Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#49151) King Unique válasza Bossp (#49150) üzenetére


King Unique
titán

Az SD-kártyák témaköre az itteni topikban eleve OFF, mivel ez HDD problémákkal foglalkozik, mint a neve is mutatja... Egyébként meg van külön topikja a különféle memóriakártyáknak és az adatmentéses témának is.

SD memóriakártyák (SD, SDHC, SDXC, micro SD)
Adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez

Ha eleve adatmentés a cél, akkor értelemszerűen az utóbbi topikban kellene érdeklődni. Már csak azért is, mert ha komolyabb probléma van az SD-kártyával és házilagos módszerekkel nem sikerül róla egy adatmentő programmal (példák) menteni, akkor lehet csak adatmentéses cég, illetve szakember lesz képes rá. Az említett topikban pedig bizonyára meg tudják mondani az általános dolgokon túl azt is, hogy az utóbbi esetben mik a lehetőségek.

[ Szerkesztve ]

(#49152) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy egy decemberben vásárolt Seagate SSHD HD Sentinel alatt egyik pillanatról a másikra a kondicója lecsökkent 24%-ra és 216 hibás szektor van rajta. Garanciális, de tesztelik, kérdésem az ilyen miatt szerintetek kicserélik? Én laptopomról szerette volna adatokat lementeni és az 50gb másolása közben hibát dobott és megállt szóval ilyen hibákba futottam bele. De mi van ott meg nem jön ez elő. Vagy az nem lényeges ha 24% csak a kondíciója? Mert amúgy nagyon keveset volt használva. Összesen 1 nap és kb 5-6 órát.

(#49153) krealon válasza SPeti1984 (#49152) üzenetére


krealon
veterán

"egy decemberben vásárolt Seagate SSHD HD Sentinel alatt egyik pillanatról a másikra a kondicója lecsökkent 24%-ra és 216 hibás szektor van rajta. Garanciális, de tesztelik, kérdésem az ilyen miatt szerintetek kicserélik?"

Ha a SeaTools hibasnak talalja, akkor ki fogjak cserelni.

(#49154) SPeti1984 válasza krealon (#49153) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Melyik tesztet indítsam el?

Kép

(#49155) krealon válasza SPeti1984 (#49154) üzenetére


krealon
veterán

Short Drive Self test
De lehetoleg a Seagate disk legyen kijelolve, mert a kepen a Kingston van.

(#49156) SPeti1984 válasza krealon (#49155) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Már elindítottam a Long-ot. Igen akkor még nem volt rádugva a Seagate hdd-mert az egy külső házban van csak. Gondolom ez így alaposabban vizsgálja meg.

(#49157) krealon válasza SPeti1984 (#49156) üzenetére


krealon
veterán

A hosszu (long) teszt, a teljes feluleten vegez olvasast, igy sokaig tarthat.
Elvileg a rovid teszt is kikopi, ha olyan hibaja van, ami miatt garanciazhato.

Belso SATA csatlakozon megbizhatobb es gyorsabb lenne a vizsgalat.

(#49158) SPeti1984 válasza krealon (#49157) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Most a short teszt lefutott, de a Self teszt hibával leáll

Ezek a képek lennének:

HD Sentinel

Short teszt

Self teszt

(#49159) krealon válasza SPeti1984 (#49158) üzenetére


krealon
veterán

A SeaTools Selftest-re hivatkozva azonnal meg kell kezdeni a garancia ugyintezest.

(#49160) SPeti1984 válasza krealon (#49159) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Már csak 3% a kondíció. Romahosan fogy. Igen elviszem gariztatni.

(#49161) bobitusz


bobitusz
csendes tag

Üdv!

Olyan problémám van, hogy 1 TB-os Samsung HDD használat közben "eltűnik". Van, hogy újra érzékeli a rendszer pár perc múlva, de általában csak az újraindítás segít, Hard Disk Sentinel szerint 100% az állapota, amúgy 8 éves kb.

Mi lehet a probléma?

