Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) Latyakos válasza #16741888 (#349) üzenetére


Latyakos
aktív tag

Ez tényleg csak mák, mert mi is oda járunk faterral, és egy-két tenyeres volt csak, és akikkel beszéltünk szintén alig fogtak vmit. Megyek jövőhéten is 2-3 alkalommal ki, majd meglátjuk, hátha nekem is beugrik pár darab. Most épp szolnokon vagyok és a tiszán próbálom riogatni a halakat. :D

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#352) Latyakos válasza Scream007 (#350) üzenetére


Latyakos
aktív tag

Gratula, egy idegen helyen elsőre jól hangzik. :)
Milyen uszos készséggel fogtad őket,és milyen csalival?

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#353) Scream007 válasza Latyakos (#352) üzenetére


Scream007
őstag

kb 6 éves telos gyűrűs bottal.(valami gold star, 15-30as 380as , 6 gyűrű van rajta, de új lemegy hídba 16ossal hogy nem igaz és nem szakad a cucc)

majd leszakadt a kezem tőle olyan nehéz:Y
16os cájg, 12es tüske, 1es waggler>>>ez a kedvenc úszós összeállításom.

u.i:jövőre veszek valami franko úszós botot.

[Szerkesztve]

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#354) #16741888


#16741888
törölt tag

tegnap én is lent voltam, ha eddig nem, akkor tegnap biztosan meg lettem győzve a rezgőspiccről... A havaer fenekezővel, nem fogott semmit, én meg sorban húztam ki pickerrel, a kispontyokat.:O Amitől sík ideg voltam, mert a legnagyobb 25centis volt.:O De volt olyan amelyik nem volt több 13centinél.:O Szégyen.:O Inkább rakjanak bele kvesebb halat, de normálisat.:Oezeket a kispontyokat a weekendesek úgyis elintézik.:(((

(#355) Latyakos


Latyakos
aktív tag

Én is voltam tegnap és tegnapelött ,bár a zagyva-tisza torkolatnál, és matcheztem. Tiszta szenvedés volt, az áradás miatt messze kell dobni, és mivel sok zsnor lemegy, jo sok pihét is vett fel, a kis matchgyürük egy dobás után eltömődnek. :( Egy szép jász majdnem kijött, de az ártéren a bokrokba beszaladt, és leakadt előkéstől. :((

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#356) Scream007


Scream007
őstag

jujjj a sok psözmötről ne is beszéljünk:(
télleg szörnyű, pici szellő csinál szép nagy hasat a zsinórnak a felszínen, és vagy 5mren kersztül truytis.
mondjuk ujj köé zsin az orsó előtt, és akkor csak 2m-en kell tisztítani:C

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#357) #16741888


#16741888
törölt tag

fenekezőnél ilyenkor a ''macskanyelv'' kapásjelzőt kell használni, az ''összegyűjti'' a szösszt és nincs vele probléma, egybe le lehet szedni. csak egy tipp.:)
Pickernél én tegnap úgy oldottam meg hogy majdnem merőlegere ratam a boto a vízhez képest, szinte nem is volt a zsinór a vizen, gyakorlatilag zavartalanul lehetett horgászni, és a kapást is egészen jól láttam.
Úszóshoz még nem nagyon találtam ki semmilyen technikát, talán sülyedő zsinórt kell venni és jó gyorsan elsüllyeszteni.

(#358) Latyakos válasza #16741888 (#357) üzenetére


Latyakos
aktív tag

Így van, úszósnál süllyedő zsinrór kell és bedobáskor egyből vizbetenniaz összeset. Sajnos ez folóvizi úsztatásnál lehetetlen, legalábbi gyorsabb folyásnál, de pl a duna-tisza csatornán tutin bevált. :)

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#359) Scream007 válasza #16741888 (#357) üzenetére


Scream007
őstag

igen útólag rájöttem én is erre.
csak mikor fúj a legkisebb szellő, akkor nagy hasa lesz az úszós cumonak, és ugymond a lesüllyesztés=félig kihúzással.:(

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#360) Latyakos


Latyakos
aktív tag

Na itt a szeles rossz idő, megint csak beszélni lehet a pecázásról. :)
Bár faterom szerint ez kellett hogy kicsit felpezsdítse a vizet, 1-2 napon belül kimegyünk, és hátha igaza lesz. :)

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#361) #16741888 válasza Latyakos (#360) üzenetére


#16741888
törölt tag

így van, szerintem most megy is a hal mint állat.:) Apár napja az egész csatorna olyan volt mint a zöld gyep a sok nyálkától, remélem ez is levonul most.:)

(#362) hmhm


hmhm
aktív tag

Tudna nekem ajánlani vki Pesten vmi jó, ''olcsó'' megbízható horgászboltot? Rákaptam a horgászatra (részben hála nektek is :) ), feeder botot akarok venni...
Előre is köszi!

