Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) Monya78 válasza #16741888 (#649) üzenetére


Monya78
veterán

Látom versenyezgetsz....

Én is néha...csakhogy...inkább írom

Tehát a horgász egyesület több versenyt szokot rendezni, egyik ezek közül az ügyességi halfogó (1 peca, csak úszós készség, stb..) itt az első 5+1 embert küldik a megyeire...egyszer elmentem a többiekhez képest gagyi cuccossal (4m-es piacos bot, pergetésből seljtezett orsó stb, 3m sneciző bot...) a mezőny nagy része pedig match bot shimano orsó + 9-11m rakósbotokkal felvértezve szerepelt ... mivel a horgászathoz szerencse is kell és az napra nekem kijutott rendesen...többszörös mennyiséget fogtam még a második helyezethez is képest, tehát felajánlották a megyei versenyt, kiváncsi voltam tehát elmentem...

Ott viszont már tutira égő volt a cuccosom ha már láttot valaki ilyen versenyt akkor tudja miért.... :B sectorokra bontottak minket, és láss csudát a csapatom 3-ik lett összesítve, ráadásul az a szektor ahol Én szerepeltem sikerült elcsípnem az átlagos 3-ik helyett... (egy szektorban 7-en voltunk)

Több megyei versenyre nem mentem pedig hívtak volna, nem akartam pénzt befektetni ebbe a módszerbe, de jó volt látni hogy a sok profi horgásszal akik több milkás cuccokkal jöttek le, helyt bírtam állni olyan felszereléssel ami kb. az általuk beszórt etetőanyag fele mennyiségével egyenértékű...ja és a polcomon őrizgethetem a bronzérmemet... :)

Tehát szerencsére fel...!!!

(#652) #16741888 válasza Monya78 (#651) üzenetére


#16741888
törölt tag

Háát, végülis a felszereléssel, nem lógnék ki a sorból, bot+orsó megfelelő, majdnem a vbre is:D, úgyhogy emiatt nem izgulok, már csak sebészi pontossággal kell használni, mivel még a hozzászokási fázisban vagyok, ezért ez még nem 100% de tavaszra az lesz.:C
Figyelj, ez nem úgy van hogy van egy kelet illetve egy nyugatmagyarországi selejtező, és mindeggyikből az első 20 bejut a nagydöntőbe. Ami ezévben kb 2 hónapja volt a csepeli evezőspályán, és ahol az igazi profik is részt vesznek, Walter mester és társai.:)
Jaa gratulálok a bronzéremhez, elképzelem az 500k s rakósbottal ténykedő spori fejét amikor te a piacos cuccoddal, több halat fogtál.:DD
Egyébként tényleg nem számít a felszerelés, ha sok hal van előtted, ha viszont kevés hal van az egész pályán akkor jut olyannak szerep hogy 16os főzsinór helyett 12es vagy urambocsá 10es, 14es horog helyett 18-20as...
Illetve nagyon nagy szerep jut a rutinnak, talán ennek a legnagyobb, hogy tudd melyik vízrétegbe keresd a halat pl....
Erre legjobb példa, voltam a nyáron egy versenyen a balatonon, 3mes víz, alapozóetetés megvolt, ugye először nem a fenéken keressük a halat, 20-30centivel a fenék felett próbálkoztam először, semmi, utána egyre lejjebb semmi semmi, gondoltam kevés a hal, hát a nagy lószart, 1mes vízbe tartózkodtak a keszegek/kárászok, a 3. órába erre rájöttem, gyorsan fogtam vagy 6kilót belőlük, és meglett a 8. hely.... a mellettem ülő sporik meg alig fogtak valamit.

Az a szektoros dolog, tényleg dúrva, haverra kint voltunk a sukorói Ebn háát nem volt semmi....

