Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#143151) madgie válasza nofi (#143130) üzenetére


madgie
titán

Egész pofás :)

(#143152) GALARDO


GALARDO
addikt

Na, megvettem ezt a web bérletet, remélem beválik. De most olvastam, hogy személyit is kell mutogatni. :U Így valahogy nem kényelmes.

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#143153) válasza GALARDO (#143152) üzenetére



őstag

Csak először. Ha már megismer az ellenőr már nem kell személyi. 😁Nem olvastad hogy tele van biztonsági hibával?

(#143154) GALARDO válasza (#143153) üzenetére


GALARDO
addikt

Szeretem az izgalmakat. :D

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#143155) joey04 válasza GALARDO (#143152) üzenetére


joey04
titán

A simához is kell elvileg. Más kérdés, hogy nem szokták elkérni... btw nem ez a legnagyobb baj vele.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#143156) madgie


madgie
titán

Na, megjött az iPad Pro, durva, mennyire űrtechnika az iPad 4-hez képest, pedig ugyanaz a képernyőméret. A kamera kiáll, de nem morzézik az asztalra téve, mint az iPhone-okon. Kicsit megnyomható az egyik sarok, tehát nem stabil teljesen, egy vékony tokkal valószínűleg jobb lenne. Remélem van 0.3 millis tok ehhez is :)

(#143157) B-L-A-C-K válasza madgie (#143156) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Érdekes, én is nyomogattam sokáig egy cégest, és nekem is iPad 4-em van otthon, de ezt a mennyire űrtechnika hozzá képest nem tapasztaltam.

(#143158) madgie válasza B-L-A-C-K (#143157) üzenetére


madgie
titán

Egyrészt iOS 11, másrészt a képernyő, főleg a True Tone valami zseniális. Idemegyek, odamegyek, tökéletesen jó a fehér. No meg ugye vékonyabb, könnyebb, nekem az Air-Air 2 kimaradt (iPad 1-2-4 volt eddig), így nagy az ugrás.

Az iPad 4 amúgy kábé az iOS 8 óta szaggat, köhécsel (nem is használtam az iPad 4-et, mióta iPhone 7-em van, böszme nagy különbség van sebességben), ez meg a beta szoftverrel is száguld.

[ Szerkesztve ]

(#143159) nofi válasza madgie (#143156) üzenetére


nofi
őstag

Grat!
Tollad is lesz?

Xbox GT: nozsolt

(#143160) B-L-A-C-K válasza madgie (#143158) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mondjuk én még nem iOS 11-gyel próbáltam...

(#143161) madgie válasza nofi (#143159) üzenetére


madgie
titán

Ja, holnapután jön, kipróbálom a retust ezzel a cuccal :)

(#143162)



őstag

Ez még nem igaz, pedig pont én szidom itt a legjobban az iPhone t . Egyre több mindenben levan maradva, vezetek nélküli töltés , oled kijelző , gyors töltés , NFC korlát , kijelző ház arány, stb. De az esztétikum , biztonság , sebesség , egyszóval hardveres szoftveres minőség még mindig Jobs ideológiáját követi .

(#143163) joey04 válasza madgie (#143158) üzenetére


joey04
titán

Látszik arra a generációra szabták az ios 11-et. Air 2-n és i7 pluson is sokat döcög, meg sok a grafikai bug még. De ahhoz képest, hogy korai béta, alapvetően stabil.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#143164) gyuromoj válasza joey04 (#143163) üzenetére


gyuromoj
veterán

Publikus 2-vel már az akksi se Titanic. Szerintem őszre stabil lesz, mint a forint. :D

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#143165) madgie válasza joey04 (#143163) üzenetére


madgie
titán

Csinál azért olyan hülyeségeket ez a Beta 2 is, hogy kettéáll a fülem... de hát ezért beta :)

(#143166) gyuromoj válasza madgie (#143165) üzenetére


gyuromoj
veterán

Mondjuk a beállítások menüben hol angol hol magyar a kiírás.
Illetve lent a dockon levő appoknak nem írja ki a nevet.
Ezen kívül más gondom/bajom nem igazán van.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#143167) madgie válasza gyuromoj (#143166) üzenetére


madgie
titán

Dockon lévő appoknak nem is írta ki sehol eddig a nevét az iOS 11-ben, lehet szándékos (?).

