Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31951) ubyegon2 válasza DittyCat (#31948) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nekem tetszik, a módszere, de az is lehet, hogy vár a legfrissebb Archra és az öntisztító laptop megjelenésére. Addig is terveket szó, mint a pók!

Van még 3 évem és Linux-guru leszek :D!

Az előbb még csak MINT- guruság volt a cél! ;] Nekem soha nem lesz Macho Arch telepítésem, valószinűbb, hogy csak ilyen Evolution- os megoldással fog menni. :Y

(#31949) MZsoltee
Inkább egy ilyent vennék erre a célra, mert a pent tényleg hazavágja, ha úgy használod, ahogyan azt colomb2 szaki jól megmondta!
[link]

(#31945) CPT.Pirk
Azért valljuk be, bizonyos dolgok csak nálad jönnek elő. Én utánanéznék ennek! ;]

Ez azért érdekes, mert szinte csak a gépház és a meghajtók maradtak a régi gépből!
Valószinű, hogy az egerem miatt van ez mindíg! :)) Nem is a Chakra túl trükkös!

(#31952) spammer válasza MZsoltee (#31949) üzenetére


spammer
veterán

Ezzel pl. tudsz perzisztens pendrive-ot készíteni: [link]. De (#31951) ubyegon2 által linkelt kis hdd tényleg tartósabb megoldás lenne. Egyébként én is tervezek ilyesmit.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#31953) Polllen


Polllen
nagyúr

Sziasztok,

Egy 14.04-s lubuntu elbírja azt, ha a hdd-t átrakom egy másik gépbe vagy érdemes inkább újrahúzni a rendszert? Hdd-t leszámítva minden hw változik, de nem töltenék velw több időt, mint szükséges.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#31954) szaszayanou válasza Polllen (#31953) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Túl szokta élni a műveletet. Max a videókártya drivert kell átállítanod.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#31955) CPT.Pirk válasza Polllen (#31953) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Érdemes tenni vele egy próbát, max a vga driver lehet kérdéses. Legrosszabb esetben elkezded a telepítést, ha nem megy.

*lassú voltam. :)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#31956) Polllen


Polllen
nagyúr

Köszi urak! :R

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#31957) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Szeretném beállítani a megosztás minten, de nem megy. A wines gépem látja a mintest, de ha a megosztott meghajtót szeretném megnyitni, akkor hiányzó jogosultságos bla bla jön. Tudna valaki segíteni? A terv az hogy wines gépről meg tv-ről hozzáférjek a megosztott meghajtókhoz.

(#31958) CPT.Pirk válasza KISDUCK (#31957) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A Samba megosztást hogyan állítottad be? Van olyan lehetőség, hogy ne kérjen jelszót.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#31959) MZsoltee válasza Rimuru (#31950) üzenetére


MZsoltee
veterán

Igen ez a terv. Kutyát nem érdekel ha elhasználódik, veszek egy 32GBos pent 5 év garral. Ha évente viszem vissza az se zavar. De akkor megyek venni ha működik a dolog. Kipróbálom egy 8GB-ossal. Az usb-es merevlemez lassú és nem fér el kényelmesen a zsebemben.
4 dologra használnám:
1 Installált ubuntu: bedugom fut a rendszer Mekkora lehet a rendszer igénye 4GB?
2. Ubuntu telepítő 4GB kb (live mód ramteszt setup)
3 win 8.1 telepítő nem tudom mekkora 4GB-ra csak ráfér
12GB
4 adatok marad 20 GB

A nehézséget még az első három összeházasítása okozza, ezt kell kitalálnom. Esetleg segíthettek! :-)

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#31960) CPT.Pirk válasza MZsoltee (#31959) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szinte biztosan nem tudod ezeket megoldani egy pendriveon. A telepített rendszernek van egy GRUB-ja, az indítja a rendszert. Az nem fog kezelni telepítő image-t és Windows telepítőt, ellenben memtest86+ -t igen.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#31961) DittyCat válasza ubyegon2 (#31951) üzenetére


DittyCat
tag

Gyorsan tanulok. A Mint-guruság szerintem 1,5 év. Aztán jöhet a többi :D! Ha mégsem menne, akkor újratervezés :)! És ezt te is bármikor megengedheted magadnak :K! Kívánom, hogy legyen meg minden feltétel, ami kell és sikerüljön amit akarsz! Aztán ne csak terveket szövögess(etek)!

