Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) #16741888


#16741888
törölt tag

húha ma mi volt, tegnap lementem a dunára nézegettem a helyeket, észrevettem egy bedőlt fát, és hogy körülötte mozognak nagyon a halak.:D Háát ma lementem kipróbáltam, szinte csak be kellett lógatni az úszót, horgászok horgászok, gyönyörű időben, egyszercsak kiemelkedik, az úszó és elfekszik a vizen, Pumpi bevág, kb 3mp ig megvolt a hal, utána láttam ahogy egy S alakot leírva elúszott. vagy elhsiztek vagy nem, de ha nem volt min. 5kilós Amur akkor semmi, ilyen hullámot nem csinál kis hal. Ez 18as zsineg volt.:D Elővettem a 30as YAD botot jó durva de legalább stabil gondoltam:D, szitu ugyanez, kb fél percig bírta, mert bement a halam az akadóba és nem lehetett onnan már kirángatni.:( Asszem holnapra veszek 25m 20as fonottat:D, és erőből kiszedem bojlis horoggal:DD a bot bírja az tutti, csak a kezem is bírja.:DDD valamit ki kell találni mert eléggé csúfot űzött belőlem:D, hal az van dögivel és nem kicsik.:D
Tudjátok fantasztikus amikor a 2-3cmes ágat úgy rezegtetik mintha egy nádszálat:D, de a legnagyobb az volt amikor az ágak között megpillantottam egy halnak a hátuszonyát:D, az se volt kicsi, holnapra leviszem asszem a fotómasinát, csinálok pár fotót.:C hogy ti is lássátok.

(#502) Scream007


Scream007
őstag

ennek nagyon örülnénk, 1 zsákmányfotóval együtt:C

u.i:ahova a 30as kevés oda a 20 fonott is kevés lesz.
25 fonott inkább:C

én is láttam 1xn ilyet 1 kis elhagyatott tavon nem si tom már hol meg neve mi volt.
ott álltam kerestem halat kezembe úszós bottal,néztem a nádfal előtt vagy 6-8 amur, kb olyan 1 mázsa súlyban:C félelmetes látvány volt:B, ránéztem az én 16os zsinegemre meg 20gros botomra picit elbizonytalanodtam:D, de 2-öt léptem feléjük(gondoltam 1 szakadást megér) azonnal tüntek hatalmas burványok közepette.
többet nem is láttam őket azon a tavon.(mintha a mély tón lett volna így gondolkozva picit:U)

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#503) Szancsó válasza #16741888 (#501) üzenetére


Szancsó
aktív tag

20-as fonott :Y
Az nem semmi. És hol marad az esélyegyenlőség?

Hogy márkaügyileg hozzászóljak: preferált nincs, de ami tényleg messzire kerülendő, az valóban a Kettner. Még megvan egy 5 méteres teleszkópom, ami van vagy... nem is tudom, de horgászat közben úgy éreztem magam, mint Toldi a petrencésrúddal. Ha jöttek a törpék (modjuk 1 percenként), akkor elég kemény bicepszezésnek számított :(
Sajna költözéskor elkavartam az összes horgászcuccomat, úgyhogy egy ideje nem is voltam. Nem baj, most megint költözünk, hátha meglesz. Vagy elhagyom a maradékot is, és kezdhetek tiszta lappal :)

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#504) I_Am válasza Scream007 (#502) üzenetére


I_Am
veterán

Mi bojlizni szoktunk csak fonottal. Előkének azt kötünk a főzsinór meg 25-ös shimano vagy browning. :)

Lassan tényleg dobok fel képet a dobozomról. :))

Hogy az orsókhoz is hozzászóljak, nekem a pergető botomon egy Quantum Energy van fent. Két orsó közül választottam Shimano 3 tűgörgős és az Energy 7 csapágyas és ütésben az Energy nem kicsit vert rá a Shimano-ra. Mondjuk az ára is tükrözi a minőségét. 6 éve volt 60E Ft.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#505) #16741888 válasza I_Am (#504) üzenetére


