Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93401) Rowon válasza #79484416 (#93400) üzenetére


Rowon
veterán

Nem teljesen, de majdnem. Xubuntut és Lubuntut ajánlott. Helytelenül tettem fel a kérdést, a nehéz alatt ő úgy értelmezte a nehezet, hogy magas a gépigénye. Ubuntu helyett Elementary OS-t ajánlott.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#93402) tordaitibi válasza #79484416 (#93398) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem az erőforrásokba, az jó, gyors a rendszer.

Mire lelőttem minden biztonsági hercehurcát, félóra. Kdewallet nem engedi kilőni az automatikus bejentezést, ha beállítom elindul a wallet.
Tiszta Win, abba is baromi macerás sima bejelentkezést megcsinálni.

A Szoftevrtelepítőbe kb. a fele nem natív hanem Snap app, a szokásos korlátokkal. Debet már kellett töltögetnem, se Opera, se Viber, se Megasync nincs tárolóba. Ez utóbb snapba se. Azt meg dugják fel, pl. a snapes Viberrel lehetetlen a home-n kívülről csatolmányt küldeni.
Meg még menet közbe kiderül szerintem még vagy 10 szoftverem ami nincs tárolóba.

KDE, a megszokott cuccaim fele hiányzik mert a fejlesztő kiszállt, erre meg már nem megy fel a régi.
Se a Ksysguard, se Thermal monitor, meg még 10 app, kisapplet nem létezik.
Ja de igen de cmake meg egyéb nekem riasztó módon, bele se fogok.
Ami meg helyettük van vacak. Pl.a sensors lát mindent, az eddig talált 3 hőmérő app is lát mindent, még a szobatermosztátomat is de a procihőmérsékletet azt nem.

Találtam egy jópofa módszert, AUR appokat lehet felpakolni, de a videóba a terminálozás kb. félóra pedig rutinos az ürge. Nem tudom lehet nekifutok.

Megerősödött ismét az a már majdnem elfeledett véleményem hogyha Linuxon 1 métert eltávolodunk a megszokott szoftverektől akkor az überszívás kategória, vagy szimplán nem lehetséges.

Ez nem szidása a rendszernek, ez vélemény. Ennek ellenére be fogom lakni ezt a 22.04-et és használni is fogom erőteljesen.

(#93404) growler válasza tordaitibi (#93402) üzenetére


growler
őstag

A 24.04 mar itt van a kanyarban - miert nem varod meg azt?
12 eves tamogatas
"nem csak az alapvető összetevőkre teszik ezt, hanem a disztribúció teljes egészére, mintegy 30 000 forráscsomaggal." [link]

(#93406) Warton válasza tordaitibi (#93402) üzenetére


Warton
őstag

Ez érdekes, én meg azt érzékelem, hogy linuxon belüli disztrováltogatás nem jelent akkora sokkhatást. Az Ubuntut egyáltalán nem használtam. De az utóbbi két gépre már inkább az MX Linuxot raktam a jól megszokott Manjaro helyett és teljesen megvagyok velük. A tároló egy kicsit trükkösebb, de végülis minden jól megszokott progit megtaláltam az MX-en is. Mondjuk a KDE-t nem engedném el, bár tény, hogy a KDEwallet elég idegesítő tud lenni.

(#93407) tordaitibi válasza #79484416 (#93403) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Sensors látja, mindent lát azt írtam, más gui szoftver meg nem.

tibi@tibi-ubuntu:~$ sensors
coretemp-isa-0000
Adapter: ISA adapter
Package id 0:  +50.0°C  (high = +105.0°C, crit = +105.0°C)
Core 0:        +49.0°C  (high = +105.0°C, crit = +105.0°C)
Core 1:        +49.0°C  (high = +105.0°C, crit = +105.0°C)
Core 2:        +49.0°C  (high = +105.0°C, crit = +105.0°C)
Core 3:        +49.0°C  (high = +105.0°C, crit = +105.0°C)

Az a baj a normális debes szoftverek megritkultak, a snap meg nekem kínszenvedés mivel 2 vagon háttérlemezre-ről dolgoznak az os-eim.
Na azt meg a snap app nem tudja kezelni.
Annak tökéletes a snap akinek van egy darab Linuxa 1 darab 1 terás lemezen ami maga a home is.


