Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) #16741888 válasza Rapidus (#850) üzenetére


#16741888
törölt tag

Mára olvadt ki a víz, szóval nem fúztem hozzá nagy reményeket, kb 2órát horgásztam, 5db tenyeres kárász lett az eredménye, elégedett vagyok.:)
Jött egy öreg, a tón mindenki ismeri, leoltott hogy hogy horgászhatok én a tó ezen a felin itt nincs hal, jött a másik, az szintén oltott, nála bot is volt, átment a tó másik oldalára. Alighogy elmentek, jöttek a karcsik, én meg röhögtem magamba nagyokat.
1óra múlva megunták kerekeztek visszafele, már messziről kiabáltak, hogy ugye megmondták hogy itt nincs hal, most, meg hideg még a víz, és én is jobban tenném ha hazamennék, úgys e fogok semmit, hátranézek, mondom én már fogtam, a két öreg, majdnem eldobta a biciklit.:DDD
Igazhogy 20as horog és 0.08as előkével, meg elég ütős kajával, de akkor is fogtam.:)

(#852) Rapidus


Rapidus
tag

Gratula az elsőkhöz ;) . Nekem még április elejéig várnom kell.

R.I.P. 1954-2009

(#853) myrra válasza #16741888 (#849) üzenetére


myrra
senior tag

hi. ti most hülyültök?

még nem olvadtak ki a tavak?

pedig kedden horgászni akartam menni. aszittem már teljes gőzzel megy a szezon :F
vagyis mindjárt április. akkor lehet a legtöbb halat fogni a tavakban ahol nincs folyamatos telepítés

''máskor mielőtt elküldöd a post-ot és megnyomod az OK-t gondolj arra,hogy itt mindig mindenki lesben áll..'' by Janesz :) Chuck Norris nem iszik turmixot! :DD a vadhúsnak minimum 25%a zsír by Janesz

(#854) Kephamos válasza #16741888 (#851) üzenetére


Kephamos
addikt

Gratula és igrigyellek! ;) Én még ki sem váltottam az ideji papírokat, de jövő héten szinte biztos, hogy ki fogom váltani.
--------------
Nyírergyháza környékéről pecázik valaki?

(#855) myrra válasza Kephamos (#854) üzenetére


myrra
senior tag

ilyemkor szoktatok már csontival horgászni? vagy csak a pufi megy még

''máskor mielőtt elküldöd a post-ot és megnyomod az OK-t gondolj arra,hogy itt mindig mindenki lesben áll..'' by Janesz :) Chuck Norris nem iszik turmixot! :DD a vadhúsnak minimum 25%a zsír by Janesz

(#856) Kephamos válasza myrra (#855) üzenetére


Kephamos
addikt

Igazság szerint ilyenkor még nem igazán vltam pecázni, de szerintám megy a csonti is. Vagy
jövőhétvégén vagy azutánra tervezem az első peccantás, mert akkorra már garantált a jóidő, meg remélem a fogás is, mert olyan helyre megyünk, ahol eléggé sűrün telepítenek. (Apagy)

(#857) myrra válasza Kephamos (#856) üzenetére


myrra
senior tag

én kedden kimegyek pecázni ha jó idő lesz. csonti-t akkor viszek. meg kukorica vagy pufi lesz még mellé. egy fenekezőt viszek meg egy úszós match botot(byron)
azt azért szeretem mert egy egykilós ponyt úgy megdolgoztatja mint egy 15 kilós amúr az erős botokat. szal nem nagyon komázom azt amikor pl fenekeznek valami brutális bottal, 30as szinórral aztá vizisiel a ponty mikor kitekerik. igen azt kitekerik. azt nem tartom horgászatnak.
egy matchbottal meg feederrel jókat lehet játszani:))
én Federer-nek hívom :DDD igaz hogy ez nem tenisz. csak má megszoktam ezt a nevet
ugyhogy Federer bot ;]

