Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) nyirzoz válasza RufuszX (#100) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Köszi az infót!
Akkor még az én 27.-i postázásomnak van esélye karácsony előtt ideérnie a geektől!

(#102) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
2 kérdés:

1) Most először rendeltem Kínából cuccot, DHL Direct szolgáltatással, a bolt tegnap adta át a DHL-nek és tegnap délután picivel 4 óra előtt kaptam SMS-t a DHL-től, hogy küldjem el az e-mail címem a vamkontakt.hu@dhl.com címre, amit meg is tettem még aznap. A kérdés, hogy ez azt jelenti, hogy vámolni fogják, tehát készítsem az pénzt?

2) Paypal címre küldték, amin a címet úgy adtam meg, hogy "Város, Szolnok megye" és a nyomkövetés oldalon úgy van, hogy "Címzett terület: BUDAPEST - Szolnok megye - HUNGARY" Gondolom csak a kínai DHL ügyintéző, amikor felvitte az adatot nem tudta, hogy "Szolnok megye" nem a város és a magyar DHL-nek lesz annyi esze, hogy az irányítószám és (feltételezem odaírta az eladó) a város alapján ne Szolnokon kézbesítse egy ugyanolyan nevű utcában, vagy jobban tenném, ha telefonon rákérdeznék?

Köszi.

(#103) viharhozo válasza Darth_Revan (#102) üzenetére


viharhozo
addikt

1. Igen.

2. Ha van iranyitoszam, akkor nem fog elkeveredni. Ki kell toltened egy nyilatkozatot a DHL-nek, azon is rajta lesz a cimed.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#104) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Na, DHL kérte is a Paypal-ról 1 screenshotot, viszont az igazi szívás, hogy küldtek papírt, amit kitöltve személyesen kell átadni...én nem vagyok otthon, az otthoniak meg akik a csomagot vennék át még be se tudják kapcsolni a számítógépet, nem hogy nyomtatni...francba :/

(#105) fPApi válasza Darth_Revan (#104) üzenetére


fPApi
őstag

És ha kinyomtatod az otthoniaknak?

(#106) LámaZ válasza Darth_Revan (#104) üzenetére


LámaZ
addikt

Milyen screenshotot? Fotosoppoltat vagy anélkülit?
:DD

Komolyra fordítva a szót, én annó e-mailben küldtem el nekik, nem kellett nyomtató.

Legyen minden jó!

(#107) Darth_Revan válasza fPApi (#105) üzenetére


Darth_Revan
veterán

80 kilométerre nehéz lett volna eljuttatni holnapra vagy holnaputánra, úgy hogy minden nap 15:30kor végzek, de már sikerült szerencsére ezt a problémát megoldani :)

(#108) nyirzoz válasza nyirzoz (#71) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

24.-i rendelés ma érkezett Mo.-ra.
Winaty ahogy látom te is örülhetsz! :))

(#109) Winaty válasza nyirzoz (#108) üzenetére


Winaty
csendes tag

Bizony bizony 2012.12.17 09:36
Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
Már csak a vámon kéne átcsusszannia !

(#110) Winaty válasza nyirzoz (#108) üzenetére


Winaty
csendes tag

Csak nem egy konténerben utaztak a csomagjaink? :D remélem karácsony előtt kihozza a póstás.

(#111) nyirzoz válasza Winaty (#110) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Nagyon úgy tűnik,bár ez enyém 6 perccel korábban érkezett. :)
A legjobb esetben már holnap megkaphatjuk,de ha a vámon ülnek 2 napig
-mint ahogy a múlthéten jött usb hub-ommal tették- akkor is a héten megvan! :DD

[ Szerkesztve ]

(#112) nyirzoz válasza nyirzoz (#111) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Közben frissültünk és már vám előtt voltunk!

[ Szerkesztve ]

(#113) Darth_Revan válasza LámaZ (#106) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Mert milyen más Paypalos igazolást lehetne küldeni, ha nem screenshotot a fizetés részleteiről?

"DEVIZAUTALÁSI IGAZOLÁST, VAGY PAYPAL-T CSATOLNI SZÍVESKEDJEN!"

Nem tudom, hogy screenshoton kívül mi más jöhetne szóba...

