Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Marty válasza Kirrr (#849) üzenetére


Marty
tag

3.99 dollár felárért küldik tracking numberrel.
Hongkong postot használnak, ami nem a legjobb, de elmegy, nekem 12 munkanap volt mire megjött a cucc.

A színnel pedig vigyázni kell, nekem fehéret küldtek fekete helyett :)

Ha érdekel a véleményem, inkább:
antelife.com
minideal.net
mixeshop.com

(#852) Kirrr válasza Marty (#851) üzenetére


Kirrr
aktív tag

Köszi, megnézem ezeket az oldalakat is.

(#853) zizou


zizou
tag

Megjött egy tabletem (UPS), 50USD volt ráírva, levámolták aszerint, majdnem 4e HUF vám....és a futár nem kért pénzt :F :C :))

"Az élet egy vadkörte, de ez még nincs bebizonyítva"

(#854) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Ebay-es apróságok most elég hamar megérkeztek. Január 28-29-30-án lettek feladva, tegnap jött meg az egyik, aztán ma négyet kaptam egyszerre.
Kettő még kering a rendszerben, majd ideérnek azok is...

Apróságok
(USB-s töltő, USB hosszabbító kábel, univerzális távirányító, távkioldó, nyakpánt fényképezőgéphez)

Harrrr!!!!

(#855) csibe1 válasza Vjankovics82 (#846) üzenetére


csibe1
addikt

Szerintem kezdj el imádkozni,hogy ne kérjenek screenshotot vagy videót a készülékinfós menürészről,mert ha mégis, és nem tudsz adni akkor az érdekes lesz.
A visszaküldés meg pláne, ahogy már említették is előttem.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#856) Chaser válasza zizou (#853) üzenetére


Chaser
titán

Amennyire én tudom tabletre nincs is vám, tán tabos topikban linkelve is van a jogszabály. Áfa van, 27%.

LámaZ: Buyincoins
Így már nem pletyka?:D Ordenáré tetű cégnek tartom, amit a napokban közöl is fogok velük, hogy többet nem rendelek tőlük az is biztos. Érdekes bayen soha nem trükköznek, tán csak nem félnek a negatívtól? / hogy rohadnának meg / Első szemétségüket le se írom.
Egy szintén ajánlott cég:
http://ipadalternative.com/

Ők is elég érdekesen értelmezik az "in stock" kifejezést. Két hétig ültek a pénzemen folymatosan hantázva hogy persze elküldték a gépet, meg várjak már egy napot, mi is volt a rendelési számom. De érdekes mód mikor PP-hez fordultam két hét után mégis visszaadták a pénzem egyből..az idézem " legbecsületesebb tablet webshop ". Jó becsületesen végig vágnék annak a hazudós majomnak a hátán egy cséve testtel majd megtudná mi az a becsület ;]

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#857) tiko76


tiko76
aktív tag

paypal fizetésnél milyen àrfolyamon váltják át a pénzt és mikor? amikor kifizetem egyböl?

(#858) bobsys válasza tiko76 (#857) üzenetére


bobsys
addikt

[link]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#859) barnam_ válasza tiko76 (#857) üzenetére


barnam_
nagyúr

Minden fizetésnél írják hogy mennyiért váltják, nyilván náluk is változik. A másik lehetőség, hogy a vásárlás pénznemében fizetsz, és majd a bank átváltja. Tapasztalatom szerint ez utóbbi kedvezőbb.

(#858) bobsys: Fees for receiving payments from buyers outside the United States :)

(#860) csabili74


csabili74
aktív tag

Hali. Valaki ismeri? Menyire megbizható hely? Olcsóért van Jiayu 3g:)

http://www.buysku.com

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#861) tiko76 válasza barnam_ (#859) üzenetére


tiko76
aktív tag

köszi.

(#862) Vjankovics82 válasza csibe1 (#855) üzenetére


Vjankovics82
senior tag

van róla screenshotot!!! nem is egy! mindenről van kép még az imei számról is!! ha vissza kell küldeni akkor bukta!

