Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#154351) gyuromoj válasza XFishboneHUN (#154348) üzenetére


gyuromoj
veterán

Az én génállományom inkább nem adnám tovább, nem lenne jó senkinek. :DDD

Cyberpunk
Nagyon gondolkozom rajta hogy kipróbáljam.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#154352) Sukta 95 válasza radi8tor (#154349) üzenetére


Sukta 95
tag

+1

www.maon.hu Online marketing. Neked.

(#154353) Cyberpunk válasza XFishboneHUN (#154348) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Szerintem hülyeség tiltani tőlük, ez nem kicsit techfób jellegű dolog. Pár éve meg a kell-e tiltani a PC-től őket, ma meg a telefon a mumus.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#154354) Rage47 válasza radi8tor (#154349) üzenetére


Rage47
veterán

Tesóm babysittelt Angliában. A gyerekek csak hétvégén nézhettek tévét, de akkor nyálcsorgás volt, annyira nézték. Hétközben meg átszöktek délután az iskolatársaikhoz különböző ürügyekkel xboxozni és tévézni... Kikerülhetetlen kb.

(#154355) Cyberpunk válasza gyuromoj (#154351) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ha a méret nem probléma szerintem belevághatsz. Mondjuk egy S8+ majdnem ugyan ez, de azért az a 6 GB RAM kijön az Android alatt. :D Én mondjuk a cerka miatt veszem ez bőven annyi plusz, hogy megérje azt a többet pénzt nekem.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#154356) madgie válasza Cyberpunk (#154353) üzenetére


madgie
titán

Nem tiltani kell, limitálni. Már az oviban kinézik, ha informatikai analfabéta, ellenben otthon ha lefoglalod "analóg" dolgokkal és következetesen csak X ideig kaphat mondjuk tabletet, akkor nagyjából mindent megteszel azért, hogy normális fejlődjön az a gyerek. És itt a következetességen van a hangsúly, meg azon, hogy foglalkozz vele, ne azért meneküljön a tévé/tablet/akármi elé, mert anyu/apu fáradt és nincs ideje/kedve rajzolni, legózni, bújócskázni, mesét olvasni.

(#154357) Gsx-rr válasza leslieke (#154350) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Szomoru! En azert ilyen korban biztos nem engednek ilyen eszkozt a gyerek kezebe!

(#154358) leslieke válasza Gsx-rr (#154357) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Van gyereked?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#154359) Cyberpunk válasza madgie (#154356) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Persze a kontrollt nem ellenzem.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#154360) Gsx-rr válasza leslieke (#154358) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Van! Elvolt siman tablet es telefon nelkul. 12 evesen kapott telefont.

Varom az ervelesed, miert normalis egy 2 eves gyerek kezebe telefont adni!

Itt jol le voltam szolva,mikor irtam,hogy a gyereknel be van allitva a find my iphone,hogy esetlegesen tudjam ellenorizni hol van.

Na kivancsi leszek mit csinaltok,ha tini lesz a gyerek.
Ez az utolso mondat mindenkinek szol.

[ Szerkesztve ]

(#154361) b4zsi- válasza Gsx-rr (#154360) üzenetére


b4zsi-
őstag

Párom húga óvónő egy kisvárosban és mesélte, hogy a kisgyerekek bebújnak az asztal alá és órákat képesek játszani egy képzeletbeli laptopon, asztali számítógépen vagy tableten. Egymással szemben ülve nyomkodják a levegőt mintha gépelnének és böngésznének.

Ezt a történetet sajnos nem a kreativitás miatt mesélte el, hogy mennyire ügyesen lekötik magukat a nap folyamán.

[ Szerkesztve ]

(#154362) B-L-A-C-K válasza XFishboneHUN (#154348) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekünk most volt 1 éves, természetesen már meg is kapta az iPhone X-et... ;]

Amúgy mértékkel engedjünk majd neki használja, a mai világban szerintem ez elkerülhetetlen. Ha minden ilyen dolgot megvonunk tőle, másnál meg látja úgyis (pl az Apjánál végig... ;] ), szerintem az nem jó nevelési forma, viszont kell egy mértékletesség.

