Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16901) kcsa válasza #73959936 (#16898) üzenetére


kcsa
veterán

Ha ez így van, ebben teljesen egyetértek veled egyébként.

(#16902) maj-viktor


maj-viktor
őstag

Rafkósak ezek a kínaiak... (mondjuk ezt már jó ideje tudom - mióta rengelgetek)
Csak most az ali "új-nak" számít a bevált webshopok & ebay mellett..

Röviden volt egy termék, fizettem stb.
Kaptam message-t, hogy "out of stock", sajnos nem az első alkalom ali-n, de ezek legalább írnak nem mint a weshopok, akik jó ha 1-2-3 hét után, ha rájuk írsz írják, hogy bocs elfogyott majd lesz valamikor, akkor feladjuk!
(webshopok saját rendszerük - saját szakállukra dolgoznak, ebay & ali-nál meg ott a "felügyelet" & szabályok - szankciók, amiket be kell tartaniuk az eladóknak)

szóval "Cancel Order", mivel írta Out of stock... majd Chat-en Online, mondom, akkor gyorsan ráírok, hogy felgyorsítsam a folyamatot...

Persze rámakarna tukmálni egy hasonló terméket (ami persze nem kell nekem), írom cancel it

majd írja, hogy ne "out of stock" indokkal cancel-ezzel, hanem "wrong item order" -rel és kapok majd kövi rendelésből kedvezményt (gondolom adna egy 1-2-5$-os kupont)...

"dear, it's ok to cancel the order
but could you plz change the reason to " wrong order" or " duplicater order" when cancel?
no impact on you , I'll give you a discount if next order, thank u"

Na mindegy... legyen egy jó napja, átraktam "wrong order"-re... gondolom az ali kiszűri azokat, akinek kamuraktárkészlete van... azért paráznak ennyire tőle!

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#16903) McMarcee válasza caravaggio80 (#16888) üzenetére


McMarcee
újonc

Nekem 22-én adták fel, 24-én láttam először, hogy elküldték, azóta semmi. Írtam a feladónak, de azt mondta az akksis dolgok miatt most küldtek először Swiss Post-tal és 20-25 napot mondtak kézbesítésre nekik, várjak türelemmel... Várok... Naponta 15-ször néztem, de soha nem történt semmi... hagyom egy hétig most, hátha meglepődök majd :)

(#16904) Marty válasza szlibud (#16899) üzenetére


Marty
tag

Tablet pc :)

(#16905) McMarcee


McMarcee
újonc

Swiss Post-os szállításra írta nekem a feladó:

"Good day to you!
Hello,This is Wendy on service to you
Thanks for your information
This is the first time We ship items by Swiss Post(Due to Honkong post can't deliver the items with batteries)
The forwarder told us the shipping time is around 20-25days
So just be patient to wait,We have no other choice
Very sorry for the inconvenience,Hope getting your kindly understanding"

(#16906) DearMan válasza ZED58 (#16895) üzenetére


DearMan
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#16907) Siriusb válasza McMarcee (#16905) üzenetére


Siriusb
veterán

Azért egyszer érdekes lenne egy statisztikát látni, hogy ezek a levelek hány százaléka származik valóban nőtől, s hogy mi az igazi nevük :D

(#16908) kcsa válasza Siriusb (#16907) üzenetére


kcsa
veterán

Ezen már én is elgondolkoztam hogy miért van mindenkinek angolszász neve :D

(#16909) KurtCobain válasza szili.tamas1 (#16900) üzenetére


KurtCobain
őstag

A célországba elküldve státusz nem azt jelenti, hogy már a repülőn van, és több napig körözget az ország felett... szép is lenne, van olyan, hogy akár 30 napig (vagy több) célországba elküldve a státusz, akkor 1 hónapig száll a repcsi? A célországba elküldve azt jelenti, hogy már ténylegesen a postán van, és elő van készítve az útra, de még valamelyik raktárban/konténerben dekkol. Olyankor igenis van idejük és helyük átvizsgálni. Teljesen reális, amit leírt.
Azzal nyilván nem fogják frissíteni a nyomkövető oldalakat, hogy küldemény átvilágítva.. csöpi a vámoskutya által átszimatolva, stb. :DDD

Mmm'kay?

