Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#49901) Lacika79 válasza Jarod1 (#49900) üzenetére


Lacika79
tag

Ez egy működő megoldás, én is csináltam melós vinyok esetében. A lényeg, hogy a működő PCB-re át kell rakni a halott vinyo PCB-rol a BIOS chipet. Ebben az esetben minden zokszó nélkül elindul. A probléma, hogy míg céges környezetben ott volt 100 ugyanolyan vinyo, és ugye kit érdekel mennyibe kerül, addig az én esetemben vadászni kell az adott elektronikát :)

MSII + Canamp + DT880 250 Ohm

(#49902) Ghostman78


Ghostman78
senior tag

win7 boot SSD-nél szeretném a GPT-t átkonvertálni MBR-re.
adatvesztés nélkül, hogyan oldható meg ? :F

:R

(#49903) King Unique válasza Ghostman78 (#49902) üzenetére


King Unique
titán

A másik topikban - ahol eredetileg feltetted - kaptál választ ugyanerre a kérdésedre. Legközelebb el kell dönteni, hogy hol akarod feltenni a kérdést és abba a topikba beírni, nem pedig teleszórni ugyanazzal többet is! Ha nem tudsz várni és azonnal, vagy legalábbis minél hamarabb választ akarsz, akkor meg az azonnali kérdések órája topikot célszerű felkeresni.

(#49904) 8th


8th
addikt

Üdv urak. Egy hozzáértő segítségét kérném. Valaki ránézne ezekre az értékekre, hogy rendben vannak-e? Én nem tudom mit kell nézni rajta. Van egy problémás gépem amivel nem igazán boldogulok és szeretném tudni, hogy esetleg a hibás merevlemez szórakoztat-e.

Akit érdekel a teljes sztori itt olvasható.

Előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#49905) Airedhyal


Airedhyal
aktív tag

Még mindig müködik. :)

(#49906) ngyjns


ngyjns
tag

Üdv! Segítségeteket kérném, leírom mi történt. Kolink usb rackben van két Toshiba 3Tb merevlemezem. Használatban volt az első, kikapcsoltam a gépet és a gépből nem húztam ki az usb kábelt, hanem annak végén cseréltem a kolinkben lévő merevlemezt a másodikra. Gépbekapcsolás után az intézőben az egyes merevlemez kötetcíme maradt és megnyitáskor beolvasta az egyes adatait, rákattintva az egyik mappára kiírta, hogy D: nem érhető el. A fájl vagy a könyvtár sérült vagy nem olvasható. Probléma a Hard Disk Sentinelben is látható volt, mintha az első merevlemez adatai (neve, kódszáma) rögzültek volna. Gépújraindítás után kötetneve sajna még mindig az egyesé, lemezkezelést indítva felismeri, hogy másik merevlemez van benne, tulajdonságokban kiírja jól, hogy a második merevlemezen mennyi foglalt illetve szabad hely van, innét indítva az intézőt ezt a hibát dobja. D: nem érhető el. A hozzáférés megtagadva. Az intézőben foglalt és szabad hely is 0byte. Mint amikor egy pendrive bootszekvencia eltűnik. Tehát mit csináljak, a családi képeket videókat nem akarom elveszíteni, tehát nem formatálnám, amíg a lemezkezelő szerint minden rendben van. Cseréltem meghajtóbetűt D:-ről J:-re stb. lemezkezelő szerint minden rendben, de intéző megtagadja a beolvasást. Win 10. Ráadásul laptopon sem olvassa be az intéző win 10 homeon. Próbálatm másik usb rack-kel és sata porton közvetlenül. Ja Bios felismeri, hogy másik merevlemez van benne. Total commander is azt írja megtagadva, de van egy rendszergazdaként megnyitás, erre a mappákat és benne a fileokat mutatja, de Hozzáférés megtagadva! felugró ablak után nem lehet megnyitni a filet. Hogyan ismertessem fel az intézőben?