(#363) Latyakos válasza hmhm (#362) üzenetére


Latyakos
aktív tag

A keletinél a Garay utca sarkán van a Keleti Horgászbolt, jo nagy választék és kedvező árak, és szvsz abszolut profi és segítőkész eladók. És ha netán nem lenne, engedélyt is lehet ott szerezni. :)
De merem még ajánlani a Lágymányosi utca 14 (asszem) alatt levő Nagybudapesti Horgaszok Egyesületének boltját, ahol picit szerényebb a választék, de ugyanúgy kielégítő.
Vagy budaörsi és soroksári tescoban a Carpologia pecabolt is el van látva rendesen.
A Népszínház utcában is van egy, nem messze a Blahától. Ennyi gondolom elég válogatni, persze van még millio masik bolt is, biztos ajánlanak majd mások is, érdemes mindenhova elmenni és az árakat összehasonlítani, majd számolj be mit, és mennyiért vettél, előre is jó horgászatot, jó halfogást, és üdv a családban. :)

Mod: És a haldorado.hu-n is van onlány pecabolt ha lusta vagy mászkálni, bár picit Spro irányba húz a portáljuk. ;-)

[Szerkesztve]

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#364) #16741888 válasza Latyakos (#363) üzenetére


#16741888
törölt tag

háát picit igen.:DDD De legalább olcsó, sokkal olcsóbban tudják adni mint a kiskerek... A horgászboltos haver háborgott is....
Én már rendeltem tőlük botot, szerintem abszolut nem rossz, sőtt, egy nagy eternit csőben kaptam meg.:DDD Sérülés, gyakorlatilag kizárva. és kényelmes, csak a postaköltésg van, ugye, de még így is olcsóbban lehet kijönni mintha máshol venne az emberfia Sprot.:D

(#365) hmhm válasza Latyakos (#363) üzenetére


hmhm
aktív tag

Köszönöm a végletekig kimerítő segítséget! :) Végülis elkapott a hév és a Lehet tér mellett a Bulcsú utcában találtam egy boltocskát és beruháztam egy komplett felszerelésre :) Az árakkal csak a haldorádóval van összehasonlítási alapom, szerintem ahhoz képest hasonló talán megkockáztatom kedvezőbb árakkal dolgozik, az eladók nagyon készségesek! Egyébként Robinson cucokat vettem, ismeri valaki?Van tapasztalattal a termékkel kapcsolatban? A bot robinson xenon gt, az orsó Robinson Flash 406..3,6-os a bot, volt 3,9-es és 3,3-as is arányosan növekvő és csökkenő árakban, végülis az eladóval közös állásponton a középutat választottuk :) Finom kis bot, 3 különböző spiccet kaptam hozzá, parafa fogantyúval (vagy mivel :D) Az orsó fémdobos, szintén szép darab, legalábbis nekem tetszik! Még vettem pár kiegészítőt...de hát az ugye nélkülözhetetlen (pl damil :D). Alig várom már hogy kiprószáljam, remélem hétvégén jó idő lesz..Amúgy a bot és az orsó picit 15k fölött volt, valahol reális ... szerintem.
Engedély már van :) , a Neszmélyi Duna-öböl szakaszra megyek, múltkor voltam kinnt ez évben először, 2 egész szép dévért sikerült ''akasztani'' amolyan amatőr módon :)
Köszönöm a segítségeket mégegyszer, jó horgászatot mindenkinek!

