Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) Scream007 válasza hmhm (#398) üzenetére


Scream007
őstag

én is jártam már így 2x:C
1x a nagydunán, 1 kevésbbé sodrós részen, 1x meg a kis dunán.
elég érdekes érzés.
de a mocsári teknősnél nincs nagyobb feeling:R

14es cuccal 12es hioroggal betetsz nagy csend gondolod, lehet épp ott vannak halak csak várni kell, látsz pici bugyborékokat, na most megfogod őket gondolod.
1x csak szép lassu óvastos kapás, bevágsz, huzod, nehéz, kapálózik is, na most megfogod, aztán 1 x csak 1 fekete korong előtünik:C
horog gyomorba, marást, harapást elkerülendő>>>volt 1 horgod.

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#402) Latyakos válasza Scream007 (#401) üzenetére


Latyakos
aktív tag

Jaja ez örök élmény, én egyszer vad kárászozás közben fogtam gilisztacsokorral, azthittem vagy 2 kilos rekordot akasztottam meg. És amikor ki akartam venni a szájábol, visszabujt a páncélba. :o Közel akkora élmény mint zacskót fárasztani...

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#403) Botee


Botee
tag

Kisdunán volt életem legnagyobb fogása ilyen szempotból..:)Kapás ugyan nem volt,de ''fársztás'' igen..húzom kifele,nézem,etetőt fogtam,de milyen nehéz...:)Jön kifele,van ez tovább is,végeredmény egy egész jó fenkezőbot orsóstul(amit persze el kellett dobni).
Na ez volt az értékes hal:D

Amíg a kelkáposztafőzelék meg nem esz engem,addig biza én sem eszem meg őt!

(#404) Latyakos válasza Botee (#403) üzenetére


Latyakos
aktív tag

A mérettel viszont nem lehetett gond. :)
Nekem unokatesom talált egy komplett cejgot az egyik bányatonál, a botot megkaptam én ballagásra vagy 5 éve, azota is használom, egy Balzer Miami bot, nagyon szeretem. :)

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#405) Scream007


Scream007
őstag

eksőn.
én 1x láttam ilyet.
amikor 1 csókának elvitte a sportex botját+spéci orsóval még anno a moby I-en. elég vicces volt fél napot dobáltak rá pergetővel mert vagy 100kt ért a cucc, de nem lett meg.
tanulság>>>ha pecázól és nincs kapás, még véletlenül se hidd azt hogy nincs ott a hal, és ne menj sörözni:C

én 1x folyami rákot is fogtam a nagydunán.
ott mindent lehet fogni kivéve értelmes halat:((

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#406) hmhm válasza Botee (#403) üzenetére


hmhm
aktív tag

Életem legnagyobb ''fogása'' egy fotel volt :DD...Egy kis folyóban úszóztunk még kb 10 éves koromban a haverokkal. Bedobáltunk és egy helyen azt vettük észre hogy elakadás van, már vagy 20 szerelést el is vesztettünk. Persze akkoriban nem az volt a megoldás, hogy arrébb megyünk 2 méterrel és nincs gond...áááá..fogtunk egy gereblyét megtoldottuk egy picit és elkezdtünk fésülni :) Végül nagy fárasztgatások és kisebb kudarcok árán meg is lett, egy jó kis kényelmesnek mondható FOTELT sikerült ''kihalászni'' a vízből, tele volt szerelékekkel, nem emlékszem már nem akarok hülyeséget mondani, de ha 50 horog nem volt rajta akkor egy sem. Azért szerettem volna kezetfogni és gratulálni az illetővel/nek az elgondolás illetve megvalósításhoz..Azóta is van még horgom ebből a történetből adódóan, még 3 ágú horog is volt rajta, ahol köztudottan a legnagyobb hal max a ponty volt, sorban előtte a kárász és keszeg..ennyi :)
Érdedkes dolgok vannak a hazai vizekben...