(#49907) King Unique válasza ngyjns (#49906) üzenetére


King Unique
titán

Egyszerre csak 1 topikban tedd fel ugyanazt a kérdést, ne 4 topikba írd be egyszerre ugyanazt! :U Ráadásul a pendrive-os témának mi köze van ehhez? Ez már tényleg röhejes... Előtte kellene eldönteni, hogy hova való inkább a kérdés és csak ott feltenni. Illetve ha azonnali, vagy legalábbis minél gyorsabb választ akarsz, akkor az azonnali kérdések órája topikban. Most akkor a másik 3-ből töröljük, vagy mi legyen, hol akarsz választ? Illetve még mielőtt feleslegesen beírnád az 5. topikba is, nem, oda már végképp nem kellene!!!

[ Szerkesztve ]

(#49908) krealon válasza ngyjns (#49906) üzenetére


krealon
veterán

Ha nem volt kikapcsolva a hibernalas / gyorsinditas, akkor a HDD cserevel sikeresen osszekuszaltad mindket winyo fajlrendszeret.
Az elso vinyora meg ki nem irt adatok a memoriaban maradtak kikapcsolaskor (gyorsinditas), amit bekapcsolaskor a masik HDD-re irt ki.
Ebbol a katyvaszbol talan meg adatmento ceg sem fog tudni visszanyerni barmit.

Most megfizetted a tanulopenzt. :((
Windows 10-nel a kulso tarolokat, mindig a "Hardver eltavolitasa" ikonnal kell levalasztani.

[ Szerkesztve ]

(#49909) King Unique válasza krealon (#49908) üzenetére


King Unique
titán

A hozzáférés megtagadva hibaüzenet normál esetben jogosultsági probléma utal NTFS fájlrendszernél. Ha be volt kapcsolva a gyorsindítás és úgy állította le a Windowst, attól még normál esetben meg kellene tudni nyitni a kötetet, max. a fájlok nem lesznek ott, mint pl. egy korábbi esetnél.

A külső tárolókat meg ugyanúgy javasolt szoftveresen leválasztani Windows 7 és 8.1 rendszereknél is, nemcsak Windows 10-nél. Valamint a Fast Startup bekapcsolt / kikapcsolt állapotától függetlenül is.

[ Szerkesztve ]

(#49910) Doky586 válasza ngyjns (#49906) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A gyorsindítást az épeszű ember kikapcsolja ha nem vágyik a tiedhez hasonló problémára.. :U

Most adatmentéssel próbálkozz másik fizikai lemezre mentve. Erre semmit se írjál!

[ Szerkesztve ]

(#49911) Jarod1 válasza 8th (#49904) üzenetére


Jarod1
addikt

Üdv, a winyóval rendben van minden, piros színnel írná ha gond lenne. A ramokat nézd meg, futtas memtestet, ha több rammmudul van egyenként teszteld.

(#49912) GeRbo_92


GeRbo_92
csendes tag

Sziasztok!

A következő lenne a problémám, adott egy WD Blue 1TB WD10EZEX, a gép eleinte azt produkálta, hogy leállítás után elég sok időbe telt mire leállt volt hogy fél-háromnegyed óra, ezt eddig betudtok a ryzen platformnak olvastam hasonló esetet, most ott tart a dolog, hogy sokszor nem is látja a vinyót egyáltalán.
Kivettük mondom megnézem egy másik gépben a vinyót és szemre vételezve a nyákot gondolom ennek nem így kéne kinézni a "forrasztások" illetve a csavarok alatt is elven színeződve.
Márciusig van még rá garancia ezt ebben az állapotában vissza lehet így küldeni ?

(#49913) UNauthorized


UNauthorized
csendes tag

Sziasztok!
Bocs,hogy ideírom, de nem találtam a megfelelő topicot.
Random módon a gép "kifagy". Pontosabban a kép, de a hang megy tovább, egér mozog.
Leginkább gamelés közben fordul elő, de volt már rá példa,hogy a chrome is csinálta.
Ahogyan olvasgattam más forumokon, ez általában az ssd-vel kapcsolatos hiba.
Hozzá kell tennem,hogy az előző konfigban ilyet nem csinált, HD sentinel szerint 100/100-as.
Folyamatosan világít a töltést jelző LED amikor ez történik.

