Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31351) DittyCat


DittyCat
tag

Ó, jaj, Fiúk, én valami piszkosul elrontottam.

Húgomnak nem tetszett a Mint, Windowst akar. Eljöttem, hogy megoldjam neki. Neki is Acer gépe van (nekem is). Az Acer.com-ról leszedtem drivereket (windowshoz), a saját gépemen, mivel a tesómén nem megy a net. A windowsos drivert aztán valami eszement ötlet alapján nekiálltam kicsomagolni (zip), a saját gépemen.
Rámásoltam a pendrive-ra, amit a Windows nem látott, majd formázni akarta a pendrive-ot, ment az oda-vissza játék egy pár óráig, mire sikerült úgy felraknom a drivereket, hogy a tesóm gépe is látta meg az enyém is (mert olyan is volt, hogy nem látta egyáltalán az enyém azt, ami a pendrive-on volt). Szóval egy kínszenvedés volt, de ez már mindegy. Ehhez tudnám kötni azt, ami történt, de lehet, hogy áthúztam mindeközben valami mappát oda, ahová nem kellene, szóval elnézést, ha ez csak egy teljesen felesleges kitérő volna.

A lényeg, hogy megbolondult a Linux a történtektől. A Home mappában megjelentek a videók, zenék, stb mellett egyéb mappák: .cache, .config, .gnome, .gnome2, .gnome2_private, .local, .mozilla, .pki, amiket ha törölni akarok, akkor újra visszatérnek.

Ráadásul a menü formázása, a háttérkép, a meg minden... MEGSZŰNT. Visszaállt eredeti formájába. Mindkét böngésző (Chrome és Mozilla) elvesztette a beállításokat, könyvjelzőket, böngészési előzményeket. A dokumentumaim nem vesztek el, kivéve a Dropboxot, ami viszont teljesen eltűnt.

Tudtok abban segíteni, hogy ezeket a felesleges(nek tűnő) mappákat hogyan tüntessem el végleg (vagy mi legyen velük)?

Biztos, hogy én voltam a béna és nagyon sajnálom, elnézést előre is, hogy megint az én bénázásom a téma. Előre is köszönöm, megint, sokadszor...

"Élek... vagy csak álmodom?"

(#31352) Vladi válasza DittyCat (#31351) üzenetére


Vladi
nagyúr

"mellett egyéb mappák:"
Ezek eddig is ott voltak, csak mivel rejtettek, eddig nem láttad őket. A fájlkezelődet állítsd be úgy, hogy elrejtse, ha zavarnak.

"amiket ha törölni akarok, akkor újra visszatérnek."

Persze, mert a programok használnák ezeket. Ha nincsenek ott, akkor egy minta könyvtárból létrehozzák őket alapértelmezett tartalommal.

"Ráadásul a menü formázása, a háttérkép, a meg minden... MEGSZŰNT. "
Igyál rá hidegvizet. Amikor törölgetni kezdtél, akkor törölted ügyesen ezeket. Nah ezt tényleg elrontottad.. :P

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#31353) DittyCat válasza Vladi (#31352) üzenetére


DittyCat
tag

Igazad van! Ezt tényleg én állítottam be, mert a pendrive nem látta a fájlokat és akkor történt. Már azt hittem, sokkal nagyobb a baj... Asszem, ma kaptam egy szőke-díjat (pedig fekete a hajam).

A beállítás pótolható, bár nem 5 perc, de így jártam. A lényeg, hogy nem "bolondult meg" a gépem... :)
De a Lifeograph, a Tomboy - elvesztette az összes adatot, minden bejegyzést! A háttérképem a mappából is eltűnt, az asztalbeállítások, a 2 böngésző - valami egy mozdulatos véletlen lehetett, mert ennyi mindent törölni, az azért feltűnt volna.

Hálásan köszönöm!!!

[ Szerkesztve ]

"Élek... vagy csak álmodom?"