''máskor mielőtt elküldöd a post-ot és megnyomod az OK-t gondolj arra,hogy itt mindig mindenki lesben áll..'' by Janesz :) Chuck Norris nem iszik turmixot! :DD a vadhúsnak minimum 25%a zsír by Janesz

(#858) #16741888


#16741888
törölt tag

Mai peca eredménye, olyan 1.5kg kárász 2óra alatt, meg 2szép Koiponty, összességében olyan 2.5kg hal, elégedett vagyok megint, ahhoz képest milyen szar volt az idő, szerintem nem rossz.
egy jótanács, mivel még ilyen hideg a víz 14es alatti horogméret nem nagyon játszik, nekem a 12essel nem sikerült semmit fogni, a 18as Preston volt a király, 10es előkével, és csontival, kimértem a vízmélységet 8mes víz:Y 3mre a parttól:Y de csak azért 3mert fent van a víz, egyébként 7mes de egy lépésre a parttól.:))
Nem semmi harc lesz itt nyáron, hogy vajon melyik vízrétegbe tartózkodnak a halak, izgalmas kis totó.:)

(#859) Kephamos válasza #16741888 (#858) üzenetére


Kephamos
addikt

Szerintem nem kell félni, nyárra, ha nem jön közbe semmi extra, akkor le fog apadni a víz normál mélységre.

(#860) #16741888 válasza Kephamos (#859) üzenetére


#16741888
törölt tag

Tökmindegy, 1mnél lejjebb akkor sem fog, mert az a normál vízszint, és matchbotra a 7m se olyan kevés:)), de nem baj, izgi lesz, és ez jó.

Kell valami frankó horgászföld lelőhelyet találnom, mert érzem ebben a szezonba a földnek nagyon nagy szerepe lesz.:))

Valószinüleg holnap munka után leugrok, ragasztott kukoricával+csontival fogok pontyozni fenéken, a másik bottal meg kárászozok vízközt.

[Szerkesztve]

(#861) Kephamos válasza #16741888 (#860) üzenetére


Kephamos
addikt

Mármint minek a föld? Nehezíteni az etetőanyagot? Ém ahhoz sima homokot használtam, ami tó mellett volt.

(#862) #16741888 válasza Kephamos (#861) üzenetére


#16741888
törölt tag

A föld arra kell hogy az etetőanyag egy felhőt képezzen vízközt, mivel a keszegek/kárászok imádnak itt ''bújócskázni'' és bátrabban táplálkoznak.

(#863) myrra válasza #16741888 (#862) üzenetére


myrra
senior tag

kíváncsi leszek kedden sikerül-e valamit összehoznom

rajta leszek a témán

tavaly volt hogy 23 pontyot fogtam egy délután

''máskor mielőtt elküldöd a post-ot és megnyomod az OK-t gondolj arra,hogy itt mindig mindenki lesben áll..'' by Janesz :) Chuck Norris nem iszik turmixot! :DD a vadhúsnak minimum 25%a zsír by Janesz

(#864) Kephamos válasza myrra (#863) üzenetére


Kephamos
addikt

Életemben nem sikerült még pontyot fognom... :U

(#865) myrra válasza Kephamos (#864) üzenetére


myrra
senior tag

miért vizilóra horgászol?

''máskor mielőtt elküldöd a post-ot és megnyomod az OK-t gondolj arra,hogy itt mindig mindenki lesben áll..'' by Janesz :) Chuck Norris nem iszik turmixot! :DD a vadhúsnak minimum 25%a zsír by Janesz

(#866) #16741888 válasza Kephamos (#864) üzenetére


#16741888
törölt tag

Milyen cuccal próbálkozol, esetleg tudunk segíteni.