AMD Ryzen 5 2600
MSI Tomahawk B450
Patriot Viper 4 8GB (2x4GB) DDR4 3000MHz
120GB Intenso SSD SATAIII 2,5" High meghajtó (3813430)
ATI Radeon R9 270 OC

Bocs az OFF-ért és köszi a segítséget!

(#49914) 8th válasza Jarod1 (#49911) üzenetére


8th
addikt

Ezeket a köröket már lefutottam mielőtt ide írtam.

(#49915) Jarod1 válasza GeRbo_92 (#49912) üzenetére


Jarod1
addikt

a pöttyök oxidációja nem számít azt csak teszteléshez használják, de az érintkezők oxidásciója már gáz mivel a fejjel ezen keresztül kommunikál.

(#49916) ngyjns válasza King Unique (#49909) üzenetére


ngyjns
tag

Köszönöm, jogosultsági probléma volt, minden adat megvan úgy néz ki. Minden program látja akár képek, videók. Kivéve a Where is it! progi nem akarja frissíteni a merevlemez katalógust, jogosultsági probléma miatt. Próbálom a katalógust töröln és újra beolvastatni, de szerintem a proginak nincs vmilyen olvasási engedélye. Bocs, hogy idegbajom miatt sok topikba írtam. Még egyszer köszönöm.

(#49917) apollo12


apollo12
veterán

Hali vettem egy notebook-ot kaptam hozzá egy vinyot, de nem tudom formázni mert RAW formátumba van, hogy lehet ntfs módba formázni

(#49918) pjen válasza apollo12 (#49917) üzenetére


pjen
félisten

Például egy live linux szokta látni a RAW formátumot

(#49919) gasparrobi


gasparrobi
csendes tag

Sziasztok!

Adott az alábbi frissen összetett gép:

Gigabyte B450 Aorus M (AM4) B450 AORUS M
Ryzen 5 2600 BOX
Kingston HyperX DDR4 3200 C16 2X8GB RAM
XFX Radeon RX 590 Fatboy 8GB GDDR5 RX-590P8DFD6
SSD Kingston A400 480GB [2.5"/SATA3] SA400S37/480G
FSP HEXA+ 500W PSU (PPA5004901)
Cooler Master MasterBox Q300L Window (MCB-Q300L-KANN-S00)

Játék közben, (Counter Strike 1.6, PUBG) random időközönként 10-15 secre megfagy a gép, majd megy tovább. CS közben pl ilyenkor a hang is beakad és ismételgeti magát. Van hogy 30-40 percig minden rendben megy és utána jön egy ilyen fagyás, de pár óra játék után előfordul, hogy 5-10 percenként is csinálja.
Egy alkalommal pedig PUBG közben ki is kapcsolt a gép.

A háttérben futtattam közben a windows saját performancia monitorát ami a következő képeket mutatta közvetlenül a fagyás után 2-3 másodperccel:


Ezek után futtattam egy (nem tudom mennyire megbízható) userbenchmark.com-os tesztet aminek pedig ez lett az eredménye:

Kérdésem az lenne, hogy ezek alapján lehet-e hogy az SSD a hibás? És ha igen mi lehet a megoldás?

(#49920) Petyás


Petyás
tag

Sziasztok!
A barátnőmnek leesett a laptopja, azóta nem indul a windows.
Elkezdi betölteni, de nem tudja és bedob egy hibát.
Sajnos nem jutottam tovább, hdsentinellel az alábbiakat sikerült kinyernem DOS-ból:
[kép]
[kép]
Van valami tippetek?
Használható a vinyó? Vagy csak formázás után?
Köszönöm!

(#49921) Doky586 válasza Petyás (#49920) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha van rajta fontos adat próbáld meg menteni (fontossági sorrendben) amíg megteheted...

