Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17351) Graphics válasza GIJoe (#17349) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Magasak az elvárások lehet :U :D nem csak egy csomag van... csak hát nem mindenki gondolja igy. Van aki úgy érzi, ha mrá kintről rendelt, akkor God mod Package érkezik

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17352) Kuter válasza Graphics (#17336) üzenetére


Kuter
senior tag

Egy kicsit tévedésben vagy pont hogy erősseb a proci. A850-ben 6582 proci van benne és nem a 6582m ez a proci 4x1.3ghz megy és egy mali400 mp2 gpu van benne kb 30% gyorsabb a 6589 procival szerelt a830-nál.Tudom hogy még ez értheteten meg minden féle infó kering az új procikról ,de nekem is a leirásban 6589 cpu szerepelt,de már az új 6582 cpuval szerelt jött 4x1.3 ghz mali400 mp2 antutu 16800 pont.
És egy másik teló S9500 854X480 felbontásnál pedig 17200 pont.

Üdv

[ Szerkesztve ]

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#17353) Graphics válasza Kuter (#17352) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Értem, hát a fene se tudja igazán, számomra visszalépésnek tűnt a dolog, de akkor lehet erősebb.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17354) Kuter válasza Graphics (#17353) üzenetére


Kuter
senior tag

Hát a mediatekesek egy kicsit elszámozták az uj procikat,mert a 6589 cpu után az átdolgozott 6582 cpu lehetet volna pl 6590 pl .ja a 6582m meg a mali gput jelezte volna de ott is valami kavarás van .

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#17355) Zeki válasza Hunujv (#17350) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nézd, ha amerikából kapsz a nagybácsitól egy 300 ezres ajándék órát, akkor ők azt szépen valami táblázatból/vagy tudja a fene miből besaccolják mit ér itthon (500 ezer), és te az után fizetsz majd vámot.

(#17356) kcsa


kcsa
veterán

Jellemző módon a legutoljára rendelt csomagom érkezett először az országba, de egyelőre csak CN tracking szerint. Kíváncsi vagyok hogy a ~25 dolláros csomagomra rámozdulnak-e :)

@Kuter: A Mali400 gyengébb mint az SGX544. A számozás nem téved. Nem véletlen hogy nem támogatott a magasabb felbontás az új SOC-ok esetén. (FullHD egyáltalán nincs pl, HD is csak a magasabb órajelű verziókban).

[ Szerkesztve ]

(#17357) Hunujv válasza Zeki (#17355) üzenetére


Hunujv
tag

Értem, köszi a választ.

(#17358) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Focalos rendelésem még lóg a levegőbe tracking szerint kavarog vhol...

Posta.hu-n elküldve, 4px-en semmi, egy orosz oldal szerint pedig több városban járt már :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17359) Zeki válasza kcsa (#17356) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ha átvilágítják és nem vámos cuccnak tűnik, akkor megúszod az igazolás bekérést.

(#17360) kcsa válasza Zeki (#17359) üzenetére


kcsa
veterán

Elvileg ez érték alatt van ugye. Ha ilyenkor kérnek igazolást, akkor is kell fizetni kezelési költséget?

(#17361) Zeki válasza Graphics (#17358) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nekem okt. végi everbuyingos rendelésem a belga postával 2 hét alatt megjött.

(#17362) wendy87


wendy87
csendes tag

Van valakinek valami ötlete, hogy mi történhetett az augusztusi-szeptemberi TN nélküli csomagokkal(nem akksis)? A rendeléseim kb. 40%-a nem érkezett meg... :(

(#17363) Graphics válasza Zeki (#17361) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

SG-s nekem is megjött :D vámosok épp kávéznak felette, és kérik a papírokat.. Reméltem kb egyidőbe érkeznek, de a focalos sehol ..

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17364) petrosz84


petrosz84
csendes tag

Ha arra frissült a rendszer, hogy postai vámkezelés alatt, akkor miért nem jött mindjárt az adatbekérős kiírás is, a kettő nem függ össze?

(#17365) kcsa válasza petrosz84 (#17364) üzenetére


kcsa
veterán

Már eldöntötték hogy 3500$ értékben rendeltél, nem kíváncsiak a kamu számládra ;] ;]

(#17366) Graphics válasza kcsa (#17365) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

:D gonosz :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17367) petrosz84 válasza kcsa (#17365) üzenetére


petrosz84
csendes tag

okés, és most komolyan :) ?

(#17368) kcsa válasza petrosz84 (#17367) üzenetére


kcsa
veterán

Lehet hogy csak holnap kerül be az a sor. Vagy be sem kerül, jön a levél. Ahogy sikerül :) Másoknál is volt már kavarodás korábban ha jól emlékszem.

