Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) Latyakos válasza huygens (#199) üzenetére


Latyakos
aktív tag

Otthon megvan címe, délután beirom, mert fejből nem vágom.

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#202) busman válasza Latyakos (#200) üzenetére


busman
addikt

Olyan,8-10k körül mozognak.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#203) Botee válasza busman (#202) üzenetére


Botee
tag

És hova lehet eljárni pisztrángozni?Én még soha nem toltam,nagyon nehéz megtanulni a legyezést??

Amíg a kelkáposztafőzelék meg nem esz engem,addig biza én sem eszem meg őt!

(#204) busman válasza Botee (#203) üzenetére


busman
addikt

Itt vasban a Rába, Répce,Gyöngyös,Pinka,ahol lehet pisztrángot,domolykót fogni.
Háát elég sok gyakorlást igényel,de bele lehet jönni.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#205) Latyakos válasza busman (#204) üzenetére


Latyakos
aktív tag

Valami olyasmit hallottam hogy csepeli kavicsbánya tavon is lehet pisztrángot fogni, igaz ez, illetve ott milyen modszerrel, ugyanugy legyezve mint a folyovizekben?

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#206) Botee válasza busman (#204) üzenetére


Botee
tag

:(:(:(Az nekem messze van bp-hez...De csepel már nem annyira...hogy is van ez?:)

Amíg a kelkáposztafőzelék meg nem esz engem,addig biza én sem eszem meg őt!

(#207) #16741888


#16741888
törölt tag

Srácok ha minden jól megy indulunk, a haverral, a a Haldoradó feederbotos kupán.:C Csapatverseny lessz, szóval rá vagyok sajnos utalva.:( De megpuhítom az biztos, még a 6k s nevezést is kicsengetem, maconkán lessz, és csak egy bot, addíg lesz egy frankó feederem is a picker mellett, és alázunk mindenkit.:DDD Végülis csak etetni, meg pontosan oda dobni kell megtanulni, de az nem gáz mert kivonulunk a focipályára, és olyan pontosan megtnaulunk dobni hogy becsukott szemmel 20-30-40-50-60mre.:DD
A Walter tamás receptje megvan az etetőkajára, a Döme Gábor szereléke a feederre/pickerre. Innentől kezdve már csak a halakon múlik.:DDD

(#208) szatocs


szatocs
őstag

Van egy fólyóra való úszóm, azon meg egy jelzés: 8g.
Ez mit jelent? Ennyi ólmot kell nehezéknek rakni?

=== Szatocs ===

(#209) Botee válasza #16741888 (#207) üzenetére


Botee
tag

Sok sikert!!szorítunk:)Mikor lesz amúgy?

Amíg a kelkáposztafőzelék meg nem esz engem,addig biza én sem eszem meg őt!

(#210) Botee válasza szatocs (#208) üzenetére


Botee
tag

Igen,nagyjából ezt jelenti:)tul.képp a felhjtóerejét jelzi az úszónak..a 8g az masszív kis darab lehet:)

Amíg a kelkáposztafőzelék meg nem esz engem,addig biza én sem eszem meg őt!

(#211) szatocs válasza Botee (#210) üzenetére


szatocs
őstag

Mikor rátettem a 8g ólmot , lesüllyedt, lehet, hogy csak a 8g 70-80% - át kellett volna rátenni:F

=== Szatocs ===

(#212) Latyakos válasza #16741888 (#207) üzenetére


Latyakos
aktív tag

Sok sikert kívánok én is, egy bő élménybeszámolto ha kérhetnék utána, talán a többiek nevében is. :)

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#213) #16741888 válasza Botee (#209) üzenetére


#16741888
törölt tag

jún 12.
remélem el tudunk indulni, fel vagyok nagyon spnolva, megvan a Walter tamásnak a dvdje, meg a Dömének is, mindkettő bemutatja a Maconkai tavat, etetőanyaggal szerelékkel mindennel, tényleg csak hajszálpontosan dobni+etetni kell megtanulni. Azt meg szerintem simán meg lehet oldani 1hónap alatt...

(#214) #16741888 válasza Latyakos (#212) üzenetére


#16741888
törölt tag

Hát ha elindulunk, ami most jelnelg olyan 90%még képeket is rakok fel, mégha 1halat sem fogunk akkor is.:D de ilyen remélem nem lessz.:D

(#215) Latyakos válasza szatocs (#211) üzenetére


Latyakos
aktív tag

Jaja, általában max a 3/4-e kell, de ki kell tapasztalni, én szemre állitom be és nem suly alapján, gondolom szinte mindenki igy csinálja.