#16741888
törölt tag

Várjál, neked ilyen echte versenyládád van? márkája milyen?
sajna én rablásnak érzem azt a 60+ k t amit elkérnek egy ilyenért, vaterom lakatos, az alját megcsinálja, remélem:DD, a ládát meg megcsinálom szvsz fából:DD, tudok szép dolgokat is csinálni ám:D, csak elhatározás, meg türelem kérdése.:DDD

(#506) Scream007 válasza I_Am (#504) üzenetére


Scream007
őstag

ááááá 60k????:Y
soha nem adnák érte annyit.

nekem a plafon az a 15-20e egy cucc esetében, szerintem nem az dönti el mennyi, mekkora halat fogsz:C

szeritnem van 1 határ, kb olyan 7-8e ahol szerintem ugrik egyet a ''virtuális'' minőségi léc, afelett csak minőségi klassz stapabíró cumokat lehet kapni.
2 éve nekem a spro 14e votl idei kiállításon csak 8e:Y
szóval ma már azért viszonylag olcsóbban lehet klassz botot orsót venni.

u.i.:majd csinálok egy képet arról mit viszik magammal 1 szimpla 1 napos horgászatra:C

amugy zsinór terén nálam a godzilla és a tubertini a legjobb, igaz van 1-2 meglepő ami jó, pl:csímanó bísztmászter

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#507) Scream007 válasza Szancsó (#503) üzenetére


Scream007
őstag

szerintem van 1 köztes jó megoldás:
nekiállsz és megkeresed:B

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#508) spirit007


spirit007
senior tag

Van itt valaki , vagy mindenki horgászik ? :)

Csepeli kavicsbánya tó (M0-tól kb 500m) érdekelne, hogy kinek a vize , ill. lehet-e valamit halfélét fogni ?

(#509) Scream007


Scream007
őstag

fuuuu én még gyerekhorgászként voltam ott 1x ott anno, nem tudok már mikor oly rég volt:C
akkor még a mohoszé volt, gyönyörü a vize, szép halakkal, de helyismeret nélkül csak nézel, de halatz nem fogsz.

próbáld ki és megtudod neked tetszik e azóta sokat váltózhatott.

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#510) slapec


slapec
tag

Én az utca végén, a Vajasnál szoktam pecázni. Egy egyszerű spiccbottal, meg gilisztával, napkárászokat, meg ezüst-kárászokta szoktam fogdosni. De mindig visszaengedem őket :D

(#511) spirit007 válasza slapec (#510) üzenetére


spirit007
senior tag

Mi a réten keresztül (lehajtó->csepel felé főút-> 50 m) mentünk be , az ''első'' tó körbe van építve vityillókkal , majd a nagyfeszültségű vezetékek mentém kb 4-500 m után találtunk egy kisebb tavat . Na itt pancsiztunk egyet meg körülnéztünk , de csak fürdőzők voltak :) , meg egy Üveg Tigris nevű lakókocsi-büfé :DD

(#512) Ricso


Ricso
tag

Most jövök a Tiszapartról és örömmel mondhatom el, hogy repül a Tiszavirág

„Amíg élek remélek....''(mondta Jordano Bruno), aztán felcsaptak a lángok

(#513) Scream007


Scream007
őstag

és hol a kép a 6kilós kecsegéről???:DD

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#514) Latyakos


Latyakos
aktív tag

Tegnap leugrottunk harasztihoz vmi kis tóra kishalazni, 2 óra alatt kereken 39 darab halat fogtunk, vegyesen keszeg-törpe kárász. :D
Kezdem kedvesem is rászoktatni a feederezésre, a törpe kapások tetszettek neki. És végre lehet úgy úszózni hogy derékig a vizben állok,patent az idő és a vízhőmérséklet is. :)

