Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17851) krics válasza híddoktor (#17848) üzenetére


krics
tag

Haj, szerintem nezegetheted ugyan a nemzetkozi tracker oldalon levo infot is erdekessegkeppen, de a mervado az, ami a posta-hun latszik.

(#17852) híddoktor válasza Palomar (#17850) üzenetére


híddoktor
csendes tag

:C

(#17853) híddoktor válasza krics (#17851) üzenetére


híddoktor
csendes tag

Attól tartok én is!

(#17854) Zeki válasza krics (#17849) üzenetére


Zeki
nagyúr

Úgy.
Most a vámon van a csomagod, de csak ennyi.
Nem tudni hogy fennakad-e. És akár 2 hétig ki sem derül.

(#17855) Stanley-B. válasza djoci21 (#17785) üzenetére


Stanley-B.
őstag

nekem jött ma meg, ráadásul értékesebb csomag.

(#17856) asexon


asexon
újonc

Megjott az egyik vasarolt tablet singapurbol. Termeszetesen vegul malmon keresztul SE postaval. Ami a legjobb, hogy a termek nagyon megnyomodott es a kijelzojenek annyi. Jeleztem az eladonak, aki visszairta, hogy postazzam el es visszakapom a penzt. De a posta nem kis osszeg, meg kitudja mennyi ido utan adnak vissza.

(#17857) krics válasza Zeki (#17854) üzenetére


krics
tag

Ertem, koszi.

(#17858) Dermesztő válasza asexon (#17856) üzenetére


Dermesztő
aktív tag

Mennyi idő alatt jött meg ?
fél kilóig azt hiszem 2800 ft- a visszaküldés.
Küld vissza , és kérj másikat más postával.
Pénzt attól függ, ha normális eladó, akkor csomag átvétel után aznap, vagy pár nap és visszafizeti.

Pü.-re illik válaszolni ! :)

(#17859) csizzo


csizzo
csendes tag

Szerintetek az mennyire gond ha az utolsó infóm ez:
"Vámáru vizsgálat alatt"?
Egyébként 23$-os kütyü(mini digitális videókamera elég gagyi, gyerekeknek ökörködni vettem volna Karácsonyra).

(#17860) Dermesztő válasza csizzo (#17859) üzenetére


Dermesztő
aktív tag

Nincs miért aggódni. Bőven határérték alatt van.
Szerintem kibontották megnézni mennyit érhet.

Pü.-re illik válaszolni ! :)

(#17861) csizzo válasza Dermesztő (#17860) üzenetére


csizzo
csendes tag

:R :R :R

(#17862) csizzo


csizzo
csendes tag

Az egészben az a legszebb, hogy már 11.08-án "Küldemény vám elé állítva" volt. Szóval nem sietik el a fiúk.

(#17863) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Focalos rendelásem is megérkezett az országba.

Trackitonline szerint: Into customs

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17864) edveron


edveron
csendes tag

sziasztok! két rendelésem volt a tmallboxról, 2 db thl w200, csupán más időpontban rendeltem(az elsőt 10.15-én, a másodikat 10.26-án)
ez az egyik
2013.11.07
13:06
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.11.14
10:34
Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2013.11.14
10:39
Küldemény információ:
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
2013.11.20
10:37
Küldemény információ:
Vámkezelésre vár / Waiting customs clearance

és ez a másik:

2013.11.07
13:06
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.11.14
10:34
Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2013.11.14
10:39
Küldemény információ:
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
2013.11.20
10:37
Küldemény információ:
Vámkezelésre vár / Waiting customs clearance

teljesen ugyanaz, úgy hogy azt szeretném kérdezni, hogy ezeket akkor összeragasztották, egy küldeményben jön? ha vámosoknak a paypalos papírt adom akkor elég lesz csak az egyik igazolás nekik?

(#17865) Graphics válasza edveron (#17864) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát én beprobálnék egy PP-t és kész, azták hátha egy pakk és nem bontogatták.

Aztán ha kell is fizetni érte, a kisebbik rossz legyen. :)

Ha kell nekik többletinfo, szolni fognak. De ha külön TN van, akkor szerintem nem egy csomag, csak egyszerre jöttek

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17866) edveron válasza Graphics (#17865) üzenetére


edveron
csendes tag

hát igen, két TN van, csak hát 2 hét eltelt a kettő között, ezért egy kicsit furcsa hogy így együtt jön mind a kettő, de akkor remélem hogy egy csomagban vannak

(#17867) sicc33 válasza sgergi (#17844) üzenetére


sicc33
aktív tag

Nekem is megjött a csomag. Panda DE Post. Nem kértek be semmit. 11.06 feladás, 11.20 kézben. Köszönöm a segítséget, tanácsokat.

