Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#49701) tisn


tisn
addikt

vettem egy ironwolfot az oldalan csak ket lik van, nem a szokasos 3
viszont igy nem birom rarakni a 2 adaptert, ami a hazhoz van, es ket kozel levo likra mereteztek

lehet vajon ilyet szerezni, vagy valami adapterrel rakjam be a 3.5-os helyre csavarokkal?

(#49702) #48613632


#48613632
törölt tag

Üdv
Van valami különleges oka, hogy 4TB WD Red esetén, a Free Partition Magic, csak 2TB-ot lát? :F

(#49703) Doky586 válasza #48613632 (#49702) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ahogy a képen látszik véletlen MBR-re inicializáltad. GPT-re kellett volna. Konvertáld át.

(#49704) #48613632 válasza Doky586 (#49703) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nem véletlen, hanem az én hülyeségem az oka. Így kaptam, és eleddig 2TB volt a legnagyobb HDD, amivel szembe kerültem. :B
Szóval megnyugodtam. Köszönöm a gyors választ, biztosan öregedtem pár évet, az elmúlt fél órában ;]

(#49705) Irwine_


Irwine_
csendes tag

Sziasztok!

Van egy kb. 3 éves 3TB WD Blue winyóm, ami pár hete azt csinálja (Win10), hogy néha gondol egyet és használat közben megáll. Pl. ha elkezdek másolni róla egy nagyobb fájlt, lehet hogy az elején gond nélkül másol, aztán egyszercsak leesik a sebesség 0-ra, aztán változó idő után folytatja, aztán újabb változó idő után újra... Film vagy sorozat nézésnél van h semmi gond, de van olyan is, hogy x mp-ként változó ideig bufferel.

HD Sentinel és a WD saját cucca szerint semmi baja... :S

Az adatokat már lementettem róla nagyjából, de szerintetek menthető vagy kuka?

Előre is köszi!

(#49706) Jarod1 válasza Irwine_ (#49705) üzenetére


Jarod1
addikt

firmware fissítve van rajta? crystal disk el is nézd meg. mekkora file okat másolsz amúgy?

(#49707) Alg


Alg
veterán

Sziasztok,

HDSentinel short test mennyi idő alatt kellene lefusson?
Notebookban lévő 500GB HDD-ről van szó, kb. 85% szabad. Baromi lassú a gép (I3+4GB RAM), feladatkezelő folyamatos 100% Disk használatot ír akkor is ha semmi nem fut éppen az előtérben...

Lassan 40 perce fut...

Malwarebytes nem talált semmit.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#49708) King Unique válasza Alg (#49707) üzenetére


King Unique
titán

Milyen teszt pontosan? Ha az öntesztekre célzol, akkor a rövid önteszt általában hamar megvan, kb. pár perc alatt a meghajtótól függően. Viszont a részletes önteszt már órákig eltarthat, egy 500 GB-os mobil HDD-nél nálam legutóbb kb. 2 óra volt. Egyébként a HDD állapotáról, kondíciójáról nem írtál semmit, pedig az is elég lényeges. Aztán az egy dolog, a tárhely 85%-a szabad, de attól még lehet töredezett a fájlrendszer, ami lassító tényező. Valamint azt írod az "előtérben" állítólag nem fut semmilyen program, de attól még a háttérben nyilván futhatnak bizonyos folyamatok (feladatkezelőben megnézni), amelyek pörgethetik a lemezt. Illetve pont tegnap volt patch kedd és a WU is átmenetileg pörgetheti, ha éppen most telepíti az aktuális frissítést.

Egyébként meg, ha van rá lehetőséged, akkor célszerű lenne lecserélni az amúgy is lassú notebook HDD-t egy SSD-re, aztán akkor jóval gyorsabb lenne a rendszer.

(#49709) Alg válasza King Unique (#49708) üzenetére


Alg
veterán

Gyors önteszt. 50 perc után lelőttem.

Kondíció 100% elvileg, viszonylag új - valami 1500órát járt eddig.

Megnéztem a futó folyamatokat de semmi különlegeset nem találtam. Kicsit takarítottam, most már elviselhető sebesség de még így sem az igazi... lehet csak elszoktunk a HDD-től, mindenesetre megy majd bele egy SSD.

