Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16451) kcsa válasza Csongii (#16450) üzenetére


kcsa
veterán

vagy egyet se mert visszafordítják a csomagot. Vagy egybecsomagolják alufóliába (valaki írta már itt). Vagy külön küldik.

Van pár lehetőség, érdemes előre egyeztetni az eladóval.

(#16452) Zeki válasza Csongii (#16448) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem adták még fel, csak a tracking szám él.

(#16453) madrac válasza zalman90 (#16446) üzenetére


madrac
őstag

Nem tudom hogy hívják, de a vásárlástól számított max. 45 napon belül lehet kezdeményezni ha valami nem kóser, szóval vigyázni kell, hogy ne fusson ki az ember a határidőből.

(#16454) RVR400 válasza Rapaz (#16445) üzenetére


RVR400
veterán

Az enyém Swiss Post-os, most küldtem be a linket, a visszaigazoló e-mailt meg a netbankos tranzakció adatait. Számlát meg nem tudom, hogy honnan szüljek nekik.

(#16455) kokeny20 válasza szlibud (#16402) üzenetére


kokeny20
csendes tag

Sima CN-el Október 16-án adták fel és ma jött meg házhoz 10 kor sikított a postás néni :C :))

Egyébként egy ing.

(#16456) dex02 válasza Vjankovics82 (#16420) üzenetére


dex02
tag

Lehet utólag is számlát kérni minidealatől, csak épp a számla fogalmával nincsenek tisztában, most legutóbb azt írta chaten h küldjek minta számlát, h h kéne kinéznie :D

(#16457) Rapaz válasza RVR400 (#16454) üzenetére


Rapaz
csendes tag

Az enyém minideal-es és én beléptem a minis accomba és onnan töltöttem le pdf-ben a számlát a rendelésről.

[ Szerkesztve ]

(#16458) RVR400 válasza Rapaz (#16457) üzenetére


RVR400
veterán

Ez egy aliexpresses megrendelés, szóval így legalább 3-as nehézségi fokozat. :D

(#16459) Rapaz válasza RVR400 (#16458) üzenetére


Rapaz
csendes tag

:F

(#16460) Leon91


Leon91
csendes tag

nagy türelmetlenségemben felhívtam én is az ügyfélszolgálatot a 3.-a óta vámon dekkoló csomagom ügyében, azt mondta hogy ő is csak annyit lát mint én, hogy vám elé állítva.. a türelmemet kérte, azt mondta hogy már elindult a karácsonyi dömping és ilyenkor ilyen lassúságra kell számítani.. remélem jövőhéten csak hozzám kerül :U

(#16461) west76


west76
aktív tag

Nos egy-két infó a sok találgatás mellé... Nekem a posta oldalán vám elé állítva állapot volt hétfő óta, nem küldtem semmit, türelmes voltam és ma megkaptam csomagot ami egy Lenovo P780-at tartalmazott. Szóval, senki ne küldjön a postának semmit, amíg azt nem kéri tőle ;) A másik Antelife rendelés Singpost és RQ-s tracking-el jött meg a csomag sárga ragasztószalaggal körbe ragasztva és megnevezéshez pedig Cellphone volt írva, bár az érték az 30$ volt feltüntetve. Szóval a lényeg a türelem és nincs értelme általánosítani, hogy milyen shopból vagy milyen postával esetleg milyen csomagolási technikával küldött csomagok akadnak fenn.

Mindenkinek sok sikert a rendelésekhez továbbra is a kulcsszó a türelem, ami nálam a rendeléstől számítva 29 nap volt.

(#16462) rellif


rellif
senior tag

Elég alaposan átnézhetik a csomagokat.Az adatbekérős levélben egyértelműen telefon tartalmú csomagról írnak. :DD

(#16463) Tejes Pite válasza rellif (#16462) üzenetére


Tejes Pite
aktív tag

Na jó, idén már biztos nem rendelek, elkezdődött a Karácsony.

8 Hobbits = 1 Hobbyte ### cool guys don't look at explosions!

(#16464) tboy93 válasza Tejes Pite (#16463) üzenetére


tboy93
nagyúr

Én még megejtettem a héten egy DHL-es rendelést, remélem az belátható időn belül megérkezik :U a DHL-es vámeljárás ugyanúgy zajlik mint a sima postai?

