Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#49301) Graob160 válasza King Unique (#49298) üzenetére


Graob160
csendes tag

Korábban működött win 10 alatt, a lemezkezelő látja még kiis írja a teljes nevet de a saját gépbe semmi... Próbáltam szoftverfrissítést is de nem. Csak SSD-t lát és bedugtam az összes portba de csak ugyan az van...

Üdv Graob160

(#49302) Maestro85


Maestro85
tag

Sziasztok!

A következő problémám lenne: ha az asztali gépemre kötök egy notebook hdd-t, és másolok rá több giga (kb. 100-150) adatot, majd visszarakom a laptopba, ott nem látszódnak a file-ok, vagy csak egy részük.

Másodszor járok úgy, hogy le kell mentenem valamit a notebook hdd-ről, utána visszarakom a laptopba, win újratelepítés, ugye formázás stb, majd vissza az asztali gépbe, az adatokat visszatöltöm rá, várok is pár percet a végén, és ha visszateszem a laptopba, ott nincs meg minden rámásolt adat. :F
Jelenleg windows 10 van a laptopon is és az asztali gépemen is. Mindkétszer a notebook hdd 100/100-as volt. Korábban úgy oldottam meg, hogy lan kábellel összekötöttem a két gépet, és úgy húztam át a laptopra az adatokat.

(#49303) King Unique válasza Maestro85 (#49302) üzenetére


King Unique
titán

A fájlok nem lettek rejtettek? Ha NTFS fájlrendszer van rajta, akkor a felhasználói jogosultság rendben van, szükség esetén saját tulajdonba vétel stb. megvolt? Egy-egy ilyen "eltűnés" előtt a CHKDSK nem futott rajta? Ugyanis az szokott még bizonyos esetekben belegányolni a fájlokba. Aztán ilyenkor felmerülhet az is, hogy magával a HDD-vel van gond. De ha a HDS szerint tényleg OK az állapota (tesztek is) és nincsen semmilyen hiba, SATA-n a fizikai csatlakozás, beleértve az adatkábel stb. rendben van, akkor elvileg nem az lehet a probléma oka.

[ Szerkesztve ]

(#49304) modflow válasza King Unique (#49300) üzenetére


modflow
veterán

Most kicseréltem vadi újra a SATA kábelt. 40 mp volt, mire elérte a HDD-t. :(
Az energiagazdálkodásban ki van kapcsolva, azaz 30 perc után kikapcsolhatja.

De az előző gépemben nem volt ilyen gond, átrakás után meg igen? Ez fura.
A régiben SATA2 csati volt csak, a HDD is az, ez az új alaplap meg SATA3-as. Ez lehet gond?

(#49305) Doky586 válasza modflow (#49304) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tudom hogy csak tüneti kezelés, de talán nem kéne leállítgatnod azt a HDD-t...

(#49306) Maestro85 válasza King Unique (#49303) üzenetére


Maestro85
tag

Megcsináltam a birtokbavételt a link alapján, majd másodjára is átmásoltam mindent az asztali gépemre kötve. A file-ok nem rejtettek, total commanderrel megnéztem az mutatná a rejtett fileokat is. Most legalább azt jelzi a TC meg win intéző is, hogy le van foglalva annyi hely, amennyit rámásoltam.
Még az asztali gépben beletekertem néhány filmbe, megnéztem pár fotót. Futtattam checkdisket azon a meghajtón, amire másoltam, hiba nélkül lefutott.

Visszatettem a laptopba a hdd-t, most 5igával több a látható/elérhető adat, de 120 giga helyett még mindig csak 16 Gb.
chkdsk c: parancsot futtatva hibákat kapok: Attribute record (80, " ") from file record segment 1CAB5 is corrupt ebből van jópár, a végén: errors found, CHKDSK cannot continue in read only mode.
Egy felhasználó adatait másolnám vissza, desktop, downloads stb. mappákat. De amikor 1 éve így jártam, akkor a D meghajtóra másoltam csak, nem a rendszer meghajtóra és ugyanez a hiba volt. A laptop is más, azóta új gépem is lett.

(#49307) liksoft válasza Graob160 (#49301) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nagyon kérlek, olvasd el pontosan amit írtak Neked. Nem driver, nem dugdosás volt a feladat, mert ha jól eldugod, akkor valóban nem látja majd a gép.

Vagy sérült az adminisztráció és RAW, vagy csatlakoztatni kell, illetve az is elképzelhető, csak betűjelet kell adni neki.

