Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#118101) mylenovo


mylenovo
csendes tag

Sziasztok!

"Kissé" le vagyok maradva a mobilos trendek terén, most cserélném csak le a Nokia 520-as készülékemet valamilyen androidosra. A Nokia 4 collos méretű és azt jól látom, hogy manapság már ilyen kicsi okostelefonokat nem gyártanak? Ma már tényleg 5 col a legkisebb méret, vagy rossz helyen keresgéltem?

(#118102) Sgr_A válasza mylenovo (#118101) üzenetére


Sgr_A
addikt

droidba igen max a samsung A3 2017 van 4,7"-os kb 75K

Iphone-ban van még az "SE" ami 4"-os 100-120K háttértár mérettől függően

(#118103) #72797440


#72797440
törölt tag

Xiaomi Redmi Note 4-nél árban nem többe kerülő, speckóban nem gyengébb telót tudtok ajánlani aminek nem kerekített a kijelző széle?

(#118104) Steve1988


Steve1988
tag

Hali!

Honor 8-at honnan érdemes venni?
Ez megbízható bolt? Vagy esetleg van olyan hely, ahol olcsóbban megkaphatom és nem sufni?

Üdv,
Steve

(#118105) Ájvé válasza #72797440 (#118103) üzenetére


Ájvé
veterán

Ez miért baj ha szabad kérdeni?

Steve1988:
Ha EU modell akkor van rá gyári garancia tudtommal. A boltot nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#118106) pschio


pschio
őstag

hi all!

Milyen okostelefont vegyek? Nettó 30 körül kell lennie az árnak.

Kritériumok:

min. 4 mag
min. android 6 vagy 7
mi. RAM: 2GB
min. Belső memória: min 16GB
max. képátló: 5"
dualsim nem közelező de jó ha van.
4g, lte legyen
megbízható
starapabíró
1 napot azért bírjon ki!

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#118107) Ájvé válasza pschio (#118106) üzenetére


Ájvé
veterán

Redmi 4A
strapabíróság alatt nem tudom mi értesz, de ennyiért nem találsz ütés/por/víz álló okostelefont.

(#118108) Dareius


Dareius
tag

Sziasztok!
Új telefon szeretnék vásárolni akár mos legkésőbb decemberben a lényeg 170K-t szán rá maximum és hogy dual simes legyen. Olyan telefon kellene ami 2 évig egészen jól bírja röccenés nélkül. Jó kép, jó kamera jó üzemid,ő tudom egyszerre egypakba nincsen nagyon ilyen, de talán létezik aranyközépút. Több alternatíva jól jönne. Én elsőre a One plus 5 re gondoltam. Samsungal az bajom, hogy sok negatív tapasztalatom(s2 s3 s4) van, de véleményeket pro kontra írásokat szívesen fogadnék itt vagy privátban köszönöm.

(#118109) Soybex válasza Dareius (#118108) üzenetére


Soybex
őstag

Oneplus 5 jó döntés, a gyerekbajait már többnyire javították frissítéssel.
Lg vonalon a V30 addigra talán kapható lesz itthon, Samsungról alkotott "rémképed" szerintem már alanytalan, mert az s6 óta felfele irányul a véleményi index.
Ha dual aktiv simes telefonban gondolkozol akkor valamelyik Asus Zenfone :)

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#118110) dannyl válasza Dareius (#118108) üzenetére


dannyl
addikt

P10 plus, ha elengedhetetlen az előlapi ujjlenyomat, és nem akarsz turkálni a telóban (BL nyitás, root, ROM-olás, kernel cserélgetés). 3 év gyári gari!!! Ha nem kötelező előlapi tapi, akkor Honor 8 pro.
ÉN az OP5-öt nem ajánlom, de ha mégis ezt választod, mielőtt megveszed, próbálj megnézni egyet élőben mindenképp a zselé effekt miatt (menj át a topicjába, és görgess vissza párat, vagy keress rá, hogy jelly). Volt ilyenem, gyorsan megváltunk egymástól.

Dual active szerintem a honor 8-on kívül nem is nagyon van, bár az jóval olcsóbb (100k alatt), csak amit a kollága említett, ASUS.

Samsungban nem tudom, van-e normális dual SIM-es.

[ Szerkesztve ]

(#118111) bepken válasza $p@rr0w (#118100) üzenetére


bepken
veterán

ez engem is érdekelne. az árak mondjuk nagyon gyanúsak az eustock-hoz képest. ÁSZF azt írja, bruttó árak vannak feltüntetve, de elég szépen az eustock nettó árai alatt van :D

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#118112) dannyl válasza bepken (#118111) üzenetére


dannyl
addikt

Számítógép alkatrészben meg igen borsos. Egy i5 7600k 11k-val több, mint pl. aqua.hu-n.