CrystalDiskMark: nem mutatott semmi egetverő lassulást

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#49710) M5Norbi


M5Norbi
őstag

Üdv mindenkinek!

Kis segítséget kérnék.
Adott egy két parcióra osztott 1tb-os Seagate HDD.
Itteni ajánlásra vettem pár éve (ST1000DM003)

Ezidáig Windows 8.1 volt rajta.A napokban telepítettem újra immár Windows 10-es oprendszerrel.
A két partíciót megtartottam és a tároló részén meghagytam az adatokat.
A rendszerpartícióra üresen ment a telepítés pendriveról.

Ez nem ment egyszerűen mert feljött a "A Windows nem telepíthető erre a lemezre.
A kijelölt lemez MBR partíciós táblát tartalmaz."

Ezt sikerült átlépnem és végül feltelepült. Viszont azóta olykor belassul,fagyogat az egér is alig mozdul.
Nem használhatatlan de nyilván ez nem jó így.

Lehetséges hogy emiatt?

Ha az általatok ajánlott valamely programmal átkonvertálom utólag az MBR-t GPT-re az segíthet?
Előre is köszönöm szépen! :R

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#49711) King Unique válasza M5Norbi (#49710) üzenetére


King Unique
titán

Azért volt az MBR hibaüzenet, mert vélhetően UEFI módban futtattad a telepítőt, amihez a Windowsnál eleve GPT partíciós séma szerinti lemez kell, MBR-lemezre ilyenkor nem telepíthető. Ez a "sikerült átlépnem" nem derült mit is jelent, de az egyik reális megoldás az, ha a BIOS-ban a bootolási módot állítottad Legacy (CSM), vagy Legacy (CSM) + UEFI opcióra, majd CSM mód szerint indítottad a telepítőt. A másik a lemez teljes törlése, de azt a leírtak alapján nem próbálhattad, ha meghagytad a korábbi (adat)partíciókat. Illetve ez az utóbbi sem tiszta, mert a korrekt megoldás a korábbi rendszer (8.1) és a számára létrehozott kisebb rendszerpartíciók teljes törlése lett volna, majd az ott létrejött nem lefoglalt területet megadni az új Windowsnál telepítési célnak. Ellenben ha csak a C-t formáztad és a "többi" megmaradt, az inkább gányolás... Az utólagos MBR / GPT átkonvertálás meg egy dolog, de ha azt akarod, hogy utána bootoljon is a Windows, akkor az nyilván nemcsak a partíciós séma átkonvertálásából áll. Annál összetettebb dolog ez, viszont a Windows 10-ben már van erre natív eszköz MBR2GPT néven, ami a Legacy (CSM) telepítést átkonvertálja UEFI-sre. De ez csak szükség esetén alkalmazandó, meg akkor, ha nem opció az újratelepítés! Vagyis nem akkor, ha állítólag belassult a rendszer, mint esetedben.

Ha rendben (?) feltelepült a Windows 10 MBR-lemezre, akkor az úgy elvileg oké. A "belassul,fagyogat" jelenség meg lehet pl. driveres probléma is, de akár a HDD problémája is, aminek az állapotát nem ártana pl. a. HDS programmal leellenőrizni. Ha oké a HDD kondíciója, nincsenek rajta szektorhibák, valamint a SATA fizikai csatlakozás stb. is rendben van, akkor viszont a Windows 10 topikban kellene tovább érdeklődni, mivel eleve oda való ez a téma.

[ Szerkesztve ]

(#49712) M5Norbi válasza King Unique (#49711) üzenetére


M5Norbi
őstag

Igen a CSM módos telepítéssel sikerült megoldanom.
Sajnos fejből nem tudom de a pendriveról való bootoláskor kellett megadnom hogy ne az UEFI módon telepítse.
Eleve úgy is jelent meg mintha több pendrive lenne.
Telepítés közbenibújraindításoknál mindig külön meg kellett neki adni de rendesen feltelepült.
A BIOS pedig alapból CSM+UEFI beállításon volt (az nem biztos hogy ugyanígy nevezte MSI lapnál csak rémlik.

Én is driver problémára gyanakodtam csak szerettem volna rákérdezni erre a lehetőségre.
És köszönöm :R
Elvben eddig a HDD tökéletes volt de lefuttatom következő lépésben.
Aztán kicsit akkor még a Win10 topikban kérdezősködöm hátha lesz egyszerű megoldás.

