Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) Scream007 válasza Kephamos (#795) üzenetére


Scream007
őstag

na ja az 5 csapágyas noname hát, nem is tom ha nem lett volna ráírva 2öt mondtam volna.És valahogy a dob is remegett vagy mi, jó lehet azé mert sokan tekergették.
Persze minden orsót kézbeveszek amelyik a legzsimpibb és legszebben fut.
Lehet most megköveztek, de nekem az Okuma nem jön be, sokkal drágább mint a Spro és szerintme nincs akkora márka, mellesleg 8e-s orsón nincs ellensúly a hajtóján hát ez gáz szerintem, és igenis lehet ezt érezni gyakorlatban még fenekezésnél is mikor messziről tekered ki.Erőből megtekered 4-5x körbe kell mennie egy orsónak amelyik jó.

Amugy én úszóból csak 1-1.5-2est használók amelyiken felül kis karika van oldalt általában dundik vagy hosszukásak alul meg vékony aluminium cső jön ki amire szelepgumit kell tenni(igen tom ennek van egy neve de nem ugrik be most)

[Szerkesztve]

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#802) BLiNk3r válasza Scream007 (#791) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Ígyvan, a drágulás az brutális.
Én idén még nem voltam horgászboltban, de attól félek dobok majd pár hidat az új árak hallatán :D

A horgászat eddig sem volt egy olcsó hobbi, de sajnos egyre drágább ez is...kezdve a napijegy áraktól a felszerelés árakig... :o/

(#803) #16741888 válasza Gh0sT (#800) üzenetére


#16741888
törölt tag

Döme Gábor: Finomszerelékes pontyhorgászat, Feederbotos pontyhorgászat, Finomszerelékkel folyóvizen
Ladányi: Bojlizás mesterfokon I.- II.
Walter: Matchbotos horgászat I. :R(az isten:DDD)

Esetleg cserélhetnénk.:)

(#804) #16741888 válasza BLiNk3r (#802) üzenetére


#16741888
törölt tag

Igen és akkor még nem beszéltünk a minőségi etetőanyagról:O
Sajna én is csak versenyre tudok megengedni pl. X21et, vagy a mindennapi horgászatra nem mindíg veszek Tortut pedig kéne, dehát 600ft:O, ahhoz az olaj 800:O, hozzá minőségi száraz kaja 800, szoktam hozzá X21et is keverni, amiből egy zacskó 1000fölött van:O használok is sokáig egy zacskót:D, és akkor ilyenről hogy etetőszunyog még nem beszéltem, az idéntől lesz a horgászboltba, a gyerek mondta is nyugodjak meg nem lesz olyan drága, 2rongy, kösz szépen.:(

Én azt csinálom, hogy veszek 3kgos kiszerelésű szárazat, 6-800ft, (német cucc, ha gondoljátok megnézem a márkáját) hozzá egy-két tasak aroma(van den eynde), és ez viszonylag korrekt, az aromákkal kihúzom egész évben, majdnem.:) Izlés szerint kukorica, ha van pénzem tortu, pellet, meg ami jön.:DDD
Idén sok versenyt terveztem be úgyhogy már most spórolok.:D

(#805) Scream007


Scream007
őstag

én 3 éve egy etetőt használók, amire azt mondom zsír.
Mindig próbálgatok újjat de mikor mást használók mindig kevesebbet és kisebbet fogok így mindig visszatérek a jól bevált MILO Special Carp-hoz, 2.5kgos kiszerelésű olyan 1500-1700ft de ez 3éve is 1300 volt szal nem vészes az emelkedése.
És valami isteni klassz anyag nem ragacsos, onlik, könnyű utánvízezni, szívja vizet kellően nehéz, és rohadt jó íze van :C , Ezt kb 3xori pecára használóm el(2 fenekes bothoz elég 80dkg száraz azt megvizezem lesz belőle több mint1, sőt lehet 1.5 is>>)ehhez teszek fél doboz csemegét, bele angolmorzsát, ha lehet multicolors-t :C (amibe kék, sárga, piros, zöld, narancs van, de ez nagyon ritka) de ha nincs más elég a piros is, és ha még nagyon kell a cucc akkor beleteszek Van Den Eynde micropelletset(erről inkább ne beszéljünk, 10 boltból max. 1ben van :C ) ez kb 1000ft a morzsa 700ft de ez kb 8-10xerre elég ahogy a morzsa is, és ha még nagyon kedves akarok lenni a pontyokhoz akkor veszek kukorica Tortouet de mais, ami így egby ven mint az agyag és előre kell vizesíteni, ezt kb fél óra múlva teszem hozzá, a milonak van az az előnye hogy 3 fázisban kell vizesíteni, ergo ha elsőre elvizezted az sme gáz mert fél óra múlva már száraznak fogod érezni, mert annyira beszívja, ezeketa cumokat összeteszem és ilyen frankó ''vödör oldalán kopogós'' :C nayag lesz tapad, de ha kell szétesik könnyen, picit felhősít de csak ízanyaggal.
Ez a sztár anyag nálam :R

