Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43051) madgie válasza joey04 (#43049) üzenetére


madgie
titán

Nézd, a pár nem kevés pénzt fizet a képekért, a fotósért, azért, hogy korrekt képek szülessenek róluk. Ha te ezt nem tiszteled, beleflangálsz, belevakuzol, sőt, adott esetben még bele is szólsz a dolgokba, akkor a pár helyében lehet nem hívnálak el a keresztelőre.

Amúgy meg nem szeretek esküvőfotózni, de azért senki nem fizet, ha a vonatablakból kicsüngök, az éjszaka égboltja alatt kattingatok, vagy ilyesmi. Mondjuk ezeknek megvan az az előnye, hogy ott nem fogdulnak elő "majdénmegmondom" rokonok.

(#43052) Bling95


Bling95
őstag

A csalad ( anyuka apuka stb ) ugyis kap kepet a fotos munkajabol.

Ismeros haver barat stb meg soha az eletbe nemfogja nezegetni a Jozsika eskuvoi kepeit :D szerintem..

(#43053) joey04


joey04
titán

ragozhatjuk, akkor sem fog megváltozni a véleményem. :)
nem tudom miért kell továbbhúzni egy olyan vitát, ahol eljutottunk egy olyan pontra, hogy "szerintem igen" vs "szerintem meg nem".
Szerinted nem tiszteli, stb, szerintem meg mindenkiben megvan az igény arra, hogy legyenek saját képei, amiket ő csinált, annak ellenére, hogy tudja jól, hogy van egy profi fotós. Azok jó de nem saját képek lesznek.
Beleszólni meg nyilván nem fogok más munkájába. A negatív tapasztalataidat ne keverd ide.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#43054) vadászcsiga válasza joey04 (#43053) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ezzel megleptél minket :D

(#43055) madgie válasza joey04 (#43053) üzenetére


madgie
titán

Nyilván pont rólad szól a témaindító Nokia reklám, de tényleg hagyjuk :))

Blaise: hogy el ne szálljon :D nekem hangosnak tűntek a mostani konzolok, vadiúj PS3-am volt, de nem sokáig bírtam megmaradni mellette.

[ Szerkesztve ]

(#43056) Blaise


Blaise
veterán

Xbox mellé úgy néz ki az exkluzívok miatt beszerzek egy használt ps3-at is. Mire érdemes odafigyelni?

(#43057) joey04 válasza vadászcsiga (#43054) üzenetére


joey04
titán

Hát figyelj. Egy ilyen vita úgy sem fog azzal végződni, hogy "igen, igazad van, többet nem fogok fotózni ha van fotós", meg úgy sem, hogy "igazad van, többet nem morgok ilyen miatt". Én legalább leírom azt, amit a másik is gondol. Őt sem lehet meggyőzni meg engem sem. Akkor minek tovább csavarni? Leírtuk, oké, lépjünk tovább, elemezzetek megint rajzokat. :)
Vagy figyeld meg miből indult a vita. Nem értette, miért kattogtatnak szar gépel amatőrök ott, ahol van profi fotós. Erre leírtam, hogy azért mert vágynak saját képre. Innentől minden mögöttes tartalom elemzése felesleges komment volt. Egy válasz volt egy felvetésre. Hogy ez miért jó/nem jó, az egy totál más téma.
Az meg a másik, hogy esetleg átfordul szurkálódásba, lásd 55-ös komment, na annak meg aztán tényleg semmi értelme.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#43058) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

A mindentlefotózós, meg kijelzőbámulós témához: YouTube

Szerintem kicsit mindenki magára ismerhet a vidiben, én is. :)

vadászcsiga: azt próbáld meg, felhasználni ezt a képet... :DDD vagy ebből lesz avim, vagy egy charmander lesz. Ősszel remélhetőleg már kérhetem.