(#16910) vadkörte válasza kcsa (#16908) üzenetére


vadkörte
addikt

Szerinted miért? Mennyivel szebben hangzik a lehetséges vevő számára, az, hogy Diana, mint az, hogy Mingchejuhujin.

Üdv. V. Körte

(#16911) kcsa válasza KurtCobain (#16909) üzenetére


kcsa
veterán

Valami ilyesmi kellene:

16-10-2013, Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)
27-10-2013, Our collegaue made a huge mess, so your package is still at China Post
01-11-2013, Despatched to overseas
02-11-2013, Package opened by officer Hua Wei
03-11-2013, Departure to overseas
04-11-2013, Sorry, still in China
30-11-2013, We found your package at the back of a container, departure to overseas
04-12-2013, Arrived at overseas
05-12-2013, Sniffed by officer Buksi
06-12-2013, X-rayed, found a cell phone, so you have to pay tax.
15-12-2013, User picked up package

(#16912) KurtCobain válasza kcsa (#16911) üzenetére


KurtCobain
őstag

:C :C

Mmm'kay?

(#16913) #73959936 válasza KurtCobain (#16909) üzenetére


#73959936
törölt tag

Tudod azért azzal igazán lehetne soron kívül frissíteni a track oldalt, hogy mondjuk visszafordítva eladóhoz, csakhogy nem 30 nap múltán, hanem azonnal, mikor ez megtörténik....???? :F

[ Szerkesztve ]

(#16914) maj-viktor válasza kcsa (#16911) üzenetére


maj-viktor
őstag

Hát minimum ennyit én is elvárnék! :D

Ezen viszont szakadok még most is... pedig engem nehéz megnevetettni...
"Sniffed by officer Buksi"
:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#16915) KurtCobain válasza #73959936 (#16913) üzenetére


KurtCobain
őstag

Ezzel egyetértek, de nem erre vonatkozott a hozzászólásom. :R

Mmm'kay?

(#16916) kcsa válasza maj-viktor (#16914) üzenetére


kcsa
veterán

Kb. én is nehezen nevetek ilyeneken, de már akkor röhögtem amikor leírtam :DDD

(#16917) #73959936 válasza KurtCobain (#16915) üzenetére


#73959936
törölt tag

Azért is offoltam....

(#16918) Zeki


Zeki
nagyúr

Akit esetleg érint, ismétlés a tudás anyja, avagy már nem tudom melyik fórumtárs írta le anno:

Ha valaki esetleg még nem tudja (én is nehezen jöttem rá, nagyon gondosan el van dugva... ) hogyan kell beállítani a PayPal-on azt hogy a bank váltsa a valutát, ne pedig a PayPal, akkor itt egy kis segítség:
PayPal -> Profile -> My money -> My preapproved payments melletti update gomb -> Set Available Funding Sources -> itt pedig a használandó bankkártya mellett: Conversion Options -> Bill me in the currency listed on the seller's invoice. -> Submit.
És készen is vagyunk.
Így spórolunk magunknak dolláronként kb. 10 forintot. (persze ez bankfüggő)

Ennek a beállítása után ha az Ebay-en nézelődök, akkor nem kell számolgatnom mennyi is lesz a tényleges végösszeg, mert annyi lesz amennyit forintban kiír, vagy egy pár forinttal kevesebb.

[ Szerkesztve ]

(#16919) szlibud válasza kcsa (#16911) üzenetére


szlibud
tag

:C :C

De egyébként tényleg, ha valami extra akadás van a folyamatban azt azért beírhatnák... Lásd vissza a feladóhoz, stb...