(#49922) Pürrhosz


Pürrhosz
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Toshiba MQ03UBB200 2TB külső merevlemezem.
Eddig semmi gond nem volt, vele. Mostanában néha lecsatlakozik magától. Nem változott semmi, a vezetéke mozdulatlan. Kihúzom a gépből, visszadugom és megint látja a windows.
A winyó kezd rossz lenni vagy csak a kábel rossz?
Sajnos most másik kábellel nem tudom kipróbálni, mert nincs.
Találkozott már más ilyen problémával?

Előre is köszönöm!

(#49923) King Unique válasza Pürrhosz (#49922) üzenetére


King Unique
titán

"A winyó kezd rossz lenni vagy csak a kábel rossz?"

Előbbit megnézed pl. a HDS programmal, utóbbit meg egy másik kábellel történő kipróbálás után lehetne. Ha nincsen USB 3.0 Micro-B típusú kábeled, akkor átmenetileg akár egy USB 2.0-s Micro-B kábel is megteszi, amit pl. a telefonokhoz mellékelnek. Nem éppen a legjobb megoldás, de annyira nem szokatlan, láttam már többeknél ilyet... :D + Lehetőség szerint kipróbálás másik USB-porton (2.0/3.0 | előlapi/hátlapi), másik gépen, másik operációs rendszerrel is, hogy kiderüljön mi a probléma forrása. Apropó USB-port, mivel 2,5"-os külső merevlemez, ezért javasolt a megfelelő tápellátás érdekében USB 3.X porthoz csatlakoztatva használni. Ha csak USB 2.0 porton használod és pláne az előlapon lévőt asztali PC-, knél, akkor annyira nem meglepő, ha állandóan lecsatlakozik, vagy fel sem pörög rendesen.

"Mostanában néha lecsatlakozik magától"

Mármint van ilyenkor az a jellegzetes hang a Windowsban, eltűnik a fájlkezelőből, lemezkezelőből stb., majd újracsatlakozik, vagy marad úgy? Mert ha csak készenléti állapotba (alvó módba) vált, akkor az megint más.

[ Szerkesztve ]

(#49924) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!
Tavaly,1ik pillanatról másikra egy 100-os merevlemez lett több BS-től vérző.
Pár hónapja a 100-os merevlemezemen jelentkezett 1-2 BS.
1-2 hete még minden 100%-os volt mostani merevlemezemen,és max az volt zavaró,hogy több időbe került a torrent file-ok ellenőrzése,mint maga a letöltés.
De tegnap 1 nagyobb file-nál kezdett el szórakozni az utolsó 2Tb-os wd(mind az volt).
Először 5db majd 9.Mára már 17 Bs(hdd tune),mostanra 19 Bs (sentinel).

Nem tudom táp tehet-e róla(alapjáraton fél éve néztem teszterrel minden okés volt)
Minden meghajtóm 40-50 fok körül(ssd is) szalad max 55-56 fokig ment fel.
Proci mérsékelten húzva,videókártya 85 foknál se ment többel.Zalman z3 közepesen szellőző ház.
Bár kicsit sokallom így is,lehet táp rosszul oszt fesz,ezért a magas hőm.,és a sok BS?

*Pár évet ment ssd-m is,kondiciója pár %-ot csökkent,majd 2-3 hónapja 1x formázta is magát 1 fagyás után.
1 hónapja kb vettem 1et,annak 1%-ot esett kondiciója.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#49925) 8th válasza Jarod1 (#49911) üzenetére


8th
addikt

Köszi a segítséget. Hogy szoftveres probléma volt vagy sem azt nem tudom de átköltöztem egy új vinyóra és megszűnt minden probléma.

[ Szerkesztve ]

(#49926) belinho


belinho
senior tag

Sziasztok!

Van egy 3TB-os vinyóm, tele adatokkal, családi videók, képek, film, zene stb.
Ezt egy USB 3.0-ás külső házban használtam.
Az usb-s ház sajnos megadta magát, más vinyó sem látszik benne.
Átraktam a 3TB-os vinyót a gépbe, viszont a Windows nem látja.
Bios felismeri, lemezkezelőben is látszik, viszont ott 2TB és 700Gb-nak látja, ebből gondolom, hogy a partíciós táblákkal lehet valami.
Lehet valamit tenni, hogy lássa a windows az adatokat?
Formázni nem akarom az adatok miatt, átmásolni nem tudom, mivel nem látja a win.