(#16465) gyűrű válasza tboy93 (#16464) üzenetére


gyűrű
addikt

4 különböző csomagot rendeltem az elmúlt 10 napon, a 280 dodós tablettől kezdve a 3 dodós ledes óráig. 3 különböző kínai webshopból, kiváncsi leszek ki nyer.. :K

(#16466) maj-viktor


maj-viktor
őstag

Vannak még csodák...
20131107, 海关, 布达佩斯, 匈牙利
20131107, 到达进口互换局, 布达佩斯, 匈牙利
20131105, 出口总包互封开拆, 北京国际, 匈牙利
20131105, 交航, PEK, 匈牙利
20131104, 出口总包直封封发, 北京国际, 匈牙利
20131103, 收寄局收寄, 北京国际邮件收寄中心, 匈牙利

magyarul:
20131107, vám, Budapest, Magyarország
20131107, az importáló pénzváltó, Budapest, Magyarország
20131105, teljes export csomag interoperabilitás tömítés megnyitni, Beijing International, Magyarország
20131105, cross Airlines, PEK, Magyarország
20131104, teljes export csomag egyenes tömítés, tömítés Beijing International, Magyarország
20131103, elfogadás iroda elfogadás, Beijing International Mail elfogadása Center, Magyarország

CN-es csomag - 2013.10.29.-ei rendelés
2013.10.31 TN kapás
2013.11.03.-ai valós feladás

30$ körüli cumó, viszont "nagy a csomag", így továbbra is erősíti azon szabályomat, hogy a nagy csomagok gyorsabban jönnek, míg a picsányi kis borítékok kallódnak 1-2hónapig is...

Kíváncsi leszek végül milyen idő fut majd... jövőhét végére csak átjön a vámon és megkapom, így rekord közeli gyanús CN-es csomi lesz!

(bezzeg más csomim meg sehol sincs 1-2hónap után se, szóval nem ez a 1-2hetes kézbekapás a jellemző)

Továbbra is fontos szabály, csak az rendeljen külföldről, aki minimum 1hónappal számol!

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#16467) alexw801


alexw801
senior tag

Ismerősnek a dx.com csupasz eredeti dobozban, némi celofánban, cimkére írt címmel küldte a telefont. Garantált volt az eljárás menete, be is következett.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#16468) Ben.93


Ben.93
tag

Hali!

Lesz egy rendelésem, amely 30 ezer forint környékén mozog, viszont nem tudom lesz-e a vám vagy sem... Ugyanis az eladó Kínából (természetesen honnan máshonnan) rendeli be a terméket, viszont Angliából küldi (?). Ez a kérdés...

Kérdeztem tőle, hogy most egyesen Kínából küldeti nekem a terméket, vagy beérkezik Ő hozzá, és akkor értelemszerűen nem kell fizetnem érte, mivel EU-n belül nincsenek ilyen költségek. Egyébként ez nem vám-csalás jellegű kérdés, csak érdekel, hogy honnan küldi, ha neki érkezik meg, akkor majd ő perkál érte :U

Direkt Eu-n belül akartam a rendelést, mert nem nagyon vagyok hajlandó a vámot és az államot kövéríteni :U :K Persze 20 dollár alatt vagyok, akkor kínából szoktam rendelni. Ha felette, akkor addig keresek EU-n belül míg nem találok olyan terméket, vagy inkább nem rendelek ... ;)

Az eladó egyébként két hozzászólása, amit nekem írt, sajnos angolból nem vagyok valami TOP...:

The item is likely to be sent to you through our overseas factory via skynet courier, will provide you tracking after mentioned dispatch time. Roughly the item will reach you after 2 weeks of order.
NO PU/ARTIFICIAL LEATHER
ONLY GENUINE LEATHER
Regards.

I apologize for a late dispatch,,, which was due to a rear condition, in which i had lost one of my 20 kg shipment from supplier so needed to order direct from my overseas factory,,,, it should reach you in next week around wednesday,,,, i hope you will like my item once it is with you
apologize again

A termék linke: http://www.ebay.co.uk/itm/Slim-Fit-Men-Belted-Rider-Mens-Leather-Biker-Jacket-Black-and-Coffee-Brown-/151133671134?pt=UK_Men_s_Coats_Jackets&var=&hash=item233044cede

Mit gondoltok, Ő hozzá beérkezik a cucc, és onnan küldi ki mindenkinek, Én legalábbis úgy értelmeztem? Bocsánat a hosszúságomért, csak eléggé érdekel, hogy mi lesz a szitu... Egyébként tracking No-t nem kaptam, gondolom mert nem érkezett meg még hozzá a termék, és nem tudta feladni?

köszi

(#16469) madrac válasza Ben.93 (#16468) üzenetére


madrac
őstag

through our overseas factory? nekem gyanús, hogy akkor kamu hogy UK az item location, és hogy a tengerentúlról fogják neked feladni.

