Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#198) janek69 válasza Jakabms (#197) üzenetére


janek69
senior tag

Köszönöm a bátorítást! :-)
Annyit már írhatok,hogy ha paypal-al fizetsz bárhol,akkor nem vesz el a pénzed,mert a legrosszabb eset az,amikor a paypal adja neked vissza és ő majd leveri a kereskedőn. 1 dologra kell nagyon vigyázni,hogy a paypalon vitát kell nyitni és ezt a fizetés napjától számított 45 napon belül meg kell tenned..Innen kezdve el kell kezdened egyezkedni az eladóval,de úgy,hogy te a paypal oldalán írod a mondandód és ők küldik az eladónak,de nem olvassák és nem szólnak bele.Erre már oda szoktak figyelni az eladók.Ha erre sem reagál,vagy neked nem tetszik amit ajánl,akkor a vitát ki kell terjeszteni panasszá.Ezt a vita kezdetétől 20 napon belül teheted meg.Ha nem csinálsz semmit akkor 20 nap múlva lezárják és nem tudsz több segítséget kérni tőlük.Küldenek emlékeztetőt ha közeleg a 20. nap. Ha megegyeztetek a vevővel,akkor lezárod a vitát.Ha viszont a panaszig eljutsz,akkor az addigi levelezéseteket átnézik és ha neked van igazad visszaadják a pénzed 7 napon belül.
A jelen ügyem kapcsán azért elég sok elméletet gyártottam és leírom amiket én fontosnak tartok még,mert a pandawill fórumot olvasva 1-2 dologra rájöttem. Pl. írják folyamatosan,hogy a posta lassú kérlek várj még és ha 45 napon belül nem kapod meg,akkor 45 nap után jelentkezz és újraküldik,vagy visszafizetik.Persze 45 nap éppen elég,hogy ne tudj a paypal-hoz fordulni.Ha már vitázol velük,akkor is láttam olyat,hogy ígérjük küldünk a törött tablethez kijelzőt,de addig nem tudunk,amíg a vita nyitott a paypalon,kérlek zárd le. Na ez is bukta,mert a paypal elengedte a kezed. Ha ezt nem teljesíti,akkor már nem tudsz mit tenni.

Vita 2 esetben nyitható. 1. ha nem kapod meg az árut. 2. ha megkapod,de nem olyat mint amit kértél,nem olyan állapotban.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.