Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) Mulderpapa válasza BITBOYS (#799) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

A HK postnál általában nem működik a tracking.
Nekem volt egy csomagom, ami azonosító szerint Oroszországba ment, így a Magyar Posta oldalán nem is létezett ilyen számú csomag. Amikor vám elé került, akkor volt látható és másnap meg is érkezett.

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#802) axioma


axioma
veterán

Na a multkori atvereses, megreklamalt, visszakapott penz utan (tul olcso android tv stick) ma kaptam egy csomagot: benne egy darabka papir, es egy szamomra erdekesnek tuno (bar nyilvan nem ertekes) e'rme, gondolom sulynovelesnek. Mind1, ez mar ingyen van!

(#803) BITBOYS válasza Mulderpapa (#801) üzenetére


BITBOYS
addikt

Nem tudom mi a gond. Egy biztos, semmi infóm a küldeményről. Ma írtam a webshopnak, hogy adják vissza a pénzem.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#804) Mercutio_ válasza KriptonX (#794) üzenetére


Mercutio_
félisten

:Y
5 napig várhatom eszerint én is, hogy végre átessen rajta?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#805) KriptonX válasza Mercutio_ (#804) üzenetére


KriptonX
tag

lehet a Bahamákon nyaralnak NAV-nál :D

Asus G56JR /Genius SW-HT5.1 5000/...Mi9Se

(#806) BITBOYS válasza BITBOYS (#803) üzenetére


BITBOYS
addikt

8-Feb-2013 The item (RC14622xxxxHK) will leave Hong Kong for its destination on 8-Feb-2013
Most meg ez van

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#807) Vjankovics82


Vjankovics82
senior tag

Sziasztok!

rendeltem telót a múlt hónapban akkor a paypalon nem kéne látnom a tevékenységek között?

(#808) Marty válasza Mercutio_ (#804) üzenetére


Marty
tag

Nekem 2 napig vámkezelték, ma reggel lett vége :)
Szerintem (miután kb minden stimmel a Te és az én cuccom között) holnap megkapod :)

(#809) Z-77


Z-77
tag

Szerintetek bizakodhatok, hogy ez még elindult a kínai újév előtt?

A Magyar Posta nyomkövetés oldalán jelent meg ez az infó a követési számra:

2013.02.07
11:57 (HONG KONG)
Küldemény információ:
Küldemény felvéve / Item accepted

Mondjuk a Hongkong Post Office oldalán azt tették közzé, hogy feb. 10-13 között nincsenek nyitva. Úgyhogy talán kijut onnét a küldeményem :D

(#810) icsnaj válasza gabor# (#800) üzenetére


icsnaj
csendes tag

Nekem a Flytexpress-el ment az üzlettől a swed postához, esetleg nézd meg itt: http://www.posten.se/en/Pages/Track-and-trace.aspx vagy amagyar postánál! Jan 16-án rendeltem és 31-én megjött!

(#811) Mercutio_ válasza Marty (#808) üzenetére


Mercutio_
félisten

Posta weblap szerint még mindig vámkezelés alatt, gyorsabban ideért HK-ból mint amit itthon tölt "mozdulatlanul":W

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#812) BITBOYS válasza Mercutio_ (#811) üzenetére


BITBOYS
addikt

Biológiai fegyver? :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#813) Mercutio_ válasza BITBOYS (#812) üzenetére


Mercutio_
félisten

Lenovo A789, aligha :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#814) Marty válasza Mercutio_ (#811) üzenetére


Marty
tag

Nekem ma megérkezett :)

Valami olyan feelingje van, hogy a vámosok tudják, hogy kínai ünnep lesz, és nem kapkodnak, legyen végig meló az ünnep alatt... :D

(#815) LámaZ válasza Mercutio_ (#811) üzenetére


LámaZ
addikt

A magyar vám néha 10-12 napot is elszöszöl egy küldeménnyel.

Legyen minden jó!

(#816) Vjankovics82 válasza Vjankovics82 (#807) üzenetére


Vjankovics82
senior tag

Valaki?

(#817) L.L. válasza Vjankovics82 (#816) üzenetére


L.L.
senior tag

De igen, már a fizetés után látnod kéne.

(#818) Vjankovics82 válasza L.L. (#817) üzenetére


Vjankovics82
senior tag

akkor miért nincs ott ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ! pedig jött email is meg is van hogy paypallal fizettem!