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#515) Latyakos


Latyakos
aktív tag

Mai adag: Másfélóra egybotos feederezés 14 db apróhal, lett volna több is de 12 éves hugom okitottam a spiccbotos horgászatra. :) Fogott két kis sügeret. :))

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#516) Scream007


Scream007
őstag

első belendítésre nem rossz.
és soha nem felejtem első pecázásomra fogtam 2db tenyeres vörösszárnyút, meg egy 20dkg-s sügeret egész nap.:C

nem sok de akkor nekem többet ért mint most 6-8 db ponty:B

[Szerkesztve]

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#517) Latyakos válasza Scream007 (#516) üzenetére


Latyakos
aktív tag

Azért egy 20 dekás sügér mst sem olyan rossz, nekem legalábbis tetszik az a halfaj. :)
viszont arra nem emlékszem, vajon én is ennyire féltem-e a giliszta illetve csonti horogra tűzésétől, mert hugom nagyon rinyál. Sőt, még a halat sem merte levenni a horogról. No majd idővel...

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#518) Scream007


Scream007
őstag

a halmegfogás nekem kb 3 év után ment simán.
pl:ponytot kézzel kivenni meg ilyenek.

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#519) Scream007 válasza Latyakos (#517) üzenetére


Scream007
őstag

nekem kedvenc halam a sügér.
olyan jó lenne 1x egy 80-90dkgossat elcsípni:B
klföldön vagonszámra vannak ilyenek.

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#520) #16741888 válasza Scream007 (#519) üzenetére


#16741888
törölt tag

Egyszer fogtam egy 67dekásat, kishalra.:C:D Azóta se.. kishalaztam.:DD
Állítólag itt a taksonyi holtágban vannak fekete sügerek:F, én még nem fogtam de kiváncsi vagyok nagyon, mert a cimbi fogott.

(#521) Scream007 válasza #16741888 (#520) üzenetére


Scream007
őstag

még nem voltam ott, de vannak olyna infóim, ha tudod hogy hol van a rendszerben, hogy a 31es és 33as csatornán lehet fogni.

én fogtam feketesügeret, a kalászi bányatavon, kb olyan 20dbot de mind 15-25dkg-os volt.
1x láttam 1 nagy árnyat, de csak láttam, mert ahogy odadobtam el is tünt a sötét mélységekbe
:DD

amugy én 0-ás blue fox vibraxxal fogtam őket 14es zsincsivel, valami pici kis tanulóbot+orsó kombival.
én se hittem el hogy tud szaltózni ez a hal de tényleg tud, jobban mint a csuka, már ezek a picik is kiugrottak egy 360as fordulatra.
de sajna a sok ökör elvitte a 20dkg-osokat és így kipustultak a tóból:(
pedig mostanra már 1kilosak lennének kb, mert ez olyna 3 éve volt.valaki beletette önszorgalomból. nagyon szép hal szerintem.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#522) Latyakos


Latyakos
aktív tag

Áhh, augusztusig oda a tiszai horgászatom, mert kedvesem bokáját begipszelték, és amikor szolnokon vagy őt fogom ápolni helyette. :(
Mult héten volt tiszavirágzás, látta vki?

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#523) Darken


Darken
aktív tag

Voltam Gyermelyi tavon tegnap előtt. 3 kárász :(((

Egyik bot úszóval, fenék közelben. Másik fenekező.

Csontira jött a sok kárász mint a gép, tipikus: rángatom a cuccost, semmi korrekt kapás.
Egyszer mozdult meg az úszom, a bottal együtt :D Bevágtam, semmi.

Maga környezet szép. 3500 Ft sok! Melletünk akasztottak 3 pontyot(pufi + kukorica).

Nekem meg semmi. Nah mind1. Oda se megyek többet.


