Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16801) Zeki válasza Viktor0610 (#16800) üzenetére


Zeki
nagyúr

kína...
Room 56, 2F Software Park Building East, 10128 Shennan Road, Nanshan District
Shenzhen, China

(#16802) DearMan válasza CoolBoy323 (#16799) üzenetére


DearMan
tag

Most frissült. Konkrétan kimaradt a vámolási procedúra teljes egészében. Beérkezett az országba, majd kézbesítették. :B

[ Szerkesztve ]

(#16803) Viktor0610 válasza Zeki (#16801) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

...csába.... :O

Nincs senki, aki leütötte volna a kínai telefont európaiaknak Európából labdát??? :F

Samsung Galaxy A54

(#16804) RVR400 válasza szili.tamas1 (#16763) üzenetére


RVR400
veterán

Most hívtak telón, hogy az ajándék telóra természetesen az alapárából fogják kiszámítani az ÁFA-t, tehát 100,51*0.27.

(#16805) vadkörte válasza Viktor0610 (#16803) üzenetére


vadkörte
addikt

Magyarország a lehetőségek hazája, hajrá... :)) Valósítsd meg!

(#16804) RVR400:
Az a 0,27 véletlenül nem 1,27 akar lenni? :U

Üdv. V. Körte

(#16806) Viktor0610 válasza vadkörte (#16805) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Köszi. :D Tudom, Magyarország jobban, Svédország rosszabbul teljesít, de én sajnos, rosszabbul teljesítek, és sajnos, nem a svédekéhez hasonlóan... :( :D

Az ÁFA-tartalmat 0,27-tel szorozva kapod meg. :P

Samsung Galaxy A54

(#16807) cekkk válasza Viktor0610 (#16803) üzenetére


cekkk
veterán

Miért te megvennéd a telefont akkor ha +40-50%kkal lenne drágább és még korántsem biztos, hogy ilyen feltételek mellett még szerviz is lenne hozzá Európában?

(#16808) vadkörte válasza Viktor0610 (#16806) üzenetére


vadkörte
addikt

"Az ÁFA-tartalmat 0,27-tel szorozva kapod meg."

OK, ő tréfaértéket írt valóban. Én meg végösszeget számoltam.

Üdv. V. Körte

(#16809) Viktor0610 válasza cekkk (#16807) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kis árkülönbözet beleférne, ha tuti, legálisan lehetne ÁFA- és VÁM-mentesen rendelni, mert ugye EU-n belülről érkezik. Meg hamarabb is itt volna a kütyü, ha jól sejtem... :U
No mindegy, álom, álom, édes álom. :D

Samsung Galaxy A54

(#16810) Brave_86


Brave_86
aktív tag

Szerintetek?
Hi,
we suggest that you go with atleast singapore post, as the regular mail shipping is experiencing delays due to the extra holiday shipping traffic, to do so please send 18$ to our paypal account email at checkoutmerimobiles@gmail.com
thank you

(#16811) cekkk válasza Viktor0610 (#16809) üzenetére


cekkk
veterán

Vámot és áfát fizetni kell, mert 3. országból jön és valamelyik országba be kell érkeztetni(EU-n belül is). Nagy tételű rendelésnél meg hát nem úgy megy az ellenőrzés mint itt kicsibe :D

Egyébként vannak cégek akik erre szakosodtak, hogy olyan országba érkeztetik az árut ahol nincs áfa így nem kell fizetni csak vámkezelést de ez már erősen áfa csalás, mivel nem az adott országba kerül a termék.

(#16812) tomidny72 válasza szlibud (#16787) üzenetére


tomidny72
csendes tag

Nekem pont ma váltott egy CN-es csomag "20131112, 到达进口互换局, 布达佩斯, 匈牙利 (azaz: the importing exchange bureau, Budapest, Hungary)" státuszra. Ezzel megelőzve egy SG-s csomagot is...
A posta.hu-n gondolom majd este fog változni a státusz...
Szóval nem állt le minden ;)

[ Szerkesztve ]

(#16813) Ben.93


Ben.93
tag

Érdemes rendelni még Kínából úgy, hogy a szállítást várhatóan még Karácsony előttre akarom, vagy inkább hagyjam? üdv

(#16814) szlibud válasza tomidny72 (#16812) üzenetére


szlibud
tag

Hát akkor csak az enyém :( :W

(#16815) sagesz93 válasza Ben.93 (#16813) üzenetére


sagesz93
addikt

szerintem még van remény.
nyilván nem CN posttal kellene rendelni.