(#143168) icecave válasza madgie (#143167) üzenetére


icecave
nagyúr

Nem is fogja, az 11-es feature.

(#143169) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Akkor megnyugodtam. Köszi az infót.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#143170) joey04 válasza gyuromoj (#143164) üzenetére


joey04
titán

így van az akki sokat javult a beta 1-hez képest.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#143171) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Ennyi is vóóót a bányászat...

(#143172) madgie válasza B-L-A-C-K (#143171) üzenetére


madgie
titán

Ugye, hogy időben szálltam ki? :)

(#143173) nofi válasza B-L-A-C-K (#143171) üzenetére


nofi
őstag

A legutóbbi Szertár podcast foglalkozik pont a Bitcoinnal, ha valaki röviden, velősen szeretne róla pár infot hallani ;)

Xbox GT: nozsolt

(#143174) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

-secret-: Ha jól rémlik te mutattál valami OTP-s kérdőíves linket, ami után az első 500 ember 3e értékű Lírás utalványt kap, köszi én megkaptam. :R

[ Szerkesztve ]

(#143175) -secret- válasza B-L-A-C-K (#143174) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

:K Nekem is megjött tegnap. Mondjuk tovább is adtam az utalványt, nekem nem kellett.

(#143176) B-L-A-C-K válasza -secret- (#143175) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én eladtam 5-ért.

;]

(#143177) szekra válasza B-L-A-C-K (#143174) üzenetére


szekra
őstag

Én is kitoltottem szinte rögtön miután secret linkelte de nem kaptam :(

(#143178) Sukta 95 válasza szekra (#143177) üzenetére


Sukta 95
tag

detto :( pedig jol jott volna.

www.maon.hu Online marketing. Neked.

(#143179) r3dsnake válasza B-L-A-C-K (#143176) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

:D

Nekem is jött, de még nem tudom mit veszek rajta.

(#143180) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Na még egy érv a Bio mellett. Volt már párszor téma itt, hogy évek óta csak bio termékeket veszünk boltban/piacon.
Argentínában ez a helyzet. (német nyelvű videó)
Ezt mindenkinek látnia kéne és másképp gondolkodna a permetezésről...

⭐ Stella

(#143181) nitro16 válasza radi8tor (#143180) üzenetére


nitro16
senior tag

Szerinted mennyire érdekli az emberek nagy részét az egészséges táplálkozás? A szupermarketek 80%-ban de lehet keveset mondtam olyan termékek/élelmiszerek találhatóak meg amelyeknek nincs szüksége senkinek.
Nagyon sok felé el lehetne menni ebben a témában, a mozgás meg a másik része.

[link] Ez ugrott be mindjárt.

(#143182) radi8tor válasza nitro16 (#143181) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tudom, de ezzel szemben akkora ellenszenv van az emberekben bio élelmiszerekkel kapcsolatban...
Külföldön (nyugaton) szinte minden nagyvárosban vannak bio élelmiszerboltok. És meglepő módon ugyanazt olcsóbban árulják, mint itthon. (jól be is vásároltunk most Ausztriában)

⭐ Stella

(#143183) B-L-A-C-K válasza radi8tor (#143180) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

De arról is beszéltünk már az a bio amit te megtermelsz, mivel azt amit megveszel míg nem látod hogy készül nincs miről beszélni.

nitro16: Ő meg arról elfelejt beszélni hogy 1-1 verseny előtt megeszik 3 patikát...

[ Szerkesztve ]

(#143184) radi8tor válasza B-L-A-C-K (#143183) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tipikus magyar hozzáállás. :(
Olvass egy picit a jogszabályokról.

De ha eltekintesz ettől a hozzáállásodtól akkor is egyenlőségjelet tennél bio és nem bio között?

⭐ Stella

(#143185) icecave válasza B-L-A-C-K (#143183) üzenetére


icecave
nagyúr

Nem felejt el, ezek kiragadott részek. Az egész filmet nézd meg.

(#143186) Tibee86 válasza radi8tor (#143182) üzenetére


Tibee86
veterán

Én nem gondolom, hogy ellenszenv lenne bárkiben is a bio dolgokkal szemben. Vagyis de, egy dolog miatt az pedig az ára. Nem feltételezem, hogy pl. Marika néni a boltba nem a bio sűrített paradicsomot venné le a polcról a simával szemben, ha nem kerülne 5x annyiba.