[ Szerkesztve ]

(#154363) Gsx-rr válasza B-L-A-C-K (#154362) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Oke, de azt ne mond 10 de inkabb 12 eves kor elott szuksege van egy gyereknek sajat telefonra!?

(#154364) radi8tor válasza Gsx-rr (#154360) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha tini lesz feltelepítjük neki Tindert. ;]

⭐ Stella

(#154365) szekra válasza Gsx-rr (#154363) üzenetére


szekra
őstag

Szrirntem nem erre gondolt Leslieke, csak, hogy magabiztosan nyomkodja. :)

(#154366) B-L-A-C-K válasza Gsx-rr (#154363) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Azt nem mondtam, természetesen nincs szüksége, de ha látja én nyomkodom, más gyerek nyomkodja, nem fogom neki azt mondani nem nyúlhat hozzá. Viszont olyan se lesz hogy akkor veszi elő mikor akarja.

(#154367) Gsx-rr válasza szekra (#154365) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Persze ertem, de en akkor sem adnam meg a kezebe.
De nem vagyunk egyformak.

Volt,hogy beultem valakihez a kocsiba es a gyereke hatul ult a gyerekulesbe kb 3-4 eves. A gyerek hisztizett ,hogy adja mar oda a telefont neki az apja. Az automatikusan megtette.
Utana jott egy hivas es ment a vonyitas mert nem akarta visszaadni!

Ki tehet errol? Hat a szulo!

(#154368) gyuromoj válasza Cyberpunk (#154355) üzenetére


gyuromoj
veterán

Jobban bejön mint az S8/S8+ illetve a RAM is elkél.
Ceruza egyelőre furcsának tűnik, de gyakorlatban aztán lehet változna.
Na majd látom mi hogy lesz.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#154369) szekra válasza Gsx-rr (#154367) üzenetére


szekra
őstag

Persze vannak ilyen szélsőséges esetek. De én sztem ha most lenne gyerekem kb. általános iskola 2-3. osztályos korára már vennék neki okostelefont. Viszont nyomkodhatná az enyémet is, szerintem mindent lehet mértékkel és korlátozva, a full tiltás szerintem nem működik. Persze nincs gyerekem ezért nem szakértem.

De X-em sincs ezért nem szarozom, úgy h nem használtam. ;]

(#154370) leslieke válasza Gsx-rr (#154360) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Eszemben sincs érvelni, elmondtam nálunk mi a helyzet. Mindenki maga dönti el mit és hogy csinál.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#154371) Gergőke88 válasza kali (#154333) üzenetére


Gergőke88
addikt

Szia!
Köszi.
Engem meg a dual SIM téma érdekelne.
Egyszerre mindkettő SIM aktív? Ha az egyiken beszélek akor a másik is kicseng?
Szoftveres bugok?
Sima jack füleshez adtak átalakítot?
Köszi.

(#154372) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Most pár napig egy 5,5-ös méretű xiaomi telefont használok és már most biztosra mondhatom hogy tepsi nem kell. Nagyon maximum iPhone 8 lesz az utód de én ezt képtelen lennék napi szinten használni. Fasza a nagy kijelző de egy kézzel lehetetlen. Talán a keskenysége miatt egyszer X, de a Plus ki van zárva innentől. Pedig a dual cam miatt nagyon szememeztem vele. De a kényelmes használat nagyobb kompromisszum lenne, mint a kamera.

(#154373) Sukta 95


Sukta 95
tag

Az létezik, hogy az autóban a telefon a szivargyujtós töltőfej miatt nem tölt normálisan? Kizárásos alapon csak arra tudok gondolni, tekintve, hogy a kábel gyári. Ellenben, más töltőben jó a töltőfej is, valamint, nem is a legolcsóbb kínai.

www.maon.hu Online marketing. Neked.

(#154374) radi8tor válasza Sukta 95 (#154373) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mit jelent hogy nem normálisan?

⭐ Stella

(#154375) Sukta 95 válasza radi8tor (#154374) üzenetére


Sukta 95
tag

2 óra alatt ~15%, úgy, hogy a teló végig le volt zárva.

[ Szerkesztve ]

www.maon.hu Online marketing. Neked.

