Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#116601) Carlos Rey válasza Ájvé (#116600) üzenetére


Carlos Rey
csendes újonc

Én semmi másért nem írtam, csak azért, mert azt mondtad, hogy nincs benne app drawer, mikor már van. :) Csak kikapcsolható. Tehát ez nem lehet szempont. Régebbiben valóban nem is volt. A többi csak kiegészítés volt.

"EMUI-ba App Drawer sincs, valakinek már eleve ez problémát jelent"

[ Szerkesztve ]

(#116602) kiszi07


kiszi07
senior tag

Vettem egy S8-at, döntöttem. :) Köszi srácok! :)
PS: remélem elmúlik az androiddal és Samsunggal szembenálló kétségeim. :U

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#116603) nyisziati válasza kiszi07 (#116602) üzenetére


nyisziati
veterán

Ha csak reméled, akkor nem fog elmúlni.
Akarni kell átállni. Kell, hogy legyen valami, ami meggyőz, hogy érdemes váltani, anélkül halott ügy az egész.

(#116604) mark! válasza nyisziati (#116603) üzenetére


mark!
őstag

samsungot akarni? ;]
viccesvolt :DDD

>

(#116605) Wolverine válasza Chemistry (#116590) üzenetére


Wolverine
félisten

Hümm, most nézem, hogy a Honor 8 is ott van a listában :DDD Akkor ezt még csekkolom. Köszönöm :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#116606) lacam válasza Ájvé (#116529) üzenetére


lacam
aktív tag

Na meglett.

Xiaomi Redmi 4A pro

De ha gond lesz vele.... :-) :-) :-)
...csuklassz majd :-) :-)

(#116607) Chemistry válasza Wolverine (#116605) üzenetére


Chemistry
csendes tag

Nem láttam a listát, és az árkülönbségeket sem, de ha csak az A5 2017, P10 lite, Sony XA1, Honor 8 közül választhatsz, szerintem a Honor 8 nyer szinte minden téren, de javítson ki a fórum, ha tévedek.

A sony XA1-et itt a fórumon nem nagyon ajánlották, pedig nekem tetszik a hardver, de a szoftvert panaszolták, ha jól emlékszem. De azért megkérdezem, mert érdekel:
Mi a baj a sony XA1-gyel (vagy úgy általában a Sony-kkal)?

másik kérdésem pedig, hogy árukeresőn a Honor 8-ra van egy ajánlat 75 ezer Ft-ért, ami iszonyatosan bestbuy lenne, szerintetek mennyire "kamu"? :))

(#116608) ingalls


ingalls
senior tag

Sziasztok!

Barátnőmnek keresek telót.

Árkategória: 100k

Mire használná: FB, Insta, zenehellgatás, fotózás/szelfizés

Oprendszer: Eddig androdija volt, szereti. Iphone érdekli, de fél az ios-től

Méret: Ez a szűk keresztmetszet, mert nagyon pici keze van. Tehát kb az iphone SE az a méret, amit még rendesen kezelni tudna. Esetleg kicsit nagyobb. De mondjuk az én p9-emet alig bírja megfogni. ;]

Újonnan szeretne, függetlent. Ha csak 100 fölött van, de best buy teló, akkor meggyőzhető.

Köszönöm
:R

(#116609) tvamos


tvamos
nagyúr

Hello!
Vacakol a Redmi 4X-em. Kevés a RAM, (nekem elég lenne, csak a miuinak nem, néha a főképernyőt is 10-20 másodpercig tölti.) Meg mostanában nem lehet vele telefonálni. Vagy eldobálja a hívást.
Szóval, kéne helyette egy olyan, amivel lehet TELEFONÁLNI is. A többi nyűgjet kibirnám.
Mennyi zsetont kell gyűjtenem ehhez?
Jut eszembe, 2 SIM-mel használom, így az iPhone kiesett...

Az összefoglalóra.
Mindenre használnám: Telefonálás, navigáció, gps tracker, böngészés, vagy 60 app.
Van 60 ezrem, bírjon érte legalább 6 hónapot, az sem baj, ha egy évet. Ha nem megoldható ennyiből, akkor bírja arányosan tovább.
Független kell, dual sim.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#116610) Wolverine válasza Chemistry (#116607) üzenetére


Wolverine
félisten

Konkrétan ez a lista, amiről válogatok (a tarifacsomag miatt), és a Honor 8 még éppenhogy a tűréshatáromon van árban.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#116611) Chemistry válasza Wolverine (#116610) üzenetére


Chemistry
csendes tag

Ilyen árak mellett szerintem az A5 kilőve. Csak azt kell eldöntened, hogy megéri-e azt a +26 ezret a Honor 8 a P10 lite-hoz képest.