[ Szerkesztve ]

(#43059) joey04 válasza r3dsnake (#43058) üzenetére


joey04
titán

Van itt neked egy másik videó is: [link]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#43060) icecave válasza r3dsnake (#43058) üzenetére


icecave
nagyúr

Fenéket,rühellem, aki ezt csinálja társaságban... Tegnap is voltunk gyerekkori barátainknál asszonnyal, telefonok lerakva egy helyre, mi meg a teraszon beszélgettünk és italoztunk. Még sorolhatnék ilyeneket, de hála istennek az igaz baráti körömben nincs ilyen telefon nyomkodós(ha lenne, már nem lenne :D).

Szóval szerintem pont az adott pillanat igazi átéléséről marad le az, aki ezt csinálja, mint a videóban, dehát mit lehet tenni, egyre több embernek fontosabb, hogy egy buli alatt végig a facebookra posztolgasson, mint valóban átélje az a pár órát. A megosztás ráér utána is nem?

joey20: Ez a video a 1,5 órás "Mindennapi kenyerünk" dokfilmből van kiragadva, van még több ilyen jellegű film is, érdemes megnézni. Pl. Fast Food Nation, Food Inc. stb. Persze,gondolom, ezt tudod, ha már linkelted, csak a többieknek írom, akik esetleg nem tudják.

Kicsit eleve ferde a dolog, nem csak a hússal van ez, hanem kb. mindennel, a vegák sem tesznek sokat, mert a gabonának, stb. amit megesznek, ugyanúgy ipari méreteket öltött az előállítása, stb.

[ Szerkesztve ]

(#43061) r3dsnake válasza joey04 (#43059) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Csak beletekertem, de ez is bőven sok volt. :\ Viszont becsülendő Handrás posztja.

(#43062) joey04 válasza icecave (#43060) üzenetére


joey04
titán

ja, bár én csak a kommentek között olvastam én is.

a vegák sem tesznek sokat, mert a gabonának, stb. amit megesznek, ugyanúgy ipari méreteket öltött az előállítása, stb.
Ez az egyik, a másik meg én nem tudnék hús nélkül élni, így akármennyire is sajnálom őket, az én táplálkozási szokásaimat nem változtatják meg az ilyen felvételek. Btw más szemszögből azért aggasztó számomra is: Az ilyen zsúfolt körülmények biztos megkönnyítik a fertőzések dolgát, ha meg kezelik őket, akkor a sok mesterséges szar ami bennük van az aggasztó.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#43063) icecave válasza r3dsnake (#43061) üzenetére


icecave
nagyúr

Kiemelnék én is valamit, amit irt: "Persze tudom kussoljak, amikor egy benzintemetővel járok, és mekikaját zabálok.".

Na, erről csak annyit, hogy pont ő az, aki átlag felett keres, igy megtehetné (nem a teslát, meg azokat a dolgokat mondom, amit még ő sem engedhet meg magának), hogy biopiacon vásárol és főz magának, de mégis mekikaját eszik, mert kényelmesebb és gyorsabb. Ez kb. olyan, minthogy lecseszek valakit, mert nem vesz meg egy játékot, de közben a gépemen lévő programok fele nincs megvásárolva,hogy úgy mondjam.

A lényeg, hogy mindenki a lehetőségeihez mérten próbáljon meg mindent megtenni, és utána pofázhat, addig meg amíg ez nincs meg, nem túl hiteles, amit mondd... Tudom, milyen jogon ugatok bele más életébe, csak ha már sokan olvassák/adnak a véleményére, szerintem nem mindegy, milyen hiteles, amit mondd valaki.

[ Szerkesztve ]

(#43064) joey04 válasza icecave (#43063) üzenetére


joey04
titán

és ha csak szereti? Régebben én is sokat mekiztem. mára lecsökkentettem 1,5 hetente 1 alkalomra. De én imádom pl az ízét. Ha nem lenne ennyire hizlaló, drága és egészségtelen, akkor biztos azon élnék. szóval én mondjuk pont nem azért ettem mert kényelmes és gyors, az csak plusz.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#43065) icecave válasza joey04 (#43064) üzenetére


icecave
nagyúr

Ja, csak most nem a szeretetről van szó ugye... hanem hogy védjük a környezetet, stb.