Megoldás!!!!! Teszel fel egy képet a lemezkezelőről, az mit lát és mit mutat. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#49308) modflow válasza Doky586 (#49305) üzenetére


modflow
veterán

Most például 45 perc után rákattintottam és ment, 1 mp se volt.. :F

[ Szerkesztve ]

(#49309) Doky586 válasza modflow (#49308) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A táp-kábelét próbáltad már lecserélni?

(#49310) King Unique válasza Maestro85 (#49306) üzenetére


King Unique
titán

A megfelelő jogosultságok beállítására akár a visszahelyezés után is szükség lehet. A CHKDSK-t csak szükség esetén kellett volna futtatni, mert az is képes belegányolni a fájlokba. De eleve zavaros ez az egész és ráadásul rendszermeghajtóról van szó, azon belül is a rendszerpartícióban lévő felhasználói mappákba történik a másolás. Ha be van kapcsolva a másik válaszban említett gyorsindítás (fast startup), akkor az viszont okozhat problémát.

[ Szerkesztve ]

(#49311) krealon válasza Maestro85 (#49302) üzenetére


krealon
veterán

"A következő problémám lenne: ha az asztali gépemre kötök egy notebook hdd-t, és másolok rá több giga (kb. 100-150) adatot, majd visszarakom a laptopba, ott nem látszódnak a file-ok, vagy csak egy részük."

Had tippeljek!
A notebookon Windows 10 van.
Ha nem kapcsoltad ki a Fast Startup-ot, es ugy allitottad le, akkor teljesen termeszetes az a dolog, amit leirtal, hiszen ilyenkor a kernel es az altala cache-elt informacio a hibernacios fajlba mentodik es a kovetkezo rendszerindulasnal azt veszi alapul, nem a fizikai lemezen tarolt adatokat.

Multiboot eseten Windows 10-ben (es Windows 8-ban is) ki kell kapcsolni a Fast Startup-ot vagy az alapjaul szolgalo hibernacio lehetoseget, kulonben fajlrendszer hibak es adatvesztes lephet fel! :Y

(#49312) Doky586 válasza krealon (#49311) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem nem 'csak' Multiboot esetén...

(#49313) akela91


akela91
addikt

Sziasztok. Vettem a Nas-ba egy Western Digital Red 3.5" 4TB (WD40EFRX) merevlemezt, majd rámásolás közben elszállt a kötet. Újrakezdtem az egészet, majd a nap végére látom hogy talált 6db Bad sectort. (Pending, nem reallocated). Ezzel szerintetek lehet reklamálni már? (1 napos a hdd :()

[ Szerkesztve ]

(#49314) Maestro85 válasza krealon (#49311) üzenetére


Maestro85
tag

Köszönöm! Ez volt a gond. powercfg - H off-al kikapcsoltam a hibernálást, biztos ami biztos a ctr+alt+del képernyőn kapcsoltam le a laptopot. Ugyan, csak 15gigát másoltam át próbaképpen, de megvan minden.

Az autószerelők erre mondják azt, hogy "szép hiba" :D

(#49315) King Unique válasza akela91 (#49313) üzenetére


King Unique
titán

Mivel a problémás szektorok állapota függőben lévő, ezért rá lehetne ereszteni egy lassú formázást a merevlemezre, vagy akár a HDS tesztjeit. Ezek is stabilizálhatják valamelyest az állapotát, a problémás szektorok áthelyezésre kerülhetnek a tartalék területre stb.

Reklamálni egyébként elvileg lehetne, mert egy vadi új merevlemeznél nyilván nem normális ez, pláne ha rendeltetészerűen van használva és nincsen semmilyen zavaró tényező. Viszont azt már boltja is válogatja, hogy milyen hibánál cserélik. A HDS értékelése szerint ráadásul csak 0% kondíciónál lehetséges a garanciális csere. De azt nem feltétlen kell megvárni, mert ha a HDD gyártójának saját tesztpogramja (WD) hibát dob, akkor az már indok lehet a garanciális cserére. Viszont előtte majd nézd át a merevlemezt nagyítóval és lehetőleg ne legyen rajta semmilyen külsérelmi nyom, nehogy így járjál! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#49316) Graob160 válasza liksoft (#49307) üzenetére


Graob160
csendes tag

Üdv Graob160

(#49317) akela91 válasza King Unique (#49315) üzenetére


akela91
addikt

Köszi.
Ma reggelre, már a S.M.A.R.T tesztek se futottok le (se hosszú, se rövid). Én visszaviszem ezt.

(#49318) modflow válasza Doky586 (#49309) üzenetére


modflow
veterán

Azt még nem.