Ha nem akkor veszek egy új HDD-t aztán tiszta telepítés után erről átmásolom az adatokat.
Ezt meg vagy eladom ha tökéletes HDS szerint vagy megtartom majd kitalálom.

Mindenesetre köszönöm a segítséget.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#49713) mzso


mzso
veterán

Helló!

Nincs valami roppant egyszerű monolitikus portable program SMART adatok hirtelen megnézésére?

Csak ilyen idióta maszlaggal teletömött telepítős vagy csomagolt szerencsétlenségeket találtam amikor épp kellett volna. Úgyhogy tartott vagy negyed óráig egy 5 másodperces művelet.

[ Szerkesztve ]

(#49714) King Unique válasza mzso (#49713) üzenetére


King Unique
titán

Ha Windowsra kell, akkor a népszerű HDS-nek eleve van hordozható (portable) verziója is. Valamint pl. a .zip formátumban letölthető CrystalDiskInfo szintén portable, ahogyan a HDDScan nevezetű szoftver is. A tömörített fájl kicsomagolása meg talán nem okoz akkora gondot... :D

Egyébként van Milyen program, ami...? topik is, ha csak szoftvert keresel és nem kifejezetten a topik témájába vágóan (HDD probléma) akarsz érdeklődni.

[ Szerkesztve ]

(#49715) klaca1978


klaca1978
tag

Sziasztok! Van egy érdekes jelenség. Adott egy közép-felső kategóriás hangszigetelt ház. Benne egy ssd és 2Tb os merevlemez. Furcsa, hogy merevlemez morgó hangot hallok, mintha ezerrel terehelődne. Egészséges hang morgó hang, de terhelés nélkül? SSD-től nem jöhet ilyen hang, a HDD sima háttértár és nem fut róla semmilyen program. HD sentinel szerint 100/100 az állapot a kihasználtság 0%, írás, olvasás 0, ha másolok rá, természetesen az érték változik, tehát a HD Sentiel jól működik. A jelenség kb 30 percig tart , főleg ha nagyobb adatmozgás után. Nem értem a dolgot, más ilyen hangot nem adhat. Nem vagyok egy kezdő, szeretem a kihívásokat, de ez most logikátlan. Win10 révén gondtam az automat töredezettmentesítőről, de napi szinten? Indexelésre is gondoltam, de akkor kellene valami féle kihasználtság is, nem? de folyamatosan 0.
Ötletek? Köszönöm a válaszokat!

(#49716) Doky586 válasza klaca1978 (#49715) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Furcsa, hogy ... morgó hangot hallok, mintha ... kb 30 percig tart.. "

Engedd ki a bernáthegyit az ajtón..
..különben fél óra után tócsát találsz a szőnyegen.. ;]

[ Szerkesztve ]

(#49717) scarabeus86


scarabeus86
tag

Sziasztok!
Adott egy 3TB-os HDD GPT-re particionálva. Win 10 gond nélkül kezeli, de ugyanazon a gépen Win 7 alatt ezt írja a HD Sentinel:

A meghajtó teljes felismert kapacitása (746 GB) pontatlan, 2794 GB kellene, hogy legyen.
Az eszköz további használata fájl-rendszer sérülést és/vagy adatvesztést okozhat.

Két 775-ös lapban próbáltam, mindkettőnél ez a helyzet. Működésre lehet bírni valahogy Win7 alatt is a vinyót?

(#49718) King Unique válasza scarabeus86 (#49717) üzenetére


King Unique
titán

Ha ugyanaz a hardver, akkor valószínűleg nálad is driveres gond lehet a 7-esnél, mint egy hasonló esetnél. Ez esetben és SATA-n használva más reális magyarázata nem nagyon akad, mivel normál esetben a Windows 7-nek is simán kezelni kellene a GPT partíciós séma szerinti lemezeket.

[ Szerkesztve ]

(#49719) scarabeus86 válasza King Unique (#49718) üzenetére


scarabeus86
tag

Megoldódott! Valóban driver gond volt, feltettem az Intel RST ezen verzióját, így már látja rendesen a HDD-t.
Köszönöm a segítséget! :)

(#49720) kirkri


kirkri
addikt

Sziasztok!