(#867) myrra válasza #16741888 (#866) üzenetére


myrra
senior tag

szerintem csak viccelt ám

''máskor mielőtt elküldöd a post-ot és megnyomod az OK-t gondolj arra,hogy itt mindig mindenki lesben áll..'' by Janesz :) Chuck Norris nem iszik turmixot! :DD a vadhúsnak minimum 25%a zsír by Janesz

(#868) Kephamos válasza #16741888 (#866) üzenetére


Kephamos
addikt

Sajnos nem viccelek ám. :B
Egyszerűen csak eddíg nem volt szerencsém. Mikor pontyozni mentünk soha sem volt kapás. Baján csodálatosak lettek volna az esélyei matchel, azt monda a fickó is, aki ott pecázik már vagy 20 éve, hogy akkor és ott kellet volna fognom. Kiderült, hogy az volt a probléma, hogy valami barom beszórt 2 zsák búzát 4 nap alatt és túletette őket... :((( :U :C

(#869) Kephamos válasza #16741888 (#866) üzenetére


Kephamos
addikt

Sajnos nem viccelek ám. :B
Egyszerűen csak eddíg nem volt szerencsém. Mikor pontyozni mentünk soha sem volt kapás. Baján csodálatosak lettek volna az esélyei matchel, azt monda a fickó is, aki ott pecázik már vagy 20 éve, hogy akkor és ott kellet volna fognom. Kiderült, hogy az volt a probléma, hogy valami barom beszórt 2 zsák búzát 4 nap alatt és túletette őket... :((( :U :C

(#870) Bandus99 válasza Kephamos (#869) üzenetére


Bandus99
őstag

node jon az idei szezon, hajra itt a lehetoseg

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#871) myrra válasza Kephamos (#869) üzenetére


myrra
senior tag

hány éves vagy? ha még csak 10 körül akkor oké.

nekem tavaly volt hogy 23 sikerült, de 4 volt a legrosszabb.
csak tavasszal horgásztam. most is így lesz szerintem. olyan május közepéig tervezem.
ez a tó csak 10 kilóméterre van és elég nagy. igazából egy elárasztott terület.
lényeg hogy nem zavar senki

tudok még egy elég jó tavat, ott elég jó esély van tíz kilós amúrokra, pontyokra is. persze főleg nyártól, majd lehet idén elmegyek párszor. viszont az kicsi tó keresztbedobálás esélye, paraszt horgászokkal vita lehetséges. :)
és az el vissza nekem már a 100 km-t is eléri. szal gyakran biztos nem megyek

''máskor mielőtt elküldöd a post-ot és megnyomod az OK-t gondolj arra,hogy itt mindig mindenki lesben áll..'' by Janesz :) Chuck Norris nem iszik turmixot! :DD a vadhúsnak minimum 25%a zsír by Janesz

(#872) Kephamos válasza myrra (#871) üzenetére


Kephamos
addikt

Jaja, itt az új szezon és a lehetőség.
-------------------
Annyi már régen elmúltam, de igazából rendszeresen pecázni még csak pár éve kezdtem el. Valahogy sohasem volt szerencsm viszont szép dévéreket már jócskán fogtam. Ha egy mód van rá, akkor inkább balinra, vagy valamilyen más ragadozóhalra megyek.
Apropó! Balint fogtatok már?

(#873) SAMYka válasza Kephamos (#854) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Én mondhatni Nyíregyháza környéki vagyok. ;]

Ma voltam ki Tarcalra a kengyeltóra és elmondhatom hogy ilyen élményem egy délután még nem volt. Kifele menet leszakadt a kocsiról a kipufogó. Mikor sikerült egy helyet találni végre és kipakoltuk a cucot kiderült hogy az összes csali otthol maradt. Szomszédba pecáztak próbáltunk kérni de nem adtak semmit. Találtam még egy pár szem száraztengerit a dobozom aljába és eldöntötük jó lesz az. Aztán jött az elenör felesége vettünk egy ''akciós'' jegyet olcsón. Először az jutott az eszembe hogy 1 bottal pecázok mert lusta vagyok a másikat kipakolni de aztán meggondoltam magam és kipakoltam ''becsaliztam'' bedobtam és kb 5 perc mulva kapás. Örültem mint állat de annyiba is marad. Kb 40 perce pecázhatunk mikor elkezdett esni az eső. Nem mertük megvárni hogy komolyan is elkezdi e vagy csak szemetelget mert aki ismeri azt a vizet az tudja hogy ott egy kis eső és harckocsival sem húznak ki. Összepakoltun elindultunk haza, de nem arra amerre jöttünk hanem egy ismert rövidebb úton. Találkoztunk egy frankó kis pocsolyával amin épp hogy csak át tudtunk jönni. Aztán találkoztunk egy nagy pocsolyával amin nem mertünk át jönni. Visszafordultunk, de az előző pocsolya az utunkba volt és meg is állított úgy kb 15-20 percre, mire sikerült az autót kiszedni belőle. aztán kb 30 perc intenzív rázkódás után már elértünk arra a pontra hogy sikerült 50 métert aszfalton is menni.