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#216) Botee válasza #16741888 (#213) üzenetére


Botee
tag

:C LOL!Meg vagy te őrülve:)Rákészülsz rendesen asszem...Na majd várjuk a képeket+ a beszámolót.De ha már tuti lesz,akkor szvsz menjetek ki gyúrni a pályára ám:)aztán ne hozzatok szégyent a PH!-ra...:D

Amíg a kelkáposztafőzelék meg nem esz engem,addig biza én sem eszem meg őt!

(#217) Botee válasza szatocs (#211) üzenetére


Botee
tag

Megkérdezhetem,h milyen úszó pontosan..némely gyár nem annyira pontos,ezt magadnak kell otthon/vízparton kiügyeskedni,hogy hogy jó.Ha fenéken akarsz vele vadászgatni,akkor pedig mehet rá a 8 g ólom,és kb 1,5 meg lemegy a fenékre,csak be kell ott állítani.Ha meg folyóvízen nyomod,akkor mindenképp ott kell kikísérletezni sztem.

Amíg a kelkáposztafőzelék meg nem esz engem,addig biza én sem eszem meg őt!

(#218) #16741888 válasza Botee (#216) üzenetére


#16741888
törölt tag

Alap:DD, ha benne lessz, ami még ehéten eldől, akkor szerintem azutáni héten megyünk edzeni, nyomban, igazából 2szer sőtt 3szor sem ártana kimenni a vízre.

Jaa és mint már mondtam, srácok aki picit is érdeklődik a Matchbotos horgászat iránt a vegye meg a Walter Tamás kazját vagy DVDjét, tényleg annyira jó hogy fantasztikus. Nekem nagyon bejött, meg másnak is.

ja a horgászboltos haver szeméklyesen ismeri a Tamást, megigérte ha erre jár rámcsörög és bemutat neki. :R nagyon várom:D

Aki nem tudná bár remélem ilyen nincs itt:, Magyarország első Vbajnokáról beszélek.:D

[Szerkesztve]

(#219) salgado válasza Botee (#186) üzenetére


salgado
tag

(#220) #16741888


#16741888
törölt tag

tudom hogy nem illik topikot reklámozni, de ez esetben remélem szemethunynak felette.:D Meg nincs is kedvem annyit körmölni:D
Bővebben: link
szóval

ELADÓÓÓÓ!!:DDD

(#221) Latyakos válasza #16741888 (#220) üzenetére


Latyakos
aktív tag

Engem érdekelne a matchbotos horgászat, bár nem vagyok teljesen tisztában vele milyen is, mennyiért lehet az ilyen dvd-ket megvenni, és merrefele?

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#222) #16741888 válasza Latyakos (#221) üzenetére


#16741888
törölt tag

vagy megveszed a carpologia horgászboltban(Tesco) vagy szerintem az összes nagyobb horgászboltban megkapod...
3000ft a dvd:( tudom nem a legolcsóbb, de ha ennek hatására fogsz egy csomó pontyot akkor, szerintem megéri.:D nekem bejött, de most kell a feeder.:D

(#223) B.Kox válasza #16741888 (#222) üzenetére


B.Kox
tag

Én az idén még csak 1x voltam pecázni, és akkor is lóf@szt fogtam...:( Majd mehetnénk együtt pecázni, és akkor maj megmutatod a Feederező tudományodat.

OO =[][]= OO <---- Bayerische Kraft! BMW rulz! *** „Kizárt dolog, hogy magánemberek computereket akarjanak vásárolni, abból a célból, hogy azt lakásukban használják!” Ken Olson a DEC alapítója 1977-ben

(#224) #16741888 válasza B.Kox (#223) üzenetére


#16741888
törölt tag

Rullez:C, te is itt vagy?:D
Még kell vennem egy két kelléke, de mire jössz addígra leszs minden...
Bementem a horgászboltba, majdnem seggre ültem amikor a horgászboltos közölte hogy egy rohadt zsinórjelölő filc 3500ft:Y, az erőgumi 2500... szóval drága, igaz sokáig elég, csak vigye el valaki a matchbotomat, és akkor benevezek egy medium vagy heavy feederre, a pickerbottal, pont jó páros lessz...
Lemegyünk a Dunára, engedély van, ha mákunk van, még halat is fogunk...:D bár 2hete már semmi nem megy, lassan csak beindulnak megint:)