(#31354) _Dumber_ válasza DittyCat (#31353) üzenetére


_Dumber_
őstag

Azért én szétnéznék a kukában. Hátha még ott megtalálod őket

(#31355) CPT.Pirk válasza DittyCat (#31353) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hogy mit csináltál azt nem tudom, de mindkét böngészőnél (btw az nem Mozilla, hanem Firefox :) ) használd a szinkronizálás lehetőségét (Firefox sync, Chromenál bejelentkezés a Googlebe), úgy többet nem fog elveszni semmid, akármi is történjen.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#31356) lionhearted válasza CPT.Pirk (#31355) üzenetére


lionhearted
őstag

Bármikor jöhet egy halálcsillag. :D

Tegnap még működött...

(#31357) DittyCat válasza CPT.Pirk (#31355) üzenetére


DittyCat
tag

Mindkettőnél be van állítva, a mobilomon is ezeket használom. Olyan sok dolog nem veszhetett amúgy kárba, csak fura ez az egész...

"Élek... vagy csak álmodom?"

(#31358) Vladi válasza DittyCat (#31357) üzenetére


Vladi
nagyúr

jah fura.... ...hogy ész nélkül törölgetsz. :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#31359) DittyCat válasza Vladi (#31358) üzenetére


DittyCat
tag

A párom pont ezt mondta, megkaptam érte a magamét :B... Majd arra is rávilágított, hogy a rejtett fájlok törlése okozhatta, hogy minden beállítás törlődött. De megmondtam, hogy az egész az ő hibája, mert nem jött velem ;]!

"Élek... vagy csak álmodom?"

(#31360) _Dumber_ válasza DittyCat (#31359) üzenetére


_Dumber_
őstag

Azt nem mondtad, hogy megnézte e a kukában (trash). Nincsenek ott benne? (Persze előtte ismét kapcsold vissza a rejtett dolgok megjelenítését, mert csak akkor fogod látni.
Ami mindenképpen kellene vissza az a .config mappa, és tartalma

[ Szerkesztve ]

(#31361) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Amikor számokkal adom meg egy fájlnak a hozzátartozó jogosultságokat, 3 szemjegy esetében ugye a tulaj-csopor-mindenki érvényesül. Mi van akkor, ha 4 számjeggyel adom meg? Utolsó számjeggyel megadott jogok kire/mire vonatkoznak? Nem tudom hol láttam 4 számjegyes jogosultságot, lehet hogy csak hiba volt :D

[ Szerkesztve ]

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#31362) DittyCat válasza _Dumber_ (#31360) üzenetére


DittyCat
tag

Olyan alapos voltam, hogy onnan is ki akartam törölni, de nem volt benne semmi :DDD.
Mondjuk ezt jelezte is, miszerint nem helyezhető a kukába, akarom-e végleg törölni? Naná ;].

Amúgy szerintem az futott végig az agyamon, hogy a windowsos fájlok által valami kémprogram került oda. Na jó, mondjuk most már látom, hogy ez butaság...

"Élek... vagy csak álmodom?"

(#31363) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Adott egy rPI, amibe eddig volt egy 4GB-s DS kártya, most megjött a 16GB-s amire klónoztam a 4GB-s tartalmát. Minden oké, csak annyi kérdésem lenne, hogy hogy tudom kiterjeszteni, hogy a partíció 16GB-s legyen? :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#31364) ubyegon2 válasza haromegesz14 (#31361) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Inkább ne add meg 4 számjeggyel. Itt kipróbálhatod a jogosultságok beállításait.

(#31362) DittyCat

"Amúgy szerintem az futott végig az agyamon, hogy a windowsos fájlok által valami kémprogram került oda."