Használtam már Tubetinit, Sensast, Robinsont, Katust, többféle milot de egyik sincs ilyen hatékony, és ez tavasztól őszig jó csak max. tavasszal srága angolt kell beletenni mert ilyenkor télleg picit riasztó a piros, de ez sem lehet biztosra mondani.
Szal 1 peca ára kb>>>1500:3= 500 + (1000:8/10=120kb)+ (700:10=70)+ (Turtue 600 ez kb 5xörre elég szal=120)=kb 800+ 2 doboz csemege kerek 1e kb :C

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#806) #16741888 válasza Scream007 (#805) üzenetére


#16741888
törölt tag

Igen kb 1000ft, én mással dolgozom:D, de a ugyanoda lyukadok ki.:D Persze ez csak átlagos vasárnapi horgászatra érvényes.:D
Május1. lesz nekem az idénynyitó verseny:D, a tavunkon, asszem oda több minden kell majd.:)

(#807) Retropoint


Retropoint
tag

a lőrinci Balázs tóra ki szokott járni?

HP minipc eladó http://prohardver.hu/e.php?mod=74&id=69754

(#808) Gh0sT válasza #16741888 (#803) üzenetére


Gh0sT
addikt

Részemről megoldható! :)

Dobj este egy privit, mert ritka szétszórt vagyok most és elfelejtem!

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#809) Melody válasza #16741888 (#806) üzenetére


Melody
csendes tag

Hol is van ez a tó? Egyébként ilyen versenyekre bárki nevezhet? És hogy lehet nevezni?
Bármilyen cuccot vihetek?

A világ gyönyörű.Nem azért mintha valóban az volna, hanem azért ,mert én így látom!

(#810) #16741888 válasza Melody (#809) üzenetére


#16741888
törölt tag

Itt van Taksony határába, csak az a baj hogy nem lehet kapni napijegyet, csak éves jegy játszik, az is full limitált, 40tagnál több nem lehet, és kihalási sorrend van.:( Ez nekünk tagoknak nagyon jó mert mindenki ismer mindenkit, és tudjuk hogy nincs rabsickodás. A tó halfaunája, rendkívül változatos, a kecsegétől, a feketesügérig, koipontytól kezdve minden van benne.
Mi csak 1 versenyt rendezünk, de országos szinten nagyon sok jelentős verseny lesz.[link] Itt az ezévi versenynaptár, nagyon sok verseny nyilt, tehát kvázi bárki nevezhet. Ugyanakkor ha eggyesületi tegok vagytok, akkor nézzetek szét az eggyesület házatáján, mert tuti rendez versenyt, és azon nagyon szívesen vesznek titeket is mert annál jobb minél többen vannak, meg a győzelem is akkor a legjobb.;):)) Én is szemezek egy-kettővel...

(#811) Melody válasza #16741888 (#810) üzenetére


Melody
csendes tag

Ezt a naptárat már tanyulmányoztam, csak most nem ugrik be, taksonyban hol vana ez a tó.... Elég sokat járunk arra (halásztelekről gyakran arra megyünk..), de most nem vagyok képbe. na majd megnézem :)
Viszont idén mi is akarunk versenyezni. Majd nézek vmit.

A világ gyönyörű.Nem azért mintha valóban az volna, hanem azért ,mert én így látom!

(#812) #16741888 válasza Melody (#811) üzenetére


#16741888
törölt tag

47 18 56.36N
19 04 57.07E

Googel earth koordináták:), ha nincs GE öd akkor a vasút és az 51es ót között van, a régi Tszudvar mögött. Régi bányató, de már teljesen körbenőtték a fák.:)

(#813) Melody válasza #16741888 (#812) üzenetére


Melody
csendes tag

Ok , köszi.
Na én most végzek a melóval, úgyhogy megyek is haza. Jó éccakát mindenkinek!!! :)

A világ gyönyörű.Nem azért mintha valóban az volna, hanem azért ,mert én így látom!

