Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) AMDFan válasza bagkri01 (#1689) üzenetére


AMDFan
addikt

Hehe csatlakozom, nekem is ezzel a szállítmánnyal jött valószínűleg a G3 :D
Mennyire esélyes, hogy ha tegnap vámkezelték akkor mondjuk kedden hozza a postás?

(#1702) csabili74 válasza petymeg (#1648) üzenetére


csabili74
aktív tag

Irj Justinnak, kérd a pénzed, és nagy valószínüséggel, pár chat után ujra küldi

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#1703) peter76bp válasza lowzor (#1700) üzenetére


peter76bp
senior tag

Nem másolta be rosszul, Te olvastad rosszul, szóval ez még mindig nem az Ő hibája. Pont erről beszélek, hogy így van a tracker oldalon. Dátum és szüveg. Max ez az oldal rosszul tördeli, mert máshova teszi be üres sort, de akkor is a legelső info az első dátum, aztán jön az első szöveges info. :P

(#1704) NiteForcee


NiteForcee
csendes tag

2013.03.04
16:27 (HONG KONG)
Item information :
Küldemény felvéve / Item accepted

2013.03.06
15:24
Item information :
Célországba elküldve / Item sent abroad

MI lehet?

(#1705) dReFiX válasza NiteForcee (#1704) üzenetére


dReFiX
senior tag

Nézzél szét itt a logok között mennyi idő átlagban még át ér, de HKra többet kell várni mint az sgre.

(#1706) whatnot


whatnot
őstag

AliExpressen nincs paypal, csak a saját buyer protection van?

(#1707) peter76bp válasza whatnot (#1706) üzenetére


peter76bp
senior tag

Alapesetben nincs. Valaki azt írta, talán le lehet beszélni pár eladóval, hogy fizethetsz azzal, ha kifizeted a PP díját is plusszba.

(#1708) whatnot válasza peter76bp (#1707) üzenetére


whatnot
őstag

De gondolom semmi szükség rá, jó az ali védelme is...?

(#1709) peter76bp válasza whatnot (#1708) üzenetére


peter76bp
senior tag

Nekem most volt ilyenem pont tegnap írtam be. Nálam simán, gyorsan ment a refund. Persze ez semmire nem garancia. Annyit érdemes megtenni, hogy az oldalon kommunikálj az eladóval és maradjon is ott a levelezésetek, abból gyorsan kiderül minden ha gond adódna.

(#1710) csabili74 válasza lowzor (#1698) üzenetére


csabili74
aktív tag

Ezt én sem értettem :D

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#1711) whatnot


whatnot
őstag

Ok, kösz.
Nagy összeget nem kockáztatok most úgysem, $10.59ről van szó.

(#1712) peter76bp válasza whatnot (#1711) üzenetére


peter76bp
senior tag

Eddig a refund ellenére megbízhatónak tűnnek az eladók. És ez nekem pont 250 USD körüli összeg volt, de simán visszaadták. Mondjuk egyértelműen halott trackinget kaptam és az eladó is megmondta, hogy nem találják a csomagom. Ha az eladó kekeckedne lehet tovább húznák, de ez a PayPalon is ugyanúgy előfordulhatna.

(#1713) ggg666 válasza lowzor (#1700) üzenetére


ggg666
őstag

Nem másolta be rosszul.Ha kimásolod az oldalról akkor így tudod beilleszteni.

(#1714) lowzor válasza ggg666 (#1713) üzenetére


lowzor
veterán

Jójó, benéztem :)

(#1715) temp123456


temp123456
tag

2013.03.13 10:41 Küldemény információ: Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
2013.03.14 10:55 Küldemény információ: Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure

Halleluja, nekem is a kontenerrel jott, igaz en lassan 1 honapja rendeltem mar.
Szoval ti vagytok a hibasak, mert nem rendeltetek eleg cuccot azota ;]

(#1716) Zoliwar válasza temp123456 (#1715) üzenetére


Zoliwar
csendes tag

Remélem hétfőn megkapjuk.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?"