[Szerkesztve]

http://darken.hu

(#524) cocki


cocki
tag

Lenne egy kérdésem a feederezéhez arról van szó hogy érdemes a feederes horgászathoz fonott damilt használni mert a monofil damilokkal ellentétben az nem nyúlik igy a kapást is jobban tovabbítja van valakinek ezzel kapcsolatban valami tapasztalata?

Halál a hamis császárra,az épelméjűség a gyengék útja, te is hallod a hangokat, szólítanak

(#525) Scream007


Scream007
őstag

lehet 0.10est talán.
de szerintem feederre monofil való olyan 16os az ideális szerintem.
szerintem szövötről leveri magát a hal:U

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#526) JoHnni válasza cocki (#524) üzenetére


JoHnni
senior tag

Sztem is értelmetlen a fonott, milyen távolságokra horgászol?

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#527) #16741888 válasza cocki (#524) üzenetére


#16741888
törölt tag

Elvileg igen, legalábbis a Döme Gábor azt mondta hogy ő néha szokott használni, szerintem baromság.:D meg azért ahhoz bot is kell, mert nehogy egy medium feederre rárakjál 10es 12es fonottat mert lehet hogy egy termetesebb hal ki is végezné a botot.:)
Mondjuk nem értem miért nem jó a monofil, szerintem kis ügyességgel, 10-12es pontyot is ki lehet venni, 18as 20as zsinórral, ha szabad a pálya, ha meg akadó van akkor tökmindegy a 16os fonottat is megtépné.

(#528) #16741888


#16741888
törölt tag

Haverral olyan jól elterveztük hogy akkor ma fasza egész napos peca...:O Reggel 4óra Taksony szakadó eső, szélvihar:O peca ugrott.

Láttátok a Spro Mantaray matchbotot????:Y
[kép]
és ez nem fake...

(#529) Scream007


Scream007
őstag

spro rulezzz
mi fél hat fele jártunk taksony fele akkor mrá csak az út volt vizes.
amugy nem volt rossz idő ma.
moby 2, egész nap 1 ponty+2 kárász, óvatos, esetlen, semmitmondó kapások, pár hónapig nekünk felejtős az a hely:(((

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#530) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Na, hello minden számítógépes horgásznak!
Kérdésem, hogy Szentendrei Dunáról van-e valakinek tapasztalata? Milyen hal van, milyen cuccot érdemes vinni, mit használnak a helyiek, esetleg milyen bejáratott helyek vannak?
Leginkább pergetni próbálnék meg, tudom, hogy helyismeret nélkül elég léces, de már évek óta nem horgásztam, és ez hiányzik a legjobban.

42

(#531) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Mindenki vizen van? ;)

42

(#532) Adrian Mole válasza Adrian Mole (#531) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Na, holnap megyek a Szentendrei Dunára. Főleg pergetni szeretnék, javarészt gumihallal (ismeretlen terep, a méregdrága Rapaláimat nem kockáztatom). Leányfalu környékén fogom nyomni (remélhetőleg). Valaki tudna adni tippet (hely, módszer, stb)?

42

(#533) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Na, megvolt a leányfalui Duna. Semmi. Tapasztalat azért volt: ismeretlen folyóra menni, partról lutri. ;) A másik, hogy folyóra vigyen az ember ólmot. Sokat, sok fajtát. Még egy másik, hogy a beakadást is ki lehet sakkozni. Nem vesztettem műcsalit, igaz, csak gumihallal nyomtam.
Sajnos feljebb és lejjebb is nagyon ígéretes helyeket láttam (hajókirándulás), de oda a felszerelést elcipelni szintén csónak kellett volna. Mindegy, legalább horgásztam, ez is valami, így, több év után. :D

42

(#534) [pod]Diablo válasza #16741888 (#528) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

jó kis kép,mi haverommal tegnap kimentünk velencére hogy mi nagy profik majd biztos fogunk 3-4 halat,és egésznap egy kapás volt egy sneci.De semmi több:O