(#16816) #73959936 válasza tomidny72 (#16812) üzenetére


#73959936
törölt tag

NA arra a posta.hu-s státusz váltásra én is kíváncsi leszek/lennék... :F

(#16817) #73959936 válasza tomidny72 (#16812) üzenetére


#73959936
törölt tag

:F

[ Szerkesztve ]

(#16818) Outlander válasza #73959936 (#16817) üzenetére


Outlander
őstag

Tippelt... nekem hajnalban váltott mindig... illetve volt itt aki meg délben írta h most váltott...

Szaal, szerintem még csak nem is egységes a váltás/frissítés...

[ Szerkesztve ]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#16819) tfalcon96


tfalcon96
aktív tag

Sziasztok, szeretnék rendelni egy telefont kínából. Az a helyzet áll fenn, hogy vagy kártyával fog menni a fizetés (pandawill-nek) vagy aliexpress-ről (pl. innen: [link]) rendelek, más lehetőség nincs (pay pal kizárva, mert ukrajnai vagyok). Ti melyiket ajánlanátok?

_______"I Am Consciousness. I Am Alive. I Am Chappie."_______

(#16820) #73959936


#73959936
törölt tag

Iszonyú régóta nyűglődöm itt 1 cuccossal, előbb CN, most meg SG lett, mégsem jött már meg. :W

Tudom - nem vagyok egyedül...de szörnyű :O

(#16821) tami92


tami92
aktív tag

Sziasztok. szeretnék egy ilyen készüléket rendelni, és az lenne a kérdésem, hogy valaki esetleg ismeri-e esetleg ezt a shopot: [link]? Annyi lenne még a kérdésem hogy szerintetek ez Olaszországból jön? (az ÁFA miatt kérdezem) Előre is köszönöm.

"Nem kell a vakot mindenáron átsegíteni a gyalogatkelohelyen, lehet nem is arra akar menni." by Bendegúz98

(#16822) cekkk válasza tami92 (#16821) üzenetére


cekkk
veterán

Gondolom nehéz az oldal aljára legörgetni ahol meg is találod a választ a kérdésedre.
Indirizzo Yu Lin Hua Yuan B8 4A,
LongGang District, Shenzhen, Cina

Így már tudod, hogy Kínából fog érkezni :D

[ Szerkesztve ]

(#16823) #73959936 válasza tfalcon96 (#16819) üzenetére


#73959936
törölt tag

pandawill ****

$8.66 dhl global mail....

(#16824) szili.tamas1


szili.tamas1
senior tag

Aliexpress guruk, figyelem!
Van egy telefon, ami nem működik, megbeszéltem az eladóval hogy akksi nélkül visszaküldöm, ő meg küld egy másik ugyanilyet, szintén akksi nélkül. Ilyen esetben is nyissak disputot? Vagy ezt most így hogy? Van még 20 nap az oridzsi szállítási időből, azt kéne meghosszabbítani? Lövésem nincsen...

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#16825) mrlujoak


mrlujoak
veterán

pandawill, CN, és a rendelt táblagépem a 8. hétbe lépett.
pandától a vitanyitás okán 3-4 hét csúszást realizálnak az akku-hepaj miatt, de kérik, azért a postámra is menjek be, hátha ott van...
szept. 29 célországba elküldve.
szept. 30 pek null.

Ezek az utolsó track adatok..
Persze, azért ma benézek a postára...:-)

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#16826) zalman90 válasza tfalcon96 (#16819) üzenetére


zalman90
őstag

ha nem akarod h. lehúzzanak akkor felejsd el a bank kártyát

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#16827) RVR400 válasza szili.tamas1 (#16824) üzenetére


RVR400
veterán

Nyiss egy disputet, hogy megkaptad, de nem jó, viszont hajlandó vagy visszaküldeni a telót, és ennyi. MAjd meg kell adni a nyomkövetési számot, amivel visszaküldted.