(#49319) akela91 válasza akela91 (#49317) üzenetére


akela91
addikt

220volt pirospont.

Visszaadták a pénzt szó nélkül kézbe. 6 bad sector, de a WD saját elemzője se tud végigfutni rajta.

(#49320) Graob160 válasza Graob160 (#49316) üzenetére


Graob160
csendes tag

Megoldottam sikerült..... :R :R

Üdv Graob160

(#49321) tech777


tech777
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám van, hogy adott egy WD Elements 1TB külső USB winchester, ami sajnos leesett. Gépre való rákötés után csak kattog, nem látja sem a Windows, sem a BIOS. Van esély visszanyerni a fájlokat, vagy kuka (fejprobléma, lemezsérülés, stb.). Az integrált USB kivezetés miatt nincs kivezetve SATA.... Van valakinek ötlete? (Szétszedés, átalakítás SATA-hoz (sajnos integrált, nem tudom lehetséges-e külső rackhoz átalakítani - Thermaltake BlacX).

Köszönöm!

Tech

(#49322) modflow válasza modflow (#49318) üzenetére


modflow
veterán

Na most kicseréltem az áram kábelt is.
Az a fura, hogy most eddig amúgy jó, de bekapcsolás után fura kattogó hangot adott, mint amikor ki - be húzzák a tápot. :F

A HS Sentinelben a rövid önteszt is hibátlan.
A HD Sentinelben hol van felpörgetési teszt?

(#49323) #37254912


#37254912
törölt tag

Üdv.
Vettem 1új hdd-t amit tárolásra használnék mit kell beállítani?
Egyszerű rugalmasság nélkül,csak azt engedi az meg is felel?Lett volna 2oldali tükrözés vagy mi de arra hiába is mentem nem engedte létrehozni.
Elnézést kérdésért ill lehet rossz helyre is írtam,de fontos lenne tudnom mit hogy kell állítani jó legyen,eddig csak komplett használt gépeket vettem azon már adott volt minden.

(#49324) Doky586 válasza #37254912 (#49323) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem tudom mit akarsz, de ha rugalmasságot akarsz akkor húzz rá egy Rako gumit.. :N

(#49325) #37254912 válasza Doky586 (#49324) üzenetére


#37254912
törölt tag

Ha maga kérdés lehet buta is mivel nem értek hozzá,értelmesebb válaszra számítottam.Win10 ahol be lehet állítani HDD-t hisz betűt is kell rendelni hozzá ott van rugalmasság típusa:Egyszerű(rugalmasság nélküli Te olvasatodba gumi nélkül....)
Kétoldali tükrözés Háromutas tükrözés.
Nem tudom melyiket helyes választani mert simánál hd sentiel duplán látja hdd-t igaz egyiknél semmi adatot nem tud mutatni ill Én írom be méretét s poén mikor 1TB-osnak mutatja 500gb-ot.Mivel nem értek hozzá jó lenne tudni mit hogy kell jelölni jó legyen.

(#49326) Doky586 válasza #37254912 (#49325) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hagyd a francba ezt a felületet szerintem. Valami félrefordítás miatt a dinamikus lemezt nevezi rugalmasnak. Ez csak RAID hoz kell(ene), amit nem akarsz, és csak szivatnád vele magad.

Használd a Start gombon jobb egérgomb majd Lemezkezelés gombot, és ott csinálj rá egy alap elsődleges partíciót.

[ Szerkesztve ]

(#49327) #37254912 válasza Doky586 (#49326) üzenetére


#37254912
törölt tag

Rendben,köszönöm szépen!Így már ok és bocs Én fogalmaztam meg hülyén gondomat.Akkor innen törlöm s megcsinálom ott.Alap ugye nem látta win10 ezért próbáltam betűt adni hozzá meg ez első teljesen új hdd-m.

(#49328) #37254912 válasza Doky586 (#49326) üzenetére


#37254912
törölt tag

Még 1kérdés:Ha ez megvan utána?Mert még mindig nem látja gépem.Betűt hol tudok hozzáírni hogy c,d vagy e legyen?Mert itt nem találom sehol.Ez tároló lesz csak,rendszer 1ssd-ről fut.

(#49329) Doky586 válasza #37254912 (#49328) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ugyanott. Kattints jobb egérgombal a partícióra (nem a lemezre) és "Meghajtóbetűjel és elérési út módosítása"...

(#49330) #37254912 válasza Doky586 (#49329) üzenetére


#37254912
törölt tag

Rendben,sikerült végre.És akkor azt a 465gb is látja amivel alap rendelkezik is nem kellett semmit beírnom.
Még1szer köszi s bocsi az amatőr buta kérdésekért!
Minden jót!