Ma prezentálnom kell a fősulin, viszem a laptopot, úgyhogy nagyobb közönség előtt is bemutatkozik Rebecca barátnőm :)!

"Élek... vagy csak álmodom?"

(#31962) ubyegon2 válasza DittyCat (#31961) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Minden feltétel soha nem szokott teljesülni, ráadásul az úgy elég unalmas is! Terv szövése meg igen ritkán okoz csalódásokat.

Sok sikert a bemutatóra! :)
Én amikor legutóbb bemutattam a főnökömnek, nem volt igazán sikerem vele. :Y

(#31959) MZsoltee
Azt nem mondtad, hogy eSATA- s USB- t veszel, mert az valóban gyorsabb érezhetően, sima USB nem. Elég kis zsebed van, ha 1.8' méret kényelmetlen. Használj felhő oprendszert, vagy live linuxot felhő supporttal. Nem biztos, hogy garanciában kicserélik, ha rávizsgálnak. :N
Vagy ha semmi nem jó neked, akkor használd a fantáziádat! :DD

[ Szerkesztve ]

(#31963) spammer válasza MZsoltee (#31959) üzenetére


spammer
veterán

Ubuntu szerintem több tárhelyet kajál alapjáraton, mint 4 GB. A Win 8.1 telepítő 5 GB felett van, telepítve meg jóval több. De szerintem pendrive-ra Win+Ubi kombót nehéz lesz összehozni, ha egyáltalán lehet.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#31964) KISDUCK válasza CPT.Pirk (#31958) üzenetére


KISDUCK
addikt

Jelenleg így fest:
Samba kiszolgáló beállításai/ beállítások/ kiszolgáló beállítások:
Felhasználóazonosítási mód: felhasználó
azonosítási kiszolgáló: (szürke)
kerberos realm: (szürke)
jelszótitk: igen
vendégazonosító: nincs vendégazonosító

fogalmam nincs, hogyan kell beállítani itt a megosztást :(

(#31965) CPT.Pirk válasza KISDUCK (#31964) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Grafikus úton ezt még soha nem állítottam be. Sambához tartozik egy smb.conf fájl, azt meg tudod keresni a locate paranccsal. Annak a konfigját meg itt találod: [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#31966) Rimuru válasza CPT.Pirk (#31960) üzenetére


Rimuru
veterán

Miért ne működne? Ubuntut lehet telepíteni Ubuntu alól is, de a Grub tud ISO-ból is bootolni.

(#31959) MZsoltee: 1. Nem használok Ubuntut itt vannak a hivatalos igények.
2. Memtest megy külön telepítő nélkül is ha már van fent egy Linux. Ubuntu telepítés Ubuntu alól (nem ismerem a megoldást).
3. Vagy bootolsz ISO-t Grub alól (ez a 2. pontra is igaz lehet), vagy nem tudom mivel nem szoktam Windows installert csinálni. Ha meg lehet csinálni külön partícióra gondolom nem lenne vele baj, de ezt nem tudom.
4. Fontos hogy ez legyen az első ha Windows alatt is használnád.

Vigyázat, csalok!

(#31967) _Dumber_ válasza MZsoltee (#31959) üzenetére


_Dumber_
őstag

Nekem egy 32-en 4 linux van.
Openbox saját, gnome, xfce, kde. Arra használom, hogy családomban hirdessem az igét. Simán működik.
Egyedül a grub-ot volt egy kicsit macera rárakni (telepítő nem boldogult vele), de arch alol kézzel simán felment.

A 2 és 3 pont szerintem sem fog menni

[ Szerkesztve ]

(#31968) MZsoltee válasza _Dumber_ (#31967) üzenetére


MZsoltee
veterán

Azon agyalok, hogy particionálnom kellene, de nem tudom hogyan? Van particionáló progi ötletetek amivel meg lehet tenni? Lehetőleg win alól! :-)

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#31969) DittyCat válasza ubyegon2 (#31962) üzenetére


DittyCat
tag

Körbeálltak páran: jé, ilyen a Linux, jé van háttérkép is, jé ez magyar, jé hát ez nem csak programozásra jó? "Hát ez tök jó!"
Ennyike :D :D :D

"Élek... vagy csak álmodom?"