(#1717) lowzor válasza Zoliwar (#1716) üzenetére


lowzor
veterán

Hétfőn megkapjátok.

(#1718) Zoliwar válasza cappa72 (#1688) üzenetére


Zoliwar
csendes tag

Köszi :)

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?"

(#1719) tvamos


tvamos
nagyúr

Kedden kaptam tracking no-t. Mikor kezdjek izgulni / irogatni a Tmallboxnak? Szerintetek...
Maskor ha kapok szamot, az mar elni szokott... EU-n belul... Mittudomen.... Farnell, vagy ilyesmi...
Erdekes, hogy rendelytem mar kinabol vagy 300 csomagot, de meg sosem idegesitett ennyire. Pedig volt, ami ertekesebb volt.
(Lenovo A789)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1720) gabor#


gabor#
tag

Minideal G2S teló, este leadott rendelés után a 8. nap reggel hozta a postás :)

(#1721) medve5 válasza norbi_22 (#1671) üzenetére


medve5
csendes tag

Én 19-én, nagyjából hasonló cipőben járunk :)
Mondjuk ha még pesten van az a jobbik eset, nem valahol elakadva a hóban.

(#1722) sasa311


sasa311
veterán

Minidealnél lehet, hogy reggel rendeltem és már kaptam is tackinget, ráadásul paypalon keresztül? :Y

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1723) Marty válasza sasa311 (#1722) üzenetére


Marty
tag

Igen, ott szokták küldeni :)

(#1724) sasa311 válasza Marty (#1723) üzenetére


sasa311
veterán

hm, jópofa :)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1725) Marty válasza sasa311 (#1724) üzenetére


Marty
tag

Ha megnézed, logikus, mert egy esetleges vita esetén ha nem reagálnak a paypalnek, akkor is látható, hogy a csomag már úton van, így nem adnak refundod "bekiabálásra" :)

Tegyük hozzá minideal nagyon jó kis bolt most...:)

(#1726) whatnot


whatnot
őstag

Szerintetek mit lehet a már említett esetben?

Ez a válasz érkezett rá tmallboxtól:

"my friend ,

thanks for your feedback , pls you check it if screen guard scratch , bcs we check it before shiping out

i am waitting for your reply soon ~

have a nice day ~

B.R"

(#1727) Marty válasza whatnot (#1726) üzenetére


Marty
tag

Azt írják ellenőrizd a kijelző védő fóliát, nem e sérült, és hogy ők megnézik szállítás előtt.

Azt írd le nekik, hogy ép e a fólia, és ha jót akarsz azt írod, hogy igen, és a karc alatta van :D különben azt mondják majd, hogy te csináltál vele valamit.

(#1728) whatnot válasza Marty (#1727) üzenetére


whatnot
őstag

Fotót küldtem nekik és, javítván magam, nem is karcolás, hanem repedés, mert a széléről indul.

(#1729) ervin1979


ervin1979
tag

Üdv. DHgaten vásároltam, itt bankkártyával fizettem 03.06., 2 napon belül kaptam szerintem kamu track numbert RC285551418HK, azóta is 0 infom van.

Üzenetváltásom az eladóval:
HI

I paid the price on 03.06 and it is still no tracking info. It is looks like, its a fake tracking number , what I got from you Tracking Number: RC285551418HK (HONGKONGPOST) Please help me sort this out. I heard from my friends, that there arent any JIAYU G3 in the webshops.
I bought from you because this: 48hr Dispatch Guarantee!!!.

scofield8800 2013-03-12 18:18
Hi friend

Sorry so late to reply

We jsut get the news from customs , that the pacakge will be sent back , so we will resend , need time

Utoljára Hétfőre ígérte. Asszem hülyének néznek!? mi okból küldené vissza a kínai vámos?
A dispatch Guarantee miatt ha 2 napon belül nem küldi el az arut, akkor 20-30usd visszajár.Javaslat? Jelentsem a dhgatenek hogy kamu a track kód?

(#1730) sasa311 válasza ervin1979 (#1729) üzenetére


sasa311
veterán

Jelentsd hát. Mostanában ez a menő duma, hogy "vissza küldte a VÁM".