(#16470) Kacsanova


Kacsanova
csendes tag

Sziasztok!

Az egyik barátom kérte a segítségemet egy csomag lerendelésében, mert nincs paypal-ja és csak ezért a rendelésért nem is akar csinálni.

A webshopra a saját adataival beregisztrált, hogy a csomag az ő nevére és címére érkezzen, ez részemről rendben is van. A kérdésem az, hogy ha paypal dispute-ra vagy vámolásra kerülne sor, jelenthet-e problémát, hogy a csomag az ő nevére szól a fizetési bizonylat viszont az enyémre? Vagy érdemesebb lenne nekem is beregisztrálni a webshophoz és a saját nevemre rendelni a csomagot, így minden az én nevemre szólna? Az akkumulátoros mizzéria miatt szeretnék biztosra menni.

Előre is köszi az infókat.

(#16471) Vjankovics82


Vjankovics82
senior tag

Ma este vettem fel a navos levelet a tegnap adták fel! Ezek után csak a paypal számla másolása ès annyi?

(#16472) Zeki válasza Vjankovics82 (#16471) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem kell másolni semmit, a levélben van egy postai azonosító, az legyen az emailed tárgya, és mehet forwardolva a paypal és a bolt emailje.

(#16473) Ben.93 válasza madrac (#16469) üzenetére


Ben.93
tag

Írtam neki megint, már sokadszorra, hogy miért nincs tracking no...
Én úgy értelmeztem, hogy neki kell bevárnia a csomagot, de akkor ha ő közvetlenül elküldte miért nem ad ragszámot....
20.-a óta a PayPalon se SENT se tracking number csak ki van perkálva a cucc... Viszont pozitív értékelései meg vannak...

Na az a jó PayPal-on van fizetve, így az ad egy biztonságot, legrosszabb esetben dispute-olom :K
Legrosszabb esetben ha nem lesz semmi se, remélem visszakapom a pénzemet :(((

(#16474) Samus


Samus
addikt

Megrendeltem az mp3 lejátszót, Angliából jön Royal Airmail-al, kíváncsi vagyok mikor ér ide...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#16475) Henker2


Henker2
addikt

Egy olyan kérdésem lenne, hogy mi számit 1 akksis csomagnak? Ha a megrendelt telefonommal egyet küldenek pluszban az már a második akksinak számit? Mert olvastam valahol, hogy a másik a telóban van és igy a pluszba adott második akksi igy a telefonban lévővel együtt is, csak egynek számit. Remélem nem irtam le hülyén

Köszi

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#16476) wendy87


wendy87
csendes tag

Vár még valaki aug. végi, szept. elejei csomagot? Ezek még megérkezhetnek?
Szörnyű most a szállítás, 2 hét alatt 1 db csomagom érkezett meg( TN nélküli), pedig sok mindent várok még...

(#16477) Henker2 válasza wendy87 (#16476) üzenetére


Henker2
addikt

Enyém Szeptember 30.-iki

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#16478) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Ha egy amazon.co.uk-s termékhez az van írva, hogy Sold by xyz and Fulfilled by Amazon, akkor honnan fog jönni a csomag (az xyz egy amerikai cég)? Amerikából, vagy UKból?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#16479) Zeki válasza Henker2 (#16475) üzenetére


Zeki
nagyúr

1 akku, ami a telóban van.
A plusz akku, az már 2 akksis.
Ha úgy lenne, ahogy írnád, akkor csak az nem menne el, amihez 3 akkut adnak. De olyan meg nincs.
Szóval ahol olvastad, marhaságot írtak.

(#16480) Zeki válasza LógaGéza (#16478) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ha van uk raktárban, akkor onnan. Ha nincs, usa.
Legalábbis anno így olvastam.