(#114) Winaty válasza nyirzoz (#111) üzenetére


Winaty
csendes tag

Szerintem nem ülnek rajta annyit most dömping van csomagokból.és szúrópróba szerint sasolják a csomagokat :D

(#115) Mulderpapa


Mulderpapa
aktív tag

Múlt hét pénteken rendeltem két cuccot pandawill-ről, amit paypal-al fizettem.
Rögtön kaptam is a visszaigazoló mailt a paypal-tól, hogy az összeget elküldték, de a pandától nem jött semmi infó. Ez normális, hogy se tracking number, se egy mail hogy megérkezett a pénz?

Tisztában vagyok vele, hogy nem fog idén megérkezni, de amit ebay-ről rendeltem egy nappal korábban szintén kínából, ott folyamatosan küldte a maileket, hogy megkapta a pénzt, feladta a csomagot és van tracking number is.

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#116) fPApi


fPApi
őstag

Az elmúlt időszakban több tételt is rendeltem (magánszemélyként), ezért jutott eszembe a kérdés, hogy esetleg egy darabszám (vagy szumma rendelési összeg) fölött várható, hogy a VÁM/NAV/stb. elkezd kérdezősködni? Vagy csak az egyszeri rendeléseknél kell kifizetni a VÁM/ÁFA-t, ha kell és kész?

(#117) Winaty válasza Mulderpapa (#115) üzenetére


Winaty
csendes tag

Én írtam az eladónak a rendelés után ,hogy küldjön Tracking Numbert ! És másnapra itt is volt a szám.Igaz a csomagkövetés nagyon nem akart frissülni,de a nov 23 rendelés már a vám előtt van! :DD

(#118) LámaZ válasza fPApi (#116) üzenetére


LámaZ
addikt

Nincs göngyölés.

Legyen minden jó!

(#119) fPApi válasza LámaZ (#118) üzenetére


fPApi
őstag

Köszi, ez megnyugtató!

(#120) pojakcs


pojakcs
senior tag

Ma megérkezett a G3 a mixeshop-tól. Fedex-szel küldték a GLS hozta ki hozzám. Előtte a Fedex bekérte tőlem az értékre vonatkozó adatokat ,és egy megbízást, hogy a vámeljárást lefolytassák. Ma kihozta a futár, és nem kért egy vasat sem. Utána visszahívtam, hogy nem tévedés-e, mert a csomag melletti papírokon ott van, hogy 17Eft sarcot kellene utánvét során fizetnem. A futár megnézte mégegyszer, és megerősítette, hogy nem kell fizetnem, az ő papírjaiban nem szerepel.
Ilyenkor mi van? :U

Üdv: Csaba

(#121) hun_gery válasza pojakcs (#120) üzenetére


hun_gery
aktív tag

+17000 a tárcádban :)

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#122) pojakcs válasza hun_gery (#121) üzenetére


pojakcs
senior tag

Jól hangzik, csak nem akarom hogy esetleg a futár srácon vasalják be. No meglátjuk. Én szóltam neki.

Üdv: Csaba

(#123) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Hi!
Tudja valaki, hogy a DHL-nél az SMS-es értesítés a csomag állapotáról mennyibe kerül? Keresem, de nem találom, hogy hol van kiírva ennek a díja...

(#124) hun_gery válasza pojakcs (#122) üzenetére


hun_gery
aktív tag

A futár nem mérlegel, csak végrehajt.
Ha azt látta volna a papíron, hogy be kell szednie tőled x összeget, hidd el, tudott volna róla. (meg persze Te i s)

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#125) LámaZ válasza hun_gery (#124) üzenetére


LámaZ
addikt

Nem kell sajnálni a futárokat. Nekem 120 ft hiányzott, miután odaadtam neki ha jól emlexem 10500 ft-ot. kimentünk pénzt felveni a bankból. Mondom, hagyjuk nálam a csomagot, ne cipeljük. A smucig nem volt ere hajlandó.

Legyen minden jó!

(#126) concret_hp válasza fPApi (#116) üzenetére


concret_hp
addikt

hát ha mondjuk hetente jönnek a konténerek, akkor lehet hogy lesz 1-2 kérdésük :D
ilyen pár 10K tételekkel nem hiszem, hogy foglalkoznának.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#127) llll


llll
senior tag

no akkor 1 röviden sommázott történet a fastcardtechről:
múlt héten felbukkant náluk 1 hihetetlenül jó ajánlatnak tűnő telefon
olyan tipikus "túl szép, hogy igaz legyen"
ennek ellenére mégis megrendeltük páran (pay palon keresztül, tehát veszítenivaló nem igazán volt)...
a kínálatból még aznap eltűnt a telefon és a többség már másnap visszakapta a pénzét különösebb magyarázat nélkül
nekem viszont még tegnap(!) is állították, hogy márpedig ez 1 tényleg létező telefon és pár napon belül postázzák
ma pedig nekem is visszautalták a lóvét
ennyit a hitelességükről

másik szösszenet a dealextreme-ről:
még szeptemberben rendeltem 1 fejhallgatót és 1-2 micro sd olvasót...45 napig nem sikerült elküldeniük ezt a bonyolult rendelést
(ígérgetés persze ott is ment ezerrel)
pay pal visszafizette