(#407) Darken


Darken
aktív tag

Délpesti horgásztó:
Barátom elment etetőenyagért. Középen álltam a négy bot között. Egyszer csak hallom, hogy koppan valami. Odafordulok a botjához, indul le vízbe. Futok, nyúlok, nem értem el ... :) Hívom telefonon, hogy figyu bevitte a hal a botod, erre ő: HA HA, jó vicc. Aztán hamar rájött nem viccelődtem. Kb. három órán keresztül néztük, ahogy ide-oda húza a botot, ami nem süllyedt el! Halőr azt mondta, hogy ''túl nagy a szél'' nem megy be érte csónakkal... no comment. Mondta, ha még másnap fent lesz kihozza. Másnap haver reggel hívja halőrt, aki mondja, hogy itt a bot, és lehet érte jönni! :D

Barátom hazavitte, kitisztította, és 1 hónapja fogott vele két pontyot, tökéletesen müxik. Alap!

http://darken.hu

(#408) Scream007 válasza Darken (#407) üzenetére


Scream007
őstag

én ilyen ugrós témát 1x láttam.
de azóta is mi9óta rágondolok lefordulok a székről a nevetéstől
orczy kert pest, pici tó, meredek parton szembe, tudjátok, tipikus hangoskódós 140 kilos csákó issza a sört(issza vedelte) ott dumált a haverjaival, a bot lent, ő meg fenn a meredek parton fél percenként nézegetee kb(én a szembelevő parton pont szembe voltam vele:DDD) 1x csak azt látom sörögüveg eldob, félúton lefelé polo eldob, kapusokat megszégyenítő vetődéssel elgyebfont csukafejes, és gyorsússzással úszik a botja útán már majdnem a tó közepén érte útól, de utolérte nagy nehezen, tettes 2es nyurgesz volt:C
azt hittem beesek a v ízbe a nevetéstől, az az úgrás nem volt semmi:C:C

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#409) Darken válasza Scream007 (#408) üzenetére


Darken
aktív tag

én nem ugrottam be vízbe, mert hideg volt :)

http://darken.hu

(#410) Scream007


Scream007
őstag

na ja.
de néha voltunk olyna szép tavoakon hogy még 5méterre is lehetett látni a feneket(pl:puskaporosi tó) hogy kicsit imádkoztam, bárcsak berántaná a botom, legalább úszhatnák 1 jót:R (nem volt túl messze de a bottart sajnos megakadályozta:D)

félre téve, ezért pontyozok, és -8as orsóerővel>>alias álnyeletőfék.:C

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#411) hmhm válasza Scream007 (#408) üzenetére


hmhm
aktív tag

:C

Na az kemény lehetett, nálam a bot értékével egyenges arányban fogalmazódna meg bennem a gondolat, hogy ugorjak-e vagy sem....meg persze az időjárás is közrejátszik..
Gondolom a 140 kg test vízbeesése után 1 hétig nem volt kapás :D A halak kiszorultak a mederből :D

(#412) Botee


Botee
tag

Én egyszer voltam a préri tavon,akkor is egyszer bottartó akadályozta meg a halat,egyszer meg a drágább feederemet be is szedte,csak még utána tudtam rohanni/úszni..kemény volt,kicsit megijedtem...H miért pont a drágábbat...:D

Amíg a kelkáposztafőzelék meg nem esz engem,addig biza én sem eszem meg őt!

(#413) birka1337 válasza Latyakos (#402) üzenetére


birka1337
tag

zacskót fárasztani lol :C:C:C

-

(#414) salgado válasza birka1337 (#413) üzenetére


salgado
tag

zacskot márt én is fogtam,ujpesten a dunából márnázás közben.
csirkelábak voltak benne!:Y
először a haverommal beparáztunk nem tudtuk mi lehet benne.
minden eszünkbe jutott,csak a csirkeláb nem!