(#49162) liksoft válasza bobitusz (#49161) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Ments le róla mindent hűtés mellett! Ugyanis szerintem itt a PONT.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#49163) eventus


eventus
veterán

Sziasztok,

2 TB WD Green meghajtóm rosszalkodik. A win SSD-n van, de így is lassítja a gépe indulátás/ leállítását. Ha lehúzom akkor minden gyors.
Belépve a megjatóra sokat gondolkodik, intéző lefagy. Ha helyrejön minden mappaugrás 10-15 mp. Egy videót elindítok akkor pedig szakadozva játsza le. Win/ hdd sentibel hibát nem talált. Defrag, vírus, anyós írtás volt.
Mi lehet a baj?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#49164) liksoft válasza eventus (#49163) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Akár maga a HDD. Mint önálló mikrogép, végzi a feladatát a háttérben. Néha kicsit sokat is. Mentsd az adatokat míg engedi. ;)

Szerk: Vagy OS körüli anomália.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#49165) eventus válasza liksoft (#49164) üzenetére


eventus
veterán

OS friss, két napos. Egyéb ötlet, mint vegyek másikat? :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#49166) liksoft válasza eventus (#49165) üzenetére


liksoft
nagyúr

Előző OS alatt is csinálta, vagy a váltással összeköthető? Ugyanis nem azt kérdeztem, hogy friss-e? Egy akár friss driver ami nem kompatibilis az adott eszközökkel, de látszólag működik, okozhat gondot. A Sentinel oldalán megtalálod az ajánlott drivert. Ha azzal is betegeskedik, akkor a cserénél nincs jobb ötletem.

Egy green HDD ha elmúlt 3 éves, "minden nap ajándék"-ként célszerű felfogni. Persze jó környezetben az 5-7 év sem ritka (vagy még több), de a tervezéskori élettartamát elérte. Műszaki berendezés, fogyasztói társadalom. Mára úgy kell bármit vásárolni, hogy a garanciális időn belül KI KELL TERMELNIE AZ ÁRÁT. Ami ezután még adatik, az ajándék. ;)

Egyébként milyen idős? Melyik modell? Hiszen a green csak gyűjtő fogalom.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#49167) bobitusz válasza liksoft (#49162) üzenetére


bobitusz
csendes tag

Ezt nem teljesen értem, hűtés mellett?

Amúgy működés közbe hajlamos leállni ezért is nehézkes az adatmentés (kb 900 gb adat)

(#49168) krealon válasza bobitusz (#49167) üzenetére


krealon
veterán

"Ezt nem teljesen értem, hűtés mellett?"

Azt jelenti, hogy ventilatorral eloidezett legmozgas legyen az eszkoz korul.

(#49169) eventus válasza liksoft (#49166) üzenetére


eventus
veterán

Iobit driver booster talást új drivert hozzá, az felment. Kicsivel jobb most.
2013. augusztusban lett vásárolva, tipus WDC WD20EARX-00PASB0
Szintén ekkor vett 1 TB testvére torrent vinyó, ami szinte non stop megy, semmi baja :(
Ha ő most behalt nekem, akkor mely márkát tudsz javasolni. Hosszú távú adattárolás, semmi terhelés lenne a cél. Köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#49170) liksoft válasza eventus (#49169) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha nem tévedek, a drive 5 éves. Az szép kor, pont az érzelmileg is elvárható (ami NEM a gyártó által remélt 3 körüli) határán van.

Minden HDD a legújabb technológiát tartalmazza, mert csak egyet ér meg gyártani, az meg ugye a legújabb lesz. Vagyis a kérdésedre térjünk vissza 5 év múlva, hogy melyiket kellett volna most megvenni, hogy 5 év múlva is stabil legyen......? Kiszámíthatatlan.

Talán a WD még mindig..... De ki tudja?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#49171) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Egy Sony külső HDD-t milyen programmal ellenőrizzek, ami megmondaná, hogy gariba cserélnék-e már? Kb. 4000 bad sector van rajta.

