Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17501) Outlander válasza west76 (#17500) üzenetére


Outlander
őstag

És nem igy van??

Ha követed a topicot, akkor lathattad h sajnos azok mind becumizták. :/

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#17502) west76 válasza Outlander (#17501) üzenetére


west76
aktív tag

Követem és nem így van... Jópáran nem "dőltünk be" neked és jól tettük ;)

(#17503) bobek72 válasza Graphics (#17497) üzenetére


bobek72
tag

Ha más paypal fiokját használod a te saját kártyáddal akkor te :Y valami varázsló lehetsz!!! :Y :Y :C
Tudtommal más kártyáját nem lehet hozzárendelni a paypalhoz. Egyezni kell a névnek meg a cimnek.

[ Szerkesztve ]

(#17504) Graphics válasza bobek72 (#17503) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Bármilyen kártyát hozzá lehet rendelni... :) Tudtommal...

Legalábbis működik a dolog jó ideje... Az én kártyám van aktiválva

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17505) gipsztigris válasza Outlander (#17496) üzenetére


gipsztigris
addikt

Csak halkan kérdezem, jártál-e vagy esetleg dolgoztál-e a posta ill. a cargo bázison a reptéren?.....mert én igen.
Biztosan vannak kivételek, hogy elküldi előre a stréber tanuló azt a leckét amit még fel sem adtak,és azt a tanár értékeli is :) , de itt napi szinten ezres nagyságrendű hasonló küldeményről van szó. Illetve volt szó akkor amikor én dolgoztam ott. Szerintem mára ez a szám jelentősen megnőtt.
Innentől fogva úgy gondolom hogy rád is vonatkozik a mondás mely szerint "ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna!"

Továbbra is azt gondolom, hogy mindenki azt csinál amit akar, úgy intézi a dolgait ahogy akarja, csupán elmondtam én is a gondolataimat.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#17506) Outlander válasza gipsztigris (#17505) üzenetére


Outlander
őstag

Szóval, te most teljesen komolyan gondolod, h csomagszám alapján nem találják meg a csomagot, csak és kizárólag az ajánlott levélben szereplő "iktatási számmal"?! :F :Y

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#17507) #73959936


#73959936
törölt tag

Elnézést h.megzavarom itt a bájízű csevejt, amit nyugodtan lehet lassan egymás po.....n rugdosásának nevezni, de megkérdezném, persze attól aki tudja, hogy a posta szervere szokott napközben is frissíteni v.csak éjjel azaz reggelre ? :F

Csati az előttem szólóhoz: mindenki úgy intézi az ügyeit, ahogy akarja, azt tesz és csinál, amit ő akar.... :K

[ Szerkesztve ]

(#17508) gipsztigris válasza Outlander (#17506) üzenetére


gipsztigris
addikt

Nem, de kiforgatod a szavaimat! Elmondtam világosan miről van szó!
Lehet előre elküldeni, lehet, hogy sikerrel jársz (sőt ezek szerint biztosan) de nem minden esetben lesz pozitív eredmény!

És most befejeztem, mert a végén olyat írok, hogy ki fognak moderálni! :W

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#17509) kcsa válasza #73959936 (#17507) üzenetére


kcsa
veterán

Megjöhetne már a csomagod igazán ;]

(#17510) #73959936 válasza kcsa (#17509) üzenetére


#73959936
törölt tag

A próféta szóljon belőled :R

(#17511) kcsa válasza #73959936 (#17510) üzenetére


kcsa
veterán

Egyébként legalább beért már az országba? :) (amúgy szvsz napközben nem szokott frissülni a magyar tracking)

(#17512) szili.tamas1 válasza #73959936 (#17507) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Tegnap este 11körül frissült nekem. Amúgy nem tudom milyen intervallumban frissítik.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#17513) Outlander válasza kcsa (#17511) üzenetére


Outlander
őstag

Az utóbbi időkben, inkább aztmondanám h kb 2 munkanappal késöbb "frissül", mint kellene...

Az aktuális csomagjaimnál, ez valamikor 22-06 óra között volt.....

Tehát egy hétfői változást, szerda reggel láttam először.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#17514) kcsa válasza Outlander (#17513) üzenetére


kcsa
veterán

kb. reális egyébként amit írsz: 17-i országba érkezést ma reggel (a tegnap éjjeli frissítés után) láttam én is.

(#17515) RVR400 válasza gipsztigris (#17508) üzenetére


RVR400
veterán

Ez van a hozzászólás elején:

Akiknek adatbekérés van vámeljárásra, kicsit gyorsíthatnak ha visszakeresnek.

