Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16301) szlibud válasza Outlander (#16299) üzenetére


szlibud
tag

Hát ahogy elnézem a hsz-eket tényleg nem ismerik a FIFO-t :(

(#16302) tango75 válasza Outlander (#16299) üzenetére


tango75
csendes tag

Én nem tudom miért mondták ezt, az egyik ismerősömnek 30-án volt vám elé állítva és tegnap este vámkezelték neki a csomagot.

(#16303) mrlujoak


mrlujoak
veterán

...én még mindig várok.

Szept. 16-án vettem, 22-én felvette a posta, 28-29-én célországba küldve. Ennyi.

Szept 30-i dátummal PEK NULL (egyik ellenőrző oldalon volt) és én azóta is csak várom, várom, és várom a 70 dolcsis táblagépem (CN - Pandawill)

Poén, azóta már vettem itthon hasonlót - persze drágábban - és már cseréltem is. Az meg még mindig szüttyög valahol. :)

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#16304) #73959936 válasza mrlujoak (#16303) üzenetére


#73959936
törölt tag

Nem szeretnélek elkeseríteni, de szerintem a PEK NULL az annyit tesz, hogy a cuccus azóta is a pekingi repülőtéren csücsül és vár sorsára VAGY visszaküldték az eladónak, aki bölcsen elhallgatja mindezt előled...

A Te pénzed áll benne, és bár nem sok, de más használja ? Vajon ki?

(#16305) ugyeletes válasza petrosz84 (#16300) üzenetére


ugyeletes
tag

Én is pécsi... :)
2013.09.22 23:01 Küldemény információ: Küldemény felvéve / Item accepted 2013.09.30 19:15
Küldemény információ: Célországba elküldve / Item sent abroad 2013.09.30 23:51
Küldemény információ: Célországba elküldve / Item sent abroad 2013.10.01 23:52
Küldemény információ: Célországba elküldve / Item sent abroad 2013.10.13 22:52
Küldemény információ: Célországba megérkezett / Arrived in the destination country 2013.10.13 22:54
Küldemény információ: Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs 2013.10.15 10:37
Küldemény információ: Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure
2013.10.17 08:53 Pécs 2 posta Küldemény információ: Postán átvehető

(#16306) motocoder válasza mrlujoak (#16303) üzenetére


motocoder
aktív tag

Ha sing postal kérted volna már 1 hete használnád.
Aznap rendeltem én is tölük.A singpostnak 3 dollár felára volt.

(#16307) fateless válasza mrlujoak (#16303) üzenetére


fateless
veterán

De leegyeztetted a Pandawillel? Több, mint 230 csomagot visszakaptak nemrég (bő két hete)...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#16308) madrac


madrac
őstag

Úgy látszik mostanában elkezdték nagyítóval nézni a csomagokat. Biztos még nem érték el az ezévi tervet.
1 hét semmittevés után megjelent a "Vámkezelésre vár" státusz 2 darab power bankra... :C
SG posta.

[ Szerkesztve ]

(#16309) tomidny72 válasza petrosz84 (#16300) üzenetére


tomidny72
csendes tag

Van egy másik SG-s csomagom is, és az 31-én lett a Célországba elküldve, és azóta semmi. Mondjuk volt már olyan SG-s csomag ami 7 nap alatt ért az országba, szóval ha ma még ideér, akkor nem döntenek negatív rekordot ;)

(#16310) mrlujoak válasza #73959936 (#16304) üzenetére


mrlujoak
veterán

...vitát már indítottam, most várom a reakciót.

Értelmes válasz híján pénz vissza lesz..

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#16311) petrosz84 válasza tomidny72 (#16309) üzenetére


petrosz84
csendes tag

Nekem is SG-s csomag akkor együtt szurkolunk, hogy ma megérkezzen. :D

(#16312) fateless válasza mrlujoak (#16310) üzenetére


fateless
veterán

Én most vettem észre, hogy volt egy telefon, amit annak idején rendeltem tőlük (még szeptember közepén), de nem jött meg. Persze az is ebben a mizériában történt. Épp most írtam rájuk, hogy nézzenek utána. A többit már újraküldték, van, ami már meg is jött, de ezt elfelejtettem...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#16313) palocz


palocz
tag

Sziasztok. Az lenne a kérdésem, menyibe kerülne a posta költség hogy visszaküldjem a telefont az antelifehoz?

06703448537 ezen keress ha nem válaszolok

(#16314) kokeny20 válasza KurtCobain (#16291) üzenetére


kokeny20
csendes tag

Jó hogy írod... már kezdtem megijedni, az előző hsz láttán, hogy ha 2 munkanap eltelik és nem történik semmi akkor küldeni kell vmit emailben mit is?
Gondolom már volt erről szó ha dobnál egy hsz linket a témával kapcs azt megköszönném. :)

A csomagom jelenlegi státusza:
2013.11.05 16:39
Küldemény információ:
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

Egyenlőre megnyugodtam. :R ;)

[ Szerkesztve ]

(#16315) Zoolika87


Zoolika87
csendes tag

Sziasztok!