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#535) Scream007


Scream007
őstag

ma voltunk prérin 2 betli után elég jó volt ez a nap.
igaz csak 3 pontyot fogtam de az több volt mint 15 kilo.:B
meg kb 4-5 leakadt mert mikortól kisütött a nap olyan finom ovatós kapások voltak hogy nem lehetett megfogni.
nagyon érdekes volt, reggel mint a vonat, után meg 1x csak szünet és utána ilyen esetlen kapások.
egy 4.8as ponytot hoztam el, ami piros pufokára ment, kb egy 15dekás kárász erősebben kapott mitn ez.

ja és megfogtam életem legnagyobb halát 7.5kg-os tőponytot(Bővebben: link), kegyetlen jó erőbe volt ezt még reggel 9 körül fogtam ennek még vadállat kapása volt.:B

szóval 1 jó pecanap volt sok akcióval, a préri vize igaz elég trágya volt, a duna elbújhat mellette, mert 10 centis vízbe nem láttam a halat olyna piszkos volt, de legalább nem volt 25 fokos mert felengedték gondolom hideggel.

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#536) #16741888


#16741888
törölt tag

Húú srácok jövő héten kapom a legújabb szerzeményemet, egy botot amelyik remélem 10+ évig szolgálni fog, csak egyszer kell kiizzadni a relative húzós árat.:( De nem baj inkább nem eszek:DDD de ilyen lehetőségem úgyse lesz több.(baráti áron 26k;] nagykerből ez a csoda, nemhiába mondta horgászboltos cimbi hogy ne nagyon reklámozzam:)))
PRESTON KORUM CARP botról beszélek, Walter Tamás, eggyik kedvenc botja, megfogdostam egyszerűen fantasztikus.:R Nem láttam még ennyire jó botot, nagyon várom már.:))
Bővebben: link:C hihetetlen...

(#537) #16741888 válasza Scream007 (#535) üzenetére


#16741888
törölt tag

Gratula a potykához:C, mi szombat este voltunk kint a Dél Pesti horgászeggyesület horgásztaván, éjszakára, az éjszakai jegy kicseszett húzós:Y 3800:(, viszont cserébe kárpótolt hogy fogtunk 2szép pontyot, gyönyörű környezet annak ellenére hogy bányató, csomó horgászhelynél kis ''pavilon'' pad+asztal+tető trio:DD, gyönyörű telihold volt egész éjjel, kifeküdtünk dumáltunk, leküldtünk egy Mézes brackot 2en 1óra alatt, utána még véletlenül se fáztunk.:D Egy hiba volt... kevés volt a barack:DDD, máskor nem követünk el ekkora hibát hogy csak egy üveggel viszünk.:DDD

(#538) JOE01


JOE01
csendes tag

szerintetek milyen ez a halradar?megéri megvenni vagy szart se ér?
Bővebben: link

(#539) #16741888 válasza JOE01 (#538) üzenetére


#16741888
törölt tag

Nem tudom:F, nem látom az árát:(
Attól függ hogy megéri e vagy sem, 50ért már viszonyleg jóminőségűt is kapsz...

(#540) JOE01 válasza #16741888 (#539) üzenetére


JOE01
csendes tag

20 ezer az ára!
hol lehet olcsobban hozzájutni halradarokhoz,nem tudja valaki?

(#541) #16741888 válasza JOE01 (#540) üzenetére


#16741888
törölt tag

az még viszonylag barátinak is mondható. én is elgondolkodok eggyen, vedd meg és oszd meg a tapsztalatokat.:DDD

(#542) peterszky


peterszky
őstag

én is imádok pecázni
eddigi egyéni rekordom egy 5 kilós tükörponty
szinte csak Balatonon pecázok, mivel ott van nyaralónk, de
néha leugrunk Visegrádra is a Dunához
onnan egy kis képízelítő (én az első képen vagyok) :
Bővebben: link

What else you gonna do on a Saturday?

