Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#49401) Jarod1 válasza RPZ (#49399) üzenetére


Jarod1
addikt

ntfs re van formázva? ebben a házban nincs venti mert ha jól látom 3,5 ös

(#49402) RPZ válasza gaben22 (#49400) üzenetére


RPZ
tag

Köszi a válaszokat :) !
Írtam, h nem villog az i/o-t jelző led miközben ezen botrányos tevékenységet folytatja, de azért megnéztem a windows erőforráskezelőben ill. process explorerrel, és eközben tényleg nincs használatban az a lemez.
Indexelés nincs bekapcsolva arra a lemezre, vírusírtó kikapcsolva, defrag nem lehet.

Ergo csak valmi saját belső baromsága lehetne, de a kérdés az, h van-e ilyen rutin ami így elkezd dolgozgatni vmit magában saját kútfőből. Kb 8-10 percnél tovább még nem hagytam kerregni, meg ebben a házban a hőmérséklet is felkúszott 44-ig, most beraktam a PC-be ott kap rendes hűtést is.
Most másoltam rá egy adagot, meg is jelent rá 1,5 percre a kerregés (nagyon rusnya, olyan mintha erőteljesen végigkeresné az egész felületet), kb. 2 perc után most abbahagyta.

Lehet ez valami rendeltetésszerű rutin? Kb. ebben tudok reménykedni, csak ilyet még nem tapasztaltam egy hdd-nél sem, bár ezek a héliumosak más jellemzőkkel bírnak.

Jarod1: igen, ntfs-re formázott (a külső házban nem volt venti).

(#49403) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Adott egy külső HDD (WD Essential 2TB-os) mellyel gond volt mert nem kapcsolt be.
Ismerősöm szétszedtem , WD Green 2TBos HDD van benne.
Gépre dugva HDD Sentinellel látom , 100/100-as tehát gond nincs vele, viszont nincs meghajtó betűjel.
egy dolgot próbáltam, de félek hogy ,,kuka" lesz a merevlemez

1. Formázást felajánl a Lemezkezelő(GPT vagy MBR) de nem mertem rányomni. Easeus-al ismeretlen a partíció, olyan mintha gyári csomagásásból bontottam volna ki.

2. Amit csináltam, és próbálkoztam: Easeus adatvisszaállító progi + Getdataback Simple.
Itt az egyik program látott 900GB adatot, viszont többségében SWF fájlok ha jól emlékszem.

Mit tudok még ilyenkor tenni a merevlemezzel?

Segítségeteket előre is köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#49404) pjen válasza stigma (#49403) üzenetére


pjen
félisten

Csak ötlet nem látom:start menű,kezelés,lemez kezelés,ha nem kellenek az adatok,particionálás,formázás.Mért nem mertél a formázásra nyomni?

(#49405) stigma válasza pjen (#49404) üzenetére


stigma
addikt

Hi, mert nem az enyém a HDD és kellenek az adatok :DDD

Cimborám merevlemeze, 2 db külső HDD-re archivál, abból most az egyik megadta magát.
Kb több év képei/videói vannak rajta ezeket kellene lementenem, de kérdés hogyan.

Fix programokkal próbálnam, amit még elfelejtettem az az hogy Ubuntu-val is próbáltam felismeri/felcsatolni de nem sikerült sajnos (Ubuntu Desktop 18.04)

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#49406) Doky586 válasza stigma (#49405) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Legalább egy képet mutathattál volna a lemezkezelőről..

(#49407) liksoft válasza stigma (#49403) üzenetére


liksoft
nagyúr

A WD alapból titkosítást végez a legtöbb USB-s eszközén. Vagyis csak olyan programmal tudod lementeni ami kezeli ezt a titkosítást. Tudtommal nincs közkézen, adatmentéses cégeknél lelhető fel megbízásos szinten. ;) :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#49408) stigma válasza liksoft (#49407) üzenetére


stigma
addikt

(#49406) Doky586 : Most melóból írok , képet nem tudok küldeni. Egyenlőre annak örültem első körben a 2 általam említett programból az egyik talált adatot(900GB), de 6 órát!!! scannelt.