Ennek fényében elég gyenge érv lehet, hogy bár "Megtehetném, hogy magam főzök, ezzel is csökkentve a meki által előállított szemét mennyiségét, de nem teszem meg, mert hát szeretem a mekikaját" :D

[ Szerkesztve ]

(#43066) joey04 válasza icecave (#43065) üzenetére


joey04
titán

na jó de én környezetvédelem miatt nem akarok lemondani sem a mekis kajáról, sem a gyorsan elavuló műszaki termékekről. szerintem handras sem. attól még persze a helyzet aggasztó.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#43067) icecave válasza joey04 (#43066) üzenetére


icecave
nagyúr

Nincs is ezzel baj, csak akkor nem kell fennhangon kiakadni ezen, ha nem tesz meg mindent, amit a lehetőségei megengednek. Igaz ez persze minden emberre, rám is természetesen.

Van itt baj a világgal mindenhol, én pl. azon szoktam "derülni", hogy a Discovery pénzel olyan sorozatokat, amikben premier plánban mutatják, ahogy széjjeltúrnak hatalmas erdőket, érintetlen területeket, hogy aranyat találjanak, mert az aztán baromi fontos. A lista meg nem is tudom, milyen hosszú, ilyen példát bárki tud mondani sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#43068) r3dsnake válasza icecave (#43063) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Persze ebben teljesen igazad van, de ha a post legalább elért annyit, hogy ő is, és akik olvassák kicsit átgondolják az étkezésüket, és legalább megtesznek annyit hogy kevesebb húst esznek (netán semennyit), akkor már volt értelme.

(#43069) icecave válasza r3dsnake (#43068) üzenetére


icecave
nagyúr

Ja, és helyette esznek több gabonát, vagy bármit, amit ugyanilyen ipari módszerekkel állítanak elő. Mint írtam, a vegák sem jobbak ilyen szempontból, csak hiszik. Az a baj, hogy gyk. semmit nem ehetne az ember, ha javítani akarna ezeken a dolgokon. Ha meg az a gond, hogy állatok érző lények? Mér réges-rég kimutatták, hogy a növények is éreznek, szóval a vegák ugyanúgy fájdalmat okoznak annak a gabonának, zöldségnek, amit megesznek, maximum nem hallod, ahogy fáj neki, mikor levágják a gyökérről/szárról.

Még azt bírom, amikor azzal érvelnek, hogy igen, a sok hús rákot okoz, aztán azt már nem mondják,hogy ugyanannyi a rákos a vegák körében is, mint akik húst fogyasztanak, szóval mégsem a hússal van a gond...

Végre valami érdekes téma a csőbúzás helyett, amiről lehet vitázni/érvelni :D

[ Szerkesztve ]

(#43070) manchester85


manchester85
addikt

Ez van, igy működik a civilizáció. Egyébként minden állat csak egyszer hal meg, ugyhogy lényegében számít, hogy hányat ölnek le? Mindegyik a saját szemszögéből "nézi" de amugy észre se vesz semmit belőle szerintem. Legalabb is a csirke igencsak buta állat, arrol ne is beszéljünk, hogy ezek ösztönlények. Ettől függetlenül a tudatos táplálkozás nyilván fontos, es ha a különféle rovartenyésztés által megvalósítható a hasonló húsbevitel, en annak se vagyok feltétlenül ellene, ha megfelelő higiéniak szerint lesz kivitelezve. Majd kiderul, milyen irányba megy a fejlődés.

