Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) tozso válasza Turboboszi (#42) üzenetére


tozso
tag

Utána kérdeztem és van egy fizetős/magántó csepelen a lakotelepek után, a volt bulgarföldeken. A nemrég épültek arrafelé kertesházak. A tó neve Katalin talán, de ez nem biztos.

Ha minden kötél szakad akkor ne félj az akasztófától.

(#52) Turboboszi válasza batya (#44) üzenetére


Turboboszi
csendes tag

''Jól gondolom, hogy te lány vagy?''

Jól.

''És a horgászat miatt reg.-elted magad ?''

Nem (azaz nemcsak).

Kedvelem a horgászatot és még számítógépeket is pakolok össze, ha úgy adódik, úgyhogy nem csak a tóparton de a legtöbb cégnél is furcsán néztek rám az első alkalommal. (A párom meg jól mulatott.) :)

''A tó neve Katalin talán, de ez nem biztos.''

Megnéztük még nyáron, de napozó és pancsikáló embereken kívül nem volt semmi. :(
Remélem létezik a közelben valami jó hely.

[Szerkesztve]

„Megtanultam, hogy egy embernek csak akkor van joga a másikra felülről lenézni, amikor annak talpra állni nyújt segítő kezet.'' Gabriel García Márquez

(#53) boygo válasza tozso (#50) üzenetére


boygo
aktív tag

Ne keverjük össze a halászatot a horgászással. ;)

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#54) tozso válasza boygo (#53) üzenetére


tozso
tag

Ok én is a lékhorgászatra gondoltam, csak rosszul írtam. :)

Ha minden kötél szakad akkor ne félj az akasztófától.

(#55) Yaye válasza b.bone (#23) üzenetére


Yaye
őstag

BigBone, öregem, te milyen egy perverz, szadista állat vagy... Ha már mindenképp gyilkolni akarsz, miért nem vered fejbe? Esetleg meg is lehetne enni ha már kivégezted. (vagy a törpe nem ehető?). De ez az öncélú, élvezkedő állatkínzás undorító. :(((

Egyébként szívesen ajánlok egy igényes, angol nyelvű oldalt mindenkinek, ha még nem lett volna megemlítve korábbi topikokban:
http://www.nofishing.net/
Többek között arról is szó esik itt, hogy mi is történik azoknak a halaknak a többségével, amit a ''csak a fíling kedvéért'' pecázó emberek visszadobnak. :(

(#56) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

A legyezésről a topicindítónak:
Az egyik legnehezebb dolog a készség összelapátolása, nem nagyon láttam olyan boltot (kivéve a szépemlékű Bajcsi-Zs útit), ahol tartottak volna. De nem reménytelen, a nagyobb boltokban lehet katalógus alapján is választani. Rá kell kérezni (az orsómat, ha emlékeim nem csalnak, az oktogonnál-körúton lévő boltból sikerült beújítanom). A legyek szintén probléma, a legegyszerűbb nyilván, ha magad készíted, van is egy olyan (talán a PeCsában?) összegyűlő társaság, ami ennek az okításával/tapasztalatok megosztásával foglalkozik. Sajnos időm még nem volt, hogy megkeressem őket, így a külföldi útjaimon próbálom meglepni magam néhány újdonsággal (persze még nincs komoly kollekcióm). Időm viszont mostanában abszolút 0, amit a horgászatra tudok szánni :(


[Szerkesztve]

42

(#57) Vagyok válasza tozso (#47) üzenetére


Vagyok
senior tag

A coca után sok maszek tó van. Nem messze van pl. a pontyrencs ami régen állítólag király volt. Tavaly és előtte voltam ott párszo, de nem igazán jött be. Aztán az utánna lévő elágnál van a vizicentrum. Mellette is van egy tó. Nem az igazi, de arrafele van a Mobidick 2. is. Na ott is járta vagy kétszer, de szerintem nem is menek többet (bár két próba még csak fél próba). A coca utánról hírtelen ennyi.