Az imént érkezett meg az értesítő az MPL-től, így küldeném nekik vissza a választ a szükséges dokumentumokkal e-mailben, de felmerült egy kérdés:

Paypal igazolást ti milyen formában külditek? Mert nem találok sehol sem a Transaction Details-nél nyomtatást, vagy lementést, így marad az a varia, hogy ctrl+c-zem Word-be, vagy Print Screen-elem. :D
Lehet, hogy csak én vagyok tatamó, ne haragudjatok.

A vámkezelési igazolást mellékelem még nekik meg e-mailes visszaigazolást a rendelésről tudom csatolni (nyomtatom, majd szkennelem őket, fő a biztonság).

Előre is köszi a választ!

(#16316) esox válasza tfalcon96 (#16173) üzenetére


esox
senior tag

TKSGIV ez még holnapig él.

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#16317) petho0506


petho0506
tag

Sziasztok!

Még mindig nagy dilemmában vagyok... THL W200 akarok rendelni! Segítenétek melyik oldalról milyen postával rendeljem ami vélhetően ide is ér szerencsésen!?!!?! Ismerős hétfőn rendelte Tmallbox-tól, rendeljem meg én is onnan? Írhattok PÜ-t is! Köszönöm

(#16318) Zoolika87 válasza Zoolika87 (#16315) üzenetére


Zoolika87
csendes tag

Megtaláltam a mailcímemen a Paypal-től az igazolót, úgyhogy tárgytalan a kérdésem.
De örülök, hogy megint előbb kérdeztem, mint körülnéztem volna. :D

(#16319) esox válasza petho0506 (#16317) üzenetére


esox
senior tag

Pont itt tartok én is.
Minideal, panda, ibuygou?

Egy kollegának most jött meg ibuygou-tól DHL postával 4-5 nap után egy Xiaomi MI2S teló...mindenféle extra fizetés nélkül kapta meg.

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#16320) Dermesztő


Dermesztő
aktív tag

Svéd posta milyen időt fut kishazánkba ? :D Van valakinek úton cucca ?

Pü.-re illik válaszolni ! :)

(#16321) fotosjani válasza Dermesztő (#16320) üzenetére


fotosjani
aktív tag

Gyors szerintem, tréfásan gyors :(
ALI-s rendelés SE post-tal
26.-án Célországba elküldve
30.-án Célországba megérkezett
06.-án Postai vámkezelés alatt
06.-án Vámkezelésre vár
06.-án Betárolás a Postaimport raktárba
06.-án Adatbekérés a vámkezeléshez a címzettől

(#16322) GIJoe válasza fotosjani (#16321) üzenetére


GIJoe
addikt

:( nem túl jó hír...

(#16323) Zeki válasza fotosjani (#16321) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem mondod, hogy a svéd postás cuccot is megfogják?
Na ha megkaptad majd, kíváncsi vagyok mit írt rá a feladó, higy mi az és milyen értékben, illetve milyen színű a csomagolás.

(#16324) Zeki válasza esox (#16319) üzenetére


Zeki
nagyúr

Akkor nem kell dillemázni.

(#16325) Dermesztő válasza fotosjani (#16321) üzenetére


Dermesztő
aktív tag

októberi célországba küldés ?

(#16323) CineDOG1

Arra én is kíváncsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

Pü.-re illik válaszolni ! :)

(#16326) fotosjani válasza Dermesztő (#16325) üzenetére


fotosjani
aktív tag

Mostani, októberi rendelés. Már a postást vártam hogy hozza a csomagot de így csak jövő hét lesz belőle.

#16323 CineDOG1 Én is kíváncsi vagyok, de valószínű a szokásos sárga dobozragasztó....

Meg mintha valaki írta volna korábban hogy az SE és a CH Post-os csomagokat is a Szingapuriak gépe hozza.
Ez igaz lehet?

[ Szerkesztve ]

(#16327) madrac válasza fotosjani (#16321) üzenetére


madrac
őstag

Úgy tűnik jó sok csomag státusza változott erre egyszerre a tegnapi dátummal. Én már meg is kaptam most az ajánlott levelet a vámolással kapcs... Lehet hogy minden műszaki tartalmú csomit eistandoltak most, függetlenül attól hogy mivel jött és milyen értékben?!

(#16328) Dermesztő válasza fotosjani (#16326) üzenetére


Dermesztő
aktív tag

Az tényleg gyors.

Aliról rendeltem 2 akkut de nem értékelt az eladó, ettől függetlenül más is rendelt tőle. Más termékeket.
CN Postal küldené.