Ez meg hogy 2-3 éves kde appok nem hajlandóak működni egy Kubuntun, nekem vérlázító, mindnek van valami futtató környezet nyűgje. Ilyen python olyan függőség amolyan akármi.
Megint ellenpélda, 22 éves Wines szoftvereim működnek W11-en.

(#93408) tordaitibi válasza Warton (#93406) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem váltok disztrót, a Manjaro egy 3óra10 perces próbálkozás volt és diszkréten távozott.
Kubuntu18.04-ről váltok Kubuntu 22.04-re friss telepítéssel.

(#93410) growler válasza #79484416 (#93405) üzenetére


growler
őstag

Allitolag a 24.04-et 2 verzioban fogjak kiadni.
1; Snap
2; DEB
csomagkezelovel.

(#93411) berusbacsi válasza tordaitibi (#93397) üzenetére


berusbacsi
junior tag

A W10 sok mindennél élhetőbb. :K ;)
Eleinte az volt a véleményem a pálcikawmekről, hogy az használja (legalábbis a képernyőkép erejéig), aki az Expert látszatát akarja kelteni, aztán én is megérkeztem ebbe a világba, mert a KDE meg a GNOME meg a többi ide terelt...
Aztán persze rálehet kapni ezeknek az ízére, és már nem érzed kényszernek, de ehhez idő kell (nekem biztos).

Berus [Devuan GNU/Linux 5]

(#93412) Rowon válasza berusbacsi (#93411) üzenetére


Rowon
veterán

Magyarul Te nem használsz asztali környezetet, csak WM-et?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#93413) sicc_innen válasza growler (#93410) üzenetére


sicc_innen
tag

Üdv!
A 24.04 verzió azt jelenti, hogy áprilisban fog megjelenni?

Minden változik, csak a Boltzmann-állandó

(#93414) growler válasza sicc_innen (#93413) üzenetére


growler
őstag

Igen!

(#93415) sicc_innen válasza growler (#93414) üzenetére


sicc_innen
tag

Köszönöm!
Akkor kivárom. :)
Egy korábbi Kubuntu verziót próbálgattam már. Jól ment, az szimpatikus volt (hasonlóképp, mint az MX). A Manjaro nálam sem jött be.

Minden változik, csak a Boltzmann-állandó

(#93416) 5leteseN válasza Warton (#93406) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Kezdős( :F ) MX-Linux-os kérdésem lenne: A Vadvirágos (Wildflower 21-es) verziót gyűrtük a múlt héten egy rokonnal, de nem jutottunk eredményre(elcseszett persintes beállítások javítása utáni teljes elcseszés: #93396 ) . Ennél a Linux-nál megoldható, hogy a megroggyant rendszer (elméletileg jó beállításaival és a programok megtartásával) megtartásával frissítjük egy újabbra(21.1=>21.3, vagy az előzővel megegyezőre)?
Hasonlóan, mint a "Nem-illik-itt-beírni-de-10-11-es" op-rendszernél.
Az ilyeneket a tapasztalataim szerint a Linux még jobban is szokta megcsinálni, de nem vagyok ennyire benne.

(#93417) savior


savior
őstag

Sziasztok.
Feltelepitettem a Linux Mint-et es problemaba utkoztem. Ha a grubban(?) kivalasztom a Mint-et, akkor nem indul el. Advanced mode/Recovery/Resume normal mode kikattintasa utan indul csak el. A telepitoje is csak kompatibilis modban indult es abbol telepitettem.
Mi lehet a gond? Hogy tudnam kikuszobolni? Azota felfrissitettem a 21.3-ra, de azzal is ugyanez.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#93418) berusbacsi válasza Rowon (#93412) üzenetére


berusbacsi
junior tag

Dwm az isten! :R :C :K

Berus [Devuan GNU/Linux 5]

(#93419) Rowon válasza berusbacsi (#93418) üzenetére


Rowon
veterán

Jó a macska! Miért Devuan? Még mindig nem értem miért nem szeretik a Systemd-t.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#93420) tordaitibi válasza growler (#93410) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Az akkor elég szegényes lesz mert rakás szoftver jelenleg csak snap érhető el.
Nekifekszenek és ismét megcsinájlék a debeket, a snap mellett, hááát.. ehhez emberek és idő kell.
Pl. a 22.04 már snapes Firefoxszal jött mint alapértelmezett webböngésző.
+ sok snap app.