A totyik szupi. Iszonyat kedvem lett kimenni a partra és ülni, nézni ki a fejemből és szagolni a vizet meg hallgatni a csobbanásokat, madarakat, egyéb neszeléseket. (Ez az ami a horgászatban a lényeg.) A gond csak a hideggel van.

[Szerkesztve]

(#58) tozso válasza Vagyok (#57) üzenetére


tozso
tag

Ilyen tavaszias télben nyugodtan elmehetsz szerintem horgászni. Süt a nap, meleg van, elolvadt a hó és a jég, irány a stég. :DD

Ha minden kötél szakad akkor ne félj az akasztófától.

(#59) Yutani


Yutani
nagyúr

Ha esetleg valaki hasonlóképpen jár, mint én, itt egy kis segítség:

Ősszel eltörtem a 3 hetes botomat, ami egy Silstar 270 cm-es, 60 grammos bot. 4500 pénzért vettem, nagyon jó kis bot.
Ami eltört, az a spicctől számított 3. tag.

Elgondolkodtam, érdemes-e megjavíttani, ami attól függ, mennyiért csinálják meg.
Hasonló botot szintén csak 4500 pénzért kapok.

Nos, Csepelen van egy rokkantnyudíjas úr, aki cirka 1500 pénzért kicseréli a törött tagot, feketére fújva, garanciával.
Ha kell valakinek a mester telefonszáma, dobjon egy mailt.

#tarcsad

(#60) Vagyok válasza Yutani (#59) üzenetére


Vagyok
senior tag

Orsók javításával is foglalkozik?

(#61) c*


c*
aktív tag

Hi

en itthon nagyon ritkan es regen horgasztam nameg ami a kedvencem azt itthon nem is nagyon lehet a mulegyes horgaszatot
mar probaltam skociaban irorszagban norvegiaban es garantaltan a legjobb sport a vilagon :DD
van esetleg meg valaki aki hodol eme szenvedelynek ? es ha igen hol ?
Zamplen ??

by

(#62) Tombi


Tombi
senior tag

Sziasztok !

Nos én most nyáron kezdtem el horgászni amolyan amatör szinten (3m-es uszos bot +3 uszó..a horgot meg csalit a közeli halasnál veszem.A kérdésem az lenne hogy ismertek-e olyan bevált tavakat (lehet fizetős is) amik közel vannak Újpest-hez?! Nos itt a közelbe van a Barracuda fizetős bányató...de semmit nem tudtam ott fogni (megjegyzem a profik is hal nélkül mentek haza) Ivacs-ra szoktam járni..de ott is csak a törpeharcsa megy...na szal vki adjon tippeket egy kezdő halasnak, mert ezekből a kis harcsákból elegem van ! :))

(#63) Latyakos


Latyakos
aktív tag

Én vidéki vagyok, és inkább a vadregényes tájakat részesítem előnyben. Egy könnyű bottal, érzékeny felszereléssel patakokat, kissebb régi csatornákat célzok meg.
No meg faterommal szoktam járni ''fizetős'' tavakra akváriumhorgászni. :))

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#64) taltos


taltos
senior tag

Üdv!

Én is szoktam horgászni, és most szeretnék áttérni a legyezésre. Ez régi álmom volt, de csak most kezdtenm jobban belefolyni. Eddig direkt+match.

Linkek:
http://legyezohorgasz.helyhir.hu
http://haldorado.hu/
+ gugli

Üdv!

(#65) zeus90


zeus90
aktív tag

Én is horgászom már elég rég óta! Szoktam fizetős tóra és nme fizetős tóra is járni! Fizetősön szoktunk bojlizni is amatőr szinten és már a keresztfatherom fogott egy 9,5 kg-os pontyot! Hát igen manapság a fizetős tavakban vannak ilyen szép fogási esélyek!