(#49927) King Unique válasza belinho (#49926) üzenetére


King Unique
titán

Ha a lemezkezelő felismeri, akkor nyilván a Windows is "látja"... Ha se az eszközkezelő, se a lemezkezelő, akkor lehet az ellenkezőjét kijelenteni.

"lemezkezelőben is látszik, viszont ott 2TB és 700Gb-nak látja"

Erről nem mutattál screenshotot, hogy ez 2 db külön partíció, vagy csak a 2 TB-os látszik és a 700 GB nem lefoglalt (példa). Illetve hogy MBR / GPT partíciós séma szerinti-e a lemez (leírás).

Itt egyébként esélyes, hogy a külső ház USB-n a szokásostól (512e) eltérő (4Kn) logikai és fizikai szektorméretet használ, azért nem lehet SATA-n hozzáférni a lemez tartalmához. Ilyenkor egyik opció visszahelyezni a HDD-t az eredeti környezetbe és akkor újra hozzáférhető lesz a tartalma, akár lementhetők róla máshova is az adatok stb. Vagy áttenni egy másik külső házba, dokkolóba, ami szintén olyan szektorméretet használ USB-n. Másik lehetőség esetleg SATA-n megpróbálni hozzáférni a lemez tartalmához, de akkor olyan program kell, ami tudja kezelni az előbbi eltérést. Elvileg vannak ilyenek, de hogy pl. a GetDataBack képes-e rá, az más dolog, ki kell próbálni.

Egyébként meg, ha adatmentéssel kapcsolatos a kérdésed, akkor az adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topikban kellett volna feltenni, nem itt.

[ Szerkesztve ]

(#49928) Doky586 válasza King Unique (#49927) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"a külső ház USB-n a szokásostól (512e) eltérő (4Kn) logikai és fizikai szektorméretet használ, azért nem lehet SATA-n hozzáférni a lemez tartalmához."

Arról van valami infód hogy melyik gyártó vagy mely usb házak művelnek ilyet..?
Csak hogy ne kerüljön senki ilyen helyzetbe.. Az ilyen házakat meg se venném lehetőleg. Kezelje csak rendesen, ne konvertálgasson semmit, legyen sata kompatibilis.

(#49929) Doky586 válasza Doky586 (#49928) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Gyorsan szét is kaptam a Delock USB 3.0 3,5" házam és ellenörzésképp SATA-ra tettem a szintén 3TB HDD-t, de nekem szerencsém van és simán látja a win az adatokat. Csak legközelebb usb ház vásárlásakor jó volna biztosra menni, a szerencse helyett..

(#49930) King Unique válasza Doky586 (#49928) üzenetére


King Unique
titán

Pontos és teljes listám nincsen, meg ráadásul folyamatosan változik. Ilyen téren lehet eltérés akár ugyanazon sorozatból való külső ház korábban / újabban legyártott példányai között is a chip és főleg a firmware függvényében. Plusz egyes külső házaknál, dokkolóknál a firmware módosításával akár utólag is lehet változtatni ezen. De ezzel egyes gyártók leginkább csak a 32 bites XP miatt szórakoztak, mivel az nem kezeli a GPT-t, ami normál esetben (512e) 2 TB felett szükséges. Viszont USB-n 4Kn szektormérettel az MBR korlátja kitolható 16 TiB-ig és úgy már az XP is kezeli a 2 TB+ lemezeket.

[ Szerkesztve ]

(#49931) pjen válasza Doky586 (#49929) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem egyszerűbb ahogy én csinálom.Veszek 2,5" os HDD-t + külső házat.Tiz perc alatt össze építem,és még oocsóbb is.Nincsenek ilyen meglepetések.

(#49932) belinho válasza King Unique (#49927) üzenetére


belinho
senior tag

Üdv!

