Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21) Jozsué


Jozsué
tag

H ién Pécsi vagyok... és leg inkább csak nyáron pecázom... a balatonon... Süllőre ... Fenekező készség( 2/0-ás horog, 0.25-ős damyl , 2.40-es bot, nyeletőfékes orsó) kishallal , csónakból ... tök jó ... még ha hal nem is jön...

''Only one man stands between hell and earth...''

(#22) w9033626


w9033626
tag

Én is pecázom! úszózás/fenekezés/villantózás
szabolcs/hajdú vizeken, de ezek általában telepített tavak, nagyon tetszett a nyíregyházi tüskevár, igaz ez a hely elvesztette a ''menjünk keressünk egy jó helyet, vágjuk a nádat, ücsörögjünk a földön'' élményt, mivel körbe aszfalt, padok, lámpák, wc, parkoló, étterem, horgászbolt. Van saját stégünk is a nagykállói telepített tavon, de itt nagyon elszaporodott a törpeharcsa és ezért nem nagyon élvezhető a horgászás, mivel a kis szemetek a szaloncukorra is mennének, ha bedobná az ember, percenként kapás, húz, mint az állat, kiveszed és 10cm-es jószág, visszadobod, felszerelsz, bedobod, kapás, húz, mint az állat...

(#23) b.bone válasza w9033626 (#22) üzenetére


b.bone
senior tag

:D törpeharcsát tényleg bármivel lehet fogni

egyszer tettem a horogra gyöngyöt. jó horgásznál mindig van ütközőnek. azóta néha cslinak is használom. van hogy kifelyezetten törpe fogó délutánt csinálok. eszik a gyöngyöt. mohó dögök. ha fogok egyet akkor csinálok neki mellúszóig érő mosolyt. útán visszaengedem. bár már nem uszik messzire. rohadt reakciós gennyek.

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#24) w9033626 válasza b.bone (#23) üzenetére


w9033626
tag

Az én módszerem: hal cipő közzé befog, damil kézre ráteker (4-5*), hirtelen erős felfelé rántás, hal felhasználása csalinak

(#25) ranger válasza batya (#13) üzenetére


ranger
csendes tag

Még én sem tudom, hogy mire akarok.
Állítólag mindenre lehet.

Én a Tisza mellett lakom, van holtág is, meg egy csatorna is.

Csak érdeklődök, hogy valaki legyez-e, milyen felszerelések vannak, mennyiért satöbbi. Általános kérdések.

Nem találtam még olyan magyar oldalt, ahol lenne valamilyen felszerelés választék árakkal. (Árak nélkülit sem találtam)

Jövök, megyek, intézkedek. Aláírok, pecsételek.

(#26) batya válasza w9033626 (#24) üzenetére


batya
csendes tag

Kiváncsi lennék, mien vastagságú cérnával pecálsz!
Mert amivel én csinálom (8-10 fokos vízben max. 10-es monofil zsinór) azt hiába rángatnád, a hal sínylené meg legkevésbé!
Agyasima
Ha meg is eszed a halat, akkor persze el kell vinni (feltéve, ha elszabad :DD ), csak azt nem tudom megérteni, aki bármennyit fog elviszi, függetlenül attól, hogy megeszi-e valaki, vagy a kutyájának/macskájának adja oda.
Tehát ha szeretitek, vidd, és egyetek igyatok dumáljatok egy jót ''mellette'', de ha nincs rá szükség vissza is lehet engedni . Én sem engedtem vissza mindig, de mikor láttam a ciánszennyezett Tiszát, vmi megváltozott bennem. De komolyan.
(ezzel el is értkeztünk volna a természetvédelemhez, de ez egy másik topik...a nyáron kibeszéltük a témát a kutyakínzó biztonságiőrök kapcsán, talán ''szegény kutyus'' c.-ű topicban)
Ranger
először vizet keress, ahol legyezhetsz (eredményesen), próbáld ki mien, tettszik-e. A sajóban pl. tudsz legyezni domira egy 4-es bottal is. aztán ha tettszik...