Az eleje, ahogy bezúzta a gép a csirkeket, az izgi volt. :DDD

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#43071) joey04 válasza manchester85 (#43070) üzenetére


joey04
titán

ha a különféle rovartenyésztés által megvalósítható a hasonló húsbevitel

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#43072) manchester85 válasza joey04 (#43071) üzenetére


manchester85
addikt

Ja, szarul hangzik, de ez csak kulturális kérdés. Ahhoz van gusztusod, amit a kultúra beléd nevel. Ha az összetétel es az íz ugyanaz, miert ne?

i6 Silver

(#43073) r3dsnake válasza icecave (#43069) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

A gabonatermelés valószínűleg lényegesen kevesebbet vesz ki a természetből, mint a húsfeldolgozás. Arról nem is beszélve, hogy nem kellene ipari mennyiségben tenyészteni az állatokat, csak azért, hogy le lehessen mészárolni őket. A növények érző lények? Lehet. De még mindig nyugodtabb lelkiismerettel eszek növényi eredetű dolgokat, mint trancsírozott állatokat. Eleve belegondolva is undorító, szóval ha nem is elvi kérdés, legalább gusztus kérdése kellene, hogy legyen. Persze ízlés meg minden, én nem akarok lebeszélni senkit. De az ilyen kijelentéseket nem szeretem, hogy nem tudnék hús nélkül élni. Aki ezt mondja, meg se próbálta. Én amikor vega lettem elhatároztam, hogy 2 hétre kipróbálom. Ez a két hét tart lassan 9 éve.

(#43074) icecave válasza manchester85 (#43072) üzenetére


icecave
nagyúr

Részemről kipróbálnám. Falusi vagyok, a legtöbb városi embernek megemlítem, hogy hurka, kolbász, pacal, disznósajt, stb. és kb. rosszul lesz, hogy úr Isten,hogy lehet ezeket megenni. Hát meglehet és igen finomak is :)
Az már csak plusz ráadás, hogy a legtöbb úgy kezd el fujjolni, hogy sosem kóstolta, vagy ha mégis, nem az igazi falusit, hanem az iparilag előállított szemetet (amit megkóstolva nem is csodálom, hogy egyből megutálta).

(#43075) joey04 válasza manchester85 (#43072) üzenetére


joey04
titán

Mehetne minden így tovább, ha nem lenne ennyi ember. Nem tömegmészárlásra gondolok, meg rejtett népirtásra, hanem nagyon szigorú születésszabályozás kéne. Főleg ilyen gazdasági helyzetben. Mert most sem a kőgazdag csinál 10 gyereket aki el is tudná tartani, hanem a szegények.

73: Muhaha én megpróbáltam, de csak ijedtségből, amit fent is leírtam. Félek, hogy elkapok valami szart. De nem ment, csak 1 hétig. Aztán megcsapott a finom sült hús illata.

74: Pesti vagyok, de a pacal kivételével a többi jöhet! :)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#43076) icecave válasza manchester85 (#43072) üzenetére


icecave
nagyúr

Részemről kipróbálnám. Falusi vagyok, a legtöbb városi embernek megemlítem, hogy hurka, kolbász, pacal, disznósajt, stb. és kb. rosszul lesz, hogy úr Isten,hogy lehet ezeket megenni. Hát meglehet és igen finomak is :)
Az már csak plusz ráadás, hogy a legtöbb úgy kezd el fujjolni, hogy sosem kóstolta, vagy ha mégis, nem az igazi falusit, hanem az iparilag előállított szemetet (amit megkóstolva nem is csodálom, hogy egyből megutálta).

r3dsnake: "A gabonatermelés valószínűleg lényegesen kevesebbet vesz ki a természetből, mint a húsfeldolgozás."