(#17369) üszök válasza wendy87 (#17362) üzenetére


üszök
őstag

Nekem a héten is jött meg szeptember elejei rendelés.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#17370) petrosz84 válasza kcsa (#17368) üzenetére


petrosz84
csendes tag

Köszi, jobban örültem volna annak a válasznak, hogy megúsztam és holnap kézbesítik a csomagomat :D

(#17371) kcsa válasza petrosz84 (#17370) üzenetére


kcsa
veterán

Ha a #348-at megnézed (mondjuk én rákerestem...) akkor láthatod hogy másoknak is így van.

(#17372) petrosz84 válasza kcsa (#17371) üzenetére


petrosz84
csendes tag

köszi...akkor várakozok tovább...

(#17373) wuksipeti


wuksipeti
újonc

Helótok! Most rendeltem először egy kínai odlalról és meg szeretném kérdezni hogy mit is jelent ez pontosan:

(#17374) CoolBoy323 válasza wuksipeti (#17373) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

kereső nem működik megint?? :Y :Y

(#17375) Zeki válasza wuksipeti (#17373) üzenetére


Zeki
nagyúr

Hogy nem adták fel, csak kapott egy követő számot. Ezek nagyban űzik, előre kapják a követőszámokat.

[ Szerkesztve ]

(#17376) wuksipeti válasza Zeki (#17375) üzenetére


wuksipeti
újonc

Hát köszi szépen azért :D már beparáztam hogy van valami gond :D

(#17377) Z-77 válasza wuksipeti (#17376) üzenetére


Z-77
tag

Nekem ugyanezt mutatja nov 1. óta egy SG csomag. Utálom őket, ez volt az utolsó, hogy onnét rendeltem akármit is. Webshopnál a válasz: Majd megjön, ne aggódjak. Miközben az ugyanonnan 5-én elindított csomag ma vám elé lett állítva (HK Post). Nem tudom, miért áll 17 napja az az SG csomag. Igaz akkut tartalmazó készülék, de akkor is...

(#17378) Hunujv válasza Z-77 (#17377) üzenetére


Hunujv
tag

Próbáld meg itt is hátha...

(#17379) madrac válasza kcsa (#17356) üzenetére


madrac
őstag

Mali400 MP2 viszont majdhogynem egy szinten van az SGX544-el.
Úgy látom, hogy a 6582m-ben Mali400 van, az m nélküliben pedig Mali400 MP2.

[ Szerkesztve ]

(#17380) kisda


kisda
aktív tag

Na ez a nem semmi... Nov elsején lett elküldve sg posttal sima levélként egy 1300 ft-os cucc ebayröl (nemvolt tn) és pénteken kaptam kézhez áfa és vám mentesen. $10 volt ráirva, és persze gift.
A regis csomagjaimról persze semmi hír... Talán annyi, hogy az elsején feladott ps3 kar svéd posttal tegnap frissült elsőnek. Lehet jobb lett volna a tv boxot sima levélként? :/

[ Szerkesztve ]

(#17381) kgymac válasza kisda (#17380) üzenetére


kgymac
őstag

A TN nélküli küldemények mindig gyorsabban jöttek (ha tényleg megjön :-) ), mint TN-nel (az expresseket kivéve:dhl exp, stb).

[ Szerkesztve ]

(#17382) ZozzHUN válasza kgymac (#17381) üzenetére


ZozzHUN
addikt

És mindig könnyebben eltűnnek :D

(#17383) tigri44 válasza Graphics (#17358) üzenetére


tigri44
tag

Enyém is pont így néz ki csak 5.11.2013.-al indul. Egyszer csak megjön :)

(#17384) #73959936


#73959936
törölt tag

Sziasztok, jó reggelt !

Vennék Lenovo telót, A v.P sorozatút, erős 100 dolcsiért. Tudja valaki, hogy honnét tudnám a legolcsóbban megvenni (akció?) és azt h.honnét hoznák el a leggyorsabban ? Esetleg alternatívák ? Nem muszáj a Dhl, csak olcsó lenne...

Már ígyis/úgyis majdnem biztos rá a vám (pontosabban áfa)

Na segítő szándék természetesen :R :R :R

Nem írtam, de választ pü-ben várok...

[ Szerkesztve ]

(#17385) kelle


kelle
újonc

Olyan kérdésem lenne,hogy a track17-en ,trackingnumberen azt mutatja,h itt van már Magyarországon,de a magyar postán semmi még mindig azt jelzi,h célországba el küldve akkor hihetek ennek a két oldalnak?