(#415) Latyakos válasza salgado (#414) üzenetére


Latyakos
aktív tag

És ugye hogy nehéz kihuzni? Jol felfogja a vizet, szép húzása van. :)
Faterom ugrott bele a vizbe mult héten, csatin akarta a hinarat kihúzni, vontatókötélre kötött valami vasdarabot, csak ahogy bedobta, kicsuszott a kezéből a kötél, ő meg ugrott utána mert majdnem 8 rongy volt. :)

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#416) Scream007 válasza hmhm (#411) üzenetére


Scream007
őstag

hát ja nem nagyon.
(nem mintha előtte lett volna:C)

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#417) Scream007


Scream007
őstag

én mikor régebben pecázgattam a Dunán elég kevéske eredménnyel 1 télikabátot fogtam, meg 1 szánkot a fenekezővel, de volt 1 babakocsi is, de azt már nem bírta a cucc:C

apám 1x fél óráig fárasztott, 1 kb TV nagyságű hínár/moszat köteget.
ez a raákos patak árpád híd között volt.
én csak néztem mit fáraszt már mióta. aztán a nagy kacagás:D
(jöttek a hajók folyamatba és a hullám mindig visszavitte ahonnan ibndult az egész)

jut eszembe nem tm mondtam e utoljára mikor moby IIön voltunk mellettem a spóri fogott egy 1.5-2es kárászt.
pehe elsőre mindeki pontynak hitte, de egy jó pecás ránéz már vágja az nem az, a testforma alapján.

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#418) Latyakos


Latyakos
aktív tag

Na Pumpi, mész 2 nap mulva a maconkai federkupára? :)

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#419) #16741888 válasza Latyakos (#418) üzenetére


#16741888
törölt tag

Sajnos nem:(, anyagi természetű dolgok miatt.:(
legalább belekerült, volna 30-40ezerbe, és még egy kicsi ha edzeni is akartunk volna.:( Majd jövőre, remélem.

(#420) Latyakos válasza #16741888 (#419) üzenetére


Latyakos
aktív tag

Fel a tejjel, ha nekem minden jól alakul addig, majd iszunk egyet a verseny után, mert én is megyek. :) 1 év alatt jól felfejlődök, és dobogóra állok. :) Szép ábránd.
;-)

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#421) #16741888 válasza Latyakos (#420) üzenetére


#16741888
törölt tag

Van már partnered?:D
mert ha nincs akkor ajánlom magamat.:DDD legalább nem kéne fűzni a havert...
addíg én is beruházok 1de lehet hogy 2 frankó feederbe... meg zsinórjelölő filcbe, illetve veszek egy márkás csúzlit is, mert ami most van háát jó, de... van sokkal jobb is.:D

(#422) Latyakos válasza #16741888 (#421) üzenetére


Latyakos
aktív tag

Még nincsen mert összes ismerős a hagyományos fenekezést űzi. :(
De pl. lőni egyáltalán nemtudok még, és van egy-két kissebb hiányosságom. Persze 1 év alatt sokmindent meg lehet tanulni. :) Szóval beszélhetünk majd róla, netán majd május elött akár egy közös maconkai peca is beleférne. Vagy ha gondolod tán most összel is. :)

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#423) #16741888 válasza Latyakos (#422) üzenetére


#16741888
törölt tag

Minden buliban benne vagyok:DD, ha minden jól megy még nyáron veszem a cuccokat, hogy a tavaszt már korán el tudjam kezdeni.:DDD egyébként én ugyanilyen helyzetben vagyok, at összes ismerősöm a hagyományos pecát űzi...