Képet majd lövök fel mit látok a napokban.

(#49407) liksoft: Köszi ezt nem tudtam.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#49409) King Unique válasza stigma (#49403) üzenetére


King Unique
titán

Azt nem írtad, hogy pontosan milyen WD külső merevlemezről van szó. De ha ilyen / ilyen My Book Essential, akkor annál eleve hardveres titkosítás van. Vagyis ha kiszereled a HDD-t a külső házból, akkor a gépbe téve SATA-n, illetve másik USB-s külső házban eleve nem fogsz tudni hozzáférni az adatokhoz. Max. esetleg valami spéci adatmentéses szoftverrel, amit a másik válaszban említettek. De olyan home usernek nyilván nincsen... :N

(#49410) stigma válasza King Unique (#49409) üzenetére


stigma
addikt

Köszi az infót.

Pontos típust ha hazaértem tudok mondani, nézni.
Adat visszaállítást kipróbálom, viszont bajom annyi volt hogy adatmentéskor nem tudok hálózati meghajtóra menteni (pl: NAS-ra) csak olyan meghajtóra ami fizikailag a gépemben van.

Segítségeteket köszönöm mindenkinek. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#49411) Doky1988


Doky1988
senior tag

Üdv!

Van egy Synology DS218Play-em, aszerint a WD Red 1TB hdd-m meghibásodott... HDD Sentinel szerint, gépbe áttéve Kiváló :D Erre ki mit javasol? :D

HDD Sentinel szerint tökéletes:

DokY | www.zsolti.hu

(#49412) liksoft válasza King Unique (#49409) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#49413) King Unique válasza liksoft (#49412) üzenetére


King Unique
titán

:F

Nem tudom miért linkelted, de a pontos típust nem adta meg és My Book sorozatból is többféle van, nem mindegyiknél van hardveres titkosítás. De a leírtak alapján olyan lehet neki, amelyiknél igen.

(#49414) liksoft válasza King Unique (#49413) üzenetére


liksoft
nagyúr

"Adott egy külső HDD (WD Essential 2TB-os) mellyel gond volt mert nem kapcsolt be."

Ezt írta.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#49415) King Unique válasza liksoft (#49414) üzenetére


King Unique
titán

A "WD Essential 2TB-os" nem pontos típus, sőt ennyi erővel lehet az My Passport és My Book is. Arra csak az utána leírtakból lehetett következtetni, hogy az utóbbi lehet, de abból is többféle van, azért volt linkelve ez. De ha a tüneteket nézzük, akkor valószínűleg olyan lehet, aminél titkosítás van. Az igaz, hogy végül is meg lehetett fejteni így is. De ugyanakkor a probléma minél pontosabb és bővebb leírása sem mellékes szempont.

(#49416) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Van egy merevlemezem, ami adatmentésre, torrentezésre, illetve játékra van használva (nincs rajta op rendszer). Problémám vele, hogy hajlamos rosszul írni az adatokat vagy legalábbis hibás helyre, így végül használhatatlan lesz az adott fájl. Ez a probléma főleg akkor kerül elő, amikor már a merevlemez körülbelül 50%-a telítve van, ahogy telítettebb lesz, úgy nő az előfordulása is a hibának.

A HD Sentinel szerint ez az állapota:

Az lenne a kérdésem, hogy ezzel a problémával lehet-e valamit tenni, van-e olyan eszköz, amivel teljesen le lehet választani az ilyen hibás részeket, hogy ne kerülhessen rá adat és tudjam tovább használni a merevlemezt még egy kis ideig?

Vagy bármilyen más tipp? :)

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#49417) Jinxb1rd válasza Jinxb1rd (#49416) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

+ infó:

Teljes formázás gond nélkül lefut rajta.

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#49418) stigma válasza stigma (#49410) üzenetére


stigma
addikt

Sziasztok.

Tegnapi Külső merevlemezről (WD 2TB GREEN) melyet a külső házból kiszedtem az alábbit látom:
HDD Sentinel:

Lemezkezelő Win10-ben:

Easeus Partition Magic: (mint másik lemezkezelőm mit is lát)

Itt max új kötetet tudok létrehozni, semmi mást.