(#225) B.Kox válasza #16741888 (#224) üzenetére


B.Kox
tag

Oks, akkó majd még lezsírozzuk a részleteket.:DDD

OO =[][]= OO <---- Bayerische Kraft! BMW rulz! *** „Kizárt dolog, hogy magánemberek computereket akarjanak vásárolni, abból a célból, hogy azt lakásukban használják!” Ken Olson a DEC alapítója 1977-ben

(#226) #16741888 válasza B.Kox (#225) üzenetére


#16741888
törölt tag

Így van:C, nem akarod megvenni a Matchbotomat??:D muszály vennem, egy nagyhalas feedert mert úgy néz ki hogy a haver benne van, és hát ő-nem ő hanem a vaterja- előkapja a 7es Bömösből az egész Shimano termékcsaládot:DD, szóval legalább egy Maver botot szerzek hogy ne kelljen a 2es pontyokat is annyira sokáig fárasztani.
jaa, és ha minden jól megy már készül a ládám is.

bazz, mit megadnék ha most mondjuk 50k val gazdagabb lennék...:(

(#227) Botee válasza salgado (#219) üzenetére


Botee
tag

Igen,ezt én is nézegettem,de sztem nem valami jó a weboldaluk sajna..:(

Amíg a kelkáposztafőzelék meg nem esz engem,addig biza én sem eszem meg őt!

(#228) Botee válasza #16741888 (#226) üzenetére


Botee
tag

Engem is érdekelne a matchbotos horg. csak sajna pénzem nekem sincs most erre:( de azért remélem meglesz az a feeder,sztem isteni feederezi,a legjobb...csak az a abaj,h kijött a feederem utolsó gyűrűjéből a spicc..lehet meg kéne csináltatnom,ha nem akarom,h szakadjon a zsinórom:)Amúgy nekem egy kettner heavy feederem van,még kb 5 éve vetem,akkor volt leárazva 15k,ami szvsz elég drága volt,de nem rossz(bár ma már nem venném meg,gyűlölöm a kettnert :) ).

Amíg a kelkáposztafőzelék meg nem esz engem,addig biza én sem eszem meg őt!

(#229) #16741888 válasza Botee (#228) üzenetére


#16741888
törölt tag

Hát ha nem viszik itt el, akor beszélek a horgászboltos sráccal, hogy számítsa be... csak akkor bukok rajta egy csomót:(

Egyébként mint mondtam, pickerbotom van, csak kéne egy bot távolra is, a tavalyi győztes is így csinálta.

[Szerkesztve]

(#230) Botee válasza #16741888 (#229) üzenetére


Botee
tag

Ja,értem már...Miklyen pickered van?Érdekelne...igazából az csak gyengébb,mint a feeder,nem?Lehet,h én is veszek egyet a feederem mellé,az már amúgyis le van lakva:)

Amíg a kelkáposztafőzelék meg nem esz engem,addig biza én sem eszem meg őt!

(#231) #16741888 válasza Botee (#230) üzenetére


#16741888
törölt tag

Pontosan, sokkal érzékenyebb mint a feeder, rövidebb is, mert a pickerbotok 3mig vannak, árban is jóval a feeder alatt vannak 10ezerig találsz pickert, de 10ért már brutális van. Én 7ezerét vettem egy XENON GT nevezetű pickert. Parafanyelű, 3spiccel, nagyon jó, csak az a baj, hogy 50-60mre nem alakalmas.:( Viszont 20-30mről a 3kilós pontyot is kirántottam vele, mint mondtam.. keszegezni, dévérezni, nem kell jobb szvsz, de ha odakerül egy-egy pontyka azoktól sem kell megilyedni...

(#232) Botee válasza #16741888 (#231) üzenetére


Botee
tag

Tudsz esetleg ajánlani boltot,ahol nagy a választék?Fishmania mondjuk?Vagy az drága?Hozzáteszem,én pesti vagyok,ha itt nem tudsz akkor mind1...Majdcsak találok:)Az a baj,h ahova jártam régebben,azok mind megszűntek,v elköltöztek,hiába...Mostanság meg már szinte csak kiegészítőket veszek,zsinórt,stb. a ''sarki'' horgászboltban,ahol nem sok minden van:))

[Szerkesztve]

Amíg a kelkáposztafőzelék meg nem esz engem,addig biza én sem eszem meg őt!