(#118113) Radist


Radist
csendes tag

Sziasztok,
5,5...6 colos telefont szeretnék venni max 140eFt körüli árban.
A MATE 9 és az S7 edge telókat néztem.
Szempont: nagy kijelző és jó fényképező.
Szerintetek mi a legjobb választás ezekkel a feltételekkel.
Köszi: Radist

(#118114) lezuvius válasza Radist (#118113) üzenetére


lezuvius
őstag

Mate-nek nagyobb a kijelzoje, mig az edge-nek jobb a kameraja :) meg a G6 lehet erdekes (5,7" es jo kamera, 120-130e kozott)

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#118115) $p@rr0w válasza bepken (#118111) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Nem merek így rendelni... :N

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#118116) donci7 válasza pandur99 (#118058) üzenetére


donci7
csendes tag

MAZE Alpha-t nézted már?

Kicsit többet tud, mint amit kértél, és ezen a héten akciós.

(#118117) pandur99 válasza donci7 (#118116) üzenetére


pandur99
aktív tag

Köszönöm, ez egész jónak tűnik.
Az egyetlen gondom, hogy Mo-on nem kapható, vagyis a szervizelése kissé problémás lehet, mert ha gond van, Kínába kell küldözgetni.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#118118) qcora


qcora
csendes tag

Fél éves Thor-t érdemes-e 6-8(10) ezer ráfizetéssel új, garis redmi 4x-re cserélni? vagy esetleg más ötlet?

ami zavar a thorban: gps kurva lassu, kocsiban szinte egyaltalan nem talal holdat, ujlenyomat olvaso szinte hasznalhatatlan, es az erintopanel sem erzekel mindig megfeleloen

(#118119) sharp4 válasza qcora (#118118) üzenetére


sharp4
őstag

Ha ennyi problémád van vele, akkor cserélni kell!

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#118120) Soybex válasza qcora (#118118) üzenetére


Soybex
őstag

Bőven megéri, ha ennyi baja van a készülékednek. A Redmi 4x-nek nincsenek ilyesmifajta problémái. :K

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#118121) #72797440 válasza Ájvé (#118105) üzenetére


#72797440
törölt tag

Nem tetszik a keretes kijelzővédő üveg, az átlátszó meg pláne az elálló szélektől.

(#118122) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Sziasztok!
Már két hónapja várok az eustocknál legyen Redmi note 4 4/64, de még mindig nincs, most a kérdésem az hogy a Xiaomi Mi A1 ezzel összehasonlítva milyen választás lenne inkább? Mert ez is érkező státuszban van.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#118123) mark! válasza $p@rr0w (#118122) üzenetére


mark!
őstag

ha megrendeled, tuti hoznak be.
vagy meg sem lehet rendelni?

[ Szerkesztve ]

>

(#118124) $p@rr0w válasza mark! (#118123) üzenetére


$p@rr0w
őstag

"A gyártó nem tudja biztosítani a készüléket, így egyelőre bizonytalan a beérkezés."

De a kérdésem fennáll, jobb az újabb? Mert akkor azt venném hiszem árban ugyan annyi, ráadásul dupla kamera a Redminek meg a kamerájára panaszkodnak, gondolom akor jobb lehet, de nem vagyok biztos azért kérdezem.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#118125) Re-Tech válasza $p@rr0w (#118124) üzenetére


Re-Tech
aktív tag

Olvastam pár külföldi A1 tesztet és mindenhol pozitívan nyilatkoztak a kameráról, ha az fontos, én várnék. Aku mondjuk fogyott, ami kevesebb SOT-ot jelent, de még mindíg hozza a kötelező átlagot. És nagyon folyamatos az Android One miatt a teló használata.

(#118126) SyMbioTe válasza $p@rr0w (#118124) üzenetére

65k lesz az ára, ha szereted a vegytiszta droidot, akkor jó választás lehet. :)
Akkuja viszont kisebb ~1000mAh-val.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#118127) Soybex válasza $p@rr0w (#118124) üzenetére


Soybex
őstag

Nincs még jobb készülékük ilyen árban. De egyébként ha átlag user vagy akkor a 3/32gb verziós is elég :)

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#118128) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Huawei P9 Lite-ot szeretnék venni. Láttam üzletben, nagyon tettszik a kijelzője. SAR EU értéke nagyon magas.

Érdemes ezzel foglalkozni vagy igazából senki sem tudja, hogy mennyire károsak az egészségre a mobiltelefonok?
Huawei P9 Lite-ról mi a véleményetek vagy van más inkább ajánlott 5,2"-es, FHD-s telefon 60-70k körül?

