Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) KTU válasza Thewi (#1247) üzenetére


KTU
addikt

az 1. körben az eladónak írsz amit lát PP,
de ez benne van a leírásban :U

PayPal dispute indítás menete [link]
hogy a kereső is megtalálja

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1252) Thewi válasza KTU (#1251) üzenetére


Thewi
tag

Nem erre voltam kíváncsi, ezt a részét ismerem.
Érthető és nyelvtanilag helyes angol szöveg megírásában kértem volna a segítséget a leírt problémámmal kapcsolatban. Nem akarok egy zagyvaságot elküldeni, ami később csak félreértésekhez vezethet.

(#1253) norbi_22 válasza Fefe66 (#1174) üzenetére


norbi_22
csendes tag

Szia! Én vagyok az akivel egyszerre jön a G3-as.
Neked posta oldalán mi a helyzet? Hogy áll a csomag?
Mert nekem:

2013.02.27
11:09

Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.03.01
22:32

Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2013.03.01
22:38

Küldemény információ:
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

(#1254) norbi_22


norbi_22
csendes tag

Lenne egy olyan gondom, hogy amikor regisztrációnál a paypal leszív 400forintot a kártyáról, akkor én elsőre nem tudtam vele megerősíteni a bankkártyámat, ezért bekértem mégegyszer 400forintot amivel már sikerült.
Ez a 800 ft viszont azóta is ott van a paypal számlámon: PayPal balance: 800 HUF
Úgy tudtam, automatikusan vissza kapom ezt, de nem úgy látszik..
Hogy lehet ezt vissza utalni kártyára? :S

(#1255) barnam_ válasza norbi_22 (#1254) üzenetére


barnam_
nagyúr

Azt nem tudom, de a következő fizetésnél azt az összeget felhasználhatod.

(#1256) gya82 válasza norbi_22 (#1254) üzenetére


gya82
csendes tag

Én úgy tudom, ha 1-2 hétig nem vásárolsz akkor automatikusan visszakerül a bakszámládra a paypal balanceból.

[ Szerkesztve ]

(#1257) norbi_22


norbi_22
csendes tag

Áh értem, akkor ha vásárolnék, akkor ezt a 800forintot úgy veszi mintha a kártyán lenne?
Pont kb 500 ft hiányzik egy vásárláshoz és ezért nem akarok bemenni a bankba, hogy felrakjak 1000ftot.

(#1258) Fefe66 válasza norbi_22 (#1253) üzenetére


Fefe66
tag

Hali
Ma reggel így
2013.02.27
11:09
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.03.01
22:33
Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2013.03.01
22:38
Küldemény információ:
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

Már nagyon várom

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 8 ,HiMedia Q5 Pro,Sony STR-DR1060,EPSON_EH-TW5210

(#1259) Vjankovics82 válasza norbi_22 (#1254) üzenetére


Vjankovics82
senior tag

Én több mint egy hónapja így jártam de nekem sehol semmi!!!

(#1260) Oldman2


Oldman2
veterán

Kérdésem valószínű off topik itt, de hátha...

Keresnék olyan hordozható 3G-s Routert, amivel megoldható lenne a családban meglévő Mobil eszközök egy előfizetés alatti WiFi kapcsolata (pl. egy szállodában, vagy bárhol "útközben").

Ami tehát elvárás lenne:

- Saját akkumulátor a mobilitás érdekében,
- GSM SIM kártya interfész,
- RJ45-ös LAN csatlakozó (ha van ilyen, jól jöhetne)
- Normális web-es interfész

(#1261) peti1995


peti1995
csendes tag

Amúgy a registered airmail az ajánlott küldeményt, vagy tértivevényt jelent. Azt hiszem a kettő valamiben különbözik.

(#1262) peter76bp válasza peti1995 (#1261) üzenetére


peter76bp
senior tag

Tértivevénynél a feladó visszakapja az általad aláírt átvételi bizonylatot ami hiteles okiratnak számít. De sem a tértivevény sem a sima ajánlott levél nem követhető nyomkövetéssel csak ezekhez kérhető illetve jár nyomkövetés.

(#1263) barnam_ válasza Oldman2 (#1260) üzenetére


barnam_
nagyúr

Hát tökre nem itt a helye... :DDD
Olyat nem nagyon találsz amin lan is van, az csak külön modemmel fog menni. Pl.: ez meg ez.
A voda például árul olyan eszközt, amibe sim kártyát tehetsz, és egyszerre 5 gép tud hozzá csatlakozni wifi-n. De lan nincs.

(#1264) peti1995


peti1995
csendes tag

Az sw-box.com-ról rendelt már valaki? Vélemény? Tapasztalatok?