(#66) zeus90


zeus90
aktív tag

Ha majd valakit érdekel egy kis verseny akkor az kat ide:Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#67) barbikenje


barbikenje
aktív tag

Én... horgásztam, míg fel nem költöztem Pestiába... a folyóvizi horgászat nem az erősségem, így iott nem próbálkozom vele... A halak iránti rajongás meg olyan régóta él, hogy az akváriumomat is hoztam... apropó egy
OFF
kérdés:
gatyára ment a szellőztetőm és itt nem ismerek egyetlen ''halasboltot'' sem... Hol lehet megbízható kisállatkereskedést találni, ahol SHARK típusú vízforgató-szellőztető berendezést vehetnék?
ON
Amúgy leginkább az apróhalakat kedveltem, főleg akkor, ha nagyra nőttek...
(félkilós sügerek, háromnegyed és két kiló közötti dévérek, 16-os zsinórral, 15-40-es bottal... jajj, de szép is volt)

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#68) Hardy


Hardy
csendes tag

Imádok horgászni :) !!!!!!!!!!!! A haverok nagyon tudják emelni a hangulatot! Egyszer el kellene menni egy közös találkára! Tuti durva lenne a hangulat! Milyen bototok és orsótok van? Nekem van egy 3 csapágyas D.A.M. orsóm és egy Dram 3.6 m-es botom! Nem akar valaki cserélni vagy megvenni egy 3 m-es Silstar botot? Kérlek segítsetek!!!!!!!!!!!

(#69) #16741888


#16741888
törölt tag

Na akkor hozzuk fel a topikot, ha már így alakult hogy jön a a tavasz, és kezdődik a horgászezon:DD, kezdésnek rögtön egy link, ha valaki ki akarja próbálni a baojlizást, itt a lehetőség::DBővebben: link

(#70) B.Kox válasza #16741888 (#69) üzenetére


B.Kox
tag

De ugye ez nem egy rejtett UP a hirdetésednek??:DDD
Egyébként má mennék én is horgászni... De ez a k*b*szott tél csak nem adja meg magát.:(( Meg má amúgy is hiányzik a tavsz, madárcsicsergés, napfény, lányok egyre lengébb öltözete...:DDD

[Szerkesztve]

OO =[][]= OO <---- Bayerische Kraft! BMW rulz! *** „Kizárt dolog, hogy magánemberek computereket akarjanak vásárolni, abból a célból, hogy azt lakásukban használják!” Ken Olson a DEC alapítója 1977-ben

(#71) #16741888 válasza B.Kox (#70) üzenetére


#16741888
törölt tag

Ne is mond szerdán tök jó napsütés volt, mondom tök jó, péntekre melegszik is az idő, és lets go valamelyik kiolvadt vagy be sem fagyott:DDD tóra egy kicsit cejgolni.:DD
Erre bazeg esik 10cm hó....:(((

(#72) mityku válasza #16741888 (#71) üzenetére


mityku
aktív tag

Hi PumPi!

Te is pecázol??? :DDD
Baromi régen pecáztam, ja megvan összel! De semmi komoly, csak apróhalra mentünk spiccbottal! :))
Majd ha jobb idő lesz elkellene mennem valami fizetős helyre, fenekezni.
Biztos, hogy nem fogok engedélyt váltani lehet vagy 18-20.000 Ftegy felnőtt jegy. :(

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#73) #16741888 válasza mityku (#72) üzenetére


#16741888
törölt tag

Ha csak önfeledten akarsz pontyozni legjobb ha kimész a Moby Dickre, Pesthez közel is van, és elég jó szórakozás, 20percenként kihúzni egy frankó pontyot.:C
Ami meg az engedélyt illeti, én inkább kiváltom, mivel nekem nem volt felnőt engedélyem, ezért, 15k+3k halasítás+ (ha nem lehet mokolni:D) 2k vizsga, de jövőre ''csak'' 15k lessz.
Azért akarom mert idén többet akarok horgászni, és akarok menni a Kunságira is, meg egyéb helyekre és akkor nem árt ha van az ember kezében egy zsuga.:C