(#16920) jzola


jzola
tag

Tudom sokszor visszajön ez a kérdés: Svájci webáruházból rendelt cucc. Swiss Post la, nincs tracking. ~200EUR szóval vám esélyes. 10 napja történt szóval gondolom még várhatok. kérdés hogy ha magyaroknál elakad vám akármin ugye valami fecnivel értesítenek? szóval nem nekem kell üldözni a csomagot hogy vajon vár e valamire a postán?

köszi

"De nyelvelnek, zsibongnak, ûznek S nekihajtanak önvesztükre Mindig új hitnek, dalnak, tûznek."

(#16921) domesz válasza jzola (#16920) üzenetére


domesz
aktív tag

Postán küldenek róla értesítést ha vámolják.

domesz felhasználónak 121 pozitív értékelése van a fórumon!

(#16922) Palomar válasza jzola (#16920) üzenetére


Palomar
csendes tag

ha valóban Svájcból jön a cucc, és nem csak svájci áruház, kínai feladással, akkor nincs áfa,béfa,vám,stb, mert Európán belüli

Üdv: Palomar

(#16923) Tejes Pite válasza Palomar (#16922) üzenetére


Tejes Pite
aktív tag

Nem Európán, hanem az unión belül nincs ÁFA.

8 Hobbits = 1 Hobbyte ### cool guys don't look at explosions!

(#16924) kcsa válasza Palomar (#16922) üzenetére


kcsa
veterán

Svájc nem EU, tehát van (lehet) vámkötelezettség.

(#16925) Palomar válasza kcsa (#16924) üzenetére


Palomar
csendes tag

akkor ezt benéztem, bocs :F

Üdv: Palomar

(#16926) gkawka válasza kcsa (#16924) üzenetére


gkawka
tag

lehet nem EU, de EGT tagja és mint ilyen úgy emlékszem h vámunió velünk.

-**- szarnak, kárnak nincs gazdája -**-

(#16927) kcsa válasza gkawka (#16926) üzenetére


kcsa
veterán

Egy régi cikket találtam, ahol pont Svájcot hozták példának. Érdemes lehet rákérdezni NAV-nál, telefon nem kerül sokba, és nem is gyanús ha nem diktálod be a csomagszámot :DDD (ami most ugye kollégának nincs is)

(#16928) Outlander válasza kcsa (#16927) üzenetére


Outlander
őstag

Svájc mindig is vámolós volt, kifelé és befelé is...

Mindig is ilyen kis köcs különc volt, mindig minden alól kibújt, "sziget a szigeten"

[ Szerkesztve ]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#16929) petrosz84


petrosz84
csendes tag

Előbb beszéltem a postával. Azt mondta, hogy az okt.31-én célországba elküldve csomagom, mai napon megérkezett Magyarországra :)

(#16930) kcsa válasza Outlander (#16928) üzenetére


kcsa
veterán

Akkor jól gondoltam :) thx.

(#16931) dhraken válasza gkawka (#16926) üzenetére


dhraken
csendes tag

Svájcból csak bizonyos körülmények fennállása esetén nincs vám. (EUR1-es vámpapír, stb.) de amúgy vám is és áfa is van ugyanúgy mint Kínából.

(#16932) Outlander válasza kcsa (#16930) üzenetére


Outlander
őstag

Annó nagyon sokat szállítottam nekik, illetve arrafelé is...
Még csak átmenni sem lehetett rajta vámolás nélkül, ha esetleg rövidebb lett volna úgy az útvonal...

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#16933) szlibud válasza petrosz84 (#16929) üzenetére


szlibud
tag

És a nyomkövetésnél meg nem látszik?

(#16934) Hunujv válasza gkawka (#16926) üzenetére


Hunujv
tag

Svájc nem tagja sem az EU-nak, sem pedig az EU vámuniónak.

(#16935) petrosz84 válasza szlibud (#16933) üzenetére


petrosz84
csendes tag

még nem, azt mondta, hogy ő már azt látja hogy vámkezelésre vár.