(#116612) Ájvé válasza lacam (#116606) üzenetére


Ájvé
veterán

Remélem nem :) Bátyámnak van egy második telefonnak és tökéletesen működik.

(#116609) tvamos:
Szoftvert frissítettél? Gyári ROM van rajta? Szerintem nézz be a készülék topikjába és tégy egy próbát a hiba megoldására, lehet egyébként garis probléma is.

[ Szerkesztve ]

(#116613) BenHans válasza ingalls (#116608) üzenetére


BenHans
addikt

Szia! :)

Sony X Compact vagy Galaxy A3 (2017)

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#116614) Wolverine válasza Chemistry (#116611) üzenetére


Wolverine
félisten

Elvileg megérné, de az Android 6 kicsit zavar. Vagy van upgrade?

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#116615) Animelinda


Animelinda
csendes újonc

Sziasztok

Ha eddig MicroSIM-es telóm volt, akkor hogyan váltok nanoSIM-re, ha kártyafüggetlen telót veszek?

Bocsi, nem értek ehhez :))

(#116616) trebrona válasza Animelinda (#116615) üzenetére


trebrona
nagyúr

Kicserélteted a szolgáltatódnál.
Vagy, ha már perforált, egyszerűen kitöröd a kisebb méretre.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#116617) Orgi válasza Wolverine (#116614) üzenetére


Orgi
őstag

Ha a Honor 8-at kérdezed, arra már van 7-es is.

(#116618) Soybex válasza tvamos (#116609) üzenetére


Soybex
őstag

Cserèld le a Miui-t egy novára :)

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#116619) csp01


csp01
tag

Sziasztok!

Sokat olvasgattam mostanában a Sony-król és úgy látom, hogy elég sok bántás éri őket, de a legkiemelkedőbb ok, hogy túl vannak árazva. Azt szeretném kérdezni, hogy az Xperia X illetve X Compact, 85 illetve 100 ezer ft áron még mindig nem jó vétel?

(#116620) diegho válasza csp01 (#116619) üzenetére


diegho
nagyúr

Nekem X-em van, szerintem jó telefon én 80 alatt vettem 2 év garival márciusban, akkor annyiért jó vétel volt, van már rajta 7.1.1, alapvetően gyors, komoly bugoktól mentes a rendszer. Én újra megvenném, de most már 100k-ig van más jó vétel is, pl Honor8.

(#116621) csp01 válasza diegho (#116620) üzenetére


csp01
tag

Köszönöm! Az X felé a 64 gb miatt hajlanék, a Compact felé meg a méret miatt. Most ezzel az Honor-ral megfogtál, de meghúztam magamnak egy 5"-ös határt. Igazából már szinte elköteleztem magam a Redmi 4x-hez, de most ezek a Sony-k nagyon megtetszettek.

(#116622) rasotamas


rasotamas
veterán

Számomra teljesen új dolgot tudtam meg, amiről eddig nem is sejtettem, hogy lehetséges: Bizonyos oled készülékeken lejjebb lehet venni a felbontást a teljesítmény és akkuidő érdekében.
Eddig féltem a QHD-tól mint a tűztől pont a teljesítményigénye miatt, de akkor van erre ilyen kompromisszumos megoldás. Tökéletes marad úgy is a kép? S7-en kívül melyik telefon tudja ezt? Vagy ez a variálhatóság az oled technológiájából adódik, mint ahogy a CRT-n is ilyen volt?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#116623) diegho válasza csp01 (#116621) üzenetére


diegho
nagyúr

Az X 32GB-os.

(#116624) Wolverine válasza Orgi (#116617) üzenetére


Wolverine
félisten

Igen, erre voltam kíváncsi :) Köszönöm, akkor szerintem a Honor 8 lesz a nyertes.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#116625) csp01 válasza diegho (#116623) üzenetére


csp01
tag

A dual sim-eset (F5122) venném, az 64

(#116626) diegho válasza csp01 (#116625) üzenetére


diegho
nagyúr

Garancia nélkül nem vennék telefont, arra pedig biztosan nem fogsz kapni csak sufnigsm-es semmit.