[Szerkesztve]

(#653) Thrawn


Thrawn
félisten

Na még egy kis Pötrétei kedvcsináló:
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link

Egy kis Balaton:
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#654) Monya78 válasza #16741888 (#652) üzenetére


Monya78
veterán

Rutin csak annyi volt hogy tudtam hogy a parttól félméternyire mindíg tanyáznak jó kis kövér vörösszárnyú keszegek, sügérek, naphalak, a profik ezeket meg sem próbálták megfogni... pedig 1 naphal kb. 10 snecivel egyenértékű súlyban...

Szerintem akkor néztek nagyon amikor pakoltam a cuccost, pontyozó szák (egy fél ember belefért volna) 3x3cm lyukmérettel, campingszék, két bot...

Szemben velük, minden zsinór méretre egy-egy match bot, illetve minden méterenkénti hoszhoz külön-külön spic ill. rakós bot...

Amúgy azért lettem 3-ik a szektorban, mert egy csávó ontotta a sneciket, szomszéd pedig rájött hogy a túloldali bokrok alatt jol jönnek a bodorkák, (nekem esélyem nem volt átdobni a túloldalra :DDD )

Csapattársaim örültek hogy helytálltam a szektoromban...Én pedig örültem a bronznak... :))

(#655) Scream007


Scream007
őstag

de jó él a topik ujra.
grat a szép fogásokhoz, az a csuka trió nagyon odaver, de a pontyok is szépek.
2x nekem is sikerült ekkora dévért fognom, nagyobb az értéke horgászatilag mint amennyi ellenálást kifejt sajnos.
viszont balcsiba nagyon erősek dévérek, meg a környéki tavakon is ezt nyáron figyeltem meg.
Nem is gondoltam akörösön ilyen jó helyek vannak gondolom nagy helyismeret kell, mikor mi voltunk semmit nem fotunk csak 1 süllőt meg 1 ponytot, pár hétre rá sorba jöttek a rekordlistás ponyt, amur bejelntések onnan(még fát is megismertem ahol ültünk)

mi idén letettük a lantot már, de tán még 1x ráveszem fatert menjünk el csukázni valahova.
tavaly 3x voltunk 1x fogtunk de akkor rengeteg kapás volt és ugye persze hogy nem volt nálunk kevlár.:(
így 2-2 lett a vége tavaly novemberben, de kb 10-10 lehetett volna, kis naphalakra annyi kapás volt bedobtam leülök, hollllll az ússzzóóóóómmmmmm:DDD
de sajna még a2x0.40es zsinórt is mint a szél úgy elharapták pedig nem voltak nagyok, 2-3kb max, de isteni erejük volt, de ez is csak kb 2 óráig tartott a varázs, szakadó esőben(novemberben szakadó eső, ne legyen senkinek része benne kb -15nek érzed a levegőt:()de megérte mert akkor fogtam először csukát és azóta is szeretnék de nem sikerül, talán idén.......

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#656) Monya78 válasza Scream007 (#655) üzenetére


Monya78
veterán

Érdekes hely ez a körösök vidéke...a Hármas-Körösön horgásznak a legtöbben (idegenek) ott be is jelentik a halakat, de feljebb menve a Sebes, Kettős körösön nem szokás a rekordlistás halakat bejelenteni...3 munkatársam is nagy horgász, minden évben 300-400kg halat fognak, az egyik közülük a mellett hogy legalább 40 éve horgászik rutin van egy jókora adaggal, de iszonyú szerencsés is...minden évben megfogja a 14-16kg-os pontyát és a 25-30kg-os amurját!!!

Én ritkán járok horgászni, kocsim sincs, rutinom sincs akkora, persze ezek a nagy dögök is elkerülnek...persze időmből sem telik ki a mindennapi horgászat...

régebben sulis időszakomban mindíg nyáron jártam csukázni, mennyivel kellemesebb egy szál polóban pecázni...

