Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) janek69 válasza BITBOYS (#547) üzenetére


janek69
senior tag

Sajnos még csak 4-en értékelték,de azoknak bejött. [link]

(#552) osztraksajt válasza janek69 (#548) üzenetére


osztraksajt
őstag

Minden évben legalább 2x leklónozzák a pandát. Ezekkel óvatosan, sokszor csaló oldalakat jelent, főleg ha feltűnően jó árakkal párosul.

(#553) matyoxd


matyoxd
csendes tag

Üdv! A China Post tracking oldalán a location alatt van egy szám. Ebből hogyan állapíthatom meg a pontos földrajzi helyet? Pl: Location 51003100.

(#554) nyirog válasza matyoxd (#553) üzenetére


nyirog
tag

[link]
A tiéd Guangzhou, nekem eddig még majdnem minden csomagom ami Kínából érkezett az ott lett feladva

(#555) LámaZ válasza nyirog (#554) üzenetére


LámaZ
addikt

Nálam ált. Guangdong szokott megjelenni, amely egy tartomány, ennek fővárosa Guanghzou, vagyis Kanton.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#556) gya82


gya82
csendes tag

Hátha valakit érdekel, ezért leírom az én esetem.
Minidealtől Jiayu G3
Jan. 12 (szombat) Rendelés, még aznap paypal fizetés
Jan. 13 (Vasárnap) PayPal megküldi a tracking numbert.
Jan. 15 (Kedd) Feladják és megjelenik a singpost oldalán
Jan. 16 (Szerda) Megjelenik a posta oldalán is
Jan. 18 (Péntek) Célországba megérkezett, vám elé állítva, vámkezelve
Jan. 21 (Hétfő) Posta kézbesítette.

[ Szerkesztve ]

(#557) DGery válasza nyirog (#554) üzenetére


DGery
aktív tag

Az enyém is Guangdong-ból 51810302 indult, és most 2013.01.21 10:18 hagyta el Beijing-et 10010200 :)

És már a magyar posta is jelzi

[ Szerkesztve ]

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#558) janek69 válasza DGery (#557) üzenetére


janek69
senior tag

Pekingből már az enyém is eljött 9-én és még mindig semmi.

(#559) Ybron válasza janek69 (#558) üzenetére


Ybron
senior tag

Az enyém meg Angliából, Royal mail-el. Úgy érzem gubanc lesz ebből, tapasztalatból gondolom, mert ami nem érkezett meg max 8 munkanapon belül az már nem is jött meg.

(#560) matyoxd


matyoxd
csendes tag

Most a "location" megváltozott 10010200-ra, tehát ez Peking lenne? Illetve a "status" most "opening" lett. Ugye ez nem azt jelenti, hogy felbontják a csomagomat?

(#561) janek69 válasza matyoxd (#560) üzenetére


janek69
senior tag

Nem bontják fel,ez valami hülye megfogalmazás.Gondolom valami olyan,hogy megnyitják az aktát....

(#562) nyirog


nyirog
tag

így van, nem bontják fel, ez azt jelenti, hogy az ügyet a kínai posta elkezdte intézni. Ha minden jól megy, a következő státusz a "dispatching" lesz, nálam legalábbis így szokott lenni

(#563) bazsy_


bazsy_
tag

Hello!

Múlt héten rendeltem tmallbox-tól, szombaton kaptam tracking numbert (singapore post) még nem él a track , elvileg 3 nap eltelt , szerintetek mikor kezdjek el aggódni amiatt , hogy esetleg fel sem adták a csomagot és egy kamu track számot kaptam?

(#564) Xabi78 válasza bazsy_ (#563) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Nekem hasonló körülmények között (pénteki rendelés, szombati tracking number után szerdán látta a singpost, csütrötökön már úton volt, szombaton beérkezett éjszaka, kedden délben vámolták. Ma meg várom.

Szerintem ne aggódj, pár napon belül megjelenik a rendszerben. Paypallal fizettél (?), van 45 napod :)

X.

Cave canem!

(#565) bazsy_ válasza Xabi78 (#564) üzenetére


bazsy_
tag

Igen paypallal fizettem. Azt nem szeretném csak, hogy az eladó üljön a terméken és a pénzemen hetekig.