(#17868) djoci21


djoci21
csendes tag

Reggeli jupijééé
Tegnap volt vám elé állítva 2 csomagom vámkezelt-re váltott reggelre :)

(#17869) sicc33


sicc33
aktív tag

Kicsit meglepődtem a csomag kibontásakor. Volt benne pluszban fólia és egy szilikon tok! Pedig annó próbáltam belealkudni egy tokot, de nemleges választ kaptam akkor (azért mert ezüst színűt kértem de nem volt és cserébe ajánlottak feketét / Jiayu G3T). Erre kaptam egyet most örülök :C . Le a kalappal Pandawill :R !

(#17870) ZozzHUN válasza sicc33 (#17869) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Gyari tartozek, orulj hogy nem loptak ki belole es arultak kulon.

(#17871) sicc33 válasza ZozzHUN (#17870) üzenetére


sicc33
aktív tag

A webshopban azt írták ők nem adnak. Más készüléknél a leírásnál fel is volt tüntetve mit tartalmaz a csomag (pl THL W200 esetén ott volt a tok biztosan és fóliai, + akku is talán). Itt nem szerepelt a fólia és a tok. Ezért csodálkoztam ... és rendeltem közben máshonnan fóliát és tokot :W .

[ Szerkesztve ]

(#17872) fateless válasza mrlujoak (#17846) üzenetére


fateless
veterán

Sajnálom, hogy a fórumot olvasva még mindig nem lett világos számodra :( :
Minden, abban az időben CN vagy HK és legtöbb SG posttal jövő terméket visszafordítottak. Nem csak a Pandawill-től rendelt csomagokat, hanem mindegyiket. Nem azért, mert geekbuying, pandawill, antelife és a többi bolt egyszerre elhatározta, hogy át fogja verni a vevőit, sőt, ők óriásit buktak ezen a postázási mizérián.

Te most rendeltél először és pont akkor, amikor a Kínából szállító posták behúzták a vészféket. Rengetegen voltak és vannak itt, akik - velem együtt - régóta rendelünk Kínából és sokszor le is írtuk, hogy miért van mindez, mi történik. Az is el lett mondva többször, hogy mit kell tenni. Az általam ismert összes eladó miután visszakapta a postától a csomagokat, felajánlotta, hogy vagy visszafizeti a termék árát, vagy újraküldi díjmentesen másik postával (Olyan csomagom is volt, amit augusztus végén HK-val küldték el, majd visszament, akkor elküldték SG-vel, mivel akkor még az ment, aztán az is visszament a bolthoz, végül DE-vel küldték el, amivel megjött).

Én is roppant módon kiakadnék, ha első rendelésem ilyen lenne. Sőt, elég rossz tapasztalat ez ahhoz, hogy hosszú időre, akár örökre elmenjen a kedved a kinti rendeléstől. Ami fontos, hogy megértsd: Ez nem egy bolt hibája (nemrég privátban egy másik embert kellett meggyőznöm róla, hogy ugyanilyen probléma nem a geekbuying hibája volt), hanem a postázási rendszeré. A pandawill pl egyszer küldött egy e-mailt, hogy visszakaptak újabb 231 csomagot, akinek még nincs nyoma a csomagjának, jelentkezzen rendelési számmal és utánanéznek (ami azt jelenti, hogy a nyilvántartásuk totál béna).

Én csak bátorítani tudlak arra, hogy e miatt ne add fel. Ha a pandawil-t megutáltad egy életre, van más bolt is, rengeteg. Nem éri meg emiatt feladni. Sokszor szerelek laptopot, harmadár az alkatrész kintről, mint idehaza - nagyon nem érné meg a postázási mizéria miatt feladni a kintről rendeléseket.
Örömtelibb vásárlást kívánok neked a jövőben!

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#17873) petrosz84


petrosz84
csendes tag

Nov.19. 15:02 - vámhatározat kiadva, van még valami lépcsőfok, vagy már várhatom, hogy végre a kezemben lesz a termék?