(#31970) Fritz Teufel válasza ubyegon2 (#31944) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Most nézem csak, hogy itt is cincálják az oroszlán bajcát. :D

Majd a két ünnep között felpattintom az Arch-ot, addig egyszerűen nem fér bele. Az új munkám nagyon kötött. A munka reggel 8:00-kor kezdődik és 17:00-ig tart. Japán cégről van szó, így a rugalmasság a gyémántéval vetekszik. Aztán haza kell verekednem magam a Vértesen keresztül a kanyargós hegyi-erdei utakon, ami külön jó móka. Szóval, ha 18:00-18:15 között itthon vagyok, akkor jó időt futottam. Amúgy sem hajtok az állatok miatt, nincs vadriasztóm és egyébként sem nagyon bízok bennük. Hétvégére csoportosítottam a nyelvtanfolyamot, így nincs egy tiszta napom a héten... Szerencsére Dec 20-tól szabad vagyok mint a madár :DD Akkor meg majd készülődés sürgés-forgás, így marad a két ünnep közötti tervezett műtéti beavatkozás. A gépet meg lehet, hogy a jövő hét folyamán kitakaríttatom. Csak, hogy a PDCA ciklus D szakaszára is írhassak valamit :DDD

Tényleg alig várom a cserét, mert fúrja az oldalamat a sok sallang. Igaz, így is sovány a rendszer, de (1129 telepített alkalmazás), de nem manöken :)

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#31971) CPT.Pirk válasza DittyCat (#31969) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nekem a kedvencem az, mikor a Windows AERO felületéhez, vagy most már a csempékhez szokott Windowsosok meglátják pl. a darabokra hulló ablakokat, vagy az asztal váltó kockát. Az álluk a padlóra esik le olyankor. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#31972) KISDUCK válasza CPT.Pirk (#31965) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát nekem ez nem sikerült. Van valami disztró lami kényelmesebb lenne netezésre , itthoni fájlmegosztásra?

(#31973) CPT.Pirk válasza KISDUCK (#31972) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Várj még egy picit, biztos jön egy Mintes, aki tudja mit kell ott megcsinálni ehhez.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#31974) lev258 válasza KISDUCK (#31972) üzenetére


lev258
veterán

Talán segít: [link]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#31975) ubyegon2 válasza DittyCat (#31969) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

& (#31971) CPT.Pirk

Az szerintem elég durva, hogy ma már a népek mindenféle- fajta és méretű kütyüje on line, különben biztos lemaradnak valamelyik FB lájkról, mégis gyakorlatilag analfabéták a számítástechnikához! Linuxról hallottak már, az valami parancssoros akármi, amit körtefejű befordultak nyomatnak félhomályban egy sötét alagsorban éjjel- nappal.
Melóhelyen is jó páran küzdenek XP- n és panaszkodnak, hogy jaj nem futnak a flash játékok, lassú a gép. Megemlítem a Linuxot, aszondják, ahhoz nem értenek! Ilyenkor mindig megkérdezem, hogy mér', a Windózhoz értesz? :F :)) Nem, de az van fenn. :DD

(#31970) Decepticon
:DD Jó sokan drukkolnak neked, abbiztos!

Különben ez is egy fura perverzió, hogy kinek fut minél kevesebb telepített csomaggal a disztró?

(#31968) MZsoltee
Particionáló progi ötlet Win alól? Lehetőleg. :U Linux topicban? :C

(#31976) Rimuru válasza MZsoltee (#31968) üzenetére


Rimuru
veterán

Fdisk, lemezkezelő.

Vigyázat, csalok!

(#31977) MZsoltee válasza Rimuru (#31976) üzenetére


MZsoltee
veterán

A lemezkezelő nem látja. De tovább jutottam. Egy partíción van:
1. LIVE ubuntu
2. 8.1 installer
Már csak ubuntu alatt kellene létrehoznom egy olyan partíciót a jelenlegit csökkentve, hogy arra tudjak installálni.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#31978) Fritz Teufel válasza ubyegon2 (#31975) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Nem nem perverzió, hanem a lehetőségek kihasználása... mondhatni, lehetőség maximalizálás. Az egyik legjobb tulajdonsága a Linuxnak az, hogy magam építhetem. Az Arch meg éppen az építsd magadnak egyik legékesebb példája. Semmi olyasmit nem akarok a merevlemezen tudni, amit nem használok. Ez pedig ezernél kevesebb csomagot jelent és körülbelül max 6GB lemezfoglalást. Szerény számításaim szerint...