(#863) gabor# válasza csabili74 (#860) üzenetére


gabor#
tag

196 az olcsó? $185-190 között van máshol pl mixeshop

(#864) gabor# válasza Vjankovics82 (#862) üzenetére


gabor#
tag

Meg kell irni hogy már vettél mást a hosszú ünnepük alatt és a vissza küldés kb $15 igy nem éri meg. Szerintem menni fog.

(#865) BITBOYS


BITBOYS
addikt

THE ITEM (RC1462xxxxHK) IS PENDING CUSTOMS INSPECTION AT THE DESTINATION AS OF 12-FEB-2013

az izgalom a tetőfokára hágott

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#866) Vjankovics82 válasza gabor# (#864) üzenetére


Vjankovics82
senior tag

jaja lehet azzal próbálkozom köszi!!!

(#867) randras


randras
veterán

Nocsak. Iyen topikunk is van? :)

(#868) Švejk


Švejk
őstag

Sziasztok,
Valahogy Kínából rendelésnél a vámot nem lehet megúszni? Ami azt illeti, elég sok az a 27%, akkor már a telefon se éri meg annyira... :(
Esetleg valami megbízható EU-s webshopot tudtok, amiben telefonokat árulnak?

(#869) zizou válasza Švejk (#868) üzenetére


zizou
tag

Sima HKPost-tal rendeled és kész

"Az élet egy vadkörte, de ez még nincs bebizonyítva"

(#870) BITBOYS válasza BITBOYS (#865) üzenetére


BITBOYS
addikt

The item (RC14622xxxxHK) was in transit within its destination country on 13-Feb-2013.

Bocs ha valakit zavar a logolás :)

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#871) gabor# válasza Švejk (#868) üzenetére


gabor#
tag

Legyünk pontosak! 27% áfa, ugyanaz mint a közértben is.

(#876) Oldman2 válasza Oldman2 (#833) üzenetére


Oldman2
veterán

Jó hír, ma megérkezett a csomag!

2013.01.22 21:27 Megrendelés leadása, online fizetés
2013.01.25 16:56 Küldemény információ: Küldemény felvéve / Item accepted
2013.01.31 16:56 Küldemény információ: Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.01.31 19:25 Küldemény információ: Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.01.31 22:08 Küldemény információ: Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.02.01 22:07 Küldemény információ: Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.02.11 17:43 Küldemény információ: Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2013.02.11 17:45 Küldemény információ: Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
2013.02.12 09:30 Küldemény információ: Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure
2013.02.13 14:54 Helyi Posta Feldolgozó Üzem Küldemény információ: Kézbesítés regisztrálva / Delivery Registered Kiegészítő információ: címzett

A teszt hétvégén várható...

(#884) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Töröltem néhány hozzászólást.

Mellőzzétek az "írass más értéket a csomagra" témát, mert törvényellenes!

Harrrr!!!!

(#885) janek69 válasza Ndruu (#884) üzenetére


janek69
senior tag

Arról nem is beszélve,hogy joguk van a csomagot röntgenezni,felbontani,valamint ezek alapján az értékét megbecsülni,de igazából kérhetik a számlát is. Gondolom ha kéred, a kínai ad számlát,de ha nagyon kihúzná valaki a gyufát,akkor biztosan utána néznének az utalásnak is.

(#886) Chaser válasza janek69 (#885) üzenetére


Chaser
titán

Én még soha nem kértem ilyet, maguktól írnak rá piti összeget. Lehet náluk nem minősül stiklinek?:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#887) zizou válasza gabor# (#871) üzenetére


zizou
tag

...és a kiskínai nem fizet áfát a Nagy Kínai Államnak? Ha igen, akkor azt vissza tudjuk igényelni? (csak hogy teljes legyen a kép...)

"Az élet egy vadkörte, de ez még nincs bebizonyítva"

(#888) zizou válasza Chaser (#886) üzenetére


zizou
tag

Pont ezt akartam írni én is, hogy kérés nélkül megteszik. Másrészről pedig a múltkor azt a pár ezrest is lesz@rták, pedig kiszabták, hogy fizetnem kell :F
Valszeg az nem téma a NAV szemszögéből sem, hogy havonta 1x rendelsz magáncélra valami kütyüt...
Harmadrészt postával jövő csomagon még _soha_ nem volt vám/áfa (vagy csak én vagyok ilyen piszok mákos? :C )

-Z

"Az élet egy vadkörte, de ez még nincs bebizonyítva"

(#889) zizou


zizou
tag

Hamár így belejöttem: tudom, hogy off, de hátha rendelnek az itteni arcok tablettát Csájnából, nyitottam topikot a Chuwi V99 tabletnek.