*Egy HDS képet nem hiszem, hogy elfogadnának, üresbe meg nem akarok menni, hogy azt mondják semmi baja nincs, nekik jónak mutatja a szoftverük.

[ Szerkesztve ]

(#49172) King Unique válasza csubuka (#49171) üzenetére


King Unique
titán

Azt nem írtad, hogy a gyártó kínálatában pontosan melyik sorozatról, illetve modellről van szó. De ezekhez amúgy általában mellékel a gyártó szoftvereket, ami ha alkalmas a HDD állapotának vizsgálatára, akkor nyilván azzal lehetne tesztelni. Ha nem, akkor a külső házban lévő belső HDD gyártójának a tesztprogramjával. Ha ezek a tesztek során hbát dobnak, nem futnak le, akkor az már ok lehet a garanciális cserére. De egyébként nyilván azért általában a HDS által közölt állapot is mérvadó, pláne ha ott is le vannak futtatva a különféle tesztek. Azt viszont már boltja is válogatja, hogy hol és mit fogadnak el. De, ha valóban 4000 db hibás szektor van a lemezen és érződik is ennek a hatása, akkor meglepő lenne, ha az adott bolt a bevizsgálás során hibátlannak minősítené. Persze egyes helyeken próbálnak mindent elkövetni, hogy ilyen-olyan mondvacsinált indokra hivatkozva megússzák a garanciális cserét (példa)...

[ Szerkesztve ]

(#49173) csubuka válasza King Unique (#49172) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen a választ!

Egy HD-E1 a meghajtó "tokja" és egy Toshiba MQ01ABD100 HDD van benne. A HDS még azt írja, hogy nem garanciális :D

Sajnos a vele adott szoftverek között nincs diagnosztikai szoftver.

[ Szerkesztve ]

(#49174) King Unique válasza csubuka (#49173) üzenetére


King Unique
titán

A HDS esetében 0% kondíciónál indokolt hivatalosan a garanciális csere, de akkor a lemez állapota már elég kritikus, akár kb. kuka. Ha a külső HDD-hez nem mellékeltek diagnosztikai programot, akkor marad a HDS, vagy a Toshiba saját szoftvere [link].

(#49175) liksoft válasza csubuka (#49173) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szervusz!

A Toshiba a tápellátásra nagyon kényes! Ha előlapi USB csatlakozót használsz, vagy akár csak USB2-t, a hiba jogos lehet. Gondolom USB3-as a ház, ennek meghajtását meg illik USB3 portból adni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#49176) csubuka válasza King Unique (#49174) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen!

Ránézek majd a Toshiba szoftverrel is :-)

liksoft: Köszönöm Neked is a választ! Sajnos nem tudom, hogy végif USB3-ról ment-e. Nem én használtam. Lehet, hogy nem mindig úgy volt használva vagy más okozta korai lenullázódását. Azért átlag felhasználóktól nem várható el, hogy figyeljék hova dugják a HDDt sajnos

[ Szerkesztve ]

(#49177) eventus válasza liksoft (#49170) üzenetére


eventus
veterán

WD Blue váltotta. Remenykedek :) köszi a segítséget.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#49178) eventus válasza liksoft (#49170) üzenetére


eventus
veterán

Ilyen sebeséggel másol, majd leáll, és visszugrik, megint nulla. De nem áll le teljesen. Olvasófej hiba?

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#49179) liksoft válasza eventus (#49178) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem, WD. Saját belső adminisztrációjával foglalkozik. Ha lassú is, másold az adatokat, mert minden leállás után tovább tud lassulni. Vagyis ne kapcsold ki, hanem fontossági sorrendben másolj. A legfontosabbat (pótolhatatlan) először, majd a fáj ha nincs meg de macerásan pótolható, végül a könnyen beszerezhető.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#49180) eventus válasza liksoft (#49179) üzenetére


eventus
veterán

Oké, köszi, Blue szépen szuperál.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#49181) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Egy kis segítségel szeretnék hozzátok fordulni.
Vettem egy WD REd 4 TB hdd-t. Beraktam a nas-omba fel is ismerte szépen, elindítottam SHR kötet létrehozását, ám azt írta ki hogy a kötet összeomlott. Ekkor eltávolítottam a kötetet. Igen ám, de innentől meg nem látta a nas a hdd-t. Kivettem betettem egy asztali PC-be, és a lemezkezelő azt írja rá: Nem inicializált lemez. Próbáltam, de ezt kapom: A megadott lemez nem konvertálható mert mérete kisebb mint a GPT lemez létrehozásához szükséges legkisebb méret.

