Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17951) Graphics válasza szili.tamas1 (#17943) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Minidealröl rendeltem A390-et, tegnap jött meg, áfá+vám.

Meg egyet focalpricerol, az talán holnap vagy jövhét.

Azt kell mondanom nagyon jo ár/érték arányu Lenovot kaptam az árért cserébe.

Gyors, szép, minden egyértelmű.
Focal-oson elvileg csak EN/CN nyelven kommunikál, ezért azon tudom kitesztelni melyik a legjobb ROM

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17952) Palomar válasza Ben.93 (#17950) üzenetére


Palomar
csendes tag

és ugye videóztad a csomag kibontását, amit bizonyítékként fel tudsz tölteni a paypalnak, elősegítve a döntésüket?

Üdv: Palomar

(#17953) Stanley-B. válasza Ben.93 (#17950) üzenetére


Stanley-B.
őstag

nem kell videó, viszont a refundért cserébe vissza kell küldened majd a terméket.

(#17954) synar válasza Ben.93 (#17950) üzenetére


synar
őstag

Egy évvel ezelőtt én is akartam venni Ebay-en egy robotporszívót, kifizettem, vártam, kb. két hétre rá kaptam is helyette egy gagyi játékkarkötőt piros spárgából, kis szívecskével. Nyitottam egy Case-t, leírtam, hogy nem azt kaptam amiért fizettem, erre válaszul az eladó, a feladás igazolásaként megadta a karkötő postai adatait. Én meg lefényképeztem amit kaptam, a borítékok és mellette a karkötőt, szépen látszott minden adat. Ezt csatoltam is az Ebay-nek írt következő üzenethez, melyben megkérdeztem, hogy szerintük ez hasonlít-e egy robotporszívóhoz. Azóta bízom a rendszerükben, mert minden további cécó nélkül két nap múlva a számlámon volt a refund teljes összege.

[ Szerkesztve ]

(#17955) Graphics válasza synar (#17954) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Paypalnak irtál, gondolom, nem az Ebaynek

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17956) vadkörte


vadkörte
addikt

A kici kínai felmókolt a G700-ra valami kókányolt custom ROM-ot. Hogy ba...á se...be egy talicsaka aprómajom.* Most szedem le a kínai support oldalról a gyári ROM-ot (nem a belpiacost, az UNICOM-ot) 752MB :Y
Úúúgy örülök. Talán hétfőre működőképes - használható - lesz a telefon. Belső SD nincs, a Data 5,4GB.
Hagyta volna a francba, ha kukacbetűsen indult volna az sem érdekelne, kukacbetűből lehet csinálni inglist, azzal meg már boldogulok. Némi hegesztés után használhatnám. Így meg mókolhatok vele a fél hétvégén, mire felimádkozom rá a gyári ROM-ot, valami normális CWM-et, majd partícionálhatom szét a tárhelyet. :O

*: de legalább adott egy szilikon tokot meg két fóliát...

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#17957) synar válasza Graphics (#17955) üzenetére


synar
őstag

Csak az Ebay-en a Case rendszerben történt a teljes levelezés, mindent ők intéztek. Gondolom összedolgoztak a Paypallal.

[ Szerkesztve ]

(#17958) Graphics válasza vadkörte (#17956) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

G700-ra azért needrom-on akad pár lehetőség.

Teszt lesz?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17959) Palomar válasza Stanley-B. (#17953) üzenetére


Palomar
csendes tag

paypalos boltban egyszer jártam úgy én is, hogy nem az volt benne (pontosabban az volt, csak erősen más méretekkel, mint ahogy fel volt tűntetve a webshopban) mint kellett volna.
Dispute, több üzenetváltással odáig jutottunk az eladóval, hogy a vételár felét visszaküldte, termék maradt nálam, másik verzió lett volna, hogy postázzam vissza full refundért. A termék áránál fogva ez nem érte volna meg..
Alin benyaltam egyszer egy adag fake pendriveot, ott visszaküldés nélkül full refund volt h2testw screenshot alapján 1 napon belül (dispute,eladó jóváhagyással, claimre nem került sor).

