Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61301) Morris válasza intuicio (#61299) üzenetére


Morris
veterán

Optikán max a DTS megy át. TrueHD már nem.

(#61302) intuicio válasza Morris (#61301) üzenetére


intuicio
aktív tag

És akkor Te szerinted hogy kössem be e speckóim szerint?
#61288 intuicio

(#61303) ada19 válasza intuicio (#61302) üzenetére


ada19
senior tag

Szerintem ez az erősítő alapból nem is támogatja a HD hangsávokat, de ha a hozzávaló kompakt szettel használod akkor igazából mindegy is. De jó eséllyel menni fog az is hogy a képet a VGA-ról viszed HDMI-n, a hangot meg az alaplapi HDMI csatlakozóról az AVR-be.

Mégsenem

(#61304) intuicio válasza ada19 (#61303) üzenetére


intuicio
aktív tag

Ezeket támogatja:

A VGA-ról gondolom HDMI 2.0 kábel kell hogy át vigye a 4K adatot?
A hangot meg az alaplapi HDMI csatlakozóról az AVR-be mehet sima HDMI 1.0?
:R

(#61305) Quetz válasza Gino20 (#61298) üzenetére


Quetz
őstag

Kétféle fő iránya van az akusztikai paneleknek:
- Amik szálas töltettel rendelkeznek és a rezgéseket hővé alakítva "elnyelik" a hangot, ezek az abszorberek avagy szélessávú elnyelők.
- Amik geometriai formákkal megtörik, szétszórják a hangot, ezek a diffuzerek.

Mindkettőre típusra jellemző, hogy optimális működésükhöz 10-20+cm vastagság szükséges. Tehát ha kapsz is 1-2cm vastag panelt, az csak az optikai tuning szerepét fogja betölteni.

(#61306) Dorian válasza Quetz (#61305) üzenetére


Dorian
félisten

Kis ponosìtás: elnyelők esetèben 5-10 cm ami már felsőbadszus-sávtòl, diffùzorok esetèben 30+ cm ami már közèpsávtòl hatèkony lehet.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#61307) dino_m válasza intuicio (#61295) üzenetére


dino_m
senior tag

Annyit pontosítanék, mert úgy látom azt kifelejtettem, hogy a két HDMI kábel mellé, ami jön az RTX3070 felől, bedugva kell maradnia a TV-t és az erősítőt összekötő HDMI ARC kábelnak is, de az erősítőn ki kellene kapcsolni a HDMI ARC/ kontroll, miegybeket. Ezt nem tudom, hogy miért, de ha bekapcsolva marad, akkor kicsit összekuszálja a rendszert. Talán ez zárja a teljes kört. Who knows?

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#61308) Rp526 válasza Khaosz55 (#61290) üzenetére


Rp526
aktív tag

Founders Edition, hogy csak egy HDMI van rajta? Asus, Gigabyte.. mindegyiken kettő van.

Szerk.: Most nézem... MSI-nél van ahol csak egy. Woow, érdekes húzás.

[ Szerkesztve ]

(#61309) Gino20 válasza Quetz (#61305) üzenetére


Gino20
őstag

Értem, köszi. Annyi infót már kaptam, hogy a vastagság fontos, de ide mint a falat kenyér, úgy kellene valami jobb oldalra [kép] , viszont sokat nem tudok tolni balra és ezért gondoltam, hogy valami vékony (~2cm) is többet érhet a semminél.

Inkább úgy kérdezem, hogy ha létezik ~2cm-es, akkor az vajon tényleg nem fog érni semmit még ilyen környezetben sem? továbbá ha létezik ilyen vékony, akkor merre érdemes keresgélnem / érdeklődnöm?