Szerintem meg nézz utána. Szüleim mezőgazdászok, egy olyan cégnek dolgoznak, ami jelenleg kb. 2000 hektáron termel gabonát. Inkább ne akard tudni, mennyi műtrágyát, vegyszert, stb-t szórnak ki, mire a vetéstől a betakarításig végigmegy a folyamat (és akkor még nem beszéltünk a balatonnyi mennyiségű üzemanyagról, stb-ről egy szót sem). Egyből visszavonnád, amit írtál, abban 100%-ig biztos vagyok.

joey20: A pacalt még a falusi nép egy része sem bírja megenni, köztük az asszony sem, pedig ugyanonnan származik, mint én. :D Kénytelen vagyok anyukámnak szólni, hogy csináljon legyen szíves, ha megyünk haza, hogy legalább akkor ehessek. :D

[ Szerkesztve ]

(#43077) manchester85 válasza icecave (#43074) üzenetére


manchester85
addikt

Csakhogy egy rovar máshogy undorító mint egy disznósajt vagy hurka. Az egyik elvi, kulturálisan belénk programozott ízlés, a másik meg konkrétan az állat bizonyos undorító része. Az állati szemétből készül többnyire az utóbbi. Pl. ugyanígy nem mindegy, hogy veszel egy szép sonkát vagy valami olcsó parizert (parizelt :DDD ) Tehát itt nem a koncepciót adja az undor, hanem a minőség hiányát. A rovar meg koncepcionális kérdés.

i6 Silver

(#43078) Xero válasza r3dsnake (#43073) üzenetére


Xero
nagyúr

Ne kezd el megint szerintem...

Ja és hajnalban toltam két sajtburit, mert mulatozás után kell a dugó. :P ;]

(#43079) manchester85 válasza Xero (#43078) üzenetére


manchester85
addikt

A vegetáriánusok a mekik ellen vannak, mint húsfogyasztast elősegítő multik, mi húsfogyasztók meg csak reménykedünk benne, hogy van abban egyáltalán hús. :DDD

i6 Silver

(#43080) joey04 válasza manchester85 (#43079) üzenetére


joey04
titán

:D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#43081) icecave válasza manchester85 (#43077) üzenetére


icecave
nagyúr

Minőség? pl. Bolti sonka, amiről te azt hiszed, hogy jobb, mint a falun állati belső és külsőségekből készült pl. disznósajt, ki kell, hogy ábrándítsalak. Előbbit nitritekkel, mesterséges füstaromával, benzoátokkal, stb-vel kezelik, míg utóbbi még hírből sem ismer ilyeneket (mégis eláll sokáig, ezért nem is értem, miért kell előbbieket teleb>szni mindennel). Egészségügyi szempontból éppen ezért is utóbbi viszi a minőség díjat, nem előbbi.

(#43082) r3dsnake válasza manchester85 (#43079) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ez jó. :DDD

(#43083) manchester85 válasza icecave (#43081) üzenetére


manchester85
addikt

Az lehet, de attól még bizonyos állati eredetű dolgok undorítóak. Pl. egy mesterséges anyagtól nem tudsz a szó klasszikus értelmében undorodni. Pl. nem innék meg egy pohár folyékony szappant, ahogy egy pohár hányást se, de csak utóbbit nevezem undorítónak. Lehet hogy a szép bolti sonkát kezelik ezzel-azzal, de ettől még az állat minőségi részét képezi, míg a disznósajt az állati szemétből készül. Természetes, és adalékok nélküli gusztustalan valami. :)

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#43084) icecave válasza manchester85 (#43083) üzenetére


icecave
nagyúr

Számodra :D

Eszembe jutott még valami: tudom,hogy szereted a meki kaját. Na, csak egyszer néznéd meg, miből készül az a húspogácsa, lehet kétpofára zabálnád utána a disznósajtot. Viszont ahogy látom, te bőven elvagy azzal, hogy amiről nem tudsz, az nem fáj. :D

[ Szerkesztve ]

