Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) Dani1988 válasza gabor# (#1350) üzenetére


Dani1988
csendes tag

náluk jelen helyzetben 7:35 este van most, Beijing-ből jön a csomi.

Igaz megkérdeztem tőle melyik siteon fogom tudni követni... süket az oldal szinte(ennek pár napja)

[http://www.17track.net/en/result/post.shtml?nums=RB032649675CN]

[ Szerkesztve ]

(#1352) gabor# válasza Dani1988 (#1351) üzenetére


gabor#
tag

Legalább HK lenne, CN -el nem nagy gyorsaságot remélhetsz. De valóban nagyon gyanús, mert nem is létezik még a tracking. 17track.net nekem bevállt, operate alatt a details -re kattintva még több hasznos adat előkerül

A tracking megadása után 24-48 órával megjelent az első event, így már valós a szám

27-02-2013, INFORMATION RECEIVED (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)
05-03-2013, Despatched to overseas (Country code: HU)

(#1353) Dani1988 válasza gabor# (#1352) üzenetére


Dani1988
csendes tag

most irtam az eladónak, hogy nézze emg ő hol járhat, vagy ellenörizze le a számát, hogy jól adta e meg

:
ha meg nem ír választ 24 orán belül, tuti rányitok egy case-t,,, vagy ha nincs változás

szegény csaj, akinek rendeltem, az meg nagyon maga alatt lesz, ha nem jön meg addig ameddig kell

[ Szerkesztve ]

(#1354) ggg666 válasza amdk7 (#1331) üzenetére


ggg666
őstag

De közelebb állok hozzá, mint te a 6 perceddel.
Ráadásul én dolgoztam is közben, és az egyik szememmel nem látok.
Könnyebben elnézem.

Egyébként nekem is jött már Ausztráliából csomag 3 nap alatt Pesten volt.

(#1355) bazsy_ válasza whatnot (#1344) üzenetére


bazsy_
tag

Nekem szintén ebay-es rendelés febr 24.én rendeltem, tegnap kaptam kézhez. Egy kijelzőfólia volt, a szállítás 1 dollár(usps) volt és tracking számot is kaptam.

A tracking szerint pedig meg sem kaptam :)

February 25, 2013, 9:55 pm, LN412697465US, First-Class Package International Service, Processed at USPS Origin Sort Facility, SALT LAKE CITY, UT 84199, International Letter
February 26, 2013, Electronic Shipping Info Received
February 25, 2013, 8:40 pm, Accepted at USPS Origin Sort Facility, SMITHFIELD, UT 84335

[ Szerkesztve ]

(#1356) barnam_


barnam_
nagyúr

Aliexpressen kitől érdemes rendelni? Annyian vannak, hogy nem tudok választani :)

(#1357) ZS3NI válasza barnam_ (#1356) üzenetére


ZS3NI
őstag

Attól érdemes, akinek sok visszajelzése van minél több kis gyémánttal a neve mellett.. :)

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#1358) erzol


erzol
őstag

Sziasztok!
Szeretnék rendelni egy hátizsákot. Ebay-ről és aliexpress-ről is free shipping-el tudnám megvenni.
Honnan lenne gyorsabb a szállítási idő tekintve, hogy mindkettő Kínából érkezne?

aliexpress

ebay

[ Szerkesztve ]

(#1359) whatnot válasza erzol (#1358) üzenetére


whatnot
őstag

Szvsz sem az aliexpressznek, sem az ebaynek semmi köze ahhoz, hogy az eladó mikor és hogyan adja fel a csomagot.
Én mindenesetre az ebay kényszerítő erejében jobban bíznék, de ez utólagos eszköz.

Amúgy az aliexpress is US?

(#1360) bazsy_ válasza erzol (#1358) üzenetére


bazsy_
tag

+1 ebay
Nekem onnan minden viszonylag hamar megjött 2 hét volt max ha jól emlékszem még ha kínából is jött a dolog.

(#1361) erzol válasza whatnot (#1359) üzenetére


erzol
őstag

Az Aliexpress Kína egyik legnagyobb kereskedő oldala.
Sok mindent rendeltem már innen, de átlag mindig megvolt a két hét szállítási idő.
Megnézem ebay-en keresztül gyorsabb lesz-e...