(#27) w9033626 válasza batya (#26) üzenetére


w9033626
tag

30-40, ezek bírják

(#28) Peat;) válasza w9033626 (#27) üzenetére


Peat;)
veterán

Off
Ha az aláírásodban lévő kédést tényleg nemtudod én elmondom:)
On
30-40-essel még fogsz is törpén kívül más fajta halat? Próbáld ki vékonyabbal eredményesebb lesz a horgászat.

(#29) Loopus


Loopus
tag

Jó emberek :-).
Szoktam én is járni horgászni, de inkább tavasztól őszig, mert se gépesített jármű, se jogsi, a legközelebbi normális víz olyan 15km-re van, és ilyenkor nem annyira jó biciklizni :-(. Viszont nemzeti parki terület ahová járok, és akkor is óriási élmény, amikor semmit nem fogok. Ha meg fogok, akkor az esetek nagy részében visszadobom (szokott is szidni miatta a hugom). Amúgy inkább a könnyű módszereket kedvelem, főleg keszegezek.

(#30) w9033626 válasza Peat;) (#28) üzenetére


w9033626
tag

eddig minden horgászatom eredményes volt, a 30-40 azért is kell, mert a környékünkön b@sznak kitakarítani a tavat és úgy akad az alja, mint a fene, ezeket ki lehet húzni és csak 1 horog marad oda, de a balcsin 10-20zsinór csónak/hullámtörő gát, meg dek*rvajólvagyok feeling
Ja és én az élvezetért horgászok, tehát, ha nem fogok semmit (hazavihatőt), akkor sincs ordítás

(#31) batya válasza w9033626 (#30) üzenetére


batya
csendes tag

Nyáron, akadós helyeken, nagyobb halakra számítva a zsinórméretem úszó: maxmax 16-os. fenék: 22-es.
Hidd el hogy sokat számít!
És attól, hogy az élvezet miatt peclász, nehogy már azt mondd, hogy nem is akarsz halat fogni!
Amit én fogok halat, annak kb. az 5%-at HA hazaviszem, de ha nem fogok ,igenis zavar.
És mégegy gondolat amit vallok a horgászatban:
nálam a horgászat 1db kézbentartott botnál kezdődik, és végződik

(#32) Peat;) válasza w9033626 (#30) üzenetére


Peat;)
veterán

Akadós terep az más, oda tényleg a vastag kell kitisztítani a tó fenekét:) . Balcsin én is 10-20 közötti zyinórokat szeretem, azzal hal is van ha meg szünet van a kapások között irány a víz:) . Én is a feelingért horgászom, sokszor visszamegy a hal(általam, de a halak is ügyesek:) ), de elég felháborító amit páran csinálnak,gondolok itt olyanra hogy a szabályok között szerepel a napi max. 3 nemes hal(szvsz ez is sok,ki az aki ennyivel kezdene valamit?) erre meg telepítés után viszik haza az emberek az 5-6 pontyot amit élvezetes fogni is és visszaengedni is. A másik kedvencem az eljön autóval le a partig, megunja pecabot félbetör!! és beba* a vízbe. A Sporthorgász című újságban meg néha elég durva fényképek vannak(vagy húsz csuka a homokban...azt már visszadobálhatják,de élni nem fog)Szóval mostanában nekem már csal a Balaton és Velencei tó a nyerők, bár ott is egyre több a szemét, de legalább a Balcsi vizének a minősége javulgat. A Dunának az eldugott részei sem lehetnek rosszak, egyedül a természeteben az a jó feeling, elzárva a külvilágtól

(#33) Peat;) válasza batya (#31) üzenetére


Peat;)
veterán

Két botra figyelni sem lehet igazán, úszósnál meg furcsa is lenne:)

(#34) w9033626 válasza batya (#31) üzenetére


w9033626
tag

Egy szóval nem mondtam, hogy nem akarok halat fogni!!!!! Csak ha nem fogok, akkor nincs az, hogy ''Na gyere fiam, ez egy sz@r hely. Na ide sem jövök többet. Kérem vissza a napijegy árát, merezegysz*rhely''. Ilyeneket nem szoktam.
Nyáron, akadós helyeken, nagyobb halakra számítva a zsinórméretem úszó: maxmax 16-os. fenék: 22-es.
Hidd el hogy sokat számít!