Másik eladó értékelt,( 98 % pozítiv) de kb dupla áron adja az akksikat, de Svéddel küldi.

Pü.-re illik válaszolni ! :)

(#16329) ghiottone


ghiottone
nagyúr

A pandawilltől rendelt chuwi tabletem október 31.-én kapott track számot, és ma már megérkezett kis hazánkba. A posta oldalán még nem látható, de ez is szép futás teljesítmény a Szingapúri postával. Jövő héten, ha minden rendbe megy akkor meg is kapom.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#16330) Tristis


Tristis
őstag

Pandawill - DHL sima posta
18 nap, zöld ruhás embereknek levél.

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#16331) esox válasza Dermesztő (#16328) üzenetére


esox
senior tag

Svédországból nekem 3 nap a rekord, 3-szor is volt rá eset (aliexpress), igaz csak kindle paperwhite tokok voltak. Japánból műcsalik 3-5 nap alatt itt vannak. Eddigi rekord idén húsvétkor volt. Pénteken fizettem paypallal, szombaton feladta a csávó. Jött ugye a húsvét vasárnap-hétfő, ennek ellenére kedd reggel a bp-i irodában volt a csomagom. Nem tudom, hoyg ue működik-e telókra is... :F

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#16332) fotosjani válasza madrac (#16327) üzenetére


fotosjani
aktív tag

Szerintem biztos hogy egyre nagyobb erőforrásokat csoportosítanak erre a témára, mert csak egy levelet kell kiküldeni ami ráadásul "Postaszolgálati" tehát még kézzel fogható költsége sincs, és jó eséllyel pénz folyik be belőle.
Szerintem eljőn az az idő, amikor minden CN22 jelzésű csomagra automatikusan küldik majd a levelet, és vagy be jön nekik vagy nem.

#16328 Dermesztő Hű-ha a CN Post, tudomámosom szerint még nem szállít akkut,
nekem szintén ALIS CN post-os $6,15-os Flip tokot fordítottak vissza, az eladó ma adta az új TN-t :O

(#16333) madrac válasza fotosjani (#16332) üzenetére


madrac
őstag

Ez attól függ, hogy mi éppen az utasítás. Ezt nem tudhatjuk, mindig változik. Lehet hogy most az az időszak van, hogy minden csomagra rászállnak. Ezért volt most az, hogy 1 hete ültek egy csomó csomagon, mert valószínűleg mindegyiket alaposan megnézték, amihez idő kell.

(#16334) Dermesztő válasza esox (#16331) üzenetére


Dermesztő
aktív tag

Az a nemsemmi :Y
Szerintem telefonokra nem működik. Ott is átvilágítják mit vesznek fel-mit küldenek el.

(#16332) fotosjani
A fenébe. pedig jobb lett volna az aku 3.70 -ért / darab, mint 7.75-ért / darab.
de így akkor megveszem a drágábbat, az olcsóbbat meg lemondom.

Ismerősöm svédpostás telefonja így áll már 4 hete semmi hír :
16.10.2013 09:45 SGSINN Sweden Post, Direct Link, Singapore The item is collected from customer.

Ez mit akar jelenteni ?

[ Szerkesztve ]

Pü.-re illik válaszolni ! :)

(#16335) Zeki válasza Tristis (#16330) üzenetére


Zeki
nagyúr

Hoppá!
Na akkor egy újab negatívum!
Valóban úgy néz ki, hogy kiszélesítették az ellenőrizendő csomagok körét.

(#16336) szlibud válasza ghiottone (#16329) üzenetére


szlibud
tag

Melyik oldalon látod akkor h megérkezett?

Ja és akkor ami meg 27-én kapott az miért nem érkezett meg ? Érdekesen szállítanak ezek :(

[ Szerkesztve ]

(#16337) fotosjani válasza Dermesztő (#16334) üzenetére


fotosjani
aktív tag

Ne mond le még, talán átcsúszik és nem küldik vissza.
Az ALI-n nézegettem az olyan eladókat akik CN-postal küldik a csomagot pl. telefon, hogy jó pár csomag átmegy a CN post ellenőrzésén, mert látszik a termék oldalon lévő lenti "Transaction History & Feedback"-nél.
Tehát esély van rá.

#16335 CineDOG1 Szerintem a csomagokat kiterjedés és/vagy súly alapján kategorizálják most már,nem csak szúrópróba szerint, a dobozos nagyobbak/súlyosabbak esetén bekérik az infót.

[ Szerkesztve ]

(#16338) atala


atala
addikt

Valaki meg tudná euz magyarázni? Az ebay-ről rendeltem, az áru helyének kína volt megadva. Több mint egy hónap után ért ide, de a Svájcból jött.
A terméknél ez van írva a 3-as, és az 5-ös pontnál:
3.we ship the product to worldwide, product will be send out via China Post or Hongkong Post, normally it takes about 15-20 days for you receive it. We are happy to afford you the tracking number after the product shipped out .please pay attention to check your ebay message .