(#1362) whatnot válasza erzol (#1361) üzenetére


whatnot
őstag

Az a postától függ (és attól, hogy az eladó mikor adja fel a csomagot), ami az oldaltól független.

(#1363) ggg666 válasza whatnot (#1359) üzenetére


ggg666
őstag

Bocs, nem neked szántam válasznak.

Megjöttek a sata-esata és az usb3 -usb 2-es kábeltesztelők.

A csávó nem adott nyomkövetési számot, pedig volt, royal mail-el jött.

A tesztelők nagyon szuperek, egyből kiderült egy kettőnél poros vagy hibás a kábel még az új is.

[ Szerkesztve ]

(#1364) Dani1988


Dani1988
csendes tag

Látom nekem senki nem tud még rendes válasszal szolgálni, mi bubánatottegyek még majd :(

(#1365) ggg666 válasza Dani1988 (#1364) üzenetére


ggg666
őstag

Mi a kérdésed?

(#1366) barnam_ válasza ZS3NI (#1357) üzenetére


barnam_
nagyúr

Találtam egy olyan eladót, akinek van a neve mellett 37502 értékeléssel. Azért az nem kevés.
Kérdés, melyik a jobb, megbízhatóbb szállítási módszer, az UPS, vagy a DHL? UPS olcsóbb 5$-al.

(#1367) Dani1988 válasza ggg666 (#1365) üzenetére


Dani1988
csendes tag

Az hogy március 1jén pénteken vettem valamit ebayről pénteken, másodikán feladta, kaptam tőle ragszámot
http://www.17track.net/en/result/post.shtml?nums=RB032649675CN

De.... Nagyon nem akar müködni, egyetlen egy nyomkövetés rendszer süket rá....

Már irtam az eladónak, hogy nézze meg, hogy ő szerinte hol járhat, mert nekem nem müködik, vagy nézze meg hogy jol irta e le, de nincs válasz még

Beijingből jön elvileg

[ Szerkesztve ]

(#1368) ggg666 válasza Dani1988 (#1367) üzenetére


ggg666
őstag

Külön nem írta, hogy melyik cég postázza?

(#1369) whatnot válasza Dani1988 (#1367) üzenetére


whatnot
őstag

Jó lesz az Pekingnek is :)

(#1370) Dani1988 válasza ggg666 (#1368) üzenetére


Dani1988
csendes tag

nem, csak azt a linket, hogy hol tudom követin, mert megkérdeztem tőle, hol fogom tudni

(#1371) Dani1988 válasza ggg666 (#1368) üzenetére


Dani1988
csendes tag

főleg azért gond, mert eladó 3 napos feladást válalt "Seller ships within 3 days after receiving cleared payment."
+

Estimated delivery: Mon. Mar. 11 - Wed. Mar. 13

tehát...

és akinek lenne az egy fiatal leányzó, és ő nagyon maga alatt lesz ha nem érkezik meg április elejére

[ Szerkesztve ]

(#1372) ggg666 válasza Dani1988 (#1371) üzenetére


ggg666
őstag

Várj még vele pár napot lehet késik a tracking frissitése.

Nekem meg volt tracking a csomagon és a fickó nem írt semmit trackingnek.
2-8 munkanapot írt és itt is volt 7.napra.

(#1373) BITBOYS


BITBOYS
addikt

CN tracking szerintem szarakszik, sajátom sincs a rendszerben. Várjatok pár napot.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1374) medve5 válasza medve5 (#1343) üzenetére


medve5
csendes tag

Ahh, fél 11 körül kicsit idegesen mentem el itthonról, hogy ebből már megint nem lesz semmi.
De szerencsére most mire hazaértem, már látom az emailt, trackingnumberrel együtt :)

SHIPMENT ARRIVED AT FACILITY
2013-03-05 22:41:46

SHIPMENT OPERATION COMPLETED
2013-03-05 22:41:46

SHIPMENT INFORMATION RECEIVED
2013-03-05 18:30:17

(#1375) Thewi


Thewi
tag

Sziasztok!

Ha Paypal számlámon látom a refund-ot az mennyi idő után érkezik vissza a számlámra?