Még egyetlen másik ötletem van Wondershare nevű progi mellyel most scannelem a fájlokat hátha segít.
Igaz mint ha írtátok és titkosítva vannak akkor lényegtelen mivel próbálkozom.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#49419) PeL válasza Jinxb1rd (#49417) üzenetére


PeL
addikt

Nálam régebben egy 1TB-os HDD volt ugyanilyen tünetekkel, többször lefuttattam rajta a teljes felület újra inicializálást HDSentinel-el, ott nem jelzett semmi hibát, minden szektort megfelelő sebességgel írt és olvasott, ezután 100%-nak mutatta a kondíciót egy ideig, majd pár nap múlva megint elkezdtek rajta szaporodni a gyenge / hibás szektorok, és a kondíció is elkezdett újra csökkenni. Szerintem ha már ilyen hibákat produkál jobban jársz ha kukázod és veszel egy másikat, nincs különösebb értelme szívni vele ha elkezdett rakoncátlankodni, csak bosszúságot fog okozni. Új 1-2 TB-os HDD-ket manapság már fillérekért lehet kapni szinte.

(#49420) cyberkind


cyberkind
félisten

Sziasztok!

Most vettem egy Seagate Firecuda 2.5 2TB SATA3 ST2000LX001 merevlemezt laptopba és főként játékra, a gondom pedig az, hogy ha erre töltöm le a játékokat Steam-ről átlag 5-10megával jön, már épp ha nem szakad meg teljesen a letöltés, nvme ssd-re legalább 30 megával tudom szedni de inkább többel, és ha le is jön egy játék a hdd-n sokkal rosszabbul, akadozva fut, amíg az ssd-n nem volt gond, mi lehet ez, illetve ki mit javasol?

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#49421) Doky586 válasza cyberkind (#49420) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Vidd vissza és vegyél helyette egy 2TB SSD-t... :D

(#49422) cyberkind válasza Doky586 (#49421) üzenetére


cyberkind
félisten

Küldöm a bankszámlám és jöhet az utalás, ennyiért nem fogok venni saját pénzből, köszi! ;)

Paranormal Cocktivity

(#49423) liksoft válasza stigma (#49418) üzenetére


liksoft
nagyúr

Hali!

Win10 alatt miért alaplemez. A partíciós táblát már ráírta a rendszer MBR formátumban? Mert akkor az eredeti partíciós táblát mely titkosítva volt, már felül is írtad. Ebben az esetben nem elég a titkosítást feloldani, még a partíciót is meg kell találni, vagyis logikai mentést is kíván, még akkor is, ha ez egyszerű hiba.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#49424) Doky586 válasza cyberkind (#49422) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor fogadd el a tényt hogy a HDD lassabb egy SSD nél..

(#49425) cyberkind válasza Doky586 (#49424) üzenetére


cyberkind
félisten

Szerinted nem tudom, nem volt PC-m mindennel együtt ahol mindenről simán tudtam játszani és tölteni? De, hogy rövidre zárjuk, nem kell válaszolnod, és az ilyen csodás hsz-eket, hogy vidd vissza meg ezt azt vegyél tartsd meg magadnak, nem erre voltam/vagyok kíváncsi.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#49426) krealon válasza cyberkind (#49420) üzenetére


krealon
veterán

"a játékokat Steam-ről átlag 5-10megával jön, már épp ha nem szakad meg teljesen a letöltés, nvme ssd-re legalább 30 megával tudom szedni de inkább többel"

Nem ismerem a steam atvitel protokoljat, de 2 verzio lehetseges:
- egyszalas, soros atvitel, mint pl az FTP, vagy
- tobbszalas, elosztott atvitel, mint pl a torrent.

Elobbi esetben a HDD-nek kb hasonlo eredmenyt kellene produkalnia, mint az SSD-nek.
Utobbi esetben viszont az altalad felvazolt eredmenyek a realisak.