Valami olyasmi a dolog, mint a Lego. Lehet venni olyan csomagot, amiből hajót, tűzoltóautót vagy állomást stb-t lehet építeni. Semmi sallang, csak ami szükséges. Általában ebből nem is nagyon veszik el semmi. Aztán meg van a vödrös megoldás kis füzettel... Apa meg hazajön és lerángatja a szenteket a lábuknál fogva az égből, amikor egy-egy elveszett darab úgy kerül elő, hogy a szőnyegen rálép. Nos, az én dobozos Legóm az Arch lenne...

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#31979) Polllen válasza Polllen (#31953) üzenetére


Polllen
nagyúr

Tökéletesen működik minden. Érzetre egyébként az új Athlon 5350 pörgösebb, mint az Athlon II x3... Win alatt ez fordítva volt.

Viszont valami furcsaság gyanánt, ha rákattintok a kijelentkezésre, 30 másodpercre megáll az élet, aztán bedobja az ablakot, ahol ki lehet választani a leállítást/stb-stb.

Nincs tippetek hogyan nézhetném meg, hogy mire vár ilyenkor a rendszer?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#31980) CPT.Pirk válasza Polllen (#31979) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Lehet látszik valami, ha sudo shutdown -h paranccsal a terminálból indítod a leállítást.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#31981) Polllen válasza CPT.Pirk (#31980) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem a leállítással van baj, az pillanatok alatt megtörténik, hanem a kijelentkezés képernyővel.

Ez nem akar bejönni:

(Mármint bejön, csak kb. 30 mp után, hogy rákattintok.)

Viszont ahol találtam ezt, leírták, hogy lehet konzolból előhívni, megnézem ott mi történik, köszi a tippet!

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#31982) CPT.Pirk válasza Polllen (#31981) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmm. Akkor ez vagy Lubuntu bug, vagy valami mégsem sikerült tökéletesen az új gépre átállásnál.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#31983) Polllen válasza CPT.Pirk (#31982) üzenetére


Polllen
nagyúr

LiveCD-n is ezt csinálta. Uh valami bug.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#31984) CPT.Pirk válasza Polllen (#31983) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Esetleg válts Debianra LXDE-vel. Kicsit munkásabb, de cserébe stabil.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#31985) ubyegon2 válasza Fritz Teufel (#31978) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nos, az én dobozos Legóm az Arch lenne...

Persze, aztán, ha valaha majd meg is lesz, akkor egyből kitalálod, hogy inkább LFS kéne, minek ez a sok színes kis műanyagkocka! Legyen mind egyszínű, majd Te kiszínezed! :P
Nem egyszerűbb a vödrösből olyat építeni, amit akarsz? Vagy félreértem a példát?
Mondjuk azért gyakorlásnak nem rossz az Arch. :D

[ Szerkesztve ]

(#31986) Claude Leon válasza MZsoltee (#31949) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Keress rá a porteusra, direkt pendrájvos, ott te mented a változtatásokat, amikor úgy gondolod.
A letöltési oldalon állíthatod be, mit kérsz bele (vm, pár alap program, stb)

Az is igaz, mivel slack az alap, ha utólag valamit telepítenél rá szopóágra kerülsz, mert nincs függöségkezelés a csomagkezelésében.

Ha viszont magad telepítenél valamit penre, a logolást tedd tempfs-re, swap helyett a zswap segíthet valamennyit a memóriaspórolásban, böngésző cache könyvtárára is érdemes tempfs-t állítani.

Ja, és elhasználódás okán érdemesebb nagyobb pendrájvval intézni.

[ Szerkesztve ]

(#31987) N0zer0 válasza DittyCat (#31969) üzenetére


N0zer0
senior tag

Ha így folytatod, még a végén te leszel Torvalds első számú promósembere :DDD

@Khepm Phő(r)k: a széthulló ablakoknál látványosabbak a be/kisikló vagy varázslámpás és tekergő ablakok.

[ Szerkesztve ]

(#31988) DittyCat


DittyCat
tag

N0zer0: úgy hallottam, eléggé csúnyaszájú az úriember, de ki tudja... lehet, hogy jól kijönnénk. Vagy nem ;]!

Ubyegon: mér', a Windózhoz értesz? :F :)) Nem, de az van fenn. :DD - LOL, LOL, LOL!