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1731) gabor#


gabor#
tag

Minideal G2S telefon 8 nap alatt megjött, este rendeltem, reggel tracking a többi alább (a 10 nappal korábban vásárolt vaku ua napon érkezett, 16 perccel később vámolták le de nem hozta ki a posta, majd hétfőn remélem)

Destination Country - Hungary:Tracking
2013.03.14 09:56, Budapest 62 posta Item information : Kézbesítés regisztrálva / Delivery registered
2013.03.13 08:39, Item information : Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure
2013.03.11 12:24, Item information : Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
2013.03.11 12:18, Item information : Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2013.03.08 17:02, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad
Origin Country - Singapore:Tracking Consuming
14-03-2013, Product Delivered (Country code: HU)
11-03-2013, Arrived at overseas (Country code: HU)
08-03-2013, Despatched to overseas (Country code: HU)
07-03-2013, INFORMATION RECEIVED (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

(#1732) ervin1979 válasza sasa311 (#1730) üzenetére


ervin1979
tag

Pedig égre földre esküdözött, hogy most péntekre meglesz a jó tracking number. Ezek szerint hétfőre újabb ígéretei lesznek, mígnem egyszercsak tényleg kap a gyárból G3-at? Volt már valaki akinek ilyen(48hr Dispatch Guarante) esetben sikerült behajtani a +20usdt?

(#1733) sasa311 válasza ervin1979 (#1732) üzenetére


sasa311
veterán

Ahogy mondod. Ha egy nyugis embert talált volna akkor még pár hétig eteti aztán max rábeszéli, hogy vegyen valami mást.
A gond az, hogy a gyárból már nem fog kapni G3-at, ugyanis már nem gyártják.

Már hetek óta megy a duma mindenhol a G3 körül, hogy "persze, on stock, hogyne", aztán senki nem küldi (mert a valóságban már kb. sehol sincs).

Nekem is egy kínai ismerős tudott szerezni nagy nehezen 2 db G3-at helyben, de mondta, hogy nem sanszos a továbbiakban szerezni.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1734) ervin1979 válasza sasa311 (#1733) üzenetére


ervin1979
tag

csak azt nem értem, hogy miért éri ez meg neki, hiszen ha 2napig nem küldi akkor +20usdt kell pluszban visszaküldenie. Ezért rendeltem ettől a bolttól. Egyébként a minidealen mintha még lenne,nem?

(#1735) sasa311 válasza ervin1979 (#1734) üzenetére


sasa311
veterán

Mert 10ből szerintem jó, ha max 1 ember kéri vissza a 20$-t. Egy 200$-os telefonon meg legalább 50-60$-t keres a kereskedő. Ha meg azt mondja, hogy most nincs de majd lesz akkor te is mástól vetted volna :)

Állítólag van minidealen, bár élek a gyanúperrel, hogy ott is valami simli van, mert reggel néztem a hírlevelüket, 98 db-ot írtak készletnek - és most is annyit írnak.... :U Kétlem, hogy egy db G3-at sem adtak el ma.

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1736) zseko válasza gabika318 (#1660) üzenetére


zseko
veterán

Jó a progid, bár tényleg béta :) Sikerült összeomlasztanom rögtön :D

Mindenáron a magyar postán keres, ha átállítom a Singapure Post-ra eltűnnek a tracking numberek, ha újra hozzá akarom adni akkor meg hozzáadja ugyan mégegyszer, de visszaáll a magyar postára. Ha meg nem választok ki semmit és úgy nyomok rá a törlés gombra, hibával elszáll. Viszont látni hogy valami van a csomagommal :)

2013.03.11 01:54 Küldemény információ: Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.03.12 09:45 Küldemény információ: Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.03.14 11:26 Küldemény információ: Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

sehol máshol nem ír semmit ahol próbáltam :F

Viszont azt hogy 2x írja a célországba elküldve, nem értem. Ha valóban ekkor adták fel, jó sokat ültek rajta a rendeléstől, 02.27-én rendeltem :(( Vagy az tartott volna másfél hétig, hogy több mütyür jön és azokat összeszedni?