(#43085) manchester85 válasza icecave (#43084) üzenetére


manchester85
addikt

Részben igen, de akkor sem erted a lényeget. A mesterséges anyagokra, adalékokra akkor sem az undorító vagy gusztustalan a legjobb szó. Általában szerves dolgokra használjuk ezt a jelzőt, mint: körömpörkölt, a már említett disznósajt, egy döglött patkány vagy egy szép nagy szar. A vegyi anyagok, stabilizátorok, egyéb adalékok nem konkrétan gusztustalannak nevezhető dolgok. Egyrészt még ha pontosan tudnám is, pontról pontra, mi van egy sajtburgerben, akkor se tudnám, hogy mit jelentenek a gyakorlatban ezeka vegyi szakszavak. Másrészt ha megtudnám hogy van benne 20 féle ízfokozó, vagy stabilizátor, akkor sem azt tartanám gusztustalannak, hanem azt, ha kiderülne, hogy marhaszem is van a húspogiban. Előbbire az "elmenne a kedvem" leírást használnám, nem a gusztustalant.

i6 Silver

(#43086) icecave válasza manchester85 (#43085) üzenetére


icecave
nagyúr

Értem én, de ha belegondolsz ez elég sajnálatos dolog. Mivel így az emberek inkább eszik a betegítő szarokat, mert bár vegyi anyagok hadseregéből épülnek fel, nem tartják undorítónak az általad levezetett dolgok miatt.

(#43087) joey04 válasza manchester85 (#43085) üzenetére


joey04
titán

nekem a riasztó és a veszélyes jut eszembe a vegyi szarokról. Bár kétségtelen, hogy nem az undorító/gusztustalan..

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#43088) manchester85 válasza joey04 (#43087) üzenetére


manchester85
addikt

Így van, de a veszélyes dolgokat néha leszarja az ember, mert nem érdekli, meg úgyse tudja pontosan, hogyan hat. Az undorító dolgok megkerülése meg egyfajta igényesség önmagunkra nézve. Ezért inkább veszélyesebben elek, de kerülöm az undorító dolgokat, mint körömpörkölt, disznósajt, android, pacal.

i6 Silver

(#43089) joey04 válasza manchester85 (#43088) üzenetére


joey04
titán

mint körömpörkölt, disznósajt, android, pacal.
:DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#43090) r3dsnake válasza joey04 (#43089) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nagyon elemében van, újabb zseniális mondat. :DDD

(#43091) icecave válasza manchester85 (#43088) üzenetére


icecave
nagyúr

Az én számból pl. Ez dicséret volna, ha egy lapon emliteném őket :)

(#43092) Totheground


Totheground
addikt

Én nem mondok le dolgokról a környezetvédelem címén (max ha valami tényleg teljesen pazarló/felesleges), amit szeretek, viszont amire egy kis erőfeszítéssel oda lehet figyelni, azt megteszem.
Pl szelektív gyűjtés (1 hét alatt 1 zacskó -nem zsák, zacskó) kidobandó szemetet termelek, az irodai retyóban lekapcsolom a villanyt :DDD, és ha esetleg valamikor is úgy döntök, hogy saját házat akarok (ilyen nem lesz a közeljövőben), rá fogom szánni a plusz pénzt és időt, hogy aktív házat építessek.
De hogy a steakemről nem fogok lemondani, az ziher. Még akkor sem, ha néha tarok "vegahetet", amikor csak ilyen kajákat rendelek. :)

@ SÖ

Ha le se tudják modellezni, akkor honnan tudják, hogy mivel fog járni? Legfeljebb feltételezéseik lehetnek. Ez meg valszeg a legrosszab (ugyanakkor leghatásvadászabb) scenario lehet.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#43093) válasza manchester85 (#43070) üzenetére