(#814) #16741888


#16741888
törölt tag

Találkozok valakivel holnap?:D

(#815) Scream007 válasza #16741888 (#814) üzenetére


Scream007
őstag

Jó neked hogy holnap ki tudsz menni :B
De már alig várom a szombatot. :R

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#816) #16741888 válasza Scream007 (#815) üzenetére


#16741888
törölt tag

passzív félév&itthoni melló rullez:DDD=rugalmas munkaidő:D, ezért játszok néha éjjeli baglyjot hogy elkészüljek a melóval, dehát a Kiállítás éjszaka nincs nyitva:D, tehát muszáj a fontossági sorrendet betartani:D, nappa kiállítás, délután&éjjel meló.:B

(#817) Scream007 válasza #16741888 (#816) üzenetére


Scream007
őstag

Éppenséggel én kimehetnék de Faterral másnap megyünk 2x meg nem akarok kimenni. :B
Teljesen mostanáig úgy tünt holnap dolgozok.de sajna nem.Mind1 orsó ára megvan :C

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#818) Kephamos


Kephamos
addikt

Úhhh, most jut eszembe, hogy én nem adtam le a fogási naplót. Szerintetek nagyon haragosak lesznek az egyesületnél?
---------------------
Más: Baján volt már valaki pecázni?

(#819) Scream007 válasza Kephamos (#818) üzenetére


Scream007
őstag

1x voltam a Duna részén de nem pecázni mentem csak úgy egy zsebpecával nagyon nagyon rég :DD

Haver folyamatosan későn adja le, ha szépen nézel rájuk nem aggályoskodnak.
Mondjuk én lehet ki se váltom mert olyna helyre nem járunk ahova személyi nem elég, amugy is üres mindig, mert nem írom be csak amit haza is hozok az meg szinte nulla mert muter lusta megcsinálni+nem is annnyira szeretik :DD , én + nem szeretem.

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#820) #16741888


#16741888
törölt tag

Duna...
ki kéne próbálni egyszer a Gellérthegy alatt:D, egy ösznépi Ph! horgásztalálkozó keretében:D, ilyenkor míg hidegvan, állítólag a Gellérthegy alatt nagyon sokat lehet fogni a sok hőforrás miatt. Etetés nélkül csontival, csak úgy jönnek a márnák.:) Én ezt már Döme előtt is tudtam, egy kedves újságárustól akivel dumáltam vagy 20percet.:DDD

(#821) Scream007 válasza #16741888 (#820) üzenetére


Scream007
őstag

Ki jkell fogni a jó helyet hajnalba odamenni, felszerelkezni sok úszó horoggal, ólómmal rengeteg az akadó, nagyon mély a víz, és 10/9x akadót fogsz vagy netán, használt óvszert, szárnyasbetétet, wc papírt, vagy ehhez hasonlót...... :( :O
DE régebben mikor még valamelyest tisztább volt ott a víz akkor nem volt annyi szöszmöt, akkor még 13as amurt is láttam amit ott fogtak, úszóval, meccsel, 14-16os zsineggel.

Felejtős viszont egy horgásztali beleférne ;)
Ami Pest megyében van és valakinek van infója róla az jöhet :R (de akadó ne legyen)

[Szerkesztve]

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#822) #16741888


#16741888
törölt tag

Irány kifele a HIT csarnokba.:DDD
Most jöttem, haza, ripsz ropsz elbasztam 13rongyot, és eljöttem.:D
Nem tudom mennyi az igazság belőle, de ha úgy van ahogy írták akkor baszottjó üzletet csináltam:), ha nem annyi mint amit írtak, akkor is jó.:D
Vettem egy 4.20as MILO Revenger Matchbotot, 5-25grammos, 31ről volt 10rongyra leárazva:Y, nem tudom hogy találták ezt ki, tökmindegy nekem 10rongyért nagyon megérte ez a pálca, ennyit is gondoltam hogy szánok egy pontyozó matchre, szóval örülök nagyon.:)
Döme Gáborról megváltozott a véleményem, teljesen közvetlen volt, válaszolt minden kérdésre, ott állt a Spro botoknál, kvázi mint egy eladó és segített mindenkinek bototválasztani, rendes volt nagyon, le a kalappal, így kell ezt csinálni.
Láttam még a Walter Tomit, Nagy Attilát, Katus Gyulát... meg biztos volt még profi horgász csak nem ismertem őket.
plussz, ha már ott voltam és akcióba volt, akkor a Maver párnázott matchtáskáját se hagytam ott, 3rongyért, régóta szemeztem vele, és most akcióba is volt, úgyhogy most elég:D
Valahogy olvasztani kéne a tavat erőteljesen mert viszket a tenyerem már.:D