[ Szerkesztve ]

(#118129) Dluinet válasza pinnacle (#118128) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Dual SIM
De ez miért lényeges?
Biztos nem egyformán mérték, és ez az érték a maximális, nem azt jelenti, hogy mindig ekkora, az is lehet, hogy napi használatban kevesebb, mint a többi. Ezeket nem lehet tudni.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#118130) Soybex válasza pinnacle (#118128) üzenetére


Soybex
őstag

Mindenképpen a 2017-es modellt vedd ne a 2gb rammal rendelkezőt!

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#118131) Ájvé válasza pinnacle (#118128) üzenetére


Ájvé
veterán

Határértéken belül van, de gondolom te sem telefonálsz naponta órák hosszat, ha igen akkor érdemes ilyeneken gondolkodni. Ha ilyen sokat beszélsz BT Headsetet vegyél, telefon pedig kint az asztalon ha nagyon muszáj a zsebben.

(#118132) pinnacle válasza Dluinet (#118129) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi mindenkinek! P9 Lite most 60k, 2017-es 15k-val drágább. Lehet, hogy inkább háttértárból kellene több, mert az utóbbinál panaszkodnak, hogy a felét elfoglalja a op rendszer.,

Van 60-70 körül 32GB-os, 5,2"-es FHD-s ajánlott telefon?

(#118133) Ájvé válasza pinnacle (#118132) üzenetére


Ájvé
veterán

Redmi Note 4 5,5"-os, szóval kicsit nagyobb, de 3/32-es.
Inkább 80k körül van még Moto G5 Plus még, ez 5,2"-os, de majdnem ugyan akkor mint a Redmi Note 4.

[ Szerkesztve ]

(#118134) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Itt tényleg extrémet mértek. Quanta Monitor-al mindenki kipróbálhatja.

Köszi Ájvé! 5,5 már nagy, 5,2 pont jó. HUAWEI P10 Lite is jó lesz, ha lenne valami akció rá.

[ Szerkesztve ]

(#118135) Bec


Bec
tag

Sziasztok! Olvasom az okostelefon témákat,de nem igazán találok az új típusokról semmi véleményt,ennyire szarok nem ajánlottak,senki nem használ kínai "no name" nem annyira ismert készülékeket? Vagy annyira újak hogy nem kockáztat senki?
Pár magyar mobilos oldalon vannak tesztek,de pl. felhasználói tapasztalat semmi. Többnyire 8-10 magos telók,ezekről beszélek :
LEAGOO KIICAA MIX 4G [link]
DOOGEE MIX [link]
ELEPHONE S8 [link]
MAZE ALPHA 4G [link]
VKWORLD MIX [link]
LETV LeEco Le S3 [link]
VERNEE Apollo Lite [link]
UMIDIGI S2 [link]

(#118136) Dluinet válasza Bec (#118135) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Xiaomi felismerte, hogy nem minden a teljesítmény, kell mögötte lennie támogatásnak és egy minimális kiegyensúlyozott minőségnek.
Hogy ne baszd a telefont a falhoz.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#118137) Bec válasza Dluinet (#118136) üzenetére


Bec
tag

Köszi,van pár Xiaomi cuccom megvagyok elégedve velük,akkor lehet maradok a márkánál! :)

(#118138) Ájvé válasza Bec (#118135) üzenetére


Ájvé
veterán

Ezek közül a Leeco említhető. Hátránya a tákolt ROM (mert csak kínai van egyébként), támogatás hiánya (meg is fog szűnni a cég), B20 hiánya esetleg. Ha ezekkel együtt tudsz élni vállalható még.
Többit szerintem hagyjuk inkább.

(#118139) windlord


windlord
őstag

Segítsetek kicsit, mert még mindig vacillálok.
A két versenyzőm a p10 illetve a S7 edge.

T-nél tudnám megvenni, flottára.

Legfőbb érv mellete (azon felül, hogy tetszik)

S7 edge:
- por és vízálló.

P10:
- 3 év gari míg az S7 1 év...

(#118140) ginbo3


ginbo3
csendes újonc

Sziasztok!

Huawei Mate 9 és a Samsung S8 közt dilemmázok. Melyiket ajánlanátok? A legfontosabb az, hogy az akksi bírja (sokat használom általános dolgokra, Messenger, social media, kisebb játékok), illetve a jó kamera. Talán a kamera fontosabb, konnektort találok valahogy bárhol. :D
Illetve ha ebben a kategóriában van esetleg még jobb, amiről nem tudok, azt a tippet is szívesen veszem. Szemeztem a Sony Xperia Premium akármivel is, csak elég csúnyácska. :D

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#118141) Sgr_A válasza windlord (#118139) üzenetére


Sgr_A
addikt

Ha szolgáltatónál veszed 2 év van a samsungra
Sőt minden hazai forgalmazásúra regisztrálható a 2.év

[ Szerkesztve ]

(#118142) mark! válasza windlord (#118139) üzenetére


mark!
őstag

p10 mellett szól, hogy:
-idei modell
-gorilla glass 5
-leica optika
-szerintem szebb, főleg zöldben :K

>

(#118143) diegho válasza windlord (#118139) üzenetére


diegho
nagyúr

Az S7-re 2 év garancia van.