(#1265) gabor# válasza Oldman2 (#1260) üzenetére


gabor#
tag

EnGenius (már nem kapható) és Huawei Vodafone R201 3G routereket használok de most a Tenda olcsó routereit is megnézném

(#1266) hunaqua


hunaqua
addikt

Szóval nekem most is ez az etalon!
Tegnap délben (szombat) rendeltem megint egy barátomnak egy AWEI "fülest".
Kértem,hogy tudom kis tétel,de küldje most is SG postával.
Ránéztem az előbb, van SG szám,és "működik" is.
...ha minden üzlet ott így működne,akkor semmi gond nem lenne. :)

http://www.aliexpress.com/store/group/Headphones-Earphones/916158_212310636.html

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#1267) randras válasza hunaqua (#1266) üzenetére


randras
veterán

Fizetett hirdetés? ;]

Konkrét eladó?

(#1268) gabor#


gabor#
tag

Sziasztok,
Aliexpress dispute tapasztalat van valakinek?
Üdv,
Gabor

(#1269) hunaqua válasza randras (#1267) üzenetére


hunaqua
addikt

Sokat rendeltem már Kínából,de ide soha nem írtam ajánlást.Ezek viszont tényleg VÁSÁRLÓ-ként kezelik a vevőt.Úgy gondolom,hogy nem csak a negatív dolgokat,kereskedőket kell emlegetni.

...pedig nagy "kasza" nem lehet egy 9usd.-s cuccon SG postával. :)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#1270) whatnot


whatnot
őstag

Akkor tmallbox vagy aliexpress?

(#1271) gabor# válasza hunaqua (#1269) üzenetére


gabor#
tag

pontosan melyik eladót dicséred? (minden kizárt mert most szívok Ali -n)

(#1272) BITBOYS


BITBOYS
addikt

fastcardtech vélemény?

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1273) sasa311 válasza BITBOYS (#1272) üzenetére


sasa311
veterán

nagyipari kamugépek és általában senkinek nincs fingja se semmiről (a specifikációk is nagyon szokszor eltérőek). Arról híresek, hogy náluk mindig minden "on stock", az is, ami még meg sem jelent (lsd. mostani készletük)

Egyszer rendeltem tőlük egy duplát, egy hétig nem reagáltak semmire, se mail se chat, akkor nyitottam egy pp disputot, érdekes mód rögönt írtak mailt. Meg is jött viszonylag hamar a termék, de a leírással ellentétben nem volt GPS chip a telefonokba.

Mailben le akartak rázni, de PP claimre visszautaltak 2 x 40 $-t (ennyit kértem).

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1274) bagkri01


bagkri01
őstag

03-03-2013, Despatched to overseas (Country code: HU)
Ez azt jelenti, hogy megérkezett Magyarországra a csomag?

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#1275) BITBOYS válasza sasa311 (#1273) üzenetére


BITBOYS
addikt

Köszi a választ, sajnos valami ilyesmire számítottam..

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1276) sasa311 válasza bagkri01 (#1274) üzenetére


sasa311
veterán

nem, azt jelenti, hogy elindult MO-ra.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1277) bagkri01 válasza sasa311 (#1276) üzenetére


bagkri01
őstag

OK, köszönöm.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#1278) whatnot válasza bagkri01 (#1277) üzenetére


whatnot
őstag

És csak hogy ne rosszul tanuld meg a szót: "dispatch".

[ Szerkesztve ]

(#1279) medve5 válasza medve5 (#1065) üzenetére


medve5
csendes tag

Nah minideales történetem ott tart, hogy bár múlthéten megígérte végül nem küldték a cuccot.

Ma chaten megkerestem őket újra...fél óra küzdelem és néhány kínai error felirat után végül feljutottam a chatre. Csak nálam ilyen lassú az oldaluk?

Jött az újabb ígéret, de most már azt ígérte, hogy holnap küldik ne aggódjak :R
Kíváncsi vagyok.

(#1280) mrkatona válasza medve5 (#1279) üzenetére


mrkatona
tag

Mikor rendeltél?

(#1281) whatnot


whatnot
őstag

Ainol Hero rendelés előtt állok. Az itteni tapasztalatok alapján olyat keresek, ahol van SG post.
aliexpress-en ilyet nem találtam. tmallboxot nézném, de ugye előbb regisztrálni kell, na most ezt kihagynám, ha amúgy nem tőlük rendelek.
Valaki meg tudja nézni tmallboxot, vagy tud mondani olyan helyet, ahol SGvel lehet rendelni?

(#1282) barnam_ válasza whatnot (#1281) üzenetére


barnam_
nagyúr

Tmallbox-on van SG posta, ahogy live support is, írj nekik mielőtt megrendelnéd hogy van-e raktáron. Nem kell hozzá regisztrálni.

(#1283) mrkatona válasza whatnot (#1281) üzenetére


mrkatona
tag

antelife.com!
Én is onnan rendeltem sg-al.

(#1284) csabili74


csabili74
aktív tag

Tmall rendelés, feb. 21. e. Fizetés elfogadva, csomag elküldve. Irtam több levelet, nem válaszoltak, tegnap és ma chateltem a Justin nevű Tyintyin emberrel, aki ma azt mondta, hogy a csomag visszatért hozzá, de majd holnap megint feladja.