(#49331) modflow válasza modflow (#49322) üzenetére


modflow
veterán

Nos, az adat és táp kábel is ki van cserélve.

A gépet bekapcsolom, majd 10 perc múlva, miközben neteztem, átmegyek Total Commander-be, rámegyek a meghajtóra és 45 mp volt, mire rálépett.

Az autó kikapcsolás még meg se történhetett, mert az nem 10 perc.

Most akkor ilyenkor mi van?
Samsung HD103UJ 1 TB

Szerintem a HDD az önmaga jó, a vezetékek is. Lehet olyan baja, hogy az alaplapi 6 db SATA3 port közül éppen azt nem szereti, amin van? Most kezdjem el cserélgetni?

(#49332) modflow válasza modflow (#49331) üzenetére


modflow
veterán

Mi ez a hang? Bekapcsoláskor is csinálja. 10-12 mp-nél hallható.
Ezt csinálja olykor menet közben is.
HDD hangminta

(#49333) gaben22


gaben22
senior tag

Helosztok, gondolkodom, hogy vegyek egy új HDD-t, a mostanit pedig backup tárhelynek használnám olyan adatokhoz, amiket eddig csak DVD-n vagy BluRay-en tároltam (kb. havonta egyszer felmásolnék rá cuccokat, egyébként pedig innentől fiókban töltené nyugdíjas éveit, ez a terv). Viszont ehhez jó lenne tudni a HDD milyen állapotban van. Linuxot használok, most átléptem Windowsba, hogy tudjak HDSentinellel képet csinálni a reportról: itt és itt. Valahogy nekem nem életszer, hogy 100%-os legyen egy 8 éves vinyó, amit azért tekertem rendesen. Megnéznétek ti is az adatokat?

Futtattam egy short tesztet smartctl-el illetve itt a smartctl -x output: https://pastebin.com/x7X62rMv

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#49334) Doky586 válasza gaben22 (#49333) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tán csak nem képzeled hogy ezt végigolvassa valaki..

(#49335) gaben22 válasza Doky586 (#49334) üzenetére


gaben22
senior tag

Tán csak de, főleg aki ért hozzá. Tudod IT szektorban megesik, hogy segtünk másnak és logokat olvasgatunk stb... és akkor ez most nem te leszel :).

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#49336) darkpower


darkpower
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Samsung 2TB-s vinyóm, ami az új rendszeremben (alaplap csere+ új windows) elkezdett kattogó hangot adni. Olyan, mintha "lekapcsolná" a rendszer a meghajtót, és amikor mégis kell, akkor kattan egyet. A windows energia menedzsmentjében már kikapcsoltam a hdd lekapcsolását, de nyilván nem változott semmi.
Bárkinek van ötlete, hogy mit tehetnék még? Köszi :R

(#49337) King Unique válasza gaben22 (#49333) üzenetére


King Unique
titán

A HDS scrrenshotok alapján jelenleg rendben van, a S.M.A.R.T.-ban sincsenek hibák. Az viszont látszik pl. az ütemidőn is, hogy kissé viseltes már és van benne egynéhány kilométer. Ha jobban, mélyebbre hatóan meg akarsz bizonyosodni az állapotáról, akkor erre valók a program különféle tesztjei, de némelyik csak a regisztrált verzióban használható. Viszont hasonló tesztek elvileg Linuxon is elvégezhetők, ami grafikus felületen ott van a Disks, parancssorban meg a smartctl. Ha a részletes tesztek lefutnak hiba nélkül, akkor jelenleg OK a HDD. Viszont ez nem jelenti azt, hogy később esetleg nem lehet vele gond, idővel majd nem mehet tönkre!

[ Szerkesztve ]

(#49338) King Unique válasza tech777 (#49321) üzenetére


King Unique
titán

Ez esetben, vagyis egy leejtett és vélhetően emiatt mechanikai sérülést elszenvedett külső merevlemeznél a házilagos próbálkozás nem igazán opció. Ha fontos adatok vannak rajta és megérnek annyit, akkor egy adatmentéses céget, illetve szakembert kellene felkeresni. Viszont ez ügyben eleve nem ebben, hanem az adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topikban kellene érdeklődni.

(#49339) krealon válasza gaben22 (#49333) üzenetére


krealon
veterán

"Valahogy nekem nem életszer, hogy 100%-os legyen egy 8 éves vinyó, amit azért tekertem rendesen. Megnéznétek ti is az adatokat?"