(#16828) szili.tamas1 válasza RVR400 (#16827) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

És a refundnál mit nyomjak, hogy nem kérek semmit?

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#16829) Brave_86 válasza Brave_86 (#16810) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Ezzel kapcsolatban mi a véleményetek?
Megéri a singapore post a + költséget? Befolyásolja-e a szállítási időt, vagy várjak türelmesen?

(#16830) #73959936 válasza Brave_86 (#16829) üzenetére


#73959936
törölt tag

Szerintem nincs ember, aki ezt most megmondaná és persze el is találná 100 %-ban. :F

Mindig azt olvastam itt, hogy a leggyorsabb nem expressz szállító az SG, nem túl rég még 3-4 nap alatt itt volt a csomag, azaz a posta.hu is így jelezte, manapság a nov.4.-i célországba elküldve státusz....még a mai nap sem változott semmit, nem beszélve arról h.nagy százalékban még ha beérkezik is vagy 5 nap mire vámkezelik, mert most az a "divat"

[ Szerkesztve ]

(#16831) Brave_86 válasza #73959936 (#16830) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Értem! Köszi. :R
Én is így vagyok vele. Olvasgattam utána, de nem tudtam eldönteni. Nem fizetnék érte ennyit még pluszban, főleg ha vámot is meg kell fizetni. Remélem azért még idén megjön. :F

(#16832) alexw801 válasza zalman90 (#16826) üzenetére


alexw801
senior tag

Az aliexpressen nincs PayPal fizetés. Akkor bankkártya?

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#16833) #73959936 válasza Brave_86 (#16831) üzenetére


#73959936
törölt tag

privátban

[ Szerkesztve ]

(#16834) Palomar válasza szili.tamas1 (#16828) üzenetére


Palomar
csendes tag

Refundnál full refund, mert ha nem kapod vissza a telót, akkor ugye kell az ára vissza.
A dispute-ot persze csak akkor tudod eleve elindítani, ha még nem volt "confirm delivery és feedback".
Ha már leigazoltad, akkor nem tudsz dispute-ot indítani, csak bízni az eladóban.

Üdv: Palomar

(#16835) Lizardman


Lizardman
tag

Sziasztok!

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy a postán mi alapján történik a vámkezelés? Tehát magáról arról, hogy mit tartalmaz a csomag, és hogy mennyi értékben, azt is tartalmazza a fuvarlevél? Mert, ha azt nem tartalmazná, akkor végül is csomag felbontás nélkül semmit nem tudnának megállapítani.
Plusz a fizetős szállítási módok (DHL, stb...) hogy alkalmazzák ezt a vám dolgot?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#16836) szili.tamas1 válasza Palomar (#16834) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Nem értékeltem még, meg nem is igazoltam vissza, rákérdez hogy jó állapotban kaptam-e meg, szóval az meg ugye sajna nem történt meg.
Tehát akkor nyomok egy full refundot, aztán lesz ami lesz. A szállítási időt meghosszabbítsam szerinted?

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#16837) Palomar válasza alexw801 (#16832) üzenetére


Palomar
csendes tag

Alin nincs Paypal. Ott bankkártyával fizetsz, de ott nem lehet lehúzni, mert az Alinak van saját PayPalhoz hasonló védelmi rendszere (Escrow). DHGate-nek szintén saját védelme van, ott sem lehet lehúzni.
Lehúzás akkor lehet, ha:
a) bárhol direktben (nem paypalon keresztül, nem alin, nem dhgate-en) bankkártyával fizetsz
b) bárhol banki utalással vagy western unionnal fizetsz
mert ezek ellenőrizhetetlenek, és mivel nem paypalon, vagy nem ali/dhgate rendszerén keresztül megy a fizetés, az adott oldalak nem tudnak védelmet sem biztosítani.

Tehát ebayen, webshopban CSAK paypalon keresztül, Alin/Dhgate-en CSAK bankkártyával az Ali/Dhgate rendszerén keresztül fizessen bárki.
Kivéve ha sok felesleges pénze van, amit "jóhiszemű" távoli eladóknak kíván ellenszolgáltatás nélkül adományozni.