Küldött már valaki ki a WD-nek Németországba HDD-t gariztatni?
Van egy 4TB-os WD Black HDD-m, amihez nincs számlám, itt vettem a Hardveraprón, bontatlan csomagolásban. Sajnos a HDD hibás, felpörög ugyan, de annyi. Első körben egy NAS-ba akartam betenni, de kiírta, hogy nem található HDD. Majd PC-be tettem, de úgy nem volt hajlandó elindulni a PC. Ekkor egy USB adapterrel a laptopra dugva el tudtam indítani rajta a WD diagnostic progit, ezt a hibakódot dobja.

Warranty check alapján 2023-ig garis, szóval elvileg a gyártói garanciáztatásnak nincs akadálya. Az RMA-t megkértem rá, a posta.hu-n pedig kalkuláltam rá egy szállítási költséget, 7600 forint lesz. :((

A kérdésem az lenne, hogy nem kell a számlát elküldenem a HDD-vel? (A WD honlapján nem írják, hogy kellene, de jó lenne ezt tudni, nehogy visszadobják ennek hiányában és akkor feleslegesen fizettem érte ki annyi szállítási költséget).

Szerk: Esetleg tud valaki kedvező árú szállítást a visszaküldéshez? A csomagnet.hu 5800 forintos ára eddig a legkedvezőbb, ha jól látom DPD-vel és TNT-vel állnak szerződésben.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#49721) gerenda110


gerenda110
aktív tag

Sziasztok!
Samsung HD403LJ vinyóval ez a probléma. Fontos adatok vannak rajta. https://drive.google.com/open?id=1Jv2TCxmDzz_BjZyK5ep-pi5bStKM5vGT ez a problémám. Felpörög, de nem ismeri fel, illetve sípol is leszedve, de felrakott takaró lemezzel nem ad hangot. mi lehet a gond??

[ Szerkesztve ]

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#49722) Doky586 válasza gerenda110 (#49721) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Bios felismeri?
Lemezkezelő mit mutat..?
Videód nálam be sem jön..

(#49723) kisi


kisi
aktív tag

Sziasztok!

Van egy médialejátszóból kiszedett 500 gigás Seagate pipeline 2 Hdd

A problémám az, hogy a médialejátszóban tökéletesen működött, viszont kiszedve, és win7 alatt próbálva nem tudom formázni. A lemez írásvédett hibaüzenetet kapok.
Jumper, vagy más írásvédelem nincs rajta, vagy legalábbis én nem látok.
A HDD sentinel jónak írja.
A lemezkezelővel elvileg sikerült új paríciót létrehozni rajta, a régi törlésével, de már a létrehozás utáni formázás sem tut le rajta.
A mellékelt képen a H meghajtó.

Szerintetek volna arra mód, hogy sikerüljön formázni?

[ Szerkesztve ]

(#49724) King Unique válasza kisi (#49723) üzenetére


King Unique
titán

Nézted már parancssorban, hogy nincsen-e írásvédett attribútum beállítva a lemezen és ha igen, akkor törölni azt? Valamint szintén parancssorban törölni a lemezt, majd újraparticionálni?

(#49725) Doky586 válasza kisi (#49723) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Diskpart parancssorban egy Clean ezen meghajtóra, utána már a grafikus lemezkezelővel is tudsz új partíciót létrehozni..

(#49726) kisi válasza Doky586 (#49725) üzenetére


kisi
aktív tag

Köszönöm szépen, sikerült!

(#49727) gerenda110 válasza Doky586 (#49722) üzenetére


gerenda110
aktív tag

Semmit nem mutat a lemezkezelo es a bios se latja

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#49728) pjen válasza gerenda110 (#49727) üzenetére


pjen
félisten

Esetleg másik kábel,másik gép?

(#49729) gerenda110 válasza pjen (#49728) üzenetére


gerenda110
aktív tag

Uj alaplappal uj kabellal tehat ja

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#49730) Doky586 válasza gerenda110 (#49729) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha előzőek nem segítenek akkor adatmentő cég. Csak jó mély legyen a zsebed.. :U

(#49731) King Unique válasza gerenda110 (#49721) üzenetére


King Unique
titán

Ha a videó saját és a mostani esetről készült, akkor ahhoz, illetve a felnyitáshoz és a nyitott állapotban történő elindításhoz tényleg csak gratulálni lehet negatív értelemben... Erről az adatmentés téma topikjában is volt szó hasonló eseteknél. Példák: [link], [link].