Ja meg az olyan jó érzés amikor fogsz pár kiló kárászt meg pontyot, és elviheted és nem kell azon izgulni hogy mennyibe fog kerülni, mert azt utálom.:(((

(#74) Zenty


Zenty
őstag

Én is szeretek horgászni! :D
De mivel pösti vagyok igy távolság miatt kicsit nehézkes mindig menni!
Leginkáb a Csömöri tó hoz járok(az zsír hely)
Meg néha a Naplás tóhoz szoktunk nézelödni.Nah ez a hely minden fajta harcsa hely,de én még innen partrol nem fogtam semmit ,szoval inkáb csömöre járok :D!

Guild Wars - Zenty a survivor

(#75) #16741888 válasza Zenty (#74) üzenetére


#16741888
törölt tag

Hát ha minden jól megy akkor meglesz jövőhéten az engedélyem, és akkor hanyagolni fogom a tavakat, inkább ráhajtok a dunára, a haverék stégéről csinálok egy etetett heylet.:C

(#76) pofa


pofa
tag

Vigyázzatok mit írtok mert a halőr figyel..:DD

(#77) #16741888 válasza pofa (#76) üzenetére


#16741888
törölt tag

komolyan??
Hol? remélem a ráckevei dunán:DD
Bár mint fent említettem kiváltom az engedélyt. Soha életemben nem szerettem/szinte soha nem is horgásztam ''stikában''. Valahogy pont az veszik el amiért kiül az ember a vízpartra.

(#78) Don Vittorio


Don Vittorio
őstag

Én is nagy horgász vagyok.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#79) mityku válasza #16741888 (#77) üzenetére


mityku
aktív tag

Engedély nélkül nem illik, az igaz!!!!! :D
Mondjuk engedéllyel egészen 2001-ig pecáztam (versenyekre is mentem), aztán idő hiányában nem is váltottam engedélyt se, meg nem is tudtam menni horgászni. Tavaly mentünk keresztapámmal (stikába) egy kicsi keskeny csatornára [többször] (kb.1,5-2 m széles) pecázni, de arra nem is kell engedély szinte. :D
Egyébként én Győr környéki vagyok, ezért nekem a szóba jöhető helyek (persze csak engedéllyel) Duna, Rába, Rábca, Marcal, + teljes Szigetköz!! :DDD

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#80) thaler2 válasza mityku (#79) üzenetére


thaler2
senior tag

Helóka én is győri vagyok:DD ha nincsen engedélyed, akkor 100%ig tiszta szívvel tudom neked ajánlani, a gyirmóti Horgász-tót.500ft egy napi jegy. De életedben nem fogsz annyi pontyot fogni, mint ott egy nap alatt.És nagyon igényes. Inkább fenekezni jó, de ha úszóval nyomod az se gáz.Én odajárok minden hétvégén. MOst is várom már hogy kiolvadjon, aztán foghassam a pontyaimat.:D

(#81) JoHnni


JoHnni
senior tag

Vki jár horgászni Dunakeszi, Göd, Vác, Sződ környékére? voltatok a FEHOVÁN?