Üdv: Palomar

(#16838) Palomar válasza szili.tamas1 (#16836) üzenetére


Palomar
csendes tag

azt jelen esetben nem árt, mert írtad, hogy 20nap van még az eredeti szállítási időből, az alatt meg aligha járja meg oda-vissza a telefon az utat, plusz közben még ugye tesztelik is a telót, csomagolják, újra feladják a cserét, stb. az mind idő.

Üdv: Palomar

(#16839) alexw801 válasza Palomar (#16837) üzenetére


alexw801
senior tag

Köszi ezt az értékes választ.
Ft-ból indított fizetés bankkártyásan jobb váltást ad, mint a PayPal, de eddig 10 USD felett nem mertem belevágni.
Amúgy az oroszok az Aliexpress-nek is nagy tudói, most mentettem el a 10 oldalas alap információkat, ha nem bírok aludni, éjszaka olvasgatom (Puskin nyelvén).

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#16840) szili.tamas1 válasza Palomar (#16838) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Köszi a segítséget. Akkor ez lesz. Még annyi, hogy a tn-t már a dispute nyitáskor meg kell majd adnom?

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#16841) Palomar válasza szili.tamas1 (#16840) üzenetére


Palomar
csendes tag

Jelen esetben szerintem mindegy, később is megadhatod (nyilván rögtön, hogy feladtad, és megvan a ragszámod). De ha ma szépen összecsomagolod a cuccot, és holnap postára adod, holnap már egyből úgy megnyithatod, hogy a TN-t is beírod.
Arra mindenképp ügyelj, hogy követhető módon add fel a cuccot a postán (ha visszakeresel, volt erről szó részletesebben pár hete).

Üdv: Palomar

(#16842) Meggyi001 válasza Lizardman (#16835) üzenetére

A fizetős pl. DHL-nél igy: megjön a csomag, dhl ir neked elötte már egy nappal smst és emailt h nyilatkozz h mi van a csomagban,és h mennyibe került. Ki kellett tölteni egy dukomentumot,emailban küldték. Még aznap szólt a hölgy, h nem stimmel,mert a csomag fuvarlevelén,1 db teló van 100 dollárért, én visszairtam emailben h 2-öt rendeltem 279 dollárért,elfogadta. Már másnap hozták is,a vége felé már nem érdekelt h fizetnem kell,csak itt legyen végre.....Justin sun-tól kérdeztem h miért ezt irta rá,azt mondta h igy szokták az adó miatt.Mondtam neki h nálunk 27 % az adó. 62.000-es telókért 18.000 ft-ot fizettem pluszba, leesett az álla...

(A dhl-es telefonos hölgy és a Tmallbox-os Justin Sun egyébkén nagyon segítőkész és rugalmas volt nálam,Justin sun-nal azóta is kapcsolatban vagyok skype-on)

(#16753) Meggyi001 -
-------------------------------------------------------------------------------------------
(elöször hk postával rendeltem ,4 hétig ott állt,visszadobták)
A DHL-t tudom csak,azzal hozattam a hülye akksis izé miatt h megkapjam végre,6 hét után...a többi postát gondolom irják mindjárt a többiek. Na szóval dhl:
Kaptam sms-t és emailt h nyilatkozzak az árú összegéről és h milyen módon akarom fizetni, átutalás vagy a srácnak aki hozza. Válasz emailban küldtem el a paypal-os átutalást és a tmallboxtól kapott virtuális számlát. Kettő napra rá hozta a dhl-es srác, (elötte hivott telon) igy a 2 telefon + 18.000 volt de nem bánom, mert igy hamar itt lett, és igy is meg állt 80 ban a kettő teló...
------------------------------------------------------------------------------------------

https://gamergep.hu/

(#16843) Zeki válasza Ben.93 (#16813) üzenetére


Zeki
nagyúr

Elméletileg decemberben jön a Lenovo a telefonjaival, hivatalosan. Gari, menü, meg minden.
Biztos jóval drágább lesz mint egy kínai rendelés, de majd meglátjuk mennyivel (áfa, vám, support).