A lényeg az hogy meg volt az év első kapása és jót pecáztunk (már amennyit lehet kb 40 perc alatt)

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#874) myrra válasza SAMYka (#873) üzenetére


myrra
senior tag

asszem szerdán veszek 2-3 feeder botot aztá megtámadom a halastavat :DDD

de csak ha holnap jól sikerül a horgászás, amire sajna nem sok esély van(déliszél)

csak abban bízom hogy a dögök eléggé éhesek már a téli koplalás után.
horgászik itt valaki rendszeresen feederrel?

''máskor mielőtt elküldöd a post-ot és megnyomod az OK-t gondolj arra,hogy itt mindig mindenki lesben áll..'' by Janesz :) Chuck Norris nem iszik turmixot! :DD a vadhúsnak minimum 25%a zsír by Janesz

(#875) Scream007


Scream007
őstag

ha időjárás is úgy akarja szombaton szezonnyitó peca jön :C

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#876) myrra


myrra
senior tag

sajna megint bejött ez a déliszél = no kapás aranyszabály:( mindössze a csíra snecit fogtam

majd jövő héten megpróbálom megint, remélem egy 8-10 ponty befigyel:)

''máskor mielőtt elküldöd a post-ot és megnyomod az OK-t gondolj arra,hogy itt mindig mindenki lesben áll..'' by Janesz :) Chuck Norris nem iszik turmixot! :DD a vadhúsnak minimum 25%a zsír by Janesz

(#877) Kephamos válasza myrra (#876) üzenetére


Kephamos
addikt

Ez a déliszél=nincs kapás általában is iga, vagy csak ott?

(#878) myrra válasza Kephamos (#877) üzenetére


myrra
senior tag

melegfront miatt van főleg asszem

''máskor mielőtt elküldöd a post-ot és megnyomod az OK-t gondolj arra,hogy itt mindig mindenki lesben áll..'' by Janesz :) Chuck Norris nem iszik turmixot! :DD a vadhúsnak minimum 25%a zsír by Janesz

(#879) #16741888 válasza myrra (#878) üzenetére


#16741888
törölt tag

Szerintem ez hülyeség, tegnap 6pontyot fogtam a tavon:), -3 csomó kárászt... Szerintem rossz módszerrel próbálkozol, fenéken nekem sem jött semmi.

(#880) myrra válasza #16741888 (#879) üzenetére


myrra
senior tag

próbáltam csontit, kukoricát, és pufit is, matchbottal úszóztam 12es zsinórral
és mellette két fenekező volt bevetve. meg a szomszéd horgász se fogott semmit

''máskor mielőtt elküldöd a post-ot és megnyomod az OK-t gondolj arra,hogy itt mindig mindenki lesben áll..'' by Janesz :) Chuck Norris nem iszik turmixot! :DD a vadhúsnak minimum 25%a zsír by Janesz

(#881) #16741888 válasza myrra (#880) üzenetére


#16741888
törölt tag

Vízközt próbáltad földes kajával+szúnyoggal? Fontos alapanyag a vízközti matchezésnél a föld.