(#823) Scream007 válasza #16741888 (#822) üzenetére


Scream007
őstag

legyen már holnap :C :DD

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#824) R3ĐßuŁŁ válasza #16741888 (#822) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

10 rongyot mindenképpen megért! Én most akarok venni egy jó kis pergetőbotot! Nem tudtok ajánlani egy párat? :F

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#825) #16741888 válasza R3ĐßuŁŁ (#824) üzenetére


#16741888
törölt tag

Tudom:D, ezért is vettem meg, 2éve ez a Milonak eggyik premium botja volt, szóval nem rossz anyag.:)
Pergetőbot, huh, én a Balzer Diabolo II est ajnlom, 11ezerért vettem ősszel, egy nagyon jó kis pálca.:)

(#826) Scream007 válasza #16741888 (#825) üzenetére


Scream007
őstag

meg mennyi volt a HIT-be, fuu rengeteg megfogtam csak úgy kíváncsiságból egy browningot, hát az kemény, mint a pille. :C

Amugy végül Spro nectron DXI 450es orsót vettem 4 csapós féámdobos.
Első benyomás csodás, második már nem annyira pár apró dologot észrevettem rajta, de ha ez nem jelent próblémát a gyakorlatban akkor oksa.


A Linelaffenél is néztem egy orsót szintén 4 csapós volt, arany felkapóval :C , de basszus mér szoknak le a gyártók róla hogy ellensúlyt tegyenek a hajtókarra, csak néztem mikor más márkákat is néztem csomó szimpi orsó volt, de első körben kiesnek ez miatt :( , 5 éve már mikor vettem a régebbi damot amit lecseréltem erre, de azon már akkro volt ellensúly, jó persze ezen is van, de a többi versenyzőn enm volt, eddig olyna jó volt soha nem kellett ezt nézni mert egyre jobban mindre rátették, de idénre visszafejlődtek a gyártók :(

Legközelebb csak D.A.M.!!!!!!!!!

[Szerkesztve]

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#827) #16741888 válasza Scream007 (#826) üzenetére


#16741888
törölt tag

Orsóból ami nekem azonnal bejött:R az a Shimi Stradic.:R Hihetetlen jó:R, csakhát 35rongy.:(((

(#828) Scream007 válasza #16741888 (#827) üzenetére


Scream007
őstag

egyik shima se nyújtott dobos ez nem tetszik, csak a bojlisok azok meg bazi nagyok 70-80as és kb 40enél kezdődik teljesen 180ig kb.
Ami shamaból tetszik de az már 2 éve a technium 5-6os spicces, hihetetlen könnyű de nem lenne szívem kivinni oylan szép a színe, meg minden, ez is úgye kb 27 illtve 34 asszem :O

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#829) #16741888 válasza Scream007 (#828) üzenetére


#16741888
törölt tag

Nekem nincs szükség a nyújtott dobra, so, nagyon bejöttek azok a Shimi orsók.
Egy Walter Serie matchbottal:C, hmm.:DD
Azért jó látni hogy legalább valamiben a magyar érdekek is elől vannak. Jó példa erre Walter@Döme szériás Spro botok.
Mondjuk, lehet ha fociban is világbajnokok lennénk, ránk is figyelnének a sportszergyártók:DDD, és lenne Gerastylos stoplis.:DDD Na mindegy, én már ezeknek is örülök.:)

(#830) Scream007 válasza #16741888 (#829) üzenetére


Scream007
őstag

1 csom híresebb pecás ott volt.
Akiket ismerek újságokbók>>Bokor Károly, Katus Gyula, Erdei Attila, Lantos ? :B , meg volt egy csaj is a trabucconál de meg nem mondom ki, de nem a világbajnok Hajdú Lívia hanem egy másik barna hajú.

u.i.:sztory, fater mondja várjuk meg utcsó sorsolást, végefelé mondják a nevem, vigyorgok, elindulok, 3 lépes és mondják Sajószent......, vazzzzzz :C :DD

[Szerkesztve]

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#831) Rapidus


Rapidus
tag

Sziasztok!
Mikor nyitnak általában a maszek tavak?

R.I.P. 1954-2009

(#832) Kephamos válasza Rapidus (#831) üzenetére


Kephamos
addikt

Szerintem állandóan yitva vannak, hiszen vannak olyan halfajok (pl. csuka), melyeket csak tél környékén lehet igazán jól fogni.