(#93421) growler válasza tordaitibi (#93420) üzenetére


growler
őstag

Mennyi az a "sok"?
snap list

(#93422) májkimiki válasza 5leteseN (#93416) üzenetére


májkimiki
őstag

Az MX-nél tudtommal nincs lehetőség a distro-upgrade-re. Új kiadásnál új telepítés. Talán az init rendszere miatt SysV-Systemd vagy a backports kernel miatt (frissebb van benne, mint a stable debian-ban), továbbá a hozzáadott plussz tárolók miatt. Nem élne túl egy system upgrade-det. De ezt csak én gondolom.
Kerestem volna lehetőséget, de a saját fórumukon sincs ilyen, hogy distro-upgrade.
Egy sima Debian vagy Ubuntu vagy stb.... esetén van lehetőség.

(#93423) 5leteseN válasza májkimiki (#93422) üzenetére


5leteseN
aktív tag

1: :R

2: Ugyanazzal a verzióval(Wildflower ...-27) való "rátelepítés" vajon lehetséges, hogy a programok, adatok megmaradjanak? Valószínűleg van az archívumukban a nem sokkal ezelőtti azonos verzió ISO-ja és akkor a Portable verziónk felül-telepítésére gondolok, mint lehetséges megoldás.

(#93424) tordaitibi válasza growler (#93421) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

tibi@tibi-ubuntu:~$ snap list
Name               Version                   Rev    Tracking         Publisher   Notes
bare               1.0                       5      latest/stable    canonical✓  base
chromium-ffmpeg    0.1                       37     latest/stable    canonical✓  -
core20             20230622                  1974   latest/stable    canonical✓  base
core22             20231123                  1033   latest/stable    canonical✓  base
firefox            116.0.2-1                 2987   latest/stable/…  mozilla✓    -
gnome-3-38-2004    0+git.efb213a             143    latest/stable/…  canonical✓  -
gnome-42-2204      0+git.ff35a85             141    latest/stable    canonical✓  -
gtk-common-themes  0.1-81-g442e511           1535   latest/stable/…  canonical✓  -
snap-store         41.3-71-g709398e          959    latest/stable    canonical✓  -
snapd              2.61.1                    20671  latest/stable    canonical✓  snapd
yt-dlg             1.8.5-0-g1c7dbf0          22     latest/stable    oleksis     -
yt-dlp             2023.11.16-39-g0b6f829b1  364    latest/stable    degville    -

Ebből pár már az én művem.
De nem is ez a baj.

Perpill 1 órája küzdök hogy legyen y-dlp-m, ennek meglegyen a guija, yt-dlg, és tudjak yt-ot nézni a helyi playeren és tudjak letölteni.

Namost. Ezek csak sanpbe vannak már. Namost oké, telepít.
És semmi nem működik. Nem lehet letölteni csak a /home/snap/ akármi könyvtárba.
Nem lehet megadni smplayernek hogy halló ott van a snapes yt-dlp, figyi használd!
Nem hanem symlikelgetni kell a /snap/bin alól a /home alá mert bár ott is van egy snap könyvtár de nem tudja használni.

Problem solved, jöhet a yt-dlg megerőszakolása.
Ehhez "csak" anyi kell hogy meg kell keresni és letölteni a Snap-store nevű appot, mivel csak abban lehet beállítani a yt-dlg permissions fülön hogy menthesse a videófájlokat másik partcióra meg lemezre.
A Snapstore pixelre egyforma a mezei Store, Szoftverek appal, ez az egy eltérés van a permissions.
Ez fantasztikus.. Miért nem lehetett ezt a feauret betenni a gyári Szoftvertelepítőbe? Hogy kelljen guglizni, letölteni, telepíteni. Brilliáns.

Namost úgy belegondoltam hogy megy a video, magy a letültés. Ez nekem bő 1 órámba fájt, 6 éves Linuxos múlttal.
Ezt mégis hogy gondolják, ez emberbarát oprendszer...? Hát ebből se lesz nagy felhasználói tábor toborzás az tuti.
Kezdem megérteni a snapundorosok álláspontját.