(#1376) Dani1988 válasza Thewi (#1375) üzenetére


Dani1988
csendes tag

már munkanapon belül visszakerül a bankkártyádra

paypal számlán egyből látszik ha arol fizettél

(#1377) gabor# válasza Dani1988 (#1371) üzenetére


gabor#
tag

már megbeszéltük, hogy írj neki, és várd meg hogy felébredjenek, tudod időeltolódás... szval reggelre jöhet leghamarabb válasz, ha nem írnak akkor holnap minél korábban írj újra, hogy nem jó a tracking, postázta-e egyáltalán

(#1378) Marty válasza Thewi (#1375) üzenetére


Marty
tag

Nekem 4 nap volt, közte egy hétvége.

(#1379) szponzor


szponzor
senior tag

Sziasztok!

FastTech.com-ról rendeltem pár kisebb dolgot, meg is jött, semmi gond nem volt. Kicsit furcsállom, hogy a csomagon egyedül egy ár volt feltüntetve, ami viszont közel kétszerese (85.9$) a tényleges árnak és természetesen ajándék volt megjelölve. Kb. 50$-ért rendeltem a termékeket, de semmi pluszt nem kellett ráfizetnem, pedig ez elvileg vámköteles. Ez csak szerencse volt részemről vagy ekkora összegnél még nem nézik ezt?

(#1380) gabor# válasza szponzor (#1379) üzenetére


gabor#
tag

ha fennakadt volna a rostán akkor megkérdeznek, hogy van-e számlád vagy számlakivonatod az átutalásról, megadtad volna az $50 -t és fizettél volna utána 27% azaz kb 3000 áfát
fura nem szoktak többet ráírni, de összekavarni viszont szoktak sokmindent

(#1381) sasa311 válasza szponzor (#1379) üzenetére


sasa311
veterán

Érdekes, nekem is ennyi volt ráírva a fastcardteches csomagra és érdekes módon nekem sem kellett semmit fizetni :F Nem is értettem, csak hozta a postás.

Lehet pont ezért nem tartják gyanúsnak a sok " 2 $ gift " csomagok mellett.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1382) Dani1988 válasza gabor# (#1377) üzenetére


Dani1988
csendes tag

választ irt, nekem meg beirta a posta.hu oldalát... meg ezt előtte:
"You can ask the post office inquiry system"

:S:S:S:S:S:S:S:S
persze arra nem irt választ, hogy helyes e a szám amit leirt...

most van náluk reggel 6, az üzit45 perce irta

[ Szerkesztve ]

(#1383) gabor# válasza Dani1988 (#1382) üzenetére


gabor#
tag

hát akkor nem túl kedves eladót fogtál ki... viszont már működik a tracking, piszkálni kell tagad de végre dolgozik :) Beijing International Mail Acceptance éppen ahol van

(#1384) Dani1988 válasza gabor# (#1383) üzenetére


Dani1988
csendes tag

nah végre :)

de érdekes, hogy mai dátummal jelent meg.

am melyik noymkövetős oldalt használod, illetve ajánod?:)

(#1385) gabor# válasza Dani1988 (#1384) üzenetére


gabor#
tag

17track.net nagyon jó, details és View Official Data gombok használatával még többet elárul (mert ha itt nincs akkor még a feladó céget érdemes megnézni de nekem itt mindig friss volt)

(#1386) whatnot


whatnot
őstag

No, 2 napon belül tmallboxék shipped-re változtatták a státuszt.

(#1387) norbi_22


norbi_22
csendes tag

Antelife helyzet:

Ígérgetnek fűt fát.... már chaten is beszéltem velük tegnap, a végén abban egyeztünk meg a kínaival, hogy vagy küldik 1 napon belül, vagy refund. Ma reggelre nem jött semmi tracking number.. meguntam írtam nekik, hogy jöjjön vissza a pénzem vagy aznnal refund.

Erre most kaptam egy emailt:

Dear customer,
Here is a tracking number for you.

RF125652853SG

Shipped out on Mar.05th by Singapore post .
Have a nice day .

A tracking 4px.com-n ezt mutatja:

2013-03-06 17:00:43

兰光
SHIPMENT ARRIVED AT FACILITY
2013-03-06 17:00:43

兰光
SHIPMENT OPERATION COMPLETED
2013-03-06 14:24:51

SHIPMENT INFORMATION RECEIVED

Szerintetek ez mennyire lehet kamu?
Nekem kicsit gyanús, hogy csak így idecseszik emailbe..