Ritkán kacajgok ilyen jót! :)) Még kezdőbbként amúgy nálam is voltak Linuxos szemmel nézve erős hullámvölgyeim. Ez a legjobb az egészben! ;]

(#31349) NewmanHD
Én csak kipróbáltam, de az jó, ha neked megfelelő. Remélem nem okkal figyeled a cpu- t! Ventipucolás lesz ennek a vége meg újrazsírozás!

[ Szerkesztve ]

(#31365) hódmaci válasza PumpkinSeed (#31363) üzenetére


hódmaci
senior tag

Szia!
Lehet ez segít.
Expand Filesystem

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#31366) PumpkinSeed válasza hódmaci (#31365) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Igazából, ez próbáltam ami annyi problémát szült, hogy meg kaptam ezt a hibaüzenetet ami jelzi, hogy nem az utolsó partíció, ezért nem tudja hogyan kellene kiterjeszteni. A másik része a maradék 10 GB ext3-ra van formázva. Mit kellene tennem, hogy ezt hozzá tudjam adni?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#31367) _Dumber_ válasza PumpkinSeed (#31366) üzenetére


_Dumber_
őstag

Be tudsz linkelni egy képet amin látszik hogy hogyan néz most ki a 16Gb?
(gparted, fdisk -l, stb)

(#31368) CPT.Pirk válasza PumpkinSeed (#31366) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Korábban csináltam egy nagyobb bash scriptet erre, az annyit tud, hogy beadod az rpi sd kártyáját, lementi a kártyáról az adatot egy fájlba az üres terület nélkül, majd egy új, tetszőleges kártyára kiírja bootképes formában. [link]

Elsődlegesen arra készült hogy ne kelljen az egész partíciót klónozni, de neked is megteszi. Egyébként régebben mikor néztem, az RPI tudott valamilyen partíció kiterjesztést magától is a raspbian imaggel.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#31369) Adamis


Adamis
őstag

Szerintetek az miért van, hogy sem az Ubuntu, sem a Debian nem akar rendesen leállni. A merevlemezt lekapcsolja a végén, de a gép bekapcsolva marad... Tök alap, illetve most Ubi van Mate felülettel.

(#31370) PumpkinSeed válasza _Dumber_ (#31367) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

(#31368) CPT.Pirk

Az a gond, hogy SSH-n kellene megoperáljam, de ha nem megy máshoz hazamegyek megcsinálni, köszönöm válaszod.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#31371) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

sziasztok

Lubuntu-nál hogy lehet a noti tapipadját letiltani?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#31372) V.Stryker válasza V.Stryker (#31371) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Közben meglett, de már kifutottam a szerkesztési időből.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#31373) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Viszont abban tudna valaki segíteni, hogy Lubuntu alatt ezt a programot, hogy lehet elindítani. Pár napja Mint alatt simán elindult.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#31374) ubyegon2 válasza V.Stryker (#31373) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Jobb lett volna inkább valami linket betenni a programról, mint magát a letöltő linket. :U
Mi a program neve egyébként? Megvan, iVMS-4200. Ilyent MINT alatt még nem használtam, így sorry a hsz.- ért!
:R

Más:

Ért- e valaki az alaplapokhoz, procikhoz? Az alaplapos topicban értenek hozzá, viszont ott a Linuxot nem ismerik. Vennék egy MSI B85 E33 lapot és bele Intel Pentium G3240- es processzort. Utóbbiban valami HD xxx VGA van, laptopoknál olvastam, hogy a Linux nem szimpatizál az ilyen VGA- kkal. Esetleg az ilyen APU- s integrált VGA- val szerelt CPU- k Linuxhoz való viszonyáról tudnátok vlami hasznos infót?