(#116627) kutymorg


kutymorg
tag

Sziasztok!
5" méretben keresek telefont ár/érték alapján a legjobbat max 60eFt-ig.
Napi szintű használat: hívás, üzenet, közösségi média (fb, youtube), mail (gmail, utlook), net.
Néha navigáció.
Első kiszemelt a Redmi 4x. Ezzel kapcsolatban lenne néhány kérdésem összehasonlítva a H. P8 Lite és az S. A3 2015 telefonokkal:
- kijelző élessége, betekintési szöge
- kamera használhatósága, képek minősége (2 kisgyerek mellé, zsebből elővevős készülékként)
- stabilitás/kezelhetőség
Mindez a fenti 2 telefonnal összehasonlítva.

Esetleg más ajánlat ebben az árkategóriában?
Köszönöm!

(#116628) Rekureku


Rekureku
tag

Sziasztok!

50.000 Ft körül keresek új mobilt. Számomra lényeg hogy a fb, messenger jól fusson és szép képeket készítsen.
Jelenleg a HUAWEI p8 Lite-ot néztem ki. Ez jó választás lenne? Van most valami best-buy ebben a kategóriában?

Köszi! :))
Réka

(#116629) Integreat válasza Rekureku (#116628) üzenetére


Integreat
tag

Szia!

Redmi 4x , van arany színben is, ha az jobban tetszik. Kamerában kb. ugyanott lehetnek a P8 Lite-tal, minden másban pedig jobb a 4x. 5,5"-ben , 50 körül, szebb kijelzővel, jobb processzorral, de - a tesztek alapján- kicsit gyengébb kamerával ott a Redmi Note 4 is.
Ha csak a kamera a fontos, még ebben az árban van a Samsung J5 2016, és a J7 2016 kicsit drágábban, ezek nem tartozik az ajánlott kategóriába, ha jól tudom, de szép képeket lőnek.
Itt találsz pár összehasonlító képet a P9 lite és a Note 4 között, ez mérvadó lehet.

[ Szerkesztve ]

(#116630) #78687232


#78687232
törölt tag

Sziasztok! Mobil vásárlás előtt állok, ezért kérni szeretnék egy kis segítséget, átlagos tudással rendelkezek.
50 ezer felé már nem igazán szeretnék menni, lehet szép nagy kijelzője, nem kell dual sim. Leginkább netezésre és fényképezésre használnám, úgyhogy örülnék ha ebben lenne a legerősebb. Mindenképp új készülék jöhet csak szóba, WP kizárva, így gondolom csak az android jöhet szóba. Nem érdekel a márka, csak tényleg legyen gyors netezésre, meg jó képeket tudjak vele lőni.

(#116631) d.toth91


d.toth91
tag

Sziasztok!

Az alábbi paraméterekkel keresek magamnak új okostelefont, dual sim kezeléssel:

- 160 ezer HUF környékéig
- Csak új készüléket
- Függetlenül, megbízható boltból, EUstock és hasonlók is játszanak
- Hosszú távra tervezek (2 év legalább)
- Hívások, e-mail, social media, fényképezés a felhasználás négy legfőbb területe.
- Ragaszkodok az androidhoz
- 5" és felette érdekel
- Két dologra vagyok nagyon érzékeny: az akkuidőre és az akadásmentes működésre

A Oneplus 5-öt már kinéztem magamnak a kategóriában, emellett szeretnék még pár alternatívát találni.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#116632) nyisziati válasza d.toth91 (#116631) üzenetére


nyisziati
veterán

Szia! Elsőre nekem is a 1+5 ugrott be. :))
Ha még egy alternatívát akarsz nézni, a Spemall-en csoportos rendelés keretében most gyűjtenek tagokat Xiaomi MI 6 rendeléshez. Ennek már a kamerája is nagyon jó.

"Hagyományosban" még a Samsung Galaxy S7 megfontolandó szerintem.

(#116633) Soybex : klassz. Kíváncsi leszek az árakra.

[ Szerkesztve ]

(#116633) Soybex válasza nyisziati (#116632) üzenetére


Soybex
őstag

Mi 6 nemsokára eustocknál is lesz :K

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#116634) Animelinda válasza trebrona (#116616) üzenetére


Animelinda
csendes újonc

Nagyon szépen köszönöm

(#116636) tvamos válasza Soybex (#116618) üzenetére


tvamos
nagyúr

Már rég lecseréltem a launchert. Így se jó, a miuit nem tudom lecserélni.