(#16844) Marty válasza szlibud (#16787) üzenetére


Marty
tag

Nekem az SG postát kb filléres tabletem váltott 4 napja vám elé állítvára :)

(#16845) hunaqua válasza Zeki (#16843) üzenetére


hunaqua
addikt

Én nem hiszem már,hogy decemberben lesz ebből érdemben valami.Pedig az elképzelés jó lett volna egy "karácsonyi" starttal.Ahhoz viszont már erősen "marketingelni" kellene,arról meg még szó sincs.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#16846) petho0506


petho0506
tag

Sziasztok!

Szerintetek érdemes lenne ilyen telót rendelni?? ZOPO ZP820 MTK6582
Árban szerintem nem rossz,csak a kijelző felbontásától félek kicsit..
Tmallboxon 140dollár+6dollár a posta, a többi oldalon átlagosan 150-160dollár!
Swiss vagy a Singapure postát válasszam?
Amúgy a To2c.com-ról van valakinek tapasztalata?? Ha onnan rendelném járna hozzá egy 16gb memkártya+tok+fólia is! :D

Előre is köszönöm! :R :) ----Anett----

(#16847) Zeki válasza hunaqua (#16845) üzenetére


Zeki
nagyúr

Én is félek ettől. De még van esély. :)

petho0506

tmallbox:
+ 4% paypal díj.

A toc2c-ről már rendeltek innen, minden rendben volt.

[ Szerkesztve ]

(#16848) sodokan


sodokan
tag

7-e óta frankfurti státuszjelentés nem frissült dhl-es csomagnál:(ilyen miért van? :D

(#16849) ZozzHUN válasza petho0506 (#16846) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Szia

Hozzám jött egy Zopo ZP820 telefon a múlt hét pénteken. Ne félj a kijelző felbontásától, mert nagyon szép képe van. Játékok nagyon gyorsak, legújabb Antutu 17k pontot adott.

Amúgy: TinyDeal: leadtam rendelést 11.04-én, megígérték, hogy 11.05-én feladják a csomagot a kívánt DHL Express-zel, kis nyüstölés hatására sikerült nekik. 11.06-án Hong Kong. 11.07-én Németország, majd Magyarország. 11.07-én 07:30-kor készen állt a kiszállításra Budapesten, csak vám határozatra várt. 11.08 11:30-kor kihozták, fizettem 10360-at ÁFA-nak.

[ Szerkesztve ]

(#16850) pitchman


pitchman
csendes tag

Sziasztok!

Antelife rendelés, UMI S1 telefon. Ára 180$.

Megrendeltem 10.06-án, írták is hogy golden week miatt lassabban mennek a dolgok. A következő héten miután még visszaigazolást se kaptam, de már kifizettem paypal, rákérdeztem, ugyan mi a helyzet a cuccal, mert még visszaigazolás sincs. Mondtam nem baj ha nem tudják szállítani money back és good bye. Erre mírtak, hogy sorry meg minden, de fennakadás van még a golden week miatt, de küldeni fogják. 10.15-ln kapom az emailt, hogy mégsincs abban a színbben amiben rendeltem, jó lesz-e másik színben. Hánytam-vetettem számoltam, nem kapnék ennyiért olyan telót ami tetszik, írtam jó küldjétek a fehéret. Eltelt 3 nap jött a tracking number 10.18-án pénteken. Köv héten 10.22-én lekérdezés alapján a SG post rendszerében még mindig nem látszott a csomag, így megint rákérdeztem de már zabosabban, hogy akkor most mi van. Csodák csodájára jött SG post bejegyzés: 22-10-2013, Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article). Na modeom várok még vele hátha lesz valami. Ezután még majd két hét levelezés volt meg fenyegetőzés mire változott a státusz:
02-11-2013, Despatched to overseas (Country code: HU)

innentől:

08-11-2013, Arrived at overseas (Country code: HU)
2013.11.08 12:59, Item information : Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2013.11.08 13:01, Item information : Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

Azóta semmi változás k*cs*g magyar posta meg a vámkezelése, lassan több időt ül rajta mint amennyi idő alatt ideért.

Kiváncsi leszek kell-e ÁFÁ-t fizetni.

Bocsi mindenkitől de legalább kiírtam magamból a dühömet.

Üdv.: Pitchman

-= Nem az a buta, aki nem ért hozzá, hanem aki nem akar hozzáérteni! =-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.