Üdv: Palomar

(#17960) vadkörte válasza Graphics (#17958) üzenetére


vadkörte
addikt

Ja van kb. 7 db. Ebből az egyik az a szar ami fent van, (az oldalsávos, S4 klón) egy MIUI, egy használhatónak tűnő Apex-es, meg két gyári szerű Custom.

Teszt? Természetesen lesz.
Azt hittem a hétvégét arra tudom szánni, és be tudom fejezni. De nem, :O ha megoldom a ROM problémát és befejezem a szöveget, meg lövök vele és rólla képeket. megy fel. Kicsit hosszúra sikerült.

ui.:
Nédemáán. Őstag lettem
.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#17961) XaraX válasza vadkörte (#17960) üzenetére


XaraX
addikt

2013.10.08
21:10

Küldemény információ:
Küldemény felvéve / Item accepted
2013.10.08
21:10

Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.10.08
21:10

Küldemény információ:
Indító kicserélő hivatalba beérkezett / Item in office of exchange
2013.11.16
08:53

Küldemény információ:
Indító kicserélő hivatalba beérkezett / Item in office of exchange
2013.11.16
08:55

Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.11.18
07:20

Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.11.20
08:59

Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2013.11.20
09:16

Küldemény információ:
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
Ez mi a fene?
Egy hónapig merre járt a csomagom szerintetek?
Kétszer érkezett az indító kicserélő hivatalba, ez hogy van?

(#17962) wendy87 válasza Stanley-B. (#17890) üzenetére


wendy87
csendes tag

Ez nagyon durva.... Milyen jogon minősítgetnek olyan adatot, ami ott van feketén-fehéren???
Én végzős joghallgató vagyok, úgyhogy már elég sok törvényszöveggel találkoztam és ilyet tényleg nem tehetnek. Kár, hogy még nem végeztem, mert mennék veled balhét csapni :D
Én azt javaslom, hogy telefonon mondd meg a vámosnak, hogy a felettesével szeretnél beszélni és ha kell mész tovább a megfelelő személyekhez fordulva.

(#17963) synar válasza Ben.93 (#17950) üzenetére


synar
őstag

Kikerestem neked, ezt a végső választ kaptam akkor az Ebay-től:
Refund information:
We've initiated a refund of GBP 49.58 back to the PayPal funding source that you used to purchase the item. Please allow 48 hours for the refund to process.
Final decision:
This case was found in your favor.
eBay Customer Support comments:
We didn't receive valid tracking information from the seller. We're sorry you had a problem with your purchase, and we're issuing you a refund for this case.

(#17964) Ben.93


Ben.93
tag

Köszi a válaszokat. És az escalate funkciót miért nem lehet igényelni 72h után? Elméletileg mennie kéne..

Nem türelmetlen vagyok, csak az eladó megírta nem válaszol, így csak az ebayben bízhatok... és jó lenne pontot tenni az ügynek a végére

(#17965) synar válasza Ben.93 (#17964) üzenetére


synar
őstag

Privát ment!

[ Szerkesztve ]

(#17966) Stanley-B. válasza wendy87 (#17962) üzenetére


Stanley-B.
őstag

van egy olyan érzésem, hogy nem ez az első eset, hogy ilyen lesz, szóval a következőre már felfegyverkezve megyek.

(#17967) azbest válasza XaraX (#17961) üzenetére


azbest
félisten

Lehet visszatolták a vámszabad területre, mert nem fért be a konténer a csarnokba? :DDD

(#17968) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Pandawilles rendelésem SGvel 1hét után még mindig semmi.

Nincs ilyen TN... mikor akarják életre kelteni?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17969) Švejk válasza Graphics (#17968) üzenetére


Švejk
őstag

4PX-en nézted már?