HR24.hu

(#1737) gabika318 válasza zseko (#1736) üzenetére


gabika318
aktív tag

A signpost kiválasztásakor elrejti azokat a trackokat ami nem ahhoz tartozik, tehát azokat aminek nem SG a végződése.

[ Szerkesztve ]

[Phone: Jiayu S3 (2GB)][Sys: JIAYU.DE 5.1 RC1][Recovery: TWRP 2.8.7.0]

(#1738) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Látom beindultak a csomagok :D
Nem bírtam magammal és rendeltem egy T7 tabot SG-vel, eddig ez a leggyorsabb feldolgozásban :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1739) Dani1988 válasza hunaqua (#1546) üzenetére


Dani1988
csendes tag

Nos a csomagomnál még semmi sem jelzi, hogy "célországba megérkezett"

(#1740) Peaceliker válasza BITBOYS (#1738) üzenetére


Peaceliker
őstag

Az a T7 elég vadnak tűnik, főleg ennyiért :)

"Oh my Goa'uld!"

(#1741) BITBOYS válasza Peaceliker (#1740) üzenetére


BITBOYS
addikt

Bizony, látom utánanéztél :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1742) gabor# válasza zseko (#1736) üzenetére


gabor#
tag

Nekem a TrackChecker jön be, csomag követésre. Magyar postát alapban bepipálni és tökéletes.

(#1743) zseko válasza gabor# (#1742) üzenetére


zseko
veterán

Azóta feltettem én is. Érdekes hogy a magyar posta csak a két célországba elküldve üzenetet adja vissza, ezt se értem miért van belőle kettő. A Deutsche Post DHL meg csak azt adja vissza hogy a célországba megérkezett. De ha a weben nézem a magyar postánál akkor ott is írja az utóbbit. :F Na meg van egy 5-ös szám a progiba a jobb oldalon, azt se tudom mi.

Egyébként ez a track number az opcionális? Mert a tinydeal-nél külön fizetni kellett érte, de másokat olvasva meg olyanok jönnek le hogy van ahol alapból adják.

(#1737) gabika318 Ok, ez végülis jogos, nem gondoltam rá. :) A progi persze azért tök jó :)

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#1744) sasa311 válasza zseko (#1743) üzenetére


sasa311
veterán

A track numberes csomag olyan, mint nálunk az ajánlott - valami minimális plusz díja van.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1745) bazsy_


bazsy_
tag

Merimobiles : 3 hetes várakozás után meguntam a dolgot , fel sem adták a cuccot közben meg ígérgetnek hetet havat, ment a dispute. Érdekes módon 10 perc után kaptam tőlük a levelet hogy refunded. Hazug link banda, nem ajánlom őket senkinek.

(#1746) Marty válasza zseko (#1743) üzenetére


Marty
tag

A jobb oldalon lévő szám minden nap nő 1-gyel, tehát a tracking number bevitelétől eltelt napokat mutatja :)

Kérdésem lenne:
The item (RC10*****24HK) left Hong Kong for its destination on 16-Mar-2013
Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy "célországba elküldve?
Nem az angollal van a gondom, értem hogy elhagyta hongkongot, de mostmár ide tart? :)

(#1747) Peaceliker válasza BITBOYS (#1741) üzenetére


Peaceliker
őstag

Csak kattintgattam egyik webshopban táblák között és amikor ráleltem 2x kellett megnéznem a vasat meg az árat utána. xD

"Oh my Goa'uld!"

(#1748) sasa311 válasza Marty (#1746) üzenetére


sasa311
veterán

for its destination

Tehát igen, már ide tart.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1749) Marty válasza sasa311 (#1748) üzenetére


Marty
tag

Köszönöm :R

(#1750) sasa311


sasa311
veterán

RFxxxxSG 17-03-2013 17-03-2013 Despatched to overseas (Country code: HU)

Péntek délben rendeltem. Ezt nevezem! :R

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.