Uby kedvence a mondásom, egy ilyen után sikítva menekülne vissza Winre bárki kezdő.
Mert ott ez a mutatvány laza 2 perc és kb. 20 kattintás.

Bocs a tldr, ki kell panaszkodnom magamat, a pszichiáterem is ezt tanácsolta.
És ez még csak a kezdet, mikbe futok még bele?

(#93425) savior


savior
őstag

Milyen linuxot ajanlotok steames jatekok es jatek fejleszteshez? Elsosorban Unity-ben keszitek jatekokat + Krita, Blender.
Linux Mintet raktam fel, de alig akar bebootolni, aztan a steam el sem indul vele, stb.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#93426) sh4d0w válasza Rowon (#93419) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Pedig mar leirtam...

https://www.coreinfinity.tech

(#93427) savior válasza savior (#93425) üzenetére


savior
őstag

Manjaro lett. Remelem bevalik. Elsore eleg szokatlan win utan.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#93428) Warton válasza savior (#93427) üzenetére


Warton
őstag

Ha AMD kártyád van akkor: [link]

[ Szerkesztve ]

(#93429) Warton válasza tordaitibi (#93424) üzenetére


Warton
őstag

Az a yt-dlp nem elavult verzió? Csak mert a youtube-nál szokott számítani, főleg mostanság.

Annyira szarnak tűnik így az elmondásod alapján az ubuntu, hogy kedvet kaptam hozzá.

(#93430) csixy válasza tordaitibi (#93424) üzenetére


csixy
addikt

[link]
[link]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#93431) tordaitibi válasza Warton (#93429) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Amire te gondolsz az a youtube-dl.
Ami elárvult 2 évvel ezelőtt és ennek a forkja a yt-dlp, és a guija a yt-dlg.
Naprakész ezt tanusíthatom mert megy vele a letölrés és a stream helyi mediaplayerre. 2023 decemberi az utolsó frissítése.

(#93432) tordaitibi válasza csixy (#93430) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Köszi megy a snapes csak agyba-főbe symlinkelgetni kellett.

(#93433) Warton válasza tordaitibi (#93431) üzenetére


Warton
őstag

Senki sem gondol a youtube-dl-re, hanem azt mondom, hogy a te yt-dlp verziód november 16-ainak tűnik, miközben van már december 30-ai verzió is.

(#93434) ubyegon2 válasza májkimiki (#93422) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Upgrading from MX-21 to MX-23 without reinstalling

Mondjuk érdemes elolvasni ezt előtte:

DISCLAIMER: This how-to is for the benefit of advanced users who are comfortable with the command line and willing to research and fix things if things go wrong, it’s not guaranteed to work and is not supported in any way by the dev team. As always, when upgrading from a Debian base to another one a clean install is the easiest procedure that provides a fresh and complete configuration. The upgrade might not work seamlessly, especially if you mixed and matched packages from Testing, Backports, and other unofficial repos.

Kollégánál mondjuk olyan szintű kutyulás van, hogy tényleg csak kíváncsiságból fognék neki. :N

Lassan kezdem megszokni, hogy pár user egyszerűen szereti végletekig kutyulni az amúgy nagyszerűen működő rendszert, aztán jön a harcipislogás, hogy jujmivanmost!? :D

(#93435) ubyegon2 válasza sicc_innen (#93415) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha kivárós vagy, akkor a 24.04.1-et várd ki, de legalább néhány hetet várj, mielőtt élesben használod az új Ubuntu-t, addigra javítják a nyűgöket benne. Sajna a hülye számozásuk meghatározza, hogy áprilisban ki kell adniuk. ;)

(#93436) Rowon


Rowon
veterán

Asszem kukázom a gépemről a Wine-t, erőteljesen beszaratott a ClamAV. Igaz, hogy valami Windowson futó okosságot töltött le a Winetricks, de pont elég volt ahhoz, hogy elbizonytalanodjak, valójában tényleg szükségem van-e rá? Igazság szerint nincs. Amit akarok csinálni, azt a Debian csomagjaival meg tudom oldani.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#93437) ubyegon2 válasza Rowon (#93436) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Amit akarok csinálni, azt a Debian csomagjaival meg tudom oldani.