(#566) janek69 válasza bazsy_ (#565) üzenetére


janek69
senior tag

Nem kell aggódnod. Ilyenkor nem lehet azt sem tudni,hogy vajon nem vittel el a postára,vagy ugyan elvittel azonnal és ott kapta a tracking numbert,csak még csücsül a raktárban a csomag és várja,hogy felvegyék a szállítandók közé. Gondolom kínában nem akkora a postai forgalom mint itt nálunk.

(#567) Mulderpapa


Mulderpapa
aktív tag

Antelife-ot ajánlom mindenkinek. Jó áraik vannak és gyorsan szállítanak.

2013.01.13 - Leadtam a rendelést
2013.01.16 - Célországba elküldve
2013.01.20 - Célországba megérkezett
2013.01.20 - Küldemény vám elé állítva
2013.01.21 - Bejövő küldemény vámkezelve
2013.01.23 - Kézbesítés regisztrálva

A Singpost még soha nem volt ennyire gyors. Gyakorlatilag 4 nap alatt beérkezett az országba.

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#568) andris811


andris811
tag

Lehet sokaknak van gondjuk velük, de nekem a Pandawill-el semmi bajom nem volt!
Jan. 9-én adtam le a rendelést, ma pedig meghozta a postás a kis tabletet.

(#569) bazsy_ válasza Mulderpapa (#567) üzenetére


bazsy_
tag

Neked mikorra került be a rendszerbe a track szám a miután megkaptad ?

(#570) Mulderpapa válasza bazsy_ (#569) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

Másnap már láttam a Magyar Posta oldalán.

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#571) janek69 válasza bazsy_ (#569) üzenetére


janek69
senior tag

Nos. Pandawill. 69. napja várom a tabletet és a posta semmit nem tud róla,hogy merre lehet. Amíg nem szopattak meg addig én is azt hidtem normális banda. Egyébként meg ha külön kell azért 2-3 dollárt fizetni,hogy más posta hozza,akkor menjenek a p....ba,mert úgy már nem a legolcsóbbak.Az ügyfélszolgálatuk kritikán aluli. Ha bajod van,küldd vissza saját pénzeden,utána szívóznak,hogy karc van rajta,meg volt akinek visszaküldték ugyanazzal a hibával. Ennyi. Szokták mondani,hogy amíg nincs baj,addig nincs baj,meg azt is,hogy kockázat nélkül nincs rizikó.

(#572) Gege94


Gege94
tag

Mi lehet a problémám Tavaly december 27.én rendeltem a Tabom DX-ról és azóta sincs itt :F Rendesek voltak és ültek a csomagon január 10-ig és csak utána január 14.én eresztették útnak. Azóta se jött meg, pedig szerintem illet volna. A tisztán látás kedvéért itt a kódom: RA407486526CN És igen kina post-os. :)

(#573) nyirog válasza Gege94 (#572) üzenetére


nyirog
tag

a tracking szerint a te csomagodat is éppen tömítik pekingbe január 15 óta :)
A teljes export csomag egyenes tömítés, tömítés a pekingi Nemzetközi Magyarország

[ Szerkesztve ]

(#574) Gege94 válasza nyirog (#573) üzenetére


Gege94
tag

Magyarul ne aggódjak? :D Megvan az, csak sok csomaggal együtt nem indult el még a gép Magyarország -ra? :D

(#575) hunaqua válasza Gege94 (#574) üzenetére


hunaqua
addikt

Az enyémet a HK posta "tömíti" 15.-e óta.Nem tudom,hogy mi van,de az SG kivételével most mind sz@r. :(((

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#576) janek69 válasza Gege94 (#574) üzenetére


janek69
senior tag

Te még egy kicsit se aggódj. Én Nov.16 óta várom a tabom. A sokat emlegetett pandawill volt kedves 50 nap után jan.3-án postára adni azóta sem jött meg. Gyakorlatilag ott tart ahol a tied.

(#577) Gege94 válasza janek69 (#576) üzenetére


Gege94
tag

Tudom olvastam. :) Remélem azért az enyém előbb megjön. :) De lassan elmúlik az 1 hónap.