Elhiszem! De ennyire nem folytam bele a horgászat tudományába. Amit tudok, azt nagyapámtól tanúltam. Ő e fél életét a víz mellett és a babettáján töltötte (azzal ment ki pecázni), az ő felszerelését örököltem, bár azóta be lett újítva 2 silstar pavero+sil orsi. Nekem ez elég, sőt szerintem nem is akarok nagyon precíz lenni, mert akkor dundikerekes billencs IFA-val járnék horgászni, annyi cuccom lenne. Meg minden pénzem abba ölném. De köszönöm és szívesen veszem az okítást.

(#35) batya válasza w9033626 (#34) üzenetére


batya
csendes tag

Aki horgászik, szereti a természetet, az rosszember nem lehet :))
Tavon, pláne napijegyes tavon nem pecálok. (ill. mégis! egy igen jó barátomnak van egy egy 13-15 ha-os ''fizetős'' tava, ahová van VIP engedélyem, de oda is csak akkor megyek, ha kevés időm van.Pl munka után)
A folyóvíz az etalon nálam(gyk: Tisza). Persze a folyó sokkal nagyobb felkészültséget igényel, viszont a lehetőségek is nagyobbak.
Felszerelésre meg tényleg lehet költeni rendesen :O viszont azok a dolgok, amik ''mindenre'' jók, sztem semmire se jók IGAZÁN. Tehát egy feeder bottal is lehet úszózni, de ha mélyvizen próbálsz mellette egy bolognait, rögtön tudni fogod a külömbséget. Tehát víz, időjárás, halfaj, és módszerfüggő, hogy mien cuccal LEGJOBB pecálni. És ha billencs IFA nem is kell hozzá, de pénz annál inkább :O

(#36) w9033626 válasza batya (#35) üzenetére


w9033626
tag

Csak csendben súgom, hogy alakulóban van egy vadásztársaság, aminek már a tagja vagyok, mert ugye itt közelebb vagy a természethez

(#37) batya válasza w9033626 (#36) üzenetére


batya
csendes tag

Nekem mondhatod hangosan is :)) , de tudom, hogy több fórumozó szerint (úgy is írhatnám, hogy sok ember szerint) a vadászok nem éppen arról híresek, hogy szeretik a természetet, ugyanis lelövik a vadat stb.
Tehát ÉN tudom, hogy az igazi vadász szereti és védi természetet, de nem mindenki érzi/gondolja ezt így.

(#38) Tégla


Tégla
tag

Hi!
Sajnos már én is régen horgásztam!:O
Úgy két éve utoljára !
A legyező horgászathoz nem tudok infot nyújtani!:F

Nem holmi beépített tégla!! Ez eredeti BLOCK Tégla!!!

(#39) I. Richard


I. Richard
senior tag

Hali!

Én már nem horgászok:B, de régebben ez volt a hobbim!

Főleg a spiccbotos úszózást szerettem, mert mozgalmasnak találtam!
Most újra lenne kedvem horgászni, de ha faterral elmegyek, úgyis az lesz a vége, hogy ő jól besörözik, hazafele pedig nekem kell vezetni, ezért én nem ihatok:O:O

Ja, és az engedélyem is valszeg lejárt...

(#40) basiC


basiC
tag

Hi!

Én is pecázok, főleg match bottal és rakóssal, békés megyei vizeken.

ba$iC

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.