Jaa, föld alatt durva mérteket értek, 1kg kajához hozzányomok 2kg van den eynde földet, és van amikor még kevés is.:Y

[Szerkesztve]

(#882) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Jupííí! Beállt a jóidő, nemsokára hétvégi pecázás!! Tópart + sunshine + csend + 2 bot belógatva + sörike; feeeeling :DD

<< Heimdal >>

(#883) Scream007 válasza Retekegér (#882) üzenetére


Scream007
őstag

Hát én is szeretném már ezt, remélem hétvége nem szórakozik.
Mondjuk nem tom milyem ómen pont ápr. 1.én menni először :C
Én is azé berakom majd az uszasat ki tudja, de azé fenéken is vannak trükkök. ;)

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#884) Retekegér válasza Scream007 (#883) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Kifogsz egy tréfás tükörpontyot, vagy egy humordudor amúrt :DDD

<< Heimdal >>

(#885) myrra


myrra
senior tag

hi, nem tudja valaki hogy online lehet-e kapni Byron botokat valahol?

''máskor mielőtt elküldöd a post-ot és megnyomod az OK-t gondolj arra,hogy itt mindig mindenki lesben áll..'' by Janesz :) Chuck Norris nem iszik turmixot! :DD a vadhúsnak minimum 25%a zsír by Janesz

(#886) Kephamos válasza myrra (#885) üzenetére


Kephamos
addikt

Online... Hogy akrsz te pecázni, ha még botért is lusta vagy kimozdulin... :DDD ;)
UP!

(#887) #16741888 válasza myrra (#885) üzenetére


#16741888
törölt tag

(#888) myrra válasza Kephamos (#886) üzenetére


myrra
senior tag

nem vagyok lusta, csak hátha így olcsóbban lehet hozzájutni.
pl mondjuk rendelek az osztrákoktól 2 byron feedert aztá nem 50be kerül hanem csak 30ba
ilyesmire gondoltam, boltban nézegettem majd lehet veszek pénteken valamit

''máskor mielőtt elküldöd a post-ot és megnyomod az OK-t gondolj arra,hogy itt mindig mindenki lesben áll..'' by Janesz :) Chuck Norris nem iszik turmixot! :DD a vadhúsnak minimum 25%a zsír by Janesz

(#889) Kephamos válasza myrra (#888) üzenetére


Kephamos
addikt

Csak vicceltem!!!
-----------
Lassan nekem is be kéne majd szerezem egy jó kis feeder botot... Tudtok valami olcsót és jót, ajánla, márha ez a két fogalom nem zárja ki egymást. :B

(#890) #16741888 válasza myrra (#888) üzenetére


#16741888
törölt tag

Feletsd el, a botok mind drágábbak külföldön mint nálunk, még a byron gyár oldalán is.

(#891) #16741888


#16741888
törölt tag

Süt a nap, szép az idő, menjünk horgászni.:DDD

(#892) Retekegér válasza #16741888 (#891) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Hát ott lenne az igazi, nem pedig a melóhelyen :O

<< Heimdal >>

(#893) myrra válasza Retekegér (#892) üzenetére


myrra
senior tag

hi. ha valaki fog valamit akkor nyomja már fel a kepfeltöltésre oszt linkelje be!
oks?
legközelebb ha megyek viszek magammal gépet remélem fogok is valamit, holnap meg beújítok egy byron feedert aztá ha beválik akkor mégegyet. végülis ha nem jön be akkor is jó lesz, max majd úszózok vele, mint a mecsivel:))

''máskor mielőtt elküldöd a post-ot és megnyomod az OK-t gondolj arra,hogy itt mindig mindenki lesben áll..'' by Janesz :) Chuck Norris nem iszik turmixot! :DD a vadhúsnak minimum 25%a zsír by Janesz

(#894) #16741888 válasza myrra (#893) üzenetére


#16741888
törölt tag

nem tudom mennyi szánsz rá, én a helyedben inkább a Beastmaster venném... 18körül van, de szerintem az eggyik legjobb feeder, nem rossz a Byron sem, de a Shimi mégiscsak Shimi.
Bár a Grey mammonth se rossz, sőt, én is gondolkodtam egy olyan matchen.