(#578) janek69 válasza Gege94 (#577) üzenetére


janek69
senior tag

A postán azt mondták,hogy ez nemzetközi postával jön,ami azt jelenti,hogy akár több országon is keresztül futhat mire ideér. Na meg azt is mondták,hogy nagyon lassan jönnek most kínából a küldemények.

(#579) bazsy_ válasza Mulderpapa (#570) üzenetére


bazsy_
tag

Na ez durva, akkor az enyémet szerintem fel sem adták :(( , majd jól rájuk pirítok...

(#580) erzol


erzol
őstag

Sziasztok!
Ez az infóm van chinaposton keresztül:
ÁTUM INFORMÁCIÓK

2013.01.13

Küldemény információ: Küldemény felvéve / Item accepted

10:35

2013.01.14

Küldemény információ: Célországba elküldve / Item sent abroad

22:20

2013.01.15

Küldemény információ: Célországba elküldve / Item sent abroad

22:22

2013.01.23

Küldemény információ: Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

09:20

2013.01.23

Küldemény információ: Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

09:28

2013.01.23

Küldemény információ: Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs

11:18

procedure
Megtáltosodott a kínai posta vagy csak szerencsém van?
(Lehet nem mindegy náluk, hogy nilyen útvonalon megy a csomag?) Mást is rendeltem ezen a napon, arról közel sincs ennyi hír...

(#581) janek69 válasza erzol (#580) üzenetére


janek69
senior tag

Igen nekem az a gyanúm,hogy nem mindegy hol adják fel.Ez valahol logikus,mert egy nagyvárosban lehet,hogy lassabban küldik el.

(#582) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Na, megrendeltem a tabletet a dhgate-n, SG postán, kíváncsi vagyok a gyorsaságra :)

Amcsi vagy kanadai oldalakról mennyire érdemes rendelni, mint olcsóság miatt?

(#583) LámaZ válasza Kukcaman (#582) üzenetére


LámaZ
addikt

Az amerikai termékek biztos nem olcsóbbak, mint a kínaiak. Csak olyan high-tech cuccokat érdemes onnan rendelni, amelyeket az ázsiaiak nem tudnak legyártani. Mivel Észak-Amerika nem csatlakozott még az EU-hoz, a vámolás hasonló a Kínából érkező küldemények vámolásához.
---
Én egy elektromágneses tolatóradart rendeltem Kínából legutóbb, és íme az infók röviden:
Január 8-án fizettem
Küldemény felvéve / Item accepted 2013.01.10. 15:39:00
..................................
Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure, Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs 2013.01.21 09:16
...és ma csöngetett kétszer a postás (mert az elsőt nem hallottam).
Ja, és Kínai Posta volt, nem más. RBxxxxxxxxCN
:D

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#584) devast válasza Ybron (#559) üzenetére


devast
addikt

Angliából nekem 4 nap alatt meg szoktak jönni dolgok. Az utolsó rendelés viszont... dec 18-án adták fel, és jan 17-én jött meg. Majdnem egy hónap a 4 nap helyett. Most sem értem, hogy ez mitől van. Oké karácsony, meg minden, node ennyire ?

(#585) hunaqua válasza janek69 (#581) üzenetére


hunaqua
addikt

...hát nem tudom. Pont ilyen megfontolásból rendeltem novemberben az Ali-ról egy v970-et a fiamnak Pekingből.Pont olyan sz@rul jött meg mint a többi CN cucc. :)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#586) janek69


janek69
senior tag

Jubileum!!! 70 napja semmi és a pandawill nem kínál fel semmi megoldást.
Várjak még néhány napot. Ez ám a shopok netovábbja.

(#587) bazsy_ válasza janek69 (#586) üzenetére


bazsy_
tag

Indítottál vitát paypalon?