(#154376) kali válasza Gergőke88 (#154371) üzenetére


kali
legenda

Pont egy hete vettem egy új kétkártyást, mert két SIM kártyát kell néha használnom, a Telekomtól meg egykártyást kaptam megjelenéskor. (Mind a három szolgáltatónál egykártyás van.)
Nem aktív kétkártyás a telefon - nem is nagyon van már olyan egy ideje, a Honor 8 és a Mate 8 aktívak után, az utódok már csak kétkártyás készenlétet tudnak, ahogy a Note 8 és társai is -, de dual 4G és dual VoLTE képes, viszont VoLTE csak a Telekomnál van, így ha akár az egyik SIM kártya másik szolgáltatós, már nem megoldható a dolog, illetve csak átirányítással valósítható meg, hogy ha az egyik előfizetésen beszélsz, akkor a másik kicsörögjön közben, erre viszont van funkció a telefonban alapban.
Az Oreo már alakulgat, különösebb szoftveres probléma már nincs, de néhány külsős alkalmazás még nincs rendesen megcsinálva az új Androidra, én ugyan nem használom ezeket, de például a Viber és a Facebook alkalmazás még nem az igazi.
Adtak átalakítót, ráadásul analógot visz át, jól megoldották.
Minden szükséges adnak hozzá alapban, minőségi fólia van gyárilag a kijelzőn és egy jó szilikon tokot is rejt a doboz. (Kár, hogy nem szeretem, illetve nem használok fix tokokat, mert amúgy tetszik.)

[ Szerkesztve ]

(#154377) radi8tor válasza Sukta 95 (#154375) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

És ez mit jelent? :)

"más töltőben jó a töltőfej is"

⭐ Stella

(#154378) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Telekomnál amúgy lemondtam a korlátlan böngészést meg a duonet kártyát. Ha visszajön gariból a telóm megyék Telenorhoz korlátlan betért és fizetem a hűség lejártáig a Telekomos havidíjat. És még így is 3ezerrel olcsóbban jövök ki, mintha maradnék Telekomnál korlátlanra váltva, Magenta 1 csomaggal együtt.

[ Szerkesztve ]

(#154379) Sukta 95 válasza radi8tor (#154377) üzenetére


Sukta 95
tag

bocs, már írni sem tudok. szóval: más autóban megfelelően tölt ugyan ezzel a kombóval a telefon. :)

www.maon.hu Online marketing. Neked.

(#154380) radi8tor válasza Sukta 95 (#154379) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor az lehet, hogy a te kocsidban nem érintkezik rendesen a szivargyújtóban. Pucold meg az aljzatot valamivel.

⭐ Stella

(#154381) Sukta 95 válasza radi8tor (#154380) üzenetére


Sukta 95
tag

Megpróbálom, bár nem tudom elképzelni, hogy egy két éves autóban olyan retkes legyen. :D

www.maon.hu Online marketing. Neked.

(#154382) B-L-A-C-K válasza Sukta 95 (#154373) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Persze hogy létezik, vegyél ilyet.

(#154383) Sukta 95 válasza B-L-A-C-K (#154382) üzenetére


Sukta 95
tag

Blitzwolf van jelenleg, 2A-es. Megpróbálok egy másikat kérni valakitól és azzal megpróbálom.

[ Szerkesztve ]

www.maon.hu Online marketing. Neked.

(#154384) Cyberpunk válasza r3dsnake (#154372) üzenetére


Cyberpunk
félisten

A gond az, hogy 1 kézzel akarod használni, pedig ezek nem egy kezesek már. :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#154385) r3dsnake válasza Cyberpunk (#154384) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Vannak helyzetek amikor nem lehet másképp.

(#154386) Sukta 95 válasza r3dsnake (#154385) üzenetére


Sukta 95
tag

90%-ba egy kezzél használom én is a telót, az X-t még éppen átérem. :D

www.maon.hu Online marketing. Neked.

(#154387) Cyberpunk válasza r3dsnake (#154385) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja vannak, de valamit valamiért, néha el lehet szakadni tőlük. ;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#154388) válasza r3dsnake (#154378) üzenetére



őstag

Menjél, a Telenort most fogják eladó lehet Mészárosnak.[link]

[ Szerkesztve ]

(#154389) ittakary válasza r3dsnake (#154378) üzenetére


ittakary
nagyúr

Kedvező Üzleti Flottára keress rá facebookon

fillérekért van korlátlan net

public díjcsomagért én már nem adnék pénzt

(#154390) Cyberpunk válasza (#154388) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Mindenfélét összehordanak már. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#154391) r3dsnake válasza ittakary (#154389) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Az ilyen flottákkal az a bajom, hogy semmit se intézhetek egymagam.