Bővebben: linkMost erre mi mondjak?
hiányzott egy sporthorgászom, és így nem tudtam jelentkezni:( a győztesnek gratulálok:R, meg egy picit irigylem is.:)

(#424) Scream007


Scream007
őstag

hát le is szívthat hallod:C
1 milla cumot plsz 1 kocsit nyert 1 nyomott verseny megnyerése miatt???:Y
jó bőkezüek voltak.
amugy maconkán én is voltam 1x nagyon szép hely, hal is van, csak meg kell találni.
én ott fogtam 1 3.5es vadponytot 16os cuccal egész nap ezt fogtam csak meg kispontyokat, de ez mindenért kárpotolt, kegyetlen szép hal volt.;)

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#425) Latyakos válasza Scream007 (#424) üzenetére


Latyakos
aktív tag

És gondolom élmény is lehetett 16-os damillal kihúzni. :)
Nagyon elkezdték nyomatni elmult pár évben a horgászversenyeket, de attól még tényleg húzós fődij az auto+a cucc. :)

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#426) Scream007


Scream007
őstag

hát ja.
nemzetközi versenyen nem adnak ennyit.
kap max. egy 80-100 ropis profi mtch botot, meg hozzá való 50k-s shimano orsót aztán pá pá.

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#427) #16741888 válasza Scream007 (#426) üzenetére


#16741888
törölt tag

mondjuk ezen azért én is meglepődtem, azt hittem az első nyeri a kocsit, a második meg a horgászcuccot, reális is lett volna, 2milla vs. 1milla, kicsit szerintem túl nagy lett a díjazásbeli különbség, bááár az is igaz hogy ettől HORGÁSZKIRÁLY.:R

(#428) Latyakos válasza #16741888 (#427) üzenetére


Latyakos
aktív tag

Én azért több napos pecaversenyt csinálam volna, és több stílusban, értem ezalatt a feederezést, matchbotozást, spiccbotozás, rablóhalazás pergetve és kishalas úszósan. Akkor lenne igazi király sztem. Mert ha egy Bokor Károly stílusú emberrel szállt volna szembe pontyozásban, lehet megveri. De azért Karcsi bá szvsz többet tud nála, még ha nem is ugyanazon területen. Bár ki tudja. ;-)

[Szerkesztve]

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#429) Scream007


Scream007
őstag

erről tud mi a véleményem erről a horgászkirályról:
1x elmondta ezt 1 öreg:
''horgászkirály= faxkirály'':C

verje meg 3 napos versenyeken, Ladányit pontyba, Katust keszeg/kárászozásba, Bokort harcsázásba meg süllőzésbe.
folyón tavon.
aztán majd utána feszítsen:B

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#430) #16741888 válasza Scream007 (#429) üzenetére


#16741888
törölt tag

jó azért ez amatör kategória volt... elvileg ezeknek a usereknek nincs 100ezres Shimano orsójuk, meg 300ezres rakósbotjuk...
tudom, nem ettől függ, persze, de azért...
Pont ezért nem szerencsés egy ''profit'' meg egy amatőrt összehasonlítani.

[Szerkesztve]

(#431) Latyakos válasza #16741888 (#430) üzenetére


Latyakos
aktív tag

De szerintem meg épp van nekik többszázrongyos felszerelésük, nem 240-es bambusszal mennek fenekezni, ha egy egyesületi versenyre is elmész, 20-30% minimum versenyládán ül és rakosozik. Vagy akár a duna fővárosi szakszára is érdemes kinézni, egyre több a pénzes divathorgász, aki meg tudja venni a 10 literes trabucco aromát, ha az épp a nyerő maconkán. Ahogy szokták mondani, akinek van pénze, előnye is van. Ha mindenki még ugyanolyan szerelékkel pecázott volna, na az lett volna egyenlő, sőt, ugyanolyan etetőanyaggal, stb. :)

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#432) Latyakos válasza #16741888 (#430) üzenetére


Latyakos
aktív tag

Walter Tomi pl 10 rongyos matchbottal is fgott rendesen, pedig mesterhorgász, vagy profi, itt látszik meg sztem a tudás. :)

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#433) #16741888 válasza Latyakos (#432) üzenetére