(#49732) Jarod1 válasza gerenda110 (#49721) üzenetére


Jarod1
addikt

Felnyitottad ?? hát ez kár volt, ezeket pormentes helyen teszik össze nem véletlenül..

(#49733) Doky586 válasza Jarod1 (#49732) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kellett bele egy kis só és bors, csak a hatás kedvéért.. ;]

(#49734) shenmuedc


shenmuedc
tag

Dell latitude 6430. 320gb wino van benne. 1terrasra bovitenem de nem latja a gep. A biosban sem latszik. Kulso usb hazba téve latszik. Meg is tudtam ugy particionalni , formazni. De utana sem latja a gepbe teve. A regivel jo. Segitsetek mert megorulok tole.

(#49735) tothferenc


tothferenc
senior tag

sziasztok. Adott a lenovo g510-em. SSD-vel hajtom, egy hdd caddyben pedig pihen a gyári, 1TB-os Samu HDD. Azt vettem észre, hogy HDD-ről SSD-re másolva (és HDD-ről saját magára is) 0-4 MB között megy a másolási sebesség. Kivettem a HDD-t, beletettem egy külső házba, usb 3-mal csatlakoztattam két géphez is, ott minden rendben van a sebességével. Tesztelni máshogy nem tudom. A caddy vezérlője, vagy a laposom vezérlője adhatta meg magát?!? Legrosszabb esetben rendelek egy másik caddy-t (ez már vagy 5 éves) és próba cseresznye.

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#49736) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Üdv!

Előzmény.

Újraformáztam a PC-n és onnantól működött... egy darabig, mert aztán megint ugyanúgy nem ismerte már fel. Megint újra formáztam, megint működött egy darabig, most meg ahogy bedugtam megint nem. A különbség az első meg a mostani két eset között, h legelőször egyértelműen az után csinálta, h másolás közben kihúzódott a kábel. Utóbbi két esetben ilyen nem történt, ugyanúgy használtam mint előtte hónapokig. Direkt figyeltem erre. Eszközkezelő látja, csak a sajátgép nem. Laptopra rádugva nincs gond.

Szokásos köröket lefutottam, de semmi eredmény. Most akkor telepítsem újra a win-t, h megint megbízhatóan működjön mindig amikor rádugom vagy mi?

(#49737) King Unique válasza KisTücsök (#49736) üzenetére


King Unique
titán

Az egyrészt nem meglepő, ha másolás közben kirántod az USB-kábel csatlakozóját az USB-portból, akkor utána sérülhet a külső HDD-n lévő kötet, illetve a fájlrendszer, emiatt pedig utána nem kezeli megfelelően a Windows... De másrészt pont az a lényeg, hogy egy ilyen után még normál (jó) esetben nem kellene tönkremenni magának az eszköznek. Az pedig alap, hogy ha nem ismeri fel a Windows a megszokott módon, akkor az eszközkezelő mellett eleve a lemezkezelőben kellene megnézni, nem a fájlkezelőben ("sajátgép")! A jobbik eset az, ha szimplán csak nincsen meghajtóbetűjele, mert akkor nyilván csak azt kell hozzárendelni. Viszont, ha nem lefoglalt, vagy RAW, akkor az már problémásabb.

A szokásos körök ilyenkor az eszköz (külső merevlemez) kipróbálása másik portban (lehetőleg USB 3.X a stabil tápellátás miatt), másik kábellel, az OS újraindítása után stb. De ha csak az előbb részletezett módon a partícióval van probléma, nem magával az eszköz felismerésével, az megint más dolog. Az meg a másik, hogy az eszköz fizikális leválasztása előtt javasolt használni a szoftveres leválasztást, hogy ne legyen gond!

[ Szerkesztve ]

(#49738) King Unique válasza shenmuedc (#49734) üzenetére


King Unique
titán

Ha a 320 GB-os HDD helyére tetted SATA-n, akkor normál esetben kezelnie kellene, a BIOS-ban is meg kellene jelennie, mint fizikai meghajtó. Ha a DVD-író helyére lett betéve egy HDD caddy, majd abba az 1 TB-os HDD, akkor pl. a caddy hibája / csatlakozási probléma miatt inkább reálisabb lenne a gond. De az előbbi esetben inkább irreális, pláne ha nincsen csatlakozási probléma és még a BIOS-ban sem látszik...