(#154392) Gergőke88 válasza kali (#154376) üzenetére


Gergőke88
addikt

(Nekem a céges SIM t-mobile a másik pedig bluemobile.)
Sose volt két kártyás telefonom, Sorry a hülye kérdésért de azt meg tudom neki mondani, hogy melyik kártyáról használja a mobilnetet? Mi van ha mindkettőn vagy adat csomag mi alapján dönti el hogy melyiket használja?
Koszi

(#154393) B-L-A-C-K válasza Gergőke88 (#154392) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Már több dual simes telefont állítottam be (komolyabbakat), meg kell adni neki mit melyikkel mit használjon, pl olyat is lehet egyikről csak hívás/fogadás menjen, másik meg csak mobilnetet használja.

[ Szerkesztve ]

(#154394) gyuromoj válasza ittakary (#154389) üzenetére


gyuromoj
veterán

Itteni flottas topikban nézelődöm, elsőre az iQpro tűnik számomra jó választásnak.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#154395) r3dsnake válasza ittakary (#154389) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Amúgy te ilyenben vagy? Konkrétumokat tudsz mondani? (Hálózat, 4G, ár, sávszsél)

Amúgy a telekomhoz képest így is filléres a publikus telenor csomag.

[ Szerkesztve ]

(#154396) Hunt3r22 válasza Gergőke88 (#154392) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Csak nem azon gondolkodsz, hogy az almàt lecseréled? :U

Én is 2 telefonnal szaladgálok, dual simes telefon nem lenne rossz ötlet. :N

Xr

(#154397) kali válasza Gergőke88 (#154392) üzenetére


kali
legenda

Megadható, hogy melyik legyen az alapértelmezett mobilnet, hívásra meg vagy kijelölöd valamelyiket - ha csak az egyikről akarsz telefonálgatni, mert a másik mondjuk csak mobilnetes adatkártya -, vagy nem és akkor a tárcsázóban mindig két zöld hívásindító lesz és aszerint nyomsz az 1-es vagy 2-es SIM-ére, hogy melyikről akarsz hívást indítani.

Hunt3r22: A feleségem volt úgy egy ideig régebben, hogy két telefonnal rohangált, akkor nem is volt nagy gond, amikor táska volt nála - mennyi minden bele nem fér még egy kis női táskába is... -, de ha például nyáron csak úgy kimentünk valahová és nem akart táskát cipelészni, ráadásul a ruházat is olyan volt, hogy két telefon nem fért el kényelmesen a zsebekben, de muszáj volt elérhetőnek lennie a cégesen is, akkor gáz volt, így rábeszéltem egy kétkártyás telefonra, be is jött a dolog, örömmel használja azóta.

[ Szerkesztve ]

(#154398) Gsx-rr válasza kali (#154397) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Csak ezeknél a kétkártyás telefonoknál nem úgy van ,hogy vagy sim-et ,vagy micro sd-t raksz a második foglalatba?

(#154399) kali válasza Gsx-rr (#154398) üzenetére


kali
legenda

Olyan is van, típusa válogatja, de mi nem használunk memóriakártyát, mind a két foglalatban SIM kártya van.
Van mókolós megoldás, amikor összecsiszolják a SIM és a memóriakártyát, úgy pedig két SIM kártya + memóriakártya is mehet a telefonba, de én olyat nem csinálnék, meg aztán a Mate 10 Pro-m alapban 128 GB-os, nem kell ehhez + memóriakártya.
Aki iPhone-ról vált, annak meg más miatt sem fog hiányozni a memóriakártyás bővítés, gondolok itt arra, hogy vannak olyanok, akik nem a tár bővítésére használják, hanem a memóriakártyán tárolnak és hurcolásznak dolgokat telefonról telefonra.

(#154400) r3dsnake válasza gyuromoj (#154394) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ez mennyire jön ki, mert nem tudok eligazodni rajta.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.