(#116612) Ájvé válasza lacam (#116606) üzenetére
És akkor megint indulhat a b@szkódás,hogy az egyik rom alatt nem csörög ki, a masik alatt nincs fényképező, a harmadik alatt nem megy a navi... Kösz nem!

Persze, frissítettem, de annyi.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#116637) Integreat válasza nyisziati (#116632) üzenetére


Integreat
tag

Az árakról is nyilatkozott már az eustock.

(#116638) nyisziati válasza Integreat (#116637) üzenetére


nyisziati
veterán

Kösz. 120 pénz az baráti, nagyon jól belőtték.

(#116639) Integreat válasza nyisziati (#116638) üzenetére


Integreat
tag

pláne közösségi adószámmal 100-ért :Y

(#116640) lezuvius válasza d.toth91 (#116631) üzenetére


lezuvius
őstag

Erdemes lehet negnezned a Mate 9-t is, kivalo uzemido es sebesseg+ 3ev gari

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#116641) BenHans válasza d.toth91 (#116631) üzenetére


BenHans
addikt

A már említetteken kívül a HTC 10 olcsóbban is kijön, ha már írtad, hogy "érzékeny" vagy "az akadásmentes működésre" is.

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#116642) Dhampir válasza nyisziati (#116632) üzenetére


Dhampir
félisten

Ennek már a kamerája is nagyon jó.

Őszintén szólva ezektől a fotóktól nem ájultam el.

(#116643) nyisziati válasza Dhampir (#116642) üzenetére


nyisziati
veterán

Szerintem nagyon is rendben vannak, főleg a nappaliak. A szigorú tesztelő se nagyon talált fogást rajtuk, kisebb hibákat említ csak, amik nem befolyásolják jelentősen a végeredményt.
Este pedig egy Samsung kameráját is zavarba lehet hozni.
Ebben az árkategóriában (120 e) 8/10-re simán lehet értékelni a MI 6 teljesítményét.
A 9,5/10-hez (pl. Pixel) már kb.200-at le kell szurkolni, ami nem kevés különbség, lényegében egy kompakt fényképezőgép árával több.

(#116644) Mirr Murr : ez igen. Te se bírsz aludni? :DDD
Vasárnap hajnal 3-kor nem szoktam 10 percen belül választ kapni.
Mondjuk én se gyakran kommentelek ilyentájt.

[ Szerkesztve ]

(#116644) Dhampir válasza nyisziati (#116643) üzenetére


Dhampir
félisten

Este pedig egy Samsung kameráját is zavarba lehet hozni.

Annyira azért nem, ne egy Samsung Jx kamerájával vessük egybe, például egy S7 f/1.7 értéke jobb, de százhúszezer pengő alatt Honor 8 vagy P9 akad (főleg, amíg akciós volt a vizes VB idején) jobb hazai garanciális feltételekkel.

(#116645) jUUh válasza Integreat (#116637) üzenetére


jUUh
addikt

Késik a készülék :(

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23+

(#116646) Animelinda


Animelinda
csendes újonc

Sziasztok!:)
Vkinek van személyes tapasztalata a turbado.hu webshopról?
Amiket olvastam vélemények, elég jók voltak, de hátha vki tud mondani még valamit.
Előre is köszi :)

(#116647) tjokai


tjokai
senior tag

Sziasztok
Blackberry KeyOne-ról van már valakinek személyes tapasztalata? Leginkább a rendszersebesség, a kamera, a kijelző minősége, az akku üzemidő és a fizikai gombsoron való gépelés nehézsége érdekelne vele kapcsolatban :U

Üdv!

(#116648) Soybex válasza tjokai (#116647) üzenetére


Soybex
őstag

Sebességre jó, nincs vele gond. Fizikai gombok hozzák a régi bb feelinget. Viszont nem vennék, mert az összeszerelése eléggé ramaty lett. Sok helyen panaszkodnak arra hogy elengedi a kijelző a keretet.

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#116649) Viktor0610 válasza tjokai (#116647) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nekem a kivehető kijelző miatt mindenképp' musthave lenne!

;]

Samsung Galaxy A54

(#116650) tjokai válasza Soybex (#116648) üzenetére


tjokai
senior tag

Garancia gondolom erre is vonatkozik. Vagy tévedek? :Y

Üdv!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.