(#49735) tothferenc:
Ha azon a laptopon USB-n megfelelő sebességgel lehet oda-vissza másolni a HDD-re, valamint magán a belső meghajtón (SSD) SATA-n, akkor esélyes lehet a caddy hibája. De ezt úgy lehetne letesztelni, illetve kizárni egyrészt az OS hibáját, ha másik rendszerrel, pl. egy pendrive-ról bootolt Live Linuxszal is ki lenne próbálva. Vagy a caddy-t egy másik laptopban, ha van rá lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#49739) Doky586 válasza shenmuedc (#49734) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kapcsold át a caddy kapcsolóját..

[ Szerkesztve ]

(#49740) tothferenc válasza King Unique (#49738) üzenetére


tothferenc
senior tag

igen, ez volt a terv, de most nincs a környezetben már olyan lapos, amiben van optikai meghajtó. :)) rendeltem egy másik caddy-t kemény 12 dodóért, megjön, és kipróbálom vele. A meghajtóval semmi gond nincs, azt már kizártam. Remélem nem a lapos ODD csatolója adta meg magát és ezért nem működik a caddy megfelelően.... :W
köszönöm a válaszodat. :R

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#49741) szuk_jozsef


szuk_jozsef
tag

Sziasztok, van az asztali számitógépembe 2db laptopvinyó adattárolásra használva és az a problémám velük hogy egy idő után mindig léállnak és idegesítő amikor kinyitnám a sajátgépet mindíg meg kell várni hogy felpörögjenek.Lehet csinálni valamit vagy igy kell használni őket tovább?

AMD Ryzen 2700x,Gigabyte Aorus X470,16gb Hyperx 2133@2800mhz ,Palit rtx 2060,Scythe Ninja 5,Cooler Master MB 500

(#49742) King Unique válasza tothferenc (#49740) üzenetére


King Unique
titán

Szokott még lenni ezeknél egy kapcsoló is, ami ha nem megfelelő állásban van, akkor az megint gondot okozhat. De ha az is oké, akkor marad a csatlakozási probléma, vagy az OS / caddy hibája.

(#49741) szuk_jozsef:
Ha Windowst használsz, akkor egy korábbi válaszban le van írva, hogyan lehet megoldani a lemezek leállásának tiltását.

[ Szerkesztve ]

(#49743) tothferenc válasza King Unique (#49742) üzenetére


tothferenc
senior tag

Kapcsolo csekkolva, kozepen volt eddig, nem nyultam hozza. Most, hogy lassu lett, probaltam mindharom allasban, de nem lett valtozas. Megvarom az uj caddyt tesztelni.

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#49744) Balthazar777 válasza Balthazar777 (#49699) üzenetére


Balthazar777
csendes tag

Sziasztok!

Pár hete tettem fel ezt a kérdést, esetleg van valakinek ötlete / magyarázata a problémámra?
[link]

Sajnos ma is előjött, pedig nem is használtam a gépet estig. (állandóan megy)

Üdv és köszi,
Dani

:)

(#49745) JHC válasza Balthazar777 (#49744) üzenetére


JHC
tag

Csak tippem lenne. Régebben míg használtam cd-olvasót, ha sok hibás szektor volt a lemezen, akkor nem csak a meghajtó lassított le WinXP alatt, hanem a Win visszavette az ATA busz sebességet is, vagyis egy jó lemezt berakva sem értem el vele az előző sebességet. Le kellett törölni az eszközkezelőben a meghajtót, majd újraindítani a gépet, és utána jó lett. Nálad lehet kábelhiba is, bár akkor a SMART értékek között jelentkezne. Mondjuk van nálad UltraATA CRC error count.