(#366) hmhm válasza #16741888 (#364) üzenetére


hmhm
aktív tag

Igen, egyik barátom is vásárolt náluk nagyon jó áron egy spro botot, csomagolás teljesen korrekt, bot is nagyon jó! (Az előbbiekben említett 2 dévért azzal fogtam) :D Meg egy 7kg-os (remélem nem emlékszem kevesebbre :) ) amúrt akasztott vele az illető horgásztárs tavaly nagy fárasztgatások árán :)

(#367) Latyakos válasza hmhm (#365) üzenetére


Latyakos
aktív tag

Szerintem kezdőcuccnak , sőt akár komolyabb használatra is jo lesz, és az ára sem volt sok, remélem sokszor fog görbülni. :)
Egy robinson botom volt régebben, azthittem nem nagyon van már ilyen márka, de örömmel látom hogy van, akkoriban /7-8 éve/ nagyon jol muzsikált a kis teleszkopos keszegező. :)

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#368) #16741888 válasza hmhm (#365) üzenetére


#16741888
törölt tag

Csak ajánlani tudom ezt a Xenon Gt botot, én is vettem tavasszal egy ilyen pickerbotot.:C rullez nagyon, írtam feljebb illetve anno, 12es előkével a több mint 3kilós pontyot kiszedtem.:D

(#369) hmhm válasza #16741888 (#368) üzenetére


hmhm
aktív tag

Örömmel veszem, hogy túl rossz botot ezek szerint nem sikerült vásárolnom :D Majd igyekszem beszámolni a bot teljesítményéről is!

(#370) hmhm válasza Latyakos (#367) üzenetére


hmhm
aktív tag

Én is remélem, hogy nem csak a duna esetleges sodrása miatt fog görbülni a vége :) Ugyan holtágról van szó egyik végéről nyitva, de pl 2 hete áradáskor gyönyörűen ''átfolyt'' a viz és volt egy gyenge sodrás...de hát a jó horgász megoldja az ilyen helyzeteket is (Bizonyára :D )
A boltos is kezdő és középhaladó (ha szabad ezt igy mondani a horgászatnál összekeverve egy nagyon kedvelt téli sporttal.. :) ) botnak nyilvánította a botot, és meggyőződése hogy fél éven belül újra látjuk egymást, na nem ám garanciális problémák miatt hanem komolyabb bot vásárlása céljából..Hát, neki legyen igaza :) Bár nem vagyok benne biztos, hogy feltétlenül tisztában van az anyagi helyzetemmel :D
Na minden jót, sok halat!

(#371) Darken


Darken
aktív tag

Sziasztok,

Tudtok a délegyházi tavak közül valami jót, ahol most jól megy a ponty? Délpesti, Moby Dick-en kívül :)

Helpet előre is thx.

http://darken.hu

(#372) hmhm válasza Darken (#371) üzenetére


hmhm
aktív tag

Pontyra júni 15ig országos tilalom van ha jól tudom! :D

(#373) Botee válasza hmhm (#372) üzenetére


Botee
tag

De nem a horgásztavakon,csak állami vizeken:)

Amíg a kelkáposztafőzelék meg nem esz engem,addig biza én sem eszem meg őt!

(#374) Latyakos válasza hmhm (#372) üzenetére


Latyakos
aktív tag

Az a véleményem, bár ez egyéni álláspont hogy nyugodtan lehet pontyozni ilyenkor. És miért? Mert aki mindenképp visszaengedi azzal nem zavarja meg az ívását, nem viszi haza, nem csökkenti a halállományt. Hisz ha akár véletlenűl fog valaki pontyot és visszaengedi /mert vissza kell/ akkor az sem büntetendő.
Persze ez csak a sporthorgászokra érdemes, a szomszéd Pali bácsi rossz példa lenne rá hisz még a retúrokat is megcsinálja az unokáinak...
Nektek erről mia véleményetek, sportszerű ez? /hátha jo kis vita alakul ki, érvekkel és saját gondolatokkal. :)/

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#375) Botee válasza Latyakos (#374) üzenetére


Botee
tag

Sztem megzavarja az ívásukat,persze nem az ha egyet-egyet kiszed és visszadob az ember,de ha az amúgy is kevés állományt célzottan ''vadásszák'' ívási időszakban is az sztem igenis bezavar szegényeknek...Ilyenkor inkább műtó,azoknak úgyis mind1:)

Amíg a kelkáposztafőzelék meg nem esz engem,addig biza én sem eszem meg őt!