[Szerkesztve]

(#657) Thrawn válasza Scream007 (#655) üzenetére


Thrawn
félisten

Az a csuka trió süllőkből áll :)
Az a nagy dévér meg egy ezüstkárász :)

Hétvégén haverokkal megyünk a Balatonra, majd meglássuk mi lesz! Állítólag mozgolódnak a süllők megint, bár küszíváskor nyomulnak csak igazán! Az a három is akkor érkezett.
Egy pár angolnát jó lenne fogni, nagyon finom pörköltet lehet készíteni belőlük. Cimbi nagyon érti. Csak ne lenne olyan gusztustalanul nyálkás az összes, nem lehet megfogni őket csak újságpapírral, mert kitekeredik az ember kezéből. Nyamvadt vízikígyó :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#658) Scream007 válasza Thrawn (#657) üzenetére


Scream007
őstag

hehe én még régi #617re írtam:DD
de a süllők is nagyon szépek.
érdekes hal a süllő.
olyan helyeken fog az ember ahol nem is gondolná. pl:multkor moby fater 5ös süllő:Y, én még prérin 2es.
de mikor dunára kicsúszunk október körül/novemberben amikor igazán mennie kéne 1 darab kapás nincs, persze mikor mi márnáztunk nyár közepén, verőfényes napsütésben persze hogy mellettünk levő kettőt is fogott olyan 1.5es ''fomákat'':D

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#659) Thrawn válasza Scream007 (#658) üzenetére


Thrawn
félisten

OK. Csak nem nyomtál válasz gombot mi te kis hamis!
Jól átráztál, legközelebb használom az Erő-t! :DDD

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#660) Scream007


Scream007
őstag

:C

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#661) busman


busman
addikt

Felszerelkeztem legyezőcucokkal,szombaton támadok...:DDD
Remélem hasonló eredménnyel:[kép]


[Szerkesztve]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#662) busman


busman
addikt

Találtam egy ilyen topicot is..:Bővebben: link
Nem lehetne,hogy egy helyen tömörüljünk?


[Szerkesztve]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#663) Monya78 válasza busman (#662) üzenetére


Monya78
veterán

Itt több a hozzászólások száma...

Majd valamelyik mod döntsön...

(#664) busman válasza Monya78 (#663) üzenetére


busman
addikt

Úgy látom,hogy ez maradt...

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#665) Thrawn


Thrawn
félisten

Fene egye meg! Nem akartak kötélnek állni.. :(((
Nade majd hajnalban!

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#666) Thrawn


Thrawn
félisten

Balaton semmi. Hévízi-csatorna semmi. Zala semmi.
Kis-Balaton - próba.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#667) busman


busman
addikt

Fogtam pár szép domolykót,a legkisebb volt a legvadabb.A legnagyobb 25cm volt,és mindet LÉGGYEL fogtam...:C

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#668) Thrawn válasza busman (#667) üzenetére


Thrawn
félisten

Gratula! Ez a nap sem volt az igazi. Csak egy kis süllőt sikerült fogni, meg egy pár vörösszárnyú keszeget. Csak lenne már hidegebb az idő és a víz :U :O

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#669) Notes


Notes
senior tag

A csukázó előkére hogyan kell feltenni a horgot? Közbe kell iktatni egy kis darab zsinórt?

Romanes eunt domus!

(#670) SAMYka válasza Notes (#669) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Karabínerrel. Elméletileg lenni kell rajta.

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#671) busman


busman
addikt

Ilyen botot keresek,ha esetleg valaki tudna szerezni[link]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#672) Turboboszi


Turboboszi
csendes tag

Sziasztok!

Régen nem írtam ide, lesz mit visszaolvasnom. :)
Azóta megnéztem (párszor) a Csepeli Katalin horgásztavat, például ma is. Nem tudom van-e valakinek tapasztalata, nekem az esetek felében a törpe szórakoztatja a kapásjelzőt (felcsattan, mintha bálna lenne rajta), egy-egy keszeggel, majd a legközelebbi alkalommal 6 pontyot fogok a párommal (4 bottal) 3-4 óra alatt.
Pár héttel ezelőtt azt szemléltem a túlpartról (higgadtan persze :DDD ), hogyan fárasztanak egy 9 kg-os amurt.
Kíváncsi lennék rá, ti voltatok-e ezen a tavon és mit sikerült fogni.