(#17970) Graphics válasza Švejk (#17969) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ja, ott is néztem, semmi... még a kavargo SE csomagom focalrol is megjött csendben, de ez a pandás SG-s nem akarja a jot

Singapore, Hongkong, van hogy 4percen belül másik helyen volt.... :/

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17971) synar válasza Graphics (#17968) üzenetére


synar
őstag

Nálam is dettó ugyanonnan, legalább TN már van:
2013.11.14
15:51
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
Néztem már mindenhol, azóta semmi. De vagyunk így egy páran...

[ Szerkesztve ]

(#17972) Stanley-B. válasza synar (#17971) üzenetére


Stanley-B.
őstag

nekem még ilyen is van :(

(#17973) wendy87 válasza Stanley-B. (#17972) üzenetére


wendy87
csendes tag

Nekem is van egy 4-ei ugyanezzel a státusszal :( Nézd meg a 17 tracken is, nekem ott mutatott egy 13-i PEK-es változást, viszont a magyar oldalon változatlan.

(#17974) petrosz84


petrosz84
csendes tag

Most már kicsit kezd idegesíteni, hogy múlt szerdán megérkezett a csomagom az országba, kedden délután 3 órakor kiadták a vámnyilatkozatot, és azóta semmi hír a csomagról...

(#17975) gyattil


gyattil
csendes tag

Egy kis segítséget kérnék a focal-ról rendeltem egy játékautót experessz póstával (+8$), hogy tuti ideérjen karácsonyig most ezt RC28*****37CN a tracking számot kaptam ami még nem is él . Ha jól sejtem ez a csiga posta. Kérdésem , hogy tudok -e még vmit csinálni vagy csak reménykedjek , hogy ideér?

(#17976) kcsa válasza gyattil (#17975) üzenetére


kcsa
veterán

8$-ért nincs expressz "pósta". Ez valami más lesz. A paypal visszaigazoláson milyen tételek szerepelnek?

(#17977) Palomar válasza gyattil (#17975) üzenetére


Palomar
csendes tag

CN-ről sokmindent el lehet mondani, de hogy expressz, azt még erős jóindulattal is csak félve és halkan.
Reklamálj az eladónál mielőbb chat/email, mert attól hogy a TN-t megküldte, még közel sem biztos (sőt) hogy fizikailag fel is adta. Feladás előtt ha felébreszted, akkor még adhat új TN-t, ami valóban gyorspostás (SG,HK,DE, stb).

Oldalon fel van tűntetve, hogy az expressz az milyen posta lenne konkrétan (CN biztos nem)?

Üdv: Palomar

(#17978) Joachim válasza Palomar (#17977) üzenetére


Joachim
tag

A dolgok jelenlegi állását nézve még az SG sem biztos, hogy ideér a szokott időn belül (10-25 nap).
Nekem 14-i feladás, 18-i "Célországba elküldve" állapot mellett még be sem érkezett a csomag.
Ha hozzávesszük, hogy még 4-5 nap a vám mizéria, akkor is jó esetben december elejére kapom meg.
Érdekes, hogy többeknek 4-i "Célországba elküldve" még szintén nem érkezett be!

150€ felett DHL-el is rendelheti az ember, ha kedvező a díja, mert így is, úgy is vámolni és ÁFA-zni fogják...

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#17979) #73959936


#73959936
törölt tag

Na sikerült: klubtag lettem: Vám/áfa fizetők tábora

Alis vásárlás, elolvastam az 1.hsz-et, de van kérdésem ? Írok 1 emailt, amihez csatolom a webszámlát pdf.-ben mármint a kifizetésről illetve 1 snapshot kép arról, hogy honnét rendeltem ? Természetesen az email.ben ragszám hivatkozás....

Ennyi elég lehet ?