Szerintem ez volt a legvilágosabb, csak túl az elejére írhatta le, így mindenki átsiklott felette... :DDD

(#17516) Monyos


Monyos
aktív tag

üdv!

Több kisebb nagyobb csomagot is várok EU-n kívülről, viszont egyik helyen sem kaptam csomagkövető számot. Ilyen esetben ha kapok 1 levelet, hogy a posta megfogta vámon és a levélben csak a csomagszám van akkor honnan tudom, hogy melyik csomagról van szó? Vagy ilyen esetben az egész paypal számlatörténetemet el kell küldeni nekik??
+ láttam, hogy sokan már a csomagkövetésnél látjátok, ha megfogták a vámon és előre külditek az e-mailra a szükséges adatokat. Viszont ha nekem ugye ez levélben jön, gondolom elég nagy az átfutási ideje a dolognak... (megáll a csomag + felszólító levél megírása + feladása + kézbesítése... ) Örülök ha karácsonyig ideér :(

Szerk.: Az eladó küldött képet a csomagról és azon fel van tüntetve "Customs service" pont alatt, hogy mi van a csomagban árral együtt. Ilyen esetben is kérik a tranzakcióról a bizonylatot? Vagy a csomagon szereplő ár alapján (...belefér a vámmentes kategóriába, csak ÁFA) kiszámolják és majd csak a postás kéri a pénzt amikor ideér?

Bocs, a sok kérdésért, fel akarok készülni a legrosszabbra is. :))

[ Szerkesztve ]

(#17517) gipsztigris válasza RVR400 (#17515) üzenetére


gipsztigris
addikt

Könnyen lehet! :)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#17518) Outlander válasza Monyos (#17516) üzenetére


Outlander
őstag

Nem tudom milyen értékűek, de ilyen pár dolláros cumoknál, simán visszaküldetném velük.. nem veszem át.
Mint ahogy tettem legútobb is egy kozmetikai motyónál, ami összvissz volt ~2600 ft... és megakarta vámolni. :U

Egy pár dolláros motyóért, amiben már benne a postaköltség is.. itthon nem fogok kifizetni + ~1400 ft-ot vámköltség néven, mert valamelyik kis vámosz túlbuzgó volt... :U

[ Szerkesztve ]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#17519) citkar válasza Monyos (#17516) üzenetére


citkar
addikt

Hát, ha kis értékű a csomag vámmentes, persze a Te problémád, hogy melyik számlát küldd el, mert ezt is bizonyítani kell adott esetben...talán ha megírják, mi van a levélen/csomagon feltüntetve, de igazából így még nem jártam, viszont nekem is jön két hasonló kis értékű csomagom és érdekelne, mik a tapasztalatok ez ügyben.

(#17518) Outlander :
És ha emiatt megy vissza a Paypal visszatéríti az összeget? Mert, hát ez tulajdonképpen a Te "hibád".
Abban viszont nem voltam biztos, ha nem vámköteles az értéke miatt, akkor is ki kell fizetni azt a bizonyos "vámkezelési" költséget, ez biztos így van?

[ Szerkesztve ]

(#17520) Crytek


Crytek
veterán

Ismer valaki olyan kínai webshopot vagy akár többet is(ahol telefonok táblagépek vannak) aminek van európai raktára és onnan szállítanak is hozzánk?

Next PC Upgrade: 2022

(#17521) CoolBoy323 válasza Crytek (#17520) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Zopo, Comebuy

(#17522) Outlander válasza citkar (#17519) üzenetére


Outlander
őstag

Mivel nem tracnkinges ennek nincs így nyoma... ráadásul visszamegy a feladóhoz a csomag.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#17523) citkar válasza Outlander (#17522) üzenetére


citkar
addikt

Lehet neked (meg másnak is) egyértelmű, de azért megkérdezem: ebben az esetben a Paypal visszafizeti a vásárlási összeget?:) Mert csak gondolom, hogy igen.

(#17524) Samus


Samus
addikt

Ez extrém gyors volt, még a Brit Királyi postától is. Múlt hét péntek délután négy órakor jött a mail, hogy feladták a csomagom (Sandisk Sansa Clip Zip), tegnap este pedig már az asztalomon pihent, valamikor délután hozta a posta. Akárhogy számolom, ez 5 munkanap. És 7-12 munkanapot írtak szállításra, szóval örülök :)
A csomag elvileg Londonból jött.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#17525) Outlander válasza citkar (#17523) üzenetére


Outlander
őstag

Én általában kértem, h adják fel újra... "mert nem kaptam meg"... de gondolom, h visszaadja, miért ne adná?