Próbáltam minél egyszerűbben írni, hogy mindenki megértse. Nyilván úgy kellet volna írnom, hogy nem látszik a sajátgépben a meghajtó.
Egy darab 3TB-os partícióként lett formázva, minden gép így látta a külső házból, de most a gépbe téve egy 2TB-os és a 746GB-os nem allokált rész van.
Valószínűleg az van amit írsz, szóval veszek egy másik külső házat, csak inkább előbb megkérdeztem, hogy megoldható-e nélküle.
Ezt a topikot dobta fel először, azért írtam ide.

(#49933) Doky586 válasza pjen (#49931) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Amint láthatod van (lehet) probléma. Pont így csinálva..

(#49934) flash-


flash-
veterán

üdv

az alábbi hdd-vel mi lehet?
ha használatban van(torent megy,vagy filmet nézek vagy játszok) akkor fél percenként-10 másodpercenként katan,de ez a leáll,újrafelpörög hang nincs, csak egy tik...(játéknál ilyenkor azért picit meg is akad)

javítható? ha igen? hdsentinellel? ha igen mivel érdemes?
Lemez felületének újrainicializálása, vagy csak a lemez javítás?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#49935) tomi81


tomi81
csendes tag

Sziasztok!

Használok egy WD10ezex hdd-t és van egy nagyon idegesítő problémája. 5 másodpercenként kerreg egyet. Valaki tapasztalt hasonlót? Esetleg talált rá megoldást?

[ Szerkesztve ]

(#49936) King Unique válasza belinho (#49932) üzenetére


King Unique
titán

Az világos volt, hogy csak a fájlkezelőben nézted, pont azért írtam azt, amit. :)

A 2 TB elsődleges partíció + 746 GB unallocated normál esetben akkor szokott lenni egy 3 TB-os HDD-nél, ha GPT helyett MBR. Azt nem írtad, hogy melyik, de esélyes ez az opció, meg ha USB-n 4kn szektorméretet használt a külső ház és MBR-re lett anno inicializálva a HDD. Aztán nem derült ki az sem, hogy a 2 TB-os partíciónál pontosan mi a helyzet, de ha pl. RAW, vagy "üres" partíció a címke és a fájlrendszer megjelölése nélkül, akkor szívás.

Az eredeti külső ház egyébként biztosan tönkrement, nem csak a tápegysége hibás, vagy az USB-kábel rossz? Mert az egy dolog, hogy veszel egy másik külső házat, de ha az nem olyan szektorméretet használ USB-n, mint az eredeti, akkor feleslegesen. Másik opció meg a már említett adatmentés SATA-n, hátha hozzá tud férni egy külső program akár így is a lemez tartalmához.

[ Szerkesztve ]

(#49937) JHC válasza 8th (#49904) üzenetére


JHC
tag

Nem tudom a HDS fut-e a win csökkentett módjában, de kellene futtatni egy teljes olvasási tesztet, hogy kiderüljön nincs-e valahol belassulás olvasás közben. Normál win módban nem biztos, hogy hiteles lenne a teszt mert mindig ír valami a vinyóra, ami viszont befolyásolná a mérési eredményt, vagy egy másik gépben kellene tesztelni. Azon kívül lehet, hogy hazudik a vinyód, én már láttam ilyet is.
Lehetne memória hiba is, meg kellene nézni kezdésnek az eseménynaplót: Alkalmazás és szolgáltatásnapló ->Microsoft->Windows>Kernel-WHEA alatt az error alatt nem található-e bejegyzés.
Amúgy az is lejött nekem, mintha üresjáratban fagyna a géped. Próbáld meg kikapcsolni BIOS-ban az összes energiatakarékos beállítást ideiglenesen. Döglődő táp és alaplap esetén is szokott segíteni.
Ha ez sem, akkor vissza mindent, és tiltsd le BIOS-ban az USB3 vezérlőt.

(#49938) JHC válasza Vicegeci (#49885) üzenetére


JHC
tag

Ha értesz linux-ul, akkor le kellene menteni a lemez első 4096 bájtját, a különböző dokkolókban, majd ezeket összehasonlítani, ha nem egyeznek, akkor más szektorcímzést használnak a dokkolóid, vagy 1 szektorral valamelyik eltolja a címzést.