(#1388) norbi_22 válasza norbi_22 (#1387) üzenetére


norbi_22
csendes tag

De végülis a tracking működik..

[ Szerkesztve ]

(#1389) gabor# válasza norbi_22 (#1387) üzenetére


gabor#
tag

nagyon gyanús, nekem nem mutat semmit sehol (17track.net, singpost.com, en.4px.cc/Track.html)

(#1390) hunaqua válasza norbi_22 (#1388) üzenetére


hunaqua
addikt

Rendben van az szerintem.Holnap jön HONGKONG-SINGAPORE. :)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#1391) KTU válasza norbi_22 (#1388) üzenetére


KTU
addikt

ha 24h belül megérkezik a hongkongi elosztóba, akkor rendben van
szerintem

vagyis nálam így volt az AnteLife rendelésnél pár napja :U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1392) mrkatona


mrkatona
tag

Nekem ma küldtek emailt az antelife-tól,hogy elpostázták a csomagomat és adtak tracking numbert a nyomkövetéshez. Amikor rákérdeztem a rendelésemre, megígérték, hogy két munkanapon belül postázzák és a második napon el is küldték. Úgy tűnik elég normálisak. :-)

(#1393) norbi_22


norbi_22
csendes tag

Köszönöm a válaszokat, megnyugodtam kicsit.

(#1394) amdk7


amdk7
aktív tag

Nekem a Tmallbox-tól ez a helyzet:

2013.03.01
14:45
Item information :
Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.03.05
08:34
Item information :
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2013.03.05
08:38
Item information :
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

21-én rendeltem, az elsejei feladás valamikor 3-án jelent meg, az 5-ei vámos téma pedig ma, 6-án.
Kiváncsi vagyok mikor fogom kézhez kapni. :)

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#1395) bagkri01 válasza amdk7 (#1394) üzenetére


bagkri01
őstag

Ha szerencséd van akkor pénteken megkapod, ha nem tökölnek sokat a vámon és budapesti vagy.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#1396) KTU válasza Thewi (#1375) üzenetére


KTU
addikt

Paypal számlámon 2013. március 4. 10:25-kor jelezték hogy visszakaptam a pénzt
és most került vissza a bankszámlámra ami OTéPés,
kb. 54-55 óra telt el

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1397) orkester


orkester
senior tag

Több napos kitartó írogatásom után (amikre nem válaszolt az Alis eladó), ma végre írt, hogy sajnálja, de még mindig problémák vannak a készlettel, de ő naponta zaklatja a gyártót, hogy kapjon a telefonból. Ja egyébként ő az, aki Ali státusz szerint 9 napja feladta a csomagot és persze csomagszámot is írt. Csak azért hazudott, hogy az Ali ne zárja automatikusan a tranzakciót, mert ő még mindig szeretné elküldeni nekem. Nagyszerű... :(((
Egyetlen szerencséje, hogy nem tudok mit kezdeni, mert amelyik kártyámmal még fizettem azt megszüntettem a számlámmal együtt és és az Ali a pénzt csak ugyanoda tudja visszaküldeni, azt meg nem tudom így utólag, hogy tudnám a bankommal elintézni, ha egyáltalán lehet.

Megkérdeztem mit mond a gyártó mégis mikor lesz telefon, erre azt írta, hogy "kínai újév probléma"...ki vagyok vele segítve.

[ Szerkesztve ]

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#1398) Thewi válasza KTU (#1396) üzenetére


Thewi
tag

Én 3-án reggel kaptam a visszatérítést, de még mindig nincs a számlámon.
Kell még valamit csinálnom, hogy visszakapjam?
A Paypalon így néz ki:

(#1399) whatnot válasza orkester (#1397) üzenetére


whatnot
őstag

Van egy aktív, még teljesítetlen tranzakciód és megszüntetted a kártyát/számlát?

(#1400) Thewi válasza whatnot (#1399) üzenetére


Thewi
tag

A 196,77 USD várnám vissza. Akkor ezzel valami gond van?
Az eredeti befizetésem 02.13-án volt és azt kértem vissza.
Azt nem értem, hogy miért szerepel 2x a tranzakció és abból az egyik mínusszal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.