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#82) JoHnni


JoHnni
senior tag

tényleg lenne pár eladó bot amit már régen nem használok:

Silstar ET Tele 450 Bakciós 15-30g
meg egy Strong Catcher 3.60 80-130g

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#83) #16741888 válasza JoHnni (#81) üzenetére


#16741888
törölt tag

Én voltam a Fehován, de igazából a Horgász részleg nem nagyon tetszett:(, mert akkora tumultus volt hogy nem lehetett normálisan vásárolni.
Az új cuccomat inkább megveszem, itt Taksonyba, a havernál, most már szerintem haver, mert iagzából tavaly nyitott a srác, és akkor ismertem meg de nagyon korrekt és ért is hozzá. Csak ajánlani tudom ha valaki jár erre.
Tegnap bent voltam kb fél órát, egytől eggyig megmutatta a nyeletőfékes orsókat, meg a bojlis botokat, és elmondta melyik miben jó. Nrekem ez nagyon fontos, hogy ha valami problémám van tudjak kihez fordulni, és inkább megveszem 500ftal drágábban, de ha probléám van akkor nem kell izgulnom mert tudom hogy van aki ért hozzá.:DD

(#84) #16741888 válasza Don Vittorio (#78) üzenetére


#16741888
törölt tag

NISSAN 350Zvel horgászni??:DDD

egyébként ma voltunk mutteromnak autót nézni, a Nissannál is, és bent állt egy, nekem sem kellett több beleültem, és asszem megértettem hogy miért tetszik neked annyira.:C Szép és tetszetős nagyon, próba nélkül csak ennyit mondom.:D

[Szerkesztve]

(#85) JoHnni válasza #16741888 (#83) üzenetére


JoHnni
senior tag

akkor téged is érdekel a bojlizás, örülök, pont a Fehován vettem bojlis botot meg nyeletőfékest(Spro Royalty Carp 3.90-est meg egy Okuma Interceptort), de én mondjuk csütörtök délelött voltam, mindent meg tudtunk nézni, azért a HIT jobb.

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#86) #16741888 válasza JoHnni (#85) üzenetére


#16741888
törölt tag

Én is csütörtök délelőtt voltam, de szerintem túl sokan voltak.:(
Érdekel a bojlizás, de lehet hogy inkább feedert veszek.:D Ez még majd kialakul...

Jaa meg ami biztos egy könnyű 3méteres pickert.:C

[Szerkesztve]

(#87) rdi válasza JoHnni (#85) üzenetére


rdi
veterán

Vazze azt azért nem gondoltam volna, hogy számtek fórumon majd lesz olyan hsz amiből semmit sem értek ... :D

Fej! Tor! Potroh!

(#88) BLiNk3r


BLiNk3r
senior tag

én is szoktam horgászni, bár idén még nem volt rá lehetőségem - hála ennek a frankó téli időnek. Remélem azért hamarosan eljön a várva várt tavaszi idő, és mehetek a partra!
Részemről a rezgőspiccet részesítem előnyben, nagyon tutaj 17-es damillal, finom szerelékkel halakat fárasztani :)

''Eat, sleep and go fishing!'' (Jenzi) :D

(#89) JoHnni válasza BLiNk3r (#88) üzenetére


JoHnni
senior tag

hát már én is várom a jó időt, de nem akar jönni, remélem márc vége felé már lehet menni feederezni, matchezni, bojlizni:D

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#90) BLiNk3r válasza JoHnni (#89) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

hát úgy legyen, horgászat forevah! :D Most még egyetemen is felvettem C tárgyként a sporthorgászatot, majd megyünk ki valami jó kis halastóra gyakorlaton! Hú de várom már :DD

A honlapomon vannak egyébként horgászképek egykét horgászatomról, csekkoljátok meg, ha érdekel!

Bővebben: link

ps: általában én fozótok, szóval csak az uccsó két képgalériában láthattok engem is szalmakalap - világos ing kombóban :DDD

[Szerkesztve]

(#91) #16741888 válasza BLiNk3r (#90) üzenetére


#16741888
törölt tag

Milyen szakra jársz az egyetemen??
érdekelne nagyon, gondolom nem múinfóra.:DDD

(#92) #16741888 válasza JoHnni (#85) üzenetére


#16741888
törölt tag

Gratulálok, ezzel a cuccal már ki lehet rántani kaptális élőlényt is könnyűszerrrel.:C:D
Mennyiért vetted a Spro pálcát? meg az Interceptort?