(#17874) RVR400 válasza edveron (#17866) üzenetére


RVR400
veterán

Csúnya lenne, ha 1 dobozon két szám lenne, viszont így az a gáz, hogy kétszer lesz kifizetve az eljárási illeték. Én anno 2 telót rendeltem 1 eladótól, és megbeszéltem vele, hogy külön küldi őket, nehogy valakinek szemet szúrjon a csomag. Aztán elküldte egyben, kicsit szitkozódtam is, biztosan csuklott. Aztán mire ideért a csomag, eljött a kritikus mindent visszatartunk, és megvámolunk időszak, így örültem neki, hogy egyben van a csomag, és "spóroltam" 1200 Ft-ot.

Kínai postához:

Nekem szeptember elején rendelt cucc jött meg múlt héten, valamint október végi is. Mindez CN Post, és időben fel lett adva mindkét cucc...

(#17875) #73959936 válasza petrosz84 (#17873) üzenetére


#73959936
törölt tag

Megkérdezhetem mikor ért az országba és mikor állították vám elé ? És persze mit vettél ? :F

Azt hiszem ez azt jelenti várhatod a csomagod, már nincs újabb lépcsőfok... :N

(#17876) kcsa válasza #73959936 (#17875) üzenetére


kcsa
veterán

Enyém már vámkezelve. Gondolom örülsz neki :) Nincs más választásod, menj be és tegyél rendet egy pörgőrúgással :D

(#17877) petrosz84 válasza #73959936 (#17875) üzenetére


petrosz84
csendes tag

Hát ez a csomagom elég bonyodalmas volt :) Szeptember 25-én rendeltem egy tabletet, akkor ki is fizettem ugyebár, rá 3 napra jött az email, hogy elfogyott az a készülék, kiválasztottam egy másikat, megkérdeztem van e raktáron, azt mondták van, majd 3 napra jött az email, hogy nincs, végül okt.6-án írták hogy van a tablet, amit okt.10-én el is küldtek, okt.31-én váltott a Singpost rendszere csomag elküldve infóra. Nov. 13-án érkezett meg az országba, 11.16-án került postai vámkezelés alattra, 11.18-án váltott adatbekérésre, én 19-én reggel elküldtem az infókat, mondjuk a levél csak tegnap érkezett meg. (11.20) és ma reggel írta ki, hogy 11.19 délután elektronikus vámkezelési dokumentum kész. 65 dolláros tablet...a vicc az egészben, hogy egy nappal később Szept.26-án rendeltem egy mobilt 6 dollárral volt olcsóbb mint a tablet, és már 3 hete használjuk, nem volt sem vám, sem áfa...

(#17878) #73959936 válasza kcsa (#17876) üzenetére


#73959936
törölt tag

Igen örülök, már miért ne tenném ? :DD

Nekem azzal nem lesz jobb, ha azon szörnyülködöm, hogy az enyém még mindig sehol.....

Lehet hogy nekem meg ma kihozza a postás mindenféle trükközés helyett és itt marad a zsebben x ezer jó magyar forint ? :C

Üdv. Csaba

(a pörgőrúgást nem ismerem, és kivárom a sorom, majd utána tarkóra mért ütés ;] )

(#17879) vadkörte


vadkörte
addikt

Történetem:
(Huawei G700+Minideal+SGPost)
Értelem szerűen lentről felfelé)

Destination Country - Hungary:Tracking Consuming
2013-11-20 09:36, Kaposvár 1 posta, Postán átvehető
2013-11-18 15:02, Vámhatározat kiadva
2013-11-18 15:02, Elektronikus vámkezelési dokumentum kész
2013-11-18 13:52, Megküldött dokumentumok feldolgozása
2013-11-15 14:07, Adatbekérés a vámkezeléshez a címzettől
2013-11-15 14:05, Betárolás a Postaimport raktárba
2013-11-15 11:18, Vámkezelésre vár
2013-11-15 00:00, Postai vámkezelés alatt
2013-11-12 11:56, Küldemény vám elé állítva
2013-11-12 11:53, Célországba megérkezett
2013-11-04 16:43, Célországba elküldve

Origin Country - Singapore:Tracking
2013-11-20 00:00, Attempted Delivery (Country code: HU)
2013-11-12 00:00, Arrived at overseas (Country code: HU)
2013-11-04 00:00, Despatched to overseas (Country code: HU)
2013-10-29 00:00, Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

Ma délben megyek érte, utána csomibontás (videóval, mert kell a tesztbe is, meg biztonsági okokból)
Remélem nem fogok csalódni.