Hd sentinel semmi infot nem lát róla, rámentem a tesztelésre akkor sem. A lemez működésének ellenőrzésére, ott meg ki sem tudom választani. Fájlkezelők nem látják.

Most akkor ez megfeküdt totál ko? már kifogytam...

[ Szerkesztve ]

(#49182) pjen válasza liksoft (#49175) üzenetére


pjen
félisten

Szia,van két laposom,mindkettőn USB 2 csatlakozók vannak.Külső HDD-t vennék,de szinte csak USB 3 csatolásút találok.Mit tanácsolsz,esetleg Y kábel megoldás lehetne?

(#49183) liksoft válasza fulton (#49181) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen, van rá esély.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#49184) liksoft válasza pjen (#49182) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Igen, az Y kábel segíthet, de csak akkor, ha nem egy USB csatorna 2 portjára kötöd. (Ne kérdezd hogyan tudod leellenőrizni laposon.) Asztali PC-n az alaplapon egy csatlakozó pár egy USB csatorna, a hátlapon meg az egy kockában lévők tartoznak egy csatornához.

A másik, hogy olyan USB winyót választasz, melynek az áramfelvétele eleve 450-550mA és nem a szokásos 1A. Ennek elégnek kéne lennie az egy USB port is.

Jó lenne megnézned a laposok gyári könyvében, hogy az USB portoknak mekkora a terhelhetősége, mert 1-1 model esetében volt, hogy pont a winyók miatt megemelték.

Sok sikert!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#49185) pjen válasza liksoft (#49184) üzenetére


pjen
félisten

Köszi. :R

(#49186) fulton


fulton
addikt

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget.

(#49187) LK


LK
addikt

Sziasztok! A vinyót van hogy nem látja rendszer. Megigazítom a sata kábelt,majd újraindítás után megint jó. Látszólag az miatt van. Jövő kedden cserélek sata kábelt. A kérdés, hogy mekkora eséllyel lehet az alaplapi,vagy a vinyó csatlakozó hibás? Esetleg a régi tápom is adhat túl kevés kraftot?

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#49188) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Van egy 2 éves 3TB-os WD Purple HDD, egy mediaplayerben üzemelt.
1 hónappal ezelőtt még 100/100 volt. Mostanában azt vettem észre hogy nagyon elkezdett szakadozni a lejátszás, sőt már nézhetetlen lett.
Ráengedtem egy HDSentinelt, és ezt kaptam:

A lényeges dolgokat lementettem. Tegnap már csak kb, ~ 800GB-ot látott belőle.

Mi okozhatta ezt a hirtelen elhalálozást?

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#49189) Roxx


Roxx
tag

Sziasztok..adott egy 1TB-os merevlemez win10 van rajta és 1particióban van...a windowsban a lemezkezelőben tudok csinálni még particiót?vagy le kell formáznom az egész gépet?

(#49190) King Unique válasza Roxx (#49189) üzenetére


King Unique
titán

Lehet akár utólag is particionálni a rendszer alól, nincs ebben semmi extra, normál esetben csak ezért nyilván nem kell újratelepíteni, meg ilyenek. Viszont, hogy esetedben megoldható-e, illetve hogyan, ahhoz ismerni kellene a partíciók elrendezését és szokás ilyenkor egy screenshotot betenni a lemezkezelőről. De, ha a rendszerpartíció (C) után nincsen semmi, akkor a kötet zsugorítása, majd a létrejött nem lefoglalt területen az új egyszerű kötet létrehozása opciót választva lehet új partíciót készíteni. Viszont a lemezkezelő nem mindig engedi a kívánt méretre zsugorítani a kötetet, pláne ha azon van a Windows. De külső particionáló programokkal már inkább megoldható. Példák: AOMEI, EaseUS, MiniTool.