#16741888
törölt tag

Persze, a Tomi előtt le a kalappal:R, nagy csodálója vagyok mert egy fantasztikus horgász.:R

picit más.
viszont azért, ne haragudjatok de azt túlzásnak érzem amit pl. a Ladányiék csinálnak, meg ami a Sporthorgászban is van...
4kilós ponty és majdnem csónakba ültünk a fárasztásnál.. pff
Meg a Ladányi dvdjén is, 8kilós ponty és csónakba kell ülni fárasztani egy 150rongyos bottal???? hát gratulálok, szerencsétlan haltól még az utcsó esélyt is elvettük, szvsz undorító ez a bojlizás ahogy ezek csinálják.
és akkor látom azt pl. hogy a Walter tomi a 11kilós pontyot meg 18as zsinórral és light matchel kivette... jaa ládán ülve.:DD és semmi csónak, meg semmi nyeletőfék, meg 100as orsó 88db csapággyal.:D

[Szerkesztve]

(#434) Scream007


Scream007
őstag

hát mondjuk ja nekem sem szimpi amit azok csinálnak, csak ugy épp nem jutott más az eszembe:F

a legnagyobb LOLLL hogy 6os pontyot még én is kivettem partról, pedig abszolut átlagos cumom van, semmi luxus meg ház nagyságú szák.

szerintem az az igazán jó pecás aki akkor is fog halat amikor mások csak nézik az eget meg napoznak.:R
nevelőtavon halatfogni nem nagy kunszt.
amugy a vicc kedvéért, én 2x ott voltam mikor a moby ilyen házi válógatót tartottak, pár nevesebb is ott volt, de a nevük így nem ugrik be(annyira ezek nem nevesek, de azért halásból ismerek 2-3at így a vb-kről).
a nevelőtavon pecáztak ugy hogy előtte végigmentek kb 30-40mes sávba csónakkal, és és kb 1 mázsa kukoricát buzát, meg magokat beszórtak nekik, ők erre rá 1 órára kezdtek kb pecázni.
kérdem én???
ki az aki ilyen körülmények mellett nem fog 10-12kg halat????
szerintem bárki meg tudja csinálni.
a legnagyobb LOLLL én mögöttük ültem fenekezővel az a 3 óra alatt kb 15 kg pontyot fogtam, pedig én nem öltem bele annyit mint ők, szóval ennyit a horgászversenyekről:C

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#435) #16741888 válasza Scream007 (#434) üzenetére


#16741888
törölt tag

mondjuk az tényleg akkora tó, hogy lehet ha nem szórnák azt be akkor még snecit se fognának, mert nincs az az aroma ami, a tó másik végéből odacsalná a halakat.:D
Én a mobyn a 8as potyot vettem, ki, 30as orsóval.;] baszakodtam vele jó sokat, de kivettem. És nem 100as orsóval... LOL

(#436) Latyakos


Latyakos
aktív tag

Na igen, igazatok van, a bojlis pecázásuk már túlzás. És azt se hagyjuk filyelmen kívül hogy javarészt fonott zsineget használnak, ha másnak nem is, minimum 20 méter dobóelőkének. Ha a partközelben van a nyurga akkor kezd igazán neki a csapkodásnak, 30-as fonottal ki nem szedi ki? A csónakos megmozdulás már tényleg lol, tiszai ismerőseim 20-as harcsákat szednek ki 80-as orsóval, 40-es fonott zsinorral, és az kicsit bikább mint egy ugyanakkora tőponty. :))

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#437) Scream007 válasza #16741888 (#435) üzenetére


Scream007
őstag

az a baj 6 fölé nem tok menni:(
3x a moby-n , 2x a prérin fogtam 6ost, de annál nagyobbat még nem.

mondjuk összszedtem 3 szomszédot, de a hal meglett:DDD

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#438) #16741888 válasza Scream007 (#437) üzenetére