Na várom kíváncsian.

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#1285) andyTM válasza csabili74 (#1284) üzenetére


andyTM
senior tag

- kamu, én is onnan rendeltem, banki átutalással és elkérte az átutalás bizonylatát, azóta semmi hiába is írok nekik :o

(#1286) csabili74 válasza andyTM (#1285) üzenetére


csabili74
aktív tag

nálam a fizetés Paypalllal történt, szerencsére, így remélem, a pénzel nem lesz gond.

A forumon jókat olvastam rendelés előtt erről, de már bánom hogy itt akartam venni.

Egyáltalán van valamilyen oldal, ami tényleg megbízható?

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#1287) BITBOYS válasza sasa311 (#1273) üzenetére


BITBOYS
addikt

Nna, Fastcardtech jól indít. 2 levelet írtam, egyikre se válaszoltak :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1288) namiha válasza csabili74 (#1284) üzenetére


namiha
csendes tag

Justin nevű emberrel én is chateltem ma. Nekem is azt mondta, hogy holnap küldik a telefont.
Feb. 27én rendeltem, de még nem kaptam egy hat jegyű rendelésszámon és számlán (amiket a tmall oldalán látok) kívül semmit. Normális amúgy ez?

(#1289) whatnot válasza mrkatona (#1283) üzenetére


whatnot
őstag

Nézem és azt látom, hogy drágább, mint a tmall, a Hero $207 vs. $175 :/

(#1290) csabili74 válasza namiha (#1288) üzenetére


csabili74
aktív tag

Igen, nekem is ilyen állapot volt 3 napig , aztán kaptam egy tracking numbert, ami nem él, illetve egy helyen mutatja, hogy postára felvéve de semmi más.

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#1291) whatnot válasza barnam_ (#1282) üzenetére


whatnot
őstag

Úgy tűnik, a chat firefox alól nem megy. IE alatt igen.
Bő 3 perc alatt reagáltak is, egész jó. Aztán remélem, hogy valós infokat mondtak.

(#1292) gabor# válasza gabor# (#1089) üzenetére


gabor#
tag

Dispute -ot inditottam az Ali -n, 3 napig nem reagált, most kaptam tőle egy "bocs ha nem kell akkor visszakérjük a postáról" kamu szagú üzenet, majd 2 órával később finished lett a státusz és aliexpress küldött egy automata levelet, hogy hamarosan jön a refund.

(#1293) whatnot


whatnot
őstag

Kérjek gift wrap-et?

(#1294) namiha válasza csabili74 (#1290) üzenetére


namiha
csendes tag

Dispute indításán gondolkodom (vagy legalábbis chaten felhozom), mert több hozzászólás is azt mutatja, nem tudják küldeni. Te meddig akarsz várni?
Jiayu G3 telefont rendeltem és a G3 ph fórumán írták páran, hogy dhgate-ről sikerült rendelniük az elmúlt héten.

(#1295) barnam_


barnam_
nagyúr

02.08-án rendeltem a Pandawill-ről egy Hyundai T7 tabletet. Azóta levelezek velük a fórumukon, mindig csak ígérgetik hogy késik a beszállítójuk, nem tudják mikor lesz, 1-2 hét.(Érdekes módon Ali-n két eladót kérdeztem meg, mindkettő azt írta van raktáron bőven.)
Mivel megelégeltem a szarakodást, nemrég indítottam egy Paypal dispute-ot. Érdekes módon hirtelen átváltozott az order status Complete-ra. Most akkor örüljek, vagy ne?

szerk.: ja már látom, visszautalják a pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#1296) csabili74 válasza namiha (#1294) üzenetére


csabili74
aktív tag

Szerdáig várok, hátha mégis elküldi , ha nem, akkor igen, mehet a dispute. És akkor DHgate. én is ezt rendeltem.

Az a baj, ogy már nagyon kellene, egy öreg nokiával ügyködöm, a másik kártyám nincs i mibe beletegyem. Na mindegy,szerda a napja:)

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#1297) whatnot válasza whatnot (#1293) üzenetére


whatnot
őstag

Rendelés utolsó lépése előtt vagyok, tudna valaki erre válaszolni? :)

(#1298) gabor# válasza whatnot (#1297) üzenetére


gabor#
tag

nem hiszem hogy azon múlik de $1 talán megér a fehér doboz, bár egyébként se látszik ki hogy mi van a csomagban...

(#1299) whatnot válasza gabor# (#1298) üzenetére


whatnot
őstag

Tehát nem segít, vagy külön felhívja a figyelmet, hogy hm-hm, itt valaki meg akarja úszni az áfát? :)

(#1300) sasa311 válasza andyTM (#1285) üzenetére


sasa311
veterán

Kínaitól, átutalással 2013-ban?

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.