"Az élet egy vadkörte, de ez még nincs bebizonyítva"

(#890) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Megérkezett a tepsi, ma vettem át a postán. :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#891) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Lengyelországban van a brit postának elosztója vagy valami?

Rendeltem egy Nexus 4-est, amit Royal Mail-el adtak fel hétfőn, Angliában és a nyomkövető oldal ezt írja:

"Your item has reached the destination country.
Your item, posted on 11/02/13 with reference RU102037108GB has arrived in GLS POLAND and is being processed for delivery."

Eddig USA-ból érkezett csomagjaim németországi elosztón ment keresztül, sose ment Lengyelországba, ráadásul "célországot elérte" felirat sem tetszik Legalábbis nem hiszem, hogy lengyelországi GLS szállítaná Magyarországra a brit csomagot...

(#892) ggg666 válasza Darth_Revan (#891) üzenetére


ggg666
őstag

Szia!

Odaírták, hogy a gls viszi ki.
Én is a múlt héten a royal mailen keresztül kaptam árut és úgy látszik a gls-el vannak kapcsolatban.

https://gls-group.eu/EU/en/home

ide írd be a számot

A nekem a multkor németországot írt be félúton, valamiért neked lehet arra küldték.

De majd csak ideér.

[ Szerkesztve ]

(#893) LámaZ válasza janek69 (#885) üzenetére


LámaZ
addikt

"de igazából kérhetik a számlát is"

Azon gondolkodtam, hogy miként lehet megállapítani, hogy egy küldemény ajándék-e vagy sem...
Ajándék után meg ugye nincs számla.
Ritka eset, de előfordulhat, hogy ajándékot kapsz. Akár úgy, hogy az amerikai nagybácsid megrendeli neked, kifizeti, és elküldeti a te címedre.

Legyen minden jó!

(#894) ggg666 válasza Ndruu (#884) üzenetére


ggg666
őstag

A másik meg, hogy általában nyoma marad, hogy mennyi lett érte fizetve.

(#895) Darth_Revan válasza ggg666 (#892) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Nyomkövetés szerint először Németországba ment, majd onnan Lengyelországba Strykowba, majd innen szintén Lengyeloszágba Wroclawba... :Y

(#896) ggg666 válasza Darth_Revan (#895) üzenetére


ggg666
őstag

Nekem szerencsém volt 4 munkanap alatt vidéken kézhez vehettem a csomagomat.

(#897) Fefe66


Fefe66
tag

Kellene egy kis segítség
A mixeshop oldalán ezt találtam
Before order Notice:
For cell phone Over 150USD please choose DHL ,FEDEX OR EMS, we are not accept to send by mail post ,because the post is easy lost and takes long time . For DHL Fedex Only can ship 1 battery,If original package including 2 battery,you can comments in order you need second battery b post.if you have any question to sales@mixeshop.com.
Ez mit jelent ?
Gyors segítség kellene mert rendelnék telót

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 8 ,HiMedia Q5 Pro,Sony STR-DR1060,EPSON_EH-TW5210

(#898) randras válasza Fefe66 (#897) üzenetére


randras
veterán

DHL, FEDEX vagy EMS szállítás lehetséges csak 150$ felett.

[ Szerkesztve ]

(#899) Fefe66 válasza randras (#898) üzenetére


Fefe66
tag

Köszi a választ
A 3 betűs plusz fizetésre melyiknél kisebb az esély

Xiaomi Mi 8 ,HiMedia Q5 Pro,Sony STR-DR1060,EPSON_EH-TW5210

(#900) randras válasza Fefe66 (#899) üzenetére


randras
veterán

Szvsz EMS, de a legszarabbis az.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.