A HDD gyenge teljesitmenyt akkor mutat, ha toredezett a fajlrendszer, vagy parhuzamosan tobb feladat elvegzesere van kenyszeritve. Ilyen esetekben az SSD mindig jobban teljesit.

"a hdd-n sokkal rosszabbul, akadozva fut, amíg az ssd-n nem volt gond, mi lehet ez, illetve ki mit javasol?"

Az elso diagnosztikai lepesnek a Feladatkezelovel torteno monitorozast javasolnam.
Ha a HDD 100%-os kihasznatltsagot mutat akadozaskor, akkor valoszinu, hogy alkalmatlan a feladatra.

[ Szerkesztve ]

(#49427) stigma válasza liksoft (#49423) üzenetére


stigma
addikt

Hi, itt már nem az usb-s átalakítóban + házban volt a merevlemez hanem csak simán, mint 3,5-wa asztali lenne.

Simán bedugtam, addig a DVD író sata csatlakozóit lehúztam és áttudtam.
Easeus Partition MAgic-ben is találtam recovery funkciót de semmit nem mutatott.

Amikor lemezkezelőt megnyitottam szeretett volna inicializálni , de a mégsére nyomtam.
Hogy miért lett alapértelmezett azt nem tudom sajnos.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#49428) cyberkind válasza krealon (#49426) üzenetére


cyberkind
félisten

Másik topikban azt mondják, hogy ez nem fog beállni és egyszerűen lassú marad, egyébként csak néha megy 100-on a hdd, letöltéskor 100-on megy és nincs is meg a sebességem.

Paranormal Cocktivity

(#49429) bot1978


bot1978
senior tag

Ez a kattogás meglátszik a SMART-ban?

A napokban vettem egy 6TB-os Purple lemezt és menet közben tegnap este kattant párat, hangra szerintem pont így, ahogy a linken, de nekem aztán elhallgatott, éppen egy videót játszottam le és mialatt kattogott akadt a videolejátszás (pedig nem a 6TB-os lemezről olvasta a videót).

Miután elhallgatott Sentinellel megnéztem, 100%, minden érték jó. :F

Be fog tojni?

[ Szerkesztve ]

(#49430) Jinxb1rd válasza PeL (#49419) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Az lesz majd. Vagy egy SSD vagy egy HDD. csak azt nem tudom: a hdd-k gyorsultak valamelyest az elmúlt 2-3 évben?

We are only Stardust...

(#49431) bot1978 válasza Jinxb1rd (#49430) üzenetére


bot1978
senior tag

Katasztrófa szerintem, ami a HDD gyártásban van. Rákerestem a 6TB-os WD-re és a nagy cégeknél rendre 5% feletti hibaráta van. Van ahol 495db-ot vettek és 6 hónapon belül 10db kiment piff már 5% felett és így... mindenhol, mindenkinél. Néztem más gyártók HDD-it, egyik se jobb. Tiszta rulett manapság HDD-t venni. Kicsi meg minek? Akkor SSD.
SSD meg felhő meg jó sávszélű net. 8TB-os WD HDD-nek meg le kell ragasztani a harmadik pinjét a csatlakozóban, különben nem látja a BIOS? Mivaaan? Jézusom, ilyen videók mennek, szörvájvör hávtúk mennek a tyúbon. Katasztrófa. Komoly pénzekért hulladékok.

[ Szerkesztve ]

(#49432) Jinxb1rd válasza bot1978 (#49431) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

:F

Akkor maradok az SSD-nél, nekem nagy méret nem kell. 120 az OP + Progiknak, egyebeknek, 240 Meg a játékoknak.

We are only Stardust...

(#49433) kory24 válasza cyberkind (#49420) üzenetére


kory24
őstag

Szia.
Ha esetleg netes rendelés és még 14 napon belül vagy akkor állj el a vásárlás-tól, ha ez a hdd tényleg alapból ilyen és nem hibás. Ha meg hibás akkkr gari.