értem én, hogy jön a karácsony, meg mindegyik tele van megrendeléssel...de hát akkor is na

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#128) Jakabms


Jakabms
csendes tag

Az e-bay-en vettem egy Dual SIm-es telefont, HOngkongpost-tal postázták. Az eladó nagyon korrekt volt, egyből írt, 8-án rendeltem, 10-én küldte a tracking numbert.
Néztem a Hongkonpost oldalán, a kiírás szerint ez volt: shipped on dec. 12.
Ma ránéztem, hogy mi újság és ez az üzenet fogadott:
"THE ITEM IS BEING PROCESSED FOR DEPARTURE FROM HONG KONG AS OF 17-DEC-2012"

Tudja valaki, hogy ez mit jelent? Akkor most tulképp csak 17-én indult útnak Hong-kongból?

(#129) Darth_Revan válasza Jakabms (#128) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Nem, a szöveg alapján még csak feldolgozzák, hogy majd elindulhasson.

(#130) nyirzoz


nyirzoz
aktív tag

Geekbuying tracking történet:

2012.11.27 10:32 Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad
2012.12.17 09:30 Item information : Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2012.12.17 09:36 Item information : Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
2012.12.17 19:27 Item information : Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure
2012.12.19 08:26 Item information : Kézbesítési kísérlet /Unsuccessful delivery attempt
2012.12.19 17:41 Item information : Postán kézbesítés regisztrálva / Delivery at post office register

(#131) RufuszX


RufuszX
senior tag

Azt hiszem rekordot futott az MK808-as:

Oldal: Geekbuying
Termék: MK808+90 fokos hdmi adapter
Rendelés dátuma: 2012.12.05.
Singpost

2012.12.10 Célországba elküldve / Item sent abroad
2012.12.15 Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2012.12.15 Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
2012.12.17 Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure
2012.12.19 Kézbesítés regisztrálva / Delivery registered

(#132) osztraksajt válasza RufuszX (#131) üzenetére


osztraksajt
őstag

Igen, a singpost nagyon gyors, nekem is egy telefon december elején feladástól számított 9 naptári napon belül a kezemben volt. Harmadikán indult és tizenegyedikén kézbesítették. De a dualsimes topik elején a táblázatban lehet látni hogy a singpost 10-15 nap körüli időket produkál zömmel.

(#133) Jakabms válasza Darth_Revan (#129) üzenetére


Jakabms
csendes tag

Hát ez nem hangzik valami jól...
A státusza ez: In Transit - The shipment is in transit to its destination.
Shipped on: Monday, December 17, 2012

Csak sajnos ide volt már az is írva, hogy shipped on: 12. December..
Szóval nem értem én ezt... de egy biztos: lassú...
Már egy kicsit megbántam, hogy ezt választottam, de ez van...

(#134) LámaZ válasza Jakabms (#133) üzenetére


LámaZ
addikt

A kínai rendeléseknél pár százalék veszteséggel számolni kell. Hosszú távon megéri.

Legyen minden jó!

(#135) gbart123


gbart123
csendes tag

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy most az ünnepek közelsége miatt és alatt mennyire szállítanak ezek a külföldi posták. 20-án adták fel a csomagomat, most úgy láttom, hogy 21-én érkezett be a valahova: "Departure from office of exchange".
Szerintetek, holnapra megérkezhet hozzám, vagy csak két ünnep között? Merjek kimozdulni itthonról?
A csomagot a bpost international szállítja.

(#136) fPApi válasza gbart123 (#135) üzenetére


fPApi
őstag

Szerintem ha külföldről adták fel tegnap, akkor valahol 0% az esélye, hogy 1-2 napon belül megjöjjön. Persze lehetnek csodák is (hiszen elvileg ma már világvége van és mégis élünk) ...

Nem tudom a bpost-nak milyen részletes a nyomkövetése, de nekem DHL szállított, és ott a nyomkövetésben láttam, hogy "kézbesítés folyamatban", és akkor tudtam, hogy aznap megkapom.