(#17386) #73959936 válasza kelle (#17385) üzenetére


#73959936
törölt tag

2 nap kb. és változik itthon is...aztán újra várhatsz a vámra avagy sem.... :K

(#17387) kelle válasza #73959936 (#17386) üzenetére


kelle
újonc

Köszönöm :))

(#17388) Dokuro


Dokuro
csendes tag

Vettem ebayen egy cuccot, 11-én kifizettem, a termék adatlapon az áll, hogy fizetés után 3 napon belül postázza, de még mindig nincs megjelölve, hogy feladta volna. Kétszer írtam már neki, hogy mikor adja már fel, választ nem kaptam. Létezik, hogy esetleg már fel lett adva, csak nem jelölte meg?
Ilyenkor már lehet case-t nyitni?

(#17389) kcsa válasza Dokuro (#17388) üzenetére


kcsa
veterán

szvsz egy-két napot még várj, aztán ha semmi reakció akkor dispute/refund.

(#17390) McMarcee válasza Dokuro (#17388) üzenetére


McMarcee
újonc

Nem kell remegni, én október 3-án rendeltem, 22-e óta szállítja a Swiss Post (Tracking Number-rel) és még csak annyit tudok, hogy feladták. De azért faggasd csak, hátha visszaír egyszer. :)

(#17391) azbest válasza Ricardo128 (#17296) üzenetére


azbest
félisten

Valószínűleg nem a dhl hanem a sima német posta oldalán kell nézni. A posta.hu oldalán már valószínűleg látszik és néz meg itt is, a feladás napját kell tudni hozzá.

(#17392) Outlander válasza Dokuro (#17388) üzenetére


Outlander
őstag

A legtöbb kb fél perc múlva már shippinget ír, közben annyi idő alatt, még a Wordet sem nyitja meg h ki tudja nyomatatni a címzést... szaaal... ilyennel ne foglalkozz.. :))

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#17393) Dermesztő válasza Dokuro (#17388) üzenetére


Dermesztő
aktív tag

Én 2-àn fizettem. De én is csak annyit tudok hogy elvileg feladta. ( swiss post)
Màst nem tudok. Vàrj még egy hetet, ha nem vàlaszol, akkor pénz vissza..

Pü.-re illik válaszolni ! :)

(#17394) vadkörte válasza Dokuro (#17388) üzenetére


vadkörte
addikt

45 nap áll rendelkezésedre, hogy vitát indíts. Az, hogy egy hét alapp nem ada fel, semmit nem jelent. Vagyis de. Lusta büdös disznó.
Ellenpélda: 11.06-án rendeltem német e-bay-ről védőfóliát G700-ra, aznap fizettem is, 11.11-én megkaptam.

Üdv. V. Körte

(#17395) jzola


jzola
tag

swiss post nov 6 . feladás nov 18. án érkezett meg.
nem kellet vámoznom. (60chf et írtak dobozra..khhm. akkor nagyon átvágtak vagy nem :) )

"De nyelvelnek, zsibongnak, ûznek S nekihajtanak önvesztükre Mindig új hitnek, dalnak, tûznek."

(#17396) Dermesztő válasza jzola (#17395) üzenetére


Dermesztő
aktív tag

Akkor lehet enyém mégsincs feladva. Ha letelik az idő, úgyis vitàt nyitok ha addig nem kapnàm meg. :D

Pü.-re illik válaszolni ! :)

(#17397) tfalcon96


tfalcon96
aktív tag

Valaki tudna segíteni? Hogy tudok a Pay Pal számlámra pénzt rakni, ha nincs bankkártya csatolva?

_______"I Am Consciousness. I Am Alive. I Am Chappie."_______

(#17398) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Rendelt valaki Antliferól novermber elején? 4-én adták fel.Pár apróságot rendeltem, nyomkövetés nélküli csomaggal. Esetleg ha valakinek van nyomkövetős, az ő csomagja hol tart?

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#17399) Outlander válasza Victoryus (#17398) üzenetére


Outlander
őstag

10.08-al rendeltem.... 1-1 telefontokokat... aszondta valamelyik ügyfsz-os, h "please bepatiente".

Pénteken lesz 45 napja, mondtam h addig várok...

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#17400) CoolBoy323 válasza tfalcon96 (#17397) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Utóbbi módszer olcsóbb, jobban vált a bank, mint a PP

Előbbihez utalni kell, van egy megadott számlaszám... Most az Istennek sem találtam, pedig ha jól emlékszem a PP magyarul is leírja az infókat ezzel kapcsolatban!

Nézz át a PP topikba, ott tuti zsigerből vágják :)

Na megvan:

Top UP (account mondjuk) opció a PP-nél, és le van írva!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.