Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#49551) Amacs válasza Amacs (#49549) üzenetére


Amacs
aktív tag

(#49552) Nabukin válasza Jarod1 (#49542) üzenetére


Nabukin
tag

Észre vettem, hogy van egy kis sérülés a vinyón, ami előtte nem volt rajta. Okozhatta ez a kondíció romlást?

(#49553) lakisoft válasza palipa (#49543) üzenetére


lakisoft
veterán

Windows vagy Linux van rajta? Health check és teljes felületi teszt kellene. Az megmondja hogy van- e gond.

[ Szerkesztve ]

(#49554) Doky586 válasza Nabukin (#49552) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem baltával kellet volna kivágni a csomagolásából. Egy olló is megtette volna. :B

(#49555) Nabukin válasza Doky586 (#49554) üzenetére


Nabukin
tag

Pedig praktikusnak tűnt, verébre is mindig ágyúval szoktunk menni. :) De a viccet félretéve, nem tudom hogy keletkezhetett. Viszont egy megerősítést szeretnék, hogy ne keressem máshol a kondíció romlás okát, mert ettől kell hogy legyen... Vagy ez még nem jelentené feltétlenül?

(#49556) SP4C3 válasza Nabukin (#49555) üzenetére


SP4C3
veterán

A kettô összeköthetô, ha valóban baltával történt az unboxing.

Tehát fizikai behatástól történhet sérülés és kondícióromlás.
De szerény véleményem szerint nem az lesz a ludas, hanem az idô vasfoga, vagy hasonló...

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#49557) Nabukin válasza SP4C3 (#49556) üzenetére


Nabukin
tag

Az időt nem igazán tudom gyanúsítani, mert ezt a winchestert kb 10 hónapja vettem és nagyjából fél évet volt használva adat tárolásra a laptopban, utána jó pár hétig bedobozolva pihent egészen pár nappal ez előttig... Ha ez sok idő, akkor igencsak túltolták a mérnökök a tervezett avulást szerintem...

(#49558) Glaz-dozfhut válasza Nabukin (#49555) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

De ez okozhatja. A steril légtér megszűnt, bekerülhetett akármennyi por, annak a vastagsága nagyobb, mint a légpárnának ami a lemez és a leolvasófej között van. Rongálja a lemez felületét. - nem magamtól tudom

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#49559) Nabukin válasza Glaz-dozfhut (#49558) üzenetére


Nabukin
tag

Köszönöm szépen, igen én is úgy gondoltam, hogy nem viccből gyártják ezeket a ketyeréket steril körülmények között. De azért szerettem volna egy megerősítést nálam hozzáértőbb valakitől is.

(#49560) Razor18


Razor18
tag

HDD-ről videot nézve (VLC player), kb fél percenként megáll kb. 1-2 másodpercre a video, és mintha hallanám a HDD-t újból felpörögni. Aztán továbbmegy, de ez ismétlődik. Valami beállítás gond lehet?

Köszi

(#49561) snake1977 válasza Razor18 (#49560) üzenetére


snake1977
őstag

Ellenőrizd a kábeleket első körben, ha van rá mód cseréld le őket, illetve egy HD sentinel-t nézz/küldj a merevlemez állapotásról.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#49562) SP4C3 válasza Glaz-dozfhut (#49558) üzenetére


SP4C3
veterán

Nem egy alufólia választja el a lemez belsejét a külvilágtól...

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#49563) Glaz-dozfhut válasza SP4C3 (#49562) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Fú, nem is tudtam.
- gondolod az alufóliát fényképezte?

- Glaz-doz-fhut -

(#49564) SP4C3 válasza Glaz-dozfhut (#49563) üzenetére


SP4C3
veterán

Nem értetted a szarkazmust. a képen bekarikázott rész nem a lemez "fedele", csak azon egy fólia...

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#49565) Glaz-dozfhut válasza SP4C3 (#49564) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Értem.

- Glaz-doz-fhut -

(#49566) tomp válasza Amacs (#49546) üzenetére


tomp
félisten

Töredezettségmentesítő nincs ütemezve?
Ha nincs akkor ez önteszt. Tétlen állapotban egy idő után elkezdi a vinyó. Még akkor is ha nincs adatkábellel összekötve a géppel. Csak tápot kap, akkor is elkezdi.
Nálam egy régi seagate noti vinyó óránként 3-4mp-ig elkezdi rángatni a fejet. Asztali médialejátszóra van kötve sata-usb adapterrel. Rángatás alatt nálam sincs vinyóhasználat. Az adapter led jelzője sem kezd el villogni, hogy művelet lenne.

(#49567) Doky586 válasza tomp (#49566) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Töredezettségmentesítő nincs ütemezve?
Ha nincs akkor
... érdemes lenne bekapcsolni. :K sokat segít a lassú töredezett hdd-k esetén.

(#49568) tomp válasza Doky586 (#49567) üzenetére


tomp
félisten

Tudom. Én merevlemez esetében soha nem ütemeztem hanem havonta 1x én magam indítottam el amikor több óráig nem használtam a gépet. SSD óta van csak ütemezve de ott "csak" optimalizál ugye.

(#49569) #48613632


#48613632
törölt tag

Üdv
Jelenleg ez a helyzet. Gondolom, ez így kuka. Egy NAS-ban zörgött eddig. Működni működik, de sok esetben csak simán kilép lejátszásból (filmek voltak rajta)
És a NAS lámpája is hibát jelez.

(Újraparticionált NTFS és formázott)

[ Szerkesztve ]

(#49570) Razor18


Razor18
tag

Használtan vett 2TB WD Black-re a Sentinel kiírta:

"A lemez felületén található 1 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken.
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat."

Ez mennyire komoly gond, ill. javítható-e valahogy?

(#49571) tomp válasza Razor18 (#49570) üzenetére


tomp
félisten

Ha mázlid van akkor logikai gyenge szektor. Csinálj egy olvasási felület tesztet aztán egy rövid öntesztet. Ha logikai akkor ez után eltűnik. Nálam volt már ilyen. Kimozdult táp csati miatt több gyenge szektor keletkezett ami a művelet páros után megjavult.

(#49572) Razor18 válasza tomp (#49571) üzenetére


Razor18
tag

A felület teszt 1 rossz szektort talált, a rövid ön-teszt "Sikertelen az olvasó egység hibája miatt" üzenettel megszakadt. Előtte azért 700 GB-ot rá tudtam másolni. Akkor ez most kuka, vagy csak aggasztó, vagy nincs nagy gond?

[ Szerkesztve ]

(#49573) Razor18 válasza Razor18 (#49572) üzenetére


Razor18
tag

Megjegyzem mindkét másik HDD-m felmásolása félúton megszakadt valamitől. Annak is lehetett ez az oka?

(#49574) Burki


Burki
aktív tag

Sziasztok,

Boldog tulajdonosa voltam eddig egy WD Blue 1TB EZEX vinyónak, már lassan 4 éve. Ma viszont ahogy bekapcsoltam a gépet, sorra kaptam a furcsa üzeneteket. Egyik szinkronizációs program sem találta meg a gépen tárolt mappát, és ahogy megnéztem Fájlkezelőben, nem látszik a meghajtó, illetve Lemezkezelőben sem látom.

Hogyan tudnám azt megállapítani, hogy szoftveres, vagy hardveres hiba áll fent? Illetve először az lenne a kérdésem,hogy lehetséges-e az,hogy szoftveres a hiba, és nem pedig a vinyó döglött meg?

Ha a vinyó döglött meg, van-e arra mód, hogy (épeszű kereteken belül, tehát nem több 100 ezer forintokért) visszaállíttassam az adatokat?
A nagyon fontos doksijaim felhőben vannak már egy ideje, de sajnos nem mindent költöztettem még át oda. A vicces a dologban,hogy éppen két hete gondolkodtam rajta,hogyha amúgyis van egy 1 terás előfizetésem a Microsoft Office-hoz kapcsolódóan,akkor miért ne tolnám fel a családi képeket is. :( Sajnos elkéstem.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv,
Zs

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#49575) palipa válasza ontheground (#49548) üzenetére


palipa
csendes tag

Köszi! (Doky586-nak is!)

Tényleg rezonálás...

Fellógattam nylon madzagokkal a házban, így teljesen csendes. :K

Tök érdekes... eredetileg a tápventire gyanakodtam :)

(#49576) Amacs válasza tomp (#49566) üzenetére


Amacs
aktív tag

Amint tápot kap, elkezdi csinálni, itt sincs vinyóhasználat, nem villog az adatforgalom jelző led se. Viszont ez nem hagyja abba, egyik este rajta hagytam egy gépen, és reggel ugyanúgy csinálta.

(#49577) Razor18 válasza Razor18 (#49573) üzenetére


Razor18
tag

Szabad használni ezt a HDD-t 1 db rossz szektorral? Úgy értem, ha tovább romlana az állapota, akkor az fokozatosan történik, és addig nyugodtan használható, csak sűrűbben kell figyelni, vagy egyszer csak összeomlik, és visz magával minden adatot?

(#49578) Jarod1 válasza Razor18 (#49577) üzenetére


Jarod1
addikt

szabad csak legyen sűrűbben mentéseid

(#49579) Razor18 válasza Jarod1 (#49578) üzenetére


Razor18
tag

Köszi. Érdemesebb 7200 rpm-es HDD-t venni, vagy fölöslegesen volna drágább?

(#49580) Razor18 válasza Jarod1 (#49578) üzenetére


Razor18
tag

Illetve a rossz szektor gondolom teljes formázással sem tűnik el?...

(#49581) Jarod1 válasza Razor18 (#49580) üzenetére


Jarod1
addikt

talán mélyformázással.

(#49582) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

Adott az alábbi problémám.

Augusztusban lett újonna vásárolva az SSD. Akkor az előző táp (gyanítottuk, hogy amiatt) miatt volt elég sok CRC error count hibán. szeptemberben le lett cserélve egy Bitfenix formulára. Azután nem is figyeltem, viszont megint ilyen hibákat kapok.

Megint cseréljek adatkábelt? A táp kábel nincs megtörve.

Regisztrálódhat akkor is ilyen, ha kicsit bemozdul a ház?

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#49583) King Unique válasza cintula187 (#49582) üzenetére


King Unique
titán

Ez nem SSD probléma, hanem HDD probléma topik! Az előbbivel kapcsolatban eleve a Flash SSD topikban kellene érdeklődni, nem pedig itt!

Az attribútumnál egyébként érdekes, hogy az adat mező 0, de a grafikon mást mutat, plusz az a -151-es eltolás. A gyártó saját diagnosztikai szoftverével is esetleg rá lehetne nézni. Ha sz@r a SATA adatkábel, vagy nem megfelelő a fizikai csatlakozás, akkor pedig nyilván cserélni és rendezni kellene.

(#49584) cintula187 válasza King Unique (#49583) üzenetére


cintula187
addikt

Elnézést.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#49585) tomp válasza Amacs (#49576) üzenetére


tomp
félisten

Ha a vinyón beragadt az önteszt akkor az sokáig tart. Egy részletes önteszt egy 1,5TB-os vinyón normál esetben megállás nélkül 6,5óra. De ha a vinyó saját maga indítja el akkor minden kis szirsz@r miatt félbeszakíthatja aztán kezdi újra. Habár magától a vinyó a részletes öntesztet nem indít max rövidet.
Próbáld meg HDSentinellel futtatni egy részletes öntesztet. Sokáig tart, közben nem férsz hozzá a vinyóhoz de ha valóban ez ragadt be akkor utána már nem fogja csinálni.
(láttam már beragadt öntesztes vinyót...)

(#49586) Keem1


Keem1
addikt

Sziasztok! Ezt a 8 nap hátralévő élettartamot komolyan kell vennem? :Y Eddig semmi problémám nem volt, csak most hogy futtattam a tesztprogramot az SSD üzembe helyezése miatt.
Ez eléggé aggasztó, alig két éves HDD, az előd 400 GB-os Samsung 11 év után lehelte ki a lelkét.

(#49587) Amacs válasza tomp (#49585) üzenetére


Amacs
aktív tag

Én is valamiféle automatikus öntesztre gondoltam, de nem találtam még róla semmilyen forrást. Próbáltam már HDSentinel részletes öntesztet, illetve a gyártó gyári tesztprogramját ugyancsak alapos tesztet futtatva, mindegyik jó hosszú ideig tartott, de végül mind lefutott hiba nélkül.
Az önteszt futási ideje alatt nem produkálja egyik sem ezt, de amint véget ér a teszt, újból lekezdi.
Lehet, hogy hosszabb időre hagynom kéne így üresjáratban? Korábban az egyik 2 TB-os egy éjszakát ment így, de reggel még ugyanúgy csinálta.

(#49588) AMD Power


AMD Power
titán

Sziasztok!

Vettem egy új laptopot. A szerviz kicserélte a vinyót egy SSD és a benne lévő 1TB HDD belerakta egy HDD házba.
"Elméletileg" az alapból benne lévő 1TB HDD belerakták egy külső házba. A külső házat , rádugom a másik laptopra. A gép szerint egy 1GB "valami" van rajta. Mi lehet a baj?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#49589) King Unique válasza AMD Power (#49588) üzenetére


King Unique
titán

Vagy oda, vagy ide, nem egyszerre több helyre beírni ugyanazt a kérdést ilyen rövid idő alatt...

Egyébként meg mindkét helyen lemaradt a lényeg, vagyis hogy Windowsnál a fájlkezelő és főleg a lemezkezelő mit mutat.

(#49590) AMD Power válasza King Unique (#49589) üzenetére


AMD Power
titán

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#49591) King Unique válasza AMD Power (#49590) üzenetére


King Unique
titán

Ez alapján van rajta egy FAT32-es partíció, de ez még önmagában nem baj. Ha korábban rendszermeghajtóként funkcionált, akkor a Windows telepítésekor létre szoktak jönni kisebb partíciók a rendszer számára, lehet ez is egy ilyen. Másrészt továbbra is a lemezkezelőről kellene screenshot, mert eleve az a lényeg! A fájlkezelő másodlagos, mivel ott kizárólag csak a meghajtóbetűjellel rendelkező kötetek jelennek meg. Ezért kellene a lemezkezelőt nézni, ha ott megvan a fizikai lemez reális tárolókapacitása (bruttó 1 TB), akkor minden rendben. Az hogy némelyik korábbi partíciónak esetleg nincsen betűjele, vagy RAW, nem lefoglalt stb., az már másodlagos.

[ Szerkesztve ]

(#49592) AMD Power válasza King Unique (#49591) üzenetére


AMD Power
titán

Nem volt particiónálva. Most megvan jó lett. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#49593) King Unique válasza AMD Power (#49592) üzenetére


King Unique
titán

Mármint a lemez egy része, máskülönben az az 1 GB-os partíció sem jelent volna meg. Azt pedig akartam is kérdezni, hogy mi a cél, vannak-e rajta fontos adatok stb. Ha nincsenek, akkor nyilván lehetett volna kapásból törölni az egész lemezt és teljesen újraparticionálni.

A tanulság pedig az, hogy Windowsnál ilyenkor először mindig a lemezkezelőt kell nézni, mivel önmagában csak a fájlkezelő megtévesztő lehet. ;)

(#49594) AMD Power válasza King Unique (#49593) üzenetére


AMD Power
titán

Köszönöm szépen a segitséget. Már másolok is rá ezerrel! :)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#49595) vitemerius


vitemerius
tag

Sziasztok!

Van két WD Blue vinyóm.
Az egyik 1087 nap futás alatt 7916 fejparkolást csinált, a másik 28 alatt 4516-ot. Utóbbi esetében ez hiba vagy feature? Az újabb mennyire fog elfáradni idő előtt? Van rá valami megoldás? Mert mióta figyelem, hallom, hogy pár percenként valóban ciccen egyet. Érdekes módon akkor is, amikor elvileg használatban van, pl. megy rá letöltés.

[ Szerkesztve ]

(#49596) akovacs688


akovacs688
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni eddig működőképes, de mostanra már nem induló HDD-vel kapcsolatban!
A típusa: Toshiba "dt01aca200".
A hibajelenség: nem pörög fel a motor, csak 3-4 halk rövid rezgő hangot ad, mintha megpróbálna elindulni, de nem sikerül neki.
Nem tudok vele mit tenni, hogy elinduljon. Próbáltam már mobilrackekkel minden variációt, de hiába.
Ötlete van valakinek esetleg, hogy mi lehet a baja, és mit kell vele tenni?

Előre is köszönöm!

(#49597) Doky586 válasza akovacs688 (#49596) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

mit kell vele tenni? Megkeresni a kukát és beledobni.. :D

(#49598) akovacs688 válasza Doky586 (#49597) üzenetére


akovacs688
csendes tag

Odáig a fórum nélkül is képes vagyok eljutni! :D
Azért vagyok itt, mert valami megoldási alternatíva érdekel. :K
Hátha valaki azt mondja, hogy ismeri a jelenséget, és az elektronikát kell cserélni, vagy valami hasonló. :K

(#49599) krealon válasza akovacs688 (#49596) üzenetére


krealon
veterán

"A hibajelenség: nem pörög fel a motor, csak 3-4 halk rövid rezgő hangot ad, mintha megpróbálna elindulni, de nem sikerül neki.
Nem tudok vele mit tenni, hogy elinduljon. Próbáltam már mobilrackekkel minden variációt, de hiába.
Ötlete van valakinek esetleg, hogy mi lehet a baja, és mit kell vele tenni?
"

Letapadt az olvasofej.
Ha kell rola adat, akkor adatmento ceg, tiszta terben megprobalja megjavitani egy leolvasas idejeig, de utana hasznalhatatlan lesz.
Ha nincs rajta menendo adat, akkor egy masikat kell beszerzni helyette, mert nem gazdasagos a javitas (az olvasofejek es a lemezek csereje is szukseges lenne).

(#49600) akovacs688 válasza krealon (#49599) üzenetére


akovacs688
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a gyors és részletes választ! :R
Fontos adatom nincs, csak az eszközt szerettem volna megmenteni. :K

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.