Köszönettel Csaba

(#17980) hati válasza Joachim (#17978) üzenetére


hati
addikt

Nekem egy SG-s csomagom nov. 8-as feladással nincs még az országban. Egy HK-s csomagom nov. 6-os feladással meg már a helyi postán van, átcsúszott a vámon(25 EUR) , ma mehetek is érte.

(#17981) Outlander válasza #73959936 (#17979) üzenetére


Outlander
őstag

Naponta ötször vagy többször van leírva... légyszíves te is használd a keresőt.
Köszönöm.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#17982) Joachim válasza hati (#17980) üzenetére


Joachim
tag

Úgy tűnik rengeteg az SG-s csomag és a soron következők várakoznak a repülőkre.
Ehhez jön még az akku miatti mizéria... Bár azt gondolom, ha már célországba elküldve, akkor legalább ezen már túl van!

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#17983) Indy1 válasza szili.tamas1 (#17943) üzenetére


Indy1
tag

Ha DHLre van szukseged:
Minideal hirlevelbol ( tegnap), akcios a DHL kuldes ,
"csak" 15.99$

(#17984) gyattil válasza kcsa (#17976) üzenetére


gyattil
csendes tag

csak simán shipping szererpel a PP-n , amikor fizettem akkor volt 3 lehetőség a postázásnál egy ingyenes egy tracking -es (2$) meg egy egy expressz (7.99$)

[ Szerkesztve ]

(#17985) kcsa válasza gyattil (#17984) üzenetére


kcsa
veterán

az akkor EMS lenne szvsz. De az se sokkal gyorsabb. Viszont R kezdetű trackinggel nem EMS. Reklamálj.

(#17986) tomidny72 válasza hati (#17980) üzenetére


tomidny72
csendes tag

Nekem meg október 31 a "Célországba elküldve" státusz dátuma egyik SG-s csomagomnál, és ennyi. Pedig előtte volt egy, amit október 30-án kapott ilyen státuszt, és azt november 7-én megis kaptam, de erről a csomagról semmi hír még. De türelmes vagyok. Még.

(#17987) zsolx


zsolx
tag

2013.11.05
13:32

Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.11.12
11:13

Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2013.11.12
11:17

Küldemény információ:
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
2013.11.15
15:00

Küldemény információ:
Postai vámkezelés alatt / Under postal customs procedure
2013.11.18
12:29

Küldemény információ:
Vámkezelésre vár / Waiting customs clearance
2013.11.19
08:07

Küldemény információ:
Betárolás a Postaimport raktárba / Storage for customs procedure
2013.11.19
08:11

Küldemény információ:
Adatbekérés a vámkezeléshez a címzettől / Addressee contacted
2013.11.20
14:59

Küldemény információ:
Megküldött dokumentumok feldolgozása / Processing customs documents
2013.11.21
08:48

Küldemény információ:
Vámáru vizsgálat alatt / Item under customs check

Ez hihetetlen, még legalább 4 nap mire megkapom, az összesen 13 nap vámolás és kézbesítés országon belül. Gratulálok!

(#17988) szlibud válasza zsolx (#17987) üzenetére


szlibud
tag

Nekem ilyet nem írtak, nekem az van h elektronikus vámkezelési dokumentáció kész :N

De most már ez a legújabb h vizsgálják is a csomikat? :Y

(#17989) #73959936 válasza zsolx (#17987) üzenetére


#73959936
törölt tag

2013.11.04
04:05
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.11.13
16:44
Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2013.11.13
16:47
Küldemény információ:
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
2013.11.21
09:00
Küldemény információ:
Postai vámkezelés alatt / Under postal customs procedure
2013.11.21
10:44
Küldemény információ:
Vámkezelésre vár / Waiting customs clearance
2013.11.21
12:05
Küldemény információ:
Betárolás a Postaimport raktárba / Storage for customs procedure
2013.11.21
12:07
Küldemény információ:
Adatbekérés a vámkezeléshez a címzettől / Addressee contacted

Szerinted ez jobbnak tűnik ? 8 nap kellett míg hozzányúltak ! :W :W :W

(#17990) NOBODY válasza #73959936 (#17989) üzenetére


NOBODY
tag

Nekem is ugyanez.
Felháborító, hogy hetekig ülnek rajta!