[ Szerkesztve ]

(#137) osztraksajt válasza gbart123 (#135) üzenetére


osztraksajt
őstag

"Departure from office of exchange" Ez azt jelenti hogy a külföldi posta szortírozójába került a csomag, szóval ez még nem jelenti azt hogy egyáltalán elhagyta az országot, de már lehetséges.

Nem tudom melyik országból jön a csomagod, de ha EU-n kívülről akkor még egy átlag 1-2 napos vámolási procedúrára is készülj fel amit az itthoni posta intéz, akár vámköteles a csomagod akár nem.

(#138) hitman,


hitman,
őstag

Sziasztok

Rendeltem egy apró műanyag alkatrészt (1dollár sincs az értéke) hongkongpost-al küldik.

Dec 6.-án rendeltem 8.-án már fel volt adva a követés szerint.
Pár napja meg ezt írja a követés:

Destination - Italy
The item (RB428987267HK) was delivered on 17-Dec-2012.

Ez mégis hogy lehet?

Megérkezett valahova Olaszországba?
Én 100% hogy jó (saját) címet adtam meg és a netes számlán is fel van tüntetve.

Mi történik ilyenkor? Hogy hogy nem ide küldték vagy ez valami félreértés? Írjak a cégnek akitől rendeltem?

Az volt írva a számlára hogy 8-12 nap a megérkezés és van olyan ph-s arc akinek ugyan ez az alkatrész 2,5 hét alatt jött meg.
Nekem nem is az idővel lenne bajom hanem azzal hogy mit keres ez Olaszországban...

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#139) hitman, válasza hitman, (#138) üzenetére


hitman,
őstag

Itt a nyomkövetés oldala:

[link]

Természetesen alul a legördíthető listán nincs Magyarország...

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#140) LámaZ válasza hitman, (#138) üzenetére


LámaZ
addikt

Lehet van ottani lerakat. Azer 10$ ertekben illene rendelni.

Legyen minden jó!

(#141) hitman, válasza LámaZ (#140) üzenetére


hitman,
őstag

Miért illene annyiért rendelni?
Ez 80cent volt amire jött rá vagy 4 dolcsi posta költség, de nekem még így is megérte.

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#142) LámaZ válasza hitman, (#141) üzenetére


LámaZ
addikt

Ha már rendelek, én min. 10$-re szoktam belőni, nulla száll. díjjal.

Legyen minden jó!

(#144) attkaEOD


attkaEOD
csendes tag

szasztok

teljesen le vagyok törve... mixeshop

rendelés leadva dec.02-án
Singpost regisztrálta dec.09-én
útnakindult dec.12-én......azóta semmi változás

ebből már nem lesz tela karira :(

szerintetek számíthatok rá a két ünnep között? Vagy a postások meló helyett csak pulykát esznek egészen újévig?

[ Szerkesztve ]

(#146) nyirzoz válasza attkaEOD (#144) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Remélem megjön,de nekem is a SingPost hozta és itt a történet :

[link]

(#147) Jakabms válasza LámaZ (#134) üzenetére


Jakabms
csendes tag

No, tegnap írták, hogy megérkezett k a telefonom... szóval eddig csak Kínán belül utazott :(
Ma reggel viszont már azt láttam, hogy Hongkongból elindulta cél felé...
Tudja valaki, hogy innen kezdve kb. hány nap szokott lenni a kézbestésig?
Örülnék neki a két ünnep között, de a január elejének szerintem nagyobb a realitása, sajnos...

(#148) osztraksajt válasza Jakabms (#147) üzenetére


osztraksajt
őstag

A két ünnep közét felejtsd el, 5-6 nap legalább míg utazik az országok között. Vámolásra is számolj 1-2 napott.

(#149) Jakabms válasza osztraksajt (#148) üzenetére


Jakabms
csendes tag

Valahogy úgy számoltam én is...
Minden esetben vámolnak vagy hogy van ez?
A kínai fickó azt írta, hogy MP3 lejátszóként adja fel és ajándékként...
Már rendeltünk máskor is e-bay-en mást (mondjuk ott a valós érték is 20 dollár alatt volt, de ugye ez kívülről nem látszik...) akkor nem vámolták.

(#150) attkaEOD


attkaEOD
csendes tag

na változás történt ma reggel.
a SingPost nyomkövetésnél az új státusz: -22.12.2012. Arrived at overseas (Country code: HU)

de a magyar posta oldalán még csak "célországba elküldve 2012.12.12."

remélem ünnepek között kézbesítik...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.