És ha már újra megtaláltam ezt a jó kis topicot, megragadnám az alkalmat, és berakom ide a párom 3 x használt, szinte vadonat új orsóját és két szintén nagyon jó állapotban lévő teleszkópos botot, mert (bojlizásnak hála) feleslegessé váltak és szeretném eladni. Az orsó 3000 Ft.-ért (egy 50-es Kettner, dobozában), a két bot 4000 Ft.-ért várja új gazdáját (3 méteres, Gold Star Universal 70-120-as dobósúlyú, gyűrűvédő sapkával).
Ha valakit érdekel, mail, telefonszám az adataimnál, és remélhetőleg ide is sűrűbben fogok belátogatni. :)

Addig is.. görbüljön! :)

:( Mivel az x3-ról linkelni vagy képet berakni nem tudok, ezért kénytelen vagyok így megadni a két kép elérési útját:

http://free.x3.hu/ipaq/bot.jpg
http://free.x3.hu/ipaq/Kettner.jpg

[Szerkesztve]

„Megtanultam, hogy egy embernek csak akkor van joga a másikra felülről lenézni, amikor annak talpra állni nyújt segítő kezet.'' Gabriel García Márquez

(#673) Turboboszi


Turboboszi
csendes tag

A fent említett bot és orsó elkelt. :)

„Megtanultam, hogy egy embernek csak akkor van joga a másikra felülről lenézni, amikor annak talpra állni nyújt segítő kezet.'' Gabriel García Márquez

(#674) taltos válasza busman (#671) üzenetére


taltos
senior tag

Legyezős cuccok kellenek? Lehet hogy tudok segíteni. Majd megpróbálom látogatni ezt a topicot, de ha elfelejteném, akkor keress meg e-mailben. :)

Én is legyezgettem már egy kicsit (van felszerelésem is :) ).

(#675) #16741888


#16741888
törölt tag

Holnap szabadul a Duna, egybeesik az analízis Zhval, ez a nagy dilemma.:)) Szegény botom, epekedve vár rám, de egyszerűen nincs időm, foglalkoztatni.:( Nem baj, jövő héten szünet, meg 2nap peca minimum, meglátjuk hogy lesz időm.:C

(#676) busman


busman
addikt

Megvettem az új botot,most indulok kipróbálni.... :C
Remélem a mai napot mindenki a friss levegőn tölti.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#677) busman


busman
addikt

Tegnap 2 domolykó,a nagyobbik 30cm.Ma eddig 3 domolykó a legnagyobb 35cm volt... :C


[Szerkesztve]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#678) Turboboszi válasza busman (#677) üzenetére


Turboboszi
csendes tag

Gratula, szépek lehettek! Én meg itthon vagyok kénytelen pusztítani az algópirin készleteket.
Irigykedek is rendesen. :DDD

[kép]

„Megtanultam, hogy egy embernek csak akkor van joga a másikra felülről lenézni, amikor annak talpra állni nyújt segítő kezet.'' Gabriel García Márquez

(#679) busman


busman
addikt

Horgászok fel![link]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#680) daninet


daninet
veterán

hy!
ööö...törpeharcsa (az a szemét) trükkök, technikák:
-kihúzásnál egy egyenletes tempóval kihasználva a lendületet csapjuk hátra, meg fog nyugodni
-kihúzás után vágjuk le a szúróit utánna pedig lehet leszedni
-sose tegyük más halak közé
-A LEGFONTOSABB (és a leg célravezetőbb): NE HORGÁSSZUNK OTT AHOL VANNAK!
-ha benyeli akkor jáccunk hitlerjugent nem kár érte...