(#819) L.L. válasza Vjankovics82 (#818) üzenetére


L.L.
senior tag

Ha tényleg lezajlott a fizetés, és még emailt is kaptál hogy sikeresen, akkor ott kell lennie. A számládról levonták az összeget? Esetleg nézd meg a PayPal History-nál hogy a dátum megfelelően van-e állítva.

(#820) BITBOYS válasza BITBOYS (#806) üzenetére


BITBOYS
addikt

Nna, ismét megjelent a célországba elküldve.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#821) Mercutio_ válasza LámaZ (#815) üzenetére


Mercutio_
félisten

Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure :DD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#822) Marty válasza Mercutio_ (#821) üzenetére


Marty
tag

Másik csomagom, csak kis értékű kütyükkel dx.com-tól:

2013.01.24
16:43
Küldemény információ:
Küldemény felvéve / Item accepted

2013.01.30
22:09
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

2013.01.31
22:08
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

CN posta nem túl gyors, még mindig itt tart :/

(#823) hunaqua válasza Marty (#822) üzenetére


hunaqua
addikt

"CN posta nem túl gyors"
...de ellenben kurv@ lassú! :D

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#824) autószerelő


autószerelő
újonc

Sziasztok! A DHL hoz egy csomagot Hong Kong-ból. A shipping number: 8814742296. A DHL nyomkövetés azt írja, hogy nem található a rendszerben. Mi lehet a probléma? Többször rendeltem ,de sosem volt követhető a csomag de azért mindig megérkezett az áru. Esetleg nem jó helyen nézem ? Valakinek van valami ötlete, hogy mit csinálok rosszul?
Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#825) Marty válasza autószerelő (#824) üzenetére


Marty
tag

Ha most rendelted, a kínai ünnep miatt nem indul útnak kb 17-18.áig.
A tracking number olyan mint itthon a gls.
A papírok kivannak osztva a cégeknél, ráteszik a csomagra, és mikor ténylegesen átadta a DHLnek akkor fogod látni a rendszerben.
Rossz hír, hogy várnod kell kb 10-13 napot még :)

(#826) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

a dhgate-n kívül valamelyik banda fogad el moneybookers-t?

(#827) zizou


zizou
tag

"Csomagadatot a vámhatóság feldolgozta. Várakozás az engedélyezésre. / Vámhatóság engedélyezte. Most szállításban a kézbesítéshez."

Nos elvileg átment a fináncokon a dolog... Azt honnan tudom meg, hogy ha esetleg felbontották? És ha neadj' Isten valami értékesebbet találnának benne, mint a számlaérték, akkor egyből büntetés, vagyonelkobzás, felnégyelés, sötöbö? Mennyire jellemző az ilyesmi a DHL/UPS/EMS esetén?

-Z

"Az élet egy vadkörte, de ez még nincs bebizonyítva"

(#828) barnam_


barnam_
nagyúr

Pandawill-en (vagy egyéb webshop-nál paypal-os fizetésnél) van lehetőség a megrendelést lemondani, ha még nem adták fel a postán (processing státusz)?

Sajnos mohóbb voltam, mint amilyen tájékozott, s nem néztem utána a pandawill-es értékeléseknek. Egy Hyundai T7 tabletet rendeltem, mert pofátlanul olcsó volt pandáéknál 10% kedvezménnyel. Itt a fórumukon 01.30-n azt írja hogy nincs készleten. Nos a sok panaszt látva, és abból kiindulva, mekkora kereslet lehet a termékre, van esély rá hogy ez sem indul el az újévi ünnepek után :F Inkább lemondanám, és megrendelném máshol (persze csak miután megkérdeztem van-e raktáron, pl. tmallbox.com is árulja hasonló áron).

[ Szerkesztve ]

(#829) Mulderpapa válasza barnam_ (#828) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

Nemrég próbáltam lemondani egy tablet rendelést pandánál, miután 1 hétig nem történt semmi, csak processing volt az állapota. Az oldalukon az van, hogy addig lemondhatod a rendelést, amíg nem adták fel a csomagot, utána már nem.

Írtam az ügyfélszolgálatnak egy mailt, hogy töröljék a rendelésemet, amire pár órán belül válaszoltak, hogy már feladták a csomagot és küldtek egy tracking numbert, a rendelés állapota pedig shippedre változott. Érdekes, hogy pont akkor adták fel...
Egy próbát megér, mert most ünnepek vannak és biztos nem küldenek semmit még legalább 1 hétig.
Ezt a tabot én is nagyon nézegetem, mert igen ütős ára van Exynos 4412-vel.

