Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#117101) csp01 válasza Soybex (#117100) üzenetére


csp01
tag

Totál hozzá nem értőként kérdezem. Az baj?

(#117102) batai15 válasza pbazsi73 (#117098) üzenetére


batai15
félisten

150 ár plafon esetén egy oneplus 5 lenne a megfelelő..
Csp01:
Hirtelen most nem néztem mennyi az ára,de sanszos hogy az m10 használtan hasonló árba van .
Azt celozd meg inkább ha lehet.
A kor igényeinek megfelelően minden van benne ,ellenben a 9el ráadásul abba a proci rettentően melegszik .

[ Szerkesztve ]

(#117103) Soybex válasza csp01 (#117101) üzenetére


Soybex
őstag

Ahogyan Batai is írta a proci melegedős fajta, 2 éves készüléket nem igazán szabad venni. Igaz specifikációban szép és jó, de kérdés az hogy meddig fog a gyártó ezzel a készülékkel foglalkozni. Google play editionos lenne azt mondanám hogy vedd, mert azok a legjobbak, de ha jól emlékszem ilyen csak a Htc M8 esetében volt.
És igen, htc 10 használtan garisan ha találsz aprón inkább azt vedd :)

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#117104) ZsDavid válasza Soybex (#117088) üzenetére


ZsDavid
csendes tag

Köszi szépen :)

(#117105) batai15 válasza Soybex (#117088) üzenetére


batai15
félisten

Nokiarol csak jót hallani ?olvastad a Mobilarena teszteket ha más nem ?

(#117106) csp01


csp01
tag

Értem, köszönöm mindkettőtöknek.

(#117107) Soybex válasza batai15 (#117105) üzenetére


Soybex
őstag

Nokia 6 volt nálam 2 napig cégen belül. Olvastam a tesztet, nem is csodálkozom rajta hiszen a Nokia 3-5 egy alsókategóriás telefonnak számít hardverileg. Viszont jól összevannak rakva.
6-tól felfele már erősebb hardver van bennük, kamera is elég jó a Zeiss miatt. Igaz még hivatalosan nincsen piacon, de nem lesz panasz rá hidd el :)

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#117108) air


air
nagyúr

Sziasztok!

Kinéztem egy készüléket, amit a GSM Home forgalmaz elég jó áron.
Az Árukeresőn megbízható üzletnek van jelölve, de nem tudom, hogy erre lehet-e adni.
Tudnátok segíteni abban, hogy valóban megbízhatóak, nyugodt szívvel rendelhetek tőlük?
Illetve van-e más megbízható hely, ahonnan Meizu készüléket lehetne rendelni?
Eustock sokáig forgalmazta őket, mert Meizus tesztek végén azt olvasom, hogy a készüléket az Eustocktól kapták, de ott most nincs egy darab sem.

Előre is köszi.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#117109) Ájvé válasza Soybex (#117107) üzenetére


Ájvé
veterán

Azt azért tudod hogy Nokia 5 és 6-ban is Snapdragon 430-as SoC van? RAM és ROM nyilván különbség, de Nokia 6 árában ez már minimum, sőt S625-el a tetejében. Jó lenne a Nokia de tesztek szerint szoftveresen nem az igazi, így pedig hiába prémium érzet, meg stock droid, pont a lényeget rontották el, amit várnánk a Nokiától szóval a szoftvert, így pedig igazán nehezen ajánlható (prémium kialakítás és minőségi alkatrészek még mindig kevés, ha a szoftver meg problémás).

(#117110) cigam


cigam
félisten

Most láttam. P9 lite ennyiért jó vétel?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#117111) sasa134 válasza sasa134 (#117004) üzenetére


sasa134
addikt

Vki erre?

Avanti Roma

(#117112) Sgr_A válasza cigam (#117110) üzenetére


Sgr_A
addikt

Tegyél hozzá még egy tizest és kapsz egy p9 lite 2017-is ott

Sasa134: én a mate9-et vagy a p10+ hoznám el de ezek közül elég nehéz mellényúlni

[ Szerkesztve ]

(#117113) tybsen válasza Soybex (#117091) üzenetére


tybsen
addikt

Hogy tiszta legyen a kép Nexusok frissítésével kapcsolatban:

Android-verziófrissítés
"A Nexus eszközök közvetlenül a Google-tól kapják meg a legújabb Android-verziót.