(#376) #16741888 válasza Latyakos (#374) üzenetére


#16741888
törölt tag

Nem lehet ellenőrizni, meg ha tegyük fel hogy mindenki csak visszaengedné, akkor is szegény halak annyira megzavarodnának hogy nem tudnának szvsz nyugodtan leívni... meg aztán szerintem minden második ember visszaélne a helyzettel...

(#377) Latyakos


Latyakos
aktív tag

Épp ez érdekel hogy hogyan is zavarja meg? Az sztem nem hogyha jól beetetek és azt eszik, az talán jó is nekik, és amikor pedig netán fárasztom és csapkod, az szintén nem, mert ha eg amurt huzok mellőle ugyanugy csapkod. És az igaz hogy minden 2. ember hazavinné, sajnos ez van. :(

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#378) spirit007


spirit007
senior tag

Szevasztok !

A XVIII. kerület 15km-es körzetében tudnátok ajánlani vmi horgászható vizet ?
THNX.

(#379) Latyakos válasza spirit007 (#378) üzenetére


Latyakos
aktív tag

Hali! Gellért hegy alatt a kifolyóknál fenekezés? Vagy akár ahogy Döme G. csinálta, feederezés márnára? Bár azt csak 15.-e után szabad. :)

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#380) Scream007


Scream007
őstag

visszatérve picit:
igen a Lehel térnél az a bolt nem rossz, meg a fishmania se rossz van minden.
esetleg a Milo a haller utcába.

amugy szerintem aki cuccopt akar venni az tartalékoljon tavaszra mert akkor van a HIT csarnokba már idestova 3 éve 1 kiállítás.
a nagyok ott vannak:C
shimano,spro,balzer, dam....csomo dolgot meg lehet kapni a kiállítás ideje alatt, én az elmult 3 évbe mindent ott vettem.

pl:idén>>>4csapágyas 50es orso 4600ft, 7es 5800 ft:Y
nekem megvan a 2 fenekző orsóm, de mikor megláttam majdnem megvettem:C
és a választék, hát az kegyetlen durva.....minden cégtől vagy 60-80 bot van kinn.:R

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#381) Latyakos válasza Scream007 (#380) üzenetére


Latyakos
aktív tag

A FeHoVa-ra gondolsz? Vagy keverem és az összel van?

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#382) Scream007 válasza Latyakos (#381) üzenetére


Scream007
őstag

régen a fehova is jó volt, de mostmár egyre inkább csak a vadászat dominál ott.

ami a HIT csarnokba szokott lenne a fehova után mindig 1 héttel, kb 3 éve van ez a kiállítás&vásár.

Bővebben: link <<<<ez

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#383) Darken válasza Darken (#371) üzenetére


Darken
aktív tag

#371-re

Valaki? Valami jó kis horgásztó, tapaszatalat alapján?

Pestről délre 51-es környékén?

http://darken.hu

(#384) Scream007


Scream007
őstag

moby dick II ;)

vagy ha úszózni szeretnél akkor a Csali tó;)

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#385) Darken válasza Scream007 (#384) üzenetére


Darken
aktív tag

úszózni!

tudom megkereshetem a neten is, de ha benyomnád hogy mennyi a napi jegy a Csali-tóra és hol van megköszönném!!!!!

http://darken.hu

(#386) Darken válasza Darken (#385) üzenetére


Darken
aktív tag

fischinfo-n nem találtam...

http://darken.hu

(#387) Scream007 válasza Darken (#386) üzenetére


Scream007
őstag

pedig ott van az:DD

Bővebben: link

mondjuk elsőre nekem se esett le, hogy kipróbáljam ezt a címet:C

(u.i:2 hete voltam akkor úszóval 7 pontyot fogtunk apámmal ketten, pont a napijegyes bódétól, balra a sarkon, ahol nádas is van és ott még le lehet menni a vízhez is távolság 10m, mélység kb 2-2.5m ott)

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#388) Darken válasza Scream007 (#387) üzenetére


Darken
aktív tag

köszi az infót!!!

http://darken.hu

(#389) permet


permet
csendes tag

Látott már valaki elektromos halfofgó izét?
Hogy működhet?

(#390) Darken válasza permet (#389) üzenetére


Darken
aktív tag

elektromos halfofgó izét?