Ha valami használhatót említ valaki, legalább 1 hónapig nem ironizálok irányába! :D

[ Szerkesztve ]

(#31375) lev258 válasza ubyegon2 (#31374) üzenetére


lev258
veterán

Az Intel-es támogatás a legjobb, mindegy hogy laptop vagy asztali gép. Az Atom-oknál volt olyan korábban, hogy név szerint Intel (valójában PowerVR) volt benne, pocsék támogatással.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#31376) lev258 válasza V.Stryker (#31373) üzenetére


lev258
veterán

Hogyan próbálod indítani? Mint-en hogyan csináltad?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#31377) ubyegon2 válasza lev258 (#31375) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Aha, köszi! Fenti darabok átlagos Linux felhasználásra szerinted kielégítő lenne?
Egy HD5450 VGA- hoz képest milyen fenti Intel proci videó képessége?

Jobban ajánlanád akkor ezt a párost, mint valamilyen APU- s megoldást? Kezdem nem megfelelőnek érezni ezt az alaplapot, főleg az SSD miatt persze, hogy sata1- ben dolgozik rajta!

Ahogy elnézem, 50-60 eft. alatt nem úszom meg a cserét, mert ddr2 RAM se lesz jó, mostani trióm meg kb 20 eft- t ér.

(#31378) _Dumber_ válasza PumpkinSeed (#31370) üzenetére


_Dumber_
őstag

Működő rendszerparticiót nem fogsz átméretezni linux alatt (szerintem). Mindenképpen le kell csatolni. Ez ssh-n nem hiszem hogy menni fog :)

(#31379) lev258 válasza ubyegon2 (#31377) üzenetére


lev258
veterán

Kiindulásnak ez vagy ez. Persze a kérdés, mire használod. Amúgy nem rosszak ezek. Az utóbbi időben az AMD is kezdi összeszedni magát. Nekem amúgy Intel HD 4000 van (régebben GMA 965 volt, ha jól emlékszem).

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#31380) V.Stryker válasza lev258 (#31376) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Mint-en kicsomagoltam, rákattintottam a futtatható alkalmazásra és ment. Se ubuntun, se lubuntu-n nem megy viszont.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#31381) lev258 válasza V.Stryker (#31380) üzenetére


lev258
veterán

Jobb gomb, Jogosultságok, futtathatóvá tétel megvolt? Terminálból elindul?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#31382) V.Stryker válasza lev258 (#31381) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát jobb klikk tulajdonságnál az van,hogy futtatható. De ott hiányolja,hogy mivel nyissa meg...ki kéne jelölnöm vmit.

Terminálból meg azt mondja,hogy nem találja a parancsot.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#31383) lev258 válasza V.Stryker (#31382) üzenetére


lev258
veterán

Fájl végrehajtásának engedélyezése programként-re gondoltam. Terminálból hogyan indítod (valószínűleg az útvonal nem stimmel)? Hol van jelenleg a kicsomagolt cucc?
ubyegon2: Amit írtál, abban Haswell GPU van. Ilyenre keress rá. A céljaidnak szerintem bőven elég (én a GMA 965-tel anno Spore-t játszottam XP-n).

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#31384) ubyegon2 válasza lev258 (#31379) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi, ezek jó linkek lennének, ha lenne fogalmam, hogy minek felel meg ennek a procinak a VGA része vagy IGP- je?
Semmi különösra nem használnám, csak eccerű Linuxos home user, böngészés, torrentezés, legalábbis, amíg ezek az agyhalott fityiszbunkók is úgy akarják! Hogy lehet egy kormánytag annyira sötét, hogy megkérdezi, miért nem az iwiw- et használják :W a magyarok? Ha 70-80 éves vének vezetnék ezt az országot, akkor is durva lenne az ilyen tájékozatlanság, mint amit L.'tévedhet az a levél a postán is' László tanusított!