Ha az eszközt a Google Store webhelyén vásárolta, akkor a frissítések általában két héten belül megérkeznek rá. Ha máshol vásárolta az eszközt, a frissítések több időt vehetnek igénybe.

A Nexus eszközök legalább két éven keresztül megkapják az Android verziófrissítéseit attól számítva, amikor az adott eszköz először vált hozzáférhetővé a Google Store-ban. Két év elteltével már nem tudjuk garantálni a további frissítéseket.

Biztonsági frissítések
A Nexus eszközök a Public Android Security Bulletins jelentésben megtalálható biztonsági problémákkal kapcsolatos frissítéseket is megkapják.

A Nexus eszközök legalább három éven keresztül megkapják a biztonsági frissítéseket attól az időponttól számítva, amikor az eszköz először megjelent a Google Store-ban, illetve legalább 18 hónapon keresztül azt követően, hogy a Google Store az eszközt utoljára forgalmazta – a kettő közül a későbbi időpont érvényes. Ezt követően már nem tudjuk garantálni a további frissítéseket.

Nexus 6P

Nem szavatoljuk az Android-verziók frissítését az alábbi időpontok után: 2017. szeptember
Nem szavatoljuk a biztonsági frissítéseket az alábbi időpontok után: 2018. szeptember"

Forrás: Google nexus support

[ Szerkesztve ]

(#117114) Soybex válasza Ájvé (#117109) üzenetére


Soybex
őstag

Igen tudom hogy mi van benne, szoftveresen az általam nyomogatott készülékkel nem voltak gondok mint az MA-s tesztben. Nem fagyott és nem laggolt be sose. Tudom azt is, hogy ez a soc 2017-ben 70-80 ezerért drága lesz.. viszont ha megnézed bekerül szolgáltatóhoz, és ott még egész jó áron megveheti az átlag user, na meg az is aki idősebb és csak a márkát ismeri így nyílván előbb fogja ezt megvenni mint például egy huaweit vagy egy xiaomit. Igaz ez neki nem jobb teljesítményben sok esetben, de bíznak a márka iránti szeretetükben. 6-os nak a kamerája szerintem egész jóra sikeredett. Nem olajfestményeket gyártva. Egyedül ami nem tetszett benne az a design. Az összes modelljüket egy kapcafa alá veszi a nokia kivétel a hátlap változtatás a kamerák miatt..

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#117115) sandorwat válasza air (#117108) üzenetére


sandorwat
csendes tag

Szia!
Én rendeltem tőlük egy Meizu M5 Note-t, mivel jó árban volt, és b20-at is tudja. Eddig pozitív a tapasztalatom velük. Kérdés, hogy garancia esetén mi a helyzet!

(#117116) air válasza sandorwat (#117115) üzenetére


air
nagyúr

Köszi.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#117117) pbazsi73 válasza batai15 (#117102) üzenetére


pbazsi73
csendes újonc

Köszi a segítséget! Megnézegettem, tényleg jó, köszi! :) Van esetleg olyan infó, hogy hol érdemes megvenni?

(#117118) sasa134 válasza Sgr_A (#117112) üzenetére


sasa134
addikt

köszönöm, én is a P10 Plus felé húzok, hétvégén meg is nyomkodok egyet

Avanti Roma

(#117119) matyi19


matyi19
őstag

Sziasztok,

Unokahúgom szeretne új telefont venni. A max összeg 60eFt lenne.
Nem nagyon vagyok most otthon telefonok terén, néztem 4 telefont ami szerintem jó választás lenne ezért a pénzért:
Huawei P9 lite
Samsung Galaxy J3 (2017)
Xiaomi Redmi Note 4
Lenovo K6

A fentiek közül melyik lenne a legjobb választás? Vagy ha van jobb, hasonló összegért?
Köszönöm!

(#117120) Soybex válasza matyi19 (#117119) üzenetére


Soybex
őstag

Note 4 jelenleg le is van árazva eustocknál ami bestbuy amúgy is :K

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#117121) windlord válasza Soybex (#117120) üzenetére


windlord
őstag

Jobb a Note 4 mint a P9 lite (2017)?

(#117122) matyi19 válasza windlord (#117121) üzenetére


matyi19
őstag

Nem P9 lite 2017, hanem az előző modell.
Amúgy lehet a Redmi Note 4 kiesik a mérete miatt...