(#16936) bandigno


bandigno
senior tag

sziasztok!
csak megerősítésként kérdezem, de előtte visszaolvasgattam!
augusztus 24 és szept. 4 dátummal elküldve két csomag számomra a rizsworldből, de még nem érkeztek meg (ebay), mindkettőt újraküldettem, egyik okt 9 másik okt 30, de nem hogy az elsők, de a másodikok sem értek ide természetesen! Ugye ez teljesen normális a mai kínai/hongkongi/szingapúri postai helyzetet véve és üljek nyugodtan a seggemen és várjam a postás dupla csengetését? vagy menjek rá, hogy kérem vissza a pénzem, de igazából a posta a ludas, úgy veszem ki, na meg az új röntgen gépjük, stb?
THX :(

(#16937) Tejes Pite válasza Hunujv (#16934) üzenetére


Tejes Pite
aktív tag

Ezen már túljutottunk! ;)

8 Hobbits = 1 Hobbyte ### cool guys don't look at explosions!

(#16938) ZozzHUN válasza Zeki (#16918) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Már egy ideje próbálom ezt megcsinálni, de Maestro-m van és nem engedi beállítani. 180$-nál kb 2-3.000Ft-ba kerül nekem egy vásárlás (5-7%)

(#16939) Hunujv válasza Tejes Pite (#16937) üzenetére


Hunujv
tag

Lassan gépeltem! :B

(#16940) kcsa válasza ZozzHUN (#16938) üzenetére


kcsa
veterán

Sokkal egyszerűbb ha már fizetésnél jársz egy vásárlásnál, akkor amikor beléptet paypalba klatty az "Other conversion options" gombra (ha jól emlékszem :) ) és ott átbököd.

(#16941) suttyoalien válasza Tejes Pite (#16937) üzenetére


suttyoalien
újonc

Szerintem nyomj refund-ot. Már ha még lehet, bár az augusztusi esélyes, hogy túlcsúszott a 45 napon. Ha a posta a hibás, majd a feladó lerendezi vele.

(#16942) vadkörte válasza Zeki (#16918) üzenetére


vadkörte
addikt

:R :R :R :R

Üdv. V. Körte

(#16943) szlibud válasza petrosz84 (#16935) üzenetére


szlibud
tag

És amúgy meg hogy hívtad őket, nekem 10 percig a "minden ügyintézőnk foglalt" szöveg ment, aztán meguntam :W

(#16944) petrosz84 válasza szlibud (#16943) üzenetére


petrosz84
csendes tag

Én is így hívtam, de mivel van napi 3 ingyen hívásom, így gondoltam, nem teszem le, hogy egyet elveszítsek, és mivel ingyen van, kivárom míg kapcsolnak :D

(#16945) szlibud válasza petrosz84 (#16944) üzenetére


szlibud
tag

Majd írj azért ha a nyomkövetésen is frissül :D

(#16946) Zeki válasza vadkörte (#16942) üzenetére


Zeki
nagyúr

ez a másik verzió, fizetés közben...

(#16947) vadkörte válasza Zeki (#16946) üzenetére


vadkörte
addikt

A leírásod alapján sikerült az átállítás.
Tényleg köszönöm!!! Hónapok óta kerestem és hiába minden netes leírás nem találtam meg. Csak kb. 50x siklottam át felette. :U

Üdv. V. Körte

(#16948) kcsa válasza Zeki (#16946) üzenetére


kcsa
veterán

Akkor jól írtam fejből feljebb én is :)

(#16949) daninet


daninet
veterán

Valakinek sikerült érvényesítenie az Aliexpressen az 5 dolláros kupont? Nekem visszadobja, hogy invalid coupon :F Próbáltam 5 dollárnál drágább/olcsóbb termékkel is de egyiket sem akarja.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#16950) #73959936 válasza daninet (#16949) üzenetére


#73959936
törölt tag

:F

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.