(#895) myrra válasza #16741888 (#894) üzenetére


myrra
senior tag

Grey mammonth
és 21 volt asszem

vhá viszont kíváncsi lennék miket lehet dobálni egy ilyennel:Grey Mammoth Easy Distance

Dynamic Feeder : és erről mi a véleményed? nincs 10000 ft. olyan is?
pedig Byron. akkor mégse csak a név teszi



[Szerkesztve]

''máskor mielőtt elküldöd a post-ot és megnyomod az OK-t gondolj arra,hogy itt mindig mindenki lesben áll..'' by Janesz :) Chuck Norris nem iszik turmixot! :DD a vadhúsnak minimum 25%a zsír by Janesz

(#896) #16741888 válasza myrra (#895) üzenetére


#16741888
törölt tag

Minden/legtöbb/ cégnek van termékskálája, a low end től a premiumig, Shimanot is vehetsz 10 alatt, csakhát annyit is ér, 10ezret. a Grey Mammonth egyébként nem rossz választás, de azért nézd meg a Beastmastert is, nekem valamiért nagyon bejött, jaa tudom, van hozzá toldó, azaz használahatod a botot, 3.9esként is, meg 4.2asként is. Ráadásul úgy van kitalálva a hogy a spiccek egy pickerbot lágyságától a nagy pontyra való kemény spiccig vannak, persze ez a legtöbb feedernél így van, de mondom nekem ez a toldó jött be nagyon.

Tegnap kipróbáltam a kiállítási szerzeményemet, a 10rongyos Milo matchet, ugye a Korum után fogtam kézbe, és jó volt:), asszem ezzel sok mindent elmondtam a botról, nagyon nagyon jó bot, hihetetlenül megérte 10ért szerintem, halat ugyan nem fogtam vele:DDD, mert kegyetlenül felázott a szerdai esőtől az út, és nem tudtam a sekély vízhez hátramenni.:( De 12grammos wraglert dobáltam, és kényelmes volt, ráadásul, az ütköző már a dobra volt feltekerve akkora volt a víz, és még így is akadásmentesen tudtam dobni, bravo.

(#897) myrra válasza #16741888 (#896) üzenetére


myrra
senior tag

Easy Distance-ről valami vélemény?

''máskor mielőtt elküldöd a post-ot és megnyomod az OK-t gondolj arra,hogy itt mindig mindenki lesben áll..'' by Janesz :) Chuck Norris nem iszik turmixot! :DD a vadhúsnak minimum 25%a zsír by Janesz

(#898) #16741888 válasza myrra (#897) üzenetére


#16741888
törölt tag

Dunsztom sincs, gondolom az easyből itélve, valami light pecáról van szó.:F kaptam a kiállításon egy Byron katalógust, majd elolvasom, bár tudom öndicséret büdös.:))

(#899) myrra válasza #16741888 (#898) üzenetére


myrra
senior tag

elvileg ez egy távdobó bot. az easy distance arra utal hogy könnyű vele elérni a nagyobb távolságot, engem csak az érdekelne hogy mégis mekkora dobás lehet ez? olyan 50-60k körüli pecabot.

''máskor mielőtt elküldöd a post-ot és megnyomod az OK-t gondolj arra,hogy itt mindig mindenki lesben áll..'' by Janesz :) Chuck Norris nem iszik turmixot! :DD a vadhúsnak minimum 25%a zsír by Janesz

(#900) #16741888 válasza myrra (#899) üzenetére


#16741888
törölt tag

Szerintem egy Byron nem ér annyit, de ez az én egyéni véleményem, én eggyetlen botért adnám ki a 60rongyot, a Preston Carbonactive, ettől függetlenül lehet nem ér annyit mint amennyibe kerül.:U
Nem tudom te milyen szinten tolod a feedert de szerintem az új Döme Gábor feeder is elég lenne, vagy a fent említett Beastmaster.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.