Viszont az úgy túl unalmas, kellett kis izgalom! ;] Ahogy olvasom, vannak így páran mostanában. (mármint az izgalommal)

systemd meg egy olyan madár, ami a haladó Linuxosokat rohadtul zavarja, a home userek meg úgy vannak vele, mint a portás a sasmadárral.

[link]
[link]

Egyébként tényleg nem hiszem el, hogy ne lehetne a mai desktop Linuxok mellett végleg kukázni a Wint meg a wines appokat meg a Win emlékét is. :N Bár biztosan nagy örömforrás, ha egy 20-25 éves XP-s app még mindig fut... :D

Mondjuk én is mindennap nézegetem a Win7-et...tiszta újszerű a matrica a HP 8570p-n.

[ Szerkesztve ]

(#93438) tordaitibi válasza ubyegon2 (#93437) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

"Egyébként tényleg nem hiszem el, hogy ne lehetne a mai desktop Linuxok mellett végleg kukázni a Wint meg a wines appokat meg a Win emlékét is"

nem lehet.
Fogadd el hogy neked lehet, egymilliárd usernek meg nem.
Én is utálom a szomszédomat mert egy bunkó, de köszönök neki és nem mondom el minden nap a feleségének hogy mekkora paraszttal él.

Te meg már rögeszmésen minden szalmaszálba belekapaszkodsz hogy kinyilvánítsd a véleményed.

Én is elmondtam most a véleményem, ha megharagszol is.

(#93439) csixy válasza ubyegon2 (#93437) üzenetére


csixy
addikt

Win7 matrica. ... Legalább átmenetileg telepíthettél volna egy win10-et, hogy a BIOST megfrissíthesd. Persze nekem a dell precision 5520-as BIOSt vagy a Linux Mint, vagy az LMDE6 megfrissítette. .... Közben csendben kapirgáltam a falat a 4+4 körmömmel.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#93440) ubyegon2 válasza csixy (#93439) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Legalább átmenetileg telepíthettél volna egy win10-et, hogy a BIOST megfrissíthesd.

Ha szükségesnek ítélném, frissíteném nyilván...minap a SSD topikban hülyéztek le, mert azt írtam a Samsung SSD-imre, hogy ha egyszer jól működnek, minek frissíteném a fw-t? Előzménye persze az volt, hogy 970 EVO Plus-t frissítette a fórumtárs és feleződött a szekvenciális speed, mondjuk ez egy érdekes meghajtó, mert menet közben megkapta a 980 Pro vezérlőjét, de a honlapjukon egy új firmware van fenn. No de melyik összeállításhoz? ;]

Persze nekem a dell precision 5520-as BIOSt vagy a Linux Mint, vagy az LMDE6 megfrissítette.

Ez azért így elég meglepő lenne, ha a Mint frissítené a BIOS-t! Te voltál az szerintem. :D Erről jut eszembe, a minap emlegetett 32gigás Precisiont elvitték az orrom elől... a Precision M4700 meg most lánygyerek nyúzása alatt áll. Nyomja vele steam-en a harci játékokat Mint Cinnamonon. :N

(#93438) tordaitibi

Nem hoztalak szóba, nyilván magadra veheted, ha akarod. Legutóbb, mikor egy új topiktárs beszólt, hogy állandóan csak kötekszem, ígértem neked, hogy nem reagálok a hsz-eidre, mint láthattad, be is tartom. Mondjuk egy nemrég érkezett ember biztosan nem látja, hogy azért nem csak kötekedtem eddig majd 7000 megírt hsz-ben. Visszafogom magam, nem kötekszem, nem írok, kivéve olyanoknak, akik nem hisztiznek. :R

béka

[ Szerkesztve ]

(#93441) tordaitibi válasza ubyegon2 (#93440) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem hisztizek.
Vagyis próbálom nem födhöz verdesni magam, múltkor rámjött a roham erre az asszony leöntött egy pohár hideg vízzel. Le kell szoknom nincs mese :)

Béke neked Uby.