(#49939) Doky586 válasza JHC (#49938) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem jóval egyszerűbb bevinnie egy adatmentő céghez aki valószínű rutinból tudja olvasni az ilyet, le tudja menteni a rajtalevőt, aztán sata-n simán újra iniciálja/törli, particionálja, formázza...

[ Szerkesztve ]

(#49940) JHC válasza Doky586 (#49939) üzenetére


JHC
tag

Persze, hogy el lehet vinni szakértőkhöz, csak akkor hol marad a tanulás lehetősége? De a te módszered is lehet célravezető mikor már az ember töke ki van az egész ócska számtech-el úgy ahogy van.

(#49941) Doky586 válasza JHC (#49940) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az borítékolható hogy különböző, de ezzel még a probléma megmarad..
De ha tudsz leírást a mentésre akkor oszdd meg, mert nem ez volt az első ilyen probléma e fórumon.

(#49942) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Az 5.25-ös bay-ben van egy Sharkoon Quick port-om. Oda teszek be egy 3.5 colos HDD-t amire biztonsági másolatokat teszek néhány havonta (HDWD110). Csak kikapcsolt géppel teszem be vagy veszem ki. 1 partíció van rajta és most nem látta a TC se a win . HDSentinel látta az állapotát de semmi partíciót. Közben láttam van frissítés win-re, gondoltam telepítem hátha ezt a baj. Restart és a HDsentinel már az állapotot se látta. Kivettem a Quick port-ból és betettem a házba. A HDWD110 teljesen jól működik, HDSentinel szerint teljesítmény kondíció 100%.
Mi romlott el? Alig használtam a Sharkoon-t és ennyi, az ment tönkre? Volt USB-s, az a külső quickport amiből kilátszik a HDD, azzal sosem volt gond.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#49943) JHC válasza Doky586 (#49941) üzenetére


JHC
tag

Nos én egy ICYBOX-al jártam hasonlóan, csak nálam az elején kiderült a turpisság. Ha pc-ben partícionáltam a vinyót akkor a dokkolóban nem lehetett hozzáférni, ha a dokkolóban partícionáltam akkor meg a oc-n nem lehetett hozzáférni. Lényeg hogy az eredeti helyén mindig olvasható az eszköz. Az egyszerűbb módszer ezt a dokkolót megkeresni.

(#49944) Doky586 válasza JHC (#49943) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Így van. De mi van ha előveszed és a tok meg van hibásodva, de átrakva gépbe a hdd az 100\100 as és az adatok is biztos sértetlenek, de mivel a tönkrement házban volt particionálva.. A külső házat pedig 8 éve vetted, ma már nyoma sincs a piacon. Nézegetheted a bootszektorát, de az nem oldja meg. Mit teszel? (tennél)

(#49945) JHC válasza JHC (#49943) üzenetére


JHC
tag

Esetleg TestDisk-el nem lehet megkeresni a partíciót a lemezen? Mert MBR partíciós tábla szerint letudnám írni hogy kell levágni néhány szektort az elejéből de, visszanézve ez GPT séma szerinti. Azt még meg kell tanulnom.

(#49946) JHC válasza Doky586 (#49944) üzenetére


JHC
tag

Mert ha MBR-rel van csinálva és tegyük fel csak el van tolva a lemezen akkor néhány kilobájtot lemetve majd abban rákeresve a 0x55AA szignatúrára megtaláljuk az első szektort, és ebből kiszámoljuk mennyi az eltolás, majd DD parancsal annyit ugorva lementjük a lemezt image fájlba, és ha csak az eltolás a gond, akkor a fájlt becsatolva kiolvassuk annak tartalmát. De itt GPT van amit még nem ismerek.

(#49947) JHC válasza JHC (#49946) üzenetére


JHC
tag

Esetleg egy próbát megérhetne: [link]

(#49948) Doky586 válasza JHC (#49947) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Most ugye csak viccelsz..? Mitis várhatnánk egy 1MB méretű szép grafikus visualbasic programtól? Talán pár mellécsomagolt spywaret, de mást nem.. ;)

A 2TB-ot pedig tologathatod jobbra balra, akkor se lesz belőle 2,7TB..

