó ha van benne egy kártya ami látja a tornyokat).

ricsiv92:
Ellőttem Soybex leírta a lényeget, annyit hozzá tennék Vodán kívül egyik szolgáltatónak sincs nagy 3G lefedettsége, szóval városon kívül 4G vagy 2G marad sokszor. Illetve már van itthon is VoLTE, vagyis a -beszélgetés HD-ben megy 4G-n, ez se hátrány.

[ Szerkesztve ]

(#117993) BenHans válasza bepken (#117950) üzenetére


BenHans
addikt

Szia!

Alul, a Kapcsolat --> Elérhetőség menüpont alatt a Termék beérkezéseknél ezt írják: Xiaomi Note 4, 3/32 (fekete) 2017.09.08. (Péntek)
Azaz ha minden jól megy ma... ;)

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#117994) Ájvé válasza ricsiv92 (#117989) üzenetére


Ájvé
veterán

Pesti vagy? Akkor minden közel van. Mediamarktban is kapható igaz 58-ért, de legalább biztos garanciád lesz. Nézd meg jól van raktáron (Budaörs, Pólus stb, nem vagyok Pesti, nézd meg mi van a közeledben).

bepken:
Ilyen gyorsan nem fog esni a Mi A1 ára, főleg ha népszerű lesz. Jó ajánlat lesz egyébként, gyengébb üzemidő, de jobb kamerája lesz, illetve 4/64-es alapba.

[ Szerkesztve ]

(#117995) Soká válasza Ájvé (#117992) üzenetére


Soká
senior tag

Köszönöm! Más is ajánlotta a Here WeGo-t. :)
Próbálgatni nem lesz módom, mert nem én veszem és viszem ki, én csak tippeket szolgáltatok. Aztán engem lehet szidni, ha valami nincs rendben :)

(#117996) bepken válasza BenHans (#117993) üzenetére


bepken
veterán

köszi szépen! :R ezt a részt nem figyeltem még.

@Ájvé! igazából a szoftveres része izgatna, mert régen volt már androidom és nagyon rosszak az emlékeim. 3GB talán még elég lesz következő 2 évre, csak kérdés, hogy támogatás mennyire lesz MIUI oldalról. szóval minden hardveres előnye mellett az Android One projekt is elég jól hangzik! más kérdés, hogy mindez megéri e a +20k felárat (egyébként valószínűleg igen :) )

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#117997) Ájvé válasza Soká (#117995) üzenetére


Ájvé
veterán

Németbe is le lehet tölteni a Here-t, playen fent van teljesen legális, programba meg csak térképet kell letölteni, wifin érdemes a mérete miatt.

bepken:
A1 4GB RAM-os, szoftvert Google adja de a Xiaomi fogja kiadni mivel nem tiszta stock droid lesz. Támogatás 1,5 év talán biztos, az Android One projekt miatt.
MIUI meg nincs A1-re, így ezt nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#117998) .mf válasza .mf (#117907) üzenetére


.mf
veterán

Ennyire nehezet kérdeztem volna? :DDD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#117999) ricsiv92 válasza Ájvé (#117992) üzenetére


ricsiv92
tag

Rendben, köszönöm mindenkinek a segítséget. Már tudom mivel pótoljak. :)

Xbox Series S - Thrustmaster TX

(#118000) BenHans válasza .mf (#117907) üzenetére


BenHans
addikt

Újonnan, Galaxy A3 (2017) vagy ha tényleg strapabíró kellene akkor Xcover 4.
Használtan valami Sony Z.

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.