Viszont lehet, hogy úgy jártál ahogy én egy WD30EARX-el. Mikor eszembe jut, minden meghajtón szoktam futtatni egy "chkdsk /f" parancsot. Nos ezen a meghajtón 10 óra hosszat tartott, pedig ez nem teljes felület vizsgálat. Sentinellel teljes felülettesztet futtatva sincs hibás szektor, csak lassulás úgy, hogy minden SMART érték teljesen normális, viszont 1700GB-tól a sebesség 100-200kB/sec. Namost én tudom, ha más programmal nincs piszkálva, akkor NTFS fájlrendszernél a katalógus szerkezet a meghajtó közepén foglal helyet, és esetemben belenyúlott a lassú részbe. Ennek a teli meghajtónak a mentése 3 napot vett igénybe. Viszont én füllel is meghallgattam a meghajtót, attól hogy nem jelzett semmilyen hibát attól még kattogott folyamatosan, olyan mintha az újra próbálkozások száma végtelenre lett volna állítva a meghajtón belül.

Ajánlom neked is a füllel való vizsgálatot, az eszközkezelős manőver után.

(#49746) Kartomas


Kartomas
csendes tag

Ma vettem egy wd 1tb sata 3.5"merevlemezt a lemez ujj online vásároltam és a postán ma vettem át. A következő a problémám a gépbe berakva a gép nem hajlandó elindulni probálkozik de1 - 2 másodperc mulva kikapcsol ujraindul. Kivéve a lemezt semmi probléma gond nnélkül indul próbáltam már hogy az eggyik régebbi merevlemez hejére berakni de igy se megy szóval a kábel probléma kizárva. (oprendszer win7) átraktam eggy másik gépbe az nagy neheze bebutolt a saját gépben a lemezt nem látta. A lemezkezelőben látszott bár a kapacitását nem írta csak hogy nincs iniciálva. Próbáltam a felugro menüben az iniciálni de hibaüzenettel leált ezután ez a menüpont inaktivá vált(oprendszer win 10)mi lehet a gond van rá megoldás hogy működjön vagy küldjem vissza?

(#49747) King Unique válasza Kartomas (#49746) üzenetére


King Unique
titán

Ha ennyire megakasztja a Windows bootolását a másodlagos HDD, akkor az gyakran azért szokott lenni, mert gond van vele. Pont ezért kellett volna lecsekkolni az állapotát a HDS programmal, vagy a gyártó szoftverével. Plusz ellenőrizni SATA-n a fizikai csatlakozást, szükség esetén másik porton, másik kábellel is kipróbálni stb.

Ha az előbbiek ellenőrzése után megbizonyosodtál róla, hogy hibás darabot fogtál ki, akkor nyilván vissza kellene küldeni. Ilyenkor a szokásos opció a garanciális csere, de ha online lett megvásárolva, akkor a 14 napos, indoklás nélküli elállás joga is adott.

[ Szerkesztve ]

(#49748) Kartomas


Kartomas
csendes tag

ma vettem egy western digital 1tb 3.5" merevlemezt online postai átvétellel a lemez új bontatlan volt.
A problémám a következő a gépbe beépítve a pc nem indul 1-2 másodpercenként próbál újraindulni ha kikötöm a lemezt probléma nélkül be bootol. próbáltam már hogy az eggyik régebb óta benn lévő lemez helyére kötöttem be de így is ugyanaz a hiba szóval a kábel kizárva( oprendszer win 7).Megpróbáltam egy másik gépbe is betenni az nagy nehezem be bootolt de jóval hosszabb idő alatt mint szokott a sajátgépben nem látszott a lemezkezelőben megjelent de azt irta nincs iniciálva valamint a lemez kapacitás se volt kiirva .Miután a felugró ablakbon ráböktem az iniciálásra hibaüzenettel kilépett. a képernyő képeket beszúrtam. Oprendszer win 10.
Mi lehet a gond vagy küldjem vissza ?

[ Szerkesztve ]

(#49749) King Unique válasza Kartomas (#49748) üzenetére


King Unique
titán

Az előbb kaptál választ kb. ugyanerre a kérdésedre, ahol le van írva a teendő... Ha több gépen is kipróbáltad, több Windows-verzióval, SATA fizikai csatlakozást is ellenőrizted, de sehol nem akarja az igazat, akkor felesleges vele tovább szórakozni. Ez esetben vissza kell küldeni, aztán kész. Egyébként már az abnormális, hogy nem lehet inicializálni, ahogyan az is, hogy nem jelenik meg a lemezkezelőben a fizikai kapacitása a lemeznek, holott meg kellene (példa)...

[ Szerkesztve ]

(#49750) Doky586 válasza Kartomas (#49748) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Bios mit mutat?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.