(#143187) B-L-A-C-K válasza radi8tor (#143184) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ebben mi a tipikus magyar hozzáállás? Én nem a bio ellen vagyok, hanem azt mondom míg nem te termeszted nem tudod milyen szart eszel meg, jogszabályokat meg beszéltük már hogy lehet kijátszani ezzel kapcsolatban...Szóval míg te megnyugtatod magad hogy jót eszel, lehet ugyan azt a szart eszed mint más a boltban.

[ Szerkesztve ]

(#143188) radi8tor válasza B-L-A-C-K (#143187) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezzel nem tudok vitatkozni. Mindenki azt gondol amit akar, csak ez fedésben sincs a valósággal.
Gondolom tapasztalatból mondod, mert vásároltál már biopiacon. ;)

Tibee86: ez is csak kis hazánkban van így, mert még Svájcban is van, hogy olcsóbb a bio, mint a sima. Ott meg ugye másak a fizetések.
Németeknél a bio élelmiszerek aránya a legmagasabb EU-n belül. Ők már eléggé élen járnak ebben. De persze nem szabad utánajárás nélkül választani, mert vannak gyártók, akik nem olyan jók.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#143189) B-L-A-C-K válasza radi8tor (#143188) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

De te miben tapasztalod? Honnan tudod pl a növényeket permetezik e, és ráadásul mivel? Sehonnan, és még sorolhatnám. Ebbe is az üzleti behúzás sokkal nagyobb mint gondolnád.

Anyám amúgy nagy Bio fan, még is jóval többször betegek 1 évben mint mi...

[ Szerkesztve ]

(#143190) radi8tor válasza B-L-A-C-K (#143189) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mint mondtam ezek ellenőrzött termelőktől érkező termékek. A biopiacon csak az árusíthat, akinek van érvényes tanúsítványa. Azt pedig egy független szervezet végzi/adja ki.
A bio nem azt jelenti, hogy nem permetezik (nem olvastál utána még?) hanem azt jelenti, hogy bio permetezőszerrel kezelik. Ezen felül van a biodinamikus termesztés, ahol még az évszakokat és a Hold állását is figyelembe veszik a termesztésnél (értelemszerűen télen nem lehet kapni biodinamikus termelésből származó epret és így tovább).

A betegségről annyit, hogy pl pont te mondtad a fogakra is, hogy genetika. Van aki jobban hajlamos rá, van aki nem. Arról nem beszélve, hogy a születés előtt és után 100 nappal ért hatások meghatározzák az egyén egész életét. Pl ha anyukád anyukája nem foglalkozott azzal milyen ételt evett, akkor már eleve úgy született meg anyukád, hogy valamire érzékenyebb.
Pl 3 éves koráig nem is a gyereket kell gyógyítani, hanem a szülőket, mivel akkora hatással vannak a gyerekre...
De ez már messze van a bio nem bio témától.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#143191) nitro16 válasza radi8tor (#143182) üzenetére


nitro16
senior tag

Valószínű amíg nincs rá kereslet addig nem is nagyon lesz.... és ez addig nem is fog változni amíg az emberek nem kezdenek el változtatni. Mindenki úgy akar élni, hogy egészséges legyen ( de aki képbe van az tudja, hogy az egészség nem csak azt jelenti, hogy a betegség hiánya hanem a teljes testi, szellemi és szociális jólét állapota. És ezért nem tesznek mert nem étkeznek úgy, nem mozognak. És akkor mindenki csodálkozik, hogy fáj ez meg fáj az és jönnek a betegségek.

B-L-A-C-K: Azt is elmondja ahogy icecave írta csak más videóba. Persze az sem egészséges dolog, de ne hidd, hogy nem károsabb annál mint aki minden szart megeszik, nem sportol, mellette dohányzik vagy iszik is. Kapásból tudnék neked mondani olyan gyógyszert amit mindennapi használatra kiadnak a gyógyszertárból és nagy mértékben veseleállást, gyomrodat szét tudja marni ha többet veszel be, míg egy szteroidnál vegyünk alapul szemeset beszednéd túladagolva nem kerülnél olyan állapotba mint azoktól. Akkor most melyik is a károsabb? Vagy vegyük azt, hogy nézzük meg a 40-es férfi korosztályt nagy részüknél már elő jön a csökkent tesztoszteron termelés, és szépen fokozatosan mennek tönkre, Amcsiba 40 felett a háziorvos x mennyiségű dózist felír neked receptre.