Nekem is van asztaliban 2,5 hdd és nem produkál ilyet. (Hitachi Travelstar 7K1000 2.5 1TB 7200rpm 32MB SATA3)

(#49434) cyberkind válasza kory24 (#49433) üzenetére


cyberkind
félisten

Nem vagyok benne, már rég lejárt de mivel csak most kaptam vissza gariba a hdd-t csak íg most tudtam megnézni, de valszeg nem azzal lesz a baj, beleraktam egy WD Black-et és az se töltött gyorsabban de nem szakadt meg a letöltés, úgyhogy ez egy összetettebb gond lesz. Sajnos az a Hitachi nem fér be mert 9 vagy 9.5mm magas, nekem max 7 jó.

Paranormal Cocktivity

(#49435) kory24 válasza cyberkind (#49434) üzenetére


kory24
őstag

Ja értem, akkor ott tényleg más gond lesz. Gondolom nézted másik kábellel, másik porton.
Esetleg bios-ba megnézni ahci módba van-e.
Vagy virusirto is okozhat ilyesmit, próbáld kikapcsolni és úgy próba.
(a hitachi hddm csak amiatt irtam, hogy nem attól van lassusag, mert noti hdd)

(#49436) cyberkind válasza kory24 (#49435) üzenetére


cyberkind
félisten

Nincs más kábelem mert laposról beszélünk, de ha az ssd is lassú lesz akkor még az is probléma lehet. Vírusirtó nincs és a gyáriak se mennek.

Paranormal Cocktivity

(#49437) liksoft válasza bot1978 (#49431) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Nem tudom, hogyan lettek értékesítve. Sajnos azt kell mondanom, ha a fele kiszállításos rendelés volt, akkor ez még jó arány. Ugyanis a HDD finommechanika, viszont a szállítás úgy történik mintha húsárú, vagy nyersvas lenne. Ilyen "odafigyelés" mellett ez a hibaarány kimagaslóan JÓ !! Sőt, sokszor a csomagolásra sem figyelnek. Kaptam már úgy árut, hogy a HDD volt a dobozban legalul csak a zacsijában, majd ráhányva tápegység, DVD, stb... és a végén a tetején a pufi. Persze, a HDD nem működött......

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#49438) bot1978 válasza liksoft (#49437) üzenetére


bot1978
senior tag

Én úgy tudom kikapcsolt állapotban nem annyira érzékeny egy HDD, de teljesen igazad van.
Szerintem, ha egy gyártó annyi pénzt akar egy hardverért kapni, ami egy komplett belépő szintű számítógép ára akkor az a minimum (gyártson bármit), hogy tisztességesen becsomagolja.

Egy dedikált VGA-t sem esd zacskóban b*cák oda a vásárlónak, hanem dobozba teszik. Még egy 10k alatti VGA kártyát is. Ehhez képest horror drága HDD-k indulnak el egy fél mm vastag falú zacskóban, amiben van egy nedvszívó párna.
...és ezt a fogyvédelem hagyja. Legalább egy levegővel fújt zacskóba tennék ezt bele. Egy filléres utángyártott festékkazettát beletesznek egy bubis zacsiba könyörgöm egy HDD-t meg nem? :W Érthetetlen valahol tényleg.

(#49439) bot1978 válasza liksoft (#49437) üzenetére


bot1978
senior tag

Ilyen műanyagból van itt nekem pár darab bent. Régen legalább egy ilyenben volt a zacsi a HDD-vel. Ez se sokat ér, de azért mégis, legalább valami. Jobb híján ebben vittem haza a 6TB-os WD-t. Azt már nem gondolom, hogy a párnás notebook táskámban és ebben a műanyagban érte bármi sokk, de tény, hogy hozzám egy szál zacsiban jött. Aki hozta szintén figyelt, de hogy hozzá hogyan került azt már ki mondja meg...

(#49440) gaben22 válasza bot1978 (#49439) üzenetére


gaben22
senior tag

Ez számomra is kicsit felfoghatatlan, nem tudom boltokba milyen csomagolással szállítják, én 2 hete vásárolt WD-t már csak ESD zacsiban kaptam meg boltból. 8 éve legalább még ilyen műanyag "tokban" adták a 2 TB-s Hitachit.