(#17991) szlibud


szlibud
tag

Csak felhívom a figyelmet én is hogy érdemes minél előbb a doksíkat küldeni ha már úgyis biztos a vámolás itt a nyomkövetésem ehhez tartozó része:

2013.11.13
16:48

Küldemény információ:
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
2013.11.20
01:01

Küldemény információ:
Postai vámkezelés alatt / Under postal customs procedure
2013.11.20
11:23

Küldemény információ:
Vámkezelésre vár / Waiting customs clearance
2013.11.21
07:59

Küldemény információ:
Megküldött dokumentumok feldolgozása / Processing customs documents
2013.11.21
11:08

Küldemény információ:
Betárolás a Postaimport raktárba / Storage for customs procedure
2013.11.21
12:04

Küldemény információ:
Elektronikus vámkezelési dokumentum kész / Electronic customs declaration ready

És az előbb hívtam őket már kiadva a vámhatározat is és valószínű hétfőn kézbesítik, de én még 20-án felhívtam őket mikor még meg se jelent a vámkezelésre vár, de ők már látták, be is küldtem amit kellett, és 21-re mindent fel is dolgoztak. Ha várok valami csodára, ami úgysem történik ilyenkor már, akkor még várhatnám jövő7-en vagy azután az adatbekérő levelet így meg hétfőn várhatom a telot :DD

(#17992) petrosz84


petrosz84
csendes tag

És végre megérkezett a tabletem :) a 14500 ft-os termékemre 5050 ft volt a vám+áfa, de nálam van végre :)

(#17993) #73959936


#73959936
törölt tag

Minidealre tud valaki kupon-kódot ? (lenovo mobil)

:R

(#17994) Kuter válasza #73959936 (#17989) üzenetére


Kuter
senior tag

Üdv Mindenkinek.

Nekem meg

2013.11.15
Item information :
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

És azóta itt áll .Van még valakinek akinek ilyen?

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#17995) #73959936 válasza Kuter (#17994) üzenetére


#73959936
törölt tag

Szerintem nyugodtan kérdezd meg a postát a 40-es számon...
Meg fogják mondani a ragszám alapján h.lassan megkapod a postástól v.küldj be mindent, amit kell a vásárlásról

Én ez utóbbira tippelnék....(főleg ha teló, tablet stb. vagyis értékesebb cucc) :F

(#17996) #73959936


#73959936
törölt tag

:(

[ Szerkesztve ]

(#17997) DJ Diablo


DJ Diablo
tag

Reggel az RTL-en is megint a külföldi rendeléssel foglalkoztak. Marhára felkapott téma lett mostanság. Valakinek nagyon .....a a csőrét.

(#17998) Laci.M válasza DJ Diablo (#17997) üzenetére


Laci.M
senior tag

Foglalkoznak vele, de több vámost persze nem irányítanának át, hogy jobban haladjon a dolog legalább erre a pár hónapra. A héten rendeltem én is csomagot, örülhetek ha két ünnep között ideér.... :W Az egész világot megjárja pár nap alatt, bezzeg a raktárban állnak 2 hetet mire valaki megtalálja. :(((

Aláírás

(#17999) szlibud válasza DJ Diablo (#17997) üzenetére


szlibud
tag

Erre a cigis cuccra gondolsz?

(#18000) Chaser válasza szlibud (#17999) üzenetére


Chaser
titán

Kaptam egy levelet, jött valami csomagom. A dolog szépséghibája, olyan csomagot nem várok aminek ez a trackje/tömege, fogalmam nincs mi az. Felhívjam őket megkérdezni mi az?:) Sg-s, nem látok semmi küldemény infot.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.