5.the shipping way is E-packet and Swiss post!

Nem igazán értem ezt. Lehet, hogy az eladó svájci, és amikor megrendelem, akkor Ő kínából rendeli, és amikor megkapja postázza nekem svájcból?

(#16339) Zeki válasza atala (#16338) üzenetére


Zeki
nagyúr

Kínából tud küldeni svájci postával is.
Ottan a nagy kommunizmusban liberalizált ez a piac.
Nálunk nem.

(#16340) esox válasza atala (#16338) üzenetére


esox
senior tag

Ha így van "Nem igazán értem ezt. Lehet, hogy az eladó svájci, és amikor megrendelem, akkor Ő kínából rendeli, és amikor megkapja postázza nekem svájcból?" akkor az örvendetes, nem? Akkor nincs vám, igaz?

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#16341) Ben.93 válasza atala (#16338) üzenetére


Ben.93
tag

Nekem is van egy rendelésem, és ez a kérdésem mint atala kollégának.
Aki esetleg tudna rá érdemben válaszolni, azt megköszönném, nem lenne jó vámot fizetni, mivel direkt ezért rendeltem EU-n belül !! Ekkora értékben nem rendelek azon kívűl, nem vagyok hajlandó vámot fizetni ! De ez így tiszta, ezért hanyagolom is :(((

A hsz.-em linke: [link]

Köszi !!

(#16342) atala válasza esox (#16340) üzenetére


atala
addikt

Apró 7 dolláros dologról van szó.

(#16343) atala válasza Zeki (#16339) üzenetére


atala
addikt

Na, azt meg hogy? Kínában van svájci postahivatal? :)

(#16344) KukkSteve


KukkSteve
aktív tag

Ilyenkor szerintetek mi van?!

2013.10.30
04:xx
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.11.04
07:xx
Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2013.11.04
07:xx
Küldemény információ:
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
2013.11.07
09:xx Encs posta
Küldemény információ:
Kézbesítési kísérlet /Unsuccessful delivery attempt
Kiegészítő információ:
Kézbesítési kísérlet

Valami mintha kimaradt volna nem? Vagy vámolják? Mini-s csomag...:O

A számom az adatlapomon. ;)

(#16345) KurtCobain válasza KukkSteve (#16344) üzenetére


KurtCobain
őstag

Nincs. És nem vetted át. :) Lehet nem voltál otthon postás meg kispórolta az értesítőt.

[ Szerkesztve ]

Mmm'kay?

(#16346) caravaggio80


caravaggio80
csendes tag

Van még valaki, akinek hétfő óta vám elé van állítva csomagja?

(#16347) Švejk válasza caravaggio80 (#16346) üzenetére


Švejk
őstag

Egy haveromnak múlt csütörtök óta. :W

(#16348) esox válasza KukkSteve (#16344) üzenetére


esox
senior tag

ragszámmal hívnám máris a címedhez tartozó postahivatalt. Nem bizots hogy már ott van, lehet hogy a kézbesítőnél. Sokszor lusták felmenni emeletre, ha pl céges címre kéred és a lenti céges postaládába nem fér be. Pár hónapja volt ilyen eset. Mondjuk a postát elérni nem könnyű, és elvileg az újra kiszállítás már nem díjmentes, de ezen annyira kiakadtam, hogy nagy elnézés kérés közepette egy órán belül kihozták újra. Mármint másnap.... a telefonálgatás után egy óra múlva...

[ Szerkesztve ]

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#16349) bopis


bopis
csendes tag

Sziasztok,

immáron 51 napja nem érkezett meg a CN-es csomagom. Paypal-on disputot nyitottam még a 45 nap letelte előtt, mire a mackós shopon olvasom, hogy refund lesz belőle.Ennek már egy hete, de nem küldenek semmit, a paypal-on mi a teendő ha a webshop refundot adott, de nem küldi? Várnak valami visszajelzésre? Vagy meg kell várnom a 2 hetet? Az eladó szerint úton van a csomag.

(#16350) KukkSteve válasza KurtCobain (#16345) üzenetére


KukkSteve
aktív tag

Azt tudom hogy nem vettem át, de egy infó kimaradt...az, hogy vámkezelve...ez után én már tudom hogy mennyi idő, de még ilyet nem tapasztaltam, hogy vám elé állítva kézbesítik is. De ha nem lesz vám, akkor a Mini+SG nekem már megint átjött vám nélkül. :)
Értesítő van, anya megnézte. :DDD Csak nem szóltam haza hogy legyenek készenlétben, mert nem volt vámkezelve infó! :O Na mind1, rem holnap sikerül...egyébként meddig őrzik így?!

A számom az adatlapomon. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.