#16741888
törölt tag

mondjuk nekem is ez az átlag 3-4kilósok.:D
Soha nem felejtem el, tavalyelőtt, vagy tavaly:F tavasszal, gondoltam komolyabbra veszem a figurát, vettem bojlis botot, Sporthorgászt, mindent. Látom, bojli, háá tök poén, ezt nekem ki kell próbálni, kimegyünk srácokkal a Mobyra, előtte vettem 10-15bogyót:D, bedobtam, jóó nagy froclizást kaptam, hogy mit képzelek, mivel pecázok:DD, itt a jó öreg kukorica.:DD bent is hagytam a 2. óránál, kapott ez a ponty:DD, ki is szedtem, nem kevés szórakozás árán.:DD Se előtte se utána soha nem fogtam bojlival halat.:DDD A felszerelésem se volt éppen bojlis, 30as orsóval;], de amikor én a fejembe vettem a bojlizást, eléggé kevés tárgyi tudással rendelkeztem a témában.:D

(#439) busman


busman
addikt

Délután indulok pisztrángozni.Apám délelőtt fogott pár darabot.:C

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#440) #16741888 válasza busman (#439) üzenetére


#16741888
törölt tag

Hol???:D
jövök én is:DD ugye nem a prérin:(

(#441) busman válasza #16741888 (#440) üzenetére


busman
addikt

Még mindíg Szombathely...

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#442) Latyakos válasza busman (#439) üzenetére


Latyakos
aktív tag

Ha szoktatok belőle esetleg hazavinni, az íze milyen? Illetve hogy készítitek el?

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#443) busman válasza Latyakos (#442) üzenetére


busman
addikt

Jee,fogtam 4 darabot,40dkg volt a legnagyobb,nem szoktam elvinni.
Nagyon finom,olajban citrommal locsolva,kicsit fokfagymásan..

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#444) #16741888


#16741888
törölt tag

ezt nézzétek mit találtam:DD, én kérek elnézést.:(
Bővebben: link az 5let nagyon jó lenne, csak a kivitelezés nagyon gyatra:(
Itt a haver:D
[kép]

(#445) I_Am


I_Am
veterán

Hú srácok ma mekkorát horgásztunk haverokkal a csömöri tavon. :DD

Én fogtam 9 pontyot, (2 kilo alatti nem volt) meg egy 58-as amúrt. :D
Az egészben a legszebb, hogy a tavon mások alig fogtak. :DDD Mikor vittük a végén bemutatni a fogást kajak ki voltak akadva. A halőr még viccesen meg is kérdezte:''- Maguk ezen a vizen horgásztak? :D''
Kérdezgették mit, hogy merre, mert ma senkinek nem ment a hal csak nekünk. (hiába na, a több 10 éves tapasztalat és a hozzáértés meghozta a gyümölcsét. :DDD)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#446) Scream007 válasza I_Am (#445) üzenetére


Scream007
őstag

te pecázol és még nem írtál ebbe a topicba???furi???:U

amugy grat.

én is voltam már párszor ilyen helyzetbe, legutoljára 2 hete......:DD:DD

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#447) #16741888 válasza I_Am (#445) üzenetére


#16741888
törölt tag

te is horgászol??:D
bravo, gratula a fogáshoz.:DD

(#448) I_Am válasza Scream007 (#446) üzenetére


I_Am
veterán

Azért nem írtam, mert Én nem irogatok hanem fogok. :D

Viccet félretéve igen horgászok már nagyon régen. Majd dobok fel képet a ládámról. (kíváncsi leszek a véleményekre)

szerk: meg a teríték is le van fényképezve, igaz csak az amúrok, mert a potykák szétugráltak volna ha kitesszük őket. :D (az Én amúromat igy is fogni kellett, mert nagyon virgonc volt.)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#449) Scream007 válasza I_Am (#448) üzenetére


Scream007
őstag

én fogok és írogatók is:C:DD

58as amur kb 3 igaz???

u.i:majd rakok be én is képet a 6os ponytról csak tudnám hol van:U

[Szerkesztve]

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#450) I_Am válasza Scream007 (#449) üzenetére


I_Am
veterán

Elég ''dagi'' volt, megpucolva, lefejezve lett 2.5 kilo. (nem zsíros, hanem erős)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.