(#31385) V.Stryker válasza lev258 (#31383) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát nekem ilyen nincs, hogy parancs végrehajtása programként... :U Az útvonal tuti stimmel, mert előre belépkedtem a mappákba és direkt onnan indítottam.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#31386) lev258 válasza V.Stryker (#31385) üzenetére


lev258
veterán

Most épp Ubuntu 12.04-en vagyok. Dupla kattintásra úgy tűnik, indul. Terminálból cd-vel menj a mappába, majd ./iVMS-4200.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#31387) lev258 válasza ubyegon2 (#31384) üzenetére


lev258
veterán

Talán HD 4400 (esetleg 4600) van benne.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#31388) ubyegon2 válasza lev258 (#31387) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Attól tartok, hogy az az i3- ban van inkább. :U Nem értem ezeket a számokat a prociban vagy az számít, hogy Haswell?

[ Szerkesztve ]

(#31389) V.Stryker válasza lev258 (#31386) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Már meguntam a küzdést. Viszont mivel kipróbáltam ma 4 debian alapú rendszert, ezért a konklúziókat levonva...visszateszem a mint-et.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#31390) lev258 válasza ubyegon2 (#31388) üzenetére


lev258
veterán

Nekem i3 van. Azokban inkább HD 2000, 3000, 4000 van. A sorszámozás elég bonyolult (ne akard érteni), ahogy én látom, a Haswell újabb generációs, viszont az említett proci kicsit gyengébb a jobb i3-knál. Persze lehet, hogy kevésbé energiapazarló.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#31391) ubyegon2 válasza V.Stryker (#31389) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Na végre! :C Már úgy fogtam vissza magam, hogy ne kérdezzek rá, miért nem a MINT- et használod!? Ubisok tépik ilyenkor fogukkal a kefét :P , de hát ez a valóság, jobb a MINT! Melyik változat egyébként?

(#31390) lev258
Pont az a baj, hogy értenem kéne, de eljön ez a pillanat is.Kb. egy éve a Linux is hasonlóan viszonyult hozzám! :) Az ára is fele az i3 árához képest. Lehet, hogy a a G3240 esetén a 40 jelenti a HD 40xx- et? Akkor mi a 32? No mindegy! :Y

[ Szerkesztve ]

(#31392) V.Stryker válasza ubyegon2 (#31391) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát a legfrissebb Cinnamon-os...17-es. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#31393) ubyegon2 válasza V.Stryker (#31392) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:) Gondolhattam volna, tökéletes! Én is ezt használom és még nem tudtam kinyírni semmivel, most 3.16- os kernelt és a Cinnamon 2.4- et is felraktam és így sincs eddig gáz. MINT 13, 16 is fenn volt előtte és összehasonlítva még vagy 50 más disztróval, eddig ez a legstabilabb és legegyszerűbb disztró + DE kombó!

Ha ki tudodnyírni valahogyan, feltétlenül írd meg! ;]

Pár nap és jön a 17.1, de csak úgy frissíts arra, ha nem érdekel, hogy az nem LTS! Figyelni kell, mert fel fogja ajánlani, hogy melyik frissítést szeretnéd választani!?

[ Szerkesztve ]

(#31394) mmat3 válasza PumpkinSeed (#31370) üzenetére


mmat3
tag

Én odroidon csak simán gpartedbe kihúztam a partíciót, ott az működött újraindítás nélkül (legalábbis úgy emlékszem).
Igazából SSH-ban nem vagyok túl járatos, de gondolom egy reboot belefér, tehát utána vissza tudsz jelentkezni.
Plusz partíciót nem kellett volna létrehozni, csak bonyolítja a helyzetet. A második partíción lévő adat (a 10GB-os, amit te hoztál létre) el fog veszni. Tehát ha van rajta adat akkor backup. Próbálom úgy leírni hogy érthető legyen.