(#17878) kovacsen222:
pörgőrúgás :DDD

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#17880) zsolx


zsolx
tag

Nem kapkodják el az biztos.
Már 9 napja van az országban a rendelt teló és csak most kérik az adatokat vámkezeléshez :W

[ Szerkesztve ]

(#17881) hamti2


hamti2
csendes tag

Hali

Vasárnap rendeltem az E-bayről ,a következő üzenetem kaptam hétfőn :
Tracking #:RS905717***CH
Carrier:Swiss Post

A swiss post honlapján még nemlátom a csomagot .
Mi a teendő ,vagy mit csináltam rosszul ?

(#17882) Viktor0610 válasza hamti2 (#17881) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem csak várnod kell egy kicsit, míg átfut a rendszeren a csomagszám.

Samsung Galaxy A54

(#17883) Palomar válasza hamti2 (#17881) üzenetére


Palomar
csendes tag

várni, legalább 2-5nap mire megjelenik a követő oldalakon

Üdv: Palomar

(#17884) zsolx


zsolx
tag

Ez milyen TN?
Szerintetek hol lehet figyelni?
RX595129635DE

(#17885) verser233 válasza zsolx (#17884) üzenetére


verser233
senior tag

itt [link]

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#17886) zsolx válasza verser233 (#17885) üzenetére


zsolx
tag

A feladás dátuma 11.13.
Viszont semmit nem mutat, ez normális 8 nap után?

(#17887) verser233 válasza zsolx (#17886) üzenetére


verser233
senior tag

mondhatni igen :((

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#17888) Tóni86


Tóni86
csendes tag

Sziasztok!
Érdekelne hogy azok akik mostanában rendeltek valamit azok megkapták a csomagjaikat? Én okt.8 rendeltem 2 telefont okt. 30-án el is küldték, nov.3-án megérkezett és azóta a vámon csücsül. a nyomkövetőn 5-6 naponta kapok új infót, az utolsó az hogy vámhatározat kiadva és ezt 19-én írták ki. Elegem van ebből a tetves magyar postából 4 nap alatt magyarba ért a csomag, ezek meg basznak házhoz küldeni

(#17889) toto2700reg válasza Tóni86 (#17888) üzenetére


toto2700reg
aktív tag

és ha még tudnád, hogy milyen egy korrupt szervezetről van szó...

(#17890) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

felhívott az ügyintéző. Azt közölte, hogy a csomagom nem 24 dollárt ér (amiről nem csak PayPal számlát, de még bankszámlakivonatot is csatoltam!) hanem 55-öt, kibontották, választhatok, hogy vagy visszafordítják Kínába, vagy elfogadom ezt az értéket.
Aki felhívott, az csak az ügyintéző volt, nem a vámtiszt.
Egy lámpáról van szó. Mondtam, hogy küldök linket, azt mondta, hogy nem kell mert a vámtiszt az "úristen" (így mondta) és most nyilatkozhatok, hogy elfogadom-e az ő általuk becsült értéket.

Én szlovákiai címre rendelek innentől, vkinek tapasztalat, hogy ott jobb e a helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#17891) hesszan


hesszan
aktív tag

Hátha másnak egy későbbi keresés során segítenek az alábbiak:

Ebay eladó: uk_bargain_world
Angliai címről küldött telefont, nagyon gyorsan ideért, teljesen elégedett vagyok. Vasárnap rendeltem és fizettem ki egy telefont + 16 font postát, hétfőn shippedre volt állítva, szerda reggel adott tracking numbert (amikor elküldte a TN-t alapján még Viennában volt, aztán frissült rövidesen Vecsésre) Levelet írtam neki ebayen keresztül még hétfőn hogy adjon TN megörülvén a shipped státusznak, kedden még nem tudott, de szerda reggel küldte) Fedex-el jött, a csomag szerdán délben a lakásra. Azaz 2,5 munkanap alatt ideért Nyilván kifizettem a felárat egy kínai rendeléshez képest, de ezt mindenki maga dönti el. ár vs.gyorsaság [nyilván se vám se áfa, se papírmunka nem volt mert unión belülről jött]

írta egyébként hogy: Normally we dispatch goods by Royal Mail and sometime is fedex.