(#93) JoHnni válasza #16741888 (#92) üzenetére


JoHnni
senior tag

a bot 3.9-es 15.500 volt az orsó meg 60-as 10k volt

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#94) #16741888 válasza JoHnni (#93) üzenetére


#16741888
törölt tag

Mindneképpen megérte mert szerintem az eggyik legjobb ár/teljesítmény mutatójú, cajg, de azt hittem a kiállítás legalább, 10%al olcsóbb lesz mint a Haldorado pl.
És én még sajnáltam hogy nem volt koplett botra pénzem, most azért megnyugodtam.:)
Mert ennyiért megvehetem, itthon is.
Majd tapasztalatokat várok...

(#95) mityku válasza thaler2 (#80) üzenetére


mityku
aktív tag

Hi!

Gyirmóti tóról sok jót hallottam már! Régebben voltunk mi a nagybajcsi tavon (az is fizetős), nem tudom megvan-e még az? Kint Vámosszabadin nem voltál? Azt is azért dícsérik!
Viszont ha most elmegyek esetleg ilyen fizetős helyekre, előtte bekell vásárolnom pár cuccot, új damil stb...

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#96) thaler2 válasza mityku (#95) üzenetére


thaler2
senior tag

Hát a 3 helyből, amit mondtzál, mindegyiken voltam, de a gyirmótihoz képest a többi szóba sem jön. A vámoszabadin én 1-2 gardát fogtam, meg kis keszegeket aztán ennyi, meg alig voltak. A nagybajcsi teli van törpehrcsával, meg ott sok kis kárászt lehet fogni, de hát nem azért fizet az ember...azt a Dunán is meglehet fogni sumákolva engedély nélkül.;]
Nagyon sokszor jártam én gyirmótra, és hihetetlen mennyi halvan. Egy délelőtt+délután alatt megfogsz ha ügyes van ilyen 30kg-40kg pontyot biztos. Általában olyan 3-4 kgosak.
Nagyon igényesen megvan csinálva. SEmmi akadó, fa amire felakadna dobás közben. A szélén is ki van irtva a nád, ne zavarjon az ott. A stégek jó nagyok, pad van rajta, bőven 3-4 ember is elfér rajta. Szóval én csak ajánlain tudom.Én az etetőkosarsaa fenekezést ajánlom, neked én is azzal csinálom.Csalinak pedig, nem szabad a boltokban kapható cukk kukoricát használni, mer taz túl nagy és kemény.Én Profi vagy TEsco van Bondüelt szoktam az utóbbi a legjobb :DD úgy ennyit gondoltam most tanácsként:D sok sikert.:C

(#97) mityku válasza thaler2 (#96) üzenetére


mityku
aktív tag

Mennyi most 1 kg ponty (Gyirmóton) ?
Illetve apróhalat hogy adják (keszeg, kárász)?

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#98) thaler2 válasza mityku (#97) üzenetére


thaler2
senior tag

Huu nem emlékszem pontosan mennyi a hal, de azt tudom hogy annyi mint ha boltban megveszed, szal halat venni ne oda menj. Én sosem vettem ott halatm eg túl zsírossak:(
Oda pecázni kell menni nem halatvenni.Asszem 600-700ft volt kilója. A kársz meg keszeg az meg 4-500ft körül. De nem biztos

(#99) JoHnni válasza mityku (#97) üzenetére


JoHnni
senior tag

Catch and Realase!!!!!

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#100) Tüncy válasza ranger (#1) üzenetére


Tüncy
csendes tag

én egy csaj vok. de imádok horgászni. sok minden jót fogtam már, bár nem eszem meg öket.. söt akármilyen vicces mert saját magam is nevtek ezen de sajna nem tudom legyözni a félelmemet!! igen, félek tölük.. hahaha ez olyan vicces.de ez van!!!:DD

subidubi (L)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.