(#16481) Henker2 válasza Zeki (#16479) üzenetére


Henker2
addikt

:Y
Akkor lehet meg sem kapom a telómat? :W :W :W

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#16482) Zeki válasza Henker2 (#16481) üzenetére


Zeki
nagyúr

Szingapúri postával nem. De akkor azt visszaküldik a feladónak.

(#16483) LógaGéza válasza Zeki (#16480) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ezt honnan tudom meg? Elvileg 1 napos szállítást ígérnek UKn belül, akkor gondolom OK a dolog.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#16484) petrosz84 válasza Zeki (#16482) üzenetére


petrosz84
csendes tag

Nekem is singapur postával jött meg múlt hétfőn a két aksis telefon...

(#16485) Zeki válasza petrosz84 (#16484) üzenetére


Zeki
nagyúr

Becsomagolták alufóliába?
Mert a Szingapúri posta hivatalosan csak 1 akkuval szállít.

(#16486) Zeki válasza LógaGéza (#16483) üzenetére


Zeki
nagyúr

Akkor biztos.

(#16487) Henker2 válasza Zeki (#16482) üzenetére


Henker2
addikt

CN postám van és 09.30.-ai a rendelés. 10.05-óta célországba elküldve státusszal

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#16488) petrosz84 válasza Zeki (#16485) üzenetére


petrosz84
csendes tag

a sárga csomagolóban volt a készülék a dobozában és a dobozban volt egymás alatt a két aksi ebben a szokásos zacskóban, sőt még ajándék mobiltartót is küldtek hozzá. :) És szerintem még gyorsan itt is volt, azt szept.27-én rendeltem és okt.28-án vettük át :d csak a tabletem nem akar ide érni...

(#16489) RVR400 válasza Henker2 (#16487) üzenetére


RVR400
veterán

Khm:

2013.11.05 11:35, Item information : Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2013.09.13 23:42, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad

:DDD

(#16490) #12928000 válasza RVR400 (#16489) üzenetére


#12928000
törölt tag

Ezt tutajon vagy úszva hozták? :DDD

(#16491) Henker2 válasza RVR400 (#16489) üzenetére


Henker2
addikt

Akkor még van vagy 2 hetem! :U

Neked is telefon?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#16492) dex02 válasza Rapaz (#16457) üzenetére


dex02
tag

Nem csináltam sajnos mini-s accot.

(#16493) DJ Diablo


DJ Diablo
tag

Sziasztok!

Valakinek jött mostanában geek-től SG vagy DE csomagja? Ha igen, akkor légyszi írjon privit.

Köszönöm!

(#16494) RVR400 válasza #12928000 (#16490) üzenetére


RVR400
veterán

Nem tudom, de örülök neki, hogy ma reggelre sikerült adatbekérésre váltani a nyomkövetésnél egy másik cuccal együtt. Ergo a 10:30. után beérkezett cuccok mindegyikét sikerült megállítaniuk, mivel ez nálam 3-ból 3-as arány...

Igen, teló van a csomagban, meg plusz egy érintő és egy LCD is egy másik telóhoz.

(#16495) szili.tamas1


szili.tamas1
senior tag

Hali,
visszaküldésben jártas valaki?
A címzett által követhető ragszám az fontos lenne.
Hogy adjam fel? ajánlott levélként jó?

[ Szerkesztve ]

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#16496) kcsa válasza szili.tamas1 (#16495) üzenetére


kcsa
veterán

levélpostai küldemény, de a postások segítenek.

(#16497) Henker2 válasza RVR400 (#16494) üzenetére


Henker2
addikt

Remélem nekem is meg fog érkezni! Őrjítő ez a várakozás, és persze úgy hogy a track oldalak nem mutatnak semmi mozgást 10.18.-a óta

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#16498) kcsa válasza Henker2 (#16497) üzenetére


kcsa
veterán

Mi az utolsó státuszod?

(#16499) caravaggio80


caravaggio80
csendes tag

valaki írja már meg az email címet, hova kell küldeni a vámoláshoz való cuccokat
köszi

elég a bolttól kapott levél? ugyanis a bankkártyás fizetésről nekem nincs emailom.

(#16500) slezakimi válasza caravaggio80 (#16499) üzenetére


slezakimi
senior tag

postaimport@posta.hu

A számládon csak van,mennyit fizettél.

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.