(#588) janek69 válasza bazsy_ (#587) üzenetére


janek69
senior tag

Igen,még dec.28-án. és jan.8-tól claim-et. Most értékelnek és azok is kivárnak,mert elvileg 3-án feladták a 2012.11.16-án vett tabletem és elvileg jan.10-én elküldték m.o-ra,csak éppen nem érkezett meg. Lehet,hogy azóta kering a repülő és várják,hogy leszálljon.
Ma írtam a fórumukra,hogy esetleg nem akarnának valami megoldást ajánlani. pl. visszafizetni a pénzem...
Ja meg megkérdeztem,hogy nagyon türelmetlen vagyok,ha nem akarok 70 nap után többet várni? Online volt a nő aki válaszol,mindenkinek válaszoltak csak éppen nekem nem. Vajon miért?

[ Szerkesztve ]

(#589) janek69 válasza janek69 (#588) üzenetére


janek69
senior tag

WOW. Amint megírtam az előző postot jött a mail a paypal-tól,hogy a javamra döntöttek és 5 napon belül küldik vissza a manit,de az meg már itt van. Azonnal visszaadták. Remélem a kínai nem tudja megállítani a szállítást és megkapom a tabletet is,de az tuti,hogy várok kicsit mielőtt újra kifizetem nekik.

(#590) janek69 válasza janek69 (#589) üzenetére


janek69
senior tag

Szerintetek le tudja állítani a kínai a kézbesítést?

(#591) hunaqua válasza janek69 (#590) üzenetére


hunaqua
addikt

Szerintem, kizárt.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#592) nyirog


nyirog
tag

az attól függ, hogy éppen hol van a csomag. Szerintem ha Kínában van valamilyen postán akkor le tudja állítani. Ha már valamelyik reptéren van akkor bebukta

(#593) janek69 válasza nyirog (#592) üzenetére


janek69
senior tag

Már kínából eljött 10-én.

(#594) nyirog válasza janek69 (#593) üzenetére


nyirog
tag

akkor az már meg is fog érkezni hozzád

(#595) janek69 válasza nyirog (#594) üzenetére


janek69
senior tag

70 nap után meg is érdemelném. Aztán várom az ajánlatukat,mert egy kis kedvezményt szívesen vennék a türelmemért.Adna 20%-ot belőle örömmel kifizetném nekik.

(#596) hunaqua válasza janek69 (#595) üzenetére


hunaqua
addikt

...de 70 nap után! :D

Az első rendelésem Kínából évekkel ezelőtt egy telefon volt. Nem kérdeztem semmit,megrendeltem (én,tapasztalatlan).3 nap múlva kaptam egy értesítést,hogy bocsi,de nincs készlet,várjak 1 hetet.Mondtam,hogy OK! 1 hét múlva jött a következő üzenet,hogy megkapták a szállítmányt,és kárpótlásként DHL lesz a posta. Ezt lehet elvileg így is.

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#597) janek69 válasza hunaqua (#596) üzenetére


janek69
senior tag

1 nagyon nagy tanulsága lett ennek számomra.Csak és kizárólag,olyan helyekről fogok ezután is vásárolni,ahol paypal-al lehet fizetni. Ebben az esetben legalább az biztos,hogy a pénzem nem vesztem el és ez nekem elég nagy garancia.

(#598) janek69


janek69
senior tag

Képzeljétek milyen gyors a pandawill. Percekkel azután,hogy visszakaptam a pénzem,már írtak is,hogy ha megérkezik a csomagom,akkor utasítsam vissza, vagy fizessem ki újra. Mennyire aranyosak,hogy amikor már az ő pénzük van benne,akkor azonnal jelentkeznek.Amikor te fizetsz és nincs raktáron a cucc,akkor te hetekig nem kapsz semmi email-t csak akkor tudod meg,hogy nincs,ha érdeklődsz.

(#599) bazsy_ válasza janek69 (#598) üzenetére


bazsy_
tag

És ez csak 1 "feature" a kínai webshopoknál :) Pl ott van a kamu trackinget küldünk a vevőnek mert azon elcsámcsog egy darabig és csak később adják fel ha feladják...

(#600) Ybron válasza janek69 (#598) üzenetére


Ybron
senior tag

Írd nekik hogy majd 70 nap múlva kifizeted, persze ha megkaptad a cuccost és jó is.
Annyi idő alatt legalább tudod tesztelni és ha sz*r akkor küldöd vissza, de a pénzt azt nem :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.