-sudo fdisk /dev/mmcblk0 (elindítjuk az fdisket a meghajtón.)(mikor következő sorba írok valamit nyomj entert! a "-" jelet ne írd be)
-d (törlés)
-3 (kérdezi hogy melyiket, töröljük a kiterjesztett partíciót)
-p (kiírja a partíciókat, bizonyosodj meg hogy csak /dev/mmcblk0p1(ezt ki ne töröld ez a boot partíció) és /dev/mmcblk0p2 legyen. Ha van több akkor a fent leírt módszerrel töröld azt ki.)
-d
-2 (most azt a partíciót töröljük amit bővíteni akarsz.)
-n (új partíciót hozunk létre)
-2 (legyen az a száma ami volt)
-122880 (a kezdeti szektor, nagyon fontos hogy az legyen mint ami volt, mert különben annyi az egésznek)
-Itt kéri az utolsó szektort, alapból a legutolsó, szóval csak simán nyomj entert
-w (lemezre írja a változásokat, fontos ha ezelőtt valamit elírtál csak simán lépj ki q-val)
-most indítsd újra
-sudo resize2fs /dev/mmcblk0p2 (a fáljrendszert bővíti a partíció méretéhez)

Kész is, nem kell több reboot. Nagyon vigyázz, ha valami hibát ír ki az fdisk akkor nehogy w-t nyomj, lépj ki q-val és írd ide a hibát. Én kipróbáltam, nekem működött, de természetesen semmilyen felelősséget nem vállalok.

(#31395) growler válasza ubyegon2 (#31393) üzenetére


growler
őstag

"Pár nap és jön a 17.1, de csak úgy frissíts arra, ha nem érdekel, hogy az nem LTS!"

Bocsi ubyegon2 !
De azt hiszem,ezt nem jól tudod !
Minden LM 17.x kiadás alapja az Ubuntu 14.04 LTS !
Ez azt jelenti,hogy mindegyik 17.x kiadás 2019-ig
támogatva lessz !

(#31396) lev258 válasza growler (#31395) üzenetére


lev258
veterán

Igaz is, meg nem is. Mivel gondolom újabb kernelt is jelent, így arra nem lesz olyan hosszú támogatás.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#31397) growler válasza lev258 (#31396) üzenetére


growler
őstag

De a 2019-ig tartó támogatás igaz !...vagy nem ?

(#31398) lev258 válasza growler (#31397) üzenetére


lev258
veterán

Amennyire én tudom, a kerneltámogatásra nem. Úgy rémlik, az LTS-hez választott kernelhez a Canonical saját csapata nyújt támogatást jó ideig, függetlenül a hivatalos kerneltámogatástól. Amikor viszont verzióváltással frissül (pl. 14.04.2), akkor már csak a hivatalos kerneltámogatás érvényes (nem pedig a Canonical által hosszan biztosított).

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#31399) woodworm válasza ubyegon2 (#31384) üzenetére


woodworm
veterán

HD Graphics GT1
Fele annyi feldolgozó egység van benne (10), mint a 4000-es sorozatban.

Idézet egy prohardveres cikkből:
"Az Intelre jellemző, hogy nagyon lebutítja a Pentium sorozatot, és ez alól a Haswell generációs termék sem kivétel. A vállalat ezekben kikapcsolja a VT-d technológiát, az AES-NI utasításkészletet, illetve a tranzakcionális memóriakezelést, amelyet röviden TSX-NI-nek nevez a cég, de nem érdemes AVX-re, illetve AVX2-re sem számítani. Ezenkívül mindegyik Pentium IGP-jéből hiányzik a Quick Sync Video, az InTRU 3D, a Wireless Display, illetve a Clear Video HD szolgáltatás."

Nekem g3220-as van (kisebb órajel), igaz nem sokat ment igp-vel, de nem akadt vele problémám.

(#31400) ubyegon2 válasza woodworm (#31399) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi a tájékoztatást!
Akkor ezért nem ír a honlapján sem a proci IGP részéről! Fene a pofájukat, viszont feleannyiba kerül, mint egy i3. :) Gondolom, ha nem jáccódok vele, akkor sok gondom nem lesz ezekkel a kiherélt dolgokkal, mint ezek a VT-d technológia, az AES-NI utasításkészlet, etc.
Szerinted mellé lehet rakni egy HD5450 VGA- t?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.