[ Szerkesztve ]

(#49949) JHC válasza Doky586 (#49948) üzenetére


JHC
tag

Sajnos arról nem tehetek hogy nem lát 2TB fölé, nem próbáltam csak ajánlottam. Most próbáltam egyébként működik simán a 2TB limit viszont sajnos megvan. Viszont csináltam neki egy image fált, amibe bele toldottam némi üres helyet, majd az egészet még egyszer saját maga után másoltam, és látott belőle mindent, viszont a free verzió limitált 512kbájt/s sebességre.

Ugyanezt az image-t viszont a TestDisk is működésre bírta, csak az ugye nem tudja csatolni, viszont kimenteni ki tudja belőle az adatokat.

Neten találtam és akár témába is vághat:

I’ve come across a curious problem. I have a 2tb hdd in a caddy that I back up my files to. In the external usb caddy the hdd works fine and I can access and write files. If however I then put the drive in my pc…that is connect it through a sata port, windows says the file system is unreadable or corrupt and I need to format it. Then If I place it back in the external usb caddy, it works fine again. I’ve checked this drive running a drive checker and there are no problems with it. So why will it not read the disk when its connected via a sata cable internal??

I format the new drives on the sata bus ,then they read write ok;I put them either in an usb icybox caddy and they behave weird, unformatted, or show two partitions whereas there is only one, or one active the other unformatted etc

the same if I put the sata formatted drive in docking station pro, same behaviour

it means that if you format the drive in icybox it will work, but it will not read on sata bus, nor on the docking station

this is very dangerous because if your docking station model fails,and the controller inside is updated you will no longer be able to read this disk
the docking station of 2011 behaves differently than the one from 2015
western digital amsterdam in my case KNOW NOTHING about their own hard drives and cannot solve this very big problem !!!
same for docking station pro importer in germany
in other words, me as an amateur in relative terms, do not know less about hard drives then these socalled qualified people working for WD

in general HOW to initialize format a new drive so that it can function in all the 3 media

sata bus, icybox usb or other usb caddy and docking station, all have different controllers that see the hard drive differently

but what is wrong digitally I am too stupid to understand because the internals of hard drives are very complicated, I do not understand these things

Something similar that happened to Cosimo happened to me too, but with a Seagate enclosure. Everytime I put a HDD inside of that Seagate enclosure, it says “Not formatted”. OK, I format the drive in the enclosure, it becomes readable. Then I put it inside the PC, no formatted. Back to the enclosure… no problema.
Then I do things the other way: Drive formatted in PC, put it inside the enclosure: “Unformatted disk.” That enclosure recognize the drives only if you format that drive previously in that enclosure. That happened not only to me, all my friends that have that type of Seagate enclosure (Passport) suffers the same. That is not nice. My PC is broken, beyond repair. I have only a laptop (no possibility at all to have a new desktop or repair the old one). I have a 3 TB HDD, with all my information (I cannot buy another HDD, I’m… literaly… too poor for that), my only option is to put that 3 TB HDD in the enclosure, but I cannot risk to lost my information. I used to have an expensive dock station (that somebody gifted to me), but do not last for too long, it is broken too. Blame Seagate, cannot they make a common enclosure? Damm’ market.

I, too, have seen similar situations involving RAID. However, in my case, the RAID was for mirroring (RAID 1?), so a drive pulled out should be just fine. However, the RAID hardware would reserve the first few sectors of the drive for its own use, and the MBR would follow these reserved sectors. While the RAID knew about this, other systems would not, and would see the drive as being unformatted.

If the old system (or one with a compatible RAID) is still available, the ones I have used all had a way to turn off these reserved sectors, so that the drive could be taken to a non-RAID system w/o losing any data.

Innen származik: [link]

[ Szerkesztve ]

(#49950) Doky586 válasza JHC (#49949) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez az idézeted egy hossszuuú panaszkodás - megoldás nélkül.
Csak azt bizonyítja hogy nem egyedi a problem..

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.