(#117123) Soybex válasza windlord (#117121) üzenetére


Soybex
őstag

Mivel 60 a teteje így gondoltam hogy nem 2017 verzió :)

@Matyi : Redmi 4x esetleg?

[ Szerkesztve ]

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#117124) windlord válasza Soybex (#117123) üzenetére


windlord
őstag

Akkor kaphatnek egy valaszt arra, amit kerdeztem? :)

(#117125) Soybex válasza windlord (#117124) üzenetére


Soybex
őstag

Kamerában biztos jobb a p9 lite 2017. Teljesítményben majdnem egyszinten vannak, de a Xiaominak a snapdragon miatt jobb az akku kezelése. Gari szempontból a Huawei jobb mert 2 év míg átlag Xiaomira 1 év. Ha a kamera nem fontos akkor Note 4, viszont ha lényeges és az akksi idő nem annyira életbevágó(bár szerintem elég mérvadó) akkor p9 2017 :)

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#117126) boto13


boto13
csendes tag

Sziasztok!

Új telefon vásárlása előtt állok. Eddigi készülékem egy huawei p8 lite volt. Két kiszemeltem van Samsung galaxy A5(2017) és az Iphone SE. Tanácsot szeretnék kérni hogy melyik készüléket válasszam, vagy esetleg, hogy ti ajánlanátok-e más készüléket? A telefonra egy 100ezres keretem van. Amire leginkább használnám: zene hallgatás(spotify), apróbb játékok, messenger. Fontos hogy a telefonnak jó legyen az aksija mivel a jelenlegi készülékem egy fél nap alatt lemerül. Előre is köszönöm a tanácsokat!

(#117127) mateglaj


mateglaj
tag

Sziasztok!

Legfeljebb 70e értékben melyik a legjobb ár-értékű telefon?

(#117128) windlord válasza Soybex (#117125) üzenetére


windlord
őstag

Annyit meg had kerdezzek, hogy a P9 Lite 2017 es a P10 Lite kozti kulonbsegek megerik a felarat?

(#117129) Gabesz77


Gabesz77
senior tag

Üdv!

Csak a kamera alapján LG G4 vagy HTC 10 a jobb választás?

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#117130) rasotamas


rasotamas
veterán

Megjelent a Vernee Thor Plus, 6 amperórás akksival, oleddel. Érdekes lehet?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#117131) Soybex válasza windlord (#117128) üzenetére


Soybex
őstag

Szerintem nem éri meg a plusz felárat. Nincs akkora újdonság benne :)

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#117132) Zolly444 válasza dannyl (#117094) üzenetére


Zolly444
aktív tag

A jelly effecttől félek egy kicsit, de sokan nem vették észre/nem zavarta őket, talán én is közéjük tartozom. A kamera minősége nem nagyon érdekel, eddig csak alsó kategóriás telefonjaim voltak, annál minden jobb, és olyan 1-2alatt ha 100olyan képet csináltam aminek van értelme(nem jegyzetek fotózása/puska/hülyeségek) akkor lehet sokat is mondok, a jegyzetekre meg elég volt eddig a redmi 1s is, annál csak nem rosszabb :D

batai15: Én nem tudnék egy SE méretű telefonnal együtt élni sajnos, nekem az nem kényelmes, nem tetszik. De valóban nagyon megéri, van a családban 1se és egy 5s mind a ketten nagyon elégedettek vele, tény hogy jó telefonok. A 6s-sen még elgondolkodom.

[ Szerkesztve ]

(#117133) bercesb


bercesb
csendes tag

Sziasztok!

Telefont szeretnék vásárolni úgy nagyjából 70 000 - 80 000 HUF értékben. Amit szeretném, hogy tudjon:
- elülső és hátulsó kamerája is legyen legalább 10 mpx
- min. 3 GB RAM legyen benne
- belső tárhely min. 16 GB legyen
- 4G támogatással rendelkeezzen
- lehessen majd Android 8-ra frissíteni

Egyébként hosszútávon szeretném internetezésre, navigálásra, zenehallgatásra, filmnézésre (max. full HD), fotózásra használni a telefont.

A fentieknek megfelelőnek a Samsung J730FD Galaxy J7 (2017) telefont néztem ki 77 ezerért. Kérdés, hogy tudnátok-e jobbat javasolni ebben az árkategóriában? :)

(#117134) windlord válasza Soybex (#117131) üzenetére


windlord
őstag

Akkor az utolsó kérdésem.