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#49441) Jinxb1rd válasza bot1978 (#49439) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Ez lenne a normális csomagolás. Ez teljesen jó. Még a párnás zacsinál is szerintem..

We are only Stardust...

(#49442) bot1978 válasza Jinxb1rd (#49441) üzenetére


bot1978
senior tag

Szerintem ez lenne az alap, elvárható. Egy HDD méretéhez arányos papírdoboz ezzel a szivaccsal, pláne nagy tételben 100Ft alatt kijönne egy ilyen csomagolás úgy, hogy benne a megszokott zacsiban találnád a merevlemezt. Banyek emeljék meg az árát 100Ft-al, kifizetem. Ti nem? Simán.
Szerintem ez nem kérdés és mégis megy ez a zacsizás.

(#49443) liksoft válasza bot1978 (#49442) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen, egy ilyen doboz jó lenne. Viszont nem a gyártónak kell így csomagolnia. Ugyanis 20db-os dobozban sokkal kisebb helyen jön a gyárból a nagykerbe, ahol a kisker átveszi, vagy kiszállítják neki. A kisker meg tovább szállítja. Marad a nagyker mint "átcsomagoló", de a kisker többet ebből beépít, tehát megint kérdéses, mennyit, hogyan küldjön.
Én ennél kicsit kisebb dobozba teszem a HDD-ket, és az úgy, hogy több százasával rendelem (pont ár miatt), 500Ft körülire jön ki. Na ez már a kiskerek esetében igencsak kérdéses, megéri-e?
Az is igaz, lehetne odatenni egy kérdést, hogy a vásárló biztonsági csomagolást X pénzért kér-e hozzá?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#49444) liksoft válasza liksoft (#49443) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link]
Kifutottam az időből.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#49445) bot1978 válasza liksoft (#49444) üzenetére


bot1978
senior tag

Igen, ezen a képen látszik "hogyan jön ki kis helyen a gyárból” és ezzel el is érkeztünk a probléma valós forrásához, ami nem más, mint az, hogy a gyár „fenekére” épített kész termék raktár túl pici és skótok bérelni a hibás termékeknek külön.
Ha bármi gond van a gyártósoron a hibás termékek (mivel azokat nem szállítja el tőlük senki, mert nem kell senkinek felszaporodnak) elveszik a helyet pillanatok alatt, mert a kihozatalt magasan tartják.
De ha nincs hely sem állhat le a gyártósor, mert az rengeteg pénzébe kerülne a gyártónak.

A gond azzal van, hogy a gyárak eladják a gyártási hibás termékeket a késztermékraktárból egy „átmatricázással”. Amint a „rework” matricát kicserélik „OK”-ra máris eltűnnek a raklapok a raktárból és megoldották a logisztikai problémát helyben ingyen, mivel legkevesebb egy hónap, mire visszaérkezik a végfelhasználó által visszavitt hibás merevlemez és ők addigra már helyet csinálnak azoknak a raklapoknak.

Mi meg szívunk. De így legalább rá lehet fogni a szállítókra, hogy miattuk vacak a termék. :(