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#830) barnam_ válasza Mulderpapa (#829) üzenetére


barnam_
nagyúr

És a követési számon láttál is valamit, tehát tényleg feladták, miután írtál nekik?
Először írok a fórumba, kíváncsi vagyok mi lesz a reakciójuk.
Valóban nagyon jó ára van, áfa nélkül 34k szállítással együtt. Ennyiért megér egy kis rizikót :)

(#831) tiko76


tiko76
aktív tag

Lehet most rendelni valahol vagy meg kell vârni a 18.-át?Dolgozik valamelyik bolt?

(#832) Oldman2 válasza tiko76 (#831) üzenetére


Oldman2
veterán

Rendelni lehet, de elküldeni csak 18-a után fogják...
:-(

(#833) Oldman2


Oldman2
veterán

Január 22-én rendeltem egy Media Player-t a linkdelight.com-ról.

A 01.24-én kapott Tracking Number-ről a Magyar Posta ennyit mond:

DÁTUM INFORMÁCIÓK
2013.01.25 16:56 Küldemény információ: Küldemény felvéve / Item accepted
2013.01.31 16:56 Küldemény információ: Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.01.31 19:25 Küldemény információ: Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.01.31 22:08 Küldemény információ: Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.02.01 22:07 Küldemény információ: Célországba elküldve / Item sent abroad

Ezt úgy kell értelmeznem, hogy ugyan úton van, de még nem érkezett meg kis hazánkba?

(#834) tiko76 válasza Oldman2 (#832) üzenetére


tiko76
aktív tag

oh! Nem tudják,hogy nálunk ilyenkor van fizetés.

(#835) Mulderpapa válasza barnam_ (#830) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

1 hét után láttam a tracking numbert, de hibás volt, mert Oroszország volt a célállomás és a Magyar Posta oldalán is csak akkor jelent meg, amikor már vámon volt.
Ez mondjuk inkább a HK post hibája (véletlenül azt választottam szállítási módnak), de a Pandawilltől még nem érkezett meg egy csomagom se 1 hónapnál korábban.

Én inkább a Tmallboxtól rendelném, mert a legutóbbi rendelésem is 4 nap alatt az országban volt.
Ott most 158 USD -3%, kedvezmény az ünnepek miatt.

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#836) gedadavid


gedadavid
csendes tag

Sziaztok!
Új vagyok még itt.Első kütyümet rendelnél Kínából.A ZTE Blade-emet szeretném lecserélni, sokáig a Jiayu G3-at nézegettem, de aztán rátaláltam a Xiaomi M1-re és ez a mérete miatt jobban bejön.
Szerintetek ez lehetséges: [link] Mármint, hogy valóban az-e aminek írják? :D
Mert őszintén szólva kicsit olcsónak tűnik más ajánlatokhoz képest.
És a DHgate megbízható-e egyébként?Valamint, hogy mivel itt nem lehet fizetni PayPal-lal a moneybookers-nél is vannak-e ilyen pénz visszaigénylési lehetőségek.(mint a vita kezdeményezés a PayPal-nál)
Ha esetleg tudtok 50ezer HUF-ig valami másik opciót ezek helyett ne tartsátok magatokban :D

[ Szerkesztve ]

(#837) Mercutio_ válasza barnam_ (#828) üzenetére


Mercutio_
félisten

tmailbox ugyanúgy csak ünnepek után fog postázni, állítólag 18.-a után még nem azonnal dübörög a rendszer a maximumon, kell nekik még 1 további hét, mire az eddig megszokott mennyiségben és tempóban elkezdenek a posták/csomagszállítók dolgozni, mivel rengetegen hazamentek vidékre az ünnepekre, és nem azonnal mennek vissza dolgozni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#838) barnam_ válasza Mercutio_ (#837) üzenetére


barnam_
nagyúr

Szóval gyakorlatilag az újév miatt kb. mindenhol csúszásokra lehet számítani? Tudtam nagyjából, hogy nem egyhamar fog ideérni, csak megdöbbentett a sok panasz, ami a Pandawill-re vonatkozik. Mindegy, majd noszogatom őket :D

(#835) Mulderpapa: az a baj, hogy nem tudom lemondani a rendelést, csak hétköznap, addigra meg már elúszik a 3% kedvezmény a Tmallbox-tól. Ha nem érkezik meg, vagy egyáltalán fel sem adják az ünnepek után, még mindig le tudom mondani, vagy pénzt visszakérni.