őstag

Gondolom a csirkearató gépre gondolsz. De nem lesz ez mindig így. Most még az ember a csúcsragadozó, de lesz még ember-betakarító masina is, ha így folyik a fejlődés. Lásd, mesterséges intelligencia. Ha a gépek képesek lesznek az embernél is magasabb szintű gondolkodásra, képesek lesznek önállóan értelmezni a saját szemszögükből, érdekeiből cselekedni. Ha ez bekövetkezik, nem fogunk tudni semmit tenni ellene. Ugyan úgy fognak védekezni, ahogy most mi, csak hatékonyabban, akár mit találunk ki. Megtörik a humanoid hegemóniája, alárendelt fajjá degradálódunk. Lásd, Screemers. Persze ez egy tudományos elméletbe sem illik bele, de az előember sem gondolta volna, hogy egyszer a világűrt is meghódítja.
A túlnépesedés egy megállíthatatlan folyamat, mert az ember alapvető tulajdonsága az önzés. De nem kell aggódni emiatt, ugyanis milliárdok fognak eltűnni a Földről, ha bekövetkezik a pólusváltás. Máig sem tudják pontosan lemodellezni, pedig ez egy szimpla geofizikai esemény, amin a bolygónk periodikusan átesik. Pólus váltásnál, ami több évig is elhúzódhat, erősen legyengül a mágneses mező, így a világűrből érkező sugárzás mélyebbre hatol, ami még az atmoszférában is negatív folyamatokat indít be. Ráadásul ha ilyenkor eltalálja a Földet egy napkitörés, azt a maradék légkőrt is nagyrészt elfújja.
Ennyit az emberi mohóságról, a Zember csak egyszer él. :D

[ Szerkesztve ]

(#43094) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Elsősorban a túltermeléssel van a baj. Rengeteg élelmiszer megy a kukába, mert nem veszik meg lejár a szavatossága, vagy mert van valami kis hibája. Ez elég nagy luxuspazarlás szerintem. Afrikában meg éheznek. Viszont nem mondhatod te ennek, meg annak a népnek, hogy ne csináljon gyereket, mert túlnépesedés van. Világszintű szabályozásra lenne szükség, de ez soha sem fog megvalósulni.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#43095) Totheground válasza Cyberpunk (#43094) üzenetére


Totheground
addikt

"Viszont nem mondhatod te ennek, meg annak a népnek, hogy ne csináljon gyereket, mert túlnépesedés van."

Kína?

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#43096) Cyberpunk válasza Totheground (#43095) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Kína mondhatja, de Kína már nem mondhatja ezt Indiának. Ma már Kína mellett India a másik nagy probléma. Sőt talán már túl is léptek rajtuk.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#43097) Totheground válasza Cyberpunk (#43096) üzenetére


Totheground
addikt

Másik országnak persze, hogy nem nagyon, de előbb-utóbb magának az országnak is le fog esni, hogy itt valami nem stimmel.
India egyébként rém gusztustalan hely (mindeféle szempontból), ha letérsz a túristautakról.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#43098) válasza Totheground (#43092) üzenetére



őstag

Passzív házra gondolsz, nem? Már most lehet előjegyzésre jelentkezni oszták új építésű házakra, amik ilyen irányelvekkel épűl, és nem drágák. Jó nincs benne házforgató, hogy a nappali mindig a nap felé nézzen. :D A Spekrtumon volt egy sorozat, ahol a magán építésű ökoházakat mutatták be. Volt pár nagyon futurisztikus.

Erre vannak a super számítógépek, klíma kutatás, és sok modell ami ellentmondásos. Felmelegedést régen az ózonlyukkal magyarázták, ma már gyógyul, köszönhetően a sok tiltásnak. A felmelegedés mégis folytatódik, és ha az áramlatok - amik szállítják a különböző hőmérsékletű légtömegeket - felbomlik, hamarabb bekövetkezik az armageddon. Ennek előjelei a szélsőséges időjárás világszerte. Az nem értik sokan, hogy ez egy természetes folyamat, egy Földtörténeti korszak vége.

[ Szerkesztve ]

(#43099) Totheground válasza (#43098) üzenetére


Totheground
addikt

Nem, aktívra gondolok (legalábbis több helyen így hívják), amikor több módon a ház állítja elő a saját energiaszükségletét (napelem, hőszivattyú, etc), amit túltermelés esetén képes a hálózatba is visszatáplálni.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#43100) válasza icecave (#43086) üzenetére



őstag

Pirított szöcske hasábburgonyával, élő trópusi földigiliszta ecetes salátalevéllel, ezerlábú tartármártással. :D

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.