ezek szeméjes tapasztalatok... ajánlom mindenkinek

(amugy a nagyobb fajta törpeharcsák nagyon finomak nyárson...azokat tessék megenni csak a kicsi piszkok a szarok) :R :R :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#681) #16741888 válasza daninet (#680) üzenetére


#16741888
törölt tag

Miért kell levágni a szúróit?:U
6éves koromba tanultam meg vatertól a törpeharcsa leszedés című dolgot.:))

(#682) daninet válasza #16741888 (#681) üzenetére


daninet
veterán

ööö..ha hazavinnéd akkor vágd le...amugy meg gondoltam megosztom ezeket a tapasztalatokat...hátha valakinek jóljön... :))

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#683) Turboboszi


Turboboszi
csendes tag

Csak azt tudnám, hogy lehet, hogy egy tó egyik felében mást sem fogok, csak törpét, a többi részén pedig megy a keszeg és a ponty, és törpe sehol? :F

„Megtanultam, hogy egy embernek csak akkor van joga a másikra felülről lenézni, amikor annak talpra állni nyújt segítő kezet.'' Gabriel García Márquez

(#684) #16741888 válasza Turboboszi (#683) üzenetére


#16741888
törölt tag

Hát ennek már sok okos ember próbálta feltárni az okát, 100%osan még senkinek se sikerült.:) Én azt mondom örülj neki, még mindíg jobb hogy így van mintha, mást se fognál csak törpét.:) valószínüleg az etetésnek van köze hozzá, hogy a pontycsapat csak a tó eggyik felébe marad, kvázi kiszorítják onnan a törpéket.

(#685) Turboboszi válasza #16741888 (#684) üzenetére


Turboboszi
csendes tag

Azt hiszem a Duna TV-n láttam tegnap egy horgászműsort, amiben azt taglalták, hogy a vizeket nem gondozzák már úgy, mint valaha. A halászok rendszeresen ''lehalászták'' a törpéket (és csodák-csodája el is tudták adni), és figyeltek az orvhalászatra. Állításuk szerint mostanában ezt a foglalkozást nem űzik annyian és ez a gond. :F

„Megtanultam, hogy egy embernek csak akkor van joga a másikra felülről lenézni, amikor annak talpra állni nyújt segítő kezet.'' Gabriel García Márquez

(#686) zolees


zolees
tag

Sziasztok!

Régóta űzöm ezt a sportot én is, csak az utóbbi 2 évben kicsit lemaradtam a technikai fejlődésben, ezért fordultam hozzátok, hogy hátha tudtok nekem segíteni.
Egy pergető botot plusz orsót szeretnék beszerezni ami ne legyen túl drága de azért minőségi is legyen. Főleg süllőket, csukákat, balinokat hajkurásznék vele.
Ki milyet ajánlana?
Előre is köszi a segítségeteket.

(#687) #16741888 válasza zolees (#686) üzenetére


#16741888
törölt tag

Pont mostanság vettem pergetőcuccot, én egy balzer Diabolo IIes botot és hozzá egy Shimano Nexave orsót, 20kt hagytam ott érta a boltba, de szerintem megérte, nem vagyok olyan nagy pergetőművész hogy világbajnok cuccom legyen, nekem a heti egy pecára nagyon megfelel, régi vágyam volt egy balzer bot meg egy Shimano orsó.:)) Csak annyit mondok hogy sajnálom hogy eddig nem Shimanot vettem, sokan mondják hogy más ugyanolyan jó de tévednek.:) Ha én még valaha orsót veszek az tutti hogy Shimano lesz, lehet hogy tavasszal beruházok egyre, a másik matchbotomra.

(#688) zolees válasza #16741888 (#687) üzenetére


zolees
tag

Hali!

Jó kis párost választottál, én is favorizálom a Shimanot.
Ennek a párosnak még az ára sem rossz kb. ennyit szánok rá énis.
Utánanézek hátha lehet nálunk is kapni ezeket.
Köszi a segítséget!

(#689) busman


busman
addikt

Ide indulok pisztrángozni pénteken...[link] :R

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#690) Turboboszi


Turboboszi
csendes tag

B.U.É.K. a pecásoknak! :)
Remélem hamarosan kitavaszodik, mert elvonási tüneteim vannak. :DDD
[kép]
:DDD :DDD :DDD
Az úr a képen nem én vagyok, Ő csupán az internet áldozata! :))

[Szerkesztve]

„Megtanultam, hogy egy embernek csak akkor van joga a másikra felülről lenézni, amikor annak talpra állni nyújt segítő kezet.'' Gabriel García Márquez

(#691) busman


busman
addikt

Na fel! Kiváltottam az idei engedélyemet..... :C
Hétvégén támadok is..

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#692) Kephamos


Kephamos
addikt

Az egyetlen hazai tőkelhalra hol és mikor érdemes horgászni? És mivel?

(#693) Scream007 válasza Kephamos (#692) üzenetére


Scream007
őstag

ha menyhalra gondolsz akkor a legfontosabb hogy a kitartásból 5*-ös legyél.
én párszor hallottam olyasmit.
hogy folyami visszaforgóknál, hídláb, de van mikor nyugodtabb helyeken is megtalálható, ki kell tapasztalni.
fenéken szoktak rá menni kishal drabbal, de a lényeg hogy novembertől lehet fognie gész télen de legjobban éjszaka, szal termoszra fel, ha van kitartásod :C
normál 25ös cumo végólómmal jó rá, én 1x fogtam tévedésből, de nem éjszaka, szerintem gusztustalan hal.

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#694) krattyogi válasza busman (#691) üzenetére


krattyogi
tag

helló nálatok mennyi volt az engedély mert nálunk 14eft.

**** SUICIDAL LIFE****

(#695) busman


busman
addikt

20K+ a kiemelt helyek 10K....

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#696) busman


busman
addikt

Most indulok pisztrángozni.... :Y

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#697) busman


busman
addikt

Na fel!

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#698) #16741888


#16741888
törölt tag

nekem is megvan pár hete mág az engedélyem, idén nem Dunázok, Taksony határában lévő, ''ősfás'':D tóra váltottam passt, elegem van a Dunából, itt olcsóbban kijöttem, nyugodtabb, és 6szor annyi halat fogok, amit utána kedvemre visszaengedhetek.:DDD
Jaa, és a környezet sokkal szebb, ráadásul a kifogott halak nem büdösek, azért előfordult, olyan szentségtörés is hogy elvittem a halat, bár nem sokszor.

Jaa és készül a Home made Horgászládám, nagyon várom már a tavaszt. Jelenleg be van fagyva, a lékhorgászat nem az én műfajom.:F

(#699) ActionMan


ActionMan
tag

Én arra az elsőre talán provokatívnak tűnő kérdésre lennék kíváncsi, hogy a horgászat nem állatkínzás-e?

És mivel már szinte magam előtt látom a zúduló válaszok tömkelegét, azt is megkérdezném, hogy miért nem az?


thx.

[Szerkesztve]

''... meg az izomagyú Mickey egér, aki bárkit megöl a kokainért ...''

(#700) Thyb válasza ActionMan (#699) üzenetére


Thyb
senior tag

A disznótartás és egyéb állatok tratása is az, mert ugye a végén mindegyiket leölik, és ugye kevés helyen használnak még sokkolót, vagy pisztolyt, sőtt, ha azt vesszük, hogy a gomba se nem növény, se nem állat, hanem valahol a kettő között van, akkor a gombaszedés is lassan állatkinzásnak minősül?
Amugy a második foglalkozásom hentes :D:DD ;]

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.