2013/11/20 - Szerda
13:19 Kézbesítve BUDAPEST HU
09:57 A FedEx járművön található kézbesítés céljából VECSES HU
09:46 A helyi FedEx kirendeltségen VECSES HU
07:09 Átmenő VIENNA AT
03:22 Elhagyta a FedEx fiókirodát ROISSY CHARLES DE GAULLE CEDEX FR
03:14 Átmenő ROISSY CHARLES DE GAULLE CEDEX FR
00:47 Megérkezett a FedEx állomásra ROISSY CHARLES DE GAULLE CEDEX FR
- 2013/11/19 - Kedd
22:47 Átmenő BIRMINGHAM GB
19:36 Átmenő BIRMINGHAM GB
17:15 Elhagyta a FedEx eredeti telephelyet CARDIFF GB
14:31 Átvéve CARDIFF GB
07:32 A szállítási információt elküldtük a FedEx részére.

[ Szerkesztve ]

Sungdurung

(#17892) azbest válasza Stanley-B. (#17890) üzenetére


azbest
félisten

Úgy látszik be vannak fenyítve, hogy vissza kell valahonnan termelni az ezermilliárdokat, amit elsikkasztottak. Hihetetlen, hogy még mindig meg tudnak lepni újabb és újabb kedvességgel, ami tovább motivál abban, hogy kövessem a kollégáimat a feljett világba. :U Külön örülni fogok annak, ha visszafordították a csomagomat, mert képtelenek elolvasni a címet vagy a rajta lévő telefonszámot.

A google még egy marék aprómajomból is többet kihoz (ha valaki nem ismerné [link]):
"Sorry, something went wrong.
A team of highly trained monkeys has been dispatched to deal with this situation."

(#17893) djnice válasza Stanley-B. (#17890) üzenetére


djnice
veterán

Szerintem fordulj ügyvédhez ezt nem tehetik. Ha te tudod igazolni, hogy annyit fizettél érte, akkor el kell fogadják. Ez van a törvényben ha elolvasod amire hivatkoznak. Egy ügyvéd barátommal pont ezt nézettem át múltkor.

(#17894) Dermesztő válasza hamti2 (#17881) üzenetére


Dermesztő
aktív tag

Nekem majdnem 2 hét volt mire látszottak az infók. de utána több is egyszerre.
Csak türelem. nagy a torlódás.

Pü.-re illik válaszolni ! :)

(#17895) Stanley-B. válasza djnice (#17893) üzenetére


Stanley-B.
őstag

nem hiszem hogy sokat lehet tenni, nyilván nem szerettem volna ha visszafordítják, így nyilván azt nyilatkoztam, hogy elfogadom az 55 dollárt, mi más választásom volt...
nem tudom érdemes lenne e 5 ezer ft-ért ügyvédhez fordulni, meg védekezhetnek azzal, hogy hát "elfogadtam" azt az összeget...
mindenesetre mostantól PayPal igazolást, bankszámlakivonatot és print screent a webshopról + linket küldök + beírom, hogy ha a fentieket nem fogadják el, ügyvédhez fordulok.

[ Szerkesztve ]

(#17896) Endura69


Endura69
csendes tag

Kezemben az a csomag,ami a Posta nyomkövetőjént még csak vám elé állítva.Marha lassan frissül.

Te is fiam,Bluetooth?

(#17897) RVR400 válasza hesszan (#17891) üzenetére


RVR400
veterán

Azért egy 110 dolláros V956 tőle 41e Ft-ra jön ki. Itthon meg hiénázzuk az olyan embereket, akik 5e Ft felárat képesek rátenni egy telóra....

(#17893) djnice:

Megtehetik, mivel a nyereménytelefonra is ki kellett fizetni az ÁFA-t a termék valós árának megfelelően. Természetesen kifogással élhet, ezt gondolom írásban kell benyújtani X összegű illetékbélyeg kíséretében, ami valószínűleg nem éri meg a vesződést. Magyarország, én így szeretlek....

Más:

DHL mai hírlevél:

DHL only need to add 15.99$ now,it will take about 6-10days to your country,EMS will take 7-15days now,the shipping cost of EMS have been also reduce

[ Szerkesztve ]

(#17898) kzerika válasza Endura69 (#17896) üzenetére


kzerika
újonc

A Tiéd mikor került 'vám elé'?

(#17899) Endura69 válasza kzerika (#17898) üzenetére


Endura69
csendes tag

2013.11.16
13:43
Küldemény információ:
Küldemény felvéve / Item accepted
2013.11.18
00:21
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.11.19
19:50
Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2013.11.19
19:55
Küldemény információ:
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

Ez egy száguldó kinai postás csomag volt:-)

Te is fiam,Bluetooth?

(#17900) vranyek válasza Endura69 (#17899) üzenetére


vranyek
aktív tag

Ez most komoly?????? :Y

OnePlus 7 Pro; Toyota Prius III.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.