[ Szerkesztve ]

(#49191) King Unique válasza King Unique (#49190) üzenetére


King Unique
titán

Viszont azért túl kicsire nyilván nem érdemes zsugorítani a rendszerpartíciót és a külső programok használatánál is figyelni kell! Nemrég valaki pont arra cseszett rá, hogy az átméretezés közben hibát dobott a program és utána már nem indult el a rendszer. A rendszermeghajtók, illetve rendszerpartíciók piszkálása eleve kényes dolog és ezért nem árthat a művelet előtt biztonsági mentést készíteni a rendszerről (példák). Ha netán valami nem úgy jön össze, akkor szükség esetén a mentésből könnyen vissza lehet állítani az eredeti állapotot.

(#49192) Roxx válasza King Unique (#49191) üzenetére


Roxx
tag

Köszönöm szépen...jelenleg úgy van,hogy van a c: meghajtó és kész..akkor ha a lemezkezelőben csinálok még egy particiot az úgy jó lesz?mondjuk egy 800GB ot és a másik 100 GB akkor megmarad a c-nek?Tehát lenne c és d..így jó lenne?

(#49193) liksoft válasza Roxx (#49192) üzenetére


liksoft
nagyúr

Neked most tele van az egész drive azzal az 1 partícióval. Ide, hogyan akarsz létrehozni újat? Hova kerül? Csak úgy menne, ha letörölnéd! De akkor meg megy a lecsóba a meglévő összes. Ugye jól gondolom eddig?

Szerinted miért a "kötet zsugorítása" kulcsszó lett leírva, és NEM a létrehozás.

Kérlek olvasd el újból, gondold végig, értelmezd, és utána örömmel kapsz új választ.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#49194) Roxx válasza liksoft (#49193) üzenetére


Roxx
tag

A c:n jelenleg csak a win10 van...és ezt szeretném kettőbe osztani ha lehet.

(#49195) pjen válasza Roxx (#49194) üzenetére


pjen
félisten

Zsugorítod, kisebb lesz a C éslesz egy partíció nélküli rész. Particionálod, formázó, ha kell adsz betű jelet.

(#49196) Roxx válasza pjen (#49195) üzenetére


Roxx
tag

Köszi megpróbálom így...

(#49197) King Unique válasza Roxx (#49192) üzenetére


King Unique
titán

Ha van a C-n annyi szabad hely, akkor nyilván tudod a lemezkezelőben zsugorítani, majd az utána létrejött nem lefoglalt területen létrehozni egy új kötetet (D), mint már említve volt az előző válaszban. A külső particionáló program akkor kellhet, ha a Windows lemezkezelője nem engedi pl. 100 GB-osra zsugorítani a rendszerpartíciót. Ami annyira nem lenne meglepő, jártam már úgy, hogy friss telepítés után az 1 TB-os lemezt utólag csak fele-fele arányban engedte felosztani. Holott akkor a rendszer eleve nem foglalt ~ 465 GB-ot, max. csak 1x GB-ot és normál esetben nyilván a Windowsnak sem szükséges akkora rendszerpartíció.

[ Szerkesztve ]

(#49198) Roxx


Roxx
tag

Sziasztok...probálgatom az új szamitogepemet és a merevlemez egyfolytában kerreg és a hdd led is egyfolytában világít...windows 10 van rajta..nemtudom mintha egyfolytában dolgozna a gép..de nem lassú normálisan működik...ez normális amúgy vagy mi lehet a probléma?

(#49199) pjen válasza Roxx (#49198) üzenetére


pjen
félisten

Frissít?

(#49200) Doky586 válasza Roxx (#49198) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

egy SSD kevesebb hangot adott volna és gyorsabb is lett volna. :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.