Nem :)

http://darken.hu

(#391) hmhm válasza permet (#389) üzenetére


hmhm
aktív tag

Elektromos kapásjelzőre gondolsz, vagy halradarra vagy mire? :)
Vmi támpontot adhatnál! :D

(#392) hmhm


hmhm
aktív tag

Na sikerült a hétvégén kipróbálnom az újdonsült feeder botom. Mivel az időjárás szeszélyes volt a kapás sem volt túlzottan gyakori ( aztán lehet, hogy velem vagy a csalimmal volt a baj :D - de akkor a horgásztársaknál is hasonló jellegű problémák voltak mert senki nem fogott semmit :P), egy fogásom volt az viszont kellemes 1,5kg körüli dévér volt, ki is fárasztottam, már a parton volt de az etetőkosár beleakadt a merítőbe és ezt kihasználta a ''mocsok'', rántott egy utolsót és elment...az élmény mindenesetre megvolt, csak a bizonyíték nem :D Másnap a nagy Dunán sikeredett fogni egy kis keszeget és egy sügeret, utóbbi kb 5-6 cm, de nagyobb kapása volt mint az előbb említett dévérnek...Szóval ennyit a hétvégi eseményekről, remélem legközelebb eseménydúsabb nap vár rám! Mindenkinek jó fogást! ;)

(#393) Scream007


Scream007
őstag

igen ismerős szitu.
amikor a felső horog beleakad a szákba hálójába, mert túl hamar akartak szákolni, a hal még nem volt elfáradva, nem lehetett vezetni.
ez főleg akkor kellemetlen ha egy 4-5kg-os ponty van az alsó horgon:B

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#394) Latyakos válasza Scream007 (#393) üzenetére


Latyakos
aktív tag

Többek között ezért is horgászom egy horoggal. Bár egy elvadult ismerősöm két horoggal úszózott mindig. :) Sajnos most is csak billentyűcsapkodás marad peca helyett, mewrt nálunk szinte szélvihar van. :(
Jah, grat. a szép dévérhez, és az új feeder bot felavatásához a kollegának. :)

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#395) #16741888


#16741888
törölt tag

tegnap kint voltam a csatornán, midenkitől hallom hogy így meg úgy fogják a pontyokat, háát kimentünk haverral, alaposan beetettem, mindenféle csalit kipróbáltunk, a kenyértől a csigái(!) minden szart, úszóztam matchel, spiccbottal, pickerbottal 12es előkével, dúrva fenekzővel, mindennel, de egy rohadt kapásunk nem volt.:O A végén kínomba már 18as horgot, és 0,09es előkét kötöttem... de SEMMI
picit ideges voltam.
Nem baj, csütrötökön kimegyek reggel 4re, lehet hogy az volt a baj hogy későn mentünk ki.:D

(#396) hmhm válasza Latyakos (#394) üzenetére


hmhm
aktív tag

Ha a vége nekem szólt akkor köszönöm! :B

(#398) hmhm válasza szabi6k (#397) üzenetére


hmhm
aktív tag

:DD

Azt el is felejtettem. Nevezett Csabi ''horgásztárs'' vasárnapi bajtársam nagy kapásra üti fel a fejét, nyúl a bothoz, mondom ''várj még vele lesz ebből több is'' - lett is! Beránt, görbül a bot, megvan a hal, Csabi arcán látom az örömöt! :D
Húzza ki, már alig görbül a bot, fárasztás semmi...orcáján az idegesség lett úrrá :D, tekeri...már látjuk a kosarat...a horgon meg egy kagyló aki bekapta a csalit, szépen össze is csukta magát :C
Elég kicsi élmény volt :DD
Mindenesetre tanúsíthatom, a hal megvolt az elején, épp ezért volt furcsa a végeredmény :F

(#399) Latyakos válasza #16741888 (#395) üzenetére


Latyakos
aktív tag

Heti 2-3 alkalommal én is járok ki a csatira, és én sem fogok szinte semmit, du. 4-től 8-ig kint vagyok pedig. Na sebaj, majd jun 15 után márnázás a dunán. :)) És a Tisza is apad rendesen, jövőhéten meglesem, milyen is most a víz.

hmhm, neked irtam. :)

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#400) hmhm válasza Latyakos (#399) üzenetére


hmhm
aktív tag

Köszönöm! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.