[ Szerkesztve ]

(#61310) arcitec válasza Gino20 (#61309) üzenetére


arcitec
addikt

Miféle 2cm? Az ott a jobb sarokba beszorított hangfal a példa, sőt mint "állatorvosi ló" példa, hogy nem szabad. Ki kell venni onnan. Az ott semmiképp nem jó. Figyeld meg csak a többiek véleményét.. :o
U.I Ha nincs máshol hely, én azt a bútort eltenném onnan és egy sokkal kisebbet,pont amekkora kellhet és mehetne beljebb előrébb a front. Akkor lehetne 1-1 panelt oldalra/hátra min 5-10cm-eset, akár bal oldara(szemből) is hátra. ;)

[ Szerkesztve ]

(#61311) Dorian válasza Gino20 (#61309) üzenetére


Dorian
félisten

Olyan vastag lètezik, amit csinálsz/csináltatsz. Viszont minèl vèkonyabb, annál kevesebbet fog èrni ès annál inkább csak a felső frekvenciákon.
Ez az elhelyezès sùlyos sùlyos gondokkal küzd, ide bármilyen panel sem fog csodát tenni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#61312) Gino20 válasza arcitec (#61310) üzenetére


Gino20
őstag

Tudom, hogy messze nem ideális, de jelenleg nem tudok vele mit kezdeni. Máshol abszolút nincs neki hely. Hosszú távon egy kisebb bútor lesz a megoldás, de egyenlőre azzal nem tudok foglalkozni (gondolkodtam már rajta és fel tudom majd jól használni a mostani komódot, de az egy másik ,,projekt" lesz).

Dorian: ,,csinálsz/csináltatsz". Ezek szerint beszerezhető az a bizonyos anyag. Ha igen hol érdemes érdeklődnöm, mert ha nem egy vagyon, akkor teszt jelleggel nekifutnék egy vékony panellal.

Amúgy ,,normál" tartalomnál nem igazán hallok onnan semmi bántót csak a kalibrálós vinnyogós hangnál érzem, hogy változik a karakter, persze az is igaz, hogy nincs referenciám arról, hogy milyen is lehetne a megfelelő állapot :N

(#61313) Janaboy


Janaboy
veterán

Korábban említettem, hogy sustorog a polk psw110es mélynyomóm.
Felvettem, szerintetek mi okozhatja? Javítható?
[link]

Janaboy

(#61314) mikrofon válasza Gino20 (#61309) üzenetére


mikrofon
addikt

Kisebb szekrényre lenne szükséged elsőkörben szerintem. Szerintem ez a legegyszerűbb és legolcsóbb is :DDD
Szerintem!
Minden más teljesen felesleges bajlódás idő és pénz pazarlás. Ha úgyis tervben van és most nem akarod akkor a többi házi tuningot is enged el addig. A végére azt éred el hogy elveszíted a szép magasat. Szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#61315) Dorian válasza Gino20 (#61312) üzenetére


Dorian
félisten

Ezek az elnyelők az èpìtőiparban járatos kőzetgyapotáblákbòl vannak, vetex vagy hasonlò anyaggal burkolva kiporzás ellen, valamilyen fa keretben. Fedès pedig lègáteresztő szövettel, esztètikum igènyei szerint.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#61316) Rp526 válasza Gino20 (#61312) üzenetére


Rp526
aktív tag

Vagy bele is teheted még vissza a dobozába és úgy betolod oda. :DD
Bocsi, no offense, de nem tudtam kihagyni!

Szerintem is teljesen értelmetlen olyan véknyan bármit is csinálni/csináltatni. Semmi hatása nem lesz és csak pénzt dobsz ki. Legegyszerűbb két gipszkartont összeragasztasz pl.. de tényleg nem hiszem, h bármi emberi áron ott bármit csinál.
Am mi a célod a panellal?

Talán jó ötlet lehet magasabban vágni a frontokat és a sub-bal pótolni a mélyet.. amíg nem lesz helyük. De ez csak egy ötlet.

(#61317) jambiyya válasza Iludka (#61293) üzenetére


jambiyya
őstag

Egy ilyen Jamo-t ma üzemeltem be, és minden várakozásomat felülmúlta. 20-25nm-en, bejáratlanul is nagyon meggyőző volt. Igaz, kapott egy subot, de nélküle is tetszett.
A Tagát nem hallottam, így nem tudom melyik a jobb.

monster95: Őszintén? Egyiket se! Mennyi pénzed van indulásként?

Gino20: Amennyiben a hangzás fontos, azt a szekrényt villámgyorsan cseréld le. FR sehoyg sem éri majd magát jól, de ez így maxi handikep.