(#543) [pod]Diablo válasza peterszky (#542) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

Látom volt kapásotok bőven.Adok egy tanácsot mindenkinek Velencére ne menjetek horgászni ott alig lehet fogni halat,mi kinnvoltunk egyésznap és még kapásunk se volt.:OEgyetlen hala láttunk amit egy sirály vett ki a vízből.(szerintem ott az volt az utolsó hal)

[Szerkesztve]

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#544) #16741888 válasza [pod]Diablo (#543) üzenetére


#16741888
törölt tag

Evezőspályán voltatok?
Milyen etetőt használtatok?
Annak a pályának megvan sajna az a hátránya, hogy a sok rangos verseny miatt a halak hozzászoktak a jóhoz, és csak a legfinomabb szerkóval lehet őket horogra csalni, főzsinór 14/16 maximum, előke 12-14maximum, de ha finomabb az se gáz, persze ahhoz olyan bot is kell. Horog, 12-14-16...
jaa és szigorúan csak match vagy rakósbot, persze nem is lehetne az evezőspályán mással horgászni.

(#545) [pod]Diablo válasza #16741888 (#544) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

nem Evezőspályán voltunk,hanem van egy lakópark szerűségbe mert az apám azt fogja vezetni és így tök ingyen benegetek minket kértünk is egy házat és ott próbáltunk halat fogni de nemsikerült.Bár azon a részen már töbször voltam csak úgy nyaralás képen és láttam arra felé mindenféle csónakos hapit,és ők se fogtak. Mi pedig még villantóztunk is meg próbálkoztunk kukoricával,gilisztával,meg csontival is.a legnyagyobb fogásunk az egy olyan 5-centis hínár darab volt:(:(:(

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#546) Grunya


Grunya
aktív tag

Röviden leírná valaki, hogy mi a különbség ezek a bottípusok között?

picker - match - feeder.

Én csak annyit látok, hogy a picker ált. rövidebb mint a másik kettő ill. olcsóbb is.

(#547) #16741888 válasza Grunya (#546) üzenetére


#16741888
törölt tag

naggyából inkább úgy lehetne a különbséget megfogalmazni, hogy picker/feeder-match
a Picker meg a feeder tulajdonképpen, ugyanaz, csak a picker kisebb és sokkal kevesebb súllyal lehet terhelni, viszont akciójukat tekintve ugyanolyanok, spiccel dolgoznak.
jaa és csak fenekezni ájanlják, meg használják.:)
Viszont a match, csak úszózni való, és parabolaakciós, azaz az egész bot hajlik terhelésnél, lásd a fenti képen.
Ezzel szemben megnézel, egy feeder/pickert, csak a spicc halik karikába, szó szerint, viszont a bottest egyre keményebb lesz.

(#548) Grunya válasza #16741888 (#547) üzenetére


Grunya
aktív tag

Köszi. Látom szép eredményeid vannak a kis picker bottal. Én is hasonlót szeretnék most venni. Viszont nem tudom, hogy milyen orsót válasszak hozzá. Szerinted? Nem baj ha olcsó... :)

(#549) #16741888 válasza Grunya (#548) üzenetére


#16741888
törölt tag

:DD
pedig pont mondtam volna a Spro Blue Arcot de akkor nem mondom.:))
Igazából valami kisebb max30as 4-5csapágyas bőven elég, márkát nem mondok mert ilyen hobbyhorgászszinten nem nagyon lehet különbséget mondani. Szerintem a Sproval biztos nem jársz rosszul, vagy Shimano, de jókat hallottam a Byron orsóiról is. Nekem van még Trabucco is, arról se tudok rosszat mondani.

(#550) Grunya válasza #16741888 (#549) üzenetére


Grunya
aktív tag

Szerintem egy ilyen jó lesz nekem, ha be tudom szerezni.
Bővebben: link

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.