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#17526) fecs


fecs
senior tag

Kezdek bepöccenni!
Szerintetek az normális, hogy november 8 óta "Célországba elküldve" egy csomag státusza? Singpost a küldő és látja a Magyar Posta is.

Pixel 6a

(#17527) CoolBoy323 válasza fecs (#17526) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

üdv a klubban :D

sajnos az mondható, h mostanság "normális" :O

(#17528) domesz válasza fecs (#17526) üzenetére


domesz
aktív tag

Mostanában ez a normális sajnos.

Nekem van egy ilyenem is: :(
2013.10.22
00:07
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

domesz felhasználónak 121 pozitív értékelése van a fórumon!

(#17529) szili.tamas1 válasza domesz (#17528) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Azért az nem gyenge :-D

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#17530) mrlujoak válasza fecs (#17526) üzenetére


mrlujoak
veterán

szept 29 óta van nekem egy CN-es csomagom Célorszába elküldve státusszal...

Természetesen PP vita és pénz vissza már indult, de még se pénz, se csomag... Tulajdonképpen a rendelt termékről már lemondtam, az valahol elveszett az éterben.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#17531) fecs válasza CoolBoy323 (#17527) üzenetére


fecs
senior tag

Máris megnyugodtam. :O
Tájfun van arra is? Vagy mi?

Pixel 6a

(#17532) CoolBoy323 válasza fecs (#17531) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

gyün' a kari :))

meg azt az ~1200 milliárdot érő csomaghadat feladták gondolom :D kell párszor fordulni a a repcsinek :DDD

(#17533) Crytek válasza CoolBoy323 (#17521) üzenetére


Crytek
veterán

Azta vannak árak mintha kinából vám + áfa lenne. Tulajdonképpen akkor lényegtelen honnan rendelem.

Szerintem megvárom mennyi lesz nálunk a Motorola G és olyat veszek!

Next PC Upgrade: 2022

(#17534) kcsa válasza Crytek (#17533) üzenetére


kcsa
veterán

Vámot és áfát nekik is ki kell fizetniük, nem csak neked. Ott nyerhetsz vele hogy gyorsan megkapod, és pár százalékot a különböző áfa kulcsokon is.

(#17535) CoolBoy323 válasza Crytek (#17533) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

A zopo nem is olyan drága...

Pl a 820 ugyan annyiba kerül onnan is mint kintről... Vagy jönne rá valami felár, ha EU raktárból rendel az ember?!?!

@kcsa: azért az a pár % nem is olyan kevés, mert mint tudjuk, érdekes módon nálunk k.rva magas az ÁFA :W

[ Szerkesztve ]

(#17536) kcsa válasza CoolBoy323 (#17535) üzenetére


kcsa
veterán

Azért nem olyan vészes a helyzet ahogy leírod (meg még rajtad kívül állandóan előadják fórumozók). Átlagos EU országban 20% körül, de jellemzően felette van (23-24% a jellemző).

Ez egy 100$ telefon árára levetítve 23$ vagy 27$ az áfa, már mindegy. Ez a különbség még 300$ telefon esetében is a "mindegy" kategória szvsz. De nyilván jó lenne 19% áfát fizetni mint Németországban... :)

(#17537) CoolBoy323 válasza kcsa (#17536) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

De lehet hogy ott pl telefonra nem is 19 van, hanem más...
Vannak olyan országok, ahol szépen be van kategorizálva...
Na de ez nem ide tartozik.......

Én Ausztráliában fizetnék ÁFÁ-t, ott 10% csak :DD
Vagy Japánba, ott 5% mint Szingapúrban :Y

[ Szerkesztve ]

(#17538) kcsa válasza CoolBoy323 (#17537) üzenetére


kcsa
veterán

Az már messze van. Rendeld a liechtensteini nagybácsidhoz, ott is csak 8%, és ha jól tudom nincs vámkötelezettség, ha hazapostázod onnan :D

(#17539) CoolBoy323 válasza kcsa (#17538) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Pont nincs ismerősöm ott :DDD

(#17540) tomidny72 válasza kcsa (#17511) üzenetére


tomidny72
csendes tag

Szokott frissülni napközben is a magyar tracking, de jellemzően csak a kézbesítési infoval. Érdekes módon az elég hamar kikerül a publikus felületre. Bezzeg a vámolási infók hamarabb kerülnek fel a külföldi posták oldalaira, mint a magyarra. Pl. a kínain, és a svéden is előbb láttam, hogy bejött, és átment a vámon. Ez azért is érdekes, mert ezt a magyar posta jelzi elektronikusan a partner postáknak...