(#49446) liksoft válasza bot1978 (#49445) üzenetére


liksoft
nagyúr

Már ne haragudj, de nyugodj le. A gyártónak sem jó, ha sok a selejt. Akkor rolót húz. Nagyon keményen megvan az a gazdaságossági határ, hogy mennyi termék mennyi garanciálisat visel el. Ha ezt megnézzük a technológiával, vagyis mit kell ráfordítani, akkor rögtön kiszámolható hol éri meg. Hidd el, a gyártó is dühöng a kiszállítás hibáin, hiszen ha nincs külsérelmi nyom, neki kell benyelnie! Dühöng a pocsék tápellátáson, mert az is kinyírja a HDD-t. Szerintem a drágulás egyik oka, hogy túl sok HDD-t vágnak földhöz kiszállítás közben (nem direkt, csak mert a raktérben elcsúszik, kiesik kézből, nem burkolja be a kisker, stb...). A felhasználó elvárja, hogy olcsó legyen, nagy kapacitású, gyors, hibátlan, jöjjön házhoz, és a földrengést is kibírja egy terepjáróban is! Tessék végig gondolni, egymásnak ellentmondó kérések. Ha kiszállítást kérsz, az drágább lesz, a futár nem sajátjaként fogja babusgatni, és mivel nem fizeti meg a legtöbb vásárló, a küldő sem fogja atombiztosra becsomagolni. Nagy kapacitású esetén a mechanika finomodik, tehát érzékenyebb lesz, valamint drágább, mert pontosabb megmunkálást, érzékenyebb technológiát igényel. A kisebb kérés dettó az előző. Sőt, a smucig felhasználó is a drive életére tör az öreg kikukázandó tápegységét használva, mondván jó lesz az még. Hát nem, mert a szűrés hatékonysága idővel romlik, és a túlfeszültség tüskéket a drive nem tolerálja. Te sem ülnél nagyanyáink lószőrrel tömött párnáira, mert a szövet öregedésével kibújik a szőrszál vége és szúrja a sejehajodat!

A fentieken tessék elgondolkodni! És nem a profitot felhalmozó gyártót védem, hanem a helyzetet próbálom elmagyarázni. A profit kérdését a felügyeletnek kellene megoldania, kordában tartania. De ennek semmi köze ahhoz a minőséghez, amit feszegetsz.

Szerk:
Most látom, a másik HDD a Sentinel témában egy Seagate, az is meghalt. A tápellátásod rendben van?

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#49447) bot1978 válasza liksoft (#49446) üzenetére


bot1978
senior tag

Létezik olyan mechanikai hiba, ami nem látszik meg egyik SMART attribútumon sem?
Most megint kattogott az új 6TB-os purple HDD-m. Picit jobban meg tudtam hallgatni. Olyan hang, mintha a fej menne benne faltól falig kétszer, aztán kis szünet és újra.

tak-tak-tak-tak-------tak-tak-tak-tak------tak-tak-tak-tak

ez valami mechanikai hiba nem? Létezik, hogy ez normális? Magasabb frekvenciás surlódó hang (még) nincs benne csak kopog szünet és újra. Párszor elismétli, aztán abbahagyja és egyetlen smart attribútum sem emelkedik most akkor mentsem? Nyomtam öntesztet is, oké.

Úgy kezd el kopogni, hogy senki nem hívja őt meg, csak pörög magában és megint pár perccel bekapcsolás után. Energiagazdálkodás kikapcsolva, szóval leállítani sem akarja őt semmi.

Egy vagyon volt és nincs mire másolni róla, mert amit lementettem 3TB-os HDD-t közben az végleg betojt. Az egy közismerten rossz széria lett azóta, csak amikor vettem még nem volt közismert...

Azért vagyok nyugtalan, mert nyugtalanít ez a kopogás ugyan az enyém nem ennyit üt de maga a kopogás pont ilyen most vegyek még egyet? A guta üt meg értesz, hogy mi a fene ez a kopogás.Tök jó lenne tudni, hogy ez újabban normális, vagy ha ilyen hangot ad bármilyen ritmikával akkor az biztosan döglődő lemez.

Szóval ha már újonnan így jut el hozzám, legalább valami kapaszkodót adnának a usernek, hogy öregem mentsél ha ilyet hallasz, mert ez a samrton nem látszik. Szóval most itt hallgatom tök hülyén vajon el fog e szállni 6TB adat? Hogy ötvenezer az mellékes nyilván, magyarok vagyunk, mi az nekünk. Nyugodt vagyok.

Táp másik, mert a WD nem abban a gépemben van. A gép, amiben a 3TB-os Barracuda meghalt 650W-os Chieftec táppal szerelt és volt benne egy másik 3TB-os Toshiba és egy 2TB-os Samsung lemez is és azokkal nincs gond. A 2TB-os ráadásul jóval idősebb, még Sata2-es, már régen a gépben volt, amikor a Barracuda mellé került és túlélte őt.