P9 - P9 Lite 2017

Itt megéri a majd 1.5x -ös szorzót a p9?

Jobb kamera, több gari...

(#117135) Sgr_A válasza bercesb (#117133) üzenetére


Sgr_A
addikt

77k-ért szerintem csak egy év bolti garanciásat kapsz

(#117136) Soybex válasza windlord (#117134) üzenetére


Soybex
őstag

P9 ajánlott telefon. Egyértelműen azt venném ha engedné a büdzsé keret. :)

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#117137) windlord válasza Soybex (#117136) üzenetére


windlord
őstag

Ugy olvasom, hogy a P10 nem akkora lepcso a P9 -hez kepest.
Ez igy van?

Mert akkor P9 lesz :)

(#117138) Soybex válasza windlord (#117137) üzenetére


Soybex
őstag

Pontosan így van. Nem lett akkora nagy durranás a p10. Kamerában biztos hogy nem jobb. Ezt sokan állítják a p9-p10 topicban is. Elég ha beleolvasol :K

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#117139) pbazsi73


pbazsi73
csendes újonc

Sziasztok! Véleményetek szerint Huawei Mate 9, 6/128GB vagy one plus 5, 8/128 GB? A spemall-en kb egy árban van. Köszi.

(#117140) lezuvius válasza pbazsi73 (#117139) üzenetére


lezuvius
őstag

Mate jobb uzemidoben es talan kameraban is, mig a OnePlus hardveresen joval erosebb (GPU-ban leginkabb) es remek kijelzoje van. Ha a Mate merete nem zavar akkor a helyedben lehet, hogy mellette tennem le a voksom.
Inkabb hivatalos forrasbol szereznem be, mert a Huaweihez 3ev garit kapsz, mig a OnePlushoz 2evet.

[ Szerkesztve ]

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#117141) Ájvé válasza pbazsi73 (#117139) üzenetére


Ájvé
veterán

Én Oneplus 5-re szavaznék, viszont bármelyiket is választod, használd a 3%-os kupont:
"UTSPE3%".
Ilyen ár esetén ez 18$-t jelent, vagyis majdnem megspórolod a szállítási díjat.

(#117142) dannyl


dannyl
addikt

Huawei p10 plus-t hol lehetne venni normál garival? Nagyon OFF, de hátha valaki tudja, hogy esetleg spanyolországban hol lehetne rendelni. Köszi.

(#117143) pbazsi73 válasza lezuvius (#117140) üzenetére


pbazsi73
csendes újonc

Köszi a választ. A 3 év gari és a hivatalossal egyetértek, csak ilyen forrásból most még magasabb az ára a Mate9 nek.

(#117144) Kreash


Kreash
aktív tag

Sziasztok.
Tudnátok ajánlani telefont max. 50.000Ft-ig?

-max 5.5 col ig érdekelne
-min 2 gb ram
-használt - új mindegy
- telenoros kellene, vagy független
- fényképezője legyen jó( inkább ez számítana, nem játékra kell)

Lg g4 néztem ki, de ahogy olvastam vannak bajok az alaplappal és a kijelzővel is, de még ezek ellenére is nagyon szimpatikus

(#117145) air válasza Kreash (#117144) üzenetére


air
nagyúr

Esetleg Meizu M5s

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#117146) tihi


tihi
csendes tag

Samsung Galaxy S7 vagy Huawei P10 ? Kamera is fontos ;-) Koszi elore is.

tihi

(#117147) pbazsi73 válasza Ájvé (#117141) üzenetére


pbazsi73
csendes újonc

Köszi a választ.
Nagyon nem jutottam előrébb, 1 oneplus5, 1 mate9. ;) Még nézegetem, olvasgatok róluk.

(#117148) Beszjano


Beszjano
újonc

Sziasztok tudnátok segíteni?a huwei p 10 és a honor 9 közül melyiket választanátok?vagy tényleg csak a kinézetben van a különbség.

(#117149) bercesb válasza Sgr_A (#117135) üzenetére


bercesb
csendes tag

Igen, valóban. Kérdés, hogy annyiért megéri-e ezt venni, vagy érdemes esetleg egy mást típust választani többért, esetleg több garanciával?

(#117150) lezuvius válasza tihi (#117146) üzenetére


lezuvius
őstag

S7 :)

pbazsi73
megszep, hogy dragabb ugy, mint nem hivatalos helyrol...

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.