A szingapúri posta viszont elég gyatrán teljesít, mert az október 31-én "célországba elküldött" még sehol sincs. A tegnap megkapott CN-es csomag nov. 4-én volt "célországba elküldött", a ma kézhezkapott SE-s meg 9-én. (És egyikre se kellett ÁFÁ-t fizetnem, pedig napjában többször is megnéztem a trackinget ;) )

(#17541) #73959936 válasza tomidny72 (#17540) üzenetére


#73959936
törölt tag

Valsz.azért teljesít ilyen sza...az SG,mert aksis telót csak az hoz ? Bár nem biztos már ez sem :))

(#17542) fecs válasza tomidny72 (#17540) üzenetére


fecs
senior tag

"az október 31-én "célországba elküldött" még sehol sincs" :F
Akkor én nem is szólhatok. Épp az előbb írtam, hogy a november 8-ait sokallom már. :W

Pixel 6a

(#17543) Zeki válasza #73959936 (#17541) üzenetére


Zeki
nagyúr

Mert minden csomagot egyesével átvilágítanak, hogy ha akkus csomag van, akkor a készülékhez csak 1db akku mehessen.
Az everbuying nekem belga postával küldött.

(#17544) istnag


istnag
addikt

Szeptember végi csomagom, tegnap előtt mozdult egyett.. :) :W
[link]

(#17545) Z-77


Z-77
tag

Hát nekem van egy SG meg egy HK csomagom. A HK:

Kifizetve nov.5. (Kis értékű, akkut nem tartalmazó 21 dolláros csomag)
2013.11.06
16:47 (HONG KONG)
Küldemény információ:
Küldemény felvéve / Item accepted
2013.11.09
17:26
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.11.17
12:54
Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2013.11.17
12:56
Küldemény információ:
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

Aztán van az SG csomag, ami akkut tartalmazó 44 usd-s csomag, kifizetve okt.31. és nem mozdul,

17 track szerint: 04-11-2013, Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

Magyar posta szerint: Az alábbi azonosítóhoz nem található csomaginformáció: RQ.....SG

Quantium tracker szerint: RQ....SG HONGKONG Nov 4 2013 12:00AM 1 0.69400 HUNGARY - PHYSICAL ITEM RECD

Írtam a webshopnak, mert nem magán eladó és eddig sose volt velük gondom, kétszer jött a sablonválasz:

"The item is waiting to left Hong Kong or maybe left Hong Kong already
Suki"

Harmadikra ma belengettem nekik a dispute-ot, erre ez a válasz jött:

"hi

They may held in the Hong Kong customs for checking

Suki"

Kezd már nagyon tele lenni a hócipőm ezekkel. 19 napja ott rohad a csomagom HK-ba :(

[ Szerkesztve ]

(#17546) breakout123


breakout123
aktív tag

Vámkezeléssel kapcsolatban tudnátok nekem segíteni?

Ezeket kell elvileg az e-mailben leírni/csatolni:
-számla konkrét,részletes árumegnevezéssel, tételes mennyiségei adatokkal
-banki átutalásról igazolás, kivonat

Mivel ugye internetes vásárlás volt számlát nem kaptam, csak e-mailt a vásárlásról, de azt csak az én e-mail címemmel lehet megnézni. Az jó ha arról csinálok egy képet és azt csatolom?

Másik kérdésem, hogy milyen igazolás kell a banki átutalásról? Netbankban nem látok semmi ilyet, csak a tranzakciókat tudom listázni, arról esetleg tudnék képet küldeni.

Origin: malysztor

(#17547) CoolBoy323 válasza breakout123 (#17546) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

TÉMA ÖSSZEFOGLALÓ!!!

(#17548) citkar válasza Outlander (#17525) üzenetére


citkar
addikt

Értem, na ezt a technikát is megismertem :)

(#17549) breakout123 válasza CoolBoy323 (#17547) üzenetére


breakout123
aktív tag

Köszönöm, csak éppen arra nem kaptam konkrét választ amit kérdeztem!

Origin: malysztor

(#17550) Zeki válasza breakout123 (#17546) üzenetére


Zeki
nagyúr

Na akkor újra meg újra, meg újra....

Ha paypallal vásároltál, akkor a postimport@posta.hu-ra forwardolod a papyal meg a bolt vásárlást igazoló számláját.
Ha alin vásároltál, akkor az ali igazolása kell, plusz felmész az online banki felületre, és ott ezt a tételt pdf-ben vagy valamiben kiszeded, és mehet a mél.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.