(#93442) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Megakadtam.
deb Opera böngésző, a működéséhez szükséges chromium-ffmpeg-codecs viszont nem létezik tárolóba csak snapba.
Hogyan tudom rávenni vagy symlinkelni hogy használja?
Így most nem tudok egy webes videót se megnyitni.Az a baj hogy nem tudom hova kéne symlinkelni és mit.
A többi már menne :D

(#93443) Rowon válasza ubyegon2 (#93437) üzenetére


Rowon
veterán

Játékoknál Wine nélkül még mindig szopás. A Steam automaticke feltelepíti, a Lutrisban bizonytalan vagyok. Ha GoG-os játékokat akarsz játszani, mert imadod a retró játékokat, ahhoz is kell(het) Wine. Nem egyszerű.

Ezeket nem nézve elég a Linux nekem asztalra, de Tordai úrral is egyetértek. Nem lehet a Wint felcserélni Linux-szal, ott még nem tart a dolog és szerintem nem is fog soha. Egyszerűen nem tudják az asztali Win előnyét behozni.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#93444) ubyegon2 válasza Rowon (#93443) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem lehet a Wint felcserélni Linux-szal, ott még nem tart a dolog és szerintem nem is fog soha.
De én a 20-25 éves programokról beszéltem, nem a játékokról, de Tordai úr sem az AAA játékok miatt tart WInt, de nem érdekes. Nem is játszon, Wint se használok, de ami tuti biztos, hogy soha nem fogok Linuxon Wines appokat Wine alatt használni. :N

Egyszerűen nem tudják az asztali Win előnyét behozni.

Hát ez nagyon szomorú! :D Mondjuk amíg az iskolától kezdve egyetemig Winnel erőszakolják és butítják a lurkókat, addig amúgy is Wint használnak a népek jórészt.

(#93445) growler válasza tordaitibi (#93442) üzenetére


growler
őstag

Ubuntu 22.04 alapu Mint 21.3 [link]
Nem ezt keresed?

(#93446) Rowon válasza ubyegon2 (#93444) üzenetére


Rowon
veterán

Most általánosságban értettem a Win nem felcserélhető a Linux-szal. Rengeteg ember meg pont azt csinálja, hogy játszik rajta. Ennyiből a Wine meg szopás.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#93447) tordaitibi válasza growler (#93445) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Így csináltam és Snap csomag lett belőle, ebből gondolom hogy nem létezik debes.

Így csináltam, tegnap, ezért van már telepítve, szerintem a Synaptic is ezt találja meg:
tibi@tibi-ubuntu:~$ sudo apt-get install chromium-codecs-ffmpeg-extra
[sudo] tibi jelszava: 
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése... Kész
Állapotinformációk olvasása... Kész
chromium-codecs-ffmpeg-extra már a legújabb verzió (1:85.0.4183.83-0ubuntu2.22.04.1).
A következő csomag automatikusan lett telepítve, és már nincs rá szükség:
  libwmf0.2-7
Ezt az „sudo apt autoremove” paranccsal törölheti.
0 frissített, 0 újonnan telepített, 0 eltávolítandó és 0 nem frissített.


és ez lett a vége,

(#93448) berusbacsi válasza tordaitibi (#93442) üzenetére


berusbacsi
junior tag

Leszeded a libffmpeg.so-t a githubról (nwjs-ffmpeg-prebuilt tároló), és bemásolod az Opera könyvtárába. Most nincs Operám, de talán a /usr/lib/x86_64-linux-gnu/ környékén keresd.

Berus [Devuan GNU/Linux 5]

(#93449) tordaitibi válasza berusbacsi (#93448) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nagy vagy.
Pontosan innen,
https://github.com/nwjs-ffmpeg-prebuilt/nwjs-ffmpeg-prebuilt/releases
És utána ide:
/usr/lib/x86_64-linux-gnu/opera

És megy minden, az összes pornóoldal is. :D

Köszönöm!

(#93450) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Linux alatt hogy tudom megállapítani, hogy a csatlakoztatott wifi milyen frekvenciájú?
Az iwlist parancs a csatlakoztatott SSID alatt két bejegyzést listáz, egyik 2.4GHZ, másik 5GHz.
Ilyen esetben mindkét frekire felmegy a wifi kártya, (ha tudja mindkettőt), vagy elő tud fordulni, hogy csak egyikre megy fel?

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.