(#118144) windlord válasza Sgr_A (#118141) üzenetére


windlord
őstag

és diegho:

A Telekom oldalán 1 év garancia szerepel.

ZedMester:

A Telekom -nál csak fekete illetve ezüst van.

De szerintem ebből erősen P10 lesz.
A P9 -et elvetettem.
Igaz olcsóbb, de kézben tartva kőkeményen kettejük közül a P10 a befutó.

Szerk.:
ZedMester:

Szerintem is gyönyörű telefon.
Kap egy fullos tokot meg egy üvegfóliát a P10 azt csókolom.
Akkor ez el is dőlt. :)

[ Szerkesztve ]

(#118145) mark! válasza windlord (#118144) üzenetére


mark!
őstag

mindegy hogy milyen színben van, akkor is szebb :)

>

(#118146) diegho válasza windlord (#118144) üzenetére


diegho
nagyúr

Teljesen mindegy mennyi szerepel, akkor is 2 év garancia van rá, ha itthoni vásárlás, felmész a samsung oldalára regisztrálod és 2 év.

(#118147) fraba


fraba
aktív tag

Sziasztok!

Hű társam, a Z1 compactom sajnos elhalálozott egy pár nappal ezelőtt, és egy méltó utódot keresek a helyére, (legalább) 2 évre. Hardverileg nekem a Z1 compact teljesen megfelelt, tudott mindent, amit akartam, és egy szavam sem lehetett a gyorsaságára.
Nem akarok játszani rajta, fotózni azonban mindig ezzel fotóztam a nyaraláskor. Nem kell high end HW. Androidos telefon kellene nekem, 50 000 és 80 000 Ft között új vagy "csak kibontottam és megnéztem, amúgy nemdohányzó orvos vagyok" állapotú érdekelne. :DDD
Nem feltétel a vezeték nélküli töltés, de erősen játszadozom a gondolattal, így ha lehet, szeretném, ha az utód azt is tudná. Bár a z1c (legalábbis a kezdetekben) vízálló volt, az utódjának nem szükséges ez a feature.

Mit tudtok tanácsolni?

(#118148) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Üdv!

Lassan csereérett lesz(1-2 hónapon belül) a jelenlegi 1+1 telóm, így elkezdtem nézelődni az újonc után. Nagyjából ezek a preferenciáim:

- A felső határ 150k, amit szánni akarok rá.
- Új és független androidos készüléket szeretnék.
- Mivel legalább 2 évre venném, fontos, hogy megfelelő támogatást kapjon a gyártó részéről is szoftveresen, mivel nem vagyok az a mókolós fajta.
- Méretben 6" fölé nem mennék, nem igazán nagy a kezem.

Amire használni szeretném:
- Telefonálás, internet, multimédia, és az se lenne elhanyagolható szempont, ha nem tré fotókat csinál, főleg ebben az árkategóriában. Játszani ritkán játszom(bár ebbe beleszól az is, hogy a mostani telóm már fél óra játék után is újraindul magától), bár gondolom ennyi pénzért már van olyan jó a hardveres rész, hogy ez nem okoz problémát a leendő telefonnak.

Igazából nem vagyok márkahű, minden lehetőségre nyitott vagyok, nekem úgyis az elsődleges szempont a támogatottság most és a jövőben(bár gondolom ezzel nem vagyok egyedül).

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#118149) haiiro_o


haiiro_o
tag

Sziasztok. Nexus 5x ről kaphatnék véleményeket?
Tudom hogy bootooop meg kevés ram ilyesmik, de mit gondoltok 70 et még megérhet egy új darab?

Amit szeretnék:
100k alatt legyen lehetőleg.
Használt is lehet akár.
Függetlenül vagy vodafonosan.
Legalább 1.5 évet birjon ki..
Szoksásos messenger és PH olvasgatás..
Maradnék az androidnál lehetőleg stock közelinél és 5 körüli amoled kijelzőnél.

Jelenleg még mindig az OnePlus X et nyúzom.

Köszi.

(#118150) lezuvius válasza Nordic (#118148) üzenetére


lezuvius
őstag

2ev szoftverfrissetessel: OnePlus 5, Lg G6, Honor 9
1ev -||- : S7/edge, Htc 10,

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.