De mindegy is, ebben úgy se lesz közös nevező.

Én nagy részt egészségesen táplálkozom, meg sportolok. De amikor tanulás végett, jobban bele láttam az anatómiai részekbe, meg táplálkozástan mélyebben ott is biokémiával stb. Azóta csak nézek én is annak ellenére mennyi mindent elbasztam közben.... Konkrétan egy két dologra kitérve nem mindegy, mikor/hogyan mennyi szénhidrát, nem mindegy mikor iszol és mit stb, mert ezek kapásból hatással vannak az egész szervezetedre azon a napon vagy tovább... Aki szereti ezeket a témákat annak biztos bejönne de ez is olyan egy ajtót kinyitsz és ott van megint előtted 10 másik kapásból.

"Ja meg nem vagyok hittérítő", mindenki eltudja dönteni neki mi a fontos.

[ Szerkesztve ]

(#143192) B-L-A-C-K válasza nitro16 (#143191) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Az hogy valaki sportol, nem eszik szemetet, eszembe se jut róla vitatkozni, mert ez egyértelmű hogy jó, de hogy a pali elő adja magát a videóban mekkora király, közben meg megeszik 3 gyógyszertárat, így ne ő oltson már be másokat hogy mit csinál.

radi8tor: Mint már régebben írtuk ezek az ellenőrzések nem tudod hogy zajlanak annyi kibúvó van hogy hihetetlen...Azt még meg nem mondtad hogy miben tapasztalod a jobbulást hogy bio cuccot eszel.

[ Szerkesztve ]

(#143193) radi8tor válasza B-L-A-C-K (#143192) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jó hát a testépítő versenyre járás az nem éppen egy egészséges sport.
De te is tudod, hogy lehet úgy is testet építeni, hogy nem eszel mellé semmilyen szemetet. Csak akkor nem látványos lesz, hanem tartós.

⭐ Stella

(#143194) GALARDO


GALARDO
addikt

Ma kipróbáltam ezt a Green Go-t, eskü vennék magamnak is egyet, csak kdrága. :DDD

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#143195) radi8tor válasza GALARDO (#143194) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kipróbálnám én is ha nem lenne havidíjas, meg egyéb költsége. Remélhetőleg később már olcsóbb/egyszerűbb lesz csak menni vele 1-2x.

Hm, most nézem már olcsóbb lett és már levezethető a regisztrációs díj is.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#143196) válasza radi8tor (#143182) üzenetére



őstag

"Tudom, de ezzel szemben akkora ellenszenv van az emberekben bio élelmiszerekkel kapcsolatban..."

Ja, leginkább az árával 🍉

(#143197) radi8tor válasza (#143196) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De itt jön a 10 pontos kérdés: mi van, ha eltekintünk az árától és saját magunk egészségére gondolunk?

⭐ Stella

(#143198) nitro16 válasza B-L-A-C-K (#143192) üzenetére


nitro16
senior tag

Az versenyzés/élsport erről szól. Ugyan úgy, tele van az úszó,futó, lövészet, sakkozó,teniszező stb...
De elég annyit megkérdeznem iszol kávét? Akkor te is doppingolsz....
Vagy szedtél már bérescseppet, vagy neocitrant mert ezek is doppingszerek többek között.

radi8tor
Erre néz rá : MagosVölgy Ökológiai Gazdaság.

(#143199) lacy86


lacy86
addikt

Read-only mode :)

(#143200) B-L-A-C-K válasza nitro16 (#143198) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Látom megint nem érted, egy kávét ne hasonlítsunk már ahhoz hogy megeszik 1-2 patikát. Azt meg még1x leírhatom hogy az nem tetszik hogy egy ilyen osztja az észt másoknak, meg fikázza a pulyákat milyen szart esznek, miközben a ő a popójába mennyi mindent beszúr + mennyi gyógyszert megeszik.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.