(#836) gedadavid: ha az alacsony felbontás nem gond, akkor szerintem jó cucc ennyiért. Ár-érték arányban szerintem nincs ennél jobb most.

(#839) csibe1 válasza Oldman2 (#833) üzenetére


csibe1
addikt

Írhatnál róla egy bemutatót ha van kedved,miután megérkezett.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#840) Oldman2 válasza csibe1 (#839) üzenetére


Oldman2
veterán

Rendben, bár van már róla egy bemutató cikk...
:-)

(#841) axioma válasza barnam_ (#838) üzenetére


axioma
veterán

Az nekem nem derult ki, hogy az altalad ajanlott zte-nel is a masodik kartya az csak 2G? Mondjuk ennyiert... be kene probalni aztan ha nem jon be, eladni itthon, akar az afa-s aran is siman elkelne, ha ugy adodik.

(#842) barnam_ válasza axioma (#841) üzenetére


barnam_
nagyúr

Így van, egyik sim 3G, a másik 2G. Dual standby-os, vagyis ha az egyik sim-en folyamatban van hívás, a másikat nem lehet elérni. Erre megoldás lehet az egymásra irányítás hívásvárakoztatással, máris dual aktív :D

(#843) Chaser válasza barnam_ (#838) üzenetére


Chaser
titán

Sokkal nagyobb nevű cég is eljátssza azt, hogy ül a pénzeden. Én is tabit rendeltem máshonnan, természetesen "in Stock" státuszban volt minden tartozékkal együtt. Rá 10 napra jön egy mail, refundot kaptam a tokra. Mondom de jó, még el se küldték a mocskok a gépet :W Lett két tracking, nem szoktam vele foglalkozni, napokban jött egy kijelzővédő fólia meg egy kábel..tablet sehol. Na mondom csak megnézem tracking szerint hogy áll. Azt még egy héttel később adták fel. Szóval elég sz@rházi mind hogy rövid legyek. Ez kifejezetten ajánlott webshop és másodszor copattak be, első esetet el se mondom, még egyesek kedvet kapnak átvenni a módszert.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#844) axioma válasza barnam_ (#842) üzenetére


axioma
veterán

Nem azert volt kerdes, eleg az egy hivas egyszerre nem baj ha a masik elerhetetlen, hanem mert az egyik mobilnet lenne, es a 2G meg allitolag hanghivasra se jo sok helyen, Telenornal. Bocs, abba is hagytam az off-ot, tudom ott a ketkartyas mobilok topikja, de az meg tul sok nekem kovetni...

(#845) csibe1 válasza Oldman2 (#840) üzenetére


csibe1
addikt

Köszi. :)
A linkelt oldalon érdekesek a fényképek,nem egyeznek a logout-os bemutatóéval a wi-fi antenna oldalán.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#846) Vjankovics82


Vjankovics82
senior tag

Szerintetek visszakapom a pénzt:

Február 10, 2013 Alatt PayPal állapot: Fordított @ 06:20:27 február 10, 2013 PST
Parent Trans ID 6L26E35721307853R
Trans ID: 2JM0T6228H917522E
értéke: -131,45 USD

jiayu G2 fekete helyett fehéret kaptam! 1 gb ram helyett 512 mb-ot és rádásul se szilkontok se védőfólia

(#847) Mercutio_ válasza Vjankovics82 (#846) üzenetére


Mercutio_
félisten

A dual-sim-es topicban már válaszoltak tudtommal, ott azt írtad már eladtad a készüléket, úgy biztos nem kapod vissza a teljes összeget, legfeljebb az 512MB-1GB-s közti árkülönbözetet ha dispute-ot indítol, de ha nem a különbözet visszafizetést választják, hanem, hogy küldd vissza a készüléket és küldenek egy 1GB-set, akkor buktad.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#848) Drbonci válasza Vjankovics82 (#846) üzenetére


Drbonci
aktív tag

131 dolcsiért hol találtál 1gb-os G2-t?

(#849) Kirrr


Kirrr
aktív tag

Lehet, hogy off-topic, de valaki rendelt már android-sale.com-ról? Sima postával küldik a cuccokat?

(#850) LámaZ válasza Chaser (#843) üzenetére


LámaZ
addikt

Ez így pletyka. Tessék kiírni a cégnevet.

Legyen minden jó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.