[ Szerkesztve ]

(#49448) bot1978 válasza liksoft (#49446) üzenetére


bot1978
senior tag

Egyébként rossz tápot ki tudom szúrni szoftverrel? Elindítok egy AIDA-t nyilván nem látom az érzékelőn, ha túlfesz tüske van rajta. Most mit tudok tenni? Veszek egy márkás tápot, a gép le nem fagy és ennyi. Örülök. Mi mást tudok tenni? Kezdjek el elkókat cserélni a tápban?
Ha ez volt a kérdésed akkor nem egy 20 éves Codegent használok, de hogy most azzal a táppal lehet e baj amit használok hát mit tudom én. Nem fagy le, nem indul újra, miért lenne gond a táppal? Ennyi erővel mindenki cserélhetne tápot is, amikor elmegy egy HDD a gépben, mert hát mi van ha attól...sőt komplett gépet is cserélhet és akkor nincs "mi van ha".

Abban remélem egyetértünk, hogy egy WD mérnök készíthetne egy youtube videót ominózus hangok címmel, ha már zacsiznak és emiatt a mechanikai hibák khm nem olyan ritkák.

(#49449) liksoft válasza bot1978 (#49448) üzenetére


liksoft
nagyúr

A tápellátás a tápcsatlakozót is magában foglalja, nem csak a tápegységet. A statikus tápegység hibát ki tudod szűrni multiméterrel, de a tüskéket csak oszcilloszkóppal.
Nem, nincs program a mérésre, mert az alaplapi eszközök a kellő pontossághoz képest csak "saccográfok", így meg nem lehet hibát keresni.

A tápegységnek nem csak a kora fontos, hanem a belső alkatrészei, felépítése, teljesítménye, csatlakozóinak minősége, és az is, mennyi tartalék van benne. Vagyis maga a gép mennyit vesz fel.

A kattogás lehet tápellátási gond, hűtési probléma, és alkatrész hibája is. Ha viszont van olyan időszak mikor hibátlanul teljesít hosszabb időn keresztül, akkor inkább a környezetre tippelnék. Olyan konfigurációban szoktam tesztelni HDD-t, amelyikben minimum 50% teljesítmény tartalék van, és több HDD mellett sem szokott gond lenni.

Ha használsz videokártyát, de van alaplapi is (nincs leírva a névjegyednél sem mit használsz, így tippelni sem lehet semmit), akkor egy teszt idejére vedd ki a kártyát. Marad tartalék a tápegységben.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#49450) bot1978 válasza liksoft (#49449) üzenetére


bot1978
senior tag

Tehát akkor sajnos abban egyetértünk, hogy ez a hang hibát tükröz.

Táp nem valószínű, de tudod mit? Kicserélem. Van itt pár, bár egyik sem túl kívánatos, mind kifutott gépekben van, amik már kiszolgáltak. Van itt kérlek szépen Vikings MPT-350-ből vagy 20db (idáig egy sem ment tönkre, röhögőgörcs amúgy 350W-os, aztán van még HKC USP3430 ez 430W 2009-es gyártások csodás lakkfekete, aztán ACBEL Pc6001 Lenovo brandből ez 280W, Dell h275am 240W, FSP ATX-350PNF illetve bocs, FSP az mégsincs, mert mind (!!!) beszart 4 év alatt 25-ből 25db amin nem röhögtem, a hátam leszakadt amikor kivittem a selejtes dobozt.)

Melyiket szeressem? :DDD Egyébként otthon egyszer volt csak használva a SATA csati a táp kábelén, nem laza, nem vacak. 430W-os HKC tápról beszélünk, a gép tünetmentes a WD vinyó nélkül. Proci i3 (55W TDP) egy GF710-el, ami 25W TDP erre jön rá az alaplap meg 3db HDD, szóval a táp ideálisan van terhelve, sőt kvázi túl van méretezve, a hatásfokgörbe még felmenő ágban. A másik két HDD nem kattog, ami benne van, csak a WD. A többi mondjuk nem is WD. Toshiba és Fujitsu gyártmány, utóbbi notebook HDD.
Bocs, hogy nincs kitöltve adatlap, de több, mint 200db gépem van, most melyiket írjam be? :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.