(#833) Rapidus


Rapidus
tag

Imeri valaki a Csepeli Katalin tavat? Konkrétan arra gondoltam.

R.I.P. 1954-2009

(#834) Rapidus


Rapidus
tag

Senki sincs Csepel (pedig szép hely :DDD ) környékéről?
Múlt év végén vettem némi cuccot, 2 Spo botot (olcsó telszkóopos, 3.6m 50-150gr), meg két Okuma orsót (50-es nyeletőfékes), de még ki sem tudtam, próbálni. :(

R.I.P. 1954-2009

(#835) #16741888 válasza Rapidus (#833) üzenetére


#16741888
törölt tag

Nem ismerem leider:(, inkább a kontinensen mozgok:DD, Délegyháza/Vány/VarsányTaksony,RSD teljes hosszban, meg ilyen helyeken.

(#836) Rapidus


Rapidus
tag

Első idei pontyhorgászatról van már tervetek? Én április elején gondolom,hogy kimegyek..csak az még sokára van :(

R.I.P. 1954-2009

(#837) #16741888 válasza Rapidus (#836) üzenetére


#16741888
törölt tag

Remélem a jövő hét második fele, ragasztott csontival, mivel kell a fehérja ilyenkor a pontyoknak.

(#838) #16741888


#16741888
törölt tag

Srácok találtam egy tavat, amit ha tényleg így néz ki mint a képeken, érdemes lenne kipróbálni, szerintem én ki is fogom.:)
[link]
Akár lehetne egy Ph!s horgásztalit itt rendezni.:F Van valakinek tapasztalata a tóval?

(#839) Rapidus


Rapidus
tag

Ez hol van helyileg?

R.I.P. 1954-2009

(#840) Scream007 válasza Rapidus (#839) üzenetére


Scream007
őstag

Pestről szerintem max 1 óra kérdeződködéssel együtt :C
Egész korrektnek tünik ;)
Én benne vagyok a ph-s pecában.
Jövő hétvégén ha mindenigaz belekezdünk az iparba ha az időjárás is így szeretné. :R

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#841) busman


busman
addikt

Íme az új szerzeményem:[link]

[Szerkesztve]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#842) Thyb válasza busman (#841) üzenetére


Thyb
senior tag

Nem rossz, bélelt is, vagy csak szimpla réteg?

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#843) #16741888 válasza busman (#841) üzenetére


#16741888
törölt tag

:C:R
Nekem is kell egy ilyen sürgősen, kinvoltam a tavon tegnap, 1mrel magasabb a víz mint eddig valaha volt:Y az összes stég vízalatt.:( Amit én leszarok mert a horgászládámat beállítom a víz közepébe:D, de ahhoz kell egy ilyen cuha.:)
Megkérdezhetem mennyiért vesztegetnek egy ilyet?:B 20k?

(#844) busman válasza Thyb (#842) üzenetére


busman
addikt

5mm neoprén,baromi meleg.Holnap tesztelem a pinkán..

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#845) Scream007 válasza #16741888 (#843) üzenetére


Scream007
őstag

:C :DD

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#846) #16741888 válasza Scream007 (#845) üzenetére


#16741888
törölt tag

Meg aztán nagy harc megy a helyekért:D, sok köcsög bekaphatja, vágok egy 40centis lyukat a nádfalba, aztán beülök:DDD, vagy a nád elé leverek, 6cölöpöt és mindíg oda beállítom a ládámat:D, de legalább tutira nem fogják elfoglalni.:)

[Szerkesztve]

(#847) Thyb válasza #16741888 (#846) üzenetére


Thyb
senior tag

Ne azt csináld, keress egy helyet ahol a nád kiér rendesen a partra, majd az első métert hagyd meg, és utánna vághatsz magadnak befelé utat, amit kivágtál azt fektesd el igy tömited az utat is.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#848) #16741888 válasza Thyb (#847) üzenetére


#16741888
törölt tag

Sőt nem is vágok utat, csak a a víznél, egy kis lyukat, hogy zavartalan legyen a bedobás, a 6csövet leütöm, és kényelmes és stabil leszek, halam is lesz, mert más úgyse fog odadobni az etetésemre, és még a helymet se tudják elfoglalni.:)

(#849) #16741888


#16741888
törölt tag

[link]:R:C
Reggel peca.:C Az már biztos.:)
10mes részen pont kiolvadt a tó.:DDD

[Szerkesztve]

(#850) Rapidus válasza #16741888 (#849) üzenetére


Rapidus
tag

Voltál? És a fogás? :)

R.I.P. 1954-2009

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.