Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#49651) King Unique válasza #38742016 (#49650) üzenetére


King Unique
titán

Több mint 565 napos működési időnél ez a 165109 db fejparkolás azért nem túl sok. Ráadásul a Blue sorozatnál a gyártó által megadott névleges limit is eleve a többszöröse, egész pontosan 600 000. Vagyis nem feltétlen muszáj tiltani. Illetve általában akkor javasolt tiltani, ha már rövid üzemidő alatt feltűnően sokat parkol és nagyon magas érték jön össze. Na meg, ha már WD HDD-ről van szó, akkor szükség esetén opció a fejparkolás átállításához a gyártó saját szoftvere, amely témának van külön topikja.

[ Szerkesztve ]

(#49652) ph2012 válasza pjen (#49649) üzenetére


ph2012
senior tag

Valami ingyenes program nincs a HDD ellenőrzésére?

Köszi.

(#49653) pjen válasza ph2012 (#49652) üzenetére


pjen
félisten

A HD sentinel ék van ingyenes próba verziója, még portable is.

(#49654) King Unique válasza ph2012 (#49648) üzenetére


King Unique
titán

Windowson pl. a már említett HDS alkalmas erre, aminek van próbaverziója. Sőt, lényegében a nem regisztrált teljes verzió is használható bizonyos korlátozásokkal, a lemez állapotát mutatja az is. De ott van pl. a full ingyenes CrystalDiskInfo és még számos egyéb szoftver, Windowsra eleve sok ilyen van. De még magának a WD-nek is van sajátja, illetve a My Passport és My Book sorozatokhoz eleve mellékelnek diagnosztikai programot. De persze azt már nem írtad le, hogy pontosan milyen WD külső merevlemezről van szó... Ahogyan az sem derült ki, hogy pontosan mit is jelent ez az "elromlott"... Vagyis, hogy felpörög-e egyáltalán a benne lévő merevlemez, tv / PC felismeri-e, USB-n a csatlakozás (kábel, port) és a tápellátás (2,5") rendben volt/van-e, nem-e lett esetleg leejtve a meghajtó stb.

[ Szerkesztve ]

(#49655) Borokafa


Borokafa
őstag

Sziasztok! Gyerkőcöm gépén win. alatt eltűnt a vinyó. A particionáló program látja, HDS látja és azt írja 100 %. Formázni tudnám, de rajt egy csomó fénykép. Lehet ezzel valamit kezdeni? Még ezzel a verzióval (tárolokészlet) nem találkoztam: Előre is kösz a választ

[ Szerkesztve ]

(#49656) #38742016 válasza King Unique (#49651) üzenetére


#38742016
törölt tag

Köszi a választ. :R Próbáltam állítgatni a wdidle programmal, teszteltem 8, 10, 30, 60, 90 másodperccel. Mindig volt olyan, hogy egy hangos kattanással csapta ki a fejet (10 parkolásból talán egyszer), ami szerintem nem egészséges, ilyenkor a Power Off Retract Cycle Count is növekedett. Letiltottam megint, lehet ebből probléma, ha a fej folyamatosan a lemez felett áll?

[ Szerkesztve ]

(#49657) King Unique válasza Borokafa (#49655) üzenetére


King Unique
titán

Korábban már volt itt a topikban hasonló eset, akkor az illetőnél a Windows Update megoldotta végül. Ha tárolókészletként lett beállítva a meghajtó, azt akár ki is lehet kapcsolni, viszont az esetlegesen az adatok törlésével járhat!

(#49656) mccchelp:
Az általánosan javasolt 300-as érték talán nem vált be, vagy esetleg a /D opció? Volt akiknél végül egy köztes érték volt a nyerő, de olyan is akadt, akinél pont az okozott gondot, meg csak rontott a helyzeten. Ezért kellett volna előtte a téma topikjában érdeklődni, de akár most utólag is lehetne.

[ Szerkesztve ]

(#49658) kkf


kkf
aktív tag

Sziasztok!
Keresnék forrasztásban ügyes kollégát felszereléssel egy winyó csati cseréhez, lásd linkelt videó. Természetesen díjazás fejében, lehetőleg Budapesten, vagy környékén.
A csatit én biztosítom
Videó

Köszi!

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#49659) gabo91 válasza Keem1 (#49586) üzenetére


gabo91
aktív tag

Sziasztok,

Mondanám hogy vicces, de nem az :(
ugyan ez a történet, 2,5éves 1TB-os WD10EZEX 2hónapja lement 98%-ra 4hibás szektorral, aztán 2hete lement 84%-ra, 1hete 83%-ra másnapra már 73%... így ment pár napot, majd (2napot pihent a gép) ma bekapcsoltam már csak 25%

2partícióra van bontva, az egyikre telepítem a játékokat, másikra pedig töltök...
WD-vel sose volt eddig gondom

mire megírtam a bejegyzést már csak 19%... :(

(#49660) pjen válasza gabo91 (#49659) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos a bad sector az álltalában fizikai hiba,például valami leválik,és az megint leválaszt valamit.

(#49661) gabo91 válasza pjen (#49660) üzenetére


gabo91
aktív tag

Hangja sosem tetszett, eléggé reszelő kattogó volt kezdetektől :/ erős rezgést ad le a házra is.
Akkor itt nincs mit tenni jól gondolom?

Csak érdekesség képpen:
300nap nettó működési idő van benne 56hibás és 32gyenge szektor. 2016 tavaszán vásároltam

WD20EARS green (SATA2 még) 2011 április. 100% kondi 0 hibás szektor (lekopogom) (oké talán 10TB adat ha átment rajta, mert csak tárolásra van)

(#49662) Werkly


Werkly
őstag

Két kötete, hogyan lehet összefűzni? Az istenért nem sikerül sehogy! Egy 500-as HDD 1,66GB megy egy 463 GB "szelet". Ebből akarnék egyet de nem megy! Kösz a segítséget!

(#49663) King Unique válasza Werkly (#49662) üzenetére


King Unique
titán

Ha már az egyik topikban elkezded, majd folytatod, akkor várd meg ott a választ és ne írd be rögtön egy másikba! Pláne úgy, hogy az igazán lényeges információk egyébként most is lemaradtak... Na meg amúgy sem éppen ide való a kérdés, mert van külön particionálás topik is. De ezek után oda már lehetőleg nem kellene beírni, majd a W10 topikban kapsz hamarosan választ!

[ Szerkesztve ]

(#49664) Borokafa válasza King Unique (#49657) üzenetére


Borokafa
őstag

Köszi. Win10 telepítés és frissítés nálam is megoldotta.

(#49665) #48613632


#48613632
törölt tag

Üdv
Gondoltam, pusztán érdekességképpen megosztom. 2010 környékén vettem ezt az 1 terrás WD Blacket, használtan.

(#49666) Mackóka


Mackóka
csendes tag

Üdvözletem a csapatnak!
Egy kissé öregecske lapi: HP / Compaq Presario C700 -kapott új életre lehetőséget minap - és persze egy SSD-t is (SPCC). A cucc BIOS-a a lehető legújabb, de a lemezmeghajtónál semmit nem lehet állítani.. és az egyetlen "C" -t valamiért cserélhető meghajtónak dedikálta a (Cleam Install W7 Prof) rendszer. (Minden más SSD secifikus dolog rendben helyére állt a telepítés során!!!)
Ilyen "problémát" már láttam, és a BIOS-ban "nem cserélhetőre" állítva a drive paramétereit, az megoldódott.
Most viszont kérném a Nagyérdeműt valami (Win alatti ?) megfejtésre!
Köszönet!

(#49667) Doky586 válasza Mackóka (#49666) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem kell izgulnod, a C -t nem fogja eltávolítani akkor se ha véletlen rákattintasz. :B

(#49668) Mackóka válasza Doky586 (#49667) üzenetére


Mackóka
csendes tag

No Panik! Naná, mikor először láttam ilyet, kipróbáltam... De olyan izén néz ki... És nem én leszek a Júzer!

(#49669) felora:)


felora:)
tag

sziasztok! a következő problémám lenne, ami igazából nem is probléma. :))

van egy raid0 tömböm, 2x3tb WDC WD3000FYYZ-05UL1B0. Szeretném, ha ez a 2 winyó, ha nincs semmi feladata, akkor sem kapcsolna ki. hdparm-al a következő utasítást kiadtam nekik:

hdparm -B 255 /dev/sdb
hdparm -B 255 /dev/sdc

hdparm -S 0 /dev/sdb
hdparm -S 0 /dev/sdc

elvileg ezt nyugtázta is a gép,

[root@wrouter ~]# hdparm -I /dev/sdb

/dev/sdb:

ATA device, with non-removable media
Model Number: WDC WD3000FYYZ-05UL1B0
Serial Number: WD-WMC130246224
Firmware Revision: 00.0NS00
Transport: Serial, SATA 1.0a, SATA II Extensions, SATA Rev 2.5, SATA Rev 2.6, SATA Rev 3.0
Standards:
Supported: 8 7 6 5
Likely used: 8
Configuration:
Logical max current
cylinders 16383 16383
heads 16 16
sectors/track 63 63
--
CHS current addressable sectors: 16514064
LBA user addressable sectors: 268435455
LBA48 user addressable sectors: 5860533168
Logical/Physical Sector size: 512 bytes
device size with M = 1024*1024: 2861588 MBytes
device size with M = 1000*1000: 3000592 MBytes (3000 GB)
cache/buffer size = unknown
Nominal Media Rotation Rate: 7200
Capabilities:
LBA, IORDY(can be disabled)
Queue depth: 32
Standby timer values: spec'd by Standard, with device specific minimum
R/W multiple sector transfer: Max = 16 Current = 0
Advanced power management level: disabled
DMA: mdma0 mdma1 mdma2 udma0 udma1 udma2 udma3 udma4 udma5 *udma6
Cycle time: min=120ns recommended=120ns
PIO: pio0 pio1 pio2 pio3 pio4
Cycle time: no flow control=120ns IORDY flow control=120ns
Commands/features:
Enabled Supported:
* SMART feature set
Security Mode feature set
* Power Management feature set
Write cache
* Look-ahead
* Host Protected Area feature set
* WRITE_BUFFER command
* READ_BUFFER command
* NOP cmd
* DOWNLOAD_MICROCODE
Advanced Power Management feature set
Power-Up In Standby feature set
* SET_FEATURES required to spinup after power up
SET_MAX security extension
* 48-bit Address feature set
* Mandatory FLUSH_CACHE
* FLUSH_CACHE_EXT
* SMART error logging
* SMART self-test
* General Purpose Logging feature set
* WRITE_{DMA|MULTIPLE}_FUA_EXT
* 64-bit World wide name
* IDLE_IMMEDIATE with UNLOAD
* WRITE_UNCORRECTABLE_EXT command
* {READ,WRITE}_DMA_EXT_GPL commands
* Segmented DOWNLOAD_MICROCODE
unknown 119[7]
* Gen1 signaling speed (1.5Gb/s)
* Gen2 signaling speed (3.0Gb/s)
* Gen3 signaling speed (6.0Gb/s)
* Native Command Queueing (NCQ)
* Phy event counters
* Idle-Unload when NCQ is active
* NCQ priority information
* READ_LOG_DMA_EXT equivalent to READ_LOG_EXT
* DMA Setup Auto-Activate optimization
* Software settings preservation
* SMART Command Transport (SCT) feature set
* SCT Write Same (AC2)
* SCT Error Recovery Control (AC3)
* SCT Features Control (AC4)
* SCT Data Tables (AC5)
unknown 206[7]
unknown 206[12] (vendor specific)
unknown 206[13] (vendor specific)
unknown 206[14] (vendor specific)
Security:
Master password revision code = 65534
supported
not enabled
not locked
frozen
not expired: security count
supported: enhanced erase
368min for SECURITY ERASE UNIT. 368min for ENHANCED SECURITY ERASE UNIT.
Logical Unit WWN Device Identifier: 50014ee058ee3b24
NAA : 5
IEEE OUI : 0014ee
Unique ID : 058ee3b24
Checksum: correct
[root@wrouter ~]# hdparm -I /dev/sdc

/dev/sdc:

ATA device, with non-removable media
Model Number: WDC WD3000FYYZ-05UL1B0
Serial Number: WD-WMC130245945
Firmware Revision: 00.0NS00
Transport: Serial, SATA 1.0a, SATA II Extensions, SATA Rev 2.5, SATA Rev 2.6, SATA Rev 3.0
Standards:
Supported: 8 7 6 5
Likely used: 8
Configuration:
Logical max current
cylinders 16383 16383
heads 16 16
sectors/track 63 63
--
CHS current addressable sectors: 16514064
LBA user addressable sectors: 268435455
LBA48 user addressable sectors: 5860533168
Logical/Physical Sector size: 512 bytes
device size with M = 1024*1024: 2861588 MBytes
device size with M = 1000*1000: 3000592 MBytes (3000 GB)
cache/buffer size = unknown
Nominal Media Rotation Rate: 7200
Capabilities:
LBA, IORDY(can be disabled)
Queue depth: 32
Standby timer values: spec'd by Standard, with device specific minimum
R/W multiple sector transfer: Max = 16 Current = 0
Advanced power management level: disabled
DMA: mdma0 mdma1 mdma2 udma0 udma1 udma2 udma3 udma4 udma5 *udma6
Cycle time: min=120ns recommended=120ns
PIO: pio0 pio1 pio2 pio3 pio4
Cycle time: no flow control=120ns IORDY flow control=120ns
Commands/features:
Enabled Supported:
* SMART feature set
Security Mode feature set
* Power Management feature set
Write cache
* Look-ahead
* Host Protected Area feature set
* WRITE_BUFFER command
* READ_BUFFER command
* NOP cmd
* DOWNLOAD_MICROCODE
Advanced Power Management feature set
Power-Up In Standby feature set
* SET_FEATURES required to spinup after power up
SET_MAX security extension
* 48-bit Address feature set
* Mandatory FLUSH_CACHE
* FLUSH_CACHE_EXT
* SMART error logging
* SMART self-test
* General Purpose Logging feature set
* WRITE_{DMA|MULTIPLE}_FUA_EXT
* 64-bit World wide name
* IDLE_IMMEDIATE with UNLOAD
* WRITE_UNCORRECTABLE_EXT command
* {READ,WRITE}_DMA_EXT_GPL commands
* Segmented DOWNLOAD_MICROCODE
unknown 119[7]
* Gen1 signaling speed (1.5Gb/s)
* Gen2 signaling speed (3.0Gb/s)
* Gen3 signaling speed (6.0Gb/s)
* Native Command Queueing (NCQ)
* Phy event counters
* Idle-Unload when NCQ is active
* NCQ priority information
* READ_LOG_DMA_EXT equivalent to READ_LOG_EXT
* DMA Setup Auto-Activate optimization
* Software settings preservation
* SMART Command Transport (SCT) feature set
* SCT Write Same (AC2)
* SCT Error Recovery Control (AC3)
* SCT Features Control (AC4)
* SCT Data Tables (AC5)
unknown 206[7]
unknown 206[12] (vendor specific)
unknown 206[13] (vendor specific)
unknown 206[14] (vendor specific)
Security:
Master password revision code = 65534
supported
not enabled
not locked
frozen
not expired: security count
supported: enhanced erase
370min for SECURITY ERASE UNIT. 370min for ENHANCED SECURITY ERASE UNIT.
Logical Unit WWN Device Identifier: 50014ee0ae43d77e
NAA : 5
IEEE OUI : 0014ee
Unique ID : 0ae43d77e

mégis leállnak bizonyos inaktív idő után. hogyan tudnám orvosolni? :R

[ Szerkesztve ]

(#49670) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Üdv!

Nem tudom, jó helyre írok-e. Van egy Silicon Power A75 külső HDD-m. Minap Paragon-nal mentettem rá adatot amikor véletlenül kirántottam az usb csatiból a hdd-t. Azóta a pc-m nem akarja megjeleníteni a saját gépben. Az usb foglalat jó, pendrive, stb működik. Laptopon a külső vinyónak semmi baja, megjelenik normálisan, minden rajta van és használható, de a PC-m nem akarja megjeleníteni. Másik usb-be is próbáltam dugni, ugyanaz. Tálcáról le tudom amúgy csatlakoztatni, meg a csatlakoztatott eszközöknél is látható a vezérlőpultban.

Mi lehet a gond?

szerk: újraformázni még nem próbáltam, mert elég sok minden van rajta, meg hát a laptopon simán működik.

[ Szerkesztve ]

(#49671) King Unique válasza KisTücsök (#49670) üzenetére


King Unique
titán

Le volt írva már többször ebben a topikban is, hogy ilyenkor Windowson nem a fájlkezelőt (saját gép) kell nézni, hanem eleve az eszközkezelőt és pláne a lemezkezelőt! Ha az asztali PC-n lévő Windowson rácsatlakoztatva a lemezkezelőben nincs meghajtóbetűjele, akkor az még a jobbik eset. De ha tartósan RAW / nem lefoglalt lett, másik USB-port, másik USB-kábel, rendszer többszöri újraindítása, eszközillesztő eltávolítása és újratelepítése stb. után is, akkor az szívás. Ha nem sikerül valahogyan megoldani, akkor marad az, hogy a másik gépen le kell róla menteni az adatokat, majd lehetőleg a PC-n újraparticionálni, végül pedig visszamásolni rá a fájlokat.

[ Szerkesztve ]

(#49672) KBalázs34


KBalázs34
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám volt hogy szombat este a gépemben a 1 Terrás WD EZRX ami kb 6 éve van meg kicsit fagyott tőle a gépem és kondiciója is lejjebb ment 100/99, majd 100/90 re csökkent, amikor újra indítottam a gépet akkor már a particiók eltüntek kezdtem aggódni hogy az adataim eltüntek, majd megnéztem a lemezkezelőbe ott kidobta hogy formázzam meg a lemezt ami ugye 1 lemeznek látta! Előtte 2 particióra volt felosztva! Mégse gombra nyomtam!
Vasárnap reggel gondoltam kiszedem a gépből és külső usb-re rádugtam , remélve hogy meglesz minden!
És megvolt minden partició, és adat a helyén volt! És a Sentinel program is 100/100-asnak látja!
Úgy döntöttem hogy nem rakom vissza a gépbe hanem csak néha rakom rá, mert adat tárolásra van használva semmi extra!

Kérdezem hogy ez mitől lehet? Gondoltam adatkábel cserére is , mivel külsőleg működik másik sata kábellel ezért gondoltam rá! Illetve másik kérdés hogy a parkolás ennyi idő után sok vagy kevésnek mondható! Mert a Sentinel programban beállítottam hogy kevesebbet parkoljon napi kb 10 alatt szokott lenni!
Küldök pár képet!
Válaszokat előre is köszönöm!




[ Szerkesztve ]

(#49673) fasirTTT


fasirTTT
őstag

sziasztok tudom, nem ez a HDD meghibásodás és annak tartalmának átmásolása másik HDD-re de azért ide is bemásolom ezt, hátha valaki tud segíteni

(#49674) Jarod1 válasza fasirTTT (#49673) üzenetére


Jarod1
addikt

Aomei backup,norton ghost, a hdd nincs particionálva több részre osztva?

(#49675) fasirTTT válasza Jarod1 (#49674) üzenetére


fasirTTT
őstag

de ketté van osztva, de csak az egyiken van cucc, másik nem lényeg

(#49676) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Üdv. Új zacskós HDD. Ha hallom a fejet ahogy ide oda megy ahogy forgatom a kezemben az baj, már tudom mert kuka a hdd. Jól sejtem h a fej nem volt parkolóban és mire először egy eszköz parkolóba tette már sérült? Mert 99%-ban szektor hibás, de már nem hallom a fejet ahogy forgatom a kezemben.

(#49677) L.Szabi


L.Szabi
tag

Sziasztok, mi a legegyszerűbb módja, hogy hdd/ssdtől mindent töröljünk op.rendszert is beleértve? Formázzam le vagy tudtok erre valami jó programot?

A pisztácia kifogyott.

(#49678) Doky586 válasza L.Szabi (#49677) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Diskpart-ban: CLEAN

(#49679) krealon válasza L.Szabi (#49677) üzenetére


krealon
veterán

"mi a legegyszerűbb módja, hogy hdd/ssdtől mindent töröljünk op.rendszert is beleértve?"

ATA Secure Erase

Szerk:
(#49678) Doky586
Diskpart-ban: CLEAN

CLEAN ALL

https://docs.microsoft.com/en-us/previous-versions/windows/it-pro/windows-vista/cc766465(v=ws.10)

"clean

clean [all]

Removes any and all partition or volume formatting from the disk with focus. On master boot record (MBR) disks, only the MBR partitioning information and hidden sector information are overwritten. On GUID partition table (GPT) disks, the GPT partitioning information, including the Protective MBR, is overwritten; there is no hidden sector information.

all

Specifies that each and every sector on the disk is zeroed, which completely deletes all data contained on the disk."

[ Szerkesztve ]

(#49680) King Unique válasza L.Szabi (#49677) üzenetére


King Unique
titán

Attól is függ, hogy pontosan mi a célod vele, amit viszont nem fejtettél ki világosan.

Ha csak a szimpla törlés, majd utána az újraparticionálás és a további használat, akkor az megoldható a Windows lemezkezelőjében is. Viszont, ha operációs rendszer is van a HDD / SSD meghajtókon, akkor már parancssor (DiskPart) / külső program szükséges, mivel a grafikus lemezkezelő nem engedi törölni a rendszer által létrehozott kisebb és egyben védett partíciókat (bővebben).

Ha a biztonsági törlés a cél és hogy utána ne lehessen visszaállítani a HDD / SSD meghajtókon lévő adatokat, mert éppen eladásra kerülnek, akkor viszont más a helyzet. Ez esetben a DiskPart clean helyett a clean all parancs futtatása javasolt, vagy a lemez lassú formázása. Illetve vannak ilyen célra speciális külső programok is, többszörös felülírási módokkal stb. (példák). Legalábbis HDD-k esetében jók ezek a módszerek, viszont SSD-knél egyszerűbb, gyorsabb és célszerűbb az ATA / NVMe Secure Erase alkalmazása a gyártó szoftverével, vagy külső programmal (példa).

[ Szerkesztve ]

(#49681) Doky586 válasza krealon (#49679) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ezt miért mondod nekem ????????
Szerintem célt tévesztettél.

Nekem a sima clean is megteszi reinstall előtt és jól bevált sőt gyors is.. :K

(#49682) Benhill


Benhill
senior tag

Sziasztok.

Némely HDD-n egy két mappa, és az azokhoz kapcsolódó fájlok, csak akkor nyithatóak meg ha átmásolom valahova. Egyéb esetben azt írja mikor meg akarom nyitni, hogy hozzáférés megtagadva.

Hogy lehetne ezt megoldani? Nem találom a házirend beállításaiban sem.

(#49683) King Unique válasza Benhill (#49682) üzenetére


King Unique
titán

Nem írtad milyen OS, milyen fájlrendszer... Ha tippelni kell, akkor valószínűleg Windowsról és NTFS fájlrendszerről lehet szó, aminél a felhasználói jogosultságokat kell beállítani, saját tulajdonba venni a fájlokat / mappákat / teljes meghajtót pl. ezen és ezen leírások alapján.

[ Szerkesztve ]

(#49684) Gainka


Gainka
őstag

Hali, rákerestem már itt a problémámra a topikban és egy illetönél rá is bukkantam félelmeimre. Ugyan is vettem egy ssdt a rendszernek igy a volt c-re már nincs szükségem gondoltam kis utána járással stb össze olvasztom a D-vel amin rengeteg cuccom van. Mikor is ezt végre akartam hajtani lemezkezelöben, a végén ki irta hogy formázás dinamikus lemezzé, na itt nem mertem rákattolni és elkezdtem utána járni hogy mi van ha le okézom. Van valamilyen megoldás arra hogy a régi rendszer particiomat adatvesztés nélkül össze olvasszam az adatokkal telezsufolt D particioval? :F

(#49685) King Unique válasza Gainka (#49684) üzenetére


King Unique
titán

Mivel a C kötet (partíció) a D előtt helyezkedik el, nem pedig utána, ezért a Windows lemezkezelője csak dinamikus lemezzé konvertálással tudja megoldani a kiterjesztést, amit ez esetben nem kellene erőltetni. Erről a téma topikjában is volt szó, illetve hogy külső particionáló programmal lehetne megoldani alaplemezként a partíciók egyesítését. Vagy másik megoldás lementeni róla minden adatot egy másik fizikai lemezre, majd újraparticionálni és utána visszamásolni rá a fájlokat.

[ Szerkesztve ]

(#49686) Gainka válasza King Unique (#49685) üzenetére


Gainka
őstag

Köszi a választ, akkor igy lesz, mivel véges a tárhely muszáj leszek venni még egy vinyót, és majd akkor meg oldom az összevonást, köszi!

(#49687) L.Szabi


L.Szabi
tag

Új ssd-re telepítettem windowst, a telepítésblegelején az uj ssd és hddt is újként állítottam be. Miután felment a windows, csak az ssdm elérhető, a hdd raw maradt, lemezkezelőben ellenőriztem. 3x újratelepitettem wint a biztonság kedvéért, nem e nyomok félre vagy valami. Ugyanugy csak az ssd elérhetö telepités után.

:(

A pisztácia kifogyott.

(#49688) Gainka válasza L.Szabi (#49687) üzenetére


Gainka
őstag

Én csak telepitéskor csak az ssd-t raktam a gépbe, miután kész volt a telepités bekötöttem a vinyot. Igy nekem nem volt semmi gond. :) De lehet nálad más a téma :B

[ Szerkesztve ]

(#49689) King Unique válasza L.Szabi (#49687) üzenetére


King Unique
titán

Ha a HDD a telepítés után valami miatt RAW lett, az nem akkora gond, mivel egy újraformázás / újraparticionálás után ismét használható lesz. Max. akkor szívás, ha fontos adatok vannak rajta, mert akkor adatmentő programmal kell róla lementeni azokat másik fizikai lemezre, ami időigényes. De mivel azt írtad, hogy a telepítés elején "újként állítottam be.", vagyis vélhetően törölted / formáztad (?) őket, ezért gondolom nem volt rajta fontos cucc.

(#49690) L.Szabi válasza King Unique (#49689) üzenetére


L.Szabi
tag

Igen, nem volt rajta semmi, direkt azért szedtem le mindent, hogy az új ssd-re gond nélkül felmenjen a win10 és ne legyenek fennakadások, ehhez képest az egész napom ráment... :D Pontosan nem tudom mi oldotta meg a problémám, de biosban állítgattam, más portra csatlakoztattam a hddt+lemez kezelőben is babráltam valamit.

A pisztácia kifogyott.

(#49691) Doky586 válasza L.Szabi (#49687) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha nem barkóbázni akarsz akkor lemez problémánál illene a LEMEZ KEZELŐ ről egy képet mutatni, hogy mi is lássuk azt amit te..
(minden sora és oszlopa olvasható legyen a feliratokkal együtt) :U

(#49692) Televan74


Televan74
nagyúr

Ezek az értékek mennyire mondhatók rossznak egy WD10JPLX esetében.Mikor legutoljára mértem többre emlékszem. Most is csak azért mértem rá mert hangos kezd lenni,hangosan felpörgeti magát aztán,halható motorhang mellett pörög tovább. Játék,fényképek és mentések vannak rajta. Op. rendszer SSD -n van.
HDSentinel nem jelez semmilyen hibát.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#49693) King Unique válasza Televan74 (#49692) üzenetére


King Unique
titán

Ahhoz képest nem is olyan rosszak, hogy közel a fele le van foglalva, tele van másolva. Korábban azért mérhettél többet, mert akkor még nem volt rajta ennyi adat, vagy éppen teljesen üres volt. A gyári max. értékek eléréséhez pedig eleve az utóbbi állapot kell (példa).

(#49694) Televan74 válasza King Unique (#49693) üzenetére


Televan74
nagyúr

Köszi a válaszod,akkor csak néha hangoskodik. Azt meg elviselem. :R

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#49695) King Unique válasza Televan74 (#49694) üzenetére


King Unique
titán

Itt most más az adatátviteli sebesség csökkenése és más a működési zaj növekedése. Ha korábban nem volt hangos, akkor az nem feltétlen normális, ha most állítólag igen. De ha nem vészes, nem ad ki rendellenes zajokat, a SMART is OK, akkor elvileg nincsen gond. Ha a gyártó tesztszoftvere / HDS tesztjei sem jeleznek hibát, akkor meg pláne.

[ Szerkesztve ]

(#49696) Televan74 válasza King Unique (#49695) üzenetére


Televan74
nagyúr

Korábban semmi hangja nem volt.De a gyári Quick Test nem dob semmi hibát.Majd holnap megcsinálom az Extended Test -et is.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#49697) tisn


tisn
addikt

sziasztok

van ket lassan gyengelkedo winyom:

wd green, 546 nap, 89%, A lemez felületén található 19 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek). , november vegen ket fazisban jott a hiba

wd red 468 nap, 99% A lemez felületén található 1 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek)., oktoberben romlott

készülhetek a cserére, vagy még valószínűleg bírni fogják?

koszi

(#49698) Doky586 válasza tisn (#49697) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Kalapáccsal megvizsgálva biztos lesz... :DD

(#49699) Balthazar777


Balthazar777
csendes tag

Sziasztok!

2db WD5001AALS-00L3B2 (WD Black 500GB 7200rpm) gazdája vagyok, 2 hete telepítettem friss Windows 10-et.

A minap történt az, hogy szokásos esti sorozatomat néztem volna, de amint a meghajtóra kattintottam, a File Explorer nagyon lassan, vagy sokat homokórázva, végül elszürkülve befagyott, ki kellett lőnöm Task Managerben.
Több próbálkozásra is hasonlóan viselkedett, azok a partíciók 1-2 másodperc késéssel jelentek meg az Explorerben, illetve a Task Manager Performance füle azt mutatta, hogy a meghajtó egyfolytában 100%-on dolgozik, a visszajelző LED is folyamatosan égett. Az egyes partíciók és mappák tartalmát mutatta, de olvasni szenvedősen tudta, inkább csak kisebb fájlokat volt hajlandó. Írni és törölni nem akartam, nehoggy adatvesztés legyen, ha bad sectoros.

A HDSentinelben a kétperces Random read teszt csak az ablakig jutott, a Quick test sem reagált, nagyon lassan lehetett akármit lekérdezni a meghajtóról.

Így újraindítás, kikapcsolás, kábeligazítás és némi imádkozás után elkezdtem kimenteni a legfontosabb adatokat (ha már a fájlokat látta) és 18GB-t sikerült kb. 20-22 óra alatt átmásolni, jelentős sebesség-ingadozással. Volt, hogy 70-200kB/s volt a max, volt, hogy 2-6MB/s, aztán a végére valahogy visszajött a normális 50MB/s körüli.

Közben volt időm utánajárni, hogy mi okozhatja ezt, de lélekben már készültem arra, hogy új HDD-t vegyek.
Aztán egyszercsak minden helyreállt, minden újra gyorsan elérhető volt és megnyílt, HD Sentinel is végezte a teszteket, mutatta az eredményeket és a SMART-ot.

Mi volt ez? Mi történhetett?

Amint a másolás befejeződött, futtattam a partíciókon 1-1 CHKDSK /f, majd /r parancsot és HDS-ben is minden lehetséges tesztet, sőt a WD saját Data Lifeguard tool-ját is kipróbáltam; minden PASS, PERFECT és zéró hiba lett.

Továbbra is használjam nyugodtan a merevlemezt?
(a másik azonos lemeznek semmi baja)

Nagyon köszönöm, hogy elolvastátok és ha van tanácsotok! :R

HDSentinel:
Problémás
[kép]
[kép]


[kép]
[kép]

Surface read:
[kép] [kép]

:)

(#49700) F34R


F34R
nagyúr

Hali a statisztikai adatok kozott ez mi lenne?

Number of Mechanical Start Failures","4,294,967,295","---","0x03, 0x030

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.