"Élek... vagy csak álmodom?"

(#31989) whbear válasza ubyegon2 (#31985) üzenetére


whbear
senior tag

Szerintem simán jó az Arch mindenre, nem csak gyakorlásra.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#31990) ubyegon2 válasza whbear (#31989) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

No, ma is poenszűrős optika van az orrodon! ;) Arról volt szó, hogy LFS- re gyúr, ahhoz meg jó gyakorlás az Arch. :Y

(#31991) whbear válasza ubyegon2 (#31990) üzenetére


whbear
senior tag

Ott a pont:) Esetleg lehetne indulni BSD vonalon is. Az mekkora lenne nőtől :)

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#31992) camillus


camillus
tag

A Gentoo közösség tényleg olyan jó?

http://i.imgur.com/Ea58ASu.jpg

(#31993) ubyegon2 válasza whbear (#31991) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:DD Decepticon szerintem nem is nő! 24 év felett ritka az ilyen

Mi van ezzel a nő/férfi gondolkodással már megint amúgy? Én nem aggódnék értük ez ügyben és ezt nem csak amiatt írom, hogy ha jól emlékszem az EU nyugati felén több a diplomás nő. mint a diplomás férfi! :U

(#31992) camillus
Ezt szerinted itt honnan lehetne tudni egyébként? Fusd át a két Gentoo topicot. ;)

[ Szerkesztve ]

(#31994) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!

Ubi-m van LXDE-vel. Nem tudom, mit csinaltam, de megjelentek a deszktopon a meghajtoim. (Regebben Unity-n mintha lattam volna ilyesmit...) Ez nekem nem tetszik. Hogyan tudnam eltuntetni?

Van meg egy kerdesem. (Most...) A file kezeloben van egy "Rendszer szamara fenntartott" volume. Ezt hogyan tudnam eltuntetni, hogy ne latszodjek? (Neha garazdalkodik a gyermek a felhasznalommal a gepen, nem akarom, hogy valamit eltoljon. A munkaimrol van mentes, azal nem csinal bajt.)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#31995) Rimuru válasza tvamos (#31994) üzenetére


Rimuru
veterán

Asztalon jobb gomb, Preferences -> Desktop Icons -> show connected volumes on the desktop -> pipa ki. A Másik alatt nem tudom mire gondolsz, régen használtam már pcmanfm fájlkezelőt.

Vigyázat, csalok!

(#31996) ubyegon2 válasza tvamos (#31994) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia! Ezeket legkönnyebben úgy tudod eltüntetni, hogy kikapcsolod a monitort v. magát a gépet! :)

Ez "Rendszer szamara fenntartott" volume szerintem a Win által készített partíció bootolás v. újratelepítés a célja. Linux alól simán törölheted ezt, az amúgy totál felesleges dolgot.
Gondoltál már arra, hogy a gyerkőc által nem ismert jelszót használj, mert így mindíg meg fog viccelni!

Megvan már a 6 TB- s Red?

(#31997) tvamos válasza ubyegon2 (#31996) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha torlom, nem bootol a Windows. Nem akarom letorolni, csak azt, hogy ne latszodjek. Valami okossag az fstab-ba, vagy ilyesmi.
Eleg lesz, ha ro-kent mountolom, azt hiszem, ez nem haladja meg a kepessegeimet.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#31998) Rimuru válasza tvamos (#31997) üzenetére


Rimuru
veterán

Okosság: rakd oda a noauto opciót akkor el szoktak tűnni.

Vigyázat, csalok!

(#31999) ubyegon2 válasza tvamos (#31997) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Én simán töröltem, ettől még bootol a Win 7, ez nem az aktuális boot partíciója, inkább helyreállítási funkciója van! Mi van, ha nem csatolod azt a partícót, ha a Win nem használja, akkor tán a Linuxnak sincs rá szüksége! :D

(#32000) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

El akarok kezdeni egy kis hobbiprojektet. Shell scriptre lenne szükségem. Valami jó, magyar vagy könnyen érthető angol ismertetőtök van hozzá?

Az első kérdésem az, hogy azt, könnyű megírni hogy egy program fél óránként fusson le?
(ha bonyolult akkor megcsinálom úgy, hogy a program, folyamatosan menjen és fél óránként tegye a dolgát.)

32 000. HSZ :DD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.