A 8 eves vinyoban kevesebb, mint 3 ev mukodesi ido van.
Ezen felul jo hutest kapott, igy nem meglepo,a 100%-os osztalyzat.

(#49340) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Igazából csak érdekel, mert ilyet nem igazán láttam.
Adott egy HDS olvasás teszt:

st1000lm035-1rk172 -seagate lemez

A vége érdekelne, mivel eddig az összes HDD-m átlagban szigorúan monoton csökkenő tendenciát mutatott, de ennek az adatsebesség értéke megállt, míg hőmérséklete megugrott...
Azt is tudom, hogy ez a vinyó már "átlapolásosan" rögzít.
Valaki meg tudna erősíteni abban a sejtésemben, hogy összefügg a két dolog?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#49341) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Helló!

Azt szeretném kérdezni, hogy mitől lehet az, hogy 3tb merevlemből csak kettőt enged formazni a sajátgép, miközben azt látja, hogy 3tb-os lemezről van szó.

Illetve hogy tudom formázni a fentmaradó 1tb-ot?
Valami dos-os megoldással?

Köszönöm

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#49342) gaben22 válasza Fr@nkieWilde (#49341) üzenetére


gaben22
senior tag

Valószínűleg MBR probléma lesz, 2 TB fölött GPT/UEFI-vel kell dolgoznod, aszerint formázz. Itt az összefoglaló részben írnak róla röviden, utána rá tudsz keresni bővebben, ha még kell: link

EDIT: feltételezve persze, hogy Windowst használsz :)

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#49343) Fr@nkieWilde válasza gaben22 (#49342) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Köszönöm. windows 8.1 egész pontosan.
UEFI/GPT alatt mit értesz pontosan?
Mit kell csinálnom? :R

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#49344) King Unique válasza Fr@nkieWilde (#49341) üzenetére


King Unique
titán

(#49345) Fr@nkieWilde válasza King Unique (#49344) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Köszönöm.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#49346) RZS


RZS
tag

Helló!

Azt szeretném kérdezni, hogy mitől lehet az, hogy 3TB merevlemezből csak 746GBot enged formázni a sajátgép? nem rendszert szeretnek ratenni, csak adatot. a rendszer ssdn van.
A hdd GPT re van inicializalva, win7 sp1 oprendszert hasznalok....
az alaplap Asrock N68-S3 UCC.....ez lenne a gyenge lancszem? :F
UEFI -t nem talalom sehol.....
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#49347) akela91


akela91
addikt

Basszus. 4ből 3db WD Red 4TB kuka első naposan. Különböző helyekről rendelve. Ezek tényleg ennyire szarok, vagy balszerencsés vagyok?

A fej a rossz, felpörög par másodpercre, majd leáll, ezt játsza, közben idegesítő click hangot ad.

Formázni se tudom, lemezkezelő sem látja. Nasba téve ugyanez. Már kettőt visszaküldtem, ez a 3. :O Az egyik meg tökéletesen megy 1 hete, de azóta nem tudok mellétenni egy másikat a Nas-ba Raidbe...

[ Szerkesztve ]

(#49348) akela91 válasza akela91 (#49347) üzenetére


akela91
addikt

Pont ez történik: [link]

2018.03.10. a gyártási ideje. WD40EFRX

Iponon többen írjak hogy több rosszat kikaptak. Nem értem miért ajánlott HDD.

[ Szerkesztve ]

(#49349) King Unique válasza RZS (#49346) üzenetére


King Unique
titán

Ha maga a BIOS felismeri a HDD-t 3 TB-osként, akkor lehet nálad is a Windows 7-nél lesz valami driveres probléma, mint egy hasonló esetnél. Az utóbbinál is egyébként ASRock alaplap van, ráadásul szintén nem egy mai darab.

[ Szerkesztve ]

(#49350) liksoft válasza akela91 (#49348) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ez a drive letapadt, vagyis a fejek nem a parkoló rámpán, hanem a lemezen vannak. Ilyen akkor szokott előfordulni, ha valahol szállítás közben jól od@b@sszák. Ez NEM a gyártót, hanem a szállítási láncot minősíti !!

Amennyiben kézből-kézbe vetted át, akkor már a kisker így kapta, ha csomagban kaptad, akkor inkább a hozzád érkező utolsó lánc lehet a hibás. Nem a sajátjaként viszik az árut. Bár a több darab ezt is kérdőjelbe tesz, hiszen akár egy teljes doboznyi (20db) eshetett egyszerre nagyon nagyot.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.