(#233) #16741888 válasza Botee (#232) üzenetére


#16741888
törölt tag

figyelj, szerintem finomszerelékben az eggyik legjobb bolt pesten, a haller utcai Milo márkabolt.. más is van nem csak Milo.. az eladó is egész hozzáértőnek tűnt, vagy nekem bejött még a balzer boltja is, (bár itt ugye csak balzer van).
Szerintem a legjobb megloldás, ha kiválasztassz egy botot valamelyik nagyobb boltban, és utána végigjársz pár boltot, és megnézed mennyibe kerül.
ott van a Nyugati horgászbolt, is a Pályaudver melletti garay utcában, az is elég nagynak és hozzáértőnek tűnt. Vagy ha a Tescoban vagy akkor ott a carpologia, ha szerencséd van még a Tamással is összefutsz.:D

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#234) Botee válasza #16741888 (#233) üzenetére


Botee
tag

Létezik még nyugati horgászbolt???????Hú,azt hittem az már megszűnt..ezek szerint csak elköltözött:)jeee !A milo boltra én is gondoltam,bár még nem jártam ott.Te melyik márkát ajánlod?itt is húz a szívem/pénztárcám/eszem nemtom mim a spro felé...

ja de most h újra olvasom..garay utca..akkor te nem a keleti horgászboltra gondolsz?sztem deeeee....:D

[Szerkesztve]

Amíg a kelkáposztafőzelék meg nem esz engem,addig biza én sem eszem meg őt!

(#235) #16741888 válasza Botee (#234) üzenetére


#16741888
törölt tag

deee, összekevertem:B
A Sproval semmi probléma nincs, nagyon jó cuccokat csinál, tehát attól hogy jó áron adják még az eggyik legjobb gyártó, csak vannak low end cuccaik is.:D

Még eszembe jutott valami, a taksonyi horgászboltban láttam egy DAM 3mes pickerbotot, 6990 vagy 7990 volt, parafanyél, nagyon fasza, talán érdemes lenne megnézni a körúti DAM márkaboltban...

(#236) Botee válasza #16741888 (#235) üzenetére


Botee
tag

igazad van,köszi,benézek majd...csak most nincs zsém:( áááá,395ft a Sporthorgász?2002 decemberében mikor utoljára hozta az újságos még csak 295 volt:)Bár nem is az a gáz,h 400 ft,hanem h ebben az országban örülhetünk,hogy 2,5 év alatt ''csak'' kb35%-ot ment fel az ára...mind1,viszont tényleg sok és jó..csak ne lenne ennyi reklám benne:)

Amíg a kelkáposztafőzelék meg nem esz engem,addig biza én sem eszem meg őt!

(#237) szatocs válasza Botee (#217) üzenetére


szatocs
őstag

Nah, csak eljutottam ide is. Exner a márkája.

=== Szatocs ===

(#238) Botee válasza szatocs (#237) üzenetére


Botee
tag

Pedig katusék korrekt úszókat csinálnak..Remélem nem match úszót nézegetsz:CMert ahhoz én kevés vagyok,soha nem foglalkoztam a matchhorgászattal komolyan.szal csak a fentebbi tippeket tudom adni neked,kísérletezd ki,hogy hogy lesz jó...rakj rá kb 5.5-6g ólmot,és meglátod..ha 5,5 ből leraksz a fenékre 0,5 g-ot az sztem korrekt kell legyen.És még a kapás is látványos merűlő-fekvő-eltűnős lesz:C

Amíg a kelkáposztafőzelék meg nem esz engem,addig biza én sem eszem meg őt!

(#239) Latyakos


Latyakos
aktív tag

Csütörtök délután megyek a duna-tisza csatornára pecázni, remélem jo idő lesz, szeretnék egy jót pecázni. :)

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#240) Botee válasza Latyakos (#239) üzenetére


Botee
tag

Na majd számolj be,h mi lett az eredménye!!Az a baj,h lusta vagyok bejelentkezni valahova tagnak,úgyhogy most csak kamuvizeken fogok horgászni..mind1,megteszi majd ez is..:)

Amíg a kelkáposztafőzelék meg nem esz engem,addig biza én sem eszem meg őt!

(#241) Botee


Botee
tag

Hú,most jó kedvem lett,mert a matáv megint duplázta az adsl sebességeket:C

Amíg a kelkáposztafőzelék meg nem esz engem,addig biza én sem eszem meg őt!

(#242) #16741888 válasza Latyakos (#239) üzenetére


#16741888
törölt tag

Konkréten hova? mert az itt van mellettünk:D

(#243) szatocs válasza Botee (#238) üzenetére


szatocs
őstag

Majd megnézem --- egyébként folyóvizi úszó.

=== Szatocs ===

(#244) Latyakos válasza Botee (#240) üzenetére


Latyakos
aktív tag

Nem árt egy kis bónusz izgalom a pecázás mellé, régebben mi is mindig ott pecáztunk ahova pont nem szolt az engedély, de egy kis szóbeli ejnye-bejnye és elküldés volt mindig csak a vége. :)
És világos hogy beszámolok, szeretnék pár nagyobb kárászt és keszeget beterelni a szákomba. :))

Pumpi: Mivel ócsai vagyok, így vagy a bigyi részére, vagy alsonémedire megyünk faterommal, 1-1 úszós bottal tervezzük a pecázást, bár ha ilyen szeles idő lesz, kénytelenek leszünk meglehet fenekezni. :(
Kaptam most ajándékba Gorilla nevű zsinort, valami 1300 ft/150 méter 16-os, van valami tapasztalat róla, mert én nem ismerem sajnos. Leginkább az érdekelne, süllyed-e valamennyire legalább.

Mod.: Most nézem taksonyi vagy, sokat jártam le oda bicajjal a hid közelébe a dunára keszegezni. :)

[Szerkesztve]

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#245) #16741888 válasza Latyakos (#244) üzenetére


#16741888
törölt tag

Az a zsinór rullez nagyon:C azt nem tudom hogy sülyed e:F nekem olyan előkezsinórom van, és a 16os bír 6.5kgot:C nem semmi:C bár ezt a vékonyat csak a pickerbotra használom.

(#246) Latyakos válasza #16741888 (#245) üzenetére


Latyakos
aktív tag

Ez is 16-os és 3,8 kilo van ráírva. Tubertini a gyártoja ha jol emlékezem.
Ez uszosra lett feldobva, most raktam össze a két könnyebb uszos botomat, két 3 méteres silstar bot 3gcs-s silstar orsóval, 16-os zsinorral, picike nemtudom mekkora horoggal, és 1,2 grammos uszokkal, remélem beválik. :)
Sajnos szolnokon hagytam a kedvenc fenekezőcuccomat ami kifejezetten a csatira lett kifejlesztve, mert ott a zagyvár szeretném tesztelnia hétvégén, csak ne áradna. :(

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#247) Latyakos


Latyakos
aktív tag

Nem sült el jól a tegnapi pecázás, ekkora szélben semmit nem értem a két könnyű úszós bottal, amikor letettem az ágasra, onnan is lefujta a szél, kissebb tornádo volt...

Pumpi, a feeder technika a csatornán szerinted használhato megoldás lenne?

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#248) Botee válasza Latyakos (#247) üzenetére


Botee
tag

Sztem csatin teljesen jó a feeder/picker technika!Elég érzékeny az ottani halakhoz,és pontosan lehet vele dobni..(igaz,nem engem kérdeztél,de mind1... :)) )

Amíg a kelkáposztafőzelék meg nem esz engem,addig biza én sem eszem meg őt!

(#249) #16741888 válasza Latyakos (#247) üzenetére


#16741888
törölt tag

Persze, szerintem abszolut használható, csak nem vízszintesen kell lerakni a botot ha folyik a víz, henm majdnem merőlegesen, de legalábbis, nagy dőlésszögben a vízzel, ezáltal kevésbé tudja vinni, a zsinórt a víz, és a kapást ugyanúgy látod.

engem inkább az zavar hogy a horgászboltos haver meghozta a Shimano legújabb feederbotját, IM8as carbonszál, meg minden amit akartok, és 25helyett bevezető áron 18ért adja.:C de nincs rá pénzem.:(((:(

(#250) Latyakos válasza Botee (#248) üzenetére


Latyakos
aktív tag

Ha te is ismered a duna-t. csatornát, akkor szívesen várom az ötleteket.
Egyetlen gondom ott az érzékeny fenekezésnél vékony zsinorral az hogy tul hináros az alja. Mit ajánlotok, pontosan hogyan is csináljam?

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.