(#61318) Gino20 válasza Dorian (#61315) üzenetére


Gino20
őstag

Ohhh értem. Köszi az infót. Azon területen van jó pár ismerős, így jó eséllyel tudok szerezni ilyen anyagot és keret + burkolás nélkül tudok egyet hallgatózni :) , igaz az eddig leírtak alapján valószínűleg nem sok sikerrel..

mikrofon: Igen, ezt sajnos sejtettem csak gondoltam érdeklődöm egyet, hogy minek mennyi értelme van. Azért az nem biztos, hogy a legolcsóbb ;] (ha csak nem valami csilli-villi specifikus üzletben akarnék venni akusztikai paneleket), de hosszú távon az lesz a megoldás.
Mondjuk sosem lesz ideális, mert az egyenlő szárú háromszögtől is messze vagyok. A hangfalak ~2.2m-re vannak egymástól, de a hallgatási pozícióm ~4,7m-re van.
Félreértés ne essék :). Nem picsogni akarok, hogy semmi sem jó / ideális :) sőt, számomra pazar, amit nyújt ez a kis rendszerecske, csak idővel szeretném majd kihozni belőle és a helyiségből ésszerű kereteken belül a ,,legjobbat"

Rp526: Holnap kipróbálom :D
Célom, hogy optimalizáljam :) és pl főleg a kalibrálós hangnál tapasztalható felerősödött karakter hozzásimuljon a többi hangfalhoz (gyanús, hogy ez egyéb forrásnál is jelen van csak kezdő füleimmel ott nem, vagy minimálisan hallom ki)

jambiyya: Az lesz a megoldás

[ Szerkesztve ]

(#61319) Dorian válasza Gino20 (#61318) üzenetére


Dorian
félisten

A sűrűsèg sem mindegy, ilyen vèkonybòl 50 kg/m3-est javaslok. Bár valò igaz, sokat nem fog èrni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#61320) ada19 válasza Gino20 (#61318) üzenetére


ada19
senior tag

Hidd el nekem hogy nem akarsz kőzetgyapotot burkolás nélkül lakótérbe vinni. :)

Mégsenem

(#61321) Iludka válasza jambiyya (#61317) üzenetére


Iludka
tag

Hello. Minőségre mit hallani? Mozira és Zenére is használnám. Erősítőt milyet lenne érdemes hozzá venni?

(#61322) Gino20 válasza Dorian (#61319) üzenetére


Gino20
őstag

Rendben, köszönöm az infót.

ada19: Ismerem a gyapotot :) , így természetesen csak egy kis teszt lenne, ha sikerülne ilyen sűrűségű anyagot szereznem.

Ha már lúd legyen kövér :D , hogy mennyire ideálisak a lehetőségeim [kép] (nem, a kanapét nem tudom előrébb húzni, mert jobb oldalon szobaajtó van).
Holnap lehet ezeket is bedobozolom :D .
Mondjuk a kalibrálás viszonylag jól megoldotta. Rakott bele 5dB-s különbséget és gondolom a késleltetést is belőtte (a kékes párnához), hogy ne csak jobb oldalról érkezzen a hang és így egész homogén lett, persze az igazán hátulról jövő hangokat sem fogom így megkapni, de egy mozizás így is bőven mosolyt csal az arcomra :K
Irigylem azokat, akik akár moziszoba nélkül egy nappaliban is jól el tudják helyezni a hangfalakat.

(#61323) bnorci71 válasza Gino20 (#61322) üzenetére


bnorci71
addikt

a többiektől kérdem
időlegesen nem megoldás a komód elé hozni a frontot akkor el lehetne hozni a faltól

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#61324) Gino20 válasza bnorci71 (#61323) üzenetére


Gino20
őstag

Ugyan a kérdés nem nekem szól, de röviden szerintem nem, mivel ha jól gondolom, akkor egy vonalban mozgathatóak és ha a jobb sarokból kihoznám ~1m-t a fal végéig, akkor a bal front konkrétan benne lenne a nappaliban / közlekedési ,,útvonalban", vagy ha szó szerint érted, akkor a komód előtti elhelyezés kiiktatná a komód használatának a lehetőségét és az meg az Én kiiktatásomat is jelentené a feleségem részéről :D meg persze idétlenül is nézne ki

(#61325) ada19 válasza Gino20 (#61322) üzenetére


ada19
senior tag

Azt csak zárójelben, hogy emlékeim szerint Airrock XD/ND/HD használatos (javítsatok ki ha tévedek) főleg panelekhez, építőiparban meg Multirock és Frontrock messze a legelterjedtebbek, viszont ezeknek a sűrűsége fele/harmada csak.

Mégsenem

(#61326) intuicio válasza dino_m (#61307) üzenetére


intuicio
aktív tag

Ezt most nem egész értem.. Az tiszta, hogy a RTX 3070-ből jön egy HDMI 2.0 kábel a TV-be. Ez fogja adni a 4K képet. De a hangot hogy kapja meg az erősítő? Azt mivel kötöm össze az alaplapi hangot az erősítővel?
Vagy úgy gondolod, hogy a 4K kép+hang a TV be, és onnan kapja meg az erősítő is egy külön HDMI kábellel?
:R

(#61327) ada19 válasza intuicio (#61326) üzenetére


ada19
senior tag

Meg fog jelenni egy új kimeneti eszköz és azt kell kiválasztani majd. Ha felváltva használod pl. fejhallgatóval vagy erősítőn keresztül akkor vagy kézzel váltogatod, vagy pl. VoiceMeeter-rel létrehozhatsz egy virtuális kimenetet ami össze van virtuálisan drótózva az AVR-es és a fejhallgatós kimenettel.

Mégsenem

(#61328) jambiyya válasza Iludka (#61321) üzenetére


jambiyya
őstag

Vadiújak, szóval a hangjuk pont ilyen, ennek fényében értelmezd szavaim.
Megfelelő elhelyezésel a frontoknak egész jó mélye van.
A magasak elég élesek, nekem néha konkrétan bántóak, de ez normális.
Denon 1905-re kötöttem őket, köszönik jól vannak.
25nm fölött szerintem már nincs bennük elég kraft, ez lehet a maximum.
DTS demokat hallgattam rajtuk, kifejezetten tetszettek mozira.
Zenére (egyelőre) nagyon nyers nekem, viszont az énekhangok meglepően tiszták voltak.
Féltem tőle, hogy a center+back hangszórókészlete kisebb, de nem gáz.

ui: egy bejáratott denon x3600+MA Bronze 500 szet után hallgattam, nyilván nincs értelme hasonlítgatni, de az árkülönbséghez képest nagyon tetszett a jamo

(#61329) intuicio válasza ada19 (#61327) üzenetére


intuicio
aktív tag

Ahhhaaa! :R
Még valami. Épp HDMI kábelt rendelek.
Ha a TV-m tudja a HDR10-et
A VGA tudja a ( 4K@120Hz as specified in HDMI 2.1)
akkor HDMI 2.0 vagy HDMI 2.1 kábelt kell vennem a HDR miatt?

(#61330) ada19 válasza intuicio (#61329) üzenetére


ada19
senior tag

Szimplán a 4K@60 HDR miatt elég lesz a 2.0. A HDMI szabványt számozzák (1.3, 2.0 stb.) a kábeleket másképp jelölik. Amit te keresel, annak Premium High Speed HDMI Cable vagy Premium High Speed HDMI Cable with Ethernet jelöléssel kell futnia.

Mégsenem

(#61331) intuicio válasza ada19 (#61330) üzenetére


intuicio
aktív tag

Innen lestem az infót:
[hdmi2.0b az elöző verzióhoz képest megkapta a HDR10 támogatást]
Tehát akkor elég a 2.0..
Még akkor is, ha mondjuk HDMI 2.1-es kábelt veszek?
Gondolom visszafelé kompatibilis.
:R

[ Szerkesztve ]

(#61332) ada19 válasza intuicio (#61331) üzenetére


ada19
senior tag

Természetesen visszafelé kompatibilis. Most néztem meg nekem mindkét kábelem amit a 4K@60 HDR láncban használok csak High Speed tanusítottak, mégis tökéletesen működnek.

Mégsenem

(#61333) intuicio válasza ada19 (#61332) üzenetére


intuicio
aktív tag

Na most ez fura.. Megnéztem vagy 3 db itthon lévő (Az egyik tudom hogy van már vagy 5+éves HDMI kábel) de mindegyikre csak annyi van írva hogy High Speed HDMI Cable.
Na most akkor ez mind HDMI 2.0 lenne? Vagy honnan/miből lehet megtudni, hogy ez csak 1.4 vagy 2.0?

(#61334) ada19 válasza intuicio (#61333) üzenetére


ada19
senior tag

Ki kell próbálni. Gondolom a jó minőségű High-Speed átmegy a Premium High-Speeden is.

Mégsenem

(#61335) BBéci válasza intuicio (#61333) üzenetére


BBéci
titán

Olyan sokszor leírtuk, hogy már unalmas.
A kábelekre nem létezik számozott szabvány! Számok kizárólag az interfészekre (gyengébbek kedvéért a csatlakozókra) vonatkoznak.
A HDMI licenctulajdonosa a hdmi.org honlapján ezek megtalálhatóak. Valamint a kábelekre vonatkozó megnevezések is, melyek között ott az általad említett High Speed is.
2.0 csatlakozóhoz Premium High Speed passzol, 2.1-hez az Ultra High Speed.
Azért léteznek számozott kábelek is, mert a gyártók egy része nem hajlandó jogdíjat fizetni a hdmi.org-nak, így nem használhatják a hivatalos megnevezéseket. A termékeik nem esnek át minősítő tesztelésen. Ettől még lehet az a kábel kiváló és teljesítheti a kívánt követelményeket és elvárásokat. De nincs rá semmiféle garancia.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61336) intuicio válasza BBéci (#61335) üzenetére


intuicio
aktív tag

Az lehet hogy sokszor leírtátok, de én most kérdeztem először :D
Amúgy csak bele kellene ezt is írni az összefoglalóba nem? Vagy én vagyok vak?
Maradjunk annyiban akkor hogy a High Speed a kábelen akkor 1.3-nak felel meg :D

[ Szerkesztve ]

(#61337) Dio111 válasza Dio111 (#61285) üzenetére


Dio111
tag

Sziasztok
Erre valaki?

(#61338) BBéci válasza intuicio (#61336) üzenetére


BBéci
titán

Ne maradjunk annyiban, mert az nem stimmel! Ha alaposan tanulmányoztad volna a hdmi.org-ot, magad is tudnád.
A fórum alapszabálya, hogy kérdezés előtt használni kell a topik keresőjét, hogy ne kérdezz olyat, amit már korábban ötvenszer megválaszoltak. 13 éve vagy tag, ezt illene tudnod.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61339) mpo válasza intuicio (#61336) üzenetére


mpo
veterán

Az Ultra High Speed jobb árban van, mint a Premium, ami nekem van.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#61340) Tamoo válasza ada19 (#61325) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Kalkulátor pl. nem testsűrűséget hanem áramlási ellenállást kér.
Multirock-ból is lehetne jó basszuscsapdát építeni, de azt nem tenném be lakótérbe. Az XD/ND/HD/LD-re már rá meri írni a gyártó, hogy áramló levegővel érintkezhet, de a többire nem. Persze nekem is vetexel van betekerve még az is, de így is vannak ellenérzéseim...

Ha valaki kalkulálna: [link]
Mindig az adott célhoz, vastagsághoz kell választani, nem feltétlenül a nagyobb testsűrűségű a jobb.

[ Szerkesztve ]

(#61341) bnorci71 válasza Gino20 (#61324) üzenetére


bnorci71
addikt

lényegében neked is szólt :)
ötlet volt
per pill nekem is a szekrénysor előtt van, nem is egyenlő távolságra a szekrénytől és még a hallgatói poziciótól se, de talán ezt jobban tudja az időzítéssel kompenzálni az erőlködő mint a fal-komód közé beszorítást

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#61342) Dorian válasza bnorci71 (#61341) üzenetére


Dorian
félisten

Nem is csak a beszorìtásròl van szò, hanem a kèt front full ellentètes akusztikai viszonyok közt áll. Egyik bent a sarokban (mèlykiemelve döng) + közvetlen mellette oldalfal (brutál erős fèsűszűrő hatás), a másik oldalt meg szabad tèr.
Ezt egy akármilyen elnyelő sem tudja megoldani, nemhogy 2 centiben.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#61343) dino_m válasza intuicio (#61326) üzenetére


dino_m
senior tag

Nem. Két HDMI kábelnek kell jönnie az RTX 3070 felől. Az egyik megy a TV-be, a másik megy az erősítőbe. És egy HDMI kábel összeköti a TV-t az erősítővel a HDMI ARC-n keresztül. De az erősítőn ebben az esetben ki kell kapcsolni a HDMI ARC funkcióját.
Ha nincs az RTX 3070-en két HDMI, akkor a Display porton keresztül kell eljuttatni a hangot az erősítőhöz. Ezt lehet akár egy sima DP-HDMI fordítóval is

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#61344) intuicio válasza BBéci (#61338) üzenetére


intuicio
aktív tag

Rendben félisten!
Akkor egy fonott HDMI kábelről honnan állapítod meg a tulajdonságát?!

Az hogy meg mióta vagyok tag, az nem jelent semmit. És igen igazad van van kereső is, de én abban nem leltem a kérdésemre választ. De nem is kellett volna válaszolnod inkább, mert más megteszi, akár 50x is.
És ha már Te oktatsz, tudhatnád a válaszod full OFF.

#61339 mpo:
Igen Ez nekem is feltűnt :)

#61343 dino_m:
Sajnos csak 1db HDMI kimenet van a VGA-n
Ezt lehet akár egy sima DP-HDMI fordítóval is:
DP-HDMI keresztül milyen tartományokat enged? DTS, TrueHD?

[ Szerkesztve ]

(#61345) mpo válasza intuicio (#61344) üzenetére


mpo
veterán

Veszel egy médialejátszót és nincs ennyi gondod.
Én is ezt csináltam két éve.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#61346) BBéci válasza intuicio (#61344) üzenetére


BBéci
titán

Miért kellene ránézésre megállapítani egy HDMI kábel tulajdonságait?
Azt a dobozán, csomagolásán feltüntetik. Ami vagy igaz, vagy nem. A kipróbálás során minden kiderül.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61347) dino_m válasza intuicio (#61344) üzenetére


dino_m
senior tag

"DP-HDMI keresztül milyen tartományokat enged? DTS, TrueHD?"

Amit az erősítőd támogat, azok közül mindent.

[ Szerkesztve ]

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#61348) Zigi válasza intuicio (#61344) üzenetére


Zigi
senior tag

DP porton minden hang átmegy, én is így használom. Kiterjesztett kijelző módot kell használni és akkor külön be tudod állítani a felbontást az AVR-re, HDMI-4k a TV-re, DP FHD az AVR-nek. Amit tudni kell,hogy az aktív DP-HDMI átalakító 100% működik, a DP-HDMI kábel nem mindig. PL [link] ez jó.
A HDMI kábel jelöléseket meg engedd el. Semmi értelme belemenni, a boltok számozással árulják, mert így érthető, a szakik meg, high speed, ultra high speed, meg super high speed, prémium hiper super speed + műhold ethernet stb. stb. Vegyél egy normálisat 5m min. 5-6e vagy feljebb, nem egy nagy befektetés.

[ Szerkesztve ]

(#61349) Khaosz55 válasza mpo (#61345) üzenetére


Khaosz55
addikt

Az igaz hogy egyszerűbb. Nem keveset lehet szívni a driverekkel MPC-HC +madvr-el. De egy 3070 durva kártya. Azzal nagy jó minőséget lehet ám elérni. Nekem a HDR-SDR konvezió miatt is fontos a PC-s lejátszás. Egyik asztali média lejátszóval sem lehet annyi mindent a konvezión állítani madvr-el. Viszont ha jól tudom intuicio 4K HDR-t akar TV-n. Szóval ha neki egyszerűbb vegyen egy médialejátszót amin 2db HDMI kimenet van.
Nekem VGA displayport átalakító+ HDMI-HDMI nem ment át a DTS felett semmi se DTS-HD, Atmos, TrueHD. Erősítő max DTS hangot adott ki. Aztán lehet én bénázok.

(#61350) Zigi


Zigi
senior tag

Valaki akinek van eARC-s TV-je a megfelelő erősítővel és HBO GO val, megnézné nekem hogy a Hobbit filmek milyen hangsávval mennek neki? Nekem sima ARC-n csak D sztereóval megy.... :((
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.