Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) #16741888


#16741888
törölt tag

Húha srácok, szerda éjjel szabadul a taksonyi holtág, megvan a tutti placc:DD, ott ültem ma egy drabon és figyeltem a vizet;], egy kis övöl, kristálytiszta víz, és ott mozgolódnak a harik, meg a pontyok, illetve ha ez a kettő van ott akkor kell lennie dévérnek, meg mindennek.:DDD remélem... csütörtök reggel fél4kor már kint leszek... a munka előtti utcsó kiadós peca, muszáj belehúzni.:)

(#452) I_Am válasza #16741888 (#451) üzenetére


I_Am
veterán

Akkor csak annyit mondanék, hogy görbüljön. :D

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#453) BLiNk3r válasza #16741888 (#451) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Na, ez jól hangzik ;)

Én most szerdán megyek majd éjszakai horgászatra, azok tuti hangulatosak szoktak lenni!

Felragasztod a knicklicht csövet a rezgőspiccre, aztán jöhet a várakozás a kellemes nyári éjszakában...:))

Remélem egykét ponty vagy kárász beakad ;P Persze a dévéreknek sem vagyok ellensége :)

(#454) I_Am válasza #16741888 (#451) üzenetére


I_Am
veterán

Legalább igy nézzen ki a szákod. :)

Bővebben: link
Bővebben: link

Ez egy része a vasárnapi fogásnak, amit hazavittünk.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#455) #16741888


#16741888
törölt tag

köszi, háát remélem görbülni fog:D, nem tudom ti hogy vagytok vele de én imádok kiülni a természetbe:D, olyan helyet találtam hogy szinte ki sem látszik a nádból mégis elég tág, 3botnak tökéletes, madárcsicsergés, óriási rablások, kakukkfütty, reggeli pára... kristálytizszta víz, zöldelő nád.:D
Még hal nélkül is csodás volt, ha még halat is fognék az maga lenne a mennyország.:DD
Csinálok 5botot:DD, 2durva fenekezőt:D, 1rezgőt:D, egy süllőzőt:D, meg egy harizót:DD.. kiváncsi vagyok, ha még az eső sem esne az maga lenne a tökély:D, de most kb annyira elszánt vagyok hogy ha cigánygyerekek is potyognak az égből akkor is megyek.:DDD

(#456) #16741888 válasza I_Am (#454) üzenetére


#16741888
törölt tag

báááz:C, hát ehhez csak gratulálni tudok:D
Sajnos így nem fog kinézni mert ugye csak 3''békés'' hal hozható el, remélem meg is lessz, meg hozzá egy hari, és 5kiló kárász...:D szép álom...

(#457) I_Am válasza #16741888 (#455) üzenetére


I_Am
veterán

De ugye egyszerre csak két bottal nyomod?

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#458) #16741888 válasza I_Am (#457) üzenetére


#16741888
törölt tag

természetesen, erre én is háklis vagyok, max, a 2fenekző mellett belógatok egy tűspiccest 9es zsineggel, csalihalazni.
De ezt sem szeretem mert nehézkes 2bot mellett egy 3. ra is figyelni.

(#459) I_Am válasza #16741888 (#458) üzenetére


I_Am
veterán

Na mégegy kép és mára befejeztem. :)

Haverka küzd az 54-es amúrral. :) Bővebben: link

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#460) Scream007 válasza I_Am (#459) üzenetére


Scream007
őstag

ez hol van melyik tavon???
egész jónak néz ki, hasonlít a prérire.

amugy 2 bot 3 bot olyna mind1, ha pipa vagyok, annyit dobok be amennyit tusdok, de 1 óra muva ugyis abbahagyom, mert ha netán be van dobva 5:C és akad 1 2es ponty az egyik úszón, akkor a többi cuccnak R.I.P.:C

de általába 2 fenekes, vagy 1 úszó 1 fenekes.
néha a 2 fenék mellé úszózók kb 20 percet, de ez időre nem veszem ki, ezt tán még a mobyn is elnézik:B


[Szerkesztve]

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#461) I_Am válasza Scream007 (#460) üzenetére


I_Am
veterán

Írtam már, csömöri tó. 2.300.- a napijegy és nagyon kellemes hely. :)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#462) Don Vittorio


Don Vittorio
őstag

No, végre én is megyek. Csütörtök éjszaka harcsázás.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#463) I_Am válasza Don Vittorio (#462) üzenetére


I_Am
veterán

Lótetüvel?

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#464) Scream007 válasza I_Am (#461) üzenetére


Scream007
őstag

ahol a végén a gát is van igaz???
meg wlől sekély a víze hátúl meg bazi mély????
mert ha ez az a tó, akkor már én voltam 1x ott:B

2 pontyot fogtam akkor ott, de mások szintén semmit, szóval eléggé kinéztek azé nem voltunk ott többet.:U

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#465) Don Vittorio válasza I_Am (#463) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Kishal + pergetés. (Nyilván süllő is, nem csak harcsa.)

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#466) I_Am válasza Don Vittorio (#465) üzenetére


I_Am
veterán

Hát nem tudom, nagyon éhes harcsának kell lennie, hogy erre kapjon. (hacsak a kishal nem egy közepes kárász. :D)

Próbáld ki a lótetüt. Na azt csak a harcsa veszi fel és imádja. Olyan neki, mint nekünk a nasi. :D

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#467) hmhm


hmhm
aktív tag

Na idei utolsó (talán :) ) beruházásként vettem egy bojlis botot, ki szeretném prószálni a bojlizást... Milyen tapasztalatok vannak e téren? Dunán próbálta már valaki holtágakon? Ha igen hol..?
Haldorádón találtam egy egész igéretesnek mondható ''bojlis etetőkosarat'' alias bolki busz..Próálta már vki??

(#468) I_Am válasza hmhm (#467) üzenetére


I_Am
veterán

Az igazi bojlizás több napos horgászatot jelent. Gondos előkészítést és etetést, a beetetett területet felbólyázod és napokig etetsz egy helyre, hogy odaszokjanak a halak, aztán a 2-ik 3-ik nap végén mehet egy kiadós horgászat. A bojli méretére is figyelni kell, mert ha nem elég nagy akkor a törpeharcsa is felveszi, ami idegesítő.
Lehet venni házilag elkészíthető bojliport, azzal olcsóbban meg lehet úszni. (mi anno Balatonon horgásztunk ugy 9-10 éve bojlival és egyik botot bevitte a nád mellől a hal. :D)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#469) Don Vittorio válasza I_Am (#466) üzenetére


Don Vittorio
őstag

30 éve horgászom, öléggé képben vagyok a horgászat szinte minden ágában. Egyedül a rakós botozás maradt ki, mert én ''bolonyai''-val úsztatok.

Az az éhes harcsa pl. borzasztóan szereti a .... típusú műhalat, és a kishal is nagyon bejön neki, ha a kishal vizét .... fűszerrel ízesítem. (Erre a süllő is nagyon beindul tapasztalatom szerint.)

Ps.: Egyszer nem volt más cuccom, és a wobleres papírdobozokba gyűjtöttem a lótetűket. Hajnalra az összes kirágta magát, és a házban 30 lótetű dzsesszelt. :)
Ja, és fogtam én már lótetűvel pontyot és angolnát is.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#470) I_Am válasza Don Vittorio (#469) üzenetére


I_Am
veterán

''Törpe''harcsát már Én is fogtam kishallal. :D

A lótetüs téma jó lehetett, főleg, ha elég nagyok, mert jó nagyot tudnak harapni. :D (mi fém dobozban tároljuk őket, abba beletörik a rágókájuk. :)) )

szerk: a nagy potykák is szeretik, csak olyan vizen kell horgászni ahol vannak is. :) Bár ahogy mi most hétvégén jártunk már nem merek általánosítani. :D A pontyok mindenre jöttek és csak nekünk. Az amuromat gilisztára fogtam, haverjaim csontira és gilisztára. Az öreg sporik meg csak néztek. :) A végén poénból a kajámból letörtem egy darab zöldpaprikát és azt tettem fel a horogra, hát nem fogtam azzal is egy potykát? :D 1 óráig ázott a vízben, piszkálgatták páran aztán egyszer csak hopp, kapásjelző leesett olyat rávágott a potyka.)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#471) Don Vittorio válasza I_Am (#470) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Kanosak voltak, és egymást irtották.

Evés szempontjából 5 kg-ig igazán jó a harcsa. Arra ideális a süllős gödrök és fák környéke kishallal.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#472) I_Am válasza Don Vittorio (#471) üzenetére


I_Am
veterán

Én sporthorgász vagyok, tehát inkább a fárasztás és a hal megfogása hoz lázba, nem az, hogy utána megeszem. :) Ezért Én a nagy halakat szeretem. :D

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#473) Don Vittorio válasza I_Am (#472) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Én meg nem szeretem enni a halat, kivéve harcsa és süllő, ezért ha arra megyek, akkor szempont a méret és az íz. :)

Btw ma már nincs olyan, hogy sporthorgász, mert ha halat akarsz fogni, akkor kénytelen vagy olyan módszereket alkalmazni, mint a sportoló horgászok, az meg, hogy annyi halat viszel el, amennyit megeszel, teljesen európai dolog. :)

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#474) Scream007


Scream007
őstag

én is sprotból horgászok csak.
bármekkora halat fogok visszaengedem, mert utálóm a halat, szüleim szeretik, nekik viszik ritkán.
de volt hogy napijegyes tavon is olyna szép egészséges volt a hal, és nézet rám a nagy szemeivel hogy visszaengedtem.(2x volt ilyen 3.5es vad, illetve 5ös tőponttyal jártam így):C


haverom vagy 5 éve ugyanezt eljátszotta:
semmi kapás nem volt, jöttek az árúsok a kürtös kaláccsal, vett egyet, és az utcso falatot poénból feltette, hát nem fogott egy 2es pontyot???:D hát de....mindenki csak nézett, mi meg szakadtunk a röhögéstől.

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#475) Don Vittorio válasza Scream007 (#474) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Én meg vízből. Próbáltam sportból is, de nem fogtam semmit. :)

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#476) Scream007 válasza Don Vittorio (#475) üzenetére


Scream007
őstag

ááááááááááááááááááá:C
igen én is vízből fogom a halat:DD
csak ha fogok a vízből halat legtöbbször visszaengedem.:D

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#477) Don Vittorio válasza Scream007 (#476) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Nálam ez változó. Annyit mindig megtartok, ami ahhoz kell, hogy a család haligénye ki legyen elégítve.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#478) #16741888 válasza Don Vittorio (#477) üzenetére


#16741888
törölt tag

jaja ez nálam is így van:C, amennyi a családnak kell, mert én se szeretem:DD, viszont pl. a Dunól az összes méretes pontyot megtartom, mondjuk az is nagy csoda ha méretes jön sajnos:(, tavasszal elég sokat verettem és 8ponty van beírva a fogási naplóba:(, abból 6 két egymást követő napon jött.
nagyon nem jó itt a taksonyi duna...:(

(#479) #16741888


#16741888
törölt tag

Na voltam ma lent horgászni, reggel 4kor már be voltak dobva a cejgok... egész reggel fogtunk több mint 10retúr pontyot, 5tenyeres kárászt, meg egy éppen méret pontyeszt, mindent összevetve, végülis nem volt rossz. Este megint megyek.
érdekes hogy csak pufira jött a hal, a ponty a kagylós pufira, a kárász meg az édesre.... érdekes nagyon mennyivel más mint egy tavon, ott a pufi halottasház, csak a kukorica a menő.
lessz elvileg szombaton, itt taksonyba egy verseny, lehet hogy elindulok... csak még kb annyit tudok hogy szombat-verseny, azt se hogy hol? mikor?mivel? semmit.:DD de majd megtudom...

(#480) Don Vittorio


Don Vittorio
őstag

Minnyá húzok harcsázni. Birkabőr! (Ja nem: juhéj!)

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#481) Botee válasza Don Vittorio (#480) üzenetére


Botee
tag

Lécci neee!!Kímélj minket:)Megtalálsz a kreten.hu(reklám) fórumon is,ott jobban tolerálják az ilyet...birkabőr..nee..fáj..:O

Amíg a kelkáposztafőzelék meg nem esz engem,addig biza én sem eszem meg őt!

(#482) #16741888


#16741888
törölt tag

holnap szorítsatok értem:D, ma beneveztem egy horgászversenyre, itt Taksonyba a Kisdunán....
elmentem a horgászboltba, a haver bazz kiokított:DDD mondjuk otthagytam egy kissebb vagyont:D, de asszem toppon leszek matchbottal:D, méég jó hogy nem adtam el.:D
van den eynde teljes termékskálát megvettem:DDD, kis túlzással, na jó csak száraz kaja, meg tortut.:DD
kiváncsi vagyok.:D

(#483) #16741888


#16741888
törölt tag

Srácok kipróbáltam ezt a specko stonfo, mélységmérőt:R igaz hogy egy kis műanyag szar és 600ft, de megéri.:C
A horogra rácsipteted, bedobod, és mmre pontosan látod hogy milyen vízben van az úszó éppen. mert ha leér, a cucc akkor emelkedik az úszó, így akár szó szerint mmre pontosan is, ki lehet mérni a medret... remélem holnap a segítségemre lessz.:)
persze ólommal is ki lehet mérni, de ez sokkal praktikusabb, mert fél m alatt fel tudod rakni és le is tudod szedni. tehát a faszán belőtt úszón nem kell változtatni.:D

[Szerkesztve]

(#484) Scream007


Scream007
őstag

sok szerencsét:R


amugy mai moby 2 volt megint.
4 ponty, 2 leakadt, egész nap szeles hurrikán idő, de szép napos meleg idő.
finomabb cucc előnyben messzi fenékre megint alig jött valami könnyü cuccra jöttek a potyeszok.
1.5-3.5 között voltak.

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#485) I_Am


I_Am
veterán

Na most értünk haza Csömörről. Éjszakai peca volt. Már megint fújtak ránk a végén. 2-en haverommal többet fogtunk, mint a kint lévő összes éjszakai horgász.
Szám szerint 12 potyka + 2 retúr + 3 kárász. :DD Amur nem jött, biztos aludtak. :DDD

A legszebb, hogy van egy Dam Hypron keresztszövésű karbonszálas kisbotom (30-60grammos ragadozós) és azzal fogtam fenéken egy 45-ös nyurgát. Eszméletlen, hogy lehet vele érezni a halat, egyszerűen űberkirály a spicce és az egész bot. Legközelebb ha megyünk azzal szeretnék valami jó combos amúrt fogni. :)

Ja és a múltkori 58-as amuromat lemérte haverom, mert Ő vitte haza az összes halat megpucolni és 7 kilós volt. :DD

Szóval ismételten jól zárult a csömöri tavon a horgászat számunkra, immáron másodszor.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#486) Scream007


Scream007
őstag

grat.
én is tegnap 15-30as bottal fenekeztve fogtam a halakat, hát elég jó.

nekem is van 1 cormaran 60as pergetőm, legutóljára nádba horgásztam vele pontyra.olyna ruganyos hogy 3.5es vadponty sima 25ös cejggal karikára tartva megfogtam vele.:B, mondjuk ez 3 éve volt, de elég nagy élmény volt.

amugy az az amur elég jó húsba volt, én utoljára mikor amurt fogtam az 64cm volt és 3.5 kg csak:Y

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#487) #16741888


#16741888
törölt tag

na a hurrikán időt ne is mond:(, úgy készültem hogy frankó matchbottal szétcseszek mindenkit, erre bazz 30centis hullámok.:Y
A csúzlim az első lövésnél elszakadt:(, szóval ki voltam.
Finomszerelékkel próbálkoztam, egy pontyom lett volna de bement a susnyásba, és a 12es zsinór piilatok alatt elszakadt...:(

Egyébként én is nagyon birom az érzékeny bottal nagy halat fárasztós témát.:DD
tavasszal amit mseéltem a 3.5ös pontyot vettem ki a pickerbottal:R, tényleg igazi élmény.

(#488) Scream007


Scream007
őstag

az szar amikor az egyetlen hal is elmegy:(
szerencsére eddig ilyenbe nekem csak 2x volt réaszem.
utána nem is volt kedvem horgászni 1 darabig.:O

nekem is 12es volt a legvékonyabb amivel pontyot fogtam.
haver botjával, ő otthagyott csapot papot még anno vagy 5 éve a prérin, bedobta a 100gr-os!!!! fenekzőt 12es úszóval 12es horoggal!!!, egyszer csak nézem majdnem repül a bot.elkapom, szerencsére időbe ki tudtam engednia féket.vagy 10 percig elszórakóztam an nyavalyás 2es tükrössel:C, a végén már vagy 10en szurkoltak ahogy így visszaemlékszek:B

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#489) Füly


Füly
tag

Juj de poén totyik..régen mennyit horgásztam a Balcsin apummal..
Emléxem még gumi csónakunk volt minden nap mentünk korán reggel...Mi villantóztunk, és mindig oda mentünk ilyen reggel 5-6 óra felé ahol pezsget a víz mer tott raboltak a halak. Tiszta durwa volt minden reggel akkora halakat hoztunk ki legalább kettőt, hogy csak na..Balinokat..Anyum alig bírta pucolni őket aztán már a frigó is tele lett így le kellett állni:))
De utóbbi időben...A halászhajó hálóval kifogja az összeset:( Legalább is B.szemesen mert mi ott szoktunk nyaralni.

[Szerkesztve]

'' 'Cause money makes the world go 'round and the panties drop.'' -- Warren G

(#490) #16741888


#16741888
törölt tag

húú srácok lent voltam most 3napig, a balcsin ismerősöm, vitorlásán, a kikötőbe. egász nap peca, a 1.5 nap alatt összefogdostam háát legalább 20kiló halat.:DD Ponty, kárász, keszek, bodri, vörösszárnyú, bali... stb stb. Tök jó volt, a klasszikus módszerrel, feltolós, pontyozós waggler, azt mondom hogy kegyetlen jó volt.

(#491) #16741888


#16741888
törölt tag

Viszont ez a kis balatoni kiruccanás ráébresztett hogy a matchezés az én stílusom.:D gyerekek a legpoénabb ahogy megpróbálos megkeresni a halat hogy melyik vízrétegbe tartózkodhat:D, annyira jó nézni ahogy szépen kiemelkedik az úszó a tükörsima vízen, majd szépen elfekszik, te beakasztassz, és fárasztassz hosszú perceken át.:DDD van feelingje a dolognak, nem is kicsi. viszont a matchbotom nem igazán jó, kisebb halakra így valamit ki kell találnom.:D
Bővebben: link
fél órája volt a kezembe ez a drágaság, mit mondjak? azonnal, de rögtön beleszerettem, és a poén az hogy 20körül tudja hozni a haver, júli közepén asszem beruházok eggyre, ha bankot kell is rabolni akkor is.:DDD

(#492) WEBER


WEBER
tag

ki lakik leányfalu környékén
ki szokott a pócsmegyeri tóra járni horgászni???

Ne mássz fára ha nem tudsz úszni mert könnyen elüthet a villamos. http://www.aaaah.dreamworld.hu/

(#493) Don Vittorio válasza #16741888 (#491) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Jó a byron, bár nekem mindenem Shimano Technium DF, mert abba zúgtam bele. Kicsitől a nagyig, mártogatóstól a harcsázóig (vagy hosszban a könnyű pergetőstől a 7 méteres bolonyaiig) teljes a kollekcióm...

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#494) spirit007


spirit007
senior tag

Nekem D.A.M. match botom van vagy 10 éve , de az tuti , hogy ezzel a legélvezetesebb úszózni :)
Előtte a '80 évek végén 5m-es (Silstar) gyűrűs bottal nyomtuk , meg NDK 8m-es rakóssal de az nem volt akkora poén főként a súlyuk miatt ...


Jut eszembe kedden az Ördög-ároknál jártam és lekukkantottam , hát fogtak egy-két normálisabb halat pl: Win101 Keyboard hosszúságú jaszkókat :) , meg jópár 2Kg körüli márnát ;]

(#495) #16741888 válasza Don Vittorio (#493) üzenetére


#16741888
törölt tag

néztem azt is, csak az valahogy nem esett úgy kézre mint ez a byron, tényleg olyan mint egy ékszer:), olyan vékonyka, és bazz akkora erő van benne hogy nem akartam elhinni, kivittük a boltból, a haver lefogta, én meg feszítettem felefele tiszta erőből, bot spicce a földön, és szépen hajlott. Pedig vékonyabb mint a shimano, mert azt is megnéztem.:DD Súlyban naggyából ugyanaz, azt a 2gr ot nem nagyon lehet észrevenni.:DDD Csak nem tom, nekem jobban kézreesett a Byron.:F jaa és több mint 15k val olcsóbb, és szerintem tud annyit. Egy picit az is a baj a Shimanoval, hogy a csak a név rátesz pár %ot az árra.:( Nem mondom, lenne pénzem lehet hogy én is egy Antarest vennék:DD, csak hát nincs most 60k m egy botra.:DDD
Amit még néztem az a Preston Korum carp, a 2004es év legjobb matchbotjának választva. De arról a horgászboltos beszélt le, mert annyira lágy hogy nagyon, 10gr osnál nagyobb úszóval nem nagyon lehet dobálózni, és 10k val drágább.:DD
Jaa és külön meg kell rendelni mert csak néha hoznak az országba, ő is most rendelt eggyet magának, csak neki már van 4db, másmilyen, és azt is ki akarja próbálni.:D Szeret matchezni a gyerek.:D

[Szerkesztve]

(#496) Scream007


Scream007
őstag

én spro+dam párti vagyok 2éve.
ha bot akkor spro, ha orsó csakis dam.
shimano nem fog meg irtó drága.
van ezenkivül trabucco orsóm>>szerintem full átlag, semmi extra.
2 cormoran bot>>>>ezek nagyon zsírak, csak anno nem gondoltam hogy a 60gr kevés lesz fenekezni, de mgvan mindkettő még.
goldstar 2db(úszós+1 fenék)>>>azt szeretem hogy irtó olcsók, és ugy hajlanak mint a picsa, hal meg nem lép róla.
van silstar orsóm jó strapás cucc, de semmi extra.
viszont a D.A.M az 1 isten.:C

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#497) Botee


Botee
tag

A DAM sztem is jó..főleg ár/érték arányban:) Viszont a Kettner...Gyűlölöm..iszonyat sztem.Nemtom mennyire vannak még a piacon,ma már keveset látok,de sztem nagyon gáz.Akármi Kettner cuccom volt,az elromlott,eltört,szétesett,tökmind1....Ráadásul jó Kettner cuccokat vettem,drágák is voltak..A feederem is kettner,az is eltört,bevágásnál(!) ráadásul,gyanítom h vmi f*sz rálépett,de nem szólt,én meg ugye nem vettem észre,persze mikor visszavittem azt mondták ez nem garanciális(természetesaen akkor próbáltam ki a botot:) ).Szal nekem a Kettner csak rossz élményt hozott,az egy db 30 as csoda kettner orsómat kivéve,ami olyan ,mint egy álom..kis ékszer:)Amúgy azt mondom hogy DAM és SPRO! A shimano sajna nagyon drága:(

Amíg a kelkáposztafőzelék meg nem esz engem,addig biza én sem eszem meg őt!

(#498) JoHnni


JoHnni
senior tag

Én azt mondom, hogy a DAM ma már nem a legjobb. Ha bot akkor Spro, Shimano, ha orsó akkor Okuma, meg a jó öreg eurostar, már 4. éve birja a strapát! de ma már nem vennék eurostart

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#499) Scream007


Scream007
őstag

örülök hogy többeteknek tetszik a spro, úgylátszik nem hiába dícsértem és nem csak így látom így.(majd elkérem a hollandóktól a részesedésem a promócióért:C)
okumára mondják igen nagyon jó, de a spro orsóknál jóval drágább.
(idei kiállításon nézegettem a spro orsókat lassan az orsók terén is beérik a spro mint márka, 4-5-6 csapágyas orsók 4-7e-ért:Y>>>szerintem irtó megéri, és megfogtam megnézegettem kicsit őket, azt mondanám ha dam-ot veszem 100%nak akkor a spro 95%ot ér nálam)

a botba shimano???
háááááátttttt, én nekem volt kezembe idei kiállításon, beast master, meg még vagy 2 féle 80-100gr körüli botok.
hát szerintem nagyon kemény, azokra 30as zsineg kell, 25ös kevés a 100grmosra, míg azn én 100as sproim-on simán jó a 25 és szépen hajlanak dolgoznak.
csímanó botjai túl kemény akciójúak szerintem. ugymond leveri róla magát a hal.(ezt láttam parton is) na megy ugye az árúk, igaz ezek a normál cuccok nem olyna drágákk lassan spro szinten lesznek.

ami neke még tetszik márka és irtó jó lehet, az a balzer és az abu garcia.
irtó drágák, de a Diabolo sorozat nagyon ott van megnéztem azt is kiállításon szinte nem akartam letenni olyna jó volt tartani:C

van egy 7 csapis balzer orsóm, hát mit mondjak nagyon profi, egyedül a felkapókarral csóróztak rajta, azt lecseréltem rajta azóta és kiválóan müxik.

[Szerkesztve]

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#500) #16741888 válasza Scream007 (#499) üzenetére


#16741888
törölt tag

ha szigorúan a terméket nézzük akkor tényleg nem olyan rossz a Spro, ha az üzletpolitikát is nézzük, akkor picit undorodom a Sprotól, mondjuk ha van valami jó cuccuk, ez az utolsó szempont abban hogy ne vegyem meg.:D
kihagytátok a Y.A.D. ot szerintem az eggyik legjobb botgyártó cég, nekem van két YAD botom és hát fantasztikus nagyon meg vagyok vele elégedve. A byronról nem is beszélve bár azt még nem használtam, de remélem hamarosan fogok.:D
Ha meg kicsit magasabb árkategória akkor Preston, amivel a Walter Tomi is vbajnok lett, fantasztikus matchbotjaik vannak jó drágán.:DDD
Meg ha már jó gyártóknál vagyunk azért nem lenne fair ha a Mavert kihagynánk, illetve Trabuccot